ماگستان، خرید ماگ، خرید فلاسک و خرید هدیه در همین نزدیکی!

خرید هدیه، خرید ماگ

تابلو اعلانات سایت
میلیاردرها مرامنامه (قوانین سایت) میلیاردر هدف این سایت چیست؟ میلیاردر دانلود ماهنامه سایت
میلیاردرها اتمام حجت (حتما بخوانید.) میلیاردر راه اندازی کسب و کار توسط اعضا میلیاردر مسابقه دوبرابر کردن پول
میلیاردرها عضویت در بخش ویژه VIP میلیاردر موفقیت های دوستان بعد از عضویت در سایت میلیاردر تبلیغات و معرفی کار و شغل شما

راهنمای خرید هدیه، ماگ و فلاسک

ماگستان, اولین و تنهاترین

ماگستان, اولین و تنهاترین

با يك كودك ايراني اشنا بشيد
زمان کنونی: 04-19-2024, 08:37 PM
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: اقاي ايـــده
آخرین ارسال: اقاي ايـــده
پاسخ: 1
بازدید: 564

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 17 رأی - میانگین امیتازات : 2.71
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
12-11-2012, 02:05 PM
ارسال: #1
با سلام خدمت دوستان

داشتم در نت در مورد مطلبي تحقيق ميكردم. مطلب زير رو پيدا كردم. دوست دارم شما هم بخونيد.

پرسشنامه کودک!!!!

سلام !

ما از طرف جمعیت دفاع از کودکان کارو خیابان آمده ایم میخواهیم با شما مصاحبه کنیم این اجازه را به ما

می دهید ؟ متشکرم .

س 1) اسمت چیه ؟ چند سالته ؟ ساکن کجا هستی؟ اسم این منطقه چیه؟ چه مقدار سواد دارید؟ترک تحصیل

یا در حال تحصیل هستید ؟ چرا ادامه تحصیل ندادید ؟چه مدت مشغول به کار هستید ایا فقط سه ما تعطیلی ؟

کلا از چند سالگی وچند ساله مشغول به کار هستید ؟کی گردش وتفریع میکنی ؟ با خانواده ، دوستان، با چی؟

ج) ندیم صالحی هستم دوازده سالمه ساکن پاسداران اسم این منطقه متروی امام خمینی ترک تحصیل کردم نبود پول

ودرآمد مدتهاست همیشه کل روزمشغول کارم سه سا له مشغول به کارم. وقت تفریع وگردش که اصلا نگو .واگر

هم باشه با یکی از دوستانم .

ودرآمد مدتهاست همیشه کل روزمشغول کارم سه سا له مشغول به کارم. وقت تفریع وگردش که اصلا نگو .واگر

هم باشه با یکی از دوستانم .

2)ساعت چند از خواب بیدار می شوی وسرکار میای؟ زود بیدار شدن برات اذیت نداره ؟ فاصله کار تا محل کارتان

چقدره ! اذیت نمی شوید؟ چه اذیتی ؟

ج) ساعت هفت یا هشت بیدار میشم بعد از کمی خوردن صبحانه راهی محل کارم میشم چرا اذیت میشم ولی جاره

ای نداریم مجبورم کار کنم .

س3) شما برای خودتان کار می کنید یا صاحب کار دارید ؟ محل کار تون کارخانه یا کارگاه یا مغازه خیابان ، مترو اتوبوس ،

یا مزرعه غیره ...؟

ج) برای خودم که نه برای خانواده من صاحب کاری ندارم در واقع صاحب کارم بابام است سر کار نیام اذیتم می کند .

محل کار من پرسه زدن ودستفروشی در داخل مترو .

س4) برخورد اطرافیانت در محل کار وبیرون از کار در کل مردم ادم بزرگها با شما چگونه است رفتار پدر ومادرتون چگونه

است ؟ پدرتون هم مشغول به کاری هستند چند نفرتان مشغول به کارید ؟

ج) برخورد مردمان عا دی تا حدودی خوبه ولی وماموران شهرداری ومترو مدام ما را اذیت وازار میدهند مثل توپ ما را به

این ور اون ور شوت میکنند پدرم اگر سرکار نیام اذیت میکند پدرم مشغول کاری نیست من ودیگر داداشم اون هم در خیابان

دستفروشی میکند .

س5) چه انتظاری از اطرافیانت یا در کل از اجتماع داری ؟ دوست داری چطوری باهات برخورد بشه ؟ ایا تا به حال از دست

کسی یا پدر ومادر کتک خورده ای ؟ چرا به خا طر چی؟

ج) دوست دارم مردم وماموران دولتی با ما خوب برخورد کنند وکاری کنند که ما مجبور به کارکردن نباشیم از پدرم خیلی کتک

خورده ام .

س6) در خانواده شما حرف وتصمیم گیری با چه کسی است ؟ جند نفرید ؟ چند خواهر وبرادر وچند نفر مشغول به کارند؟

شما با میل خودتان کار میکنید ؟ یا کسی وادارتان میکند؟ اصلا چرا کار میکنید ؟

ج) تو خونه حرف حرف ما درم است . پنج نفر ما دوبرادر ویه خواهر. وپدرم ومادرم . ما دوتا برادر مشغول به کاریم البته

گاهی خواهرم هم میاد با ما کار میکند مجبورم که کار کنم پدرم نمی توانند کارکنند خرج خونه را باید بدهم .

س7) در آمد حاصل از کار شما ماهیانه یا روز مزد یا هفتگی چگونه است ؟ کار در داخل ایستگاههای مترو وداخل مترو

خطری تورا تهدید نمی کند . با این سن کم وقد کوتاه .

ج) من برای خودم کار میکنم وبه صورت روزانه کارم را جلو می برم روزی هفت یا هشت هزار تومان کاسب میشم .

چرا خطر داره ولی چاره ای نداریم جمعیت زیاد یا پرت شدن از سکوی مترو به داخل ریل قطار وحتی بعضی ها پولهامون را

هم به جیب میزنند ومی دزدند.وکتک می زنند.

س 8) در امد حاصل از کار دریک روز برای شما چقدر است ؟ در ماه چقدر / پولی که از کار به دست میاری چکارش میکنی /

برای خودته یا خانواده یا کمک خرج خانواده ؟

ج) گفتم که روزی هفت یا هشت هزارتومان در ماه حول و.حوش دویست وسی هزار توان پولی رااز کار به دست میاریم به

خونه میدهم برای خرجی خونه ومقداری هم برای خودم نگه میدارم .

س9) پولی که از کار به دست میاری ومقداری را که به گفته خودت نگه میداری صرف چه چیزهای وچگونه خرج میکنی ؟

از در امدی که در میاری راضی هستی ؟

ج) مقداری را خرج خرید خوراکی باقیمانده را پس انداز برای خرید دوچرخه نگه میدارم در کل دوست نداشتم کار کنم

ولی چاره نیست خرجی را باید من در بیارم . تا حدودی راضی ا

س10) اگر همین الان پول کلانی به دستت برسد با هاش چکار میکنی ؟

ج) یک دوچرخه وکامپیوتروعروسکی شیک برای خواهرمپدرم را هم به دکتر می برم بقیه را تو بانک می ریزم .

س 11) کمی از آرزوهات برایمان بگو چه آرزوهای را داری ؟ دوست داشتی چکاره بشی که حالا مجبوری کار کنی ؟

ج ) من دوست داشتم دکتر بشم ولی در حال حاضر توانایی مخارج مدرسه را ندارم خیلی دوست داشتم درس را ادامه دهم

با صحبتهای که شما کردی امیدوارم سال دیگر بتوانم در جمعیت ومدرسه شما بتوانم درس را ادامه بدهم من پیشنهاد شما را

به پدرم ومادرم میگویم .امیدوارم این اجازه واین توانایی را داشته باشم درس را ادامه بدهم .وقتی تو خیابان بچه های را

می بینم که دست دردست مامان وبابا هاشون راهی مدرسه اند ویا جایی می روند دلم برای برادرم وخواهرم وخودم واقعا می

سوزه همیشه میگم کاش که ما هم وضع مالی مان خوب بود واینقدر اذیت نمی شدیم

س12) یک روز خود را از اول صبح تا غروب برایمان تعریف کن ؟

ج) صبح ساعت هشت از خواب بیدار میشم اول میروم نون میخرم وبعد صبحانه میخورم فالهامو بر میدارم راهی سر کار

میشم تا نزدیکیهای ظهر کار وفال فروشی میکنم ظهر میروم خونه برای نهار بعد از نهار دوباره راهی سرکار تا ساعت هشت

ونه شب کار میکنم .

س13) کودک به کی میگن و آینده خودت را چگونه می بینی ؟آیا دغدغه ای در زندگی داری ؟

ج) کسی که سن کم داشته باشد کودک می گویند . نمی دونم خیلی دوست دارم به مدرسه بروم ترس اره که میترسم به خواسته

هام نرسم .نگران وضعیت بابام وخانواده ام هستم .

14) روزی هست که کار نکنی وتعطیل کنی وباشی ؟ ان روز چگونه سر میکنی وچکار میکنی ؟ با خانواده جای می روی .؟

ج) بعضی مواقع خیلی کم با دوستانم بیرون یا بازی های رایانه ای میروم . (گیم نت ) کمتر با خانواده جایی می رم اخه

بابام.......

س15) به نظر شما کودکان همسن شما باید کار کنند /؟ چکار باید بکنند ؟ دوست داشتی طوری دیگه ای زندگی

میکردی ؟ مثلا پسر بچه سرمایه داری بودی واصلا مجبور به کار کردن نبودی ؟ این وضعیت را نداشتی ؟

ج) فکر میکنم باید درس بخوانند ولی من امروز از شما فهمیدم که کودکان زیر 18سال نباید کار کنند ولی آخه چاره

ای نیست در آمد کم است خرج بالا بله دوست داشتم وضع مالی خوبی داشتیم ومجبور به کار کردن نبودم .پسر بچه

پولداری بودم. راحت به مدرسه وسر کلاس می رفتم ودرس را ادامه می دادم.

س16) با توضیعات ما حالا شما هم میدونی که کودکان زیر هیجده سال نباید کار کنند ودولت باید این کودکان را

مورد حمایت وساپورت مالی خود قرار دهند؟ چه انتظاری از دولت ونهادهای دولتی وبهزیستی داری ؟

ج) اگر دولت این کار را انجام میداد من وامسال من هیچ وقت مجبور به کارکردن نبودیم کاش که حمایتی صورت

میگرفت .ما اینقدر مجبور به کار کردن نبودیم. انتظار اینکه اگر حمایتمان نمی کنند لااقل اذیتمان نکنند ما وقتی

ماموران شهرداری ومترو را می بینیم باید از ترس آنها خودیمان را قایم کنیم .

س17) حرف وپیامی برای کسانی که مثل خودت کار میکنند چیه؟

ج) به همه میخواهم بگویم که حرف پدر ومادرانشان وبزرگترها را گوش دهند ودرس بخوانند وتا به جایی برسند .

س18) از مسئولین وسازمانها ونهادهای مدافع ومترقی کودک چه انتظاری وحرفی داری بگو مااینها را منعکس

میکنیم .

س) یشتر به وضعیت ما کودکان برسند قیمتها بالاست کمی پاین تر بیاورند تا امثال من مجبور به کار کردن نباشند .

از شما ودوستانتان هم میخواهم که با پدر ومادرم حرف بزنید که سال دیگه اجازه بدهند وبیام تومدرسه وجمعیت

شما درس وادامه وبخونم

س20) برایت آرزوی توفیق روزهای شاد وموفق وفردایی بهتر وشاد وخلاق وبا امید که هیچ کودکی مجبور به کار کردن نباشد . ج ) ممنون از شما ودوستانتان !

مصاحبه کننده بهنام ابراهیم زاده از جمعیت دفاع از کودکان اردیبهشت 89تهران

ندیم پسر بچه ای دوازده سا له ای با قدی کوتاه که در مسیر متروی امام خمینی وشهرری داخل مترو مشغول به فال فروشی است خودش میگوید قریب به چند سالی است که مدام با این وضعیت سرکارم . پدرم شدید اعتیاد داره ونمی تواند کار کند از هنگامیکه ترک تحصیل کردم هنوز نتوانستم دوباره به مدرسه برگردم وهمیشه آرزو داشته ام که به مدرسه وسر کلاس برگردم وی میگویید از تفریع وگردش وبازی که اصلا چیزی نگو از خوردن خورد وخوراک وغذای دلخواه هم حرفش را نزن که اینها برایمان غیر ممکن است از کاروزحمت کشیدن برای در اوردن لقمه نانی فقط حرف بزن این وضعیت هزاران کودکی است که در متروها وخیابانها وکارگاههای نم دار مرطوب با کمترین حقوق و بیشترین ازارها وسختی ها روزرا به شب وشب را به صبح می رسانند. بسیاری از این دست کودکان شبها کارتن خوابند وشب را تا صبح در خیابانها سپری میکنند با این حال بیشتر این کودکان مورد آزارهای فیزیکی وجنسی نیز قرار میگیرند. براستی مسبب این وضعیت اسفناک کودکان کیست؟ تا کی باید نظاره گر این وضعیتکودکان باشیم ایا با تاسیس چند njo وگردهم آمدن تعدادی جوان ودانشجو تعداد دیگری از انسانهای با وجدانی که مفتخرانه قدم برای لغو کار کودک در این راه نهاده ا ند وبا نوشتن آمار وارقام ومطالب از کودکان و مواردی دیگرماورای همه گیرو دارها وحمایت نکردنهای دولتی این کار تا چه حد امکان پذیر است . راههای مقابله با این معضل کدامند ؟ وقتی که بیشترین ساعتهای روز را توی خونه سپری میکنم همیشه با خودم میگویم برم بیرون وچرخی بزنم تا که شاید دلم واشه ولی واقعا وقتی وارد خیابان وداخل وسایل نقلیه خصوصا مترو می شوی کودکان زیر سن قانونی را می بینی که ملتمسانه آویزان شلوار پات میشوند تا تو یا خرید کوچکی ازش بکنی ویا چند قدر قازی پول کف دستش بزاری حالت ازهرچه بیرون رفتن وزندگیه بهم میخورد .

منبع: وبلاگ كودكان كار خيابان

كانال ايده يار: @ideayar
مشاهده وب سایت کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 تشکر شده توسط: jahanagahi , goldmen , mallarme , maxsoulfly , 3ObHaN , dara , بيلا بالا , mir abbas , حامد , صدفی , دهدار , سودابه
ارسال پاسخ 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  شغلی جدید با درآمد ... vahid61 7 2,725 08-24-2017 08:30 AM
آخرین ارسال: m.r117
  کسب و کار با سرمایه کم javadhe 1 1,774 03-25-2017 11:34 AM
آخرین ارسال: مظاهر
  راهنمایی برای راه اندازی کاری با 10 میلیون سرمایه sinior 33 97,211 03-25-2017 09:37 AM
آخرین ارسال: sadegh_mp2
Question چرا کسب و کار من با موفقیت روبرو نشد barati_a 3 596 05-19-2016 07:22 AM
آخرین ارسال: aligoli
  کسب کار با پنجاه میلیون elfy 8 3,287 12-28-2015 01:12 PM
آخرین ارسال: moele
  آيا به دنبال سرمايه گذاري با سود بالا هستيد اما سرمايه چنداني براي اينكار نداريد؟ mehdi098 2 883 11-05-2014 08:38 PM
آخرین ارسال: mehdi098
  با 5 میلیون تومان چه کاری را به عنوان شغل دوم میشه شروع کرد ؟ محسن121 8 22,454 06-17-2014 10:45 AM
آخرین ارسال: مینا جووون
  با بهترین کاسب قرن آشنا شوید! کامیار کاظمی 11 3,902 01-10-2013 04:45 PM
آخرین ارسال: habib tousi
  راه‌اندازی فروشگاههای زنجیره‌ای با مشارکت خارجی‌ها در ایران کامیار کاظمی 0 1,492 09-05-2012 09:58 AM
آخرین ارسال: کامیار کاظمی
  آشنایی با شرکت توزیع سیم کارت amiryazdani138 2 1,009 08-11-2012 09:28 PM
آخرین ارسال: مهدی 1
  هر بسته با ۷ هزار تومان سود/ فروش اسکناس نو در بازار داغ شد سعید.کرمی 3 2,089 03-18-2012 08:33 PM
آخرین ارسال: alicpu
  تهرانیها با هلی کوپتر سفر کنید mehdi098 3 1,500 09-19-2011 04:22 PM
آخرین ارسال: jahanagahi
  تاسيس يك شركت توليدي vahideh 8 2,375 08-26-2011 05:23 PM
آخرین ارسال: 3ObHaN

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
تماس با ما | سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران | بازگشت به بالا | بازگشت به محتوا | آرشیو | پیوند سایتی RSS