ماگستان، خرید ماگ، خرید فلاسک و خرید هدیه در همین نزدیکی!

خرید هدیه، خرید ماگ

تابلو اعلانات سایت
میلیاردرها مرامنامه (قوانین سایت) میلیاردر هدف این سایت چیست؟ میلیاردر دانلود ماهنامه سایت
میلیاردرها اتمام حجت (حتما بخوانید.) میلیاردر راه اندازی کسب و کار توسط اعضا میلیاردر مسابقه دوبرابر کردن پول
میلیاردرها عضویت در بخش ویژه VIP میلیاردر موفقیت های دوستان بعد از عضویت در سایت میلیاردر تبلیغات و معرفی کار و شغل شما

راهنمای خرید هدیه، ماگ و فلاسک

ماگستان, اولین و تنهاترین

ماگستان, اولین و تنهاترین

اشتباه های مهم زندگی ...
زمان کنونی: 04-19-2024, 02:30 PM
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: dara
آخرین ارسال: بهداد
پاسخ: 9
بازدید: 1703

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 10 رأی - میانگین امیتازات : 3.6
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اشتباه های مهم زندگی ...
07-17-2012, 10:34 AM
ارسال: #1
اشتباه های مهم زندگی ...
۱) خوشبختی به قیمت بدبختی دیگران
۲) نگرانی از مسائلی که خارج از کنترل شماست.
۳) عدم حذف غیرممکن در زندگی
۴) ترس از ریسک کردن برای پیروزی
۵) محدود دیدن
۶) اهداف شما قربانی افکار دیگران
۷) فکر کردن به محدودیتها قبل از اقدام به عمل
۸) باز کردن ذهن به روی هر نوع فکر
۹)باور به شانس بد
۱۰) ندیدن عواقب و پیامدها
۱۱) در اندیشه گذشته
۱۲) سطحی نگری
۱۳) عبرت نگرفتن از شکست

عده ای آرزو دارند که ثروتمند شوند تا ببخشند
و نمی دانند که باید ببخشند تا ثروتمند شوند
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 تشکر شده توسط: madar , jahanagahi , amiryazdani138 , P@RSA , حامد , بهداد , goldmen , پرواز , MohamadMJ , nami , vahid61
10-16-2012, 10:30 PM
ارسال: #2
RE: اشتباه های مهم زندگی ...
۷) فکر کردن به محدودیتها قبل از اقدام به عمل

وقتی می خواهیم حرکتی را در جهت رسیدن به اهداف انجام دهیم دیوارهای ذهنی , ما را از انجام عمل منصرف میکند و همین عامل باعث می شود قبل از عمل به هر کاری دلسر د شده و رهایش کنیم.

خدایا با همه بزرگیت در قلب کوچک من جای داری
اینستاگرام من :
hoshangghorbanian
مشاهده وب سایت کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
 تشکر شده توسط: amiryazdani138 , P@RSA , حامد , بهداد , پرواز , MohamadMJ , فرهاد قربانی , vahid61 , dara , nami
10-17-2012, 09:59 AM
ارسال: #3
عالی بود لذت بردم . اما این جمله خیلی ها اسیرش هستند
...............................................اهداف شما قربانی افکار دیگران ...................................

با تشکر از شما
 تشکر شده توسط: فرهاد قربانی , vahid61 , dara , jahanagahi , حامد
10-17-2012, 10:16 AM
ارسال: #4
ولی باور کنید پایبندی به این اصول که فرمودید خیلی سخته. واقعا گاهی بین دو جریان مخالف قرار میگیری. که البته عمدتا ذهن خودمون هر دو جریان رو ایجاد کردن.
من خودم تو مورد 6 مشکل دارم. کلی مطالعه کردم. الان اگه بهم بگن بشین برای یه نفر که همین مشکل رو داره صحبت کن، چنان متقاعدش میکنم که مشکلش حل میشه! ولی برای خودم پای عمل که میرسه دقیقا تو همین مورد گیر میفتم. در حالیکه بارها از این ناحیه ضربه خوردم. بارها بهم ثابت شده عقیده و نظر اون ها هیچوقت به موفقیت منتهی نشده و در مقابل تصمیم خودم بوده که منو موفق کرده.
البته اینهمه حساسیت من روی این موضوع برمیگرده به گذشته های من که به نوعی زیرذره بین یه حوزه ی اجتماعی بودم. یعنی موضوع یه جورایی تو افکار من نهادینه شده! معیار شده!
با این تعاریف کسی میتونه منو راهنمایی کنه از قید این بند رها بشم؟!
 تشکر شده توسط: کامیار کاظمی , بهداد , dara , jahanagahi
10-17-2012, 11:03 AM (آخرین ویرایش در این ارسال: 10-17-2012 11:07 AM، توسط بهداد.)
ارسال: #5
خیلی ها با این مسئله دست و پنجه نرم میکنند اما یک چیز جالب وجود داره اگه خوب دقت کنید به واقعیت راحت دست پیدا میکنید و آن اینکه باید قبول کنیم افکار همیشه نفوذ کننده هستند . چیزی که در اینجاست این هستش که مشورت با دیگران را با موضوع تحمیل افکار دیگران همیشه اشتباه میگیریم . به نظر من مشورت یک معنی بیشتر ندارد : همفکری با افراد موفق نه هر فردی .مسئله ی من از اونجا شروع میشد تا هدفی داشتم پیش نزدیک ترین افرادم میرفتم بدون اینکه متوجه ی برخی حوادث باشم که همان افراد چون ناموفق بودند اجازه موفقیت بمن رو نمیدادند . مقالات جدید رو که ترجمه میکردم به واقعیتی دست پیدا کردم که درست بود .از من ناراحت نشوید که این را مینویسم اما واقعیت دارد :
((( من در مورد رئیستان یا همکلاسی تان صحبت نمیکنم بلکه در مورد کسانی حرف میزنم که به شما نزدیکترند پدر ، مادر ، دوست صمیم تان یا شاید شریک زندگیتان و ... .آنها بیشتر مقاومت میکنند . اگر خوب دقت کنید شاید انها نمی خواهند شما پیشرفت کنید زیرا اگر این اتفاق بیافتد شما آیینه ی آنها می شوید . در این حالت به شما نگاه می کنند و به خود می گویند که از شما با هوشترند و مدرکشان بالاتر است و ناگهان شما به یک آیینه تبدیل می شوید و وقتی آنها به آیینه خیره می شوند خودشان را می بینند با این تفاوت که جای شما نیستند و گاهی اوقات از شما متنفر می شوند . در آینده برای شما مشکل ایجاد میکنند و این بخشی از پیشرفت و صعود خواهد بود ))) .
این ترجمه اون مقاله بود البته شاید 60% در زندگی روزمره ی انسانها واقعی باشد اما باز هم تامل کنید شاید همان افراد به شما کمک کنند اما نتیجه این مقاله این بود :
< کسی بجای دیگری فکر نمیکند احساس نمیکند شما باید قدرتمند باشید و با افراد موفق مشورت کنید و در انتها باز خودتان تصمیم بگیرید . این قربانی شدن علتش خود ما هستیم که ذهنمان را به دیگران می سپاریم و چون دوستشان داریم افکارشان را می پذیریم و ملکه ی ذهن خودمان میکنیم . حتی در زندگی زناشویی هم جایی برای تحمیل افکار وجود ندارد >
با سپاس
 تشکر شده توسط: پرواز , dara , jahanagahi , MohamadMJ
10-17-2012, 11:21 AM
ارسال: #6
(10-17-2012 11:03 AM)بهداد نوشته شده توسط:  خیلی ها با این مسئله دست و پنجه نرم میکنند اما یک چیز جالب وجود داره اگه خوب دقت کنید به واقعیت راحت دست پیدا میکنید و آن اینکه باید قبول کنیم افکار همیشه نفوذ کننده هستند . چیزی که در اینجاست این هستش که مشورت با دیگران را با موضوع تحمیل افکار دیگران همیشه اشتباه میگیریم . به نظر من مشورت یک معنی بیشتر ندارد : همفکری با افراد موفق نه هر فردی .مسئله ی من از اونجا شروع میشد تا هدفی داشتم پیش نزدیک ترین افرادم میرفتم بدون اینکه متوجه ی برخی حوادث باشم که همان افراد چون ناموفق بودند اجازه موفقیت بمن رو نمیدادند . مقالات جدید رو که ترجمه میکردم به واقعیتی دست پیدا کردم که درست بود .از من ناراحت نشوید که این را مینویسم اما واقعیت دارد :
((( من در مورد رئیستان یا همکلاسی تان صحبت نمیکنم بلکه در مورد کسانی حرف میزنم که به شما نزدیکترند پدر ، مادر ، دوست صمیم تان یا شاید شریک زندگیتان و ... .آنها بیشتر مقاومت میکنند . اگر خوب دقت کنید شاید انها نمی خواهند شما پیشرفت کنید زیرا اگر این اتفاق بیافتد شما آیینه ی آنها می شوید . در این حالت به شما نگاه می کنند و به خود می گویند که از شما با هوشترند و مدرکشان بالاتر است و ناگهان شما به یک آیینه تبدیل می شوید و وقتی آنها به آیینه خیره می شوند خودشان را می بینند با این تفاوت که جای شما نیستند و گاهی اوقات از شما متنفر می شوند . در آینده برای شما مشکل ایجاد میکنند و این بخشی از پیشرفت و صعود خواهد بود ))) .
این ترجمه اون مقاله بود البته شاید 60% در زندگی روزمره ی انسانها واقعی باشد اما باز هم تامل کنید شاید همان افراد به شما کمک کنند اما نتیجه این مقاله این بود :
< کسی بجای دیگری فکر نمیکند احساس نمیکند شما باید قدرتمند باشید و با افراد موفق مشورت کنید و در انتها باز خودتان تصمیم بگیرید . این قربانی شدن علتش خود ما هستیم که ذهنمان را به دیگران می سپاریم و چون دوستشان داریم افکارشان را می پذیریم و ملکه ی ذهن خودمان میکنیم . حتی در زندگی زناشویی هم جایی برای تحمیل افکار وجود ندارد >
با سپاس

جمله ای که قرمز کردم دقیقا نقطه ضعف منه. البته اون دسته از اطرافیان من که این افکار متضاد با منو دارن، این اطمینان رو دارم که از ته دل دوستم دارن و موفقیتم رو میخوان. منتها هیچوقت جای من نیستن و شرایط من رو ندارن. معیارها و اهداف منو نمیدونن. در واقع معیارهاشون اشتباهه! چون دنیای اون ها و من فرق داره. ولی به خیال خودشون با سوق دادن من به سمت معیارهای خودشون، من بیشتر به خوشبختی نزدیک میشم.
اینم هست که اون ها هیچوقت سعی نکردن فکرهاشون رو به من تحمیل کنن. ولی چون برای من عزیز هستند، انگار یه چیزی ناخودآگاه من رو به این سمت سوق میده که خوشحالی اونا رو با عمل به معیارهای اونا تامین کنم. در صورتیکه من رو از اهداف خودم که اتفاقا در مشورت با افرادموفق موردتاییدتره دور میکنن.
این قربانی شدن علتش خود ما هستیم که ذهنمان را به دیگران می سپاریم و چون دوستشان داریم افکارشان را می پذیریم و ملکه ی ذهن خودمان میکنیم
ببیند من این موضوع رو کاملا باور دارم ولی همین دوست داشتن فردی مثل مثلا پدرم باعث میشه من بجای رفتن دنبال زندگی و اهداف خودم مدام حرص این رو بخورم که اگه بابام از این کار من خوشش نیاد غصه میخوره(در صورتیکه ممکنه هیچی به خود من بروز نده!)
 تشکر شده توسط: بهداد , dara , jahanagahi
10-17-2012, 12:01 PM
ارسال: #7
به نظرم باید با والدین راحتر ارتباط برقرار کنیم . اونها هم باید با دنیا بروز بشند نباید حرص بخورید
وابستگی بخشی از زندگی است اما قدرت کلام تمدن ها را به هم وصل میکنه چه برسه به ما و خانواده
دو ایده دارم :
1 - شفاف اهداف خودتونو براشون بازگو کنید آنها را آگاه کنید که چه چیز را دوست دارید و چه میخواهید
2 - شما کار خودتونو انجام بدید و باید در کمال احترام این خود سوزی ( نه دلسوزی ) خودتان را به عشق ورزی تبدیل کنید . با تغییرات برخوردی با انها رفتار کنید مانند گل بخرید و به آنها بدهید / زیاد ببوسیدشون / بهشون لبخند بزنید / در کار خانه بیشتر کمکشان کنید و ....

اگر اینطور پیش بروید خانواده ی شما به جایی که خودشان میخواهند شما را هدایت میکنند و به جایتان فکر خواهند کرد که عواقب بدی را بهمراه خواهد داشت و اگر هر اتفاقی رخ دهد مقصر شما هستید . در آینده نباید شکایتی داشته باشید چون افکار آنها روی شما غالب شده اند . من نمیگویم با انها بجنگید برعکس میگویم حس صحیح صلح طلبانه داشته باشید و فکر به حال فکرتان کنید . قوی باشید و در تصمیمتان جدی باشید به اطرافیان نشان دهید چقدر دوستشان دارید
همه چیز از خودتان شروع میشود . من همیشه به دوستانم اگر بانو باشند ملکه یا پرنسس میگویم و اگر مرد باشند لرد یا امپراطور یا جناب صدایشان میکنم چرا ؟
چون ذهنشان را درگیر این مسئله میکنم که این القاب لیاقت آنها را دارد وقتی من در ضمیرناخودآگاهم قبول داشته باشم ملکه یا پادشاه کائناتم دیگران هم بمن احترام ویژه ای خواهند داشت قطعا نوع برخوردشان متفاوت تر از قبل خواهد بود
با تشکر
 تشکر شده توسط: پرواز , dara , jahanagahi , MohamadMJ
10-17-2012, 12:11 PM
ارسال: #8
ممنونم. خیلی حساب شده و ریز حرف میزنید.
حالا یه چیزی. با یه پله اون ور تر چیکار کنیم؟! کسانی که خوبی ما رو نمیخوان و اتفاقا دشمن ما هستند. اما ایده آل اونها، ایده آل ما نیست. همه میخوان دشمنشون رو شکست بدن. نه اینکه دشمن شاد بشن. مثال میزنم. من میخوام خونه ای رو بخرم در یه منطقه ی متوسط. میدونم من اگر بجای خرید خونه در منطقه ای خوب، این متوسطه رو انتخاب کنم، کسی که دشمن منه و قراره بعداز خونه دار شدن من بیاد دیدنم از اینکه ببینه من نتونستم تو منطقه ی خوب خونه بخرم خوشحال میشه! از طرفی من اگر بخوام برای خرید در منطقه ی خوب هزینه کنم، از یه هدف دیگه دور میمونم.
(من با چنین مساله ای روبرو نیستما. خواستم همچین مثالی زده باشم تا بتونیم موضوع رو ادامه بدیم.)
خب با چنین مساله ای چه کنیم؟
ضمنا ایده ی زیباییست که اینطوری به اطرافیانمون انرژی بدیم.
 تشکر شده توسط: بهداد , dara , jahanagahi , MohamadMJ
10-17-2012, 12:23 PM
ارسال: #9
کار من با دوستان و مجموعه روی نگرشمونه نه تحلیل کار و رویداد دیگران اینو یادتون باشه
در کشور ما همه یک رخداد و شخصیت دیگران رو تحلیل میکنند اما از این راه من نتیجه ای نگرفتم بلکه بدتر هم شد
بعد متوجه ی چیز دیگه ای شدم که میشه با تغییر نگرش و دیدگاه محرکهای محیطی رو هم تغییر داد خواه منفی خواه مثبت
این پیشنهاد منه :

اگر دشمنی دارید تجسم کنید که باهاش دوست هستید و در شکرگذاری روزمره برای دوست بودنمون شکر کنیم. بهش هدیه میدهید در اصل شما به ناخودآگاه میگویید واژه ای بنام دشمن وجود خارجی ندارد . ناخودآگاه چکار میکنه ؟ دوستی را به جریان در میاره . خودتون بهتر میدونید که ناخودآگاه اصلا نمیدونه بد چیه یا خوب چیه فقط کارش با قدرت عمل کردنه و عمل کردن . این باورمه که به دشمنم عشق بورزم و براش دعا کنم و ازش کینه نداشته باشم . طبق قانون کارما به هر چیزی عشق بورزی یا انرژی بزاری یا محبت کنی به مراتب بیشتر بسمت شما باز خواهد گشت . من باید انرژی منفی دشمنم را به مثبت تبدیل کنم غیر این که نیست ؟
پس اصلا مهم نیست که اون چی میخواد و چی فکر میکنه مهم شما هستید که چه میخواهید و چی فکر میکنید .
تا اهدا نکنیم چیزی به دست نمی آوریم
 تشکر شده توسط: jahanagahi , dara , پرواز , MohamadMJ , madar
ارسال پاسخ 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  ایده ها و راهنمایی های شما برای افتتاح فست فود ! tondar12 22 9,528 11-19-2016 04:58 PM
آخرین ارسال: alibahiraei
  تاریخ تولد بچه های انجمن! MARYAR 331 38,489 08-10-2016 02:00 PM
آخرین ارسال: mahdie.sfi
  مشکل بسسیار مهم من و کمک شما دوستان 100 3 680 06-11-2016 10:37 AM
آخرین ارسال: 100
  نظرسنجی:شما کدام شغل را میپسندید؟حتما شرکت کنید.مهم است m_grate29 52 10,199 08-16-2015 12:45 AM
آخرین ارسال: zy13
  حداقل یک‌بار در زندگی این کارها را انجام دهید بيلا بالا 4 931 03-06-2015 02:45 PM
آخرین ارسال: samiar afshari
  نرخ کلی مودم های اینترنت وفلش goldmen 1 611 03-01-2015 04:26 PM
آخرین ارسال: bastarkhaki
  پیشنهاد برای اموزش های صوتی sir-mahyar 0 766 12-15-2014 12:55 AM
آخرین ارسال: sir-mahyar
  برخی از آموزه های مهندس شعبانعلی MARYAR 24 3,591 11-22-2014 06:22 PM
آخرین ارسال: MARYAR
  گوش کن، حس کن، زندگی کن! sir-mahyar 17 2,373 08-20-2014 11:15 PM
آخرین ارسال: sir-mahyar
  یاد گذشته های نه چندان دور mjdehghani 13 2,587 08-03-2014 11:29 PM
آخرین ارسال: mjdehghani
  چگونه از تماس‌های مزاحمی سمج و یا پیامک های تبلیغاتی خلاص شوید MARYAR 4 1,589 07-02-2014 12:29 PM
آخرین ارسال: hemmat
  تبلت های کودکانه چسب زخم 3 835 06-03-2014 08:57 PM
آخرین ارسال: IT Engineer
  طرح های خاص و پرفروش برای چاپ تی شرت MARYAR 10 2,247 04-28-2014 07:53 PM
آخرین ارسال: phoenix021
  متولدین ماه های مختلف سال چگونه پولدار می شوند؟! m-jalalvand 2 1,617 02-16-2014 03:35 PM
آخرین ارسال: nina12
  صبح بخیر زندگی ایده آل MARYAR 20 4,110 12-04-2013 11:29 PM
آخرین ارسال: MARYAR
  دو راهی بزرگ زندگی من (خوشحال میشم عزیزان همه نظر بدن ) Suma 9 2,341 12-02-2013 11:34 PM
آخرین ارسال: 3ObHaN
  راه های تقویت اعتماد به نفس m-jalalvand 0 396 11-17-2013 03:45 PM
آخرین ارسال: m-jalalvand
  این توصیه های پولی را تا جوان هستید، جدی بگیرید m-jalalvand 9 2,090 11-12-2013 12:13 PM
آخرین ارسال: مرتضی-تهران
  ترک این 5 عادت .... زندگی بهتر برای شما m-jalalvand 1 828 11-11-2013 11:28 AM
آخرین ارسال: حمید رضا غ
  30 کار 30 ثانیـه‌ای برای داشتن زندگی بهتر deh621 5 1,242 11-09-2013 09:52 AM
آخرین ارسال: محسن قلي زاده

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
تماس با ما | سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران | بازگشت به بالا | بازگشت به محتوا | آرشیو | پیوند سایتی RSS