ماگستان، خرید ماگ، خرید فلاسک و خرید هدیه در همین نزدیکی!

خرید هدیه، خرید ماگ

تابلو اعلانات سایت
میلیاردرها مرامنامه (قوانین سایت) میلیاردر هدف این سایت چیست؟ میلیاردر دانلود ماهنامه سایت
میلیاردرها اتمام حجت (حتما بخوانید.) میلیاردر راه اندازی کسب و کار توسط اعضا میلیاردر مسابقه دوبرابر کردن پول
میلیاردرها عضویت در بخش ویژه VIP میلیاردر موفقیت های دوستان بعد از عضویت در سایت میلیاردر تبلیغات و معرفی کار و شغل شما

راهنمای خرید هدیه، ماگ و فلاسک

ماگستان, اولین و تنهاترین

ماگستان, اولین و تنهاترین

ادب اصیل ما
زمان کنونی: 04-17-2024, 03:46 AM
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: صدفی
آخرین ارسال: jahanagahi
پاسخ: 6
بازدید: 941

ارسال پاسخ 
ادب اصیل ما
11-05-2012, 10:56 AM
ارسال: #1
ادب اصیل ما
ادب اصیل ما

شب سردی بود …. پیرزن بیرون میوه فروشی زل زده بود به مردمی که میوه میخریدن … شاگرد میوه فروش تند تند پاکت های میوه رو توی ماشین مشتری ها میذاشت و انعام میگرفت … پیرزن باخودش فکر میکرد چی میشد اونم میتونست میوه بخره ببره خونه … رفت نزدیک تر … چشمش افتاد به جعبه چوبی بیرون مغازه که میوه های خراب و گندیده داخلش بود … با خودش گفت چه خوبه سالم ترهاشو ببره خونه … میتونست قسمت های خراب میوه ها رو جدا کنه وبقیه رو بده به بچه هاش … هم اسراف نمیشد هم بچه هاش شاد میشدن … برق خوشحالی توی چشماش دوید. . دیگه سردش نبود! پیرزن رفت جلو نشست پای جعبه میوه …. تا دستش رو برد داخل جعبه شاگرد میوه فروش گفت: دست نزن نِنه! وَخه برو دُنبال کارت! پیرزن زود بلند شد …خجالت کشید! چند تا از مشتریها نگاهش کردند! صورتش رو قرص گرفت … دوباره سردش شد! راهش رو کشید رفت … چند قدم دور شده بود که یه خانمی صداش زد: مادر جان …مادر جان! پیرزن ایستاد … برگشت و به زن نگاه کرد! زن مانتویی لبخندی زد و بهش گفت اینارو برای شما گرفتم! سه تا پلاستیک دستش بود پر از میوه … موز و پرتغال و انار …. پیرزن گفت: دستِت دَرد نِکُنه نِنه…. . مُو مُستَحق نیستُم! زن گفت : اما من مستحقم مادر
من … مستحق داشتن شعور انسان بودن و به هم نوع توجه کردن و دوست داشتن همه انسانها و احترام به همه آنها بي هيچ توقعي …اگه اینارو نگیری دلمو شکستی! جون بچه هات بگیر! زن منتظر جواب پیرزن نموند … میوه هارو داد دست پیرزن و سریع دور شد … پیرزن هنوز ایستاده بود و رفتن زن رو نگاه میکرد … قطره اشکی که تو چشمش جمع شده بود غلتید روی صورتش … دوباره گرمش شده بود … با صدای لرزانی گفت: پیر شی ننه …. پیر شی! خیر بیبینی!
در تصاویرحکاکی شده بر سنگهای تخت جمشید هیچکس عصبانی نیست
هیچکس سوار بر اسب نیست
هیچکس را در حال تعظیم نمی بینید
در بین این صدها پیکر تراشیده شده حتی یک تصویر برهنه وجود ندارد.
این ادب اصیل مان است: نجابت - قدرت - احترام - مهربانی – خوشرویی …

کلام تو عصای معجزه گر توست سرشار از سحر و اقتدار هرچه به زبان جاری کنی متجلی میشه خواه مثبت خواه منفی
مشاهده وب سایت کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 تشکر شده توسط: مــجــیــנ , amiryazdani138 , yu3f , M3HDI , mosafer bedar , حامد , بهداد , mir abbas , mohsenspring , کامیار کاظمی , ali mohammady , مهدی گل محمدی , jahanagahi
11-05-2012, 01:14 PM
ارسال: #2
RE: ادب اصیل ما
10_004بسیار زیبا و تاثیر گذار ممنون از شما .
12_002موفق ترین باشید
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
 تشکر شده توسط: صدفی , بهداد , amiryazdani138 , مهدی گل محمدی , jahanagahi
11-05-2012, 02:42 PM
ارسال: #3
واقعا عالی بود بغض گلومو گرفت .خداکند روزی برسه که هیچ نیازمندی وجود نداشته باشه.

منتظر نشوید هیچ زمانی مانند اکنون نخواهد بود.
 تشکر شده توسط: مــجــیــנ , amiryazdani138 , mohsenspring , صدفی , کامیار کاظمی , ali mohammady , مهدی گل محمدی , jahanagahi
11-08-2012, 04:11 AM
ارسال: #4
بغضت قابل ستایشه اما
دوست عزیز هیچ موقع نمیرسه که هیچ نیازمند یا فقیری وجود نداشته باشه تاریخ اینو ثابت کرده.من هیچ وقت از این ارزو ها نمیکنم من همیشه ارزو میکنم تا بتونم طرز فکر کسی رو در جهت رسیدن به بهترینش تغیر بدم نه این که ارزو کنم فقیر وجود ندداشته باشه این یه حقیقته غیر قابل انکاره تو کل تاریخ ما کدوم زمان رو داشتیم که نیازمند و فقیر نداشته باشیم که اون روز دوباره تکرار بشه؟

نمیدونم چرا اما با این نوع جملات مشکل دارم از ریشه
 تشکر شده توسط: کامیار کاظمی , مهدی گل محمدی
11-11-2012, 04:42 PM
ارسال: #5
سلام
عالي بود
دلم پر درد شد
نه واسه كساييكه درد نداري دارن بلكه برا اون بي دردا كه درد درونيشونا متوجه نميشن
همه ي ما مديونيم
مديون كساييكه ناني واسه خوردن ندارند
جايي براي خابيدن ندارند
تا تواني دلي به دست آور
دل شكستن ....

اسپري كود كامل سرسبز
حاوي كليه عناصر مورد نياز گياه
قابل استفاده براي تمامي گلهاي اپارتماني

با استفاده از گياهان اپارتماني روح زندگي را در خانه هايتان جاري كنيد
10_004
 تشکر شده توسط: مــجــیــנ
11-11-2012, 04:54 PM
ارسال: #6
خواندن مطلب در رابطه با فقر همیشه درد آور است.

دیدن ده ها مورد از این نیازمندان تاثیری بر ما گذاشته؟ تا چه اندازه برای کمک به آنان پیشقدم شده ایم؟

اگر خاطره ای دارید بیان فرمائید.

خدایا با همه بزرگیت در قلب کوچک من جای داری
اینستاگرام من :
hoshangghorbanian
مشاهده وب سایت کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
 تشکر شده توسط: مــجــیــנ
ارسال پاسخ 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  ذهن ما تصویری از دنیای ما "گلادیاتور ذهن" mfatemi64 3 937 04-04-2013 12:23 AM
آخرین ارسال: jahanagahi
  عمل كنيم به آنچه كه خداوند بوسيله قرآن به ما مگويد zoofanoon 1 598 02-21-2013 06:28 PM
آخرین ارسال: سیدمهدی هاشمی
  تصویر فکر نکردن در مغز ما... mallarme 0 578 12-09-2012 12:33 PM
آخرین ارسال: mallarme
  داستان بستنی (افتخار دیگری برای ما ایرانیان) vahid61 9 3,704 10-31-2012 11:12 AM
آخرین ارسال: مــجــیــנ
  آیا ما مثل حیوانات رفتارمی کنیم؟ ahmad rezaee 0 717 06-27-2012 12:43 PM
آخرین ارسال: ahmad rezaee

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
تماس با ما | سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران | بازگشت به بالا | بازگشت به محتوا | آرشیو | پیوند سایتی RSS