ماگستان، خرید ماگ، خرید فلاسک و خرید هدیه در همین نزدیکی!

خرید هدیه، خرید ماگ

تابلو اعلانات سایت
میلیاردرها مرامنامه (قوانین سایت) میلیاردر هدف این سایت چیست؟ میلیاردر دانلود ماهنامه سایت
میلیاردرها اتمام حجت (حتما بخوانید.) میلیاردر راه اندازی کسب و کار توسط اعضا میلیاردر مسابقه دوبرابر کردن پول
میلیاردرها عضویت در بخش ویژه VIP میلیاردر موفقیت های دوستان بعد از عضویت در سایت میلیاردر تبلیغات و معرفی کار و شغل شما

راهنمای خرید هدیه، ماگ و فلاسک

ماگستان, اولین و تنهاترین

ماگستان, اولین و تنهاترین

زیادی هر چیزی بد است، حتی فکر کردن!
زمان کنونی: 03-29-2024, 07:20 PM
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: mallarme
آخرین ارسال: jahanagahi
پاسخ: 4
بازدید: 1474

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 18 رأی - میانگین امیتازات : 2.44
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
11-10-2012, 11:03 PM
ارسال: #1
افرادی که بیش‌تر در مورد موضوعی فکر می‌کنند، دارای سلول‌های بیش‌تری در لوب‌های پیشانی مغز هستند.

به گزارش بی‌بی‌سی، دانشمندان انگلیسی بررسی کرده‌اند که چگونه بسته به میزان تفکر هر شخص در مورد تصمیماتش، اندازه مغز او بزرگ‌تر یا کوچک‌تر از دیگران است.

در این تحقیق ملی که اخیرا انجام شده، دانشمندان متوجه شده‌اند بعضی از انسان‌ها بیش از حد در مورد زندگی فکر می‌کنند. این افراد معمولا حافظه ضعیف‌تری دارند و افسرده هستند. نتایج این تحقیق در نشریه ساینس به چاپ رسیده است.

در این مطالعات، محققان از 32 داوطلب خواستند تا تصمیماتی دشوار بگیرند. آن‌ها باید به دو تصویر سیاه و خاکستری بسیار مشابه نگاه می‌کردند و می‌گفتند که کدام یک از آن‌ها روشن‌تر است. سپس آن‌ها باید اعلام می‌کردند که چه قدر در مورد پاسخ خود مطمئن هستند و بر این اساس به میزان اعتماد به جوابشان، نمره‌ای بین 1 تا 6 اختصاص می‌دادند. اگرچه بیان تفاوت دو تصویر بسیار دشوار بود، اما آن‌ها طوری تنظیم شده بودند که تشخیص تفاوت برای هیچ شخصی سخت‌تر از دیگری نباشد و شرایط برای همه یکسان باشد.
این تحقیقات نشان داد افرادی که بیش از دیگران در مورد پاسخ خود اطمینان داشتند، دارای سلول‌های بیش‌تری در قسمت جلویی مغز خود بودند که از آن به عنوان کورتکس پری‌فرانتال یاد می‌شود. البته این قسمت مغز به بسیاری از ناهنجاری‌های روانی و مغزی هم مرتبط است که از جمله آن می‌توان به اوتیسم اشاره کرد.
ارتباط با بیماری
این اولین بار است که تحقیقاتی انجام شده که تفاوت فیزیکی بین دو شخص از لحاظ اندازه این قسمت مغز مورد توجه قرار می‌گیرد. دانشمندان متوجه شدند زمانی که انسان‌ها صرف فکر کردن در مورد تصمیمات خود می‌کنند به تفاوت در اندازه این قسمت‌های مغز مرتبط است.
در حقیقت دانشمندان امیدوارند با فهمیدن و شناخت انواع مختلفی از تفاوت‌های مغزی بین انسان‌ها بتوانند به درمان بیماری‌های روانی کمک کنند. دکتر ریمونا ویل از موسسه علوم عصبی یو.سی.ال در این باره گفت: «من فکر می‌کنم برای بیماران مبتلا به ناهنجاری‌های روانی که شناخت چندانی در مورد بیماری خود ندارند، این تحقیقات می‌تواند اهمیت زیادی داشته باشد. ما امیدواریم انسان‌ها میزان شناخت از بیماری را افزایش داده و به آن‌ها یادآوری کنیم داروهای خود را به طور مرتب مصرف کنند».

دکتر تریسی آلو وی از دانشگاه استرلینگ که البته در این تحقیقات شرکت نداشته، گفت: «بسیاری از افراد عادت دارند در مورد تصمیم‌های خود بسیار فکر کنند، اما این موضوع می‌تواند خطر افسردگی را افزایش دهد».

بیش از هزار نفر در این تحقیقات شرکت داشتند که سعی داشت رابطه بین یک حافظه به عنوان "حافظه فعال" و سلامت مغز را بررسی کند. حاظفه فعال نوعی قابلیت است که شخص می‌تواند یک داده خاص را برای مدت کوتاهی به ذهن بسپارد و همزمان با به یادآورن، آنها را پردازش کند. برای مثال شما ممکن است بتوانید اطلاعاتی در مورد اندازه و رنگ چند شکل را به خاطر بسپارید و در عین حال بتوانید به سوالاتی در مورد این که آن‌ها به چه شکل هستند پاسخ دهید.

افرادی که دارای حافظه فعال ضعیفی هستند و فقط می‌توانفند در مورد دو چیز مختلف اطلاعات را به به خاطر بسپارند، معمولا در مورد موضوعات مختلف بسیار فکر می‌کنند.

علاوه بر ضعف حافظه افرادی که بیش از دیگران در مورد موضوعات مختلف و تصمیم های خود فکر می‌کنند، بیش‌تر در خطر افسردگی قرار دارند. معمولا بین 10 تا 15 درصد انسان‌ها دارای این خصوصیت هستند.

...

تمام سپاسم از آن کسی است ...

که به من نیازی نداشت ...

اما فراموشم نکرد

...

[تصویر: e4651_734827_4182999215734.jpg]
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 تشکر شده توسط: jahanagahi , M3HDI , GreatNavid
11-10-2012, 11:15 PM
ارسال: #2
RE: زیادی هر چیزی بد است، حتی فکر کردن!
دکتر تریسی آلو وی از دانشگاه استرلینگ که البته در این تحقیقات شرکت نداشته، گفت: «بسیاری از افراد عادت دارند در مورد تصمیم‌های خود بسیار فکر کنند، اما این موضوع می‌تواند خطر افسردگی را افزایش دهد».

جهان آگهی : برای اینکه تصمیم های خود را عملی سازیم , نیاز زیاد به فکر کردن نیست بلکه نیاز به تحقیق و مطالعه است.

خدایا با همه بزرگیت در قلب کوچک من جای داری
اینستاگرام من :
hoshangghorbanian
مشاهده وب سایت کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
 تشکر شده توسط: M3HDI , mallarme , GreatNavid , مــجــیــנ
11-10-2012, 11:25 PM (آخرین ویرایش در این ارسال: 11-10-2012 11:26 PM، توسط M3HDI.)
ارسال: #3
(11-10-2012 11:15 PM)jahanagahi نوشته شده توسط:  دکتر تریسی آلو وی از دانشگاه استرلینگ که البته در این تحقیقات شرکت نداشته، گفت: «بسیاری از افراد عادت دارند در مورد تصمیم‌های خود بسیار فکر کنند، اما این موضوع می‌تواند خطر افسردگی را افزایش دهد».

جهان آگهی : برای اینکه تصمیم های خود را عملی سازیم , نیاز زیاد به فکر کردن نیست بلکه نیاز به تحقیق و مطالعه است.

سلام

این صحبت رو من کاملا قبول دارم ، آخه تا حالا چندین بار بهش دچار شدم

آثارش هم اینا بود

افسردگی شدید ، کلافگی ، بی حوصلگی ، استرس بالا ، اعتماد به نفس پایین ، تنش بالا

خلاصه بگم باور کنید همین چند وقت پیش هم اینطور شده بودم (( البته با تحقیق موضوع حل نمی شد)) فقط میتونم بگم داغون شدم تا دوباره تونستم خودم رو جمع و جور کنم

از بنده هم میشنوید زیاد فکر کردن دردی رو دوا نمیکنه ، جز اینکه بیشتر اذیت بشید

مردان بزرگ اراده می کنند و مردان کوچک آرزو

http://s4.picofile.com/file/7806722254/emza01.png
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
 تشکر شده توسط: mallarme , jahanagahi , GreatNavid , مــجــیــנ
11-10-2012, 11:49 PM
ارسال: #4
(11-10-2012 11:25 PM)M3HDI نوشته شده توسط:  
(11-10-2012 11:15 PM)jahanagahi نوشته شده توسط:  دکتر تریسی آلو وی از دانشگاه استرلینگ که البته در این تحقیقات شرکت نداشته، گفت: «بسیاری از افراد عادت دارند در مورد تصمیم‌های خود بسیار فکر کنند، اما این موضوع می‌تواند خطر افسردگی را افزایش دهد».

سلام

این صحبت رو من کاملا قبول دارم ، آخه تا حالا چندین بار بهش دچار شدم

آثارش هم اینا بود

افسردگی شدید ، کلافگی ، بی حوصلگی ، استرس بالا ، اعتماد به نفس پایین ، تنش بالا

خلاصه بگم باور کنید همین چند وقت پیش هم اینطور شده بودم (( البته با تحقیق موضوع حل نمی شد)) فقط میتونم بگم داغون شدم تا دوباره تونستم خودم رو جمع و جور کنم

از بنده هم میشنوید زیاد فکر کردن دردی رو دوا نمیکنه ، جز اینکه بیشتر اذیت بشید
آی چه احساس زیبائی داری.
مهدی جان غصه نخور حل میشه.WinkWink

خدایا با همه بزرگیت در قلب کوچک من جای داری
اینستاگرام من :
hoshangghorbanian
مشاهده وب سایت کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
 تشکر شده توسط: M3HDI , فرهاد قربانی , GreatNavid , مــجــیــנ
ارسال پاسخ 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  شش قدم برای فراموش کردن گذشته venus2 0 794 05-09-2013 12:27 AM
آخرین ارسال: venus2
  ده چیزی که امروز به خاطر آنها ناراحتید ولی ده سال دیگر به یادشان هم نخواهید آورد! koroshparsi 5 1,201 12-16-2012 08:24 PM
آخرین ارسال: Peanut
  ۵۵ راه براي پيدا کردن استعدادهاي پنهان کامیار کاظمی 1 1,063 10-25-2012 12:23 AM
آخرین ارسال: نماينده استان گیلان

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
تماس با ما | سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران | بازگشت به بالا | بازگشت به محتوا | آرشیو | پیوند سایتی RSS