(مدیران سایت هیچ گونه مسئولیتی در مقابل صحت ادعاهای مطرح شده در تبلیغات ندارند لطفا قبل از هر اقدامی بررسی های لازم را داشته باشید.)

..

تابلو اعلانات سایت
میلیاردرها مرامنامه (قوانین سایت) میلیاردر هدف این سایت چیست؟ میلیاردر دانلود ماهنامه سایت
میلیاردرها اتمام حجت (حتما بخوانید.) میلیاردر راه اندازی کسب و کار توسط اعضا میلیاردر مسابقه دوبرابر کردن پول
میلیاردرها عضویت در بخش ویژه VIP میلیاردر موفقیت های دوستان بعد از عضویت در سایت میلیاردر تبلیغات و معرفی کار و شغل شما


ماگستان, اولین و تنهاترین

fekreabi

نظرسنجی: سطح اطلاع رسانی تاپیک از دیدگاه شما ؟
این نظرسنجی بسته شده است.
سپاسگذاری 38.46% 5 38.46%
عالی 30.77% 4 30.77%
خوب 23.08% 3 23.08%
متوسط 7.69% 1 7.69%
بد 0% 0 0%
در کل 13 رأی 100%
*شما به این گزینه رأی داده اید. [نمایش نتایج]


تاپیک اطلاعات عمومی موفقیت
زمان کنونی: 12-17-2017, 02:43 PM
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: بهداد
آخرین ارسال: بهداد
پاسخ: 41
بازدید: 2784

موضوع بسته شده است 
 
امتیاز موضوع:
  • 8 رأی - میانگین امیتازات : 2.25
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تاپیک اطلاعات عمومی موفقیت
10-16-2012, 03:36 PM (آخرین ویرایش در این ارسال: 01-06-2013 05:10 PM، توسط بهداد.)
ارسال: #1
تاپیک اطلاعات عمومی موفقیت
با درود فراوان خدمت بزرگان و اندیشمندان ای انجمن
مدتی است که می خواستم یکسری مطالب اعم از موفقیت ، روانشناسی ، مقالات فیزیک و ... را داخل قرار دهم اما برای هر موضوع یک تاپیک بزنم انجمن به حد انفجار می رسد . بر این شدم که تاپیکی با نام اطلاعات عمومی راه اندازی کنم تا همه ی سروران اینجا مطالب مربوط را منتشر کنند .

در این تاپیک :

1 - صرفا فقط جنبه ی مطالعه و بالابردن اطلاعات عمومی دارد .
2 - از هر گونه بحث و تحلیل مطالب خودداری شود زیرا تاپیک چالشی نیست .
3 - هر مطلبی که به روز تر باشد ارزش بیشتری خواهد داشت .
4 - لطفا موضوعات با اهدافی که بالا نوشتم همخوانی داشته باشد .
5 - انگیزه ای برای جستجو اعضای فرهیخته در رابطه با جمع آوری مطالب خواهد بود .

احترام به حقوق دیگران نشانه شخصیت والای شماست

با تشکر و قدردانی منتظر حضور سبزتان هستم - بهداد
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
 تشکر شده توسط: M3HDI , mallarme , amiryazdani138 , jahanagahi , درناز , مهدی گل محمدی , Delta.H , حامد , dara , فرهاد قربانی , sherafati , madar , soltan_sal , mohsen k1
10-16-2012, 04:23 PM
ارسال: #2
RE: تاپیک اطلاعات عمومی
موضوع : NLP - قسمت اول


مخفف Neuro Linguistic Programming به معنای برنامه ریزی عصبی ، کلامی است .
NLP ، دانش تاثیر زبان شفاهی و غیر شفاهی (رفتار غیر کلامی ) بر دستگاه اعصاب است منظور از زبان غیر کلامی ، تغییرات فیزیکی و رفتار چون حرکت چشم، دست و پا و نظایر آن است. مبتکران NLP، ریچارد باندلر و جان گریندر در اوایل دهه 1970 تحقیقات در این زمینه را در دانشگاه کالیفرنیا بطور مشترک آغاز کردند . آنان در بدو امر عوامل موفقیت استادان بزرگ را در تغییر رفتار دیگران مورد مطالعه و ارزیابی قرار دادند و به الگوهای قابل ملاحظه و گاها اعجاب آوری دست یافتند .
در واقع NLP ، فراگیری نحوه رفتار انسان های موفق است.

این دو محقق رفتارهای افراد موفق را مطالعه کردند و دریافتند چگونه می توان با دیگران ارتباط موثر برقرار کرد و نتایج اعجاب آوری بدست آورد .

در واقع NLP ، فن مدل سازی است . هدف اصلی دوره های آموزشی NLP: فراگیری شیوه هایی است که در آن الگو سازان NLP می آموزند تا فرد به کمک مدل سازی ، موفقیت عالی کسب کند . و مهمتر اینکه چگونه افراد بتوانند این مدل را در ضمیر ناخود آگاهی خود بکارند.

برای الگو سازی سه بخش کلیدی وجود دارد:

1- سامانه های ایجاد کننده باورها
2- راهکارها
3- فیزیولوژی

NLP یا برنامه ریزی عصبی – کلامی به صورت زیر توضیح داده می شود.
عصبی (Nuro): شناخت مغز ، سیستم اعصاب و اعمال آن ، چگونگی دریافت پیام و اطلاعات به کمک حواس پنجگانه و نحوه پردازش و تجزیه و تحلیل اطلاعات در مرکز عصبی مغز .
کلامی (Linguistic ) : چگونگی برقراری ارتباط کلامی و غیر کلامی ( زبان بدن ) با خود و دیگران یعنی در یافت از طریق زبان و ارتباط غیر کلامی ، چگونه فرمان های عصبی رمز گردانی می شوند.
برنامه ریزی (Programming) : برقراری الگوهای فکری و رفتاری و مدل سازی آنها در مغز یا ذهن به منظور دستیابی به اهداف مورد نظر .

برنامه ریزی گام به گام در NLP
گام اول : تعیین موضوع : تعیین نوع رفتار ، فکر ، مهارت یا پدیده مورد نظر .
گام دوم : شناسائی فرد یاموضوع موفق : یافتن فرد یا پدیده موفق.
گام سوم : الگو برداری : شناسائی عوامل دقیق و نشانه های بارز رفتار و عملکردی که در فرد یا پدیده مورد نظر موفقیت ایجاد کرده است.
بطور مثال : موفقیت در سخنرانی توجه به نشانه هائی چون ، لحن صدای سخنران ، فن بیان ، استفاده از استعاره یا شعر در خلال سخنرانی یا نحوه رفتار غیر کلامی او.
گام چهارم : مدل سازی : جمع آوری اطلاعات و مهارت هاری مورد نظر برای تقلید .
گام پنجم : تمرین : تمرین و تکرار رفتار مورد نظر
مدل سازی و آموزش NLP در وهله نخست در خود آگاهی صورت می گیرد و این ⅓ راه است اما جهت نیل به موفقیت حقیقی ، لازم است که به کمک تمرین و تکرار ، این رفتار و مدل تبدیل به مهارت گردد و در ناخود آگاهی تعبیه شود.
بزرگترین محدودیتی که بر سر راه یادگیری مهارتهای عصبی – کلامی وجود دارد. این است که پس از یک هفته واضح ترین و حرفه ای ترین آموزشهای NLP فراموش می شوند پس فقط به تعریف و تمجید یک دوره نپردازید . ملاک موفقیت شما کسب مهارت لازم در فنون NLP و مدل سازی است که از طریق طی فر آیند صحیح آن و تمرین و تکرار بدست می آید.

با سپاس - ادامه دارد ................
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
 تشکر شده توسط: mallarme , jahanagahi , درناز , مهدی گل محمدی , Delta.H , فرهاد قربانی , mohammad62 , M3HDI , sherafati , madar , soltan_sal
10-16-2012, 06:15 PM
ارسال: #3
RE: تاپیک اطلاعات عمومی
کدام اندام بدن تعیین می‌کند که چه‌قدر بترسید؟


واکنش بدن در مواقع ترس،‌ خیلی عجیب و غافل‌گیرکننده نیست. معمولا وقتی می‌ترسیم قلب شروع می‌کند به تندتر تپیدن و فرایندهای ذهنی هم دستخوش تغییر می‌شوند. همان‌طور که اصلا برای این حالت اسم ویژه‌ای انتخاب شده، در حالت ترس، یا برای جنگیدن و دعوا آماده می‌شویم،‌ یا برای پا به فرار گذاشتن: واکنش گریز یا نزاع. با این وجود به نظر می‌رسد که همه این شناخت طولانی ما از واکنش بدنمان در موقعیت‌های ترس، ‌تنها بخشی از ماجرا باشد.


به گزارش نیوساینتیست، مطالعات جدید نشان می‌دهند که مولفه‌های دیگری هم در واکنش بدن در موقعیت‌های ترس،‌ موثرند. از جمله، محققین این موضوع را به تازگی مطرح کرده‌اند که تنها عاملی که تعیین می‌کند ما چه‌قدر از یک محرک بترسیم، میزان ترسناک بودن آن محرک نیست، بلکه قلبمان هم خودش در این زمینه مسئول است!

در واقع این ایده، نسخه گسترش‌یافته‌ای است از آن‌چه شناخت مجسم نامیده می‌شود، این که بدن ما می‌تواند روی افکارمان تاثیر بگذارد. مثال‌های خوبی از این مفهوم را می‌توان در مطالعاتی یافت که نشان می‌دهند،‌ وقتی از مردم خواسته می‌شود کاری را با سر خم شده انجام بدهند،‌ در مقایسه با افرادی که همان کار را در حالی که صاف نشسته‌اند انجام می‌دهند، احساس افتخار کم‌تری دارند.
سارا گارفینکل،‌ روانشناس دانشگاه سوسکز روی ارتباط درونی مشابهی بین فیزیولوژی و هیجان متمرکز شده است، به طور خاص، روی این موضوع که آیا چرخه فعالیت قلبی روی واکنش هیجانی ما نسبت به محرک‌های ترسناک تاثیر می‌گذارد یا نه.
در یک آزمایش،‌ که نتایج آن هفته گذشته در کنفرانس انجمن مطالعات علمی بر روی هشیاری در برایتون انگلستان اعلام شد، گارفینکل از مردم خواسته بود به تعدادی تصاویر که پشت سر هم ظاهر و محو می‌شدند نگاه کنند و وقتی در آن‌ها یک چهره را تشخیص می‌دادند،‌ آن را مشخص کنند. برخی از چهره‌ها به نظر ترسان بودند و بقیه،‌ خنثی بودند.
البته شرت‌کنندگان در مطالعه نمی‌دانستند که گارفینکل زمان نمایش تصاویر را با آهنگ ضربان قلب آن‌ها تنظیم کرده است. گاهی، در زمان مرحله انقباض قلب،‌ یعنی وقتی که ماهیچه قلب منقبض می‌شود تا خون را به خارج از قلب و درون رگ‌ها براند،‌ و گاهی در زمان انبساط قلب،‌ یعنی زمانی که قلب آرام است و بعد از انقباض،‌ در حال پر شدن از خون است، تصاویر پخش می‌شدند.
گارفینکل به این نتیجه رسید که مردم در تشخیص چهره‌های ترسان، بهتر از چهره‌های خنثی عمل می ‌کنند،‌ اما تنها زمانی که تصویر در زمان انقباض قلب به آن‌ها نشان داده شود.
در مطالعه دیگر،‌ شرکت‌کنندگان همان تصاویر را در حالی تماشا می‌کردند که با استاده از ام.آر.آی از مغزشان تصویربرداری می‌شد. گارفینکل در این مطالعه دریافت که وقتی در مرحله انقباض قلب،‌ به افراد تصاویری از چهره‌های ترسان نشان داده شود،‌ در مقایسه با وقتی که همین تصاویر در حالت آرامش قلب به آن‌ها نشان داده شود، مناطق مغزی مرتبط با ترس،‌ یعنی هیپوکامپ و آمیگدالا (بادامه)، واکنش قوی‌تری نشان می‌دهند. به عبارت دیگر، تنها به اندازه نصف یک ضربان قلب، زمان لازم است تا یک نفر، ‌نسبت به همان محرک ترسناک،‌ واکنشی کاملا متفاوت از خود نشان بدهد.


به نظر می‌رسد که این تفاوت به بارورسپتورها مربوط باشد،‌ گیرنده‌های حساس به فشار و کشیدگی در قلب و رگ‌های اطراف که به ایجاد مرحله انقباض قلب کمک می‌کنند. گارفینکل توضیح می‌دهد: «در زمانی که بارورسپتورها در مرحله انقباض قلب فعال می‌شوند، این فعالیت به مغز منتقل می‌شود.» همین اتفاق می‌تواند تفاوت اسکن‌های مغزی را توضیح بدهد.


اما چرا اصلا باید چنین اتفاقی بیافتد؟ این تاثیر می‌تواند خیلی ساده، تاثیر ضمنی فعالیت اعصاب قلب باشد که به مغز می‌گویند قلب در طول این مرحله (انقباض) نیاز به منقبض کردن عضلات خود دارد. اما گارفینکل نظر دیگری دارد. وی فکر می‌کند که این تفاوت در واقع نوعی سازگاری عملکردی است. به علاوه این مطالعه به مجموعه مطالعات دیگری که در این کنفرانس ارائه شدند و نشان می‌دادند آهنگ ضربان قلب روی سایر رفتارهای هیجانی از جمله همدلی موثر است،‌ اضافه شد! همه این مطالعات انگار می‌خواهند یک جمله قدیمی را دوباره یادآوری کنند: به قلبت گوش کن!

...

تمام سپاسم از آن کسی است ...


که به من نیازی نداشت ...


اما فراموشم نکرد


...[تصویر: e4651_734827_4182999215734.jpg]
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
 تشکر شده توسط: بهداد , jahanagahi , درناز , مهدی گل محمدی , Delta.H , mohammad62 , sherafati , فرهاد قربانی
10-16-2012, 08:40 PM
ارسال: #4
RE: تاپیک اطلاعات عمومی
هنگام كار با رايانه پلك زدن را فراموش نکنید

وقتي پشت رایانه مي‌نشينید فراموش مي‌كنید كه كار با رايانه هم قواعد و قوانيني دارد كه اگر رعايت نشود، سلامت شما را به خطر مي‌اندازد و مهم‌ترين عضوي كه در اين مسير صدمه مي‌بيند، چشم‌ است؛ چشمي كه ساعت‌ها به صفحه نمايش دوخته مي‌شود و حتي فراموش مي‌كنيم پلك بزنيم يا هر از گاهي، خستگي را از آن بگيريم.
به گزارش بي باک به نقل از خبرنگار باشگاه خبرنگاران:بروز چنين عوارضي در تمام سنين مشاهده مي‌شود و كودكان و بزرگسالان را درگير مي‌كند.البته مشكلات چشمي ناشي از كار با رايانه در كودكان مخصوص خودشان و براي بزرگسالان نيز متفاوت است.


افزايش مشكلات چشمي ناشي از كار با رايانه

هر روز بر تعداد كاربران رايانه افزوده مي‌شود و افراد بيشتري براي انجام كارهاي روزمره‌شان از آن كمك مي‌گيرند.آن طور كه مطالعات انجام شده در آمريكا نشان مي‌دهد، در ۹۴ درصد خانه‌ها رايانه وجود دارد كه همين مساله افزايش ميزان استفاده از رايانه را مشخص مي‌كند.

طي تحقيق ديگري كه سال ۲۰۰۹ در آمريكا صورت گرفت نيز مشخص شد به دليل تغيير شيوه زندگي و افزايش كار با رايانه و تلفن همراه ميزان نزديك‌بيني افزايش يافته است.

به گفته دكتر هاشميان، كار با رايانه بخصوص در سنين كودكي و براي مدتي طولاني مي‌تواند به عنوان يكي از عوامل ايجاد نزديك‌بيني يا بروز زودتر اين مشكل مطرح شود.به همين دليل متخصصان توصيه مي‌كنند هنگام كار با رايانه بيشتر مراقب حفظ سلامت چشم‌ها باشيد و با رعايت نكاتي ساده از بروز اين مشكلات پيشگيري كنيد.


بيشتر پلك بزنيد:
آن طور كه تخمين زده مي‌شود كار با رايانه و قرار گرفتن در حالت‌‌هاي مشابه آن، حدود شش تا هشت ساعت از فعاليت‌هاي روزمره افراد و بويژه كودكان را به خود اختصاص مي‌دهد كه بدون شك، اين مدت زمان طولاني مي‌تواند سبب بروز مشكلات چشمي متعددي شود بنابراين متخصصان توصيه مي‌كنند براي حفظ سلامت چشم‌ها و همچنين ساده‌تر شدن كار و پيشگيري از بروز مشكلات چشمي نكاتي را رعايت كنيد.

دكتر هاشميان در اين زمينه به والدين توصيه مي‌كند كودكان نبايد براي ساعت‌هاي طولاني مقابل رايانه بنشينند و مشغول كار يا بازي شوند بنابراين حتماً دقت داشته باشيد كه كار با رايانه در ساعت‌هاي مشخص و با كنترل شما انجام شود.

همچنين توجه داشته باشيد كودكان براحتي با مشكلات چشمي‌‌شان كنار مي‌آيند و آنها را مي‌پذيرند و به همين دليل لازم است از نظر عيوب انكساري و وضع سلامت چشم حتما بررسي شده و معاينات دقيق براي آنها انجام شود.

به گفته اين چشم‌پزشك، كودكان و بزرگسالان بايد پس از ۲۰ دقيقه كار با رايانه به مدت ۲۰ ثانيه چشم‌شان را استراحت دهند كه اين موضوع به كاهش خستگي چشم‌ها كمك شاياني مي‌كند.

بنابراين خوب است حتماً در فواصل زماني مناسب، كار را متوقف كرده و به فضاي ديگري نگاه كنيد.

وي با اشاره به اين‌كه براي بهبود وضع كار با رايانه بايد شرايط نور و ميزان روشنايي محيط نيز مناسب باشد، خاطرنشان مي‌كند: خستگي چشم اغلب به دليل نور زياد خورشيد كه از طريق پنجره وارد مي‌شود يا نور شديد داخلي ايجاد خواهد شد و به همين دليل حتماً بايد هنگام ‌كار با رايانه، نور محيط را تنظيم كنيد.

نور اضافه بيروني را مي‌توان به كمك سايه‌بان و پرده حذف كرد و در مورد نور داخلي هم با استفاده از لامپ‌هاي كمتر مي‌توان آن را كاهش داد. همچنين در صورت امكان بهتر است پنجره كنار صفحه نمايش باشد و نه روبه‌رو يا پشت آن.

دكتر هاشميان مي‌افزايد: وضعيت و موقعيت قرارگيري كاربر هنگام كار با رايانه مورد مهمي است كه نبايد ناديده گرفته شود و اين مساله بخصوص براي كودكان اهميت ويژه‌اي دارد. پس حتماً بايد قبل از نشستن كودك، شرايط كار با رايانه را براي او اصلاح و براساس وضعش تنظيم كنيد تا از بروز مشكلات پيشگيري شود.

به گفته وي، توصيه مي‌شود هنگام كار با رايانه مانند زماني‌كه فرد در حال مطالعه است، صفحه نمايشگر پايين‌تر از چشم او قرار گيرد. در واقع اگر صفحه نمايش رايانه در سطح بالاتري باشد، فرد ناچار است چشم‌ها را بيشتر باز كرده و شكاف پلكي هم بيشتر مي‌شود، در نتيجه تبخير اشك بيشتر شده و چشم زودتر دچار خشكي مي‌شود كه اين خشكي موجب اختلال ديد، تاري، سوزش و خستگي چشم خواهد شد.

در حالي كه اگر سطح نمايشگر پايين‌تر از چشم باشد، شكاف پلكي كمتر باز شده، تبخير كمتر اتفاق افتاده و در نتيجه احتمال بروز خشكي چشم نيز كاهش مي‌يابد. همچنين بهتر است به جاي نمايشگرهاي قديمي از صفحه‌هاي نمايش LCD (تخت)‌ استفاده كنيد.

دكتر هاشميان ضمن تاكيد بر اهميت پلك زدن هنگام كار با رايانه توضيح مي‌دهد: پلك زدن باعث مرطوب‌شدن چشم مي‌شود و از آنها در برابر خشكي محافظت مي‌كند.

البته مشخص شده زماني‌كه افراد با رايانه كار مي‌كنند، به دليل تمركز بيشتر روي كار تقريباً پنج برابر كمتر از حالت عادي پلك مي‌زنند بنابراين با توجه به اين موضوع، بايد عادت كنيم هنگام كار با رايانه ميزان پلك‌زدن را افزايش دهيم، چون پلك زدن موجب توزيع مناسب اشك در سطح قرنيه شده و ديد بهتري را فراهم مي‌كند.

همچنين جالب است بدانيد ۵۰ تا ۹۰ درصد افرادي كه چشم‌شان سالم است و مشكل خاصي ندارند نيز با مشكلات چشمي ناشي از كار با رايانه روبه‌رو هستند و به همين دليل مشخص مي‌شود قرار گرفتن در شرايط كاري مناسب تا چه حد اهميت دارد.

دكتر هاشميان با تاكيد بر لزوم معاينه و بررسي سلامت چشم‌ها يادآور مي‌شود: در صورتي كه فرد دچار عيب انكساري باشد حتماً بايد عينك مناسب را دريافت كرده و براساس تجويز پزشك معالج از آن استفاده كند. البته نيازي به استفاده از يك عينك اختصاصي هنگام كار با رايانه نيست و با توجه به شرايط بايد عينك مناسب براي هر فرد تجويز شود.


نشانه‌ها را بشناسيد

خيلي از افراد هنگام كار با رايانه چنان به صفحه نمايش خيره مي‌شوند كه حتي يادشان مي‌رود بايد پلك بزنند و چند ثانيه‌اي به چشم‌ها استراحت دهند. به همين دليل اين گروه معمولاً هنگامي كه چشم‌شان قرمز شده و مي‌سوزد، از مقابل رايانه بلند مي‌شوند و به اجبار چند دقيقه‌اي چشم‌ها را مي‌بندند.

دكتر هاشميان در اين زمينه توضيح مي‌دهد: والدين و معلم‌ها بايد نشانه‌هايي را كه بيانگر مشكلات چشمي است، بشناسند و بموقع به فكر برطرف‌كردن آن باشند. علائمي مانند قرمزي، ماليدن متناوب چشم‌ها، شكايت از تاري ديد و خستگي از جمله اين علائم است كه بايد مورد توجه قرار گيرد.

کلام تو عصای معجزه گر توست سرشار از سحر و اقتدار هرچه به زبان جاری کنی متجلی میشه خواه مثبت خواه منفی
مشاهده وب سایت کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
 تشکر شده توسط: jahanagahi , درناز , مهدی گل محمدی , Delta.H , sherafati , فرهاد قربانی , soltan_sal
10-16-2012, 08:55 PM
ارسال: #5
RE: تاپیک اطلاعات عمومی

خيلي از افراد هنگام كار با رايانه چنان به صفحه نمايش خيره مي‌شوند كه حتي يادشان مي‌رود بايد پلك بزنند و چند ثانيه‌اي به چشم‌ها استراحت دهند.

خدایا با همه بزرگیت در قلب کوچک من جای داری

تلگرام من :
@hoshangghorbanian
09305804639
مشاهده وب سایت کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
 تشکر شده توسط: درناز , مهدی گل محمدی , Delta.H , حامد , sherafati , فرهاد قربانی , mohsen k1 , mahdi77
10-16-2012, 10:26 PM
ارسال: #6
RE: تاپیک اطلاعات عمومی
اسرار اعجاب انگيز فنگ شويي در خانه

بكارگيري فنون فنگ شويي و دكوراسيون منحصر بفرد آن در فضاي داخلي خانه ها تاثير عميقي بر بهبود و اعتلاي كيفيت زندگي تك تك اعضاي خانواده مي گذارد. با تكيه بر دانش و تجربه باستاني مي توان اظهار داشت كه فنگ شويي راه و روش معنوي زندگي است و انسانها را قادر مي سازد تا انرژي هاي مثبت طبيعت را به درون خويش روانه سازند. كليه اصول فنگ شويي از نظر علمي به اثبات رسيده و داراي پشتوانه و استدلالهاي مستحكم عقلاني هستند.
تا كنون احساس كرده ايد كه از چيدمان قسمتي از خانه رضايت شما را به خود جلب نمي كند و يا شايد تصور كرده باشيد كه هيچ كجاي خانه مطابق ميل شما چيده نشده و بعد با خود فكر كرده ايد كه بايد يكسري تغييرات اساسي در آن ايجاد كنيد. اگر مبناي كار را بر اساس اصول ابتدايي فنگ شويي استوار كنيد به راحتي قادر به پيدا كردن نقطه دقيق شروع كار مي شويد. فنگ شويي راهها زيادي را در پيش روي شما قرار مي دهد. البته ايجاد تغييرات خانگي بر اساس تكنيك فوق، فقط شامل موارد فيزيكي نمي شود و مظاهر معنوي را نيز در بر مي گيرد. در حقيقت شما با استفاده از تكنيك هاي فنگ شويي معني خاصي را به هر يك از اسباب و اثاثيه منزل خود مي دهيد و از اين طريق مي توانيد انرژي مثبتي كه از آنها ساطع مي شود را دريافت نماييد. اين انرژي مثبت در فنگ شويي با نام "چي" شناخته مي شود.
در خانه اي كه وسايل بر اساس اصول فنگ شويي چيده و طراحي شده باشند، اشياء در هارموني كامل با يكديگر و همچنين با محيط هستند. نبايد فراموش كرد كه فنگ شويي توانايي ايجاد تعادل ميان اشياء بي جان و جانداران را دارد و در واقع به نوعي روح افراد را با كائنات پيوند مي زند. انسان زمانيكه به انرژي لايزال كائنات متصل مي شود، انرژي مثبت بي شائبه اي پيدا كرده و آنرا در تمام جنبه هاي زندگي خود منعكس مي كند.اگر بخواهيد يك شبه تمام ناموزوني هاي خانه خود را با اتكا به قوانين فنگ شويي از ميان برداريد، اين امكان وجود دارد كه كمي گيج و آشفته شويد. براي درك ارزش و تفاوت هاي موجود در هر يك از قوانين فنگ شويي نيازمند زمان هستيد. در وهله اول همين كه تشخيص دهيد هر يك از وسايل خانه مي توانند چه تاثيري را بر روي زندگي شما بگذارند، كافيست.
فراموش نكنيد كه فنگ شويي علم ارتباطات و انتقال جريان انرژي ميان جانداران و جامدات است. فرآيند انس گرفتن به فنون فنگ شويي را با روند آرامي آغاز كنيد تا به خوبي متوجه اين مطلب بشويد كه هر تغيير كوچك چگونه بر روي "چي" فضا تاثير مي گذارد. پس از يك مطالعه دقيق و تفضيلي مي توانيد براي تغيير دكوراسيون داخلي منزل خود اقدام كنيد.
فنگ شويي به ما آموزش مي دهد كه كليه مظاهر زندگي اعم از: سلامت، خانواده، سفر، ثروت، و ... همه و همه در ارتباط تنگاتنگي با كليه وسايلي هستند كه در محيط پيرامون ما واقع شده اند. نكته جالب اينجاست كه وقتي با فنگ شويي آشنا شديد به راحتي مي توانيد كليه ناموزوني هايي را كه براي ساليان دراز با آنها زندگي مي كرده و از وجودشان بي اطلاع بوده ايد را تشخيص داده و از ميان برداريد. پيش از آشنايي با فنگ شويي چشمان شما با موانع ذهني - ديداري مواجه است كه توانايي ديدن صحيح را از شما مي گيرند؛ ولي هنگاميكه از پس لنزهاي فنگ شويي به منزل خود نگاه كنيد، آنگاه به وضوح در مي يابيد كه ناهنجاري هاي موجود در محيط فشار عصبي عظيمي را بر روح و جسمتان تحميل مي كرده اند. و به آساني نقاط مشكل زا را پيدا مي كنيد.
در فنگ شويي 5 عنصر اصلي وجود دارند كه به واسطه آنها مي توان به هارموني و تعادل دست پيدا كرد. نام، ويژگي، جهت، و رنگ هاي مرتبط با هر يك به شرح زير مي باشند:

آتش – نماد اشتياق و انرژي بالا
جهت: جنوب، شمال شرقي و جنوب غربي
رنگ هاي مرتبط: قرمز، نارنجي، بنفش، صورتي، زرد پر رنگ

زمين – نماد پروردگي، ثبات و پايداري
جهت: مركز خانه
رنگ هاي مرتبط: بژ، زرد كمرنگ، ليمويي

فلز – روشني، قطعيت، شفافيت و با خود صراحت، دقت، لياقت، و كفايت را نيز به همراه دارد.
جهت: غرب و شمال
رنگ هاي مرتبط: طوسي، خاكستري و سفيد

آب – آسايش، تازگي، آرامش، فراواني
جهت: شمال و شرق
رنگ: آبي و مشكي

چوب – شادابي، زندگي، نشاط و با خود شفا، حيات، رشد، و ثروت را نيز به همراه دارد.
جهت: شرق و جنوب شرق
رنگ هاي مرتبط: قهوه اي و سبز

براي شروع سعي كنيد كار را ابتدا از مراحل ساده آغاز نموده و سپس به مرور زمان به طرف مراحل پيشرفته تر گام برداريد. مبتدي ها براي دعوت فنگ شويي به داخل منازل خود به نكات زير توجه كنند:

1- از بين بردن ناهنجاري ها

كليه اشيائي را كه دوست نداشته و علاقه اي نسبت به آنها نداريد از محيط اطرافتان حذف كنيد. اين مرحله اجباري است و شبيه نوعي پروسه روان درماني است چراكه اولين مرحله ايجاد هارموني و به مثابه آن انرژي "چي" در خانه است.

2- جريان هوا و ميزان نور را تنظيم كنيد

اين دو عنصر براي "چي" خيلي مهم هستند. سعي كنيد درب ها و پنجره ها را به طور مكرر باز كنيد. براي پاكسازي هوا از دستگاه تهويه و يا گياهان فنگ شويي استفاده كنيد. تا آنجايي كه مي توايند نور طبيعي خورشيد را به داخل خانه راه دهيد و كليه طيف هاي رنگي را به اتاق وارد كنيد.

3- طرح "با-گوا" خانه خود را بكشيد

طرح با – گوا و يا نقشه انرژي فنگ شويي در هر مكاني متفاوت بوده و مخصوص به همانجا مي باشد. سعي كنيد نمونه "با – گوا" ي خانگي خودتان را طرح ريزي كرده و به تصوير بكشيد. به اين طريق به راحتي مي توانيد ارتباط مناطق مختلف منزل خود با زندگي تان را در يابيد. به عنوان مثال منطقه جنوب شرقي خانه ارتباط مستقيم با انرژي پول و ثروت دارد.

4- در مورد 5 عنصر اصلي فنگ شويي تحقيق و جهات مرتبط با آنها را پيدا كنيد

بايد تشخيص دهيد كه هر عنصر در كجا به درد شما مي خورد. به عنان مثال اگر مي خواهيد در زندگي به موفقيت و كامروايي بيشتري برسيد بايد از عنصر چوب و آب در مناطق جنوب شرقي خانه بيشتر بهره بگيريد.

5- عنصر ولادت فنگ شويي خود را پيدا كنيد

و با استفاده از آن خانه اي بسازيد كه از اين عنصر حمايت كند. به عنوان مثال اگر عنصر فنگ شويي شما آتش است، بايد نماي آتش فنگ شويي را در خانه به منسه ظهور بگذاريد. به اين منظور مي توانيد از رنگ هايي نظير قرمز، نارنجي، ارغواني، زرشكي، و زرد در اشكال سه گوش و مثلثي استفاده كنيد. شما همچنين نياز مبرمي به استفاده از عناصر قوي چوبي در زندگي خود داريد چراكه چوب آتش را تغذيه مي كند.

6- عدد "كوا" ي خود را پيدا كنيد

با اين كار مي توانيد خود را در وضعيت مناسب قرار دهيد و به واسطه آن محل دقيق قرار دادن تخت خواب، نهارخوري، و محل كاركردن را پيدا كنيد. به عنوان مثال اگر عدد كواي شما 1 باشد در مواجهه با جهات زير با شادي و خوشي همراه مي شويد: جنوب شرقي، شرق، و جنوب.

7- سه گانه خانگي فنگ شويي را بشناسيم

هميشه در منزل خود از نظر ذهني توجه دقيقي به مثلث سه گانه خانگي فنگ شويي يعني اتاق خواب، حمام و آشپزخانه داشته باشيد.

فنگ شويي به ما ياد مي دهد:

- به اعماق وجود خود نگاه كنيم، چراكه تغييرات اصلي از اين مكان نشئت مي گيرند.
- با خودمان صادق باشيم. همه ما ارزش آگاهي و رويارويي با حقيقت را داريم.
- در پي ارتقا و بهبود كيفيت زندگي خود باشيد
- اراده كنيد، تصميم بگيريد و براي هر تغيير و جابجايي دليل منطقي در ذهن داشته باشيد
- چشمانمان را روي هم گذاشته دستانمان را باز كنيم، آنها را به سوي آسمان دراز كرده، كائنات شما را در آغوش گرفته، و جريان انرژي لايزال آنرا وارد قلبمان كنيم.
- اين جمله را با خود تكرار كنيم: "من آغوش به روي تمام انرژي هاي مثبت مي گشايم و در پي تغييرات مثبت در زندگي هستم".

با اتكا به اين شيوه به راحتي مي توايند انرژي هاي منفي را از خانه بيرون كرده و جريان هاي سيال و مثبت را وارد خانه كنيد و اجازه دهيد "چي" يا همان انرژي مثبت وارد خانه شما شود تا زندگي پربارتر و شادتري را دنبال كنيد.

آنقدر زمین خورده ام که بدانم برای برخواستن نه دستی از برون که همتی از درون لازم است.
من به اعجاز درونم اعتقادی راسخ دارم.
http://koohidar.blogfa.com
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
 تشکر شده توسط: jahanagahi , P@RSA , Delta.H , بهداد , فرهاد قربانی , sherafati , soltan_sal
10-16-2012, 11:20 PM
ارسال: #7
RE: تاپیک اطلاعات عمومی
يك پيشنهاد براي دوستان برنامه نويس دارم
من نوعي ابتدا با وجود علاقه دارم اين موارد رو بخوانم اما وقت انرا ندارم
دوم ارائه اين همه مطالب در يك پست باعث سردرد و سردرگمي بنده ميشود
دوستان برنامه نويسي كه ميتونيد برنامه بنويسند
اگر برنامه اي باشد كه بشود اين مطالب رو در ان به صورت نواري نمايش دهد مورد استفاده خواهد بود
و منم با انجام كارهاي ديگرم در زير صفحه مرورگر اين برنامه رو فعال ميكنم و مطالب كه هر روز هم به روز ميشود رو مشاهده ميكنم
موفق باشيد

كانال ايده يار: @ideayar
مشاهده وب سایت کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
 تشکر شده توسط: Delta.H , بهداد , درناز , jahanagahi , sherafati , فرهاد قربانی
10-17-2012, 12:13 AM
ارسال: #8
RE: تاپیک اطلاعات عمومی
با تشکر از بهداد عزیز و سایر دوستان
مطالب بسیار خوب و مفیدی بودند.
در صورت امکان عزیزان قدری مطالب را خلاصه تر و کوتاه تر بنویسند تا امکان مطالعه کامل و بخاطرسپاری آنها ساده تر باشد/متشکرم

.[تصویر: emza01.png]
[تصویر: emza02.png]
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
 تشکر شده توسط: بهداد , dara , درناز , jahanagahi , sherafati , فرهاد قربانی
10-17-2012, 09:45 AM
ارسال: #9
RE: تاپیک اطلاعات عمومی
نمیدونم منظور از نواری چیه ؟ اما هر 10 مطلب که منتشر شد آن ده مطلب را بصورت PDF یا ورد خدمت عزیزان ارائه خواهم داد تا یکجا همه رو مطالعه کنند .

موضوع : NLP - قسمت دوم

عناصر شش گانه در تقلید خلاق :

هم اکنون به شش عنصر مهم در تقلید خلاق و ویژگی های آن اشاره می شود .

1- کلامی
2- غیر کلامی
3- تنفس
4- شیوه تفکر
5- باورها و ارزشها
6- تجربه فرد

تکنیک همراهی و بعد تکنیک هدایت
تکنیک همراهی یعنی بارفتار ، کلام ،رفتار غیر کلامی (زبان بدن ) و افکار افراد یا نوع حرکت یک جریان همراهی نشان دهیم و تکنیک هدایت : یعنی بعد از ابراز همراهی ، فرد یا جریان را بوسیله انتقال پیام های تدریجی و مرحله به مرحله به سوی نتیجه مطلوب یا هدف تعیین شده هدایت نمائیم.

تفاهم و درک متقابل :

در ارتباط موثر و موفق ، ایجاد تفاهم و درک متقابل بسیار مهم است . موضوع اولیه در درک متقابل ، توجه به هماهنگی رفتاری (تقلید ) و زبان بدن طرف مقابل است . بطور مثال من سال ها با مراجعین خود که گاها به زبان محلی صحبت می کردند ، همواره با زبان رسمی کشور صحبت می کردم . روزی که با راهکارهای موفقیت و تکنیک همراهی آشنا شدم ، متوجه اشتباه فاحش خود گشتم . زیرا متوجه شدم اغلب فردی که می خواست با لهجه محلی با من صحبت کند ، در شروع صحبت عذر خواهی می کرد و یا از من می پرسید ، شما اهل کجا هستید و من می توانم با همین لهجه صحبت کنم. در حالیکه من هم می توانستم با همان لهجه محلی با شخص صحبت کنم ، اما برداشتم این بود ، چنین کاری درست نیست و باید با همه با لهجه رسمی صحبت کرد.
در تکنیک همراهی متوجه می شوید چنین تفاوتی و بدین شکل ارتباط را تخریب می کند . وقتی رفتار و ظاهر هماهنگ شد ، مغز هم هماهنگی پیدا می کند ، تفکرات به هم نزدیک می شود ، تفاهم افزایش می یابد و درک طرفین افزون می گردد.
قابل توجه اینکه ، گاهی هماهنگی و تقلید رفتارباعث می شود شما تا حدودی به افکار و احساسات درونی و پنهان فرد مقابل پی ببرید. افراد با کسانی که در جنبه های مختلف با آنها شباهت دارند احساس هم حسی و تفاهم می کنند.

توجه :

کسانی که با شما تفاهم ندارند اگر دقت کنید وضعیت بدنی و رفتار غیر کلامی شان با شما کاملا متفاوت است. آنها از خود حرکات متفاوت نشان می دهند . بطور مثال ، سعی می کنند روبروی شما ننشینند ، و اگر در مقابل شما هستند به شما نگاه نکنند و چشم های خود را به نقطه دیگری معطوف نمایند و حالت نشستن یا دست و سر خود را متفاوت تکان دهند.
بلعکس کسانی که با شما تفاهم پیدا می کنند ، وضعیت بدنی و حتی کلامی شان با شما مشابه می شود. مثلا در حین صحبت به شما نگاه می کنند ، در مقابل شما یا در کنارتان شبیه شما می نشینند ، کلام شان مشابه شما می شود و با تکان های سر گفته های شما را تصدیق می کنند.

آیین ارتباط صحیح و نفوذ:

1- درک متقابل
2- سازگار شدن و همدلی
3- تیز هوشی ( شایستگی ناهشیار )
4- ایجاد عادت مفید جدید
5- انعطاف پذیری
6- احترام
7- همراهی و تقلید :

الف – از آنچه شخص دوست دارد و می اندیشد صحبت کنید .
ب- با رفتار ظاهری فرد هماهنگ شوید .
پ – باورها و اعتقاد فرد را مورد توجه قرار دهید.

NLP اعتقاد دارد ما از چهار طریق یا سیستم تصویری عمده ، اطلاعات را دریافت و رمز پردازی می کنیم .

1- دیداری ( بصری)
2- شنیداری (صوتی )
3- حسی ( لمس ، احساسی و جنبشی )
4 – شنیداری – منطقی ( گفتگوی درون ).

چگونه اولویت حسی را در افراد تشخیص دهیم؟

ویژیگی افراد دیداری:

1- سرو بدنی راست
2- چشم ها کمی متوجه بالا
3- تنفس سطحی ولی از ناحیه بالای ریه ها
4- سرعت در کلام
5- سرعت در پردازش افکار
6- جلوی صندلی می نشینند .
7- منظم و مرتب هستند
8- چون به کمک تصاویر موضوعات را به یاد می آورند بنابر این اصوات مزاحم ، حواس آنها را پرت نمی کنند
9- استفاده از جملات بصری مثل من می بینم که خوب غذا می خوری
10- به ظاهر چیزها اهمیت می دهند.

یافتن تمامی ارسال های این کاربر
 تشکر شده توسط: درناز , mallarme , فرهاد قربانی , jahanagahi , Delta.H , M3HDI , sherafati , madar , ahmad rezaee , soltan_sal
10-17-2012, 05:16 PM
ارسال: #10
RE: تاپیک اطلاعات عمومی
دانشمندان با بررسی الگوی فعالیت مغزی توانسته‌اند به راز یک مهارت مهم اجتماعی دست پیدا کنند. آن‌ها به کمک این تکنیک می‌توانند احساسی را که در پس هر کلمه نهفته است و فرد آن را شنیده، دریابند.به‌عبارت دیگر آن‌ها می‌توانند بفهمند آیا کلمه‌ای که آن فرد شنیده، کلمه‌ای خوشحال‌کننده بوده، ناراحتی او را برانگیخته و یا برعکس باعث آرامش خاطر او شده است.
این کشف در نشریه آنلاین Current Biology منتشر شد، اولین موردی است که نشان می‌دهد اطلاعات احساسی به‌وسیله فضاهایی مجزا در مغز افراد به نمایش گذاشته می‌شوند.
این روزها و با وجود زندگی‌های ماشینی، انجام تفسیر درست از احساسی که در صدای افراد وجود دارد، از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. به‌گفته «توماس اتوفر» از دانشگاه ژنو و یکی از محققان این پروژه، این نکته هنگامی‌که افراد با تلفن صحبت می‌کنند خیلی مشهود است.
این محققان اثبات کردند که الگوی فضایی فعالیت در ناحیه‌ای از مغز که صداهای شنیده شده را بررسی می‌کند، حاوی اطلاعاتی راجع به احساس ابراز شده است.
این تیم تحقیقاتی گفته است مطالعاتی که پیش از این با تصویربرداری عصبی انجام شده بود، نشان می‌داد که برخی نواحی مغز که مسئول شنوایی و حساس به صدا هستند، با طیفی وسیع از احساساتی که به صورت شفاهی بیان شده‌اند، بیشتر به فعالیت می‌افتند تا زمانی که یک ---- صدای خنثی و بدون احساس را می‌شنوند.
اما این واکنش به‌گونه‌ای رخ می‌دهد که با استفاده از روش‌های رایج نمی‌توان بین احساسات مختلف مرزی قائل شد و آن‌ها را از هم تشخیص داد.
محققان در آزمایش جدید، افراد داوطلب را با کلمات ساختگی که با احساسات مختلفی چون عصبانیت، ناراحتی، آرامش‌بخش، خوشحالی و یا بی‌احساس بیان می‌شدند، تحت آزمایش قرار دادند. در حال شنیدن این کلمات، مغز آن‌ها را نیز به‌روش fMRI تصویربرداری می‌کردند و تمامی فعالیت کورتکس شنوایی را در این مرحله تحلیل کردند.
اما آن‌چه این تیم تحقیقاتی انجام داد با روش‌های تحلیل قدیمی تفاوت داشت. در روش‌های قدیمی هر نقطه از مغز را به‌تنهایی بررسی می‌کردند، درحالی‌که در این آزمایش کل الگوی فعالیت در کنار هم و یک‌جا مورد آنالیز قرار گرفت.

«اتوفر» در توضیح این‌که چرا آن‌ها به این شیوه عمل کرده‌اند، مثالی از یک پازل سیاه و سفید زد که به گفته وی، اگر تک‌تک قطعات را نگاه کنیم درست متوجه نمی‌شویم تصویر مربوط به یک گورخر است یا این‌که یک صفحه شطرنجی است؛ اما با نگاه کردن به کل قطعات در کنار یکدیگر، معما به‌راحتی حل می‌شود.
این یافته نه‌تنها بینشی اساسی راجع به یکی از اساسی‌ترین مهارت‌های اجتماعی به دانشمندان بخشیده، بلکه می‌تواند به محققان کمک کند بیماری‌های روانی مانند شیزوفرنی و یا افسردگی را بهتر بشناسند.

...

تمام سپاسم از آن کسی است ...


که به من نیازی نداشت ...


اما فراموشم نکرد


...[تصویر: e4651_734827_4182999215734.jpg]
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
 تشکر شده توسط: فرهاد قربانی , jahanagahi , Delta.H , sherafati , بهداد , درناز , soltan_sal
موضوع بسته شده است 


موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  چگونه از موفقیت دیگران از ته دل خوشحال شویم؟ MARYAR 2 612 05-03-2013 01:31 PM
آخرین ارسال: MARYAR
  ده فرمان برای دستیابی به موفقیت: minoo 5 686 04-11-2013 07:24 PM
آخرین ارسال: jahanagahi
  نقش روابط عمومی jahanagahi 13 1,207 02-14-2013 11:43 PM
آخرین ارسال: 3ObHaN
  ۷عادتیکه برای موفقیت باید کنار بگذارید zoofanoon 6 963 01-18-2013 11:40 AM
آخرین ارسال: mir abbas
  رموز موفقیت parsifox 1 634 07-17-2012 03:10 PM
آخرین ارسال: صدفی
  تکنیکهای موفقیت ( امروز روزی است که باید کاری ‌بزرگ را آغاز کنیم) koroshparsi 0 678 12-24-2011 08:15 PM
آخرین ارسال: koroshparsi
  تکنیکهای موفقیت (چگونه وقت کافی برای انجام کارهای مورد علاقه پیدا کنیم ) koroshparsi 0 710 12-24-2011 08:09 PM
آخرین ارسال: koroshparsi
  موفقیت mehdi098 2 581 08-23-2011 08:32 PM
آخرین ارسال: کامیار کاظمی

پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
تماس با ما | سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران | بازگشت به بالا | بازگشت به محتوا | آرشیو | پیوند سایتی RSS