ماگستان، خرید ماگ، خرید فلاسک و خرید هدیه در همین نزدیکی!

خرید هدیه، خرید ماگ

تابلو اعلانات سایت
میلیاردرها مرامنامه (قوانین سایت) میلیاردر هدف این سایت چیست؟ میلیاردر دانلود ماهنامه سایت
میلیاردرها اتمام حجت (حتما بخوانید.) میلیاردر راه اندازی کسب و کار توسط اعضا میلیاردر مسابقه دوبرابر کردن پول
میلیاردرها عضویت در بخش ویژه VIP میلیاردر موفقیت های دوستان بعد از عضویت در سایت میلیاردر تبلیغات و معرفی کار و شغل شما

راهنمای خرید هدیه، ماگ و فلاسک

ماگستان, اولین و تنهاترین

ماگستان, اولین و تنهاترین

ترفند در رانندگی
زمان کنونی: 04-20-2024, 08:41 PM
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: jahanagahi
آخرین ارسال: jahanagahi
پاسخ: 57
بازدید: 7654

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 15 رأی - میانگین امیتازات : 2.8
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ترفند در رانندگی
10-30-2012, 10:21 PM (آخرین ویرایش در این ارسال: 10-31-2012 04:42 PM، توسط jahanagahi.)
ارسال: #31
RE: ترفند در رانندگی
(10-30-2012 10:08 PM)3ObHaN نوشته شده توسط:  تو جاده برفی چیکار کنیم ؟
تو جاده یخی چیکار کنیم ؟

سبجان جان استفاده از زنجیر و یا لاستیک یخ شکن. متاسفانه بیشتر زنجیرهای چرخ پاره می شوند بهمین جهت در نقاطی که برف خیز است لاستیک یخ شکن توصیه می شود.

خدایا با همه بزرگیت در قلب کوچک من جای داری
اینستاگرام من :
hoshangghorbanian
مشاهده وب سایت کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 تشکر شده توسط: مهدی 1 , yu3f , sajjad , فرهاد قربانی , M3HDI , GreatNavid
10-30-2012, 11:16 PM
ارسال: #32
چند روز مونده به عید ۹۱ یک برف شدیدی گرفت. ما رفته بودیم سمت ۲۰۰۰ و ۳۰۰۰ رامسر. شب بارون بود خوابیدیم بیدار شدیم برف سنگین!

تا زمانی که برف بود لاستیک رو روی قسمت های برف! میبردم تا سرعت رو بگیره و دنده یک با نیم کلاج بدون ترمز. چون ترمز می چرخوند ماشین رو.

حتی وقتی با کمک چند نفر برای اولین بار در عمرم زنجیر بستم باز هم ماشین با اینکه :
۱- زنجیر داشت
۲- دستی کشیده بود
۳- فرمون به سمت راننده تا آخر کج بود
۴- جلوی لاستیک ها سنگ بود

باز هم سر خورد و خداروشکر ب کوه خورد و تو دره نرفت!

تجربه من این شد:

۱- با دنده ۱ و نیم کلاج و بازی با کلاج
۲- زنجیر حتما باشه
۳- از ترمز ب هیچ وجه استفاده نشه
۴- استفاده از ترمز دستی ب صورت ۱/۳ بالا (این مورد رو یک بنده خدایی ک از کنارمون داشت با ماشین شاسی بلند میرفت و گفت راننده رالی و اینچیزاس گفت. گفتش ترمز دستی را به مقدار ۱/۳ بالا یکش و فقط با دنده ۱ و بازی با کلاج بیا)

با همه این کار ها باز هم سر پیچ ها ماشین از کنترل خارج بود و چند نفر ماشین را از اطراف (سمت شوفر) هل میدادن تا ماشین به راست منحرف نشه و خدای نکرده تو دره نیافته. (ماشین پرشیا بود)

البته فک می کنم ماشین هایی با شاسی بلند مشکل کمتری دارند. زانتیا هم اون حالت نیمه شاسی بلندش کمک میکنه مث که Yosef.gif

تحقیق + تصمیم = اجرا بدون وقفه!
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
 تشکر شده توسط: sajjad , jahanagahi , مهدی 1 , فرهاد قربانی , M3HDI , 3ObHaN , حامد , dara , Delta.H , GreatNavid
10-31-2012, 12:48 AM
ارسال: #33
(10-30-2012 10:08 PM)3ObHaN نوشته شده توسط:  تو جاده برفی چیکار کنیم ؟
تو جاده یخی چیکار کنیم ؟

جاده برفي وجاده يخي حالت هاي زيادي دارد
برف تازه باريده باشه
برف از قبل باشه وكوبيده باشه
برف آب دار باشه
برف خشك باشه
چون خود برف باعث استحكاك شديد مي شود وكمترين تصادف در حالت برفي هست
ولي وقتي برف تمام ميشه وسرما بعدش باعث يخ زدگي برف مي شود بالاترين امار تصادف رو توليد ميكند وبسيار خطرناك هست

جاده يخي هم اين طوري هست
اسفالت يخ زده باشه
يك لايه يخ رو جاده باشه
يخ برف باشه يا يخ بارون

ولي درهمه موارد بايد حتما وسايل ماشين درست بشه
مثل آب رادياتور
حتما فن ها مواظب باشين يخ نزه ((( چون با سرعت پايين حركت ميكنيد وهوا نم دار هست خيلي وقت ها فن رادياتور يخ ميزنه وموقعي كه بايد روشن بشه براي خنك كردن عمل نميكنه وفيوزش رو ميسوزنه وباعث جوش آمدن ميشه))
داشتن فيوز
داشتن زنجير وبلد بودن بستن زنجير

براي رانندگي هم بايد:
خونسرد وبدون استرس وهيجان اضافي
حدالمكان از ترمز استفاده نشود
با گاز وكلاج سرعت ماشين رو كم وزياد كنيد
يكهو فرمان رو نرچخونيد
ماشين سر خورد بسرعت به حالت مخالف فرمان رو تكان ندين وسعي كنيد با يكم درصد كمتر به حالت اول برگردونيد مسير خودتون رو
بار ماشين رو سعي كنيد مساوي تقسيم كنيد

[تصویر: 63740478307662590299.jpg]
 تشکر شده توسط: yu3f , 3ObHaN , ahmad rezaee , dara , jahanagahi , مهدی 1 , GreatNavid
11-03-2012, 03:03 PM
ارسال: #34
این مطلب شاید زیاد به رانندگی ربطی نداشته باشد اما به فرهنگ خیلی ربط دارد!

سوار تاکسی در حال رفتن به فرودگاه بودم. در خط عبوری صحیح رانندگی می کردیم که ناگهان یک ماشین درست در جلوی ما از جای پارک بیرون آمد . راننده تاکسی محکم ترمز گرفت. ماشین سر خورد، و دقیقاً به فاصله چند سانتیمتر از ماشین دیگر متوقف شد! راننده ماشین دیگر سرش را برگرداند و شروع کرد به ما فریاد زدن. راننده تاکسی فقط لبخند زد و برای آن شخص دستی تکان داد. منظورم این است که او واقعاً دوستانه برخورد کرد.
بنابراین پرسیدم: ((چرا شما اینگونه رفتار کردید؟ آن شخص نزدیک بود ماشین تان را از بین ببرد و ما را به بیمارستان بفرستد ! )) در آن هنگام بود که راننده تاکسی درسی را به من داد که اینک به آن می گویم: (( قانون کامیون حمل زباله .))
او توضیح داد که بسیاری از افراد مانند کامیون های حمل زباله هستند. آنها سرشار از ناکامی، خشم، و ناامیدی ( زباله) در اطراف می گردند. وقتی زباله در اعماق وجودشان تلنبار می شود، آنها به جایی احتیاج دارند تا آن را تخلیه کنند و گاهی اوقات روی شما خالی میکنند. به خودتان نگیرید. فقط لبخند بزنید، دست تکان بدهید، برایشان آرزوی خیر بکنید، و بروید. زباله های آنها را نگیرید و پخش کنید به افراد دیگر ی در سرکار، در منزل، یا توی خیابان ها. حرف آخر این است که افراد موفق اجازه نمی دهند که کامیون های زباله روزشان را خراب کنند. زندگی خیلی کوتاه است که صبح با تأسف ها از خواب برخیزید، از این رو.....
((افرادی را که با شما خوب رفتار می کنند دوست داشته باشید. برای آنهایی که رفتار مناسبی ندارند دعا کنید.))

.

[تصویر: emza01.png]
[تصویر: emza02.png]
 تشکر شده توسط: مهدی 1 , کامیار کاظمی , حامد , jahanagahi , GreatNavid , مــجــیــנ , goldmen , yu3f
11-03-2012, 04:45 PM
ارسال: #35
1- زیباترین و انسانی ترین ترفند در رانندگی است.
2- زیباترین و انسانی ترین ترفند در فرهنگ رانندگی است.

اینستاگرام من :
hoshangghorbanian
 تشکر شده توسط: GreatNavid , مــجــیــנ , Delta.H , حامد
11-13-2012, 11:09 PM
ارسال: #36
ایست کامل نکردن قبل از عوض کردن دنده

عجله دارید و از پارکینگ بیرون می آیید و بااینکه ماشین هنوز عقبی می رود، دنده را عوض کرده و رو به جلو حرکت می کنید. بااینکار فقط گیربکس ماشین را چندین سال زودتر فرسوده می کنید. داخل گیربکس چرخ دنده های مختلفی وجود دارد که وقتی بدون توقف کامل دنده عوض می کنید، باعث می شوید آن چرخ دنده ها بعنوان ترمز شما عمل کنند که فشار بسیار زیادی را به آنها وارد می کند. حتی ممکن است به میل لنگ هایتان هم صدمه بزنید .

اینستاگرام من :
hoshangghorbanian
 تشکر شده توسط: حامد , مــجــیــנ , yu3f , فرهاد قربانی
11-13-2012, 11:24 PM
ارسال: #37
با گذاشتن پا روی ترمز سرپایینی را رانندگی میکنید

وقتی روی یک مسیر سرازیری رانندگی می کنید، نباید پایتان را مدام روی ترمز نگه دارید. بهتر است دنده را عوض کنید تا سرعتتان زیاد نشود
و ترمزتان هم تمام نشود. این اشتباهی است که معمولاً همه مرتکب می شوند چون مطمئن ترین راه برای رانندگی در سرازیری به نظر می رسد
اما اگر این مسیر سرازیری طولانی باشد لنت ترمزتان خیلی زود تمام می شود .
بعضی وقتها ترمز قفل میکند.

اینستاگرام من :
hoshangghorbanian
 تشکر شده توسط: SHAYAN.IRANI , حامد , مــجــیــנ , yu3f , فرهاد قربانی , MohamadMJ
11-13-2012, 11:39 PM
ارسال: #38
وارد کردن فشار موقع موتورشویی

خیلی خوب است که بخواهید موتور ماشینتان را تمیز نگه دارید. موتور سیاه و چرک می شود و آب پرفشار بدترین چیز برای آن است. اما
موتور کثیفی که خوب کار میکند خیلی بهتر از موتور تمیزی است که کار نمی کند. وقتی آب را با فشار زیاد (مثل آبهایی که در کارواش ها
می بینیم) روی موتور بگیرید، ممکن است به سیستم برق ماشین هم صدمه شدید بزنید. شستشوی موتور با شلنگ های معمولی باغچه مشکلی ایجاد
نمی کند اما شلنگ های پرفشار کارواش ها اصلاً مناسب نیستند .

اینستاگرام من :
hoshangghorbanian
 تشکر شده توسط: حامد , yu3f , فرهاد قربانی , مــجــیــנ , Delta.H , dara
11-13-2012, 11:51 PM
ارسال: #39
(11-13-2012 11:39 PM)jahanagahi نوشته شده توسط:  وارد کردن فشار موقع موتورشویی

خیلی خوب است که بخواهید موتور ماشینتان را تمیز نگه دارید. موتور سیاه و چرک می شود و آب پرفشار بدترین چیز برای آن است. اما
موتور کثیفی که خوب کار میکند خیلی بهتر از موتور تمیزی است که کار نمی کند. وقتی آب را با فشار زیاد (مثل آبهایی که در کارواش ها
می بینیم) روی موتور بگیرید، ممکن است به سیستم برق ماشین هم صدمه شدید بزنید. شستشوی موتور با شلنگ های معمولی باغچه مشکلی ایجاد
نمی کند اما شلنگ های پرفشار کارواش ها اصلاً مناسب نیستند .

جناب قربانیان ای کاش که این مطلب را من زودتر میدونستم.
ولی از بد شانسی اینو من تجربه کردم.
از 3 ماه پیش که موتور ماشینو شستم وقتی توی یه جای ساکت ماشینو ثابت نگه میدارم یه صدایی از توی موتور میاید.
به نمایندگی بردم و دییاگم زدم که خدارو شکر مشکلی نداشته ولی اون صدای هنوز هست.

همیشه قدرت را در حرف زدن راه رفتن و نگاهتان داشته باشید.
 تشکر شده توسط: jahanagahi , yu3f , Delta.H , dara , مهدی 1
11-14-2012, 12:06 AM
ارسال: #40
نادیده گرفتن صداهای ماشین

هر صدایی که از ماشینتان بیرون می آید یک معنی خاص دارد. اگر دقت داشته باشید ماشینتان خودش به شما می گوید که به چیزهایی نیاز دارد.
صدا دادن ترمز نشاندهنده این است که باید لنت هایتان تعویض شوند و اگر آن صدا را نادیده بگیرید عاقبت صدای به هم خوردن آهن های لنت را روی همدیگر می شنوید که نشاندهنده لزوم عوض کردن دیسک هایتان است و اگر این را هم نادیده بگیرید دیگر صدای جیغ خودتان است که می شنوید و این یعنی ترمز ماشین به کلی از کار افتاده است. پس خوب به صداهای ماشینتان گوش کنید .

اینستاگرام من :
hoshangghorbanian
 تشکر شده توسط: yu3f , GreatNavid , MohamadMJ , مــجــیــנ , Delta.H , dara , مهدی 1
ارسال پاسخ 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
Photo فیلم آموزشی و تاثیر در آموزش و یادگیری shinalife 0 645 10-28-2015 01:41 PM
آخرین ارسال: shinalife
  ۱۲ نکته‌ای که نباید در مورد مدیتیشن باور کرد samiar afshari 0 757 03-11-2015 06:12 PM
آخرین ارسال: samiar afshari
Thumbs Up این عادت ها را در سال جدید کنار بگذارید! samiar afshari 0 560 03-09-2015 03:53 AM
آخرین ارسال: samiar afshari
  مطالب مختلف در مورد ازدواج و زندگی مشترک صدفی 141 16,846 09-23-2014 02:54 PM
  دانستنیهای مختلف در مورد روانشناسی شخصی صدفی 90 11,818 06-09-2014 10:21 AM
آخرین ارسال: صدفی
  حاصل عمر گابريل گارسيا مارکز در 15 جمله mehdi098 9 1,852 08-03-2013 10:17 AM
آخرین ارسال: poldar
  بهبود و ارتقای بهره وری در خانواده : jahanagahi 0 553 07-26-2013 07:43 PM
  بحث عزیزان در رابطه با تایپیک :اگر بمن اعتماد داری.... jahanagahi 133 16,118 06-14-2013 04:47 PM
  اصول فنگ شویی و جذب ثروت در دکوراسیون خانه...... mallarme 1 1,376 06-10-2013 01:53 PM
آخرین ارسال: mallarme
  شنونده باید عاقل باشد، حتی در مورد اینترنت! mallarme 0 774 05-06-2013 04:49 PM
  تصمیم های مهم را در هواپیما نگیرید..... mallarme 0 521 05-02-2013 11:00 PM
  دنیا را در آغوش بگیر: minoo 1 764 04-05-2013 08:31 PM
آخرین ارسال: MARYAR
  7 راهنمایی برای خوشبختی در زناشویی با یک کاسب یا کارآفرین mallarme 0 705 03-17-2013 08:31 PM
  اگر این صندوق در ایران بود، چه اتفاقی رخ میداد؟؟ mallarme 9 1,488 01-29-2013 12:11 AM
آخرین ارسال: ali mohammady
  در جستجوی تکه گم شده,............ mallarme 0 393 01-22-2013 03:49 PM
  مهم : ثبت نام در این انجمن چه مزایائی دارد؟ jahanagahi 10 1,975 01-07-2013 08:40 PM
  اسرار موفقيت در زندگی فرهاد قربانی 0 846 01-05-2013 10:27 PM
آخرین ارسال: فرهاد قربانی
  عشق در پیاده رویی در همین شهر خودمان… soltan_sal 12 2,150 01-01-2013 04:15 PM
آخرین ارسال: safari-cht
  یک روز در “کلینیک خدا” فرهاد قربانی 0 442 12-29-2012 01:24 AM
آخرین ارسال: فرهاد قربانی
  زمان عضویت و تاثیر عضویت در انجمن jahanagahi 8 2,143 12-21-2012 11:40 AM
آخرین ارسال: mohammadshamosi

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
تماس با ما | سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران | بازگشت به بالا | بازگشت به محتوا | آرشیو | پیوند سایتی RSS