ماگستان، خرید ماگ، خرید فلاسک و خرید هدیه در همین نزدیکی!

خرید هدیه، خرید ماگ

تابلو اعلانات سایت
میلیاردرها مرامنامه (قوانین سایت) میلیاردر هدف این سایت چیست؟ میلیاردر دانلود ماهنامه سایت
میلیاردرها اتمام حجت (حتما بخوانید.) میلیاردر راه اندازی کسب و کار توسط اعضا میلیاردر مسابقه دوبرابر کردن پول
میلیاردرها عضویت در بخش ویژه VIP میلیاردر موفقیت های دوستان بعد از عضویت در سایت میلیاردر تبلیغات و معرفی کار و شغل شما

راهنمای خرید هدیه، ماگ و فلاسک

ماگستان, اولین و تنهاترین

ماگستان, اولین و تنهاترین

اجرا گذاشتن چک و سفته
زمان کنونی: 04-20-2024, 03:53 PM
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: babaei
آخرین ارسال: King mohii
پاسخ: 18
بازدید: 10927

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 56 رأی - میانگین امیتازات : 3.05
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اجرا گذاشتن چک و سفته
05-20-2012, 11:17 PM
ارسال: #11
RE: اجرا گذاشتن چک و سفته
با سلام.جناب قاصدی.اگه من رشت امدم با شما هماهنگ میکنم تا در مورد این چک صحبت کنیم.و در اخر اگه نتونستیم به نتیجه برسیم. شماره تلفن وکیل خودمو در اختیارتان میذارم تا اطلاعات کاملتری از ایشان بگیریم.مرسی.

کوشش اولین وظیفه انسان است.(گوته)
گروه برتر،برتر از همه
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
05-20-2012, 11:40 PM
ارسال: #12
(05-20-2012 10:50 PM)zoofanoon نوشته شده توسط:  
(05-20-2012 09:34 PM)mpourmir نوشته شده توسط:  [quote='zoofanoon' pid='29768' dateline='1337454844']
با سلام اگر كسي چكي را ((‌ مثلا براي 45 روز بعد )) صادر كرده باشد واين چك به هر دليلي قبل از سر رسيد به دست فرد ديگري برسد و اين فرد با اين چك معامله اي را انجام دهد ( با توجه به اينكه مي داند كه چك مذكور اعتبار ندارد ) حال كسي كه در مقابل انجام يك معامله چك بي محل به دستش رسيده پس از برگشت زدن چك به دادگاه شكايت كند و راي صادره حكايت از مجهول المكان بودن هر دو فرد مذكور باشد در اينجا دارنده چك چه اقدامات قانوني ديگر را مي تواند انجام دهد تا به حقش برسد؟

باسلام
قسمت اول سوالتون در مورد بی اعتباری چک رو متوجه نشدم.اگر منظورتون کسر موجودی حسابه یا ازین قبیل باید عرض کنم خدمتتون که

در مواردی که صادر کننده یا ضامنین یا ظهرنویسان چک مجهول المکان هستند میتونید مثلا با استعلام از اداره ثبت، ببینید که چه املاکی دارن که به اسمشون هست اینطوری میتونید با معرفی به اجرای احکام دادگاه پول خودتون رو از طریق مزایده ملک موردنظر بگیرید

اگر هم در ثبت اداره ثبت ملکی به اسم اونها ثبت نشده.درخواست اعمال ماده 2 قانون نحوه اجرای احکام مالی میکنید و جلب سیار میگیرید و مجبورید کل ایران رو بگردید دنبالشون و هرجا پیداشون کردید به نیروی انتظامی همونجا حکمتون رو نشون بدید تا بازداشتش کنن

یه حالت دیگم هس.اون هم این که شخصی که چک رو بهش دادن.اول یه اظهارنامه بنویسه به اونی که چک دیگری رو بش داده که آقای محترم .. چکی که شما در ازای معامله دادید موجودی نداره، لطفا ظرف مدت فلان روز از تاریخ این اظهارنامه بیاین چک رو بگیرید و اصل مبلغ رو به من بپردازید وگرنه اقدام به فسخ معامله میکنم.
که این برگه رو یه مامور کلانتری میره به ایشون ابلاغ میکنه.اگه اومد بت مبلغ رو داد و چک رو پس گرفت که هیچی کار تمومه. ولی اگر این کارو نکرد دادخواست میدید به دادگاه مبنی بر اعلام فسخ معامله که چون پولش رو به من نداده میخام فسخ کنم
طرف یا مجبوره پول رو بهتون بده یا اینکه معامله فسخ بشه
#######################################################
با سلام و احترام ؛ ممنون از پاسخ شما ؛ من تا دو روز آينده اطلاعات بيشتري در باره ي اين چك را در اختيارتان خواهم گذاشت البت مبلغ چك هم دو ميليون تومان و مربوط به سال 77 است. ضمنا خواستم بدانم كه بنده مي توانم از نزديك با شما ملاقات داشته باشم يا خير؟ با احترام

من درخدمتتون هستم.اطلاعات کامل رو بفرمایید. من راهنماییتون میکنم.سال 77 تا الان کلی خسارت تاخیر تادیه داره.
الان حساب کردم با متوسط شاخص سالانه حدود 12 میلیون میشه
البته چون قدیمیه دیگه فسخ قرارداد یکمی سخته
ولی بازم باید ببینیم معامله ای که بابتش چک رو گرفتین چی بوده
محل کار من دادگستری شهرستان بابل
اطلاعات رو از طریق همین جا هم بدید من کاملا راهنماییتون میکنم
ایشالا که بتونید به پولتون برسید

حتی کسی که از مادرش فلج بدنیا می آید، اگر قهرمان ورزش نشود خودش مسئول و مقصر است.

ژان پل سارتر
 تشکر شده توسط: کامیار کاظمی , میلاد , zoofanoon , iran , mseyfzadeh
05-22-2012, 01:42 PM
ارسال: #13
با سلام و احترام ؛ و ممنون از راهنماييهاي حضرت عالي ؛ و اما شرح ماجراي چك دو ميليوني ؛ توضيح اينكه تاريخ چك مربوط به سال 87 مي باشد .
بنده در بهار سال87 بعد از صحبت با يكي دو تا كارخانه هاي چاي؛ آگهي يي به اين مضمون (( پذيرش نماينده پخش چاي )) در يكي از روزنامه هاي سراسري دادم؛ پس از چاپ آگهي و تماس چند نفر يكي از آنها خواستار يك تن چاي از شهرك البرز قزوين گرديد . پس از حمل چاي به قزوين در نيمه هاي راه ايشان تماس مي گيرند و محل تحويل جاي شهرك هشتگرد تعيين مي گردد
در آنجا چاي تحويل اين فرد مي گردد و ايشان به جاي دادن پول نقد يك فقره چك دو ميليون توماني كه متعلق به فرد ديگري بوده را پس از امضاء كردن پشت چك به بنده تحويل مي دهند ؛ در تاريخ سررسيد چك ؛ پس از مراجعه به بانك متوجه گرديدم كه چك اعتبار ندارد و صادركننده اصلي چك نيز متواري است .
به دفتر خريدار چاي در شهرك البرز قزوين مراجعه كردم متوجه شدم كه دفتر فرد مذكور دفتر صوري بوده و اين شخص از چندين نفر ديگر كلاه برداري كرده . پس از برگشت زدن چك و شكايت براي هر دو نفر در دادگاه قزوين ؛ پس از جندي نامه اي از داد گاه قزوين مبني بر مجهول المكان بودن طرفينم به دستم رسيد . و از آن تاريخ هر چند وقت با بانك در باره حساب چك تلفني جويا شدم كه با پاسخ مبني بر عدم داشتن موجودي مواجه گرديدم ؛ ممنون خواهم بود راهكار مناسبي را برايم ارائه نماييد . با احترام

برنده هیچوقت تسلیم نمی شود و تسلیم شونده هم هیچوقت برنده نمی شود.
((راهکار) پل ارتباطی بین صندوقهای استانی
 تشکر شده توسط: mseyfzadeh
05-22-2012, 06:39 PM
ارسال: #14
(05-22-2012 01:42 PM)zoofanoon نوشته شده توسط:  با سلام و احترام ؛ و ممنون از راهنماييهاي حضرت عالي ؛ و اما شرح ماجراي چك دو ميليوني ؛ توضيح اينكه تاريخ چك مربوط به سال 87 مي باشد .
بنده در بهار سال87 بعد از صحبت با يكي دو تا كارخانه هاي چاي؛ آگهي يي به اين مضمون (( پذيرش نماينده پخش چاي )) در يكي از روزنامه هاي سراسري دادم؛ پس از چاپ آگهي و تماس چند نفر يكي از آنها خواستار يك تن چاي از شهرك البرز قزوين گرديد . پس از حمل چاي به قزوين در نيمه هاي راه ايشان تماس مي گيرند و محل تحويل جاي شهرك هشتگرد تعيين مي گردد
در آنجا چاي تحويل اين فرد مي گردد و ايشان به جاي دادن پول نقد يك فقره چك دو ميليون توماني كه متعلق به فرد ديگري بوده را پس از امضاء كردن پشت چك به بنده تحويل مي دهند ؛ در تاريخ سررسيد چك ؛ پس از مراجعه به بانك متوجه گرديدم كه چك اعتبار ندارد و صادركننده اصلي چك نيز متواري است .
به دفتر خريدار چاي در شهرك البرز قزوين مراجعه كردم متوجه شدم كه دفتر فرد مذكور دفتر صوري بوده و اين شخص از چندين نفر ديگر كلاه برداري كرده . پس از برگشت زدن چك و شكايت براي هر دو نفر در دادگاه قزوين ؛ پس از جندي نامه اي از داد گاه قزوين مبني بر مجهول المكان بودن طرفينم به دستم رسيد . و از آن تاريخ هر چند وقت با بانك در باره حساب چك تلفني جويا شدم كه با پاسخ مبني بر عدم داشتن موجودي مواجه گرديدم ؛ ممنون خواهم بود راهكار مناسبي را برايم ارائه نماييد . با احترام

باسلام
خب اینجا قضیه یه مقدار متفاوته و از بحث قرارداد و فسخش باید خارج بشیم.

اگر چن نفر دیگم بودن که به همین صورت مال از دست دادن و دفتری که اونها داشتن سوری بوده این جرم کلاهبرداریه و شما میتونید به عنوان کلاهبرداری طرح شکایت کنین.که از طریق نشر آگهی ابلاغ میشه به اینها.درنهایت هم غیابی محکوم میشن.وشما میتونید جلب سیار بگیرید و هرکجای ایران که اونهارو پیدا کردید با مراجعه به نیروی انتظامی اونهارو با نامه ای که دارید جلب کنید

اما اگر صرفا بخواید از طریق چک اقدام کنید همین راهی که رفتید صحیحه.نهایتا اینه که چون مجهول المکان هستن طبق ماده 72 ایین دادرسی مدنی نشر آگهی میکنید. و اینها هم محکوم میشن. چون نمیتونن پرداخت کنن درخواست اعمال ماده 2 میکنید و جلب سیار میگیرید و هرکجا اونهارو پیدا کردید میتونید جلب کنید

اما اگر آشنایی در اداره ثبت دارید میتونید به اونجا مراجعه کنید و استعلام کنید ببینید آیا ملکی دارن که به اسم خودشون باشه یا نه.که بتونید برای دریافت پول خودتون اون رو به دادگاه معرفی کنید.دادگاه موظف نیست در امر حقوقی (مطالبه وجه چک) برای شما دلیل پیدا بکنه برای همین اگه از دادگاه درخواست کنید که از ثبت استعلام کنه این کار رو انجام نمیده.
اما در امر کیفری (کلاهبرداری) شاید بشه به یک نوعی دادگاه رو مجاب کرد که استعلام کنه و دارایی شخص رو پیدا کنه چون تو امر کیفری دولت هم ذی نفعه.

نهایتا کارتون خیلی سخته.
معمولا این افراد هیچ ملکی و مالی را به اسم خودشون نمیزنن که شناسایی نشن.
و از لحاظ عملی متاسفانه درصد موفقیتتون پایینه

اگر سوالی هست بازم درخدمتتم

حتی کسی که از مادرش فلج بدنیا می آید، اگر قهرمان ورزش نشود خودش مسئول و مقصر است.

ژان پل سارتر
 تشکر شده توسط: iran , mseyfzadeh , mortizmortiz
05-22-2012, 10:24 PM
ارسال: #15
با سلام و احترام ؛ و تشكر از تو ضيحات حضرت عالي ؛ اگر همه اين راهها را رفتم نتيجه نگرفتم ؛ الآن نود درصد مردم يارانه ميگيرند اگر اينها جزء افراد يارانه بگير باشند آيا مي توانم از طريق حساب بانكي يارانه شان به طريقي موفق شوم كه حداقل يكي از آنها را پيدا نمايم .با تشكر.

تشکر شده توسط: mseyfzadeh , mortizmortiz
05-22-2012, 10:29 PM
ارسال: #16
(05-22-2012 10:24 PM)zoofanoon نوشته شده توسط:  با سلام و احترام ؛ و تشكر از تو ضيحات حضرت عالي ؛ اگر همه اين راهها را رفتم نتيجه نگرفتم ؛ الآن نود درصد مردم يارانه ميگيرند اگر اينها جزء افراد يارانه بگير باشند آيا مي توانم از طريق حساب بانكي يارانه شان به طريقي موفق شوم كه حداقل يكي از آنها را پيدا نمايم .با تشكر.

سلام مجدد
خوهش میکنم
بله اما در مورد اینکه از حساب یارانه هاشون بتونین برداشت کنید باید بگم که
بحث یارانه ها چون بحث جدیدیه رویه دادگاهها باهم متفاوته که آیا میشه یارانه رو توقیف کرد یا نه
ولی به نظر میشه این کار رو انجام داد

ژان پل سارتر
05-22-2012, 11:00 PM
ارسال: #17
(05-22-2012 10:29 PM)mpourmir نوشته شده توسط:  [quote='zoofanoon' pid='30109' dateline='1337709265']
با سلام و احترام ؛ و تشكر از تو ضيحات حضرت عالي ؛ اگر همه اين راهها را رفتم نتيجه نگرفتم ؛ الآن نود درصد مردم يارانه ميگيرند اگر اينها جزء افراد يارانه بگير باشند آيا مي توانم از طريق حساب بانكي يارانه شان به طريقي موفق شوم كه حداقل يكي از آنها را پيدا نمايم .با تشكر.

سلام مجدد
خوهش میکنم
بله اما در مورد اینکه از حساب یارانه هاشون بتونین برداشت کنید باید بگم که
بحث یارانه ها چون بحث جدیدیه رویه دادگاهها باهم متفاوته که آیا میشه یارانه رو توقیف کرد یا نه
ولی به نظر میشه این کار رو انجام داد
درود ؛ متشكرم از راهنماييهاي تان ؛ بعد از اقدام حتما نتيجه را با شما در ميان خواهم گذاشت . موفق باشيد

11-24-2015, 06:10 PM
ارسال: #18
RE: راهنمای نوشتن چک،گرفتن چک و محکم کاری چک وطرق نوشتن
سلام دوستان بنده قصد شروع یک کارگاه رو داشتم ولی بعداز کمی پرس و جو و تحقیق در مورد کارم تصمیم به این گرفتم که اول اون جنسی که قرار تولید کنم رو از یک شرکت بگیرم و بازاریابی انجام بدم و بعد به فکر تولید باشم حالا شرکتی که قرار به من جنس بده از من سفته میخواد بابت تضمین که جنس رو به من به صورت امانی بده البته جنسی که میخواد به من بده ارزش 3میلیون تومان هستش و سفته ها باید به مبلغ10میلیون باشه خواستم سوال کنم که فردا برای من مشکلی پیش نمیاد بابت سفته ها یا مثلا روی سفته نوشته بشه بابت حسن انجام کار که بعدا اون شرکت نیاد و بگه 10تومن جنس بهت دادیم یه راهنمایی خواستم از دوستان ممنون

دستت رو بزن روی زانوهات و یا علی بگو بلند شو
ارسال پاسخ 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  نحوه گرفتن دسته چک برای دانشجویی که شغل نداره saeid220 0 409 10-22-2018 09:20 AM
آخرین ارسال: saeid220
  سفته سندی برای تمام فصول کامیار کاظمی 7 3,458 11-24-2015 11:07 PM
آخرین ارسال: a162
  راهنمای نوشتن چک،گرفتن چک و محکم کاری چک وطرق نوشتن mehdiseven 13 22,130 11-24-2015 06:03 PM
آخرین ارسال: King mohii
  راهنمایی چک تخلیه به صاحب مغازه radd 0 503 08-06-2015 05:53 PM
آخرین ارسال: radd
  کسب و کار و معضلی به نام چک saadati 3 948 03-05-2015 06:18 PM
آخرین ارسال: saadati
  دستورالعمل جدید صدور دسته چک manali 7 1,629 01-24-2015 09:48 PM
آخرین ارسال: wiwo_ibc
  سو.ال در مورد سفته ی سفید در قبال حسن انجام کار پرواز 4 3,618 06-01-2013 06:24 PM
آخرین ارسال: اقاي ايـــده
  هر چیزی که باید در مورد چک و سفته بدانیم صدفی 10 4,088 05-06-2013 01:19 PM
آخرین ارسال: mortizmortiz
  متن قانون چک با آخرین اصلاحات کامیار کاظمی 11 4,973 03-10-2013 02:38 AM
آخرین ارسال: masiha113
  اگر دسته چک دارید، حتما بخوانید! صدفی 5 1,572 02-18-2013 08:15 PM
آخرین ارسال: صدفی
  با این چک 26 میلونی چیکار کنم ؟ davaran 0 709 06-19-2012 02:16 PM
آخرین ارسال: davaran
  مباحثی پیرامون قانون صدور چک ناصر صادقی 0 779 05-05-2012 10:41 PM
آخرین ارسال: ناصر صادقی
  جایگزین‌های پیشنهادی برای ایران‌ چک صدفی 0 805 05-04-2012 11:21 PM
آخرین ارسال: صدفی
  دانستنیهایی درباره چک کامیار کاظمی 2 1,338 11-13-2011 09:04 PM
آخرین ارسال: mjdehghani
  تمامی نکات امنیتی ایران چک ها کامیار کاظمی 0 1,052 11-23-2010 06:41 PM
آخرین ارسال: کامیار کاظمی

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
تماس با ما | سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران | بازگشت به بالا | بازگشت به محتوا | آرشیو | پیوند سایتی RSS