ماگستان، خرید ماگ، خرید فلاسک و خرید هدیه در همین نزدیکی!

خرید هدیه، خرید ماگ

تابلو اعلانات سایت
میلیاردرها مرامنامه (قوانین سایت) میلیاردر هدف این سایت چیست؟ میلیاردر دانلود ماهنامه سایت
میلیاردرها اتمام حجت (حتما بخوانید.) میلیاردر راه اندازی کسب و کار توسط اعضا میلیاردر مسابقه دوبرابر کردن پول
میلیاردرها عضویت در بخش ویژه VIP میلیاردر موفقیت های دوستان بعد از عضویت در سایت میلیاردر تبلیغات و معرفی کار و شغل شما

راهنمای خرید هدیه، ماگ و فلاسک

ماگستان, اولین و تنهاترین

ماگستان, اولین و تنهاترین

ساخت آسانسوری که با باطری کار می‌کند
زمان کنونی: 03-29-2024, 05:13 PM
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: مــجــیــנ
آخرین ارسال: yu3f
پاسخ: 3
بازدید: 1187

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 10 رأی - میانگین امیتازات : 3.2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
11-13-2012, 11:48 PM
ارسال: #1
پژوهشگران پارک خلیج فارس از ترکیب چند فناوری، آسانسوری را طراحی و عرضه کرده اند که بدون نیاز به برق سه فاز بالا می رود.
آرمین محمدی- مجری طرح، با اشاره به جزئیات این طرح افزود: آسانسورهای موجود برای انجام ماموریتهای مورد نظر نیاز به برق سه فاز دارند ولی در این طرح موفق به طراحی و پیاده سازی آسانسوری شدیم که بدون نیاز به برق سه فاز بالا می رود. وی منبع انرژی این آسانسور را باتری 12 ولت دانست و اظهار داشت: آسانسور طراحی شده بدون نیاز به هیچ منبع انرژی خارجی تنها با استفاده از یک باتری 12 ولت 100 آمپر کار می کند. محمدی به بیان عملکرد این آسانسور پرداخت و خاطرنشان کرد: در طراحی این آسانسور با ترکیب چند فناوری موفق به عرضه این آسانسور شدیم به گونه ای که با جا به جایی مرکز ثقل آن قادر خواهد بود به سمت بالا و پایین حرکت کند.
[تصویر: 1352705241.jpg]

مجری طرح با اشاره به نحوه شارژ باتری ادامه داد: باتری این آسانسور خود شارژ است به این ترتیب که آسانسور تنها برای بالا رفتن نیاز به انرژی دارد که در زمان پایین آمدن انرژی ذخیره و در زمان بالا رفتن انرژی مورد نیاز خود را از باتری دریافت می کند. محمدی همچنین یادآور شد: با دانش فنی که از طراحی این آسانسور به دست آمد، موفق به طراحی سامانه تولید انرژی شدیم. وی در این باره توضیح داد: با نصب دستگاهی در بالای مجتمع های مسکونی و با استفاده از چندین منبع انرژی از جمله خورشید می توان انرژی مورد نیاز ساختمانها را تامین کرد.

منبع

[تصویر: 468-60.jpg]

من هم انسانم و از آنجایی که ممکن است خطا و اشتباه بکنم، درستی هیچ گفته و نوشته ی نقل قول شده یا به هر نحو ارائه شده از جانب و توسط خودم را تأييد نمی کنم.

یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 تشکر شده توسط: yu3f , jahanagahi , P@RSA
11-14-2012, 12:27 AM
ارسال: #2
RE: ساخت آسانسوری که با باطری کار می‌کند
ممنون از اين مطلب جالب
البته در آسانسورها موتور تك فاز هم داريم.براي سيستم نجات اضطراري در مواقع قطعي برق هم 4 عدد باتري 12 ولت وجود داره. ولي كاركرد آسانسور با يك باتري جديده بايد كارايي آن را در عمل ديد.

مشاهده وب سایت کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
 تشکر شده توسط: jahanagahi , مــجــیــנ , M3HDI
11-14-2012, 09:45 AM
ارسال: #3
RE: ساخت آسانسوری که با باطری کار می‌کند
چند وقت پیش داشتم با یکی از دوستان مکانیک صحبت می کردم راجع ب طرحی ک آسانسور رو بدون طسمه کنند. مثل ماشین لباسشویی های جدید Yosef.gif
یکم اول خندید بعد گفت بررسی می کنم ببینم میشه یا نه Yosef.gif

تحقیق + تصمیم = اجرا بدون وقفه!
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
 تشکر شده توسط: jahanagahi , مــجــیــנ , M3HDI
ارسال پاسخ 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  نو آوری ایرانی در ساخت سیستم‌لامسه‌ مصنوعی مــجــیــנ 0 850 08-31-2012 10:26 AM
آخرین ارسال: مــجــیــנ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
تماس با ما | سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران | بازگشت به بالا | بازگشت به محتوا | آرشیو | پیوند سایتی RSS