ماگستان، خرید ماگ، خرید فلاسک و خرید هدیه در همین نزدیکی!

خرید هدیه، خرید ماگ

تابلو اعلانات سایت
میلیاردرها مرامنامه (قوانین سایت) میلیاردر هدف این سایت چیست؟ میلیاردر دانلود ماهنامه سایت
میلیاردرها اتمام حجت (حتما بخوانید.) میلیاردر راه اندازی کسب و کار توسط اعضا میلیاردر مسابقه دوبرابر کردن پول
میلیاردرها عضویت در بخش ویژه VIP میلیاردر موفقیت های دوستان بعد از عضویت در سایت میلیاردر تبلیغات و معرفی کار و شغل شما

راهنمای خرید هدیه، ماگ و فلاسک

ماگستان, اولین و تنهاترین

ماگستان, اولین و تنهاترین

بزرگترین سرمایه گذاری اینده ساز؟؟؟؟
زمان کنونی: 04-18-2024, 10:43 PM
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: تنگسیر
آخرین ارسال: تنگسیر
پاسخ: 10
بازدید: 2165

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 15 رأی - میانگین امیتازات : 3.07
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
09-04-2012, 10:59 PM (آخرین ویرایش در این ارسال: 09-04-2012 11:03 PM، توسط تنگسیر.)
ارسال: #1
با سلام
بنده مدت ها پیش تصمیم داشتم که همچین تایپیکی رو ایجاد کنم و با کمک دوستان بتونیم
مطالبی که واقعا ریشه واساس موفقیت مالی است رو معرفی کنیم تا همگی با بزرگترین
دارایی عصر حاضر اشنا شوند و بدانند که موفقیت و کسب ثروت یک شبه بدست نمیاد بلکه
یک پروسه زنجیرواره که همه عوامل بهم متصلند .
اغلب همه ما با این تفکر غلط پا به دنیای مجازی میذاریم که میتونیم با جستجو در سایت ها
راه وروش کسب ثروت را پیدا کنیم و با کپی برداری از ان میتونیم به سادگی موفقیت رو لمس
کنیم ولی غافل از اینکه همه کسانی که به موفقیت مالی وثروت رسیده اند بارها با شکست
روبرو شده اند واز شکست ها درس گرفته اند و دانش مالی خود رو ارتقا داده اند تا
موفق شده اند که این مسیر پر پیچ وخم رو طی کنند و به اونچه که لیاقتشو داشه اند
برسند.

[size=large]
مبنای ثروت افرینی در اقتصاد امروز .دانش وتخصص است و کارافرینان
از دانش واطلاعات ثروت می افرینند .
پس ما باید در زمینه یادگیری سرمایه گذاری کنیم وبهترین توصیه برای ثروتمندی
گسترش دانش مالی است که شامل اموختن تکنیک های فروش و بازاریابی و
تبلیغات است .

در ادامه به معرفی دارایی های عصر حاضر که شامل :
رتباطات . زمان . تکنولوژی . خرد واگاهی . دارایی فیزیکی
]هستند میپردازیم و گزیده هایی از کتاب های نویسنده های
برتر در زمینه دانش مالی رو بررسی میکنیم .

پنج مهارت كسب و كار آينده ساز

پنج مهارت كسب و كار آينده ساز

امروزه در جوامع اطلاعاتی یک شهروند به عنوان انسان عصر اطلاعات، نیازمند یکسری توانائیها می باشد که با کمک آنها بتواند یک کسب و کار را شروع کرده و ضمن هدایت درست آن، موجبات پیشرفت کسب و کار را نیز فراهم کند. این مهارت ها عبارتند از:

1- زبان انگلیسی

2- IT: توانايي كار با کامپیوتر + توانايي استفاده از اینترنت + آشنايي با روشها و قوانين تجارت الكترونيكي

3- مدیریت: توان سرپرستی و راهبری

4- بازاریابی: آشنايي با خرید، فروش، تبلیغات و e-marketing

5- مالی و اقتصادی: حسابداري، مفاهيم هزينه و درآمد، آشنايي با مسائل اقتصادي

با این تفاسیر هر فردی میتواند با نمره دادن به میزان آشناییش با هریک از مباحث فوق، توان خود را در کسب و کارهای عصر حاضر مورد سنجش قرار دهد. از یک دیدگاه نیز، این 5 فاکتور عنوان شده در اصل بیش از اینکه مهارت و توانایی به شمار بیایند، نیازهای ضروری انسان امروز به نظر می رسند.

دکتر شریعتی
ساعتها را بگذارید بخوابند
بیهوده زیستن را نیازی به شمردن نیست.
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 تشکر شده توسط: SHAYAN.IRANI , حامد , فرهاد قربانی , m_grate29 , Delta.H , ahmad rezaee , tondar12 , mehdi62 , sherafati , Haavin , mosafere55 , amiryazdani138 , dara
09-04-2012, 11:10 PM
ارسال: #2
RE: بزرگترین سرمایه گذاری اینده ساز؟؟؟؟
ممنون از شما بابت راه اندازی این تاپیک
تو این بین هم من یه مورد رو اشاره کنم
متاسفانه یه مسئله ای که همیشه وجود داشته و هست مسئله دعوا سر دانشگاه دولتی بهتره یا آزاد....و همیشه تو سر هم زدن این دو گروه وجود داشته و هست.
ولی اینو هر شخصی که خودش داخل کار هست لمس میکنه که صرف داشتن یک مدرک دانشگاه شاید لازم باشه اما کافی نیست.به نظر من حتی داشتن علم و دانش بالا در اون زمینه هم کافی نیست.این 5 مهارتی که شما اشاره کردید باید ضمیمه دانش فرد بشه تا به یک موفقیت برسه.
به عنوان مثال همیشه اکثر پزشک های موفق علاوه بر دانش و مهارت کافی از قدرت بیان و خوش رویی هم برخوردارند.
 تشکر شده توسط: تنگسیر , فرهاد قربانی , m_grate29 , حامد , Delta.H , sherafati , Haavin , mosafere55 , amiryazdani138 , dara
09-05-2012, 12:38 AM
ارسال: #3
بی شک یکی از بزرگترین اساتید و نویسنده عصر حاضر که یادگیری وکسب دانش مالی رو بهترین و ماندگارترین
نوع سرمایه گذاری میدانند کسی نیست جز اقای رابرت کیوساکی که این روزها کتاب سواد مالی خود را افزایش دهید
از ایشون یکی از پر فروش ترین کتاب هاست و این خود نمایانگر درک مردم از این موضوع میباشد .
ایشون در کتابشون به مطلبی اشاره میکند که کسب دانش مالی و ساختن ذهنی خلاق و ثروتمند ریشه و اساس
ثروتمند شدن است و با این مثال که کسی که دهنی ثروتمند دارد اگر با مشکل ورشکستگی نیز مواجه شود نیز
میتواند در طول شش ماه تا یکسال دوباره خود را به جایگاه گذشته خود برساند یا حتی از ان نیز موفقتر باشد .

جملاتی از رابرت کیوساکی:
شما چیزی هستید که که مطالعه می کنید .
شم اقتصادی مجموعه ای از حسابداری. سرمایه گذاری .بازاریابی وقانون است .
دارایی حقیقی ثروتمندان هوش مالیشان است .

دکتر شریعتی
 تشکر شده توسط: SHAYAN.IRANI , Delta.H , ahmad rezaee , m_grate29 , tondar12 , sherafati , Haavin , حامد , mosafere55 , dara
09-05-2012, 02:12 PM
ارسال: #4
جاي تاسف است كه ته جيب اكثر افراد سوراخ است

و تاسف آور اينكه اين افراد از اين سوراخ خبر ندارند.

دانش مالي چيست؟و چگونه مي توان آنرا فرا گرفت؟

دانش مالي راه و رسم كسب ثروت و دارايي درزندگي است و براحتي مي توان آنرا فراگرفت.فقط كافي است با يك سري اصول و تكنيكهاي موفقيت مالي آشنا شويد.
همگی ما در زندگی روزمره خود،باسوالاتي از اين قبيل مواجه هستيم.

1.بدهي هاي ما بيش از دارايي هايمان است با اين وضع چگونه مي توان ثروتمند شد؟

2.چگونه وضع مالي خود را بهبود ببخشيم؟

3.روش سريع ثروتمند شدن چيست؟

4.ما نمي توانيم؟ چكاركنيم؟

5.ما مي توانيم ولي راهش را بلد نيستيم.

6.يك ايده جديد پولدارشدن به ما بدهيد.

7.دخل و خرجمان يكي است و پولي براي پس انداز كردن نداريم.

8.وضع مالي بدي نداريم ولي روش اضافه كردن آنرا بلد نيستيم.

9.سالهاست وضع مالي ما تغييري نكرده است

دکتر شریعتی
 تشکر شده توسط: SHAYAN.IRANI , m_grate29 , tondar12 , mehdi62 , sherafati , Haavin , حامد , mosafere55 , dara
09-05-2012, 04:21 PM
ارسال: #5
با سلام
در این تایپیک معنی و مفهوم دانش مالی و اینکه چرا ما باید برای رسیدن به موفقیت مالی و ثروت اون
رو یاد بگیریم و مهمترین سرمایه ما در اینده و مسیر پرپیچ وخم زندگی است میپردازیم .

یکی از بزرگترین اساتید حوزه موفقیت مالی در کشور ما که این روزها جامعه ما در غم از دادن این
عزیز بزرگوار عزادار است کسی نیست جز استاد بزرگ زنده یاد فرامرز عبدلله زاده عنبران که من از
ایشون خیلی چیزها اموختم و همیشه یکی از طرفداران پرو پا قرص انجمن میلیاردرهای ایران بودند
لازم دونسته دین خود را ادا کرده و در ادامه مطلبی از این زنده یاد در زمینه موفقیت مالی و لزوم
فراگیری دانش مالی و همچنین کاربرد ان در زندگی روزمره درج کنم :

موفقیت مالی
انسان عصر حاضر دغدغه های زیادی دارد که یکی از آنها و شاید مهمترینشان دغدغه مالی است.همه کشورها،همه سازمانها،همه شرکتها،همه انسانها مشکل مالی دارند.هرگز کسی را پیدا نمی کنید که خیالش بابت مسائل مالی راحت باشد و اگر هم باشد مطمئنا موقتی و گذرا است چرا که با گذشت زمان و بوجود آمدن تغییرات در زندگی افراد،همه چیز عوض می شود.اگربخواهیم مورد فوق را در قالب داستان و تجربه بیان کنیم بهترین مثال،زندگی چارلز شواب مدیر عامل شرکت فولاد بزرگ آمریکا می باشد که اندروکارنگی ماهیانه مبلغ یک میلیون دلار به او حقوق می داد که به پول امروز می شود یک میلیارد تومان.ولی جالب است بدانید که این فرد در نهایت فقروبدبختی وبا کوله باری از قرض و قوله دنیاراترک کرد.ایا هیچ فکرکرده اید چگونه ممکن است فردی بااین همه دارایی و مقام،این چنین فقیروبی چیز بمیرد؟
اگرتاریخ را مطالعه کنید نمونه های بسیارزیادی ازاین قبیل افرادرا خواهید یافت.واقعا چه دلیلی می تواند داشته باشد؟بعضی ازافراد آنقدر مال و ثروت دارند که هرگز در مخیله آنها نمی گنجد که روزی مشکل مادی داشته باشند ولی دراثر گذشت زمان،چنان به تنگدستی و فقر دچار می شوند که روزی هزاربارآرزوی مرگ می کنند.
دراین مقاله برآنیم که راه حل اجرایی و کاربردی این مسئله رابازگوکنیم.انسان برای داشتن یک زندگی راحت مجبور است خیلی از مهارتها را یاد بگیرد تا بتواند در زندگی روزمره خود از آنها استفاده کند.کارهایی از قبیل راه رفتن،حرف زدن،یادگیری یک زبان خارجی،کامپیوتر،یادگیری یک تخصص،ورزش،درس خواندن و نهایتا رفتن به دانشگاه.همه اینها در زندگی لازم و ضروری هستند ولی کافی نیستند.آنچه که از آن غفلت شده و هرگز بصورت جدی به آن پرداخته نشده است دانشی مهم و اساسی است بنام دانش مالی.
دانش مالی،حلقه گمشده اقتصاد خرد و کلان دنیای امروز است و جالب است بدانید که در هیچ کجا هم آموزش داده نمی شود.مهدکودک،دبستان،راهنمایی،دبیرستان،دانشگاه،موسسات آموزشی،اموزشهای غیرآکادمیک،خانواده،همه و همه ازآن غافل هستند و چیزی در مورد آن نمی دانند تابه دیگران هم یاد بدهند.
دانش مالی،راه و رسم کسب ثروت در زندگی با توجه به وضعیت فرهنگی،اجتماعی و اقتصادی هر کشور می باشد که لازم است همه افراد کره زمین آنرا فراگرفته و بکار ببندند تازندگی راحت،بدون دغدغه و توام با آسایش داشته باشند.
دانش مالی،بازی صحیح و درست با چهار مفهوم دیرینه و آشنا بنامهای درآمد،هزینه،دارایی و بدهی می باشد.همه انسانها اعم ازفقیر،متوسط و ثروتمند همین چهارگزینه را دارند ولی نوع نگاه به آنها تفاوتها را ایجاد می کند.
فقیرها درآمد خودرا هزینه می کنند.متوسطها درامد خودرابابت بدهی هایشان ازدست می دهند وثروتمندان با درآمد خود،دارایی می خرند.

مرحوم فرامرز عبداله زاده عنبران
مربی،مدرس و بنیانگذار موفقیت مالی در ایران

دکتر شریعتی
 تشکر شده توسط: sherafati , Haavin , حامد , m_grate29 , mosafere55 , mosafer bedar , tondar12 , SHAYAN.IRANI , dara
09-05-2012, 10:23 PM
ارسال: #6
لیست کتابهایی که نوع نگرش وتفکر شما را در مورد موفقیت و پول تغییر و یا بازسازی میکند
ودر ارتقا دانش مالی موثر و اموزنده هستند .

(نام کتاب) (نام نویسنده)

1.پرسشهاي كوانتومي آنتوني رابينز
2.ثروت سريع تي هارو اكر
3.اسرار ذهن ثروتمند تي هارو اكر
4.راز ثروتمند شدن بودوشفر
5.اعتماد بنفس باربارا دي انجليس
6.جادوي كار پاره وقت جيم ران
7.قورباغه را قورت بده برايان تريسي
8.پنج درسي كه يك ميليونر در باره زندگي و پول به من داد. ريچارد پل اوانس
9.توانگران چگونه مي انديشند. چارلز آلبرت پويسانت
10.ثروتمندترين مرد بابل جورج كلاسون
11.فرمول نابغه ها برايان تريسي
12.پدر پولدار،پدر بي پول رابرت كيو ساكي
13.هدف برايان تريسي
14.روانشناسي فروش برايان تريسي
15. 21 رمز ميليونرهاي خود ساخته برايان تريسي
16. 21 قانون شكست نا پذير پول برايان تريسي
17.ان ال پي عملي تكنسين 1 كوروش معدلي
18.يك فوق ستاره فروش شويد برايان تريسي
19.روانشناسي موفقيت ناپلئون هيل-كلمنت استون
20.عادتهاي ميليون دلاري برايان تريسي
21.آيين سخنراني ديل كارنگي
22.چرا مي بريد؟چرا مي بازيد؟ فرد سي كلي
23.تو ثروتمند متولد شده اي باب پراكتور
24.كارگاه پول سازي فرامرز عبداله زاده عنبران
25.هوش مالی خود را افزایش دهید رابرت کیوساکی

دکتر شریعتی
 تشکر شده توسط: P@RSA , m_grate29 , mehdi62 , tondar12 , SHAYAN.IRANI , motafaker77 , dara
09-05-2012, 11:14 PM
ارسال: #7
سلام

حتما خودتون هم خوب می دونید که باور های ما در مورد هر مسئله ای روش و مسیر حرکتمون رو مشخص می کنه .... مثلا اگر ما واقعا اعتقاد داشته باشیم که "می توانیم".... خود به خود راه رسیدن به هدف رو هم پیدا می کنیم ...مهم نیست که هدف چی باشه ...بلکه مهم اینه که ما چه باوری داریم.

و پولدار شدن هم از این قاعده مستثنی نیست....بنابراین برای اولین قدم ، باید به عقاید و باور هایمون در مورد پول و مسائل مالی یک نگاهی بیندازیم تا اگر خوبند تقویتشون کنیم و اگر اشتباهند تغییر شون بدیم.

یکی از جملاتی که شایع هست اینه " پول ، پول می آرود " ....صرف نظر از اینکه این جمله درسته یا غلطه به همراه خودش یه طرز فکر رو هم در انسان ایجاد می کنه....اینکه برای پولدار شدن حتما باید سرمایه ی اولیه ی بالایی داشت .....چرا بعضی پولدار ها هر روز پولدار تر می شوند؟؟؟ چون پول ، پول می آورد؟؟؟.....پس چرا بعضی پولدار ها هر روز فقیر تر می شوند؟؟؟.....بله ، جواب اون در برنامه ریزی و تدبیر برای سرمایه است نه خود پول.

چه بسیارند کسانی که به صورت بالفعل پولی ندارند اما اندیشه های پولسازی دارند اما شاید خیلی دیر دست به پول سازی بزنند چون گرفتار عقاید اشتباهی از پول و پولدارها یا پولدار شدن هستند.

پس برای اولین قدم باید باور های ذهنی مون رو طوری منظم کنیم که ما رو به سمت جلو حرکت بده نه اینکه ما رو در جای خودمون نگه داره یا احیانا عقب ببره.....

بنابراین برای اصلاح این ساختار ، باید ایمان آورد و معتقد شد که " این عقل است که پول می آورد " ..... این اولین گام است برای اجازه دادن به مغز تا فکر کند .... اگر فقط در لفظ و فقط برای اینکه به خودمان بگوییم " بله من این مطلب را می دانم " و...مشکلی حل نخواهد شد بلکه باید معتقد شویم که " بله واقعا این عقل است که پول می آورد" دقیقا در همین لحظه است که آن ساختار های اشتباه ذهنی و " رکود مغزی " درباره ی مسائل پولی شکسته خواهد شد و جریان زلال اندیشه ی ما شروع به حرکت خواهد کرد..

ژس همین حالا قلم و کاغذ بردارید و اندیشه هاتون رو در مورد پول و افراد پولدار و پولدار شدن بنویسید ...و ببینید چگونه اینها سرنوشت مالی شما رو در اختیار خودشون گرفته بودند ....بنابراین اگر آن اندیشه ها اشتباهند ُ حذفشون کنید و اگه درستند تقویتشون کنید و اگه خوبند اما ضعیفند با اندیشه های خلاقانه تری جایگزینشون کنید ...."ما می توانیم"

همه ی ما به اندازه ی سواد مالی که داریم ثروتمندیم

دکتر شریعتی
 تشکر شده توسط: پرواز , mehdi62 , tondar12 , SHAYAN.IRANI , motafaker77 , dara
09-06-2012, 12:26 AM
ارسال: #8
کاشکی یه بخش تو انجمن برای کتاب های الکترونیکی باز می شد و محل آپلود فایل کتاب ها هم داخل سرور انجمن بود تا از بین نروند و کتاب های مفید در رابطه با موضوع انجمن داخلش قرار می گرفت. واقعا به همچین چیزی نیاز داره انجمن.
مشاهده وب سایت کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
 تشکر شده توسط: tondar12 , amiryazdani138 , iranboy , dara
09-09-2012, 08:28 AM (آخرین ویرایش در این ارسال: 09-09-2012 08:33 AM، توسط motafaker77.)
ارسال: #9
هست که.بخش کتابخانه.البته رو سرور انجمن آپ نمیشه
تنگسیر جان عالیه.ادامه بدید.یه سرم به تاپیک میلیلردرهای بوشهر بزن جانم.گروه منفعله

پرواز را به خاطر بسپار ، پرنده مردنیست
 تشکر شده توسط: dara
09-12-2012, 03:47 AM (آخرین ویرایش در این ارسال: 09-12-2012 03:58 AM، توسط تنگسیر.)
ارسال: #10
با سلام خدمت همگی
تو این تایپیک میخواهم در مورد خلاصه ای از بهترین کتاب هایی که تا کنون در مورد دانش مالی چاپ شده بپردازیم
کتابهایی که تفکر و نوع نگرش ما رو در مورد راههای کسب پول وثروت تغییر داده و در مواردی باسازی میکند
ودر بخش هایی از انها طرز تفکر غلط و منسوخ شده ما را گوشزد میکند و با ارایه راهکارهایی به روشن شدن
مفاهیم ان میپردازد .
کتاب پدر پولدار و پدر بی پول رابرت کیوساکی یکی از مهمترین کتاب های چاپ شده در این زمینه میباشد
که خواندن ان و بکارگیری مضامین کتاب در شکل گیری اینده مالی همگی ما به شرط اجرایی کردن ان میتواند
نقش بسزایی ایفا کند :

من دو پدر داشتم یکی پولدار و دومی بی پول.

اولی کلاس هشتم را تمام نکرده بود ولی پدر دومی تحصیل کرده و باهوش بود او مدرک دکتری داشت. یکی از ثروتمند ترین مردان هاوایی بود. یکی تمام عمر از نظر مالی تقلا می کرد.

یکی وقتی مرد، ده ها میلیون دلار برای خانواده اش به جا گذاشت ،حال آنکه دیگری پس از مرگش مقروض بود.

یکی از پدر هایم توصیه می کرد:خوب درس بخوان تا یک شرکت خوب برای کار کردن پیدا کنی ودیگری توصیه می کرد:خوب درس بخوان تا بتوانی یک شرکت خوب درست کنی

1) پدر پولدارم می گوید :پرهیز از پول، درست به اندازه چسبیدن به آن موجب روان پریشی است من مردم زیادی را دیده ام که می گویند:آه، من علاقه چندانی به پول ندارم. و با این وجود هشت ساعت در روز کار می کنند. این انکار حقیقت است. اگرآنان علاقه ای به پول ندارند پس چرا کار می کنند؟ این طرز فکر به مراتب روان پریشانه تر از طرز فکر کسی است که دائما از دارایی هایش صورت بردای می کند و به ذخیره پول مشغول است.

2) پولدار ها دارایی می خرند. بی پول ها، فقط مخارج دارند.اقشار متوسط بدهی هایی می اندوزند که به خیال خودشان دارایی است.

بسیاری از مشکلات مالی بزرگ، ناشی از همگامی با دیگر مردم و تلاش برای عقب نماندن از جامعه و به عبارتی چشم هم چشمی است.

سرمایه گذاری کردن، خرید کردن نیست?!

بلکه بیشتر، نوعی درک وآگاهی است. تمایز پولدار ها با افراد بی پول و سطح متوسط جامعه در اینجاست! پولدار ها همیشه در آخر کار، به خرید تجملات و وسایل اضافی می پردازند در حالی که آن دو گروه دیگر، ترجیح می دهند اول از همه این کار را انجام دهندبی پول ها و اقشار متوسط جامعه اغلب به خرید اقلامی چون خانه بزرگ، الماس، خز، جواهرات آلات یا کشتی های تفریحی می پردازند، چون مایلند به دیگران نشان دهند که پولدار هستند آنها به ظاهر پولدار نشان می دهند. پولدار های کهنه کار، ابتدا ستون دارایی هایشان را می سازند. سپس، از درآمد ناشی از این ستون، کالا های اضافی مورد نطرشان را خریداری می کنندپولدار ها بر روی ستون دارایی هایشان تمرکز و توجه می کنند، حال آنکه بقیه، بر ستون در آمدهایشان.

تعریف مال وثروت این است که پول شما چه مقدار پول می سازد؟ یا به عبارتی، وجوه شما چه مقدار وجه نقد تولید می کند?!

اگر منو همسرم، در خرید یک منزل بزرگتر و بهتر باشیم، به راحتی متوجه می شویم که این خانه برای ما، در حکم یک دارایی نخواهد شد، بلکه یک بدهی می شود. زیرا در دراز مدت به خالی کردن جیبمان، و بیرون کشیدن پولمان خواهد انجامید. مهمترین قانون، دانستن تفاوت میان یک دارای و یک بدهی است . زمانی که این تفاوت را فهمیدید، تلاش وتوجه تان را روی دارایی هایی متمرکز کنید، که دراز مدت باشد. این بهترین راه ورود به شاه راه پولدار شدن است. دقت کنید ستون بدهی ها و مخارجتان حتی الامکان پایین بماند.اگر مایل به افزایش مخارج باشید، اول باید بر در آمد ناشی از داراییتان را بیفزایید تا بتوانید خودتان را در سطح رفاه نگاه دارید

3) گاهی از مردم می پرسم: کسب وکار شما چیست؟ و آنان پاسخ می دهند:آه من یک بانکدار هستم پس سوال می کنم: یعنی شما صاحب یک بانک هستید؟ وآنان معمولا پاسخ می دهند: نه، من در آنجا کار می کنم. در این حالت، ایشان تخصصشان را با کسب شان اشتباه گرفته اند. ممکن است تخصص بانکداری داشته باشند اما باز هم نیازمند داشتن یک کاسبی شخصی هستند کاسبی چیست؟ کاری که نیاز به حضور شخصی نداشته باشد. من مالک آن باشم ولی توسط شخصی یا اشخاص دیگری اداره می شود. اگر خودم مجبور به کار در آن محل باشم، دیگر نمی توان نامش را کاسبی گذاشت،در آن صورت، شغل من می شود. به کسب شخصی خودتان اهمیت دهید.مشکلات مالی، اغلب نتیجه مستقیم کار کردن مادام العمر برای دیگران است شغلتان را ازدست ندهید، اما شروع کنید به خرید دارایی های حقیقی، ونه بدهی یا خرده ریز های غیر ضروری، که درست پس از لحظه خرید ارزش واقعی شان را ازدست می دهند.مثل چوب گلف 400دلاری من، که از جنس تیتانیم بود، به مجرد اولین ضربه محکمی که با آن زدم،150 دلار کاهش قیمت یافت.

4) پدر تحصیل کرده ام همیشه مرا که پسر بچه ای بیش نبودم، تشویق به یافتن کاری بی خطر می کرد.از سوی دیگر، پدر پولدارم تشویقم می کرد، به آموختن یا بدست آوردن دارایی هایی که بدانها علاقه مندم، بپردازم. او می گفت: اگر علاقه ای به آنچه می آموزی یا بدست می آوری نداشته باشی، از آن مراقبت نخواهی کرد.پس من به خرید مستغلات پرداختم چون خیلی ساده عاشق زمین و ساختمان بودم. عاشق خریدن آنها. قادر بودم تمام روز تماشایشان کنم و سیر نشوم. بنابراین وقتی مشکلاتم شروع می شد، انقدر نبود که از علاقه ام به مستغلات بکاهد.

5) پدر تحصیلکرده من همواره تشویقم می کرد به دنبال یک شغل خوب در یک شرکت قوی و معتبر باشم.او از فضیلت "پله پله بالارفتن از نردبان ترقی شرکت" سخن می گفت. نمی دانست که تکیه تنها برچک حقوقی که کار فرمای شرکت به آدم می دهد، انسان را تبدیل به گاو رام و سر براهی می کند که هر لحظه، آماده دوشیده شدن است.وقتی نصایح پدر تحصیل کرده ام را برای پدر پولدارم بازگو کردم، با دهان بسته، لبخندی زد و فقط یک جمله گفت: "چرا خودت صاحب این نردبان نشوی؟" ولی نباید فراموش کرد بعضی وقت ها، مردم نمی توانند کاری برای خود دست و پا کنند در نتیجه به تاسیس یک شرکت، به عنوان راه حلی برای مشکلشان، متوسل می شوند. بد نیست بدانید که از هر 10 شرکت تازه تاسیس یافته، معمولا ۹ تای آنها، در پنج سال نخست پس از تاسیس ورشسکت می شوند بنابراین، فقط اگر واقعا خواستار این هستید که شرکتی از خود داشته باشید، این کار را انجام دهید

6) وقتی از کلاسی که در آن تدریس می کنم،می پرسم: چند نفر از شما قادر است همبرگری بهتراز همبر گر های مک دونالد درست کند؟ تقریبا همه دانش آموزان، دستهایشان را بالا می برند. سپس می پرسم: اگر همه شما قادرید بهتر از مک دونالد همبرگر بپزید پس چرا او بیشتر از شما پول در می آورد؟ جواب واضح است. مک دونالد در شیوه کسب و کار، فوق العاده است. علت اینکه بسیاری از مردم با استعداد ، فقیر هستند، این است که آنان، بیشتر، روی بهتر پختن یک همبرگر، تمرکز و انرژی صرف می کنند و از سیستم کاسبی و تجارت بسیار اندک یا هیچ، نمی دانند.اینگونه افراد، معمولا بیشتراز نیازشان، کار می کنند چون یاد گرفته اند سخت کار کنند، نه اینکه پولشان را در خدمت خودشان ، سخت به کار گیرند.پول بیشتر به ندرت در حل مشکلات مالی افراد موثر است دنیا پر از آدم های با استعداد فقیر است. غالب آنان یا فقیرند یا در تنگ نا های مالی دست و پا می زنند و کمتر از مقداری که در توانشان است پول در می آورند. این نه به دلیل دانسته هایشان است، بلکه به دلیل چیز هایی است که نمی دانند. همه آنان، روی بالابردن تخصصشان به منظور ساختن یک همبرگر بهتر تلاش می ورزندبه عوض اینکه بر بهتر کردن مهارت های فروش و عرضه آن ، تلاش کنند. شاید مک دونالد بهترین سازنده همبر گر نبوده باشد، اما در فروش، عرضه وتحویل یک همبر گر معمولی، با رعایت اصول اولیه آن، بهترین است.

7) مهارتی را نمی شناسم که با اهمیت تر از مهارت فروش و بازار یابی باشد. مهارت های فروش و بازار یابی برای اکثر مردم، اصولا به این دلیل مشکل است که از عدم پذیرفته شدن، واهمه دارند. هر چه در برقرای ارتباطات، مذاکره و غلبه بر ترس ناشی از عدم پذیرش خود، بیشتر فایق آیید، زندگی برایتان راحت تر آسان تر خواهد شد.متخصص شدن از نظر فنی، به همان اندازه که محاسنی دارد نقطه ضعف هایی نیز دارد. من دوستانی دارم که فوق العاده با هوش و با استعدادند اما قادر نیستند به طور موثر با دیگران ارتباط برقرار کنند . در نتیجه، در آمدشان رقت انگیز است. من به آنان نصیحت می کنم حداقل یک سال را به آموزش امر فروش بگذرانند. حتی اگر در این مدت، هیچ در آمدی هم نداشته باشندهمینکه مهارت های ارتباطی شان رشد کرده بهبود یابد، با ارزش است وقتی کاری در شرکت زیراکس یافتم. یک دلیل برای پیوستنم به آنجا وجود داشت و مطمئنا آن دلیل، به خاطر مزایای شرکتی اش نبود. من همیشه آدم کمرویی بودم، واندیشه فروش،در نظرم وهم آورترین کار دنیا بود. پدر پولدارم به من افتخار می کرد. پدر تحصیل کرده ام خجالت زده بود او به عنوان یک روشنفکر، فروشندگان و کسبه را پایین تر از خود می پنداشت. من به مدت چهار سال با شرکت زیراکس همکاری کردم که با ثبات کامل جزو پنج فروشنده اول شرکت بودم.

[نویسنده وبلاگ: البته اگر اشتباه نکنم بزرگترین غول های انگیزشی دنیا یعنی آنتونی رابینز، برایان تریسی و ز یگ ز یگلار نیز کار خود را با فروشندگی آغاز کردند]

8) پدر پولدارم مقادیر زیادی پول می بخشید. او به کلیسای محله اش، موسسات خیریه وبنیاد خیریه تاسیس شده توسط خودش، کمک فراوانی می کرد. او می دانست که برای بدست آوردن پول، باید آنرا بخشید بخشش پول، یکی از رموز بیشتر خانواده های مرفه وبزرگ است. پدر تحصیل کرده من، همیشه می گفت: هر زمان پول اضافی داشته باشم، آنرا خواهم بخشید. مشکل اینجا بود که هیچگاه پول اضافی نداشت.پس سخت تر و سخت تر کار می کرد تا پول بیشتری به دست آورد؛ به عوض اینکه، براین باور باشد که:بدست بیاور وسپس ببخش .

[نویسنده وبلاگ: این نکته ای است که بار ها در کتاب های مختلف خوانده ام و تکرار مجدد آن باعث شد تا ملکه ذهنم شود]

9)برای رسیدن به موفقیت باید دوستانمان را آگاهانه انتخاب کنیم اکنون اعتراف می کنم، حقیقتا بیشتر به دنبال آدم های پولدار بوده ام. البته نه به دنبال پولشان بلکه اطلاعاتشان. لیکن در این میان ، یک تمایز و برتری وجود دارد که مایلم به آن اشاره کنم.من متوجه شده ام که دوستان پولدارم، غالبا در باره پول سخن می گویند.منظورشان، لاف زدن و فخر فروشی نیست.آنان به این موضوع علاقه مندند.

10) تاریخ به دلیل اینکه ما از آن درس نمی گیریم تکرار می شود. ما از تاریخ فقط اسامی و زمان ها را به خاطر می سپاریم، نه درس های آن را.مردم آنقدر از باختن می ترسند، که سرانجام می بازند فرانک تار کنتون که سابقا بزرگترین بازیکن خط حمله مسابقات دوره ای تیم ملی فوتبال با شگاه ها بودبه شکل دیگری این را بیان می کند:

برنده شدن یعنی نهراسیدن از باخت همه مردم دوست دارند به بهشت بروند، اما هیچکس دلش نمی خواهد بمیرد.

همه مردم، آرزوی پولدار شدن را دارند، لیکن از زیان مالی می ترسند. بنابراین هیچگاه به بهشت نخواهند رفت.شسکت ، برای برندگان انگیزه و برای بازندگان، نقطه پایان است. شسکت برانگیزنده برندگان است و نابود کننده بازندگان. این بزرگترین راز برندگان است.تکرار حرف فرانک تارکنتون،بیانگر آن است: پیروزی، یعنی نهراسیدن از شسکت. مردمی چون فرانک تارکنتون، از شسکت نمی ترسند زیرا می دانند چه کسی هستند.ایشان فقط از شسکت متنفرند، تفاوت زیادی میان میان ترسیدن از شکست و تنفر ازآن وجود دارد به همین جهت می دانند که شکست، می تواند عامل تحریک کننده آنان، برای بهتر شدن باشد

11) هر زمان شخصی می گوید:من نمی خواهم توالت تعمیر کنم. دلم می خواهد در جوابش به سرعت برگردم . بگویم: چه چیز باعث شده فکر کنی من از این کار خوشم می آید؟ در واقع دارند می گویند که توالت، مهم تر از هدفی است که در زندگی دارند. من ، دارم صحبت از رهایی از چرخه دورانی زندگی می کنم وآنان روی توالت تمرکز کرده اند! این نمونه طرز تفکر هایی است که غالب مردم را، فقیر نگاه می دارد. ایشان به جای تحلیل کردن فقط ایراد می گیرند بنابراین هر گاه می شنوم افرادی بر روی" نمی خواهم ها"تکیه می کنند، به عوض اینکه روی آنچه می خواهند تکیه کنند، می دانم که" سر و صدا" در مغزشان شدید است. الیانور روز ولت، بهتر از همه این مطلب را بیان کرده: کاری را انجام بده که قلبت به تو می گوید درست است.بدانید که بدون داشتن یک هدف یا یک دلیل منطقی قوی، هر کاری در زندگی مشکل است. زندگی بسیار شبیه رفتن به کلاس ورزش است. مشکل ترین قسمت آن، تصمیم گیری به انجام آن است. وقتی تصمیم خود را گرفتید بقیه راه آسان می شود.

12)مردم باهوش زیادی وجود دارند که وقتی با ایده جدید برخورد می کنند که با طرز فکرشان تضاد دارد، به مخامصه، مجادله یا دفاع برمی خیزند. در این مورد، هوش سر شار آنان با "تکبر" شان مخلوط شده، نتیجه اش" جهل" می شود گوش کردن، بسیار با اهمیت تر از سخن گفتن است. اگر چنین نبود، خداوند هر گز به ما دوگوش و یک دهان نمی داد. بسیاری از مردم با دهانشان فکر می کنند، به جای اینکه برای جذب افکار وامکانات جدید، به حرف ها گوش بدهند.آنان به عوض سوال کردن بحث و مجادله می کنند.

یکی از بهترین کتابهایی که نقش سواد مالی را در رسیدن به موفقیت مالی حتی در
دوران باستان یاداور میشود کتاب ثروتمندترین مرد بابل است که متن ساده و روایت
حکایت های اموزنده و کاربردی ان باعث متمایز کردن این کتاب نسبت به دیگر کتاب ها
در این زمینه شده است و خواندن ان موجب شکل گیری طرح مالی جامعی در ذهن خواننده میگردد.

شهر بابل يكي از مشهورترين شهرهاي باستاني و مهم دنياست كه محل امروزي آن ، منطقه پهناوري در كنار رود فرات ، 90 كيلومتري جنوب بغداد در كشور عراق است که امروزه جز خرابه اي از آن باقي نمانده است . شهر بابل در حدود 2500 سال پيش به اوج شهرت خود رسيده بود . شهرت بابل به جهت ثروت مردم آن و در نتيجه قدرت حكام بابل بوده است .

البته دستيابي به ثروت شهر بابل و فتح آن آرزوي اقوام همسايه بود و همسايه هاي آن هميشه در صدد حمله بودند ولي بدليل وجود دژ افسانه اي بابل كه به گفته باستانشناسان در زمره بلندترين و عريضترين ديوارهاي دنيا و از شاهكارهاي بشر بوده است ، اين آرزو تحقق نمي يافت . شايان ذكر است كه سرانجام كورش به اين افسانه شهر بابل خاتمه داد و آنرا فتح كرد .

همانطور كه دستيابي به ثروت اين مردم داراي اهميت بوده ، دستيابي به راز ثروت آنان نيز به همان نسبت ارزشمند بوده و هست . خوشبختانه مردم بابل مردمي بسيار علم پرور بوده اند و علاقه زيادي به خط و نوشتن داشتند . به همين دليل كتب و آثار بسياري بر روي لوحه هاي گلي از آنان بجاي مانده است و به اين صورت راز ثروت مردم بابل به دست ما رسيده است .

چندين سال پيش يك گروه باستان شناسي به منظور اكتشاف و حفاري وارد خرابه هاي اين شهر شدند . آنها متخصصي در اختيار داشتند كه مي توانست خطوط ميخي آن دوره را بخواند . طي حفاريهاي اين گروه ، حدود 1000 لوح گلي بدست آمد كه داستان زندگي يك حكاك ( شخصي كه شغل او نوشتن متون برروي لوحهاي گلي بود ) روي آنها نوشته شده بود . او توانسته بود زندگي خود را دگرگون كند و از يك انسان فقير به يك فرد ثروتمند تبديل شود . او راز تغيير زندگي خود را در اين داستان نقل كرده بود .

داستان زندگي حكاك :

جالب است بدانيد متخصص خواندن لوحهاي گلي كه در اين گروه حضور داشت فردي بود كه در زندگي شكستهاي بسيار خورده بود و از يك زندگي ساده بهره مند بود . به همين دليل با اشتياق فراوان شروع به خواندن اين داستان كرد .

حكاك مي گويد : « من از طريق حكاكي و با مشقت زندگي خود را تأمين مي كردم تا اينكه روزي ثروتمندترين مرد بابل به من مراجعه كرد تا كتابي را برايش حك كنم . من به او پيشنهاد كردم در مقابل بيان راز ثروتش تمام اين كتاب را خواهم نوشت . او قبول كرد و من تمام كتاب او را در چند شبانه روز و به سختي تمام كردم و راز ثروتش را طبق قرارداد به من گفت . راز ثروت اين مرد بر يك اصل استوار بود ، اينكه :

“ قسمتي از درآمد شما متعلق به خودتان است . ”

تعجب نكنيد ، او مي گويد هر مقدار از درآمد خود را كه به فروشنده براي خريد كالايي مي پردازيد ، در واقع متعلق به شما نبوده ، بلكه متعلق به فروشنده بوده است . اگر بيشتر بر اين اصل دقت كنيم خواهيم ديد كه از درآمد ماهانه ما چيزي به ما تعلق ندارد . زيرا تا پايان ماه تمام آنرا براي خريد به ديگران داده ايم . اگر اين اصل را پذيرفتيد دوباره آنرا مرور مي كنيم : “ قسمتي از درآمد شما متعلق به خودتان است .”

راز ثروت :

با پذيرش اصل اول ثروت مي توانيد از فرمول زير براي ثروتمند شدن خود استفاده نماييد :

1- قدم اول اين فرمول مي گويد : يك دهم از درآمد شما متعلق به خودتان است . آنرا پس انداز كنيد و به هيچ وجه از آن برداشت نكنيد . به هيچ وجه و تحت هيچ شرايطي . از اين پس انداز فقط براي سرمايه گذاري در چند كار منطقي و صحيح استفاده كنيد . براي سرمايه گذاري نيز حتماً با يك شخص امين و مورد اعتماد مشورت كنيد . سود حاصل از اين سرمايه گذاري تماماً متعلق به شماست . پس تمام آنرا دوباره به حساب پس انداز خود بازگردانيد . بعد از رشد اين سرمايه و اطمينان از سود دائمي آن مي توانيد از يك دهم اين سود براي مخارج خود استفاده كنيد .

2- دومين قدم براي افرادي تجويز شده است كه بدهكارند . مقدار دو دهم از درآمد را صرف باز پرداخت بدهي هاي خود كنيد . ليستي از تمام بدهيها يتان تهيه كنيد و هر بار مقداري از بدهي خود را بپردازيد ، حتي اگر اين مقدار بسيار ناچيز است .

3- قدم سوم : هفت دهم باقي مانده درآمد را صرف زندگي و خريد مايحتاج خود كنيد و در واقع سهم ديگران از درآمد خود را باز گردانيد .

دو نكته نيز وجود دارد كه بايد در زمان استفاده از اين فرمول به آنها توجه داشته باشيد :

نكته اول : اگر به كسي بدهكار نيستيد ، در مورد قدم دوم مي توانيد دو كار انجام دهيد . اول اينكه اين مقدار را حساب قدم اول اضافه كنيد ، اين كار بهتر است و سرعت رشد سرمايه شما را بيشتر مي كند . يا اينكه آنرا به حساب قدم سوم واريز نماييد . در اين مورد انتخاب با شماست .

نكته دوم : بخش دلخواه ولي ثابتي از هفت دهم باقي مانده را صرف صدقه و كمك به مستمندان كنيد . اين كار باعث ايجاد روحيه نشاط و اعتماد به نفس در شما مي شود . قراموش نكنيد كه نشاط و اعتماد بنفس ارزشمندترين دارايي شما در راه پيشرفت است .

اين فرمول در عصر ما براي اولين بار توسط متخصص خواننده اين لوحها مورد استفاده قرار گرفت . جالب است بدانيد كه او توانست در مدت يك سال تمام بدهي خود را بپردازد و با سرمايه گذاري مناسب با حساب پس اندازش ، زندگي خود را دگرگون سازد .

دکتر شریعتی
 تشکر شده توسط: tondar12 , zoofanoon
ارسال پاسخ 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  پنج تصمیم بد در سرمایه گذاری و چگونگی جبران آن Delta.H 5 1,369 05-20-2014 12:23 PM
آخرین ارسال: mahmoodsana
  با هر سرمایه ای طلا ارزان بخرید ، گران بفروشید ahmad rezaee 28 6,726 05-14-2014 01:46 PM
آخرین ارسال: hemmat

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
تماس با ما | سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران | بازگشت به بالا | بازگشت به محتوا | آرشیو | پیوند سایتی RSS