ماگستان، خرید ماگ، خرید فلاسک و خرید هدیه در همین نزدیکی!

خرید هدیه، خرید ماگ

تابلو اعلانات سایت
میلیاردرها مرامنامه (قوانین سایت) میلیاردر هدف این سایت چیست؟ میلیاردر دانلود ماهنامه سایت
میلیاردرها اتمام حجت (حتما بخوانید.) میلیاردر راه اندازی کسب و کار توسط اعضا میلیاردر مسابقه دوبرابر کردن پول
میلیاردرها عضویت در بخش ویژه VIP میلیاردر موفقیت های دوستان بعد از عضویت در سایت میلیاردر تبلیغات و معرفی کار و شغل شما

راهنمای خرید هدیه، ماگ و فلاسک

ماگستان, اولین و تنهاترین

ماگستان, اولین و تنهاترین

تغییر نگرش
زمان کنونی: 04-18-2024, 09:04 PM
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: jahanagahi
آخرین ارسال: jahanagahi
پاسخ: 12
بازدید: 1966

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 18 رأی - میانگین امیتازات : 3.17
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تغییر نگرش
10-26-2012, 03:56 PM (آخرین ویرایش در این ارسال: 10-26-2012 04:24 PM، توسط jahanagahi.)
ارسال: #1
تغییر نگرش
بعد از مدتها عضو بودن در این انجمن و شناخت ضمنی خیلی از عزیزان به این نتیجه رسیدم گه مهمترین مسئله برای موفقیت معنوی و رفتار خوب در خانواده و موفقیت مالی تغییر در نگرشها ست .
سئوالی دارم:

1- نگرش چیست و تغییر نگرش به چه صورت است؟
2-چگونه می توان نگرشهای خود را برای رسیدن به موفقیت تغییر دهیم؟

خدایا با همه بزرگیت در قلب کوچک من جای داری
اینستاگرام من :
hoshangghorbanian
مشاهده وب سایت کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 تشکر شده توسط: amiryazdani138 , مــجــیــנ , کامیار کاظمی , مهدی گل محمدی , P@RSA , ahmad rezaee , SHAYAN.IRANI , حامد , dara , M3HDI , mir abbas , Andisheh
10-26-2012, 06:40 PM
ارسال: #2
RE: تغییر نگرش
با تشکر از استاد عزیز که هر روز افق تازه ای برای خودشناسی و فرصت شناسی باز میکنند.
به نظر من گرچه نگرش یعنی نگریستن یا همان دیدن را معنی میدهد اما واقعیت این است که نگرش یعنی تفسیر و تعبیر انسان از چیزهایی که میبیند یا به آنها می اندیشد و در اینجا دیدن هم یعنی تمام حواس پنجگانه به اضافه تصورات ذهنی مدنظر است و نه فقط حس بینایی.
نگرش انسانها رابطه مستقیم با باورهای آنها دارد. مثال ساده آن در تربیت فرزندان است که وقتی والدین و مربیان به کودک میگویند تو چیزی نمیفهمی، خنگ هستی، ریاضی را هیچ وقت نمیتوانی یاد بگیری، کودک کم کم این حرفها را باور میکند و نگرش منفی نسبت به خود پیدا میکند و این، باعث میشود روز به روز به چیزی که به او گفته میشود شبیه تر شود! در مقابل اگر کودکی همیشه مورد تشویق اطرافیان قرار گیرد و مثلاً پدرش به وی بگوید میدانم که موفق میشوی چون استعداد زیادی در تو نهفته است و... باورهای آن کودک به شکل مثبت رشد کرده و نگرش خوبی نسبت به خود و دنیای اطرافش پیدا میکند.
اما سئوال دوم استاد عزیز، همانطور که عرض کردم تغییر نگرش ناشی از تغییر باورهاست و باورها هم عقاید ما را شکل میدهند. راههای زیادی برای تغییر باورها وجود دارد که یکی از آنها مطلع شدن از بعضی امور است مانند اینکه "پول خوب است" "موفقیت برای هر کسی امکانپذیر است" اما در اینجا اطلاع یافتن ممکن است کافی نباشد و به شکل مطلوب باورهای حک شده در ذهن را تغییر ندهد،(به دلیل وجود دیوارهای ذهنی قوی) بحمدلله با پیشرفت علم و به فضل وجود دانش پژوهان و متخصصین روانشناسی راه های ساده و کاملاً عملی برای تغییر باورها که در نهایت منجر به شکستن دیوارهای ذهنی و تغییر دیدگاه و نگرش افراد میشود وجود دارد از جمله تجسم خلاق و امثال آن که چگونگی تأثیر آن در حوصله این تاپیک نیست و اساتید بزرگوار درباره آن در بخشهای دیگر انجمن توضیحات زیادی داده اند.

.

[تصویر: emza01.png]
[تصویر: emza02.png]
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
 تشکر شده توسط: amiryazdani138 , کامیار کاظمی , مهدی گل محمدی , P@RSA , مــجــیــנ , jahanagahi , ahmad rezaee , حامد , mir abbas
10-26-2012, 08:25 PM
ارسال: #3
با سلام
1.بنظر من نگرش يعني ديدگاه و بينش ما نسبت به خود و محيط اطرافمان.
2.براي ايجاد نگرش جديد بايد نسبت به تغييرات مقاومت نشان ندهيم.
در ادامه صحبتهاي آقا حمزه بايد بگم اصطلاحا "نگرش، نگرش پديد ميآورد"يعني در خانه فرزند از رفتار پدر و مادر الگوبرداري ميكند حتي رفتارهاي منفي را زودتر ميگيرد .بايد بگم رفتار و افكار ما در ساختن فرزندانمان مؤثر است و به صورت ژنتيك و يا اكتسابي به آنها منتقل ميگردد.
در محل كار هم چنين است كه رفتار و نظم مديران به پايين منتقل ميشود ....

تشکر شده توسط: Delta.H , jahanagahi , مــجــیــנ , amiryazdani138 , mir abbas
10-26-2012, 09:13 PM (آخرین ویرایش در این ارسال: 11-21-2012 12:56 PM، توسط jahanagahi.)
ارسال: #4
با تشکر از عزیزان.
برنامه ای که در نظر دارم آموزش وباز آموزی مطالبی است که می تواند شخص را به باورهای جدید برساند.این باورها :
پیدا کردن اعتماد بنفس بسیار بالا.
- تغییر در رابطه با مسائلی که حمزه عزیز و پارسای دوست داشتنی مطرح فرمودند.
-تغییر نگرش در ارتباط با واژه پول.
- تغییر واژه های نمی توانم و نمی شود به می توانم و می شود.
-ایمان و باور بر این مسئله که من با نوشتن اهداف و انجام موارد ذکر شده برای رسیدن به موفقیت به آن حتما خواهم رسید.
و......مواردی که شما عزیزان ذکر می فرمائید.
عزیزان ما در این انجمن با کمک دانسته های شما حرکتی را شروع کرده ایم که با خواندن چندین جلد کتاب هم نمی توان به آن رسید.
مطالب ما از دل بر می خیزد و لاجرم بر دل می نشیند.
تقاضا دارم در این بحثهای که مطرح میکنم از نظر شخصی خود و یا مطالبی که مطالعه فرموده اید استفاده فرمائید.

اولین حرکت بسوی رسیدن به هدف تغییر نگرش است.

اینستاگرام من :
hoshangghorbanian
 تشکر شده توسط: ahmad rezaee , SHAYAN.IRANI , Delta.H , مــجــیــנ , حامد , amiryazdani138 , mir abbas
10-26-2012, 09:42 PM
ارسال: #5
معمولاً نگرش ما پیرامون خودمان و اطرافمان ماحصل نوع برداشت و تلقی ما است .

و این رخدادی است که در طی سالیان سال از لحظه پیدایش با رفتار های خود و دیگران در رابطه با ما و شخصیت ما بوجود می آید .

اکثر افراد طرز نگرش آنها وابسته به رخدادهای بیرونی است و این نا خود آگاه اتفاق می افتد . این حالت در اکثر انسانهای شکست خورده و نا موفق صدق می کند .

در نظر بگیرید کسی با استیل بدنی لاغر اندام که همیشه بخاطر این خصیصه هم خود را ملامت می کند و هم از اطرافیانش تحقیر شده باشد . خب نگرش او نسبت به خود چگونه است ؟

حالا این فرد دارای یک استعداد بالقوه ورزشی هست که توسط مربی دانایی کشف و رشد داده می شود ، حالا نگرش این فرد و دیگران از او چگونه است؟

نظر من اینست که باید اولاً مهمترین خصیصه افراد موفق یعنی خوش ببینی را در خود تقویت و نهادینه کنیم و بعد در مورد نگرش به هر چیز با دید مثبت بنگریم .

من خوبم - من بسیار توانا هستم - من موفق می شوم - پول امانت خوب الهی است - و در مورد مسائل دیگر هم چنین بیندیشیم .

درست است که باید به معایب و نقایص هر چیز هم توجه کرد ولی در وهله اول تغییر نگرش از بد به خوب بدون هر گونه قضاوت مهمترین و اولین راه شروع و رسیدن به هدف است .

ببخشید که زیاده گویی کردم ، از جناب قربانیان هم بخاطر ارائه چنین نظراتی متشکرم

هر روز فرصت های بیشتری برای ثروتمند شدن ایجاد می شود
برای تماس و مشاوره با من می توانید پیام دهید
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 تشکر شده توسط: jahanagahi , Delta.H , مــجــیــנ , حامد , amiryazdani138 , mir abbas
10-27-2012, 12:29 AM
ارسال: #6
جالب و خواندني ازتركيب اعداد و حروف

اگر A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z برابر باشد با
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25,26

آیا برای خوشبختی و موفقییت تنها تلاش سخت كافیست؟ تلاش سخت (Hard work)

H+A+R+D+W+O+ R+K
8+1+18+4+23+ 15+18+11= 98%

آیا دانش صد در صد ما را به موفقییت می رساند؟ دانش (Knowledge)

K+N+O+W+L+E+ D+G+E
11+14+15+23+ 12+5+4+7+ 5=96%
عشق چگونه؟ عشق (Love)
L+O+V+E
12+15+22+5=54%

خیلی از ما فکر می کردیم اینها مهمترین باشند مگه نه؟ پس چه چیز 100% را می سازد؟؟؟ پول (Money)

M+O+N+E+Y
13+15+14+5+25= 72%

رهبری (Leadership)
L+E+A+D+E+R+ S+H+I+P
12+5+1+4+5+18+ 19+9+16=89%

این ها كافی نیستند پس برای رسیدن به اوج چه باید كرد؟ نگرش (Attitude)

1+20+20+9+20+ 21+4+5=100%

آری اگر نگرشمان را به زندگی، گروه و کارمان عوض کنیم زندگی 100% خواهد شد.
نگرش همه چیز را عوض می کند، نگاهت را تغییربده چشمهایت را دوباره بشوی همه چیز عوض می شود

--

--

کوشش اولین وظیفه انسان است.(گوته)
گروه برتر،برتر از همه
 تشکر شده توسط: navidh8 , jahanagahi , مــجــیــנ , کامیار کاظمی , dara , ahmad rezaee , amiryazdani138 , Delta.H , mir abbas
10-27-2012, 01:20 AM
ارسال: #7
مهمترین مسئله در رسیدن به هدف موضوع این تایپیک است. یعنی درس اول موفقیت.پس شروع کنید به نوشتن نظرات خود.
کتابهایتان را کنار بگذارید.بحد کافی مطالعه فرموده اید. شروع کنید به تمرینات عملی.

اینستاگرام من :
hoshangghorbanian
 تشکر شده توسط: حامد , مــجــیــנ , کامیار کاظمی , فرهاد قربانی , dara , amiryazdani138 , Delta.H , mir abbas
10-27-2012, 01:34 AM
ارسال: #8
جملات تاکیدی خود را برای تغییر نگرش آماده کنید.
آماده برای شروع حرکت اول موفقیت.

اینستاگرام من :
hoshangghorbanian
 تشکر شده توسط: حامد , مــجــیــנ , کامیار کاظمی , فرهاد قربانی , M3HDI , dara , amiryazdani138 , Delta.H , mir abbas
10-28-2012, 06:12 AM
ارسال: #9
انیشتین می‌گفت : " آنچه در مغزتان می‌گذرد ، جهانتان را می‌آفریند ."
استفان کاوی (از سرشناسترین چهره‌های علم موفقیت) احتمالاً با الهام از همین حرف انیشتین است که می‌گوید :
« اگر می‌خواهید درزندگی و روابط شخصی‌تان تغییرات جزیی به وجود آورید به گرایش‌ها و رفتارتان توجه کنید ؛ اما اگر دلتان می‌خواهد قدم‌های کوانتومی بردارید و تغییرات اساسی در زندگی‌تان ایجاد کنید باید نگرش‌ها و برداشت‌هایتان را عوض کنید .»

او حرفهایش را با یک مثال خوب و واقعی ، ملموس‌تر می‌کند : « صبح یک روز تعطیل در نیویورک سوار اتوبوس شدم. تقریباً یک سوم اتوبوس پر شده بود. بیشتر مردم آرام نشسته بودند و یا سرشان به چیزی گرم بود و درمجموع فضایی سرشار از آرامش و سکوتی دلپذیر برقرار بود تا اینکه مرد میانسالی با بچه‌هایش سوار اتوبوس شد و بلافاصله فضای اتوبوس تغییر کرد.
بچه‌هایش داد و بیداد راه انداختند و مدام به طرف همدیگر چیز پرتاب می‌کردند. یکی از بچه‌ها با صدای بلند گریه می‌کرد و یکی دیگر روزنامه را از دست این و آن می‌کشید و خلاصه اعصاب همه‌مان توی اتوبوس خرد شده بود. اما پدر آن بچه‌ها که دقیقاً در صندلی جلویی من نشسته بود، اصلاً به روی خودش نمی‌آورد و غرق در افکار خودش بود. بالاخره صبرم لبریز شد و زبان به اعتراض بازکردم که:
«آقای محترم! بچه‌هایتان واقعاً دارند همه را آزار می‌دهند. شما نمی‌خواهید جلویشان را بگیرید؟» مرد که انگار تازه متوجه شده بود چه اتفاقی دارد می‌افتد، کمی خودش را روی صندلی جابجا کرد و گفت: بله، حق با شماست.
واقعاً متاسفم. راستش ما داریم ازبیمارستانی برمی‌گردیم که همسرم، مادر همین بچه‌ها٬ نیم ساعت پیش در آنجا مرده است. من واقعاً گیجم و نمی‌دانم باید به این بچه‌ها چه گویم. نمی‌دانم که خودم باید چه کار کنم و ... و بغضش ترکید و اشکش سرازیر شد.» استفان کاوی بلافاصله پس از نقل این خاطره می‌پرسد:« صادقانه بگویید آیا اکنون این وضعیت را به طور متفاوتی نمی‌بینید؟ چرا این طور است؟ آیا دلیلی به جز این دارد که نگرش شما نسبت به آن مرد عوض شده است؟ » و خودش ادامه می‌دهد که:« راستش من خودم هم بلافاصله نگرشم عوض شد و دلسوزانه به آن مرد گفتم: واقعاً مرا ببخشید. نمی‌دانستم. آیا کمکی از دست من ساخته است؟ اگر چه تا همین چند لحظه پیش ناراحت بودم که این مرد چطور می‌تواند تا این اندازه
بی‌ملاحظه باشد٬ اما ناگهان با تغییر نگرشم همه چیز عوض شد و من از صمیم قلب می‌خواستم که هر کمکی از دستم ساخته است انجام بدهم .

حقیقت این است که به محض تغییر برداشت٬همه چیز ناگهان عوض می‌شود.
کلید یا راه حل هر مسئله‌ای این است که به شیشه‌های عینکی که به چشم داریم بنگریم ؛ شاید هر از گاهی لازم باشد که رنگ آنها را عوض کنیم و در واقع برداشت یا نقش خودمان را تغییر بدهیم تا بتوانیم هر وضعیتی را از دیدگاه تازه‌ای ببینیم و تفسیر کنیم . آنچه اهمیت دارد خود واقعه نیست بلکه تعبیر و تفسیر ما از آن است که به آن معنا و مفهوم می‌دهد

دکتر کاوی با این صحبتش آدم را به یاد بیت زیبای مولانا می‌اندازد که :
پیش چشم ات داشتی شیشه‌ی کبود
لاجرم عالم کبودت می‌نمود

.

تشکر شده توسط: مــجــیــנ , کامیار کاظمی , فرهاد قربانی , amiryazdani138 , M3HDI , dara , حامد , jahanagahi , mir abbas
11-05-2012, 08:15 PM
ارسال: #10
عینک ذهن

در ابتدا خوب به این تصویر نگاه کنید!

[تصویر: Karg.jpg]

گاه یک تصویر چقدر زیبا می تواند، مفاهیمِ عمیق فلسفی و معرفت شناسی را نشان دهد .
نظریه «عینک ذهن» کانت ، همه تلاشش را کرده تا همین نکته کاریکاتور را توضیح دهد .
قصه ی این کرگدن، قصه ی ماست؛
ما شاخی جلوی چشمانمان نداریم که با آن، همه جهان را در دو طرفِ یک شاخ ببینیم اما ذهنمان پر است از پیشفرض ها و پیش داوری ها...
همه ما تصور می کنیم که بی طرفانه قضاوت می کنیم و نگرشی منطبق با واقع داریم...

مثلِ همین کرگدنِ رئالیست!
مثل او تصور می کنیم، که میانِ همه جهان شاخی است زیبا و جهان دو نیمه است: نیمی این سوی شاخ ، نیمی آن سوی شاخ غافل از اینکه به ذهنمان عینکی است ، نادیده !

نگرش ما متأثر از شاخ هایی است که گاهاً دیدمان به مسائل را تغییر میدهد.
پس باید نگرش خود را تغییر دهیم تا زیباییها را و واقعیتها را آنطور که هستند ببینیم و بپذیریم و احیاناً تغییر دهیم...

.

تشکر شده توسط: M3HDI , jahanagahi , P@RSA , کامیار کاظمی , مــجــیــנ , dara , حامد
ارسال پاسخ 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  تغییر باورها Delta.H 11 2,416 08-11-2013 05:58 PM
آخرین ارسال: نی نی عسلی
  در عرض 7 دقیقه نظر دیگران را نسبت به خود تغییر دهید ... m-jalalvand 0 641 01-15-2013 10:25 AM
آخرین ارسال: m-jalalvand
  10راه ساده برای ایجاد تغییر در برنامه‌ زندگی صدفی 7 2,654 12-01-2012 08:07 PM
آخرین ارسال: فرهاد قربانی
Information تغيير نگرش از زبان استوان كاوي MARYAR 4 1,761 01-13-2012 08:55 PM
آخرین ارسال: papuon
  حكايتي در وصف تغيير نگرش MARYAR 2 889 01-09-2012 01:26 PM
آخرین ارسال: MARYAR

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
تماس با ما | سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران | بازگشت به بالا | بازگشت به محتوا | آرشیو | پیوند سایتی RSS