ماگستان، خرید ماگ، خرید فلاسک و خرید هدیه در همین نزدیکی!

خرید هدیه، خرید ماگ

تابلو اعلانات سایت
میلیاردرها مرامنامه (قوانین سایت) میلیاردر هدف این سایت چیست؟ میلیاردر دانلود ماهنامه سایت
میلیاردرها اتمام حجت (حتما بخوانید.) میلیاردر راه اندازی کسب و کار توسط اعضا میلیاردر مسابقه دوبرابر کردن پول
میلیاردرها عضویت در بخش ویژه VIP میلیاردر موفقیت های دوستان بعد از عضویت در سایت میلیاردر تبلیغات و معرفی کار و شغل شما

راهنمای خرید هدیه، ماگ و فلاسک

ماگستان, اولین و تنهاترین

ماگستان, اولین و تنهاترین

همسر ايده ال من
زمان کنونی: 04-20-2024, 03:07 AM
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: بيلا بالا
آخرین ارسال: mjdehghani
پاسخ: 21
بازدید: 2343

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 12 رأی - میانگین امیتازات : 2.25
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
همسر ايده ال من
11-12-2012, 07:51 PM
ارسال: #1
همسر ايده ال من
همسر ايده ال من

معيارهاي انتخاب همسر

يکي از مسائل بسيار مهم و اساسي قبل از ازدواج در نظر گرفتن معيارهايي براي انتخاب همسر است . به جرئت مي توان گفت بيشترين مشکلاتي که در زندگي مشترک به وجود مي آيد به خاطر اين است که دختر و پسر ، همسر مناسب خود را انتخاب نکرده اند و پس از چند سال زندگي متوجه مي شوند اين دو مناسب يکديگر نبوده اند. پس جا دارد براي اين انتخاب وقت بگذاريم و مطالعه کنيم.

معيارها و ملاک هايي که در انتخاب همسر بايد در نظر گرفته شود دو نوع است:
الف – آنهايي که رکن و اساس اند و براي يک زندگي سعادتمندانه حتماً لازم اند.
ب – آنهايي که شرط کمال هستند و براي بهتر و کاملتر شدن زندگي لازم اند و بيشتر به سليقه افراد و موقعيت آنها بستگي دارند.
اگر گذشته فردي که مي خواهيد با وي ازدواج کنيد خيلي شيک بوده، اصلاً بالاتر از گل به او نگفته اند، و گذشته شما همه اش درد و رنج و زحمت بوده، و دائم خون دل خورده ايد؛ رهايش کنيد اين فرد مناسب زندگي شما نيست.
يکي از معيارهايي که بايد حتماً در ازدواج در نظر گرفته شود،عامل مذهب و نگرش فرد مقابل نسبت به مذهب است. اگر شما فردي هستيد که به اصول و فرامين مذهبي معتقديد، ولي شخص مورد نظرتان ، نسبت به مذهب بي اعتماد يا بي تفاوت باشد، شما با هم زندگي خوبي نخواهيد داشت.انسان متدين، همسري متدين مي خواهد، اگر يکي متدين و ديگري بي دين و بي قيد باشد، خوشبخت نخواهند شد. بنابراين از اين لحاظ بايد فردي را انتخاب کنيد که همانند شما فکر کند.
يکي ديگر ازمسائل تناسب خانوادگي است. ازدواج با يک فرد مساوي است با پيوند با يک خانواده، فاميل و يک نسل؛ خانواده دختر و پسر بايد با يکديگر سنخيت و تناسب داشته باشند. در انتخاب همسر معقول نيست شما بگوييد «من مي خواهم با اين فرد زندگي کنم و کاري با خانواده اش ندارم» چرا که اين فرد جزيي از همان خانواده و فاميل و شاخه اي از همان درخت است. اين شاخه، از ريشه همان درخت تغذيه کرده؛ مسلم است که بسياري از صفات اخلاقي، روحي، عقلي و جسمي آن خانواده و فاميل از راه وراثت و تربيت و محيط به اين فرد منتقل شده است، اين فرد در دامن همان خانواده بزرگ شده است. بايد موقع ازدواج ارزش هاي درون خانواده فرد را بررسي کنيد و با ارزش هاي درون خانواده خودتان مقايسه نماييد. اگر اين ارزش ها با يکديگر تناسب داشته باشند، شما زندگي آرامي خواهيد داشت. در مقايسه ارزش ها دقت داشته باشيد. براي مثال اگر در خانواده شما تحصيل يک ارزش است، در خانواده فرد مقابل نيز تحصيل يک ارزش باشد، اگر در خانواده شما حجاب يک ارزش است، در خانواده طرف مقابل حجاب ضد ارزش نباشد.

آنچه در تناسب اجتماعي بايد در نظر داشت،ارتباطات و رفت و آمدهاي خانوادگياست. اين که خانواده با چه افرادي رفت و آمد مي کنند و داراي چه جايگاهي هستند، آيا شهرت اجتماعي دارند يا خير، مهم است. همه اينها در جايي جمع مي شود که به آن تناسب اجتماعي مي گوييم. در حقيقت مردم دوست دارند با افرادي رفت و آمد کنند که از جايگاه اجتماعي خوبي برخوردار باشند. دو خانواده بايد از اين حيث با يکديگر تناسب داشته باشند. مسئله دومتناسب رفتار اجتماعي دختر و پسر است. مثلاً اگر يک دختر لوس و جلف با مرد متين و موقري ازدواج کند، تحمل رفتار اجتماعي زن براي مرد مشکل است.
بنابراين از مسائل مهم انتخاب همسردر نظر گرفتن تناسب اجتماعي دو خانواده است و چقدر خوب است که پسر و دختر در يک رديف اجتماعي با هم ازدواج کنند.
يکي ديگر از مواردي که بايد در ازدواج در نظر گرفت مسائل مالي و اقتصادي است، هر چقدر دو خانواده از لحاظ مالي در يک سطح باشند ازدواج، ازدواج خوبي است. صلاح نيست دختر و پسر و خانواده هايشان از لحاظ مالي و ثروت تفاوت زيادي با هم داشته باشند، ازدواج دو طبقه متضاد اجتماعي هميشه مشکلاتي به همراه خواهد داشت. شما نمي توانيد با فردي زندگي کنيد که از نظر اقتصادي در رديف شما نيست، هرگز اين کار را نکنيد. براي مثال کسي که از نظر اقتصادي در يک طبقه بالاي اجتماعي است در ناز و نعمت بزرگ شده، همه چيز برايش مهيا بوده، هيچوقت مشکلات و تنگناي مالي نداشته است، حالا با فردي از خانواده بسيار پايين از نظر اقتصادي ازدواج مي کند که سبک زندگيش با اين فرد متفاوت بوده است. فرهنگ خانوادگيش متفاوت، نيازهايش متفاوت. فرضاً قرار مي شود اين دو با يکديگر به مهماني بروند، شخص اول هر لباسي مي پوشد خجالت مي کشد، احساس مي کند نازيباست ، مورد تأييدش نيست، در عوض همسرش زماني که به خانه آنها مي رود احساس کدخدايي مي کند. خانه سطحش پايين است. اين احساسات در وي ايجاد تعارض مي کند. عصباني مي شوند، با هم دعوا مي کنند، دعوا بر سر يک قضيه بسيار ساده زندگي است ولي ريشه اش در عدم همخواني و تناسب طبقه اقتصادي است، اکثر دعواهاي چنين زن و شوهرهايي بعد از ميهماني ها شروع مي شود.
يکي ديگر از معيارهايي که بايد در ازدواج در نظر گرفته شود،
تناسب تحصيلي است. بسيار خوب است که زن و شوهر از نظر معلومات و تحصيلات علمي، خيلي با هم فاصله نداشته باشند و در رديف يکديگر باشند تا تفاهم بيشتر در زندگي شان به وجود آيد. مهم است که زن و شوهر سطح دانششان به هم نزديک باشد، زني که تحصيل کرده و دانشگاهي است نمي تواند همسر يک مرد بي سواد يا کم سواد باشد. اگر هم توانست مدت کوتاهي مي تواند ولي در درازمدت خير. ممکن است يک آدم بي سواد بسيار فرهيخته باشد، مهربان و سطح آگاهيش هم بالا، کلاً شخصيت خوبي داشته باشد ولي در اينجا تشابهاتي وجود ندارد. بالاخص اين که تفاوت يک زن تحصيل کرده با يک مرد تحصيل کرده بسيار زياد است. غالباً خانم تحصيل کرده از تحصيلاتش در طول زندگي استفاده مي کند ولي مرد تحصيل کرده کمتر. براي مثال خانمي که در رشته هنر تحصيلات دانشگاهي دارد، مي توانيد آثار هنري را در تمامي خانه ملاحظه کنيد اما ممکن است آقاي مهندس برق در سيستم برق خانه اش کلي اشکال داشته باشد! به نظر مي رسد زندگي با زن تحصيل کرده راحت تر است. او خيلي زودتر مسائل را مي فهمد و نياز نيست که خيلي تکرار کنيد. متقابلاً مردي که داراي تحصيلات عالي است نمي تواند با زني که داراي تحصيلات پاييني است ازدواج کند. حتي بهتر است مردان يا زنان پزشک با هم رديفان خود ازدواج بکنند. يکي از چيزهايي که بايد در ازدواج رعايت شود
فاکتورهاي حرفه اي است. بنابراين سطح تحصيلات و سطح حرفه در زندگي زناشويي بسيار مهم است.

حالا که به مسئله تحصيل اشاره کرديم خوب است که به مسئله تفکر نيز اشاره کنيم. متأسفانه مردان ما بسيار مقيدند که همسر زيبا داشته باشند، در صورتي که زيبايي در آمار جهاني بهداشت فقط 25 نمره دارد در حالي که به تفکر 300 نمره داده اند. در مورد عروس خانم هميشه مي پرسند آيا زيبا هست يا نيست. زيبايي دوره محدودي دارد، ولي ما نمي توانيم تفکر و تعليم و تربيت را انکار کنيم. بعضي از مردم ما در ازدواج جايي براي تفکر باز نگذاشته اند.
اولين چيزي که در تفکر جلوه گر مي شود،عامل هوش است. زندگي با يک آدم کم هوش بسيار مشکل است. ممکن است بپرسيد چگونه مي شود هوش يک نفر را قبل از ازدواج تشخيص داد؟ پاسخ بسيار آسان است. افرادي که درجه هوشي خيلي پائين دارند کاملاً در رفتار و کردارشان مشخص است، پختگي لازم را ندارند، قدرت تشخيصشان ضعيف است. عامل ديگر تشخيص هوش، تفکر انتزاعي است. انتزاع کردن يعني بيرون کشيدن، و تفکر انتزاعي يعنيتوانايي استنباط و درک مفاهيم از موقعيت هاي کلي. اين نوع تفکر ابعادش بسيار گسترده است، افرادي که تفکر انتزاعي دارند خيلي زود شما را مي فهمند. لازم نيست که دائم برايشان تکرار کنيد. بعد ديگرش، تفکر حل مسئله اي است، تفکري که در آن انسان مي تواند مسائل خودش را حل کند. کساني که اين نوع تفکر را ندارند دائم دور خودشان مي چرخند، گيج اند، دائم مي پرسند چه گفتي، يعني چه، منظورت چه بود…. کسي که اين نوع تفکر را ندارد به همسري برنگزينيد. گاهي اوقات افراد از روي ترحم با فردي ازدواج مي کنند که از نظر هوشي در سطح پاييني است، مي خواهند ايثار کنند ولي سخت در اشتباهند. زندگي با افراد کم هوش بسيار مشکل است.کسي که تفکر و هوش خوبي دارد کيفيت فراوان در مديريت دارد. يکي از ارکان اصلي مديريت ، تفکر خوب است.
يکي ديگر از معيارهايي که بايد در ازدواج در نظر گرفت گذشته افراد است. يعني، بايد تشابهاتي بين گذشته شما با گذشته فردي که مي خواهيد با وي ازدواج کنيد باشد. اگر اين تشابهات بود، آن وقت شما به درک متقابل خواهيد رسيد. بسياري از مردم مي گويند همسرم مرا درک نمي کند. درک چه موقع صورت مي گيرد، زماني که ما سرنوشت مشابهي داريم، شما کسي را درک مي کنيد که در زندگي تان باشد، يک غريبه را نمي شود درک کرد. اگر گذشته فردي که مي خواهيد با وي ازدواج کنيد خيلي شيک بوده، اصلاً بالاتر از گل به او نگفته اند، و گذشته شما همه اش درد و رنج و زحمت بوده، و دائم خون دل خورده ايد؛ رهايش کنيد اين فرد مناسب زندگي شما نيست. گذشته بسيار مهم است. اين فرد نمي تواند شما را درک کند. نمي تواند بفهمد موقعيت فعلي را به چه قيمتي به دست آورده ايد؛ برايش اهميتي ندارد. تمام آنچه با زحمت به دست آورده ايد را جزء بديهيات و لوازمات زندگي مي داند، حتي گاهي اوقات اصرار مي کند موقعيت فعلي را نيز از دست بدهيد در حالي که موقعيت فعلي حاصل يک عمر تلاش شماست. در ازدواج به سراغ فردي برويد که گذشته اي مشابه شما داشته باشد و شما را درک کند.
يکي از مسائلي که در گذشته ماست، عشق و عاطفه در زندگي است. بعضي ها در گذشته ، بسيار دوست داشته شده اند، مثل اين که هيچکس به اندازه اينها مهم نبوده است، مانند عروسک در دست اين و آن مورد نوازش و محبت قرار گرفته اند. عده اي ديگر اصلاً مورد توجه نبوده اند و کسي به اينها اهميتي نداده است مثل اين که اصلاً شناسنامه اي ندارند . حالا اگر اين دو نفر با هم ازدواج کنند ، نمي دانند چه اتفاقي مي افتد . گاهي مي گويند اين شخصيت خلاء عاطفي مرا پر خواهد کرد. در صورتي که چنين نيست. کسي که هيچوقت مورد محبت قرار نگرفته، تشنه محبت است، هرچه محبت کنيد سيراب نمي شود. هميشه مي پرسد مرا دوست داري، مي گوييد بله، باز مي پرسد، قسم مي خوريد، ولي باور نمي کند. برعکس، شخصي که برايش همه چيز مهيا بوده سيراب است هيچ چيز چشمش را نمي گيرد، به زحمت هديه اي را برايش فراهم مي کنيد اما جلب توجهش را نمي کند. گاهي اصلاً شما را تحويل نمي گيرد، آنها آدم هاي سردي اند، هر کاري کنيد فايده اي ندارد، در مقابل آنها وضعيت شما مثل فردي است که مي گويد نمي دانم چرا دستم نمک ندارد. مي گوييم دست شما نمک دارد اما اين شخص سيراب است. پس بهترين حالت، تعادل است. بايد دنبال کسي بگرديد که گذشته معتدل داشته استگذشته ما سرنوشت ما را تعيين مي کند. خب حالا چطور مي توانيد به اين مسئله پي ببريد؟ کافي است از او سؤال کنيد شما را چقدر دوست داشته اند. اگر گفت «تا حالا هيچکس را به اندازه من دوست نداشته اند و از ابتداي امر هر چه خواسته ام برايم فراهم بوده است.» قدري دست نگه داريد. يا مثلاً چنانچه مادر دختر خانم مي گويد «اگر قسمت شد و داماد ما شديد اين را بدانيد که ما تا حالا بالاتر از گل به اين دختر نگفته ايم.» بگوييد «خداحافظ!» اين دختر خيلي به درد شما نمي خورد. پدر و مادرها در محبت کردن به بچه ها، بايد حد تعادل را رعايت کنند.

از ديدگاه دکتر مجد، يکي از مسائل بسيار مهم که بايد در ازدواج مورد توجه قرار گيرد رديف فرزندان خانه است. فرزند چندم خانواده باشد خوب است و يا چرا خوب نيست. به اعتقاد ايشان بچه هاي رديف اول غالباً داراي وضعيتي هستند که عمدتاً معاون اند، دختر معاون مادر، پسر معاون پدر، بچه هاي ارشد خانواده غالباً مسئوليت هاي زيادي را قبول مي کنند و مثلاً از ديگر فرزندان مراقبت مي کنند، تکاليف اقتصادي و خريد به آنها واگذار مي شود بسياري از کارهاي خانه را انجام مي دهند. بچه هاي اول سنگ هاي زيرين آسياب هستند. علاوه بر کارهاي منزل و خريد و مواظبت از بچه هاي ديگر بايد به عنوان قاضي، مجادلات بين پدر و مادر را نيز حل کنند. بچه هاي اول عمدتاً زندگي سختي دارند. اين زندگي سخت ، مزايا و معايبي دارد. از اين جهت خوب است؛ افرادي که زندگي سختي تجربه کرده اند مسئوليت پذيرند، اتفاقاتي را تجربه مي کنند که سبب مي شود براي زندگي بعدي پخته شوند، غالباً نظرشان شرط است. اينها رأي شان نافذ است اگر پدر و مادر بخواهند با کسي مشورت کنند معمولاً با فرزندان ارشد است. روي ديگر فرزندان نفوذ دارند، اصلاً گاهي به جاي پدر و مادر مهار زندگي را اينها به دست مي گيرند. از بعضي جهات هم خوب نيست. اينها معمولاً مظلوم واقع مي شوند، حقشان خورده مي شود. هميشه زماني که دو بچه با يکديگر دعوا مي کنند به بچه بزرگتر مي گويند تو بزرگتري تو ببخش، و غافل از اين که اينها هر دو کودک اند و هر دو احساسات کودکانه دارند.
بچه هاي آخري چه وضعيتي دارند؟ بچه آخر معمولاًً هيچ مسئوليتي ندارد. ريلکس است خيلي راحت است. بعد از او ديگر بچه اي به دنيا نيامده و تاج پادشاهي همچنان بر سرش باقي مانده است. اگر در خانه مشکلاتي به وجود بيايد اين قدر افراد هستند که مشکلات را حل بکنند بنابراين کاري به اين فرد ندارند. به اينها سرويس زياد داده شده و خيلي به آنها خوش گذشته است به کسي هم که زياد خوش بگذرد خيلي بد عاقبت خواهد بود. تمام افرادي که به اين ترتيب بزرگ مي شوند تحمل اتفاقات عادي زندگي را ندارند. هيچ استرسي را نمي توانند تحمل بکنند.
حالا اگر بچه اول خانواده ( پسر) با دختري ازدواج کند که فرزند آخر خانواده است چه اتفاقي مي افتد؟ بيچاره پسر، عمري حقش ضايع شده بود و در خانه بچه داري کرده بود حالا هم بايستي از خانمش به عنوان يک بچه نگهداري کند! اين دختر خانم هم به کوچکترين مطلبي قهر مي کند. اينها همان افرادي هستند که دو ماه بعد از ازدواج چمدانهايشان را بسته اند و راهي خانه پدرشان مي شوند.
اگر دختر فرزند اول باشد و پسر فرزند آخر، چه خواهد شد؟ خانم ها معمولاً تحملشان خيلي زياد است معمولاً دندان روي جگر مي گذارند، گاهي نقش مادر را براي همسر بازي مي کنند و بعضي مردها نيز از اين حالت استقبال مي کنند. بچه هاي اول عادت کرده اند بگويند خب حالا مهم نيست و بعد مي بينند که به دردهاي روان تني دچار شده اند.
مسلم است که تربيت خانوادگي بر شخصيت و نحوه رشد افراد اثر مي گذارد. به نظر مي رسد آنچه بيشتر از رديف و جايگاه فرزندان خانه اهميت دارد نحوه تربيت آنهاست. اگر در خانواده راه و رسم زندگي مشترک به افراد آموخته شود و آنها را براي پذيرش يک سري از مسائل و واقعيات زندگي آماده نمايند آخر يا اول بودن آنها چندان اهميتي ندارند. نکته ديگر اين که هميشه براي فرزندان آخر همه چيز مهيا نبوده است. گاهي فرزندان آخر بيشتر از ديگر فرزندان دچار استرس مي شوند براي اين که پدر و مادر در جواني بيمار نبوده اند و حالا بيمار شده اند و اين در حالي است که ديگر فرزندان خانواده ازدواج کرده اند و مسئوليت پدر و مادر بيمار بر عهده فرزند آخر است. گاهي نيز فرزند آخر خانواده نقش مربي مهدکودک را بازي مي کند و خواهران و برادران جهت نگهداري فرزندانشان از بچه آخر کمک مي گيرند. از همه اينها گذشته اگر در يک خانواده دو فرزند بيشتر وجود نداشت، يکي اولي بود و ديگري آخري، تکليف چيست؟ در اينجاست که مي گوييم نوع تربيت، نحوه برخورد و گذشته افراد مهمتر از جايگاه آنها در خانواده است.

تناسب سني
در انتخاب همسر توجه به همتايي و تناسب در سن نيز لازم است. تفاوت سن بلوغ جنسي در دختر و پسر، يک امر طبيعي است، پسر حدود چهار سال ديرتر از دختر به بلوغ جنسي مي رسد. پس خوب است که تفاوت سن آنها در امر ازدواج نيز به همين مقدار باشد ( پسر بزرگتر باشد)بهتر است چنين باشد ولي الزامي نيست. اگر در بقيه موارد گفته شده يعني زمينه هاي اقتصادي، خانوادگي، اجتماعي، عاطفي، تناسب وجود داشته باشد ولي تناسب سني وجود نداشته باشد مثلاً زن و شوهر هم سن باشند و يا حتي زن يک سال نيز بزرگتر باشد به شرط اين که مرد وقوف و آگاهي کامل به اين موضوع داشته باشد مشکل خاصي ايجاد نمي شود. اما ازدواج هايي که اختلاف سني زياد وجود دارد مثلاً يک نفر بيست سال از ديگري بزرگتر است اصلاً صلاح نيست.

اخلاق نيک
يکي از ويژگي هاي اساسي و لازم براي زندگي شاد، اخلاق نيک است. منظور از اخلاق نيک تنها خنده رويي وخوش خلقي اصطلاحي نيست، زيرا خنديدن و ... در بعضي مواقع، نه تنها مطابق اخلاق نيست بلکه ضداخلاق نيز هست. منظور از اخلاق نيک ، داشتن صفات و خلق و خوهاي پسنديده از نظر عقل و شرع است.

سلامت جسماني و رواني
سلامت جسماني و رواني در موفقيت و سعادت زندگي مشترک، نقش مهمي بر عهده دارد. بعضي از بيماريهاي جسماني و رواني اهميت چنداني ندارند و مانع زندگي نيستند و لطمه اي به آن وارد نمي کنند و با معالجه و مراقبت، درمان مي شوند. آنچه بايد در زمينه انتخاب همسر مورد توجه قرار گيرد بيماري ها و نقص ها و معلوليت هاي جسمي و روحي عميق و غيرقابل درمان است که در طول عمر همراه انسان است و تحملش براي همسر سخت است. توجه نکردن به اين امر و برخورد «احساساتي و غيرمنطقي» با آن ممکن است لطمه هاي سنگيني به زندگي بزند.

همتايي و هماهنگي فرهنگي و فکري
تفاهم و توافق فکري و فرهنگي ميان دو همسر در زندگي مشترک، نقش اساسي دارد. براي ايجاد يک زندگي پربار و سعادتمند، بايد معماران اين کانون بتوانند يکديگر را درک کنند و مکنونات و محتويات دروني خود را به هم تفهيم کنند و در بسياري از مسائل، تصميم مشترک و يکسان بگيرند و بر مبناي آن عمل کنند و در نشيب و فرازهاي زندگي، ياور هم باشند و فرزندانشان را براساس يک طرح هماهنگ تربيت کنند.
چنانچه امام صادق (ع) مي فرمايند:
«العارفة لا توضع الا عند العارف».
زن عارفه ( فهميده فرزانه ) بايد در کنار مرد عارف ( اهل معرفت ) قرار گيرد نه غير آن.

تناسب سياسي
دختر و پسر بايد از لحاظ گرايش نسبت به مسائل سياسي شبيه به هم باشند. اگر يک نفر علاقه شديدي به مسائل سياسي و شرکت در آن دارد و براي ديگري سياست هيچ جايي در زندگيش ندارد، در زندگي مشترک دچار مشکلاتي خواهند شد و آرامش لازم را از دست مي دهند.

تناسب شخصيتي
دختر و پسري که مي خواهند با يکديگر ازدواج کنند، بهتر است تناسب شخصيتي داشته باشند و از نظر صفات شخصيتي با يکديگر همسان باشند.
ادامه دارد ...
در قسمت بعد به مطلب نکات مهم در جلسه خواستگاري خواهيم پرداخت.
منابع
- مقدمه اي بر روان شناسي ازدواج – تأليف : زهره رئيسي
- خانواده در اسلام – تاليف حسين مظاهري
- مشاوره ازدواج – تأليف علي اسلامي بجنوردي نسب

اسپري كود كامل سرسبز
حاوي كليه عناصر مورد نياز گياه
قابل استفاده براي تمامي گلهاي اپارتماني

با استفاده از گياهان اپارتماني روح زندگي را در خانه هايتان جاري كنيد
10_004
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 تشکر شده توسط: jahanagahi , مسعود کوچولو , maxsoulfly , ناصر صادقی , mohammadshamosi
12-25-2012, 12:12 AM
ارسال: #2
ای کاش همسر زندگی ام این رازها را می دانست
ای کاش زن زندگی ام این رازها را می دانست

1– مرا تحسین کن.

2 – می دانم که همیشه با من موافق نیستی و برخی از تصمیم هایم را نمی پسندی، اما همیشه تاکید کن که عاشقم هستی.

3 – سعی کن نیازهای مهم مرا برطرف کنی، مثل نیاز جنسی و صداقت.

4 – مرا همین طور که هستم بپذیر و سعی نکن مرا تغییر دهی.

5 – طوری با من رفتار کن که احساس کنم بی همتا هستم. گاهی مردها مثل پسربچه ها می شوند.

6 – اگر می خواهی با من حرف بزنی، اول از من بپرس که در حال و هوای گفت و گو هستم یا نه. اگر نیستم، اصرار نکن.

7 – ما مردها گاهی به غار خودمان پناه می بریم. کمی به من زمان بده تا از غارم بیرون بیایم؛ آن گاه خودم به سوی تو خواهم آمد.

8 – وقتی گیج و سردرگم هستم به من نگو چه کار باید بکنم. وقتی در این حالت هستم سعی کن به نحوی مرا به مسیر مناسب برگردانی.

9 – هرگز مرا با شوهر دیگران مقایسه نکن.

10 – کارم برایم مهم است و من به آن نیاز دارم. زمانی که از کارم رضایت دارم، درباره چیزهای دیگر نیز احساس خوبی دارم.

11 – درک کن که برای کسب آرامش نیاز دارم تلویزیون تماشا کنم، به خصوص مسابقه فوتبال.

12 – درک کن که خیلی دوست دارم گاهی برای رابطه جنسی پیشقدم شوی.

13 – سعی نکن برای هر کاری که می کنم مرا سوال پیچ کنی و از من توضیح بخواهی. به قضاوتم احترام بگذار.

14 – به پدر و مادرم و خانواده ام احترام بگذار.

15 – زمانی که عصبانی می شوم، سعی کن صبور باشی.

16 – هرگز تصور نکن از قبل درباره هر حرفی که به تو می زنم فکر کرده ام. از این رو، مرا سرزنش نکن چرا حرفی زده ام که تو را عصبانی کرده است.

17 – نزد خانواده خودم و خانواده خودت و دوستانم از من بد گویی نکن.

18 – بیشتر مسایلی که بین من و تو می گذرد، محرمانه است؛ قرار نیست دیگران از آن مطلع باشند.

19 – وقتی با لحن پرتوقع حرف می زنی، چیزی جز این نمی شنوم که به اندازه کافی مفید نبوده ام و در را ضی کردن تو ناکام شده ام.

20 – تا زمانی که به طور مستقیم از تو درخواست توصیه نکرده ام، یعنی خواهان هیچ توصیه ای نیستم. توصیه هایی که در این جور مواقع می کنی باعث می شود احساس کنم می خواهی برای من تعیین تکلیف کنی.

21 – خواهشم از تو این است که هرچه را می خواهی، از من درخواست کن؛ چون به طور غریزی نیازهای تو را به یاد نمی آورم.

22 – به یاد داشته باش که من دوست دارم کارهایی شخصی مختص خودم داشته باشم که تحت اختیار خودم باشد.

23 – من بیشتر دوست دارم کارهایی را برایت انجام دهم که خودم آنها را انتخاب کرده باشم، نه این که مجبور باشم انجامش دهم.

24 – اگر گاهی پیش می آید که از تو فاصله می گیرم و بی توجهم، خیال نکن تو را دوست ندارم بلکه بی توجهی ام شاید نشانه این باشد که تحت فشار و تنش هستم.

25 – اگر در رابطه جنسی رضایتم تأمین شود، هر نوع دلخوری و فشار عصبی و تنش که در من وجود دارد، ناپدید خواهد شد.

26 – ما مردها فقط خواهان رابطه جنسی نیستیم بلکه خواهان عشق هستیم و تنها راهی که می توانیم عشقمان را ابراز کنیم، رابطه جنسی است.

27 – وقتی به داشتن رابطه جنسی با من اشتیاق نشان می دهی، این پیام را به من می رسانی که پذیرای من هستی و به من اعتماد داری. بدین طریق می توانم احساس قدرت کنم.

28 – اگر نتوانم «نه» بگویم احساس می کنم تحت سلطه هستم. وقتی آزادی «نه» گفتن را داشته باشم، احتمال «بله» گفتنم بیشتر می شود.

29 – گاهی با هم جر و بحث و دعوا می کنیم؛ چنین چیزی طبیعی است. اما مراقب حرف هایی که به من می زنی باش و هرگز خیال نکن دیگر دوستت ندارم.

30 – همان طور که تو عاشق گل گرفتن هستی، من هم دوست دارم چند ساعتی با دوستانم خوش باشم؛ اما مطمئن باش با شوق و ذوق و انرژی بیشتری نزد تو برخواهم گشت.

31 – قرار نیست همه کارها را با هم انجام بدهیم. اگر من می خواهم تلویزیون تماشا کنم و تو دوست داری به سینما یا خرید بروی، بهتر است هرکدام به فعالیت مورد علاقه خودمان بپردازیم.

32 – این حقیقت را بدان که من ذهن خوان نیستم. پس اگر خواسته و نیازی داری، به من بگو.

33 – گاهی به طور غیرمنتظره بغلم کن و به من ابراز عشق و علاقه کن.

34 – هرگز در حین ارتباط جنسی تحقیرم نکن، سرزنشم نکن، مرا ناتوان نخوان و نگو که مرد نیستم.

35 – می دانم تو مادرم نیستی، اما گاهی دوست دارم بچه شوم و تو خواسته های مرا برآورده کنی.

36 – هرگز خیال نکن من آدم کامل و بی نقصی هستم. اما بدان که تمام سعی ام را می کنم تا قهرمان زندگی ات باشم.

37 – همیشه مرا منبع آرامش، شادی و سرگرمی ات ندان. گاهی هم باید بتوانی برای خودت شوهری کنی.

38 – به یاد داشته باشد که من عاشق زنی قوی و توانمند و مستقل هستم، نه زنی نیازمند و وابسته.

39 – هرگز سکوت مرا به اشتباه تفسیر نکن. سکوتم به معنای بی توجهی به تو نیست بلکه درواقع می خواهم بگویم: «هنوز نمی دانم چه بگویم. اما دارم درباره اش فکر می کنم.»

40 – وقتی در حال فکر کردنم یا در غارم فرو رفته ام، سعی نکن از من انتقاد کنی، به من راه حل نده، از من نخواه احساساتم را بیان کنم، به حالم تاسف نخور. فقط به من زمان بده.

41 – گاهی احساس می کنی از تو فاصله گرفته ام. این امر طبیعی است چون من به استقلال نیاز دارم. اما پس از مدتی به سوی تو بازمی گردم چون به عشق و صمیمیت تو نیاز دارم.

42 – احساساتت را با من در میان بگذار و اجازه نده روی هم انباشته شوند، مبادا ناگهان منفجر شوند.

43 – برایم خیلی مهم است که به قدرت و توان مردانگی ام باور داشته باشی و بدانی که می توانم از پس مشکلات بربیایم.

44 – به من برای رشد و تغییر کمک کن. این بدان معنا نیست که مرا سرزنش و در موردم قضاوت کنی، من زن زندگی می خواهم نه زن ایرادگیر.

45 – برایم غذاهای خوشمزه درست کن، با این کار بیشتر احساس عشق می کنم.

46 – به من اجازه بده گاهی به تنهایی یا با دوستانم به مسافرت بروم، همان طور که من چنین فرصتی به تو می دهم.

47 – وقتی به بچه ها ویتامین می دهی، مرا هم فراموش نکن!

48 – به من فرصت بده عشق ورزیدن را بیاموزم و درمورد تو به کار ببرم.

49 – وقتی مشکلی داری به من بگو. درست نیست به من بگویی مشکلی ندارم و سپس از من توقع داشته باشی حدس بزنم مشکلت چیست.

50 – همیشه باورم کن.

انتظارات زنان از یک مرد ایده آل

زمانی كه پای عواطف به میان می‌آید خیلی از زنان هنوز شیوه مردان سنتی را ترجیح می‌دهند، به خصوص در ابتدای زندگی مشترك. آنها به خوبی می‌توانند از پس كارهایی همچون باز كردن در یا جابه‌جا كردن صندلی بربیایند ولی وقتی تامل می‌كنند یعنی از شما انتظار ادای احترام و همكاری دارند و توقع دارند شما این كارها را برای او انجام دهید.
آهای آقایان، می‌دانید زنان تان از شما چه انتظاری دارند؟ تا به حال به این موضوع فكر كرده‌اید؟ این راهنمایی است كه به شما می‌گوید همسران‌تان چه توقعاتی از شما دارند و چگونه می‌توانید همسری ایده‌آل باشید.

1. به عواطف او احترام بگذارید
بگذارید گریه كند

زنان همیشه قدردان مردهایی هستند كه به عواطف و احساسات‌شان اهمیت می‌دهند. به خصوص وقتی از چیزی ناراحتند. از همسرتان بپرسید از چه ناراحت است و اگر گریه می‌كند به او دستمال تعارف كنید. مطمئن باشید ابراز احساسات باعث تقویت رابطه می‌شود.

2. اهمیت آنچه می‌پوشید
با نظر او لباس بپوشید

مجله ایده آل:مدها می‌آیند و می‌روند اما توجه یك مرد به طرز پوشش خود باید مداوم باشد. این از همان روزهای اول آشنایی برای یك زن حائز اهمیت است. باید سعی كنید بفهمید همسرتان چه نوع ظاهری را می‌پسندد. مثلا اگر دوست دارد رنگ شلوار شما روشن باشد به خواسته‌اش توجه كنید. لباس پوشیدن شما آنطور كه همسرتان دوست دارد قدم مهمی در ایجاد علاقه بیشتر در زنان است. مردان باید بدانند كه بد نیست گاهی لباس قرمز بپوشند، زیرا روانشناسان می‌گویند این یكی از اولویت‌های ناخودآگاه زنان است. آنها معتقدند رنگ قرمز باعث می‌شود مردها قوی‌تر و جالب‌‌تر به نظر بیایند. اما توجه داشته باشید كه این رنگ به مهربان‌تر نشان دادن شما كمكی نمی‌كند.

3. از خودگذشتگی هیچ وقت از مد نمی‌افتد
یك مرد سنتی باشید

زمانی كه پای عواطف به میان می‌آید خیلی از زنان هنوز شیوه مردان سنتی را ترجیح می‌دهند، به خصوص در ابتدای زندگی مشترك. آنها به خوبی می‌توانند از پس كارهایی همچون باز كردن در یا جابه‌جا كردن صندلی بربیایند ولی وقتی تامل می‌كنند یعنی از شما انتظار ادای احترام و همكاری دارند و توقع دارند شما این كارها را برای او انجام دهید.

4. اشتباهات خود را پنهان نكنید
شجاع باشید، اعتراف كنید

می‌خواهید دل همسرتان را به دست بیاورید؟ زنان عموما به رشد شخصیتی علاقه دارند و مردی را دوست دارند كه با ملاحظه و متفكر باشد، به خصوص وقتی می‌دانند به اشتباهش پی برده. این اشتباه می‌تواند اعم از بدخلقی یا بی‌توجهی به آنها به دلیل خستگی از كار باشد. آنها مشتاقند ببینند كه شوهرشان سعی در جبران آن دارد. پس شجاع باشید و به اشتباه‌تان اعتراف كنید.

5. نقش حلال مشكلات را بازی نكنید
گوش كنید، راه‌حل ارائه ندهید

وقتی چیزی همسرتان را آزار می‌دهد او گوش شنوای شما را می‌خواهد نه نصیحت. مردها فكر می‌كنند باید همه چیز را حل كنند، زیرا عموما تمایل به حل مسئله دارند. اما برای یك زن گوش سپردن به حرف‌هایش مانند معجزه‌ای عمل می‌كند كه به عمیق‌تر شدن رابطه كمك می‌كند.

6. سر تكان دادن كافی نیست
با دقت گوش كنید

خانم‌ها واقعا دوست دارند بدانند كه به حرف‌هایشان توجه می‌كنید. كافـــی نیست سر تكان دهید و وقتی مكث می‌كنند منتظرند عكس‌العمل شما همراه با توجه كامل باشد. مثلا اگر از كارفرمای خود شكایت می‌كنند دوست دارند چیزهایی از زبان شما بشنوند از قبیل: متاسفم كه روز سختی داشتی یا چه بد، نگران نباش و... یادتان باشد سعی كنید در ارائه راه‌حل شتاب نكنید.

7. تقلید می‌تواند نشانه علاقه باشد
نشانه عشق

همسر شما با تقلید از اعمال و رفتار شما میزان علاقه‌اش را به شما نشان می‌دهد. مثلا او ممكن است غذایی را كه باب میل شماست سفارش دهد یا لباس به رنگ مورد علاقه‌تان را بپوشد یا لبخند شما را با لبخند پاسخ دهد. پس به اینگونه رفتارها دقت بیشتری داشته باشید.

8. به یك بار گفتن اكتفا نكنید
چند بار بگویید، نه یك بار

بد نیست گاهی ویژگی‌های فردی مثبت او را گوشزد كنید. مثلا از زیبایی‌اش تعریف كنید و بدون اینكه به شما بگوید تغییرات ظاهری‌اش را تحسین كنید. تغییراتی از قبیل كاهش وزن، تغییر رنگ مو و از این قبیل هر چند كوچك هم باشد برای آنها از اهمیت خاصی برخوردار است. مطمئن باشید تحسین همسرتان او را بیشتر به شما علاقه‌مند می‌كند.

9. از رابطه‌تان صحبت كنید
فرصتی برای صحبت

وقتی او می‌خواهد سر صحبت در مورد روابط‌تان را باز كند لزوما قرار نیست مشكلی را مطرح كند. روانشناسان معتقدند كه زنان دوست دارند در مورد همبستگی در زندگی مشترك، خوب یا بد پیش رفتن اوضاع و به طور كلی راجع به زندگی گهگاهی حرف بزنند كه این نشانه خوبی است. یك صحبت صادقانه دونفره می‌تواند یك زوج را به هم نزدیك‌تر می‌كند.

10. با او چشم در چشم صحبت كنید
چشم در مقابل چشم

شما به عنوان یك مرد ممكن است ترجیح بدهید در كنار همسرتان نشسته و با او صحبت كنید اما او اغلب ترجیح می‌دهد با شما رودررو باشد. تماس چشمی در حین مكالمه باعث افزایش علاقه بین شما به عنوان یك زوج خواهد شد.

11. لحظه را از دست ندهید
گاهی شما فرمان را در دست بگیرید

نگذارید او همیشه پیش‌قدم شده و سرحرف را باز كند. اگر به شما فرصت صحبت كردن می‌دهد سعی كنید از آن استفاده كرده و بحث را هدایت كنید هرچند موضوع ساده‌ای باشد. توجه به موضوع بحث و به نتیجه رساندن آن برای او بسیار حائز اهمیت است.

12. حفظ رابطه صمیمی اصلا سخت نیست
چرا شاعر نمی‌شوید

همسرتان همیشه خواستار محبت و عشق شماست. فرقی نمی‌كند 2 ماه از ازدواج‌تان گذشته باشد یا 20 سال. تقدیم یك شاخه گل، دعوت به یك شام ساده، چند بیت شعر، حتی اگر كلیشه‌ای به نظر برسد باعث ایجاد صمیمیت بیشتر می‌شود. به گفته روانشناسان زنان از ابراز علاقه‌هایی اینچنین ساده لذت برده و قدردان آن خواهند بود و این قدردانی را همیشه ابراز خواهند كرد.

مشاهده وب سایت کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
 تشکر شده توسط: jahanagahi , فرهاد قربانی , مسعود کوچولو , maxsoulfly , حامد , مهدی گل محمدی , ناصر صادقی , mohammadshamosi
12-25-2012, 12:46 AM
ارسال: #3
RE: همسر ايده ال من
رعایت موارد فوق عالی است. ولی در نهایت ازدواج هندوانه نبریده است تا نشکنید مشخص نیست چه رنگی دارد.
مهمترین مسئله در ازدواج :
احترام متقابل به فرهنگ همدیگر و احترام به خانواده های هم و در نهایت گذشت است. دو نفر با دو فرهنگ جدا با هم وصلت میکنند .اوایل زیاد مشکلی نیست.بتدریج اختلافات عقیدتی و فرهنگی خود را نشان می دهد.در این جا است که باید سعی شود احترام متقابل حفظ شود و با مدیریت عالی این اختلافات را به حداقل رسانید.در زمان بروز اختلاف دو طرف نباید قصد تحمیل عقیده خود بر دیگری را مد نظر داشته باشد و فکر کنند باید پیروز بر طرف مقابل شود. مدیریت در خانواده بسیار ساده و روان است. در زمان بروز اختلاف مرد باید سریع منزل را ترک کند.
هم مرد و هم زن نیاز دارند در این زمان تنها بمانند و ناخودآگاه در رابطه با عامل اختلاف فکر کنند.

خدایا با همه بزرگیت در قلب کوچک من جای داری
اینستاگرام من :
hoshangghorbanian
 تشکر شده توسط: M3HDI , yu3f , soltan_sal , goldmen , maxsoulfly , Alireza_Kh , کامیار کاظمی , سعید محمدی , فرهاد قربانی , mir abbas , safari-cht , حامد , ناصر صادقی , MohamadMJ , mohsen k1 , mohammadshamosi , مهدی گل محمدی
12-25-2012, 01:03 AM
ارسال: #4
مطلب نوشته شده من نتیجه 40 سال زندگی زناشوئی است.

خدایا با همه بزرگیت در قلب کوچک من جای داری
اینستاگرام من :
hoshangghorbanian
 تشکر شده توسط: maxsoulfly , Fery Farrokhzad , کامیار کاظمی , سعید محمدی , M3HDI , mir abbas , safari-cht , vahid61 , حامد , ناصر صادقی , mohsen k1 , mohammadshamosi , مهدی گل محمدی , بيلا بالا
12-25-2012, 01:14 AM
ارسال: #5
عشق،فقط رومانتیک بودن،روشن کردن شمع سر میز شام و دست در دست هم قدم زدن نیست،در واقع عشق حقیقی یعنی همدلی،تعهد ،اعتماد.

تشکر شده توسط: jahanagahi , maxsoulfly , M3HDI , کامیار کاظمی , سعید محمدی , mir abbas , safari-cht , ناصر صادقی , mohsen k1 , mohammadshamosi , مهدی گل محمدی
12-25-2012, 02:23 AM
ارسال: #6
سلام؛
راستش من یک رابطه طولانی داشتم و چیزهایی که تو این رابطه فهمیدم من رو از ازدواج ترسونده. با اینکه شرایطش رو کاملا دارم و مادرم هم اصرار می کنه بریم خواستگاری ولی هنوز اقدامی نکردم. ازدواج هم جزئی از زندگی یک میلیاردر قراره باشه دیگه. پس چندتا سوال داشتم از کسایی که تجربه ازدواج رو دارن:
- من طرفم رو خیلی خیلی دوست داشتم. برا اولین بار اون طوری عشق رو تجربه کرده بودم. یک عشق خیلی زیاد. ولی بعد حدود 3-4 ماه که از رابطمون گذشت و دائم کنار هم بودیم. این عشق آتشی از بین رفت و خبری ازش نبود. حتی وقتی طرفم میومد کنارم اعصابم خورد می شد. برام شک شده بود که اصلا من این خانم رو اصلا دوست دارم؟ پس این عشقی که شاعرا ازش دم می زنن موقتیه دائمی نیست؟ آیا برا شما هم همین طوریه یا فقط برا من این طوری شده بود؟
- از طرفی تنهایی هم یه جورایی سخته.
- اختلافاتی هم باید بابتشون هرچند وقت یک بار دعوا کنیم هم هست.
- از طرفی اگر بخوای از زنت جدا بشی باید مهریه و دادگاه و ....
- آیا برای یک میلیاردر زندگی فقط با یک زن صحیحه؟
دوستان متاهل جواب بدن تا ما که هنوز ازدواج نکردیم بدونیم چه خبره؟ ارزش داره بیافتیم تو دام یا نه؟ کلاه سرمون نره؟
 تشکر شده توسط: maxsoulfly , M3HDI , سعید محمدی , jahanagahi , فرهاد قربانی , mir abbas , حامد , ناصر صادقی
12-25-2012, 02:53 AM (آخرین ویرایش در این ارسال: 12-25-2012 02:54 AM، توسط M3HDI.)
ارسال: #7
(12-25-2012 02:23 AM)mehdi62 نوشته شده توسط:  سلام؛
راستش من یک رابطه طولانی داشتم و چیزهایی که تو این رابطه فهمیدم من رو از ازدواج ترسونده. با اینکه شرایطش رو کاملا دارم و مادرم هم اصرار می کنه بریم خواستگاری ولی هنوز اقدامی نکردم. ازدواج هم جزئی از زندگی یک میلیاردر قراره باشه دیگه. پس چندتا سوال داشتم از کسایی که تجربه ازدواج رو دارن:
- من طرفم رو خیلی خیلی دوست داشتم. برا اولین بار اون طوری عشق رو تجربه کرده بودم. یک عشق خیلی زیاد. ولی بعد حدود 3-4 ماه که از رابطمون گذشت و دائم کنار هم بودیم. این عشق آتشی از بین رفت و خبری ازش نبود. حتی وقتی طرفم میومد کنارم اعصابم خورد می شد. برام شک شده بود که اصلا من این خانم رو اصلا دوست دارم؟ پس این عشقی که شاعرا ازش دم می زنن موقتیه دائمی نیست؟ آیا برا شما هم همین طوریه یا فقط برا من این طوری شده بود؟
- از طرفی تنهایی هم یه جورایی سخته.
- اختلافاتی هم باید بابتشون هرچند وقت یک بار دعوا کنیم هم هست.
- از طرفی اگر بخوای از زنت جدا بشی باید مهریه و دادگاه و ....
- آیا برای یک میلیاردر زندگی فقط با یک زن صحیحه؟
دوستان متاهل جواب بدن تا ما که هنوز ازدواج نکردیم بدونیم چه خبره؟ ارزش داره بیافتیم تو دام یا نه؟ کلاه سرمون نره؟

سلام

برای موضوع اولتون (عشق زیاد) چون خودم بشخصه تجربه آشنایی قبل از ازدواج رو نداشتم ، نظری هم ندارم

- ولی اگر عشقی که ازش دم می زنید با دو سه بار بگو مگو و دلخوری سرد شده ، باس خدمتتون عرض کنم که اصولا جر و بحث توی زندگی تقریبا همه هست

منتهی شما باید طوری برخورد داشته باشید که بحث ها ماندگار نشه ،

بعضی ها عاشق اخلاق طرف میشن
بعضی ها هوش و نکته سنجی
بعضی جمال
معرفت
و ...

غیر از زیبایی ، باقی عشق ها زمانی محقق میشه که بتونید همدیگر رو درک کنید

- پیشنهاد هم میکنم تا سنتون بالا نرفته ، حتما ازدواج کنید والا احتمال اینکه کلا بیخیال بشید هست

موفق تر باشید

مردان بزرگ اراده می کنند و مردان کوچک آرزو

http://s4.picofile.com/file/7806722254/emza01.png
 تشکر شده توسط: ahmad rezaee , maxsoulfly , jahanagahi , فرهاد قربانی , mir abbas , حامد , ناصر صادقی , mohammadshamosi , mehdi62
12-25-2012, 08:04 AM
ارسال: #8
به نظرم ازدواج کردن باعث می شود که آدم از بلاتکلیفی در بیاد.

یک مورد که خیلیها توی ازدواج براشون خیلی مهم است زیبایی طرف مقابل است که اون هم زمان کوتاهی عادی می شود تنها چیزهایی که میتونه باعث خوشبختی دو طرف شود احترام متقابل،تعهد به همدیگر،اعتماد،صداقت و همدلی است.

تشکر شده توسط: maxsoulfly , jahanagahi , فرهاد قربانی , M3HDI , mir abbas , حامد , mohammadshamosi , mehdi62
12-25-2012, 12:15 PM
ارسال: #9
میگن تا ازدواج نکنی دینت کامل نمیشه میدونید چرا؟
چون تا قبل از ازدواج فقط بهشت رو دیدی و بعد از ازدواج با جهنم هم اشنا میشی.

ببخشید محض مزاح عرض کردم.
به نظرم تا ازدواج نکنید کامل نمیشید یعنی کارهاتون هدفدار نیست و بعد از ازدواج خیلی از دغدغه های فکریتون خودبخود برطرف میشه و راه برای موفقیتتون باز میشه .
بعد از ازدواج با دو فکر کاملا همسو و همدل به سوی حدفتان میروید و نقصهای همدیگر را با تمام وجود برطرف میکنید.دوستی پایدار و دائمی همیشه در کنارتان خواهد بود که به شما ارامش می دهد.
ولی زود ازدواج نکنید و دیر هم ازدواج نکنید .حدود 28 سن خوبیه برای ازدواج، عروسیتون هم ما رو دعوت کنید.

منتظر نشوید هیچ زمانی مانند اکنون نخواهد بود.
 تشکر شده توسط: فرهاد قربانی , yu3f , vahid61 , goldmen , M3HDI , maxsoulfly , jahanagahi , حامد , mohammadshamosi , mehdi62 , مهدی گل محمدی
12-25-2012, 02:00 PM
ارسال: #10
به نظر من نباید اولویت اول در انتخاب همسر ظاهر و زیبایشش باشه
زن‌ها به خاطر زیبا بودنشان دوست داشتنی نمی‌شوند، بلکه اگر دوست داشتنی باشند، زیبا به نظر می‌رسند.

بچه‌ها هرگز مادرشان را زشت نمی‌دانند؛

اسکیموها هم از سرمای آلاسکا بدشان نمی‌آید.

اگر کسی یا جایی را دوست داشته باشید، آنها را زیبا هم خواهید یافت. زیرا “حس زیبا دیدن” همان عشق است .

همیشه آنچیزی اتفاق می افتد که منتظرش هستید……
 تشکر شده توسط: M3HDI , maxsoulfly , soltan_sal , jahanagahi , mir abbas , حامد , mohammadshamosi , mehdi62 , مهدی گل محمدی
ارسال پاسخ 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  من یک پیشگوی بزرگم abdolhossein 6 1,235 10-29-2014 10:47 PM
آخرین ارسال: مهدی ر
  من به اندازه یک مجلس ختم ، دوستانی دارم! (حتما بخوانید) فرهاد قربانی 0 614 01-19-2013 12:55 AM
آخرین ارسال: فرهاد قربانی
  من بهترینم .... soltan_sal 12 1,708 12-27-2012 09:07 AM
آخرین ارسال: soltan_sal
  من رفتنی ام ... yu3f 1 467 12-09-2012 04:26 PM
آخرین ارسال: اقاي ايـــده
  دوست من شما بزرگی و عظمت خود را انکار می کنيد ؟ mehdi098 2 1,157 09-14-2011 02:31 PM
آخرین ارسال: 3ObHaN

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
تماس با ما | سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران | بازگشت به بالا | بازگشت به محتوا | آرشیو | پیوند سایتی RSS