(مدیران سایت هیچ گونه مسئولیتی در مقابل صحت ادعاهای مطرح شده در تبلیغات ندارند لطفا قبل از هر اقدامی بررسی های لازم را داشته باشید.)

sale-course

تابلو اعلانات سایت
میلیاردرها مرامنامه (قوانین سایت) میلیاردر هدف این سایت چیست؟ میلیاردر دانلود ماهنامه سایت
میلیاردرها اتمام حجت (حتما بخوانید.) میلیاردر راه اندازی کسب و کار توسط اعضا میلیاردر مسابقه دوبرابر کردن پول
میلیاردرها عضویت در بخش ویژه VIP میلیاردر موفقیت های دوستان بعد از عضویت در سایت میلیاردر تبلیغات و معرفی کار و شغل شما


fekreabi


ماهان تیموری (مقالات کسب و کار)
زمان کنونی: 07-25-2017, 11:25 PM
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: mahanteymouri
آخرین ارسال: mahanteymouri
پاسخ: 20
بازدید: 96

ارسال پاسخ 
 
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امیتازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ماهان تیموری (مقالات کسب و کار)
07-14-2017, 08:41 PM
ارسال: #11
RE: ماهان تیموری (مقالات کسب و کار)
زندگینامه بنی صدر رییس جمهور ایرانی
درباره بنی صدرزندگینامه بنی صدر رییس جمهور ایرانی ابوالحسن بنی صدر متولد سال ۱۳۱۲ در روستای باغچه ،از توابع همدان و فرزند ایت الله سید نصرالله بنی صدر نوه ی صدر العلمای همدانی بود.او پس از اخذ مدرک ابتدایی و متوسط در سال ۱۳۳۴ وارد دانشگاه شد و چهار سال بعد در رشته اقتصاد فارغ التحصیل شد و در همان سال بود که با ایت الله طالقانی و جلسات تفسیر قران او در مسجد هدایت تهران اشنا شد.
بنی صدر تا قبل از پیروزی انقلاببنی صدر تا قبل از پیروزی انقلابۤ برای مردم کشور چهره ای نا شناخته بود،اما تلاش ها و فعالیت هایی که به هنگام عضویت در جبهه ملی در اروپا از خود نشان می داد (در طول سال ۵۷ و هجرت امام خمینی از نجف به پاریس) نام او را بر سر زبانها انداخت و روز ورود امام خمینی به کشور(۱۲ بهمن۵۷)یکی از افرادی بود که همزمان با امام خمینی به تهران امد.
بنی صدر ونمایندگی مجلس خبرگانبنی صدر در مرداد سال ۵۸ به عنوان نماینده مردم تهران در مجلس خبرگان،عهده دار نقشی در تدوین قانون اساسی شد و هنگام تدوین اصل ۱۱۵ قانون اساسی (که می گفت رییس جمهور باید از میان رجال مذهبی و سیاسی،ایرانی الاصل و توابع ایران،مدیر و مدبر،دارای حسن سایقه،امانت و تقوا،مومن و معتقد به جمهوری اسلامی و مذهب رسمی کشور باشد)به مخالفت صریح با اجزایی از این اصل پرداخت و اعلام کرد که برای رییس جمهور شدن تخصص و توان مدیریتی کافی است و لازم نیست که ان شخص دین باور و متقی باشد.

همین نقطه نظرات او رفته رفته،اختلاف و شکاف زیادی میان او و دیگر رجال سیاسی هم دوره او از جمله شهید بهشتی ایجاد کرد.
بنی صدر که بود ؟

او فارغ التحصیل در رشته‌های اقتصاد وحقوق اسلامی از دانشگاه تهران بود. چهار سال در مؤسسه مطالعات و تحقیقات اجتماعی مشغول به کار بود. وی در سال ۱۳۴۰ زندگیش را با عذرا حسینی آغاز کرد که حاصل این ازدواج یک پسر و دو دختر بود.

ابوالحسن بنی صدر پس از گذراندن دوره تحصیلات خود برای تکمیل آن به اروپا سفر کرد. او مدرک خود را در رشته علوم اقتصادی از دانشگاه پاریس گرفت.او در عین حال به تدریج روابط خود را با گروه های اسلام گرا نیز وسعت بخشید بعنوان مثال به تشکیلات دانشجویان مسلمان خارج از کشور ملحق شد. او همچنین کتابهای زیادی نوشت و از جمله این کتاب ها «اقتصاد توحیدی» بود.
فعالیت های آغازین بنی صدربنی صدر در سال ۱۳۴۱نماینده دانشجویان دانشکده حقوق و مسوول سازمان دانشجویان در کنگره جبهه ملی ایران بود. او رهبری گروه کوچکی از دانشجویان مخالف شاه را بر عهده گرفت و دو بار به خاطر همین فعالیتهایش دستگیر و راهی زندان شد.

بنی صدر در قیامی ناموفق علیه حکومت در خرداد ۱۳۴۲ مجروح گشت و همان موقع کشور را ترک گفت و عازم فرانسه شد. بنی صدر در سال‌های پیش از پیروزی انقلاب، به عنوان اسلامگرای آتیشی و اقتصاد دان انقلابی با سخنرانی هایش به مبارزه با حکومت شاه می‌پرداخت.هاشمی رفسنجانی اعتقاد داشت، در طی این سالها بنی‌صدر خود را نظریه پرداز انقلاب می‌دانست.
شروع پیروزی انقلاب

سخنرانی های بنی صدر سه بعد از ورودش به ایران در دانشگاه شریف آغاز شد. این جلسات به مدت ده روز یعنی درست تا پیروزی انقلاب به طول انجامید. در طی مدت کوتاهی او خود را به عنوان چهره ای اسلام گرا و در عین حال روشنفکر و انقلابی معرفی کرد .با موافقت روح‌الله خمینی بنی صدر عضو شورای انقلاب شد اما حاضر نشد با دولت موقت همکاری کند. بعد از پیروزی انقلاب، خمینی بنی صدر را ابتدا در تیر ماه سال ۱۳۵۸ به سمت معاونت وزارت اقتصاد و دارایی و بعد از آن به سمت وزیر آن گماشت. بنی صدر همچنین از ابتدای بهار همان سال به عضویت شورای انقلاب درآمد.
رئیس جمهوری بنی صدربنی صدر پس از انتخاب شدن به عنوان رییس جمهور نیز مسیر اختلاف با دیگران را در پیش گرفت و تلاش داشت که فقط مجری نقطه نظرات و ایده های خود باشد. زند

گسرانجام ینامه بن
سرانجام بنی صدرسرانجام امام خمینی در ۳۰ خرداد۱۳۶۰ وی را با فرماندهی نیروهای مسلح بر کنار کرد و در ۳۱ خرداد طرح (عدم کفایترسیاسی رئیس جمهور با ۱۷۷ رای ممتنع به تصویب رسید و در نتیجه ریاست جمهوری او پس از حدود یک سال و ۳ماه به پایان رسید و او پس از مدتی کوتاه زندگی مخفیانه،به همراه مسعود رجوی رهبر سازمان مجاهدین (منافقین) به پاریس گریخت و پناهنده شد.

خواهشمندیم با دیدگاه سازنده خود ما را در ارائه هرچه بهتر مقالات یاری نمایید.
+ نوشته شده در پنجشنبه بیست و دوم تیر ۱۳۹۶ساعت 17:36 توسط mahanteymoori | نظر بدهید
حافظه تصویری قویترین اهرم یادگیری

در این مقاله به بیان روش های حافظه تصویری می پردازیم.حافظه تصویری کمک می کند تا بتوانیم اطلاعات را به سرعت به ذهن بسپاریم و زمانی که به آنها احتیاج داریم با سرعت بالایی به خاطر بیاوریم.روش صحیح مطالعه همین است که باعث می شود تا یک مطالعه ی لذت بخش داشته باشیم.باید با نحوه ی عملکرد و زبان حافظه بیشتر آشنا شوید.برای اینکه به این توانمندی برسیم نیاز است که با نحوه کارکرد حافظه ; نحوه کارکرد مغز ; نحوه کدگذاری حافظه (بیشتر کدگذاری از طریق حافظه ی تصویری مدنظر است) و اطلاعات آشنا شوید.
به طور کلی اطلاعات بر اساس سه عنصر در ذهن انسان قرار میگیرند:
ریتم، تصویر (حافظه تصویری) و ارتباطبه طور مثال جدول ضرب را به این دلیل خوب یاد گرفتیم که حالت ریتمیک دارد یا تصور کنید برای به خاطر آوردن کسی با استفاده از تصویری که از قبل در ذهنمان داریم او را سریع میشناسیم.در واقع اکثر اطلاعاتی که در ذهن افراد ثبت می شود بر اساس تصویری است که از آن در ذهن دارند.از روش های تقویت حافظه می توانیم برای یادگیری بهتر استفاده کنیم تا حافظه ی ما بسیار قدرتمند شده و به یک فرد استثنایی تبدیل شویم.
آموزش تقویت حافظه به روش تصویرسازی
ابزارهای کمک حافظه ایحافظه تصویری

به ابزارهایی گفته می شود که با استفاده از آنها اطلاعات را خیلی راحت تر در ذهن ثبت و نگهداری کند و زمانی هم که لازم باشد به راحتی در دسترس قرار گیرد.سالها پیش یونانیان ابزارهایی را اختراع کردند که به وسیله آنها اطلاعات راحت تر به ذهن می سپردند سیستمی که این ابزارها در آن قرار داشت سیستم تدابیر یادیار نامیده می شد.در این مقاله به شرح این سیستم می پردازیم.

اولین و مهمترین نکته ای که در سیستم حافظه باید اهمیت داده شود بحث تصویر سازی ذهنی یا حافظه ی تصویری می باشد .هر چه قدرت تصویر سازی در ذهنمان بیشتر باشد اطلاعات برای مدت طولانی تری در ذهنمان باقی می مانند.قواعدی که باید درآموزش حافظه تصویری رعایت کرد:
بزرگ نمایی اجسامتصاویری که در ذهنتان می بینید یا باید بینهایت بزرگ باشند یا باید تعداد زیادی را شامل شوند.
تصور جسمی بی ربط
از تصویری که در ذهن خود می سازید یک استفاده بی ربط انجام دهید به طور مثال از یک خودکار تصویری بسازید که خودکار در حال پرواز کردن است.

تصوری طنز آمیزسعی کنید تصویری که در ذهن خود می سازید بسیار خنده دار باشد هر چقدر این تصویر طنز گونه تر باشد ماندگاری آن در ذهن شما بیشتر است.

تصور رنگی

سعی کنید تصویری که می سازید رنگی باشد.اگر دقت کرده باشید صفحه های کتاب چون رنگی نیست در حافظه ما نمی ماند ولی وقتی یک قسمتی از آن را با علامت زن رنگی می کنیم در حافظه ما باقی می ماند.

ارتباط موثر

اگر بخواهیم دسته ای از کلمات را به خاطر بسپاریم حتما باید آنها را دوتادوتا وبا یک ارتباط موثر به خاطر بسپارید.


داستان سرایی در ذهن

تصاویر را باید در ذهنتان ببینید نه اینکه با یک داستان سرایی اطلاعات را به ذهنتان بسپارید.

قاعده کلی : مغز انسان چیزی به نام کلمه نمی شناسد آن چیزی که مغز می شناسد تصویر یا مجموعه ای از تصاویر می باشد.کارهایی که انجام آن میتواند به صورت کلی باعث تقویت حافظه و افزایش سرعت یادگیری شما می شود حافظه هرگز نابود نمی شود. افراد پیر و کسانی که به کندی حافظه دچار هستند نیز میتوانند با پشتکار و شناخت نوع حافظه خویش به بازیافت آن بپردازند.

در ابتدا بهتر است که به جای یادداشت کردن نکات مختلف آنها را به ذهن خود بسپارید و بعد از آن تلاش کنید که در مورد این نکاتی که در ذهن خود دارید با دیگران بحث کنید. شاید دوست شما علاقه مند باشد که شما توضیحاتی در مورد نقاشی هایی که اخیراَ در یک نمایشگاه دیده اید به او ارائه کنید. اینچنین موقعیت هایی بسیار مناسب است تا شما بتوانید ماهیچه های مغز خود را به کار بیاندازید.

احتمالاً برای شما هم جالب خواهد بود وقتی بفهمید که چگونه این امکان وجود دارد که مسیرهای عصبی جدید در مغز خود ایجاد کنید. این کار با انجام مداوم یک کار جدید امکان پذیر است. برای شروع لازم است که کارهایی را که لازم است انجام دهید به تعویق نیاندازید. اگر این عادت در شما وجود دارد بهتر است برای شروع به سراغ انجام کاری بروید که تمایلی به انجام آن ندارید. قسمتی از این کار را انجام دهید.
تشکیل مسیر های عصبی جدیدانجام قسمتی از این کار در واقع شما را در مسیر تکمیل آن کار قرار میدهد و تشکیل مسیر های عصبی جدید به تدریج درمغز شما آغاز میشود. برای مثال اگر به خواندن و به خاطر سپردن اشعار تمایلی ندارید و چندین روز است که این کار را به تعویق انداخته اید بهتر است اقدام به حفظ تنها دو بیت کنید همین کار شما را در مسیر تکمیل نهایی این کار قرار می دهد و مسیر های عصبی جدیدی را در مغز شما ایجاد می کند.

مغز شما هم مانند سایر عضلات بدنتان برای قویتر شدن احتیاج به تمرین بیشتر دارد پس بهتر است به دنبال یادگیری کار ها و مهارت های جدیدی باشید. اگر تا به حال اقدام به یادگیری نواختن یک ساز و یا آموزش یک زبان جدید نکرده اید شاید وقت ان باشد که آنها را شروع کرده و با این کار بزرگترین کمک را به حافظه خود کنید.
پردازش اطلاعات و عملکرد مغز

اگر می خواهید به پردازش اطلاعات و عملکرد مغز خود کمکی کنید بهتر است ورزش کردن را فراموش نکنید چرا که تنها ۲۰ دقیقه ورزش منظم در طول روز نه تنها باعث سلامت جسمی شما میشود بلکه میتواند قدرت پردازش اطلاعات و عملکرد مغز شما را نیز افزایش دهد. علاوه بر اینها ورزش کردن میتواند روند تشکیل اتصالات عصبی جدید را در مغز شما تسریع کند. تغذیه شما نیز تاثیر مستقیمی در انواع حافظه در مغز شما خواهد گذاشت. ماهی،میوه ها و سبزیجات باعث بهبود عملکرد حافظه شما میشوند فلاونول و انتی اکسیدان دو ماده ای هستند که تاثیر خیلی زیادی بر روی عملکرد مغز شما خواهند داشت اگر به دنبال ماده غذایی هستید که به مقدار بالا حاوی این مواد باشد ما به شما شکلات تلخ را معرفی میکنیم.

افراد برونگرا افکار خود را بهتر پردازش می کنند. پس اگر به دنبال عملکر بهتری در مغز خود در مورد پردازش اطلاعات هستید به شما پیشنهاد میشود به دنبال برقراری ارتباطات معنی دار در زندگی خود باشید. هم صحبتی با کسانی که دوستشان دارید مانند خانواده و دوستان میتواند به شما کمک کند که پردازش افکار و اطلاعات در مغز شما بهبود پیدا کند.
نتیجهزبان مغز زبان تصاویراست نه کلمات؛تصاویر رنگی داروی تقویت حافظه هستند؛پس اگر می خواهیم چیزی را به خاطر بسپاریم باید تمرکز حواس خود را از روی حفظ کردن داستان برداریم و سعی کنیم تمرکز ذهن خود را روی تجسم تصاویر بگذاریم.هرچقدر این تصاویر با ایده های خلاقانه غیرمنطقی تر خنده دارتر و ملموس تر باشند حفظ و بازیابی آن آسان تر خواهد بود.چنانچه موفق به اتمام این مقاله در مدت زمان تخمینی نشده اید به سایت تست تندخوانی مراجعه نمایید.خواهشمندیم با دیدگاه سازنده خود ما را در ارائه هرچه بهتر مقالات یاری نمایید


تیم آموزشی ماهان تیموری
نویسنده: ماهان تیموریارائه دهنده آموزش های کسب و کار ، کارآفرینی ، هوش مالی , تقویت حافظه , عملکرد مغز
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
07-14-2017, 08:43 PM
ارسال: #12
RE: ماهان تیموری (مقالات کسب و کار)
حافظه تصویری قویترین اهرم یادگیری


در این مقاله به بیان روش های حافظه تصویری می پردازیم.حافظه تصویری کمک می کند تا بتوانیم اطلاعات را به سرعت به ذهن بسپاریم و زمانی که به آنها احتیاج داریم با سرعت بالایی به خاطر بیاوریم.روش صحیح مطالعه همین است که باعث می شود تا یک مطالعه ی لذت بخش داشته باشیم.باید با نحوه ی عملکرد و زبان حافظه بیشتر آشنا شوید.برای اینکه به این توانمندی برسیم نیاز است که با نحوه کارکرد حافظه ; نحوه کارکرد مغز ; نحوه کدگذاری حافظه (بیشتر کدگذاری از طریق حافظه ی تصویری مدنظر است) و اطلاعات آشنا شوید.
به طور کلی اطلاعات بر اساس سه عنصر در ذهن انسان قرار میگیرند:
ریتم، تصویر (حافظه تصویری) و ارتباطبه طور مثال جدول ضرب را به این دلیل خوب یاد گرفتیم که حالت ریتمیک دارد یا تصور کنید برای به خاطر آوردن کسی با استفاده از تصویری که از قبل در ذهنمان داریم او را سریع میشناسیم.در واقع اکثر اطلاعاتی که در ذهن افراد ثبت می شود بر اساس تصویری است که از آن در ذهن دارند.از روش های تقویت حافظه می توانیم برای یادگیری بهتر استفاده کنیم تا حافظه ی ما بسیار قدرتمند شده و به یک فرد استثنایی تبدیل شویم.
آموزش تقویت حافظه به روش تصویرسازی
ابزارهای کمک حافظه ایحافظه تصویری

به ابزارهایی گفته می شود که با استفاده از آنها اطلاعات را خیلی راحت تر در ذهن ثبت و نگهداری کند و زمانی هم که لازم باشد به راحتی در دسترس قرار گیرد.سالها پیش یونانیان ابزارهایی را اختراع کردند که به وسیله آنها اطلاعات راحت تر به ذهن می سپردند سیستمی که این ابزارها در آن قرار داشت سیستم تدابیر یادیار نامیده می شد.در این مقاله به شرح این سیستم می پردازیم.

اولین و مهمترین نکته ای که در سیستم حافظه باید اهمیت داده شود بحث تصویر سازی ذهنی یا حافظه ی تصویری می باشد .هر چه قدرت تصویر سازی در ذهنمان بیشتر باشد اطلاعات برای مدت طولانی تری در ذهنمان باقی می مانند.قواعدی که باید درآموزش حافظه تصویری رعایت کرد:
بزرگ نمایی اجسامتصاویری که در ذهنتان می بینید یا باید بینهایت بزرگ باشند یا باید تعداد زیادی را شامل شوند.
تصور جسمی بی ربط
از تصویری که در ذهن خود می سازید یک استفاده بی ربط انجام دهید به طور مثال از یک خودکار تصویری بسازید که خودکار در حال پرواز کردن است.

تصوری طنز آمیزسعی کنید تصویری که در ذهن خود می سازید بسیار خنده دار باشد هر چقدر این تصویر طنز گونه تر باشد ماندگاری آن در ذهن شما بیشتر است.

تصور رنگی

سعی کنید تصویری که می سازید رنگی باشد.اگر دقت کرده باشید صفحه های کتاب چون رنگی نیست در حافظه ما نمی ماند ولی وقتی یک قسمتی از آن را با علامت زن رنگی می کنیم در حافظه ما باقی می ماند.

ارتباط موثر

اگر بخواهیم دسته ای از کلمات را به خاطر بسپاریم حتما باید آنها را دوتادوتا وبا یک ارتباط موثر به خاطر بسپارید.


داستان سرایی در ذهن

تصاویر را باید در ذهنتان ببینید نه اینکه با یک داستان سرایی اطلاعات را به ذهنتان بسپارید.

قاعده کلی : مغز انسان چیزی به نام کلمه نمی شناسد آن چیزی که مغز می شناسد تصویر یا مجموعه ای از تصاویر می باشد.کارهایی که انجام آن میتواند به صورت کلی باعث تقویت حافظه و افزایش سرعت یادگیری شما می شود حافظه هرگز نابود نمی شود. افراد پیر و کسانی که به کندی حافظه دچار هستند نیز میتوانند با پشتکار و شناخت نوع حافظه خویش به بازیافت آن بپردازند.

در ابتدا بهتر است که به جای یادداشت کردن نکات مختلف آنها را به ذهن خود بسپارید و بعد از آن تلاش کنید که در مورد این نکاتی که در ذهن خود دارید با دیگران بحث کنید. شاید دوست شما علاقه مند باشد که شما توضیحاتی در مورد نقاشی هایی که اخیراَ در یک نمایشگاه دیده اید به او ارائه کنید. اینچنین موقعیت هایی بسیار مناسب است تا شما بتوانید ماهیچه های مغز خود را به کار بیاندازید.

احتمالاً برای شما هم جالب خواهد بود وقتی بفهمید که چگونه این امکان وجود دارد که مسیرهای عصبی جدید در مغز خود ایجاد کنید. این کار با انجام مداوم یک کار جدید امکان پذیر است. برای شروع لازم است که کارهایی را که لازم است انجام دهید به تعویق نیاندازید. اگر این عادت در شما وجود دارد بهتر است برای شروع به سراغ انجام کاری بروید که تمایلی به انجام آن ندارید. قسمتی از این کار را انجام دهید.
تشکیل مسیر های عصبی جدیدانجام قسمتی از این کار در واقع شما را در مسیر تکمیل آن کار قرار میدهد و تشکیل مسیر های عصبی جدید به تدریج درمغز شما آغاز میشود. برای مثال اگر به خواندن و به خاطر سپردن اشعار تمایلی ندارید و چندین روز است که این کار را به تعویق انداخته اید بهتر است اقدام به حفظ تنها دو بیت کنید همین کار شما را در مسیر تکمیل نهایی این کار قرار می دهد و مسیر های عصبی جدیدی را در مغز شما ایجاد می کند.

مغز شما هم مانند سایر عضلات بدنتان برای قویتر شدن احتیاج به تمرین بیشتر دارد پس بهتر است به دنبال یادگیری کار ها و مهارت های جدیدی باشید. اگر تا به حال اقدام به یادگیری نواختن یک ساز و یا آموزش یک زبان جدید نکرده اید شاید وقت ان باشد که آنها را شروع کرده و با این کار بزرگترین کمک را به حافظه خود کنید.
پردازش اطلاعات و عملکرد مغز

اگر می خواهید به پردازش اطلاعات و عملکرد مغز خود کمکی کنید بهتر است ورزش کردن را فراموش نکنید چرا که تنها ۲۰ دقیقه ورزش منظم در طول روز نه تنها باعث سلامت جسمی شما میشود بلکه میتواند قدرت پردازش اطلاعات و عملکرد مغز شما را نیز افزایش دهد. علاوه بر اینها ورزش کردن میتواند روند تشکیل اتصالات عصبی جدید را در مغز شما تسریع کند. تغذیه شما نیز تاثیر مستقیمی در انواع حافظه در مغز شما خواهد گذاشت. ماهی،میوه ها و سبزیجات باعث بهبود عملکرد حافظه شما میشوند فلاونول و انتی اکسیدان دو ماده ای هستند که تاثیر خیلی زیادی بر روی عملکرد مغز شما خواهند داشت اگر به دنبال ماده غذایی هستید که به مقدار بالا حاوی این مواد باشد ما به شما شکلات تلخ را معرفی میکنیم.

افراد برونگرا افکار خود را بهتر پردازش می کنند. پس اگر به دنبال عملکر بهتری در مغز خود در مورد پردازش اطلاعات هستید به شما پیشنهاد میشود به دنبال برقراری ارتباطات معنی دار در زندگی خود باشید. هم صحبتی با کسانی که دوستشان دارید مانند خانواده و دوستان میتواند به شما کمک کند که پردازش افکار و اطلاعات در مغز شما بهبود پیدا کند.
نتیجهزبان مغز زبان تصاویراست نه کلمات؛تصاویر رنگی داروی تقویت حافظه هستند؛پس اگر می خواهیم چیزی را به خاطر بسپاریم باید تمرکز حواس خود را از روی حفظ کردن داستان برداریم و سعی کنیم تمرکز ذهن خود را روی تجسم تصاویر بگذاریم.هرچقدر این تصاویر با ایده های خلاقانه غیرمنطقی تر خنده دارتر و ملموس تر باشند حفظ و بازیابی آن آسان تر خواهد بود.

چنانچه موفق به اتمام این مقاله در مدت زمان تخمینی نشده اید به سایت تست تندخوانی مراجعه نمایید.

خواهشمندیم با دیدگاه سازنده خود ما را در ارائه هرچه بهتر مقالات یاری نمایید
تیم آموزشی ماهان تیموری
نویسنده: ماهان تیموری

ارائه دهنده آموزش های کسب و کار ، کارآفرینی ، هوش مالی , تقویت حافظه , عملکرد مغز
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
07-20-2017, 06:39 PM
ارسال: #13
RE: ماهان تیموری (مقالات کسب و کار)
بنیانگذار صنایع غذایی بهروز


در این مقاله شما چالشهای آقای فروتن ( بنیانگذار صنایع غذایی بهروز )، سن شروع به کار و عوامل موفقیت وی را مطالعه می کنید.

آقای بهروز فروتن ( بنیانگذار صنایع غذایی بهروز )بهار سال ۱۳۲۴ در تهران به دنیا آمد. پدر او نظامی و مادرش فرهنگی بود. خانواده ی هفت نفره ی او تشکیل شده بود از پدر و مادر به همراه دو خواهر و دو برادر که همه از بهروز بزرگتر بودند. در آن سالها ، کار کردن برای فرزندان، یک روال طبیعی را سپری می کرد.


کودکی و علاقه به کار

کودکان از همان سنین اغلب تابستان ها را با بساط دستفروشی کسب و کار و کاسبی را فرا می گرفتند. بهروز فروتن نیز از این قاعده مستثنی نبود و او هم مانند بچه های آن دوران، کسب و کار را از همان کودکی تجربه کرد. وی فقط ده سال داشت که سایه ی پدر را از بالای سرش، از دست داد و این اتفاق برای کودکی چون او رنج بزرگی به حساب می آمد. شاید یکی از مهمترین دلایلش برای زود مستقل شدنش همین باشد.
شروع به کسب و کار

به اعتقاد آقای فروتن، خداوند به تمام موجوداتی که قدم در راه بزرگ شدن و خدایی بر می دارند همواره یاری می رساند تا به اهدافشان برسند. شاید یک اتفاق بد در لحظه معنایی جز رنج و بدی نداشته باشد، اما این همان تقدیر الهی است و یک شخص را بزرگ می کند به همین دلیل هست که انسان باید در زندگی هدف داشته باشد.

زندگینامه ی آقای بهروز فروتن زندگینامه ی آقای بهروز فروتن زندگینامه ی آقای بهروز فروتن زندگینامه ی آقای بهروز
تلاش و پشتکار

همان سال تابستان، شروع به کار کرد و مجبور بود برای رسیدن به محل کارش چند خط اتوبوس عوض کند. فاصله ی خانه تا محل کار زیاد بود به همین دلیل صبح ها قبل از طلوع خورشید خانه را ترک می کرد. تنها زمانی که می توانست کمی استراحت کند، در اتوبوس بود، آن هم بصورت ایستاده! در آن زمان که بچه های هم سن و سالش مشغول بازی بودند او به جدیت مشغول کسب و کار و حساب و کتاب بود چرا که به این واقعیت پی برده بود که باید به خودش متکی باشد.
دانشگاه

بعد از گذراندن دوران دبیرستان، در رشته ی مدیریت دانشگاه تهران پذیرفته شد. به اعتقاد او ” بیشتر از هر چیزی در دانشگاه داشتن ارتباط موثر انسان ها با هم اهمیت دارد. دانشگاه بیشتر از اینکه محلی برای درس باشد، جایگاهی برای تجربه اندوزی است”.

آقای فروتن ( بنیانگذار صنایع غذایی بهروز)همزمان با درس و دانشگاه، تجربه ی کار کردن در جاهای مختلف را نیز داشت. او در کارخانه ی تانکر سازی، قالب سازی و همچنین مقطعی از زمان را در فنی و حرفه ای کرج گذراند. اما تدریس برای او از جایگاه بالاتری برخوردار بود و این کار تنها کاری بود که به آن علاقه داشت. به همین دلیل کار در آموزش و پرورش را آغاز کرد. درآمدی که از این راه بدست می آمد آنقدر کم بود که تصمیم گرفت تلاش بیشتری بکند.

روزها قبل از مدرسه برگه های تبلیغاتی تدریس خصوصی خود را به دیوار های محل، می چسباند. همچنین کارهایی مانند پیمانکاری و تأسیسات نیز در کنار معلمی داشت. تمام وقتش را پر کرده بود، او از همان کودکی یاد گرفته بود که کار کردن عار نیست!
زندگینامه ی آقای بهروز فروتن زندگینامه ی آقای بهروز فروتن زندگینامه ی آقای بهروز فروتن زندگینامه ی آقای بهروز فروتنزندگینامه ی آقای بهروز فروتن
شروعی دوباره

قبل از انقلاب بود که فهمید باید دوباره شروع کند، یعنی از صفر و با اعتماد به نفس ! تمام شرکا و پیمانکارانی که با آن ها کار می کرد، او را تنها گذاشتند و این بار او دوباره تنها شد. خانه را فروخت و با سرمایه ی بدست آمده در زیرزمین منزلش که د رآنجا مستأجر بود، شروع به کار کرد. آقای فروتن از آن دوران این چنین می گوید:

“آن روز همسرم با اشک حلقه ی ازدواجش را از انگشتش درآورد و در اختیار من گذاشت و گفت: این را هم بگیر و دوباره شروع کن! من مطمئن هستم که تو روزی موفق خواهی شد. از همان جا بود که برکت فراوانی وارد زندگی من شد.”


چالش ها و تولد صنایع غذایی بهروز

سال ۱۳۵۶ شروع به کار کردند. در همان زیر زمین کوچک خانه. سالاد اولویه، مربا، کشک بادمجان و از این دست مواد غذایی را تهیه می کردند و در مغازه ها توزیع می کردند. آقای فروتن می گوید:

“خیلی وقت ها مغازه دار ها بعد از ده روز خبر می دادند که آقا جنس هایت خراب شده و بیایید و ببرید! آن هایی هم که جنس را می فروختند در پرداخت پولش اذیت می کردند”

برای سامان دادن به این وضعیت باید کاری می کرد. پیگیر شد تا قانونی به کار ادامه دهد اما طبق معمول با مسائلی روبرو شد که از آن دوران این چنین یاد می کند:

“کلی در این وزارت خانه ها رفتم و آمدم. به آن ها می گفتم سابقه ی کار دارم، آن ها می گفتند اگر سابقه ی کار داری، ارائه بده. بهانه می آوردند و یا می گفتند امکانات نداریم و یا اینکه طرحت توجیه علمی ندارد. حتی بعضی وقت ها از من تعهد می گرفتند که دیگر به آن جا نروم و به نگهبان هم سپرده بودند که دیگر اجازه ی ورود به من ندهد. “

او یاد گرفته بود که نا امید نشود و برای بدست آوردن هر آنچه می خواهد تلاش کند و کم نیاورد. سال ها تلاش و پیگیری مداوم موجب شد که یک روز بازرسان برای بازرسی کارگاه او اقدام کنند. در نهایت موفق شد به طور قانونی به کار خود ادامه دهد.
زندگینامه ی آقای بهروز فروتن زندگینامه ی آقای بهروز فروتن زندگینامه ی آقای بهروز فروتن زندگینامه ی آقای بهروز فروتن زندگینامه ی آقای بهروز فروتن
ورود به تولید صنعتی

سال ۱۳۶۷ بود که تصمیم گرفت کارش را وسعت دهد. رقبای قدرتمندی داشت، با این حال با توجه به تجربه های پیشین خود و با به دست آوردن راه و چاه بازار تصمیم گرفت و خود را برای موفقیت های بزرگتر آماده کرد.

کارخانه ی جدید را در کرج راه اندازی کرد. مدیران و کارشناسان بیشتری استخدام کرد و برای هر یک وظایف مشخصی در نظر گرفت. یکی از ویژگی های آقای فروتن، رفتار صمیمانه ی او با تمام همکارانش بود. این صمیمیت موجب یک همفکری صادقانه برای پیشرفت مجموعه شده بود، به طوری که برای کوچکترین تغییرات، همه ی افراد مجموعه نظر می دادند.

مهمترین ویژگی یک مدیر می تواند روحیه ی عالی و خستگی ناپذیر آن باشد و این ویژگی در این مرد بزرگ دیده می شد. واژه ی خستگی برای او بی معنا بود و همیشه ایمان، تلاش و پشتکار را سرلوحه ی کار خود قرار داده است.


بحران مالی غیر منتظره

سال ۱۳۷۶ بود که به دلیل اعتماد بیش از حد به یکی از همکارانش با بحران مالی بزرگی روبه رو شد. در آن زمان فقط باید به پرداخت چک هایی که در دست مردم داشت فکر می کرد. او می گوید:

“هیچکس در آن اشتباه مقصر نبود. من نباید بیش از حد اعتماد می کردم. حالا خودم باید تاوانش را پس می دادم.”

با وجود تلاش و همراهی باقی همکارانش نتوانست جوابگوی مردم باشد و تصمیم گرفت چاره ای بیاندیشد. تنها گرفتن وام به ذهنش رسید و با سابقه ی خوبی که داشت توانست وام بگیرد و مشکلش را حل کند. فقط یک بانک در آن زمان برای یاری او اقدام کرد و او هم تصمیم گرفت برای جبران این همکاری با تبلیغات و همچنین ارائه ی طرح هایی، مردم و دیگر مجموعه های غذایی را جذب این بانک کند. به هر حال این بحران, مالی بزرگ را نیز پشت سر گذاشتند و قدرتمند تر از گذشته به فعالیت خود ادامه دادند.


پیش به سوی پیشرفت

بعد از گذر از بحران، ایده ای به ذهنش رسید. او برای توزیع محصولاتش به یک سازمان پخش حرفه ای نیاز داشت. برای این کار به همه جا رفت؛ از وزارت خانه ها گرفته تا فرمانداری و بانک ها. پس از کلی تلاش و رفت و آمد توانست مجوز راه اندازی سازمان بین المللی پخش بهروز را کسب کند.
مدیریت جدید

روش نوین مدیریتی، نیاز به نیروی جوان داشت که هم علم آن را داشتند و هم انرژی آن را. بنابراین تیم جوانی را استخدام کرد و برای هر بخش مدیری را تعیین کرد. خودش هم ناظر بر آن ها بود. به این ترتیب توانست نمایندگی هایی را در سراسر کشور بگیرد و زیر نظر تیم کیفی، محصولات بهروز را به بازار عرضه کند. امروزه تیم تحقیقاتی صنایع غذایی بهروز، نخستین مرکز تحقیقات غذایی غیر دولتی در کشور است و امید دارد آینده ای روشن در زمینه ی غذایی کشور بسازد.

آقای بهروز فروتن(بنیانگذار صنایع غذایی بهروز )، به عنوان یک کارآفرین پر تلاش، خدمتگذار و موفق تمام عمر خود را وقف این راه کرده است و هیچگاه روزهای تلخ و شیرین گذشته را فراموش نمی کند و بی شک چیزی جز ایمان، عشق، تلاش و پشتکار او را به این جایگاه نرسانده است.


سخنان گرانبهای آقای بهروز فروتن

اولین رمز موفقیت، جادوی مثبت اندیشی است.

واژه ی شکست، هیچ معنی برای من ندارد.

بزرگترین راز موفقیت، کار گروهی است.

برای داشتن یک زندگی پر ثمر، باید خطر کرد.

تجلی عشق را در کار کردن می بینم.


نتیجه گیری

آقای فروتن با تمام سختی ها و پالشهایی که در زندگی اش داشت خود را مسئول زندگی خود می دانست و با اعتماد به نفس با چاش های زندگی مقابله کرد و آنها را شکست داد آقای فروتن تمرکز ذهن خود را بر کار گذاشت و این سوال ک چه کار باید بکنم همیشه در ذهن او بود او با مدیریت کسب و کار و هوش مالی اش بر مسائل به وجود آمده در کار را رفع کرد و در حال حاظر وی جزو ثروتمند ترین افراد جهان می باشد.

در هر کاری ایده دهید تا مسایل را حل کنید و آن را تبدیل به ثروت کنید .
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
07-20-2017, 06:40 PM (آخرین ویرایش در این ارسال: 07-20-2017 06:41 PM، توسط mahanteymouri.)
ارسال: #14
RE: ماهان تیموری (مقالات کسب و کار)
14 گام برای تبلیغات ارزان در اینترنت

گام برای تبلیغات ارزان ، آیا نگرانی شما به عنوان مدیر یک شرکت تازه کار هزینه های تبلیغات است ؟ آیا نگرانی از موفق شدن یا شکست خوردن تبلیغات و معرفی برندتان در بازار در بین برندهای دیگر دارید ؟ در مقاله ۱۴ قدم برای تبلیغات برند کسب و کار شما ، راهکارهایی برای حل این دغدغه ها تهیه شده است که بتوانید با کمترین هزینه برای کسب و کار خودتان تبلیغات موثر و اثر بخش را انجام دهید .
اینترنت فرصتی برای تبلیغات ارزان

تبلیغات در اینترنت برای یک کسب و کار کوچک به منزله یک فرصت طلایی میباشد. اینترنت ایی فرصت را به کسب و کارهای کوچک داده است که با صرف هزینه ای کمتر نسبت به تبلیغات سنتی خود را به مخاطبان معرفی کند. تبلیغات در اینترنت دارای روشهای متوعی است و شما میتوانید با توجه به نیاز و هدفتان از روشهای مختلفی استفاده کنید. تبلیغات در اینترنت شانس رقابت را به کسب و کارهای کوچک در مقابل کسب و کارهای بزرگتر میدهد. با توجه به گسترش اینترنت در بین عموم مردم این نوع از تبلیغات اگر به درستی انجام شوند میتوانند تاثیرات بسیار خوبی برای معرفی یک برند داشته باشند.
گام اول : شما باید طرح های زیر را آماده کنید :

۱-تعیین هدف کسب و کار

۲-تعیین مسیر رسیدن به هدف کسب و کار

۳-تهیه نقشه ی بازاریابی کسب و کار


گام دوم : طراحی یک سایت برای کسب و کار خیلی مهم است :

اگر سایت برای کسب و کار خود تا به این لحظه طراحی نکردید ، همین امروز اقدام کنید و این کار را انجام دهید ، امروزه برای شروع هر نوع کسب و کار یک وب سایت طراحی می شود که ارزش آن کسب و کار را در بین رقبا نشان می دهد، اگر توان مالی و فنی ، در طراحی و مدیریت یک سایت را ندارید از سرویس های وبلاگ دهی استفاده کنید و بعدها آن را به سایت اصلی وصل کنید، اما سعی کنید قبل از شروع به حتما راجع به سرویس های وبلاگ دهی تحقیق کنید و بعدا از آنها استفاده کنید ، زیرا با در نظر گرفتن معیارهایی می توانید راحتتر به کاربران خود خدمات ارائه دهید.

شما میتوانید بر روی سایت کسب و کار خود را معرفی کید و اطلاعات مفیدی را به مخاطبان انتقال دهید. ایام تعطیل و ساعات کاری برای یک سایت مفهومی ندارد و شما میتواند در تمام روزهای سال و در تمام ساعات شبانه روز با استفاده از سایت خود به معرفی کسب و کار و خدمات خود به مشتریان بپردازید. اگر شما سایتی داشته باشید که در پایگاه های ملی مربوطه نیز ثبت شده باشند این کار باعث افزایش اعتبار کسب و کار شما در نزد مشتریان خواهد شد. با داشتن یک سایت دیگر شما نیازی به صرف هزینه برای کاتالوگها و بروشور های پر هزینه نخواهید داشت و یک سایت میتواند بهترین جایگزین برای این موارد باشد.


گام سوم : باید با استفاده از نام رسمی کسب و کارتان به شبکه های اجتماعی بپیوندید و کسب و کار خود را معرفی کنید:

شبکه های اجتماعی در رونق و معرفی کسب و کار شما بسیار حائز اهمیت است ، شما باید در شبکه های اجتماعی مانند لینکیدن ، گوگل پلاس ، ف/ی/س/ب/و/ک ، تلگرام ، وایبر و …عضو شوید و به ارائه محتواهای مناسب و مرتبط با کسب و کارتان بپردازید. آمارگیری ها نشان داده است که ف/ی/س/ب/و/ک روزانه ۲٫۷ میلیارد دلار لایک می خورد و گوگل پلاس نیز ۱۳۵ میلیون کاربر دارد .

این آمار نشان دهنده وجود مشتریان برای هر برند است ، اگر برندی در این شبکه ها فعالیت کند می تواند عده ی زیادی از مشتریان را به سمت خود جذب کند شما در شبکههایاجتماعی این امکان را در اختیار دارید که برای سایت و یا شرکت خود صفحه ای بسازید اگر شما مطالبی جالب مرتبط با کسب و کار خودتان را در صفحات اجتماعی قرار دهید میتوانید به صورت روزانه منتظظر بازدید کنندگان جدیدی باشید که از ظریق صفحات اجتماعی به وب سایت شما وارد میشوند و مطالب منتر شده را میبینند


گام چهارم : یک ست اوراق اداری برای کسب و کارتان تهیه کنید :

سعی کنید برای کسب و کار خودتان ، ست اوارق اداری شامل کارت ویزیت ، سربرگ ، پاکت نامه ، پیش فاکتور و … را تهیه کنید ، دقت کنید که روی آنها شماره تماس ، لوگو ، نام تجاری ،آدرس ، آدرس وب سایت ، آدرس ایمیل و … درج شده باشد زیرا با این کار مشتری حس اعتماد نسبت به کسب و کار شما پیدا خواهد کرد .


گام پنجم :یک ایمیل تجاری بسازید :

شما با استفاده از سرویس ایمیل می توانید در بازه های زمانی مشخص اطلاعات جدید ، اخبار ، آموزشها ، معرفی محصولات و … را برای مشتریان و کاربران خود ارسال کنید . اگر شما بتوانید کاربران را تشویق کنید که در خبرنامه شما عضو شوند و سپس شما مطالب مرتبط با کسب و کار خودتان را از طریق ایمیلتان برای انها ارسال کنید میتوانید کمک زیادی به رونق و کسب و کار خودتان بکنید. ایمیل مارکتینگ به شما در براقراری ارتباط موثر با مشتریانتان کمک زیادی خواهد کرد.


گام ششم : باید عضو انجمن های مرتبط با کسب و کار خودتان باشید :

برای پیدا کردن مشتریان جدید ، باید در انجمن های مرتبط با فعالیت کسب و کارتان عضو شوید ، با عضو شدن در انجمن ها ، اتاق های بازرگانی ، و… از آخرین اخبار و اطلاعات مربوط به صنف خود با خبر شوید همچنین می توانید با مشتریان جدید ارتباط برقرار کرده و آنها را جذب کنید .

زمانی که شما در انجمنهای مرتبط با کسب و کارتان عضو می شوید در واقع میتوانید با افرادی ارتباط برقرار کنید که مشتریان بالقوه شما هستند. این یک فرصت طلایی برای شما خواهد بود چرا که میتوانید به افرادی دسترسی داشته باشید که به کسب و کار شما مرتبط هستند و میتوانند تبدیل به مشتریانی وفادار برای شما شوند.


گام هفتم : یکی از بهترین راه های تبلیغات نمایندگی های فروش هستند :

یکی از ساده ترین روش ها و ارزانترین راه ها برای تبلیغات در هر شاخه ای از کسب و کار استفاده از نمایندگی های فروش است ، مثلا شرکت های تولید مواد غذایی با استفاده از سوپر مارکت ها برای خود تبلیغات می کنند. ااستفاده از این روش میتواند ه طور قابل ملاحظه ای باعث افزایش کسب درآمد شما شود.


گام هشتم : با انتشار مقاله در نشریات تخصصی تبلیغات خود را ارائه دهید:

این روش یک روش تبلیغات غیر مستقیم است که با استفاده از این روش می توانید با کمترین هزینه اطلاعاتی در خصوص خدمات و محصولات خود به کاربران و مشتریان انتقال دهید زیرا برخی از ارد هستند که علاقه بسیار زیادی به خواندن نشریه های گوناگون دارند پس برای این افراد اگر بخواهیم دیده شویم تبلیغات موثری خواهد بود.


گام نهم : در شبکه های اجتماعی ویدئو هایی از خودتان به اشتراک بگذارید :

در شبکه های اجتماعی با استفاده از ویدئو هایی که تهیه کرده اید می توانید برای خود براحتی تبلیغ کنید ، با دوربین فیلمبرداری یک گوشی هم می توانید از محصولات خود فیلمبرداری کرده و آنها را تبلیغ کنید . همچنین می توانید ویدئوهای خود را در سایت های مانند : آپارات ، یوتیوب و … به اشتراک بگذارید .


گام دهم : با بهترین های کسب و کار خودتان مکاتبه کنید و از آنها کمک بگیرید :در شبکه های اجتماعی با استفاده از ویدئو هایی که تهیه کرده اید می توانید برای خود براحتی تبلیغ کنید ، با دوربین فیلمبرداری یک گوشی هم می توانید از محصولات خود فیلمبرداری کرده و آنها را تبلیغ کنید .همچنین می توانید ویدئوهای خود را در سایت های مانند : آپارات ، یوتیوب و … به اشتراک بگذارید .گاهی اوقات با یک فیلم کوتاه شما قادر خواهید بود به اندازه چندین مقاله در مورد محصولات خود به مشتریان اطلاعات بدهید. مشتریان به طور معمول دوست دارند قبل از تصمیم برای خرید محصولات شما را ببینند.


گام یازدهم : بر روی خودروهای کابین دار تبلیغات کنید :

خودروهای کابین دار که کارهای پخش را انجام می دهند در سطح شهر می گردند ، یکی از بهترین و ارزانترین روش های تبلیغاتی برای شما است .


گام دوازدهم : از محصولات خود نمونه کار تهیه کنید :برای هرجایی که برای شما می تواند تبلیغات و فروش انجام دهد نمونه محصول بفرستید این کار باعث می شود بیشتر دیده شوید و بهتر از رقیبان خود به نظر برسید.


گام سیزدهم : عوامل فروشتان را گسترش دهید :

شما با استفاده از فروش محصولات توسط بازاریاب ها می توانید درصدی از فروش را به آنها بدهید تا به صورت مویرگی فعالیت داشته باشند . مزیت استفاده از این روش این است که شما تنها زمانی به بازاریابان پول پرداخت میکنید که انها از محصولات شما فروخته باشند. در واقع شما زمانی هزینه بازاریابی را پرداخت میکنید که سود خود را از فروش محصولاتتان دریافت کرده باشید.


گام چهاردهم :با فستیوال و مسابقه برای خود تبلیغات کنید :

شما می توانید با طرح سوالاتی برای مشتریان خود از آنها بخواهید در مسابقات شما شرکت کنند ، و به هر پاسخ دهنده ای که کامل برنده شود هدیه ای بدهید ، این یکی از بهترین روش های تبلیغاتی است .


نتیجه گیری

برای تبلیغات در فضای آنلاین می توانید از راه هایی که در مقاله ۱۴ گام برای تبلیغات ارزان در اینترنت آمده است استفاده کنید ، البته تبلیغات در فضای مجازی به اینجا ختم نمی شود و در این زمینه باید تحقیق کنید تا بتوانید در چشم مخاطبان و کاربران باشید .

با تشکر از توجه شما امیدواریم از مقاله ۱۴ گام برای تبلیغات ارزان در اینترنت لذت برده باشید…

نویسنده : ماهان تیموری

تیم آموزشی ماهان تیموری

ارائه دهنده آموزشهای : کسب و کار ، کارآفرینی ، کسب و کار اینترنتی , بازاریابی , کسب درآمد , تبلیغات
خرید دین راهکار برای تامین نقدینگی و نکات هوش مالی
پنج‌شنبه 29 تیر 1396 ساعت 12:15

با سلام خدمت دوستان عزیزم. امیدوارم در هر نقطه از ایران یا جهان هستید حالتان عالی باشد. دوست عزیز امروز میخواهم نکاتی را ارائه کنم که میتواند هوش مالی شما را بسیار قویتر کند. به شما این قول را میدهم که در حدود ۹۵% از افراد داخل کشور از این نکات استفاده نمیکنند. پس به خوبی به این نکات در مقاله خرید دین راهکار برای تامین نقدینگی و نکات هوش مالی توجه کرده تا بتوانید از آنها استفاده کنید .
پول نقد و افزایش قدرت شما

در ابتدا سوال من از تجار، کسبه و مدیران این است که اگر شما پول نقد بیشتری داشته باشید چه تاثیری در کسب و کار شما خواهد داشت؟ واقعیت این است که خیلی از بیزنسها در صوت داشتن پول نقد بیشتر میتوانند درآمد خود را تا چند برابر افزایش دهند. همیشه این جمله را گفته ام که پول نقد به شما قدرت میدهد.

پول نقد این قدرت را به شما میدهد که فکرهای بزرگ داشته باشید و کار خود را گسترش دهید. پول نقد این قدرت را به شما میدهد که رفتارهای پولساز داشته باشید. اما خیلی از کسب و کارها از من این سوال را میپرسند که بیشتر کار ما با چک است و به ما چک میدهند ما باید با چکها چه کار کنیم. در برخی موارد میگویند که ما درامد بالایی داریم اما بخش قابل توجهی از این درامد را به صورت چک به من میدهند.
خرید دین راهکاری برای تبدیل چک به پول نقد

قانونی در مورد چک و در نظام بانکداری وجود دارد که بسیاری از افراد از آن بی اطلاع هستند و از آن استفاده نمیکنند. به این قانون خرید دین میگویند. بسیاری از بانکها چکهای مدت دار شما را میخرند. بانکها درصدی از چک را کم میکنند البته این موضوع نیازمند این است که شما را بشناسند وصاحب اعتبار باشید و همچنین صاحب چک را نیز مورد بررسی قرار میدهند. و اگر آن شخص نیز فردی خوش حساب باشد بانکها چک شما را میخرند و به جای چک به شما پول نقد میدهند و شما میدانید زمانیکه پول نقد در بیزینس شما وجود داشته باشد قدرت شما افزایش خواهد یافت.

خیلی از افراد نمیدانند که میتوانند چک خود را بفروشند. زمانی که شما هوش مالی خود را افزایش میدهید، اطلاعات مالی شما نیز افزایش خواهد یافت. این مورد نیز یکی از همین اطلاعات مالی است. شما میتوانید چکهای خود را زودتر از موعد توسط بانکها نقد کنید. به این قانون خرید دین گفته میشود و شما میتوانید در مورد این قانون از شعبات مرکزی سوال کنید چرا که در همه شعبات این کار انجام نمیشود.
استفاده از قانون خرید دین چه سودی برای شما دارد؟برخی از کارها دارای سود بسیار بالایی است برای مثال شما به عنوان وارد کننده کالایی را با هزار تومان وارد میکنید. و سپس همان کالا را ۸ هزار تومان میفروشید و درازای آن یک چک ۶ ماهه میگیرید. اگر با استفاده از این قانون ۱۰% هم از مبلغ چک شما کم کنند و به شما پول نقد بدهند، این کار باعث افزایش قدرت کسب و کار شما خواهد شد چرا که میتوانید جنس بیشتری بیاورید. در بازار پول نقد غوغا میکند. پس از خرید دین استفاده کنید. خرید دین یکی از تکنیکهای هوش مالی است.
قرار دادن پول در بانک اشتباهی بزرگ

مورد بعدی این است که خیلی از عزیزان در بانکها پول نقد دارند. به نظر من افرادی که پول نقد خود را بدون هدف در بانک نگه میدارند اشتباه بزرگی را مرتکب یشوند. سود بانکی چه ازنظر شرعی و چه از نظر مالی سود خوبی نیست. سود بانکی سالیانه ۲۲% درصد و در ماه نیز ۱٫۹ درصد است که به هیچ وجه توجیه ندارد. در مقابل سود ۱۰۰ به ۳ است اما بانک به صورت ماهانه حتی صود ۱۰۰ به ۲ هم به شما نمیدهد.
افراد دارای هوش مالی مرتکب این اشتباه نمیشوند.

به این نکته دقت کنید من میگویم افرادی که دارای هوش مالی بالایی هستند هیچگاه مرتکب چنین اشتباهاتی نمیشوند. این افراد همیشه چندی روش متنوع را برای کسب درآمد توسط پولشان دارند. برای مثال روز یکشنبه جلسه دوم هوش مالی را برگزار کردیم و سنگین هم بود. بعد از اتمام جلسه دوم برای استراحت در روز پنجشنبه به شمال کشور سفر کردم که بتوانم بعد به دست آوردن انرژی بیشتر دوباره به سرکارم برگردم.

زمانی که برگشتم یکی از دوستان با من تماس گرفت. من تیمی در غرب تهران (مرزداران) دارم که یک گروه مشاور املاک بسیار قوی هستند و به آنها گفته ام که هرگاه فرصت سرمایه گذاری خوبی بود به من خبر بدهید. برای مثال ملکی که در حال حاضر بخرم و دو ماه دیگر بفروشم. من در حال حاضر به دنبال سرمایه گذاریه ای بلند مدت هم نیستم به دنبال سرمایه گذاری هایی هستم که بعد از ۲-۳ ماه پول و سودم را دریافت کنم. به جای اینکه پولم را در بانک بگذارم و سالیانه ۲۰% درصد بگیرم به دنبال این هستم که دو ماهه این ۲۰% سود را به دست بیاورم.

گاهاً پیش امده است که من یه ماهه ۵۰% درصد سود دریافت کرده ام. دوستم با من تماس گرفت و گفت یه موقعیت عالی در مرزداران وجود دارد که برای خرید خیلی خوب است. وقتی در مورد آن سوال کردم گفت ملک متعلق به کسی است که پول نقد نیاز دارد و اگر ۱۰۰ میلیون پول نقد داشته باشی میتوانم این ملک را برایت بگیرم و بقیه آن را هم دوماهه توافق میکنیم و سر همین دو ماه هم میتوانم این ملک را مجدداً برایت بفروشم.

من به مرزداررفتم و خونه ی ۹۳ متری، استخر و جکوزی دار در طبقه اول را ۴۳۵ میلیون معامله کردیم. من ۱۰ میلیون را برایشان کارت کشیدم و گفتم چند روز دیگر هم ۹۰ میلیون دیگر به شما میدهم. این خانه را در حدود متری ۴ میلیون و ششصد هزار خریدیم. این قیمت برای خرید خانه در مرزداران بسیار پایین است. البته این خانه دو ایراد کوچک داشت یکی قناصی بسیار کمی در آن و دومی طبقه اول بودن ان است البته محاسن این خانه مانند استخر و داشتن دو پارکینگ و انباری این ایرادات را پوشش میدهد.
فرصتهای سرمایه گذاری را از دست ندهید.

من در ارتباطات خود چند نفر را دارم که فرصتهای سرمایهگذاری خوب را به من اطلاع میدهند. زمانی که شما پول نقد خود را در بانک قرار میدهید باید از این کار به دنبال هدفی باشید . اگر شما هدف داشته باشید میتوانید با چندین نفر در اصناف مختلف مانند ماشین و ملک ارتباط برقرار کنید.

زمانی که معامله های پور سودی برای این افراد پیش میآ ید به شما خبر میدهند و هم شما از سود این کار استفاده میکنید وهم این افراد از این ارتباط خوشحال هستند چرا که آنها نیز به درامدی میرسند. در همین مورد خانه من خانه را به قیمت متری ۴ میلیون و ششصد هزار خریدم و بعد از پرداخت ۹۰ میلیون دیگر میتوانم کد رهگیری بگیرم و ان را برای فروش قرار بدهم. قیمتی که من برای برای فروش این خانه قرار میدهم متری ۵ میلیون و سیصد هزار و یا ۵ میلیون چهارصد هزار تومان خواهد بود.
رمز موفقیت آمادگی برای سرمایه گذاری

در همین منطقه مرزداران و برای مثال در خیابان سپهر ملکهایی وجود دارد که قیمت ان به متری ۱۳ -۱۴ میلیون نیز میرسد. من توانستم این ملک را به مبلغ چهار میلیون ششصد هزار بخرم چرا که من اماده سرمایه گذاری بودم. من ذهنیت خودرا طوری اماده میکنم که از فرصتها استفاده کنم و به همین شیوه میتوان از پول خود پول در بیاورم. من پول خود را برای گرفتن سود ناچیز در بانک قرار نمیدهم این کار باعث کاهش ارزش پول شما خواهد شد. پس بدون داشتن هدف پول خود را در بانک قرار ندهید و اگر اینکار را انجام میدهید حداقل یاد بگیرید که چطور ان را حفظ کنید.
نکته مهم دیگر

طبق چیزی که من شنیدم بانک مرکزی اعلام کرده است که من مسئولیت هیچ پولی را بر عهده نمیگیرم. باز هم نکته ای در این زمینه وجود دارد که ۹۵% ایرانی این موضوع را نمیدانند و از آن استفاده نمیکنند. دوست من شما میتوانید پول خود را در بانک بیمه کنید. زمانی که بانک مرکزی جوابگو نیست اگر اتفاقی برای پول شما بیافتد بیمه جوابگو خواهد بود.

برای مثال خیلی از مشتریان بانک ثامن در حال حاضر باید بروند و روزانه ۵۰۰ هزار تومان از پولشان را دریافت کنند در حالی که اگر پول خود را بیمه کرده بودند در این زمان بیمه تعهد داشت که پول انها را بدهد. کسانی که بلد نیستند پول خود را مدیریت کنند حداقل میتوانند این پول را بیمه کنند. وقتی شما هوش مالی خود را افزایش دهید چنین اطلاعاتی را خواهید داشت و یاد میگیرید که چگونه باید با پول رفتار کنید.


تبدیل شدن از کارمند به یک کارآفرین

شاید شما هم جزء کارمندان کارآفرینی باشید چرا که خیلی از کارمندها ذاتاً کارآفرین بوده اند. دربسیاری از موارد شرایط قدرت ریسکپذیری انها را پایین اورده است. برای مثال بعد از ازدواج به یک حقوق دائمی اما کم راضی شده اند. خیلی از کارمندان در واقع باید کارافرین میشدند. اگر شما هم کارمند هستید به خودتان نگاه کنید ببینید آیا دوست دارید آزادی عمل داشته باشید و برای خودتان کارکنید.

این خصوصیات نشان میدهد که شما باید کارآفرین میشدید و من در جلسه دوم ماه دوم دوره هوش مالی توضیح داده ام که یک کارمند چگونه میتواند به یک کارافرین تبدیل شود. تبدیل شدن یک کارمند به یک کارآفرین مراحلی دارد که من در همان جلسه آن را توضیح دادم. اگر شما جزء کارمندانی هستید که واقعاً دوست دارید به یک کارآفرین تبدیل شوید. من به شما توصیه میکنم که اطلاعات و هوش مالی خود را افزایش دهید.
هوشیاران مالی چگونه فکر میکنند

دوست دارم یکی از خصوصیتهای هوشیاران مالی یعنی افرادی که بالاترین درامد را دارند به شما بگویم. گاهی اوقات از من خرده گرفته میشود که چرا پول خرج نمیکنم. در جواب به انها میگویم که من بهترین سطح زندگی را دارم و در جاهای مورد نیاز نیز هزینه میکنم اما هزینه هایی که شما میگویید واقعاً افراط است.

یکی از خصوصیتهایی که شما باید در خودتان ایجاد کنید تا یک برهه ای از زمان که بستگی به سطح نیازها و اهداف شما دارد این است که دوستان، شما باید علاقه بیشتری به پول درآوردن داشته باشید و نه پول خرج کردن. اگر علاقه شما به پول خرج کردن باشد تمرکز شما برای پول دراوردن کاهش خواهد یافت. یکی از خصوصیات افراد نا هوشیار مالی این است که آنها دوست دارند پولشان را فقط خرج کنند. اما هوشیاران مالی دوست دارند به روشهای مختلف سرمایه گذاریهای مختلف پول دربیاورند.
روشهای متنوع سرمایه گذاری

من سعی میکنم به صورت صادقانه سرمایه گذاریها و روشهای سرمایه گذاری خودم را به شما بگویم. که شما بتوانید از انها استفاده کنید برای مثال همین خانه ای که خریدم و آن را با قیمت بیشتر برای فروش قرار دادم. بعد از فروش من از یک خانه نزدیک به ۱۰۰ متری چیزی در حدود ۵۰ میلیون سود کسب کرده ام. در بسیاری از موارد من این کار را با استفاده از مهارت های ارتباطی که دارم انجام میدهم برای مثال با استفاده از اعتبارم ۱۰۰ میلیون تومان به صورت یک ماهه قرض میکنم.

حتی زمانی که به شمال رفته بودم از طریق یکی از دوستانم به دنبال خرید یک ویلای خوب و سپس فروش ان به قیمت بالاتر بودم. دوست من در این زمینه فعالیت میکند و بارها پیش امده است که به من توصیه کرده است و من ویلایی را خریدم سپس در مدت زمانی کوتاه آن را فروخته ام و از این طریق سودهای خوبی نیز دریافت کرده ام. به همین شیوه میشود درآمدزایی کرد. شما باید آماده باشید که از موقعیت هایی سرمایه گذاری به خوبی استفاده کنید.

در گذشته من گوشی به قیمت دو میلیون میخریدم و ان را به قیمت دو میلیون پانصد هزار تومان میفروختم . اگر الان میتوانم اینگونه در فروش خانه سود بدست بیاورم دلیلش این است که در فروش گوشی به خوبی عمل کرده ام. شما نباید پله اول زندگی خودتان را با پله دهم زندگی دیگران مقایسه کنید. گفتن این جمله به من اشتباه است که آقای تیموری چون شما سرمایه زیادی دارید معامله میکنید و پول درمیاورید واقعیت این است که اگر شما بتوانید با یک میلیون خود ۱۰۰ هزار تومان درآمد داشته باشید آن زمان است که در آینده میتوانید با ۱ میلیاردتان ۱۰۰ میلیون درامد داشته باشید.
افزایش هوش مالی و دستیابی به نتایج بی نظیر

خودتان را آمده کنید که رفتاری دقیق داشته باشید. من در این مسیر به شما کمک میکنم و تنها کافی است که شما هوش مالی خود را افزایش دهید. با اینکار شما میتوانید نتایج بی نظیری خلق کنید. امیدوارم در هرجا هستید به این اطلاعات توجه زیادی کنید و این اطلاعات را چند بار ببینید تا بتوانید بهتر آن را درک کنید. وقتی این اطلاعات را درک کنید به آن عمل خواهید کرد و در صورت عمل شما میتوانید نتایج خوبی را کسب کنید. این اطلاعات را برای دوستان خود که فعالیت های تجاری انجام میدهند بفرستید و خودتان نیز از ان استفاده کنید. برای شما ارزو میکنم که در هر نقطه از ایران هستید هوش مالی خود را افزایش دهید و به موفقیت برسید.

نویسنده : ماهان تیموری

تیم آموزشی ماهان تیموری

ارائه دهنده آموزشهای : کسب و کار ، کارآفرینی , بازاریابی , کسب درآمد , هوش مالی , مهارت های ارتباطی
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
07-20-2017, 06:42 PM (آخرین ویرایش در این ارسال: 07-20-2017 06:43 PM، توسط mahanteymouri.)
ارسال: #15
RE: ماهان تیموری (مقالات کسب و کار)
زندگینامه حسن رجبعلی بنا
پنج‌شنبه 29 تیر 1396 ساعت 12:14
زندگینامه حسن رجبعلی بنا
بنیانگذار گروه صنعتی بنا
( شرایط خانوادگی ناآرام و ضعیف از لحاظ مالی-بدون تحصیلات دانشگاهی و بدون سرمایه اولیه)


شرایط خانوادگی نا مناسب

بنیانگذار گروه صنعتی بنا، او شرایط خانوادگی مناسب نداشته و بدون تحصیلات دانشگاهی و بدون سرمایه اولیه برای شروع کسب و کار تبدیل به یکی از کار آفرینان کشور تبدیل شدن گفتن از گذشته ی انسان های بزرگی مانند زندگینامه حسن رجبعلی بنا انقدر ها هم آسان نیست. مردانی به استواری کوه و قلبی سرشار از امید که توان ادامه ی مسیر را بدون توکل به خداوند ممکن نمی دانستند. او در یک خانواده ی نا آرام به دنیا آمد.

مادر روان پریش و پدری که از عهده ی مخارج زندگی بر نمی آمد و از همان ابتدا به عنوان داماد سرخانه زندگی مشترک را آغاز کرده بود. خانواده ای که دلیل بی سامان بودنش را از خداوند جویا می شود ولی هیچگاه نارضایتی خود را بروز نمی دهد. دنیای کودکی را به سختی طی می کند
شروع به کار در سن پایین

تنها سه سال داشت که پدرش به فکر تجدید فراش می افتد و آنها را ترک می کند. به دلیل حمایت نکردن پدر از خانواده و وضعیت مالی وحشتناک آن زمان هیچ وقت به دبستان نرفت و مجبور به کار کردن در یک مغازه ی موتور سازی شد زیرا اون هدف داشت . روزها را با نوازش شلاق های صاحب مغازه بیدار می شد و شب ها را با ترس به رختخواب باز می گشت. او فقط دوازده سال داشت ولی ناچار به کار کردن بود و اغلب فقط سه ساعت زمان برای خوابیدن داشت.
او می گویید:

چاره ای نداشتم جز اینکه به شدت کار کنم و با هزینه ی کار کردن خودم، بزرگ شوم.
تجربه شرایط کاری جدید

در سن شانزده سالگی توان خود را تمام شده دید و دیگر نمی توانست این همه سختی را تحمل کند و تصمیم به فرار گرفت؛ فرار از خستگی به سوی آرامش. به کویت رفت و شرایط کاری متفاوتی را تجربه کرد و خواست کسب و کار جدید را تجربه کند . هجده ساله بود که به امید معاف شدن از سربازی با توجه به شرایط مادرش به ایران برگشت و دوران آموزشی را در عجبشیر گذراند ولی به دلیل شرایط خانواده از پادگان فرار کرد و به تهران آمد. کار کردن را از سر گرفت و در همان موتور سازی که قبلا کار می کرد شروع به کار کرد. در همین ایام بود که با دختری ازدواج می کند و تشکیل خانواده می دهد.

به دلیل شرایط سخت کاری در آن مغازه تصمیم به تغییر محل کار خود گرفت و در جایی دیگر که حقوق بهتری هم می گرفت مشغول به کار شد. روز به روز شرایط کاری او بهتر می شد و به دلیل تجربه ها و توانایی هایش در محل کار و موقعیت شغلی خود ارتقا می یافت. کم کم شروع به شناخت قطعات موتور سیکلت و فروش آنها کرد.

دیگر به او به دید گذشته نگاه نمی شد و در بین مردم از ارزش و مقام مناسبی برخوردار شده بود. مشکلات بزرگ را پشت سر گذاشته بود و وضعیت مالی و شرایط زندگی خود را بهبود داده بود. انسان های بزرگ دارای هیچ تفاوت خاصی نیستند آنها فقط دارای فکری بزرگند که هیچ محدودیتی را برای خود آخر دنیا نمی دانند و از تلاش و مقاومت در هر مسیری که آنها را به موفقیت و هدفشان می رساند کوتاهی نمی کنند.
اولین کار تولیدی

اولین کارآفرینی و کار تولید خود را با تولید واشربندی موتور سیکلت آغاز کرد. طولی نکشید که مرغوبیت کالای تولیدی او جای محصولات ژاپنی را به خود اختصاص داد به طوری که به کشورهایی مانند ترکیه و پاکستان نیز صادر می شد. تأسیس شرکت قطعه سازان شکوه دومین دستاورد این مرد بزرگ بود.

در این مجموعه تولید قطعات آلومینیومی و پلاستیکی مورد استفاده در موتور سیکلت انجام می شد. شروع کسب و کار این مجموعه با آغاز جنگ تحمیلی مقارن شده بود که به سفارش سپاه پاسداران اقدام به ساخت کلاهک های خمپاره های ۶۰-۸۰-۱۲۰ نمودند. مجموعه کارگاهی رجبی_نام تولیدات خود را رجبی انتخاب کرده بودند_ در این مدت به جز کار تولیدی خود به ساخت و تولید ابزار دفاعی نیز مشغول بودند.
پیشرفت سریع در کار تولیدی

از آنجایی که آقای رجبعلی شناخت کامل به قطعات موتور سیکلت و همچنین شناخت نیاز بازار داشتند، با تولید قطعات پر مصرف تمام بازار را فتح کردند. و در مدت زمان کوتاهی به یک وارد کننده و صادر کننده ی قوی در این زمینه تبدیل شدند. در برهه ای از زمان تصمیم به تجارت فرش گرفتند و دفتری در شهر ونکوور کانادا تأسیس کردند. او نقطه ی عطف زندگیش را خرید شرکت جهان رو(نمایندگی انحصاری موتور سیکلت کاوازاکی) می داند.

با خرید اکثر سهام این شرکت، به یک تولید کننده ی موتور سیکلت تبدیل شدند. با کمی تغییر در نوع تولید از سنتی به مدرن توانست به کار خود رونق دهد. آقای حسن رجبعلی بناء پیشگام سیستم پیش فروش موتور سیکلت در ایران بود و با این کار توانست در آن شرایط سخت واردات به کشور نیاز جامعه را برآورده کند و از موقعیت فوق العاه ای برخوردار گردد. موفقیت همین است!
باور به موفقیت و ثروتمند شدن

ثروتمند شدن و در اوج بودن را باید باور داشت و برای رسیدن به آن تلاش کرد. مهم این است که بخواهید و باور داشته باشید و اعتماد به نفس داشته باشید که می توانید.به نظر شما نقطه ی مشترک تمام ثروتمندان در چیست؟ آیا همه ی آنها دارای خانواده ای ثروتمند هستند و ریشه ی خانوادگیشان ثروتمندان را تشکیل می دهد؟

آیا از طریق شانس یا به طور اتفاقی ثروتمند شده اند؟ آیا با ظلم به فقرا و خوردن حق مردم به ثروت رسیده اند؟ کمی فکر کنید!دنیای فکری و باوری تمام ثروتمندان بر روی تلاش و پشتکار بنا شده است و دلیل حرکتشان تعهد است! تعهد به خودشان ! توقع و انتظار داشتن از خودشان و توانایی هایشان دلیل رشد و پیشرفت این انسانهای همیشه پایدار است و نه هیچ چیز دیگری که در نگاه اول به آنها به ذهن هر یک از ما خطور می کند.
تلاش، راز موفقیت انسانهای بزرگ

برای رسیدن به اهدافتان چقدر تلاش کرده اید و چند با شکست خورده اید؟ راز موفقیت و کسب کار موفق انسانهای بزرگ همین است: تلاش، تلاش و تلاش! بدون خستگی از مشکلاتی که احتمال وقوعشان زیاد است، بدون توقف به خاطر موانعی که بر سر راهشان است، بدون دلسردی از همه ی نا ملایمات روزگار! اکثر ما در بهترین شرایط رشدی قرار گرفته ایم بدون سختی، بدون مشکل و بدون هیچ عاملی که باعث ناتوانیمان شود! درست است؟

از شما می خواهم برای خود و زندگیتان تصمیم بگیرید. آیا شرایط موجود خودتان را دوست دارید؟ اگر آری! خب خدارا شکر ولی اگر شرایطتان را نمی خواهید و می خواهید بهتر، آرامتر و ثروتمندتر باشید، کمی فکر کنید! برای باقی زندگی خود خودتان تصمیم بگیرید و نگذارید که هیچ عاملی سد راهتان شود و شما را از رسیدن به یک زندگی آرام و به دور از هیچ کمبودی باز دارد. شعری به خاطرم آمد:

تو شاهکار خالقی تحقیر را باور نکن،

بر روی بوم زندگی هر چیز می خواهی بکش زیبا و زشتش پای توست تقدیر را باور نکن

تصویر اگر زیبا نبود نقاش خوبی نیستی از نو دوباره رسم کن تصویر را باور نکن

خالق تو را شاد آفرید، آزاد آزاد آفرید پرواز کن تا آرزو زنجیر را باور نکن
نتیجه گیری

تنها کسی که می تواند برای رسیدن به هر آنچه که می خواهید کمکتان کند، خودتان هستید! از همین حالا شروع کنید. اولین قدم را برای رسیدن به هدفتان بردارید. به اعتقاد من کلید موفقیت در هر زمینه ای حرکت و پشتکار است. همیشه دوست داشتید دارای چه کسب و کاری باشید؟ به دور از باور های گذشته ی خود اولین قدم را همین حالا بردارید. کم کم همراهانی را در این مسیر خواهید دید که پا به پای شما برای موفق شدن شما تلاش می کنند و دوستانی که صادقانه برای شما کار می کنند.

زندگینامه حسن رجبعلی بنا زندگینامه حسن رجبعلی بنا زندگینامه حسن رجبعلی بنا زندگینامه حسن رجبعلی بنا زندگینامه حسن رجبعلی بنا
نظرات شما نسبت به زندگینامه‌ی آقای حسن رجبعلی بنا,برای تمام اعضای محترم سایت و تیم آموزشی ماهان تیموری بسیار مفید وسازنده می باشد
مهم ترین ویژگی های تبلیغ نویسی
پنج‌شنبه 29 تیر 1396 ساعت 12:05

علم تبلیغ نویسی فقط به معنای نگارش و نوشتن تبلیغات نیست. بلکه ویژگی های تبلیغ نویسی باید در آن رعایت شود. آشنایی با ویژگی های تبلیغ نویسی برای کسب و کار بسیار حائز اهمیت است. وقتی ویژگی های تبلیغ نویسی را رعایت کنید تبلیغ شما متفاوت و جذاب می شود.
۳ اصل از ویژگی های تبلیغ نویسی


ویژگی های تبلیغ نویسی
۱ . مزایای محصولتان را بنویسید

مثال پاور بانک را توضیح می دهم.اگرپاربانک ۱۶ میلی آمپر است ، و مثلا اگر یک گوشی G3 دارید و ۳۰۰۰ میلی آمپر است .یک سری محاسبات انجام دهیم و به جای اینکه بگوییم پاور بانک ما ۱۶ میلی آمپر است بگوییم شما می توانید ۵ بار گوشی موبایلاتان را شارژکنید.

کاربر معمولی ۱۶ میلی آمپر را نمی داند یعنی چی.ولی می توانیم بگوییم که ۵ بار می توانی موبایلت را شارژ کامل کنی و نیازی به آداپتور و شارژر نیست و هم زمان می توانی هم گوشی ات را و هم تبلت ات را شارژ کنی

این امکان به چه کارایی دارد:
پاسخ مزایای محصول : مثلا ۵ بار شارژ کامل می کند.

چیزی که باعث خرید مشتری می شود و موجب رشد کسب و کار ما می شود، مزایای محصولات ما می باشد. این نکته را فراموش نکنید که شما قرار است برای مشتری تبلیغ نویسی کنید پس لازم است مزایای محصول خود را به گونه ای توضیح دهید که مخاطبان شما به راحتی بتوانند آن را درک کنند. سعی کنید بر روی مزایایی از محصول خود تاکید بیشتری کنید که برای مشتری اهمیت بیشتری دارد. اگر محصول شما مزیتی دارد که ان را از محصولات رقبا متمایز میکند شما باید به این موضوع به شکل یک فرصت طلایی نگاه کنید چرا که در اکثر موارد مخاطبان به محصولات متمایز تمایل بیشتری پیدا میکنند.


۲ . طراحی یک پیشنهاد رد نشدنیممکن است محصولی که شما ارائه میدهید توسط تعداد زیای از رقبا نیز ارائه شود اما شما میتواند با ایجاد شرایطی خاص برای محصولات خود مزیتهایی را ایجاد کنید که ان را از محصولات دیگران متمایز کند. شما میتوانید در زمان کوتاهتری محصول را به دست مشتریان برسانید و یا اینکه تخفیفاتی را برای ان در نظر بگیرید و یا میتوانید محصولات خود را به صورت رایگان ارسال کنید.

اینها برخی از مزیتهایی هستند که شما میتوانید برای محصولات خود ایجاد کنید. در ادامه چند پیشنهاد به شما ارائه شده است که میتوانید برای متمایز کردن محصول خود ازانها استفاده کنید. مسلما در حالت عادی فروش محصولی که توسط عده زیادی از رقبا نیز به فروش میرسد سخت به نظر می آید مثلا پاور بانک را ۱۰۰۰ نفر می فروشند. در اینجا می توانید یک پیشنهاد رد نشدنی طراحی کنید و کاربر از شما خرید کند.زمان ارسال

یکی از مواردی که شما میتوانید به مشتریان خود پیشنهاد دهید این است که محصول سفارش داده شده را در کمترین زمان ممکن به آنها برسانید. محصولاتی که در کمترین زمان به دست مشتری خواهد رسید. این میتواند یک پیشنهاد خیلی خوب به مخاطبان باشد تا برای خرید محصول از شما تشویق شوند . مثلا سه شنبه محصولی را سفارش دادم و گفتند که پنج شنبه به دستت خواهد رسید.هدیه ویژه

یک هدیه ی ویژه و رد نشدنی به مشتریمان بدهیم.که فرض کند با گرفتن این هدیه برد بزرگی کرده است. مثلا بلیط های تخفیفی را خرید کرده و با محصول به طور رایگان بدهید. و روی قیمت محصول بکشید. کمتر کسی را میتوان یافت که گرفتن یک هدیه رایگان را دوست نداشته باشد. زمانی که شما به مخاطبان خود بگویید در صورت خرید یک محصول نیز به صورت رایگان به آنها اهدا خواهد شد در واقع حس بسیار خوبی را در آنها ایجاد کرده ایدگارانتیمثلا زمان تست برای محصولتان بگذارید. یا یک هدیه و گارانتی خوب بگذارید که شما را از باقی رقبایتان متمایز کند. شما با اینکار به مشتریان خود اعتماد به نفس بیشتری برای خرید کردن میدهید.آنها این احساس خوشایند را خواهند داشت که اگر محصولی که انتخاب کرده اند دارای مشکلی باشد این فرصت را خواهند داشت که از گارانتی که شما ارائه میدهید، استفاده کنند. مطمعناً اینکار باعث برجسته شدن محصولات شما نسبت به رقبایتان خواهد شد.تخفیف برای تعداد زیاد

برای تعداد زیاد می توانید تخفیف بگذارید. به مشتریان خود بگویید که اگر از یک تعداد معینی بیشتر خرید کنند شما تخفیفات اضافه ای را برای آنها در نظر خواهید گرفتید. این تخفیفات میتوانند مانند هدیه دادن بر روی مشتریان شما تاثیر بگذارد. شما با این کار علاوه بر اینکه به مزیت محصولات خود در مقابل محصولات رقبا اضافه کرده اید بلکه باعث میشوید که مشتریان تشویق شوند که خرید بیشتری از شما کنند. مسلماً مهمترین هدف از تبلیغات فروش بیشتر است و استفاده از تخفیفات میتواند به شما در رسیدن به هدف خود کمک زیادی کند.تخفیف برای زمان محدود

یعنی بگوییم اگر تا فلان تاریخ این محصول را بخرید تخفیف دارد. تخفیف باید با دلیل باشد. تخفیف های بیش از حد دیدگاه مردم را نسبت به شرکت بد می کند. برای شما توضیح دادیم که استفاده از تخفیفات میتواند چه کمکی به شما کند اما بهتر است برای تخفیفات خود محدودیتهای زمانی در نظر بگیرید. این کار باعث میشود مشتریان شما ارزش این تخفیفات را بهتر درک کنند و علاوه بر این حس کنند که اگر دچار تعلل شوند ممکن است فرصت استفاده از این تخفیفات را از دست بدهند.نسخه آزمایشی

اگر مطمئن هستید محصولتان خوب است ، نسخه آزمایشی بدهید. شما با این کار به مشتریان خود میفهمانید که از کیفیت محصولات خود مطمعن هستید و میدانید که مشتریان نیزاز آن راضی خواهند بود. این کار شک و تردید را برای خرید در مشتریان شما از بین خواهد برد. این کار به نوعی نشان دهنده اعتماد به نفس بالا در شما است. شما با این کار میتوانید باعث افزایش اعتماد به نفس در مشتری برای خرید و اتمام یک معامله نیز بشوید.ارسال رایگانارسال رایگان ارائه دهید. مشتریان از ارسال رایگان استقبال خوبی میکنند چرا که میدانند برای رسیدن کالا به دستشان نیازی به پرداخت هزینه اضافی نیست و تنها کافی است هزینه خود محصول را بپردازند. این یک پیشنهاد عالی برای انها خواهد بود. مطمعن باشید در زمان مقایسه مصولات شما با دیگران مشتریان این نکته را هرگز فراموش نمیکنند.محدودیت موجودی کالامثلا بگوییم از این محصول ۵ عدد باقی مانده است. علاوه بر استفاده از محدودیت های زمانی شما میتوانید از محدودیتهای در تعداد نیز استفاده کنید. به طور کلی انسانها رقابت را دوست دارند و مهمتر از ان دوست دارند در رقابتها پیروز شوند. شما میتوانید از این روش علاوه بر نشان دادن پرفروش بودن محصولات خود برا ی ایجاد نوعی رقابت برای به دست اوردن محصول در بین مشتریان خود استفاده کنید.


۳ . ضمانت قوی‌

جی آبراهام می گویید: اگر می خواهی در بیزینس ات موفق شوی ریسک را از روی دوش مشتری بردار و روی دوش خودت بگذار

ضمانت بدهید: مثلا بگویید تا ۳۰ روز استفاده کن اگر به دردت نخورد برگردانید، اگر محصول شما خوب است دلیلی وجود ندارد که افراد محصول را بازگردانند. اگر بتوانید موارد زیر را رعایت کنید مطمئن باشید در صورتی که رقیبانتان از این سیستم استفاده نکرده باشند، تمام رقیبانتان را می توانید کنار بزنید.

بازگشت وجه بدون قید و شرط در ۳۰ روز
گارانتی تعویض
گارانتی تعمیرات در زمان مشخص

مثلا قبلا هاست تعویض یا بازگشت نداشت اما مدتی است که هاست ها تا ۷ روز گارانتی تعوض دارند.
نتیجه گیری

توجه به این موارد موجب می شود که ما بتوانیم محصولات خود را بیشتر در معرض دید مشتری قرار داده و حواس مصرف کننده را به سمت آن جلب کنیم. باید بدانیم تبلیغات خوب موجب افزایش ثروت برای ما خواهد شد. اگر به دنبال پولدار شدن هستید حتما می بایست ویژگی های تبلیغ نویسی را شناخته و آن را برای محصولات خود بکار گیرید. به یاد داشته باشید تبلیغات خوب ناشی از ایده های نو خواهد بود. باید با ایده های خلاقانه خود با ذهن مخاطب ارتباط موثر برقرار کرده و وی را برای خرید کالای خود ترغیب کنید.چنانچه موفق به اتمام این مقاله در مدت زمان تخمینی نشده اید به سایت تست تندخوانی مراجعه کنیدگروه آموزشی ماهان تیموری
نویسنده: ماهان تیموری – مهسا فرازمند
ارائه دهنده آموزش های کسب و کار ، کارآفرینی ، تبلیغات محیطی ,ایده های نو
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
07-20-2017, 06:44 PM (آخرین ویرایش در این ارسال: 07-20-2017 06:44 PM، توسط mahanteymouri.)
ارسال: #16
RE: ماهان تیموری (مقالات کسب و کار)
بهترین فنون تلقین به نفس
پنج‌شنبه 29 تیر 1396 ساعت 12:04
تلقین به نفس

درست است که علم تلقین به نفس توسط روانشناسان تدریس می‌شود ولی توسط یک داروساز کشف شد.به نام امیل کوئه که متصدی یک داروخانه بود، یک روز که یکی از دوستانش که بیماری خاصی داشته برای گرفتن دارویی بدون نسخه به داروخانه‌ی امیل کوئه می‌رود و اصرار برگرفتن دارو می‌کندامیل اجازه‌ی چنین کاری را نداشت اما وقتی با اصرار دوستش روبرو می‌شود و می‌بیند که نمی‌تواند او رامجاب کند چند قرص ویتامین به او می‌دهد و می‌گوید: این‌ها را بخور حتماً خوب می‌شوی فقط یادت باشدبه کسی نگویی!بعد از دو هفته که دوستش با سلامتی پیش او می‌آید، امیل کوئه تعجب می‌کند که چه اتفاقی افتاد؟! من که فقط چند قرص ویتامین به او دادم؟!وقتی علت را جویا می‌شود و تحقیق می‌کند متوجه می‌شود اتفاق جالبی افتاده چیزی که تأثیر خود را گذاشته بوداین جمله بود، این قرص را بخور حتماً خوب می‌شوی! و او این حرف را باور کرده و دقیقاً روی او تأثیر گذاشته است و به اعتماد به نفس رسیده است.به این نتیجه می‌ رسد که عبارات می‌توانند روی افراد تأثیرات سازنده یا مخرب داشته باشندو در بهترین فنون تلقین به نفس اثر به سزایی دارد.
قدرت تلقین

اعتماد به نفس قدرت باورنکردنی دارد. روانشاناسان بزرگی مانند فروید به این قدرت اعتراف کرده و حتی داشمندی مانند انیشتین نیز به قدرت آن اشاره کرده است. تلقین به نفس ظاهری ساده دارد و میتوان آن را تنها یک جمله دانست. اما همین جمله میتواند سرنوشت یک فرد را تغییر دهد. با دانستن نکاتی در مورد تلقین به نفس و با استفاده از همین جمله میتوان تاثیرات باورنکردنی را بر روی ضمیر ناخوداگاه انسان گذاشت. شما در طول روز تعداد زیادی از این جملات را به خود میگویید و چندین جمله را نیز از دیگران میشنوید اما آیا تا به حال به این موضوع فکر کردها ید که این قدرت را به کنترل خود در بیاورید و از آن برای رسیدن به اهداف خود استفاده کنید؟
ضمیر نا خودآگاه

شاید برای شما جالب باشد اگر بدانید ضمیر ناخوداگاه شما بیشترین سهم را در فعالیت های ذهنی دارد. تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که بیشتر کارهایی که شما در طول روز انجام میدهید بدون فکر کردن انجام میشوند در اینجا ضمیر نا خوداگاه به کمک شما میآید. برای فهم بهتر این موضوع بهتر است از مثالی استفاده کنیم که شما به صورت روزانه آن را انجام میدهید. زمانی که شما راه میروید آیا به این موضوع فکر میکنید که ابتدا باید یکی از پاها را از روی زمین برداشته و ان را به جلو حرکت داده و بر روی زمین بگذارید؟ مسلماً چنین چیزی وجود ندارد و مهارت راه رفتن از زمان بچگی در ضمیر نا خود اگاه شما وجود دارد و شما با استفاده از ان بدون فکر کردن میتوانید اقدام به قدم زدن کنید.
تلقین به نفس و موفقیت

شاید عجیب به نظر بیاید اما اکثر افراد موفق از هوش معمولی برخوردار هستند. اما یکی از عواملی که باعث موفقیت انها میشود این است که آنها همواره خود را در معرض جملات مثبت و امیدوارکننده قرار میدهند. ضمیر ناخود آگاه انسان در مقابل جملاتی که به دفعات تکرار میشوند نمیتواند مقاومت زیادی کند و بالاخره آن را قبول خواهد کرد. ضمیر نا خودآگاه شما قدرت تشخیص ندارد .

نمیتواند بفهمد چه جمله ای برای شما مثبت است و در مقابل چه جمله ای برای شما بار منفی دارد به هر حال این ضمیر فاقد قدرت تشخیص بوده و جملات را قبول میکند. به طور کلی اعتماد نفس همین است. پس بهتر است که این قدرت به کنترل در بیاید. مسلماً رسیدن به ثروت یکی از اهداف رایجی است که انسانها به دنبال آن هستند. آیا شما هم به دنبال این هدف هستید؟ یکی از فنونی که میتواند به شما برای رسیدن به هدف کمک کند استفاده از قدرت تلقین به نفسا است . در ادامه این مقاله شما یاد میگیرید که چگونه میتوان از قدرت تلقین به نفس برای ثروتمند شدن و کسب درآمد بیشتر استفاده نمود.سؤال: ما چگونه می‌توانیم از علم تلقین به نفس برای رسیدن به ثروت استفاده کنیم؟ تنها راه نفوذ به ضمیر ناخودآگاه تکرار است که در سطوح مختلف شیوه‌های مختلف دارد.یکی از راه‌های نفوذ به ضمیر ناخودآگاه گفتن و تکرار عبارت تأکیدی هست.


شیوه‌ی ساختن و استفاده از عبارت تأکیدی برای تلقین به نفس

ساخت عبارت تأکیدی رابطه مستقیم با فن بیان دارد. شیوه‌ی درست ساختن و استفاده از عبارات تأکیدی به شیوه‌ای است که می‌گوییم:


۱-عبارت تأکیدی باید در حال دستیابی گفته شودهمان‌طور که قبلاً هم گفتیم اگر خودآگاه با ناخودآگاه موافق باشند توان آن‌ها در هم ضرب می‌شودوقتی شما عبارت تأکیدی را به این صورت که مثلاً من صاحب فلان ماشین هستم بیان می‌کنید یک تضاد بین خودآگاه و ناخودآگاه اتفاق می‌افتد ،چون شما آن ماشین را ندارید جنگی بین آن‌ها اتفاق می‌افتدکه میدانید کدام برنده می‌شوند!ولی وقتی مثلاً می‌گویی من در شرف به دست آوردن فلان ماشین هستم .یعنی من دارم به آن نزدیک می‌شوم! را بگویی اینجا باهم موافق می‌شوند و تو را به خواسته‌ات می‌رسانند.


۲- عبارت تأکیدی را باید باور کنید تا انرژییتان چند برابر شود.چه زمانی انسان می‌تواند عبارت تأکیدی را باقدرت و تمرکز حواس تکرار کند; زمانی که آن را باور کرده است چون برد همیشه از آن قویی‌ترین‌ها و سریع‌ترین‌ها نیست ،برد همیشه از آن‌کسانی است که برد را باور دارند.

حضرت عیسی (ع): بگوبید تا برایتان گشوده شود.

حضرت علی(ع): با یقین می‌شود به نهایت خواسته رسید.

برای رسیدن به یک‌چیز فقط تکرار کافی نیست باید آن را باور کنید; آرام گفتن، بی‌حال گفتن، بدون هیچ ذوق و هیجانی خیلی تأثیرگذار نیست ;عبارت تأکیدی‌تان را چنان محکم و با یقین بگویید که نتایج آن را روی فیزیک بدنتان ببینید.مثلاً از شادی فریاد کشیدن- ذوق کردن- مو به تن سیخ شدن -جاری شدن اشک.


۳-عبارت تأکیدی باید کوتاه باشد.

پیام‌های کوتاه بیشتر در ناخودآگاه تأثیر می‌گذارند; طولانی بودن ضمیر ناخودآگاه را دچار سردرگمی و گیجی می‌کند مثلاً: من هرروز از هر نظر بهتر و بهتر می‌شوم ،یا هم‌اکنون خداوند نتایج زندگی‌ام را در هر مرحله عالی رقم می‌زند.


۴-عبارت تأکیدی باید در ما احساس خوبی ایجاد کند.

وقتی عبارت تأکیدی را همراه با تجسم آن خواسته و تمرکز ذهن تکرار کنی یا حتی برای لحظاتی آن را حس می‌کنی، حال و هوای عجیبی در احساسات تو به وجود می‌آورند که احساسات تو را عالی‌تر می‌کند. این تأثیر بیشتری دارد.


۵-عبارت تأکیدی باید به سبک شخصی گفته شود.تلقین به نفس

سبک شخصی خودت را پیدا کن ;بعضی‌ها سبک شخصی‌شان هیجانی است بعضی‌ها اگر در حالت ریلکس باشند بیشتر روی ضمیر ناخودآگاهشان تأثیر می‌گذارند. ببین با چه طرز گفتن عبارت تأکیدی بیشتر حس رسیدن به خواسته را به دست می‌آوری. مثلاً: من روزبه‌ روز به ماشین زیبایم نزدیک‌ تر می‌شوم آخ جون!
۶-عبارت تأکیدی باید زمانی گفته شود که شما در حالت آرامش باشی.

وقتی شما خسته‌ای یا عصبی هستی یا حرص می‌خوری این عبارت تأکیدی فایده ندارد باید در حالت آرامش و شادی تکرار کنی.


۷-عبارت تأکیدی باید در حالت بلند گفته شود.در تکنیک‌های حافظه و تندخوانی به ما یاد می‌دهند که آرام فقط با چشم خط‌های نوشته‌شده کتاب را رد کنید; به این دلیل تا به مغزت برسد چهار مرحله را باید رد کند: یک‌بار می‌خوانی، یک‌بار صدایش را می‌شنوی، یک‌بار دربارۀ آن فکر می‌کنی و یک‌بار درک می‌کنی، با این کار سرعت خواندن پایین می‌آید. حالا وقتی شما عبارت تأکیدی را با صدای بلند تکرار می‌کنی دقیقاً همین مرحله برای شما تکرار می‌شود و نفوذ آن به ضمیر ناخودآگاه به‌مراتب بیشتر…


۸-عبارت تأکیدی تا رسیدن به موضوع باید ثابت باشد.

وقتی شما نهالی را درجایی می‌کارید باید زمانی به آن بدهید تا ریشه بدواند و سپس شروع به رشد می‌کند،اما اگر قبل از ریشه‌دار شدن جای آن را عوض کنید دوباره زمانی برای ریشه‌دار شدن می‌طلبد، عوض کردن جای گیاه هیچ‌گاه نمی‌گذارد که آن رشد کند، تغییر دادن عبارت تأکیدی هم دقیقاً همین‌طور عمل می‌کند. باید به ضمیر ناخودآگاه نفوذ کند تا باعث رشد و شکوفایی شما گردد.


۹-عبارت تأکیدی باید با کلماتی که به انرژی منبع شمارا وصل می‌کند گفته شود.

چون‌ که انسان خودش به‌ تنهایی قدرتمندانه نمی‌تواند عمل کند، زمانی که حمایت‌کننده‌ی قوی پشت او باشد این قدرت را هرروز و هر ساعت می‌تواند در رگ رگ اعضای بدنش به جریان بیندازد و قوی شود.


نتیجه گیری

ما یک قطره‌ایم ،اما زمانی که بدانیم به اقیانوس وصل شده‌ایم، هیچ‌گاه ناامید نمی‌شویم مثال: به یاری خدای عزیزم هرروز از هر نظر عالی و عالی‌تر می‌شوم.علم بهترین فنون تلقین به نفس علمی شیرین درباره‌ی قدرت ذهن است که می‌توان از آن برای تحقق هر چیزی استفاده کرد، این شیوه یکی از بهترین راهکارهای موجود است ، در پکیج کسب ثروت و آرامش تمام راهکارهای موردنیاز برای هم سو کردن ذهن با خواسته‌ها را موردبررسی قراردادیم. شما می‌توانید با آگاهی از چگونگی عملکرد ذهن و استفاده از آن به هر آنچه در ذهن دارید دست پیدا کنید.

من ماهان تیموری هستم و در راه رسیدن به ثروت وآرامش شما را یاری میکن

چنانچه موفق به اتمام این مقاله در مدت زمان تخمینی نشده اید به سایت تست تندخوانی مراجعه نمایید

خواهشمندیم با دیدگاه سازنده خود ما را در ارائه هرچه بهتر مقالات یاری نمایید

تیم آموزشی ماهان تیموری

ارائه دهنده آموزش های کسب و کار ، کارآفرینی ، شخصیت شناسی ,ثروت , تمرکز ذهن
اساسی ترین راهکارهای رشد شخصی، فقط با دو ساعت در روز
پنج‌شنبه 29 تیر 1396 ساعت 12:03
رشد شخصی چیست؟

رشد شخصی، فقط با دو ساعت در روز ممکن می‌شود. شاید بارها شنیده باشید که انسان‌های موفق به درجه‌ی بالایی از رشد شخصی رسیده‌اند ; به همین دلیل است که اگر از آن‌ها بپرسیم: اگر تمام ثروت و موفقیتی که داری را از دست بدهی، چقدر طول می‌کشد تا دوباره آن را به دست بیاوری؟

پاسخ متفاوتی از آن‌ها می‌شنویم. آن‌ها در پاسخ خواهند گفت: در ظرف مدت کمتر از یک تا دو سال دوباره به جایگاه قبلی خواهند رسید و حتی شاید خیلی بالاتر از آن جایگاه قبلی!چون تمام راه‌ها را بلدیم و مهارت‌های لازم را داریم; احتمال شکستمان بسیار کمتر است.

چون قبلاً این مسیر را با تمام موانع و مشکلاتش پشت سر گذاشته‌ایم این توانمندی و رشد قابلیت‌های ارزشمندی که یک شخص را در راستای رسیدن به اهدافش و هدف از زندگی قدرتمند می‌کند پاداش یک‌ چیز در زندگی این افراد است پاداش پایداری و انضباط شخصی که اعتماد به نفس آنها را بالا میبرد.
این مقاله برای افرادی است که موفقیت را انتخاب کرده اند

درواقع این افراد خود را ساخته‌اند عادات مثبت و مفیدی را در خود ایجاد کرده‌اند و به‌طورکلی از خود فردی ساخته‌اند که توانایی به دست آوردن هر چیزی را دارد. کافی است اراده کرده و تصمیم بگیرند، آن‌ها می‌توانند; چون بر روی خودشان سرمایه‌گذاری کرده‌اند.این مقاله را برای تمام کسانی می‌نویسم که موفق شدن را انتخاب کرده‌اند برای تمام کسانی می‌نویسم که تصمیم گرفته‌اند زندگی تازه‌ای را شروع کنند، برای پولدار شدن که یکیاز آثار توانمندی یک فرد به‌حساب می‌آید; باید بر روی خودتان سرمایه‌ گذاری کنید یک سرمایه‌گذاری بلند مدت که سودی کلان به دنبال دارد. برای این سرمایه‌ گذاری هرروز فقط دو ساعت نیاز دارید، از ۲۴ ساعت در طول روزبرای رشد شخصی ، فقط با دو ساعت در روز کافی است.می‌دانید فقط ۳ درصد از تمام مردم دنیا به این شیوه عمل می‌کنند؟ فقط سه درصد! این یعنی برای اینکه جزء انسان‌های فوق بهترین شوید فقط نیاز دارید روزی ۲ ساعت از ۲۴ ساعتتان را به خود اختصاص دهید. فکر می‌کنید ۲ ساعت در روز برای فوق بهترین شدن خیلی زیاد است؟فکر نمی‌کنم چنین نظری داشته باشید، پس به مطالعه‌ی خود ادامه دهید:سعی کنید این زمان را برای رشد شخصی خود در نظر بگیرید; بهترین زمان برای این کارزمانی است که ; شما ازنظر تمرکزذهن آمادگی دارید. این زمان می‌تواند صبح پس از بیدارشدن باشد می‌تواند عصرها بعد از اتمام کار روزانه‌ تان باشد و یا شب قبل از خواب فرقی نمی‌کند شما برای رشد شخصی‌ فقط به ۲ ساعت در روز نیاز دارید. شاید بپرسید در این دو ساعت چه‌کار کنیم؟ کارهایی که باید انجام دهید این است.
اهمیت رشد شخصی

افراد شاخص و موفق دارای یک خصوصیت مشترک هستند. این افراد همیشه برای ارتقاء سطح توانمندیهایشان اهمیت زیادی قائل هستند و در این زمینه تلاش روز افزونی دارند. کسی که به رشد شخصی اهمیت میدهد باعث به وجود امدن تغییراتی در خود و اطرافش میشود. افرادی که به رشد شخصی خود اهمیت میدهند در مدت زمان نسبتا کوتاهی قادر خواهند بود که خود را از دیگران متمایز کنند.

این نکته واضح است که افراد شاخص و موفق نسبت به دیگران متمایز هستند اما دلیل این تمایز این است که آنها تصمیم گرفته اند بر روی خودشان کار کنند .زمانی که شما به رشد شخصی خود اهمیت دهید این ارتقاء و رشد تنها در مسائل فردی شما نمود پیدا نخواهد کرد بلکه باعث تمایز درجایگاه اجتماعی شما نسبت به دیگران خواهد شد. توجه به رشد شخصی به شما کمک میکند که به فردی دوست داشتنی تر تبدیل شوید.

شما میتوانید تبدیل به کسی شوید که دیگران از همنشینی با او لذت میبرند. برای رسیدن به این مهم در درجه اول باید دارای شخصیتی رشد یافته باشید. با توجه کردن به رشد شخصی شما دارای مزیت ها و توانایی هایی میشوید که میتواد جایگاه شغلی شما را نیز تا حد قابل ملاحظه ای ارتقاء دهد.
موانع رشد شخصیدر اینجا به طور خلاصه به برخی از موانع در راه رشد شخصی نیز میپردازیم.

سردرگمی را میتوان یکی از موانع مهم بر سر راه رشد شخصی دانست. بسیاری از افراد نمیدانند که واقعاً چه چیزی میخواهند. سردرگمی مشکلی رایج است اما حاد نیست و با پرداختن به تفکر در مورد اینکه شخص واقعاً چه چیزی میخواهد میتوان ان را برطرف کرد. یکی دیگر از موانع رشد شخصی مقطعی نگری است.

تمایل به حفظ وضعیت کنونی نیز میتواند مانع رشد شخصی باشد. افراد زیادی هستند که دوست دارند انسان رشد یافته ای باشند اما واقعیت این است که افراد کمی هستند که حاضرند در این راه تلاش کنند و وضعیت را تغیییر دهند. این یک واقعیت است که افراد زیادی با اینکه میدانند رشد شخصی چه اهمیتی دارد اما با امروز و فردا کردن و به تاخیر انداختن تلاش برای رسیدن به هدف به موفقیت چندانی دست پیدا نمیکنند. روزمرگی نیز یکی از موانع رایجی است که مانع از رشد شخصی میشود . مانعی که بسیاری از افراد در پشت آن متوقف شده اند.


زمانی را برای رشد شخصی خود انتخاب کنیدرشد شخصی

مطمعناً از نظر شما صرف دو ساعت در روز برای رسیدن به چنین هدف مهمی زمان زیادی نیست، پس به مطالعه‌ی خود ادامه دهید:سعی کنید این زمان را برای رشد شخصی خود در نظر بگیرید; بهترین زمان برای این کارزمانی است که ; شما ازنظر تمرکز ذهن آمادگی دارید. این زمان می‌تواند صبح پس از بیدارشدن باشد می‌تواند عصرها بعد از اتمام کار روزانه‌ تان باشد و یا شب قبل از خواب فرقی نمی‌کند شما برای رشد شخصی‌ فقط به ۲ ساعت در روز نیاز دارید. شاید بپرسید در این دو ساعت چه‌کار کنیم؟ کارهایی که باید انجام دهید این است.

قبل از آنکه بگویم دراین دو ساعت باید چه‌کار کنید، باید از این موارد آگاه باشید:
تمرین رشد شخصی در دوساعت
۱ – ابتدا یک برگه کاغذ سفید بردارید و شروع به نوشتن کنید

کاملاً صادقانه به توصیف خود بپردازید. شما چه کسی هستید؟ بنویسید چه شخصیت شناسی از خود دارید . همه‌ی چیزی که از خود می‌دانید را در آن بنویسید من … هستم. من …کارها را دوست دارم.

من برای تفریح… تفریح را انتخاب می‌کنم; من برای حل مشکلاتم… کار آر انجام می‌دهم هرآن چه از خود می‌دانید را یادداشت کنید.

کمی صبور باشید شاید اصلاً چیزی به ذهنتان نرسد ولی کم‌ کم شروع به نوشتن خواهید کرد اصلاً مهم نیست چقدر طولانی شود. فقط بنویسید.
۲ – نقاط قوت و ضعفتان را تفکیک کنید.برای مثال: اگر فردی حسود هستید ; یا کمی خجالتی یا یک آشپز حرفه‌ای و…همه را به‌ طور تفکیک‌ شده‌ای یادداشت کنید.
۳ – سعی کنید هرروز بر روی نقاط قوتتان تمرکز کنید و مدام برای خود یادآوری کنید

برای مثال انسان قدرتمندی در متقاعد کردن دیگران هستید ; و یا به‌راحتی می‌توانید لباسهایتان را باهم هماهنگ کرده و بپوشید و…
۴ – نقاط ضعفی که یادداشت کرده‌اید را نگاه کنید

فکر می‌کنید به چه مهارت‌هایی نیاز دارید تا بتوانید آن‌ها را به نقاط قوت تبدیل کنید چه نوع آموزشی نیاز دارید. برای مثال اگر در مواردی که نوشته‌ اید گفته‌اید من انسان خجالتی هستم. شروع کنید به نوشتن راهکارها. سعی کنید کلاس آموزشی در این زمینه ثبت‌ نام کنید و بروید بعدازاین در جمع‌ها ابراز وجود کنید نظرات خودتان را باارزش بدانید و آن‌ها را به طرز صحیحی انتقال دهید و… . این‌ها همه نیاز به تمرین دارند و البته مداومت.

حالا پس از شناختی که از خود پیداکرده‌اید برنامه‌ی رشد شخصی‌ شما آغاز می‌شود.در این دو ساعت باید به خودتان فکر کنید و هرروز با برنامه‌ای مشخص بر روی خودتانکارکنید اگر نیاز به کتاب، سی دی آموزشی، کلاس یا سمینار، مصاحبه با افراد موفق و… دارید.حتماً در این زمان به آن‌ها بپردازید ، این به خودتان بستگی دارد که کدام روش را انتخاب کنید. د راین دو ساعت فقط و فقط به خودتان فکر کنید به رشد شخصی.دفترچه‌ ای بردارید و روند رشدی خودتان را یادداشت کنید.رشد شخصی فقط با دو ساعت در روز; نیازمند تمرین، تمرکز حواس و مداومت دارد. دلسرد نشوید.و به راه خود ادامه دهید ،مدام از نتایج خوبی که می‌گیرید با خود صحبت کنید، خودتان به خودتان انگیزه دهید. این زیباترین قدرت انسان است ،همه‌چیز در دستان خودتان است.تمام تصمیماتی که می‌گیرید مهم‌اند و آثاری دارند، بنابراین سعی کنید همیشه بهتر از قبل باشید بهتر از یک روز گذشته بهتر از یک هفته‌ی گذشته بهتر از یک ماه گذشته و… .مدام در حال رشد باشید. فقط فراموش نکنید شما باید با خودتان مسابقه بدهید یعنی حریف شما در رشد شخصی ، خودتان هستید نه دوست یا هر کس دیگری این پنج راهکار را به نظم شخصی تبدیل کنید و هرروز دنبال کنید تا به نتایج عظیم آن دست پیدا کنید.به زندگی خود متعهد باشید دوست داشتن با متعهد بودن متفاوت است ، شایدهمه دوست داشته باشیم کسب درآمد کنیم و از داشتن یک زندگی در رفاه خوشحال هم شویم اما این کافی نیست .


نتیجه گیری

شما باید به اهدافتان هر چه که هست متعهد باشید. در این صورت هیچ بهانه‌ای برای تردید کردن نخواهید داشت ،کمر همت می‌بندید و شروع می‌کنید.انضباط شخصی سخت نیست ، اگر راهش را بدانید. فقط کافی است به برنامه‌ای که ریخته‌اید متعهد باشید همین! پیشنهاد می‌کنم کلیپ متعهدین ثروت را در سایت ببینید ،امیدواریم این آموزه‌ها به هر چه‌ بهتر شدن زندگی‌ تان کمک کند.

گزینه است.

چنانچه موفق به اتمام این مقاله در مدت زمان تخمینی نشده اید به سایت تست تندخوانی مراجعه نمایید

خواهشمندیم با دیدگاه سازنده خود ما را در ارائه هرچه بهتر مقالات یاری نمایید

تیم آموزشی ماهان تیموری

ارائه دهنده آموزش های کسب و کار ، کارآفرینی ، ارتباط موثر , کسب درآمد , تمرکز حواس
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
07-20-2017, 06:46 PM (آخرین ویرایش در این ارسال: 07-20-2017 06:46 PM، توسط mahanteymouri.)
ارسال: #17
RE: ماهان تیموری (مقالات کسب و کار)
کسب و کار حوله یکبار مصرف
پنج‌شنبه 29 تیر 1396 ساعت 12:02
سب و کار حوله یکبار مصرف

موضوع این هفته فوت کوزه گری درباره کسب و کار حوله یکبار مصرف می باشد. کسب و کار حوله یکبار مصرف یک کار بسیار بسیار عالی با ظرفیت بسیار بالا برای کسب درآمد می باشد. قبل هرچیزی باید به شما بگم که ما سعی میکنیم که در سال ۹۶ با توجه به فرمایشات رهبر عزیزمون که سال رو سال تولید و اشتغال نامگذاری کردند ما نیز در راستای این سیاست کسب و کارهایی رو معرفی کنیم که تولیدی هستند و به تولید و اشتغال صنعت کشورمون کمک می کنند.
مزایای استفاده از حوله یک بار مصرف

پوست و مو را میتوان جزء اعضای حساس بدن انسان دانست. استفاده از حوله های یکبار مصرف در اماکن عمومی مانند آرایشگاه ها به جای حوله های چند بارمصرف یک ضرورت است. بهتر است به پوست و موی خود احترام بزارید. احتمالا شما هم نمیتوانید اطمینان داشته باشید که حوله های موجود در مکان های عمومی مانند ارایشگاها به خوبی شسته و ضد عفونی شده باشند. افراد زیادی هستند که مانند شما فکر میکنند.

این افراد دوست دارند در چنین مکانهایی از حوله ای نو و تمیز استفاده کنند که در عین این حال قرار نیست هزینه زیادی برای آن پرداخت کنند. استفاده از حوله های یکبار مصرف میتواند از ناراحتی های مربوط به پوست و مو جلوگیری کند و جایگزینی آن با حوله هایی که در مکانهای عمومی توسط چند نفر مورد استفاده قرار میگرند یک ضرورت است. پس مطمعن باشید که بازار بزرگی برای کسب و کار حوله یکبار مصرف انتظار شما را خواهد کشید.
اطلاعاتی راجب کسب و کار حوله یکبار مصرف

کسب و کار حوله یکبار مصرف سرمایه اولیه چندانی نمیخواد و شما با ۲ الی ۵ میلیون تومان میتونید این کسب و کار رو برای خودتون راه اندازی کنید. همچنین از جمله کارهایی می باشد که مکان بزرگی واسه راه انداختنش نیاز نیست و به فضای ۱۲ الی ۱۵ متر نیاز دارید.

شما با اینکار میتونید گوشه خونتون درامدزایی کنید و مشتری احتمالی شما می تونه آرایشگاههای زنونه و مردونه ، بیمارستان های خصوصی و دولتی، سالن های ورزشی، رستوران ها ، هتل ها و … ، همه اینها میتونه مشتری شما باشند.
نحوه تولید

شما برای تولید حوله های یک بار مصرف کار ساده ای رو پیش رو دارید. مواد اولیه شما برای اینکار غالباً پارچه های اسپان لس هستند. شما میتوانید ماده اولیه خود را به صورت حلقه ای تهیه کنید. این پارچه ها به صورت نبافته بوده و فاقد تار و پود میباشند. این پارچه ها دارای جذب آب مناسب بوده و میتواند بهترین گزینه برای یک حوله یک بار مصرف باشند. بعد از تهیه مواد اولیه شما باید اندازه های مورد نظر خود را انتخاب کنید.

حوله های یک بار مصرف در اندازه های مختلفی در بازار وجود دارند و شما هم میتوانید ماده اولیه خود را به اندازه های مورد نظرتان برش دهید و سپس انها را بسته بندی کنید. به طور معمول حوله های یکبار مصرف موجود در بازار دارای بسته بندی های ساده ای هستند و شما با ارائه محصولات خود در بسته بندی های جذاب تر میتوانید شانس خود را برای کسب درامد بیشتر افزایش دهید.

سعی کنید اندازه برش های خود را با توجه به نیازهای مشتریانتان انتخاب کنیدو برای مثال اگر مشتریان شما به صور عمده آرایشگاها هستند بهتر است مواد اولیه خود را در سایز های کوچکتر برش دهید و یا در مثالی دیگر اگر مشتریان شما افرادی هستند که بعد از شنا کردن قصد دارند از این حوله ها استفاده کنند شما باید حوله هایی با سایزهای بزرگتر را به انها ارائه دهید.
راهکاری برای فروش بهتر

سعی کنید هزینه بیشتری برای بسته بندی حوله های خود انجام دهید، بسته بندی ساده برای اینکار به کسب و کار شما آسیب خواهد رسوند. این حله های در حلقه هایی با ابعاد مختلف تهیه میشه و شما کافی با توجه به ابعادی که میخواین اونها رو برش بدین و برای جاهایی که نیاز دارن آماده کنین.
میزان درآمد از این شغل

قسمت جذابی که مخاطبان ما به دنبال اون هستند میزان درآمدی است که این شغل برای آنها خواهد داشت. اگر شما در فروش خود قوی عمل کنید، کسب و کار حوله یکبار مصرف میتونه براتون روزانه از ۱۳۰ تا ۱۵۰ هزار تومان درآمد داشته باشه و اگه به فکر پولدار شدن هستید خب باید کار خودتون رو گسترش بدین و قطعا درآمد بیشتری کسب خواهید کرد.
چطور میتونم فروش خوبی داشته باشم؟؟همانطور که قبلا بهتون گفتم نوابغ ثروت ساز ۶ خصوصیت اصلی دارند.

این افراد اول از همه هدف رو میدونن چیه و هدفمند زندگی می کنند و واسه زندگشیون هدفگذاری میکنند.

این افراد اعتماد به نفس بالایی دارند و میرن به راحتی کار خودشون رو معرفی می کنند.

این افراد مهارت های ارتباط موثر رو بلندن و باهرکسی در هرجایی میتونن به راحتی ارتباط برقرار کنند و خودشون و محصولشون رو معرفی کنند.

فن بیان از ویژگی های مهم این افراده که به این فنون تسلط کافی دارند.

این افراد کاریزما و جذابیت دارند و وقتی وارد جایی میشن توجهات رو به خود جلب می کنند و در ذهن مخاطب خود تاثیر مثبت میگذارن.

در آخر این افراد فنون مذاکره رو بلدن و میدونن که در یک مذاکره چطور میتونن به موفیت برسن.

اگر شما فکر میکنید که در این شش حوزه ضعیف هستید میتونید پکیج نوابغ ثروت ساز رو تهیه کنید و خودتون رو با این ویژگی ها قوی کنین و اونوقته که میتونید هر چیزی رو به پول تبدیل کنید و ثروت خودتون رو افزایش بدید.
نوید به دوستان عزیز

به شما عزیزان این مژده رو میدم که دوتا از بچه های تیم دارن با تمام توان روی دوره کارآفرینی کار میکنن که این دوره تا پایان تیرماه آماده میشه و ما در آنجا به شما توضیح میدیم که چطور یه کسب و کار رو از پایه راه اندازی کنید و به یک کارآفرین تبدیل بشین و فوت کوزه گری هایی که برای شما ضبط میکنیم نیز مکمل همین دوره خواهد بود.

تصمیم با شماست که بلند شید و اقدام کنید.

امیدوارم هرکجا که هستید شاد و پیروز و سربلند باشید

چنانچه موفق به اتمام این مقاله در مدت زمان تخمینی نشده اید به سایت تست تندخوانی مراجعه نمایید.

اگر سوالی در ارتباط با این ویدئو دارید می توانید دیدگاه خود را برای ما ارسال کنید.

تیم آموزشی ماهان تیموری

ارائه دهنده آموزش های کسب و کار ، کارآفرینی ، هوش مالی , ثروت , کاریزما ,فن بیانبازاریابی چیست؟

بازاریابی چیست؟ در کشور ما بازاریابی کم اهمیت ترین شغل ممکن است;ما به شما آموزش می دهیم که واقعا بازاریابی چیست تا دید خود را باز کرده و به موضوع بهتر نگاه کنید. به عبارت بهتر به هر کسی که در هیچ جا کار نمیدهند;به اجبار برای اخرین راهکار متوسل به اگهی های استخدام بازاریابی میشود;در حقیقت اول باید پرسید که بازاریابی در ایران چه تعبیری دارد؟ بازاریابی در ایران تعریفی مشابه با سفارش گیری دارد; هر کسی که وارد این صنف میشود;تکنیکی قدیمی را برای کسب وکار پیش میگیرد وان این است:
“مخشو بزن…. بنداز بهش”

اولین چیزی که در کسب وکار سفارش گیری(وبه تعبیر بازار ایران؛بازاریابی) باید یاد گرفت;این است که هر محصولی به درد هر شخصی میخورد;فقط باید صحبت کرد و او را قانع نمود.
اما به راستی تعریف بازاریابی چیست

شناخت نیازهای یک بازار هدف معین است که با شناخت مزیتهای رقابتی انحصاری و رقابتی سازمان، ارزش بیشتری را در عرضه خود برای خریدار ترسیم مینماید.

میبینیم که در مفهوم بازاریابی;چیزی به نام اقناع به هر قیمتی وجود ندارد;و این مفهموم قبل از ورود بازاریابی مدرن به ایران; وجود داشته است و حالا با ورود این علم(تاکید میکنم مهارت بازاریابی ;کاملا مبتنی بر دانش روز جهانی و مهارتی اکتسابی است) به ایران با تلفیق ان با این روش بی پایه;حالا به افراد اموزش داده می شود به هر قیمتی که شده بتوانند مخاطب را اقناع کنند;حتی اگر این مخاطب بانویی کهنسال باشد که بازنشسته شده است;باید او را قانع کرد تا یک پزرنتر (وسیله ای برای مدیریت وارائه پاورپوینت های اموزشی) بخرد ;و اگر بازاریابی توانایی این کار رانداشته باشد;حتما استعداد این کار را ندارد! اما اشکال کار همین جاست;بازاریابی و فروش یک استعداد ذاتی است یا یک مهارت اکتسابی؟!

در بازار ما همه فکر میکنند که این استعداد ذاتی باید از طرف خداوند هدیه شده باشد و هر کسی این هدیه را نگرفته است،باید از دنیای کسب وکار خارج شود،اما به اعتقاد بزرگان بازاریابی این مهارت کاملا علمی و اکتسابی است;یا باید ان را توسط تجربه از بازار کسب کرد و یا باید پایه های ان را اموخت و با ازمون وخطا در بازار ان را عملی کرد; در حقیقت این مهارت اکتسابی از دو مولفه تشکیل شده:
۱-پایه های علمی
۲-مهارت های تجربی

اما راه قابل توصیه; اموزش دیدن از افرادی است که هردو را کنار هم دارند;و مشخصا ترجیح با مدرسینی است که بدون پایه های علمی وارد بازار شده اند و پس از ان بر حسب نیاز;پایه های علمی را بر پایه مهارت های تجربی کسب کرده اند. این مدرسین نیازهای خود را بر پایه مزیت های مهارت تجربی برطرف نموده اند;به عبارت بهتر میدانسته اند که چه می خواهند و چه نیازی دارند;سپس با تشنگی سیری ناپذیر ان را رافع نموده اند. اما واقعا این پدیده ای که به نام بازاریابی می شناسیم اگر سفارش گیری(ویزیتوری) است;بازاریابی چیست؟ برای شناخت بازاریاب باید ابتدا هرم قابلیتهای فروش مهدیدادفر و ماهان تیموری را بررسی کنیم ; و بدانیم که بازاریاب و بازاریابی چیست؟
هرم قابلیت های فروش مهدیدادفر و ماهان تیموری

ویزیتور(سفارشگیر)
فروشنده
بازاریاب
بازاریاب مشاور
مشاور مذاکره کننده

۱-ویزیتور

نخستین پله از قابلیت های فروش است:در این پله معمولا افراد از اعتبار برند استفاده میکنند و تلاش زیادی برای فروش نمی کنند; قاعدتا در این پله مهارت های زیادی نیاز نیست و به تدریج مهارت های ارتباطی به دست می اید.
۲-فروشنده

در این پله افراد کم کم;به مهارت های فروش دست یافته اند و می توانند کالاهای خود را بفروشند;به شرطی که مفهوم این تعریف را بدانند: فروش هنر منطبق کردن مزیت های رقابتی بر نیازهای مشتری است نه بر عکس!
۳-بازاریاب

در این پله افراد باید بدون اتکا به سازمان های خود با توجه بر مثلث ثروت در فروش;بتوانند که محصولات را به فروش برسانند; در حقیقت این افراد که در ششمین شغل پرطرفدار دنیا مشغول فعالیت هستند باید همانطور که از نام ان ها پیداست;بازارهای هدف خود را شناسایی کنند و یا ان ها را ایجاد نمایند!

توضیح پله های چهارم وپنجم در این مقاله جای نمیگیرد و نیازمند توضیحات مفصلی است که باید بعدا مورد بررسی قرار بگیرد.
نکاتی برای تبدیل مشتریان بالقوه به مشتریان بالفعلبرقراری ارتباط

کسی که در بخش بازاریابی فعالیت میکند باید بداند که در اولین ارتباط قرار است چه اطلاعاتی را دریافت کند و همچنین باید بداند که لازم است چه اطلاعاتی را به مخاطبان خود انتقال دهد. برای مثال هدف ابتدایی در برقراری ارتباط با مخاطب میتواند درخواست از او برای برقراری یک جلسه کاری باشد و یا اینکه هدف میتواند تنها دریافت اطلاعاتی از مشتری بالقوه باشد.
کنترل زمان

بازاریاب از همان ابتدا کار و در شروع برقراری ارتباط با مخاطبان خود باید به دنبال مدیریت زمان باشد. هر چقدر که یک بازاریاب بتواند از زمانی که در اختیار دارد بهتر استفاده کند میتواند در نهایت ارتباطات مفید بیشتری را با افراد برقرار کند. استفاده بهینه از زمان و داشتن کنترل در این زمینه میتواند کمک زیادی به یک بازاریاب در راه رسیدن به هدف کند.
دقت در نحوه صحبت کردن

نحوه صحبت کردن یک بازاریاب بسیار مهم است. بازاریابی که در هنگام صحبت کردن شادابی و سرزندگی را به مخاطبان خود منتقل میکند مطمعناً شانس بیشتری برای موفقیت خواهد داشت. یک بازاریاب اگر میخواد باعث ایجاد اعتماد در طرف دیگر شود باید به نحوه صحبت کردن خود دقت کند. صحبت کردن به صورت شمرده و با صمیمیت میتواند به مخاطب این پیام را منتقل کند که شخص بازاریاب دارای اعتماد به نفس بالایی است و نسبت به محصول و یا خدماتی که معرفی میکند کاملاً مطمعن است.
افزایش اعتماد به نفس

افزایش اعتماد به نفس در یک بازاریاب باعث میشود که ترس از شکست و شنیدن جواب نه مانع تلاش او نشود. نه شنیدن بخشی جدایی ناپذیر از کار یک بازاریاب است و نمیتوان این موضوع را انکار کرد. بازاریابان باید به این نکته توجه کنند که انها هر چقدر هم که کارشان را خوب انجام دهند باز هم این مردم هستند که تصمیم نهایی را میگیرند و در بسیاری از موارد آنها با توجه به دلایل شخصی خود تصمیم به خرید یا عدم خرید از یک بازاریاب میگیرند. ترس از شکست و نه شنیدن کمکی به یک بازاریاب نمیکند اما اگر بتواند اعتماد به نفس خود را افزایش دهد و نه شنیدن را قسمتی اجتناب ناپذیر از کارش بداند مطمعناً شانس بیشتری برای رسیدن به موفقیت خواهد داشت.
موفقیت یک بازاریاب در گرو برقراری تماس مداوم است

برقراری تماس زمانی به موفقیت برای یک بازاریاب منجر خواهد شد که دارای استمرار باشد. یک بازاریاب نباید منتظر تماس از طرف مشتریان خود باشد چرا که معمولاً دلایل مختلفی از جمله مشغله کاری باعث میشود که این اتفاق نیافتد پس نماس مداوم با مشتری و احساس مسئولیت در استمرار این ارتباط بسیار مهم است.

این کار باعث ایجاد این احساس در مشتری میشود که شما برای او اهمیت زیادی قائل هستید و مطمعنا نگرش او نسبت به شما مثبت تر خواهد شد. البته مراقب این نکته باشید که تماس های شما نباید به گونه ای باشد که مخاطب شما احساس کند که شما به او نیاز دارید و از سر درماندگی پیگیر ارتباط با او هستید. سعی کنید به عنوان یک بازاریاب ارتباطی صمیمانه به همراه احترام متقابل با مشتری خود برقرار کنید.


نتیجه گیریحالا به نظر شما بازاریابی شغل کم اهمیتی است؟

به نظر شما استعدادی ذاتی است یا مهارتی اکتسابی؟

با یافتن مرشد در مسیر بازاریابی ایا نمی توان نتایج بهتری کسب کرد؟

با توجه به اینکه هر دقیقه اموزش ممکن است افراد را تا ۱۰۰دقیقه در کسب وکار پیش بیندازد،ایا ضرورتی برای اموزش این مهارت میبینید؟

چنانچه موفق به اتمام این مقاله در مدت زمان تخمینی نشده اید به سایت تست تندخوانی مراجعه نمایید

خواهشمندیم با دیدگاه سازنده خود ما را در ارائه هرچه بهتر مقالات یاری نمایید

تیم آموزشی ماهان تیموری

نویسنده: ماهان تیموری – سینا کنعانیان

ارائه دهنده ی آموزش های کسب و کار ، کارآفرینی و بازاریابی الکترونیکی , اعتماد به نفس ,بازاریابی , رسیدن به هدف ,مدیریت
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
07-20-2017, 06:47 PM (آخرین ویرایش در این ارسال: 07-20-2017 06:48 PM، توسط mahanteymouri.)
ارسال: #18
RE: ماهان تیموری (مقالات کسب و کار)
بهترین ایده ها برای راه اندازی کسب و کار خانگی
پنج‌شنبه 29 تیر 1396 ساعت 11:51

کسب و کار خانگی ، به هر نوع فعالیت و کسب و کاری که در خانه با امکانات و وسایل منزل راه اندازی شود را کسب و کار خانگی می گوییم. کسب و کارهای خانگی قادر هستند که در زمینه های ایجاد شغل، نوآوری در عرضه محصولات در اقتصاد کشورها تنوع و تاثیرگذاری زیادی داشیته باشند. برای بسیاری از افراد کسب و کارهای خانگی میتواند اهمیت زیادی باشد چرا که این نوع از کسب و کار میتواند به عنوان شروعی برای کسب و کار اصلی انها تلقی شود.
کسب و کارهای خانگی در ایران

کسب و کارهای خانگی در ایران از سابقه طولانی برخوردار هستند و ما با پدیده جدیدی رو به رو نیستیم. از گذشته های بسیار دور ایرانیان در منازل خود دست به تولید محصولاتی مانند صنایع دستی و موادغذایی میزدند و بسیاری از خانواده ها از این طریق به کسب درامد میپرداختند.

با توجه به تعییراتی که در وضعیت امروزی اقتصاد جامعه ما رخ داده است و وجود مشکلاتی مانند بیکاری نگاه به کسب و کارهای خانگی جدی تر شده است. بسیاری از صاحب نظران بر این موضوع تاکید میکنند که کسب و کارهای خانگی میتوانند به طور موقت و حداقل در کوتاه مدت و میان مدت مشکل بیکاری را حل کنند.
افزایش کیفیت زندگی

اگر با صاحبان کسب و کارهای خانگی صحبتی کنید خواهید که اکثر آنها اعتقاد دارند که این نوع از کسب و کارها باعث افزایش کیفیت زندگی انها شده است. جدا از درآمدی که کسب میکنند کار کردن در منزل و در کنار خانواده باعث شده است که انها از کار کردن لذت بیشتری ببرند. انها در محیطی کم استرس تر و با فرسودگی کمتر کار میکنند . آنها میتوانند در کنار کار و کسب درامد به مسائل خانواده خود نیز رسیدگی کنند.
دو شیوه برای کسب و کار خانگی وجود دارد

کسب و کار خانگی: در این روش کار در خانه انجام می شود . در واقع در این روش فرد شغل خود را به خانه می اورد و بدون اینکه نیازی باشد تا هزینه زیادی را برای اجاره یا خرید مکانی برای کسب و کار خود بدهد میتواند در منزل خود به فعالیت های شغلی اش برسد.

کسب و کار مبتنی در خانه: کاری است که تحویل محصولات و خدمات آن در درب یا داخل خانه مصرف کنندگان انجام می شود. در این نوع از کسب و کارهای خانگی مسئله این نیست که کالاها در کجا تولید شده است بلکه بلکه برای تشخیص این نوع از کسب و کارهای خانگی به موضوع نگاه میشود که کالاهای تولیدی و یا خدمات در درب منزل متقاضیان به آنها عرضه میشود.


مزایای کسب و کار خانگی

ساعت کاری دست خودتان است می توانید یک صبحانه مفصل میل کنید.در کنار خانواده و دوستان خود هستید.دچار کمر درد و پا درد ناشی از ایستادن و زیاد نشستن روی صندلی نمی شوید در هزینه راه و انرژی تان صرفه جویی می شود و خبری از ترافیک نیست.

نیاز به مجوز ندارید ریسک کار کمتر است. در این نوع از کسب و کار شما آزادی عمل و استقلال بیشتری خواهید داشت زمانی که شما اقدام به راه اندازی کسب و کار خانگی میکنید، میتوانید وقت بیشتری را در کنار خانواده خود صرف کنید و به دلیل ساعات کاری انعطاف پذیر دراین نوع از کسب و کار شما احساس راحتی بیشتری خواهید کرد. افرادی که دچار معلولیت یا محدودیت های جسمی هستند میتوانند از کسب و کارهای خانگی استفاده کنند. همچنین راه اندازی یک کسب و کار خانگی نسبت به کسب و کارهای دیگر به صورت قابل توجهی نیاز به سرمایه اولیه کمتری خواهد داشت.
انواع کسب و کار خانگی

کسب و کار خانگی را می توان در زمینه های مختلف ایجاد کرد.از جمله:
صنایع دستیبا عرض پوزش در بارگیری عکس مشکلی رخ داده است.مثل سجاده بافی، زری بافی ، شال بافی، چادر شب بافی ، عبا بافی ، قالیبافی ،گیوه بافی، طراحی و دوخت لباس محلی،عروسک بافی ، انواع چاپ پارچه، نقاشی روی چرم ،طراحی به صورت داغ روی چرم، خاتم کاری ، قاب سازی، مهر سازی ،جلدسازی، نقاشی روی شیشه ، رنگ ریزی گیاهی ،ملیله دوزی، سرمه دوزی، گلدوزی و ….حوزه صنایع دستی به حدی متنوع است که شما میتوانید با توجه به امکانات و علاقه خود در این زمینه انتخاب کنید.
توضیحاتی در مورد پرورش بلدرچین

اگر شما مکانی کوچک در خانه خود حتی به اندازه ۱۲ متر مربع دارید میتوانید اقدام به پرورش بلدرچین کنید. این کار کمتر از یک ساعت در طول روز وقت شما را خواهد گرفت. در فضایی کوچک شما میتواند قفسهای مخصوص بلدرچین را قرار بدهید و تعداد زیادی از این پرنده های کوچک را در قفس های طبقه ای نگه دارید. چه شما بلدرچین گوشتی پرورش دهید و چه اقدام به پرورش بلدرچینهای تخم گذارکنید در هر صورت سود خوبی از اینکار نصیب شما خواهد شد. حتی یک انباری یا اتاقکی بر روی پشت بام منزلتان میتواند فضایی باشد که برای پرورش بلدرچین مورد استفاده قرار گیرد.
پرورش طیور و حشرات

پرورش بلدرچین، پرورش اردک ،پرورش کرم ابریشم ، پرورش پرندگان زینتی و ….اینکه افراد یک کشور بتوانند در خانه های خود اقدام به انجام یک کار تولیدی کنند بسیار خوشایند است مخصوصاً اگر این تولید در زمینه مواد غذایی نیز باشد. برای مثال شاید براش شما جالب باشد اگر بدانید که با داشتن فضایی کوچک در منزل خود میتوانید اقدام به پرورش بلدرچین کنید.

همانطور که فته شددر این زمینه میتوانید تولیدات مختلفی داشته باشید از ماکیان گرفته تا حشراتی که مصارف مختلفی دارند. در اینجا برای شما به صور خلاصه توضیحاتی را در مورد پرورش بلدرچین ارائه میدهیم که میتواند انتخاب مناسبی در این زمینه از کسب و کارهای خانگی باشد.
فعالیت های شیلات

تولید ماهیان زینتی و آکواریومی در منزل نیز یکی دیگر از شاخه های کسب و کارهای خانگی است. شاید باور این موضوع برای شما کمی سخت باشد اما شما با داشتن حوضچه ای کوچک در منزل خود قادر خواهید بود که اقدام به پرورش ماهی کنید. افراد زیادی هستند که با سرمایه ای کم در منزل خود اقدام به پرورش ماهی کرده اند و از این راه درآمد خوبی نیز کسب میکنند. اگه به این کار علاقه دارید اما منزل شما فاقد فضای کافی برای احداث حوضچه است میتوانید به سراغ پرورش ماهی های آکواریومی و زینتی بروید. با داشتن یک اتاق معمولی که بتوانید آکواریوم هارا در ان قرار دهید میتوانید این کار را شروع کنید.
صنایع غذایی

تولید و بسته بندی ترشیجات و شور‌، ماست بندی ، تولید گلاب و عرقیات گیاهی ،تهیه ی لواشک ، تهیه مربا ،آبلیمو ، آبغوره ، سرکه ، نبات پزی و …..عذاهای خانگی طرفداران خاص خودشان را دارند. بسیاری از افراد بر این عقیده هستند که عذاهای خانگی به دلیل استفاده از روش های سنتی تر برای تهیه سالم تر هستند. شما با سرمایه اندکی یتوانید در این زمینه به فعالیت بپردازید و میتوانید مطعمن باشید که اگر محصولات شما کیفیت مناسبی داشته باشند سود خوبی از این کار نصیب شما خواهد شد.
فعالیت فرهنگی

کارهایی مانند خطاطی ، ویراستاری ، نویسندگی ( داستان ، شعر ، فیلمنامه ،نمایشنامه آموزشی و…) ،برجسته نویسی با خمیر و رنگ و … نیز میتواند برای شما رآمد زا باشد. ار در زمینه های فرهنگی دارای مهارتی هستید ر منزل خود میتوانید از این مهارت استفاده کرده و کسب درآمد کنید.
آموزشیآموزش در زمینه تخصصتان، در چه کاری حرفه و تخصص دارید . معلمی ، ترجمه ، وبلاگ نویسی و…و بسیاری از فعالیت های دیگر که در اینجا بخشی از آنها را آورده ام. منزل شما مکانی مناسب برای انجام فعالیت های اموزشی است. میتوانید شاگردان خود را در منزلتان داشته باشید و حرفه ای را که در ان تخصص دارید آموزش دهید. میتوانید در منزل خود اقدام به ترجمه متون و یا اموزش از طریق اینترنت کنید. پس فراموش نکنید اگر شما مهارتهای این چنینی داشته باشید افرادی هستند که نیازمند این تخصص شما هستند و شما با استفاده از این موضوع میتوانید در منزل خود اقدام به کسب درامد کنید.
اهمیت توجه به کسب وکارهای خانگی

کسب و کارهای خانگی دارای بازدهی سریع هستند و نیازی به سرمایه زیاد ندارند. این نوع از کسب وکارها رای متعادل کردن بازار کار موثر هستند با توجه به معضل بیکاری در کشر ما، توجه به کسب وکارهای خانگی در کوتاهمدت و میان مدت میتواند در حل این معضل کمک کننده باشد. در حال حاضر سازمان خاصی موتولی ایننوع از کسب و کارها در کشور نیست. با توجه به اهمیت کسب و کارهای خانگی نظامند کردن این نوع از کسب و کارها میتواند به عنوان یک ضزورت در نظر گرفته شود.
نکاتی در مورد راه اندازی کسب و کار خانگی

برای داشتن یک کسب و کار موفق در ابتدا شما باید نوع کسب و کاری که قصد دارید در منزل راه اندازی کنید را مشخص کرده و سپس تخمین بزنید که انجام این کار در منزل به چقدر زمان و سرمایه نیاز دارد. در قدم بعدی شما باید محیط خانه را برای انجام کسب و کاری که مد نظر دارید آماده کنید. برای مثال اگر قصد پرورش ماهی را در منزل خود دارید باید حوضچه ای را برا ی این منظور در نظر بگیرید و یا اگر قصد پرورش بلدرچین را دارید حداقل فضای مورد نیاز برای این کار اتاق یا انباری است که شما بتوانید قفسها را در آن قرار دهید.

سعی کنید اقدام به راه اندازی کسب و کاری کنید که در ان زمینه دارای مهارت و علاقه هستید. این نکته را فراموش نکنید که کسب و کار شما قرار است در منزل انجام گیرد. سعی کنید کاری را انتخاب کنید که با وضعیت خانوادگی شما مطابقت داشته باشد برای مثال اگر فرزند کوچکی در منزل دارید کسب و کار شما نباید به گو نه ای باشد که برای او خطری را ایجاد کند. بعد از دقت و تفکر بر روی این نکات میتوانید با اعتماد به نفس فعلیت خود را شروع کنید.


نتیجه گیری

در این مقاله به معرفی کسب و کار در خانه و شاخه هایی که می توانید در آنها فعالیت کنید و کسب درآمد داشته باشید ، پرداختیم ، امیدواریم که شما هم بتوانید با استفاده از این مقاله و سایر مقالات تیم آموزشی ماهان تیموری یک کسب و کار پر سود برای خودتان راه اندازی کنید .

تیم آموزشی ماهان تیموری

نویسنده : مهسا قرازمند – ماهان تیموری

ارائه دهنده آموزشهای : کسب و کار ، کارآفرینی ، کسب و کار اینترنتی , کسب و کار موفق , کسب و کار در خانه , کسب و کار
درآمد زایی از کسب و کار مبلمان
پنج‌شنبه 29 تیر 1396 ساعت 11:49
کسب و کار مبلمان

امروز می خواهیم راجع به کسب و کار مبلمان صحبت کنیم کسب و کاری که می تواند بسیار بسیار پر درامد باشد نکته ای که باید راجع به کسب و کار ها بدانیم این است که همه ی کسب و کار ها دارای سود حداقل صد در صد می باشند. فعالیت در صنعت مبلمان میتواند فرصتهای خوبی را برای رسیدن به هدف در اختیار شما قرار بدهد چرا که صنعتی پرسود و پر طرفدار و دارای بازاری بزرگ است. امروزه در تعداد زیادی از خانه های ایرانی ها میتوان مبلمان را مشاهده کرد و به همین دلیل این صنعت در بخشها ی مختلف دارای سود قابل قبول است.
صنایع چوبی

از گذشته تا کنون چوب و کالاهای ساخته شده از ان بخش عمده ای از نیازهای بشری را فراهم کرده اند. این ماده طبیعی دارای خصوصیاتی ست که آن را از بسیاری از مواد دیگر مجزا میکند و به همین دلیل است که این صنعت تا به امروز پا بر جا بوده و مواد جایگزین نتواسته اند جایگزین چوب شوند. خواص مهندسی ویژه و سهولت در فن اوری و سازگاری با طبیهت باعث حفظ جایگاه و محبوبیت وسایل چوبی در سطح جهان میشود. صنایع چوب و کاغذ را میتوان جزء بزرگترین صنایع در سطح دنیا دانست. صنعت مبلمان نیز ییکی از مهمترین صنایع وابسته به صنعت چوب است که در بسیاری ازکشورهای جهان و از جمله ایران دارای رونق بسیار خوبی میباشد.
صنعت مبلمان در ایران

از ۵۰ سال قبل ما شاهد پیشرفت زیادی ذر صنعت مبلمانا یران بوده ایم. حرکت رو به رشد در ساخت انواع مبلمان باعث ایجاد خوشبینی نسبت به این صنعت و کسب و کار در ایران شده است. در کشور خودمان امروزه دیگر مبل به عنوان یک وسیله لوس شناخته نمیشود و در بسیاری از منازل میتوان این وسیله را مشاهده کرد.

گسترش استفاده از مبلمان در بین خانواده های ایرانی باعث شده است که این سنعت برای کسانی که میخواند یک کسب و کار جدید را راه اندازی کنند یک فرصت بسیار عالی باشد. در حال حاضر مرکزی برای آموزش مسائل مربوط به مبلمان وجود دارد که هر ساله شاهد دانشجویانی هستیم که از این مرکز در زمینه های طراحی مبلمان و طراحی دکوراسیون داخلی فارغ التحصیل می شوند. این مطالعات و آموزشها در نهایت میتواند پتانسیل خوبی را در اختیار تولید کنندگان فراهم کند.
تولید مبلمان در ایران

در حال حاضر در ایران بیش از ۵۰ هزار کارگاه کوچک و بزرگ تولیدی فعال هستند. در ایران بخش عمده تولید مبلمان بر عهده واحدهای صنفی است و واحد های صنعتی کمتر در این بخش حضور دارند. در کشور خودمان شهر تهران را میتوان به عنوان قطب اصلی در صنعت مبلمان دانست البته امروزه شاهد رشد صنعت مبلمان در شهرهایی دیگر نظیر اصفهان، شیراز، مشهد، تبریز و …. نیز هستیم. این کارگاه ها فرصت اشتغال رابرای ۱۱۷ هزار نفر از هموصنانمان فراهم کرده اند. صنعت مبلمان میتواند در زمینه کارآفرینی نیز کمک زیادی به اقتصاد کشور کند.

اتفاقا یکی از دوستان من به نام آقای امیر اعرابی در این حوزه فعالیت دارد و اطلاعات بسیار مفیدی را در اختیار ما قرار داده که ما نیز در اختیار شما خواهیم گذاشت .
افراد در کسب و کار مبلمان به سه طریق می توانند درامد زایی کنند :

۱- تاسیس تولیدی مبلمان

۲-تاسیس فروشگاه مبلمان

۳-شرکت در نمایشگاه های مبلمان

برای تاسیس تولیدی به ۱۰۰ میلیون تومان سرمایه نیاز می باشد درامد این کسب و کار حدود ۱۵ میلیون تومان می باشد که در صورت داشتن روابط عمومی خوب و تخصص در زمینه ی فروش می توان این درآمد را افزایش داده و به حدود بیست میلیون تومان رساند برای ایجاد فروشگاه سرمایه ی بیشتری مورد نیاز است زیرا نیاز به اجاره ی یک مغازه در جای مناسب دارید .

هم چنین هزینه ی خرید کالا و بسیاری از دیگر هزینه ها که باید انجام پذیرند و برای شرکت در نمایشگاه ها نیز سرمایه ی کمتری نسبت به موارد ذکر شده نیاز می باشد در صورتی که کسی سرمایه ی کافی برای ایجاد فروشگاه و یا تولیدی نداشته باشد می تواند با خرید کالا از تولیدی ها در نمایشگاه شرکت کند و از این طریق به درامدزایی در این کسب و کار بپردازد .

هم چنین افراد متخصص در تولید مبلمان و فروشندگی نیز می توانند درامد قابل قبولی از این کسب و کار به دست بیاورند.
فرصتی مناسب برای کسب درآمد

بازار مبلمان در ایران بیش از ۳۰ هزار میلیارد تومان در سال گردش مالی دارد. سوداوری و ارزش افزوده صنعت مبلمان در بخشهای مختلف میتواند بین ۳۰ درصد تا ۱۰۰ درصد متغییر باشد. چون ساختار این صنعت به صورت شبکه ای است و برای تولید یک مبل بخش های مختلفی باید به صورت شبکه ای کار کنند تا محصول نهایی وارد بازار شود.

در بخش تولید اگر محصولات شما دارای کیفیت قابل قبولی باشند مطمعناً تقاضای خوبی در این بازار دارند. سوداوری در این صنعت سریع است و برای کسانی که هدف انها رسیدن سریع به سودآوری است بسیار مناسب میباشد.

حتما قبل از راه اندازی این کسب و کار تجربه ی لازم را به دست آورده و به هیچ وجه بدون تجربه سرمایه گذاری نکنید .

حتما قبل از راه اندازی این کسب و کار تجربه ی لازم را به دست آورده و به هیچ وجه بدون تجربه سرمایه گذاری نکنید .
تیم آموزشی ماهان تیموری
نویسنده: ماهان تیموری

ارائه دهنده آموزش های کسب و کار ، کارآفرینی ، هدف , کسب و کار جدید , کارآفرینی
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
07-20-2017, 06:49 PM (آخرین ویرایش در این ارسال: 07-20-2017 06:49 PM، توسط mahanteymouri.)
ارسال: #19
RE: ماهان تیموری (مقالات کسب و کار)
ایده های کسب و کار نوین
پنج‌شنبه 29 تیر 1396 ساعت 11:48
ایده های کسب و کار نوین

ایده های کسب و کار نوین حاصل تفکر شبانه روز یکی از اعضای خلاق تیم آموزشی ماهان تیموری است; که امیدواریم در جهت کسب درآمد از آن استفاده کنید .
۱ – اتاق اکسیژن (۲۷/۲/۹۴)

این اتاق ، اتاقی خاص با ویژگی هایی خاص می باشد. دیوار و سقف و کف این اتاق از جنس ضد صوت می باشد. طرحهایی خاص بر روی سطوح قرار دارد که باعث آرامش می شوند و بر اساس روانشناسی طراحی شده اند; طراحی داخلی این اتاق نیز بر اساس روانشناسی ; باعث آرامش می شود. طرح ها و رنگ های آرامش بخش می باشد.

در این اتاق موسیقی هایی خاص که برای انسان باعث آرامش روح و روان و جسم می شود پخش می شود.

اکسیژن یا بهتر بگویم هوایی مناسب جسم با درصدهای مناسب از اکسیژن ; هیدروژن ; نیتروژن و بقیه گازها منتشر می شود تا جسم و مخصوصا مغز احیا شود.

طراحی اتاق بر اساس فنگ شویی انجام شده است.

ماساژ های مناسب و خاص ارائه می شود.

این سیستم می تواند بصورت فردی یا گروهی انجام شود.


۲ – ماری چی ایرانی (۲۷/۲/۹۴)

در خارج از ایران رسم بر این است که پسری که عاشق دختری است ; زمانی که می خواهد از دختری درخواست ازدواج کند با گروهی از نوازندگان و خوانندگان به درب خانه دختر می روند و شروع به خواندن و نواختن می کنند و اینگونه درخواست ازدواج می کنند;این سیستم را برای ایران در نظر بگیرید که آهنگ مورد علاقه دختر یا پسر یا آهنگ مشترکشان نواخته می شود.

گروه می تواند این کار را بیرون از خانه دختر یا حیات خانه دختر یا داخل خانه دختر انجام دهد. بسیاری دنبال دو آوریهایی برای ازدواجشان هستند و از چنین خدماتی استقبال خواهند کرد. پس این ایده میتواند برای کسب درآمد بسیار کارآمد باشد.


۳ – کلاه کاسکت (۵/۳/۹۴)

یکی از دلایل تصادف موتور سواران نداشتن دید از کنار کلاه آنان می باشد; درست است که آینه بغل وجود دارد ولی در ایران معمولا از آینه استفاده نمی کنن یا اصلا آینه را بر می دارند با اینحال این نوع کلاه باعث دید بیشتر می شود. مطمعناً با توجه به تعداد زیاد موتور سواران در کشورمان و راحتی که این نوع کلاه ها برای انها به ارمغان میاورد این کسب و کار میتواند بسیار پر سود باشد.


۴ – آفتابگیر فرمان خودرو (۵/۳/۹۴)

یکی از مشکلات رانندگان در فصول گرم سال و در هنگام پارک خودروها، تابیدن آفتاب به داخل خودرو و گرم شدن اجزای آن است. مطمعمناً در دست گرفتن فرمانی که از شدت آغتاب داعغ شده است حس خوبی را به رانندگان منتقل نمیکند. پس فعالیت برای ارائه چنین آفتابگیری میتواند با استقبال زیادی رو به رو شود. بازار هدف شما با ارائه چنین محصولی بسار بزرگ خواهد بود.

این پوشش شامل ۳ قسمت می شود:

یک. آفتابگیر خود فرمان که روی کل فرمان را میگیرد و مانع از تابش نور خورشید و داغ شدن آن می شود; در قسمت بالا و پایین آن فضایی وجود دارد تا برای بستن قفل فرمان فضا وجود داشته باشد; این قسمت می تواند دارای کشی در لبه های کار باشد تا براحتی بر روی فرمان جا بیفتد.

*درحال حاضر کلاهی برای کارگران ساختمان وجود دارد که دارای پوشش بیرونی می باشد که نور آفتاب را برمیگرداند.

دو. پوششی برای روی ترمز دستی

سه. پوششی برای روی دسته دنده


۵ – پیامک برای بانک ها (۱۰/۳/۹۴)

از آنجایی که بانک ها در ازای فرستادن پیامک به کاربرانشان موظف به پرداخت هزینه آن به اپراتور ها هستند ;لذا هر پیامک ارسالی شامل ۳ عدد پیام می باشد.

با مختصر کردن آن به ۱ یا ۲ پیامک مقدار زیادی از هزینه ها کاهش می یابد.

برای کم کردن هزینه ها ، نوع پیامک ها می تواند دسته بندی داشته باشد.


۶ – ارسال پیامک مخصوص استادان و معلمان (۱۱/۳/۹۴)

در این سیستم که کار آن هشدار زمان کلاس برای استادان و معلمان می باشد بدین صورت عمل می کند که یک روز قبل از کلاس پیامی حاوی درس مورد نظر و مکان مورد نظر و ساعت مورد نظر ارسال می کند. بعد از ارسال ; در صورت فرستادن کلمه بله به سرور ارسال پیامک ، یعنی از طرف استاد مورد نظر تائید شده است.

اگر تا ۱ ساعت بعد ، پیامی دریافت نگردید دوباره همین پیام ارسال می شود و اگر دوباره پیامی دریافت نگردید از شماره ای خاص بصورت تلفن گویا با استاد مورد نظر تماس گرفته می شود. این سیستم بصورت اتوماتیک انجام می شود.


۷ – سایز مناسب سوتین برای خانمها (۲۰/۳/۹۴)

یکی از دلایل مهم در افتادگی سینه زنان نبستن سوتین سایز مناسب می باشد; در قسمت زیر سینه ، عضلاتی وجود دارد که مانع از شل افتدن سینه می شود. در طول زمان اگر به این عضلات فشار زیادی وارد شود باعث از بین رفتن و ضعیف شدن این عضلات می شود و در نهایت باعث افتادگی سینه می شود.

اصولا سایز مناسب برای سوتین برای یک خانم سایزی می باشد که در حالت بسته بودن آن ; وقتی دست خود را بالا می برد چیزی از بدن ، از کنار سوتین بیرون نیفتد و در عین حال احساس نبسته بودن نداشته باشد.

محدوده سایز های عرف ۶۰ تا ۹۵ می باشد ;ولی سینه هایی وجود دارد که سایزی میان سایز های عرف را دارا می باشد و وجود چنین سایز هایی و استفاده از آن به سلامتی بیشتر سینه می تواند کمک کند.مثلا سایز ۸۲٫۵

برای بهبود کیفیت این سوتین ها می توان از آستر مناسب برای قسمت داخل کاسه استفاده کرد; که نخی و بدون حساسیت می باشد یا از جنسی شبیه به ژله ای استفاده می شود.


۸ – سایت املاک و زمین (۲۲/۳/۹۴)

این سایت با بخش بندی بازار در قسمتی خاص فعالیت می کند; این قسمت از بازار که در مقوله خانه و زمین فعالیت می کند فقط شامل خانه و زمین هایی می باشد که فروشنده آن تمایل به فروش زیر قیمت دارد و می خواهد زودتر به پول نقد برسد. افراد بسیاری هستند که در زمان خرید خانه و زمین به دنبال موردهایی میگردند که با تخفیف به فروش میرسند و وجود چنینی سایتی میتواند جذابیت زیادی برای انها داشته باشد. راه اندازی و مدیریت چنین سایتی میتواند یک کسب و کار اینترنتی پرسود باشد.

*در این سایت کارشناس مجرب برای قیمت می باشد که قیمت دقیق را با قیمت پیشنهادی فروشنده مقایسه می کند و در نهایت در سایت قرار می گیرد.

*گروهی عکاس حرفه ای برای گرفتن عکس از خانه یا زمین وجود دارد که حتما از خانه یا زمین برای عکس در سایت تهیه می کنند.

*کارشناس برای قیمت دقیق باید حتما از نزدیک خانه را بررسی و قیمت گذاری کند; می تواند یک گروه کارشناسی وجود داشته باشد.

*این سیستم می تواند برای کار های دیگه انجام شود.

*در این سایت مورد های شناسایی شده ; طبقه بندی می باشند بدین صورت که با توجه به درصدی که زیر قیمت گذاشته شده اند ; در طبقه خود قرار می گیرند.


۹ – کنسانتره پرتقال (۲۳/۳/۹۴)

به دلیل اینکه در شمال ایران خاک گوگردی وجود دارد میوه و کنسانتره آن تلخ می شود که همین امر موجب عدم صادرات میوه شده و هیچ کشوری خواستار آب پرتقال ایرانی نیست بلکه از برزیل نیز کنسانتره پرتقال وارد می شود. در جنوب کشور پرتقال خوب یافت می شود. کنسانتره آن نیز تلخ نیست و میزان آن نیز کم است و پاسخگوی نیاز کشور نیست. این طرح سرمایه گذاری روی ایجاد باغات پرتقال در جنوب کشور و بدست آوردن کنسانتره مناسب می باشد.

کنسانتره پرتغالی که در جنوب کشور تولید میشود دارای کیفیت خوبی است و تلخ نیست اما به دلیلی اینکه به اندازه کافی تولید نمیشود نمیتواند پاسخگوی نیاز داخلی به این ماده باشد. شاید دانستن این نکته برای شما جالب باشد که پرتغال به عنوان محبوبترین ابمیوه شناخته میشود. و با توجه به نیاز بازارهای داخلی به کنسانتره پرتغال به کیفیت سرمایه گذاری در این بخش میتواد سود قابل توجهی به همراه داشته باشد چرا که بازار بزرگی در انتظار این تولیدات خواهند بود. فعالیت در این بخش میتواند فرصت کارآفرینی بسیار خوبی نیز باشد.


۱۰ – تولید باتری در ایران (۲۶/۳/۹۴)

در حدود ۱۵ سال پیش به جز معدود باتری های قلمی و نیم قلمی خارجی ، باتری نیرو و پاری که برندی ایرانی می باشد در بازار موجود بود. در حال حاضر خیلی سال است که دیگر اثری از اسم آنها در بازار به آن صورت نیست و با توجه به بازار داغ و مصرفی باتری ها در ایران و با توجه به وسایل مختلفی که روزانه مورد استفاده قرار می گیرد لذا تاسیس خط تولید انواع بخصوص قلمی و نیم قلم می تواند برای سرمایه گذاری مناسب باشد. گسترش استفاده از وسایلی که از باتری های قلمی و نیم قلمی استفاده میکنند این فرصت را در اختیار سرمایه گذاران در این بخش قرار میدهد که بتوانند بخشی از این بازار پر سود را در اختیار خود قرار بدهند.

تکنولوژی ساخت باتری تقریبا می تواند قابل دسترس باشد.تیم آموزشی ماهان تیموری ارائه دهنده

آموزشهای:کسب و کار ،کسب وکار اینترنتی ،رشد و بهبود شخصی , کارآفرینی , کسب و کار اینترنتی

ایده پرداز:محمد محمدی
تکنیک‌های NLP برای ثروتمند شدن
پنج‌شنبه 29 تیر 1396 ساعت 11:41

جان گریندر و ریچارد بندلر تکنیک‌های NLP برای ثروتمند شدن را به وجود آورده اند. امروزه NLP زمینه کاری بسیاری از موسسات سرتاسر دنیاست و کتابهای متعددی در مورد استفاده از NLP در پزشکی، سلامت، درمان و سلامت روانی، کسب و کار ، آموزش، ورزش، حقوق و غیره تألیف شده است. تکنیک‌های NLP برای پولدار شدن یکی از بهترین تکنیک‌هایی است که میشه ازش برای ثروتمند شدن استفاده کرد .البته قبل از توضیح در مورد تکیکهایی که میتواند باعث ثروتمند شدن شما شودT لازم است که تا حدودی با NLP آشنا شوید.
NLP چیست؟

NLP را میتوان نوعی تکنولوژی رفتاری دانست که تعدادی تکنیک و روش را شامل میشود. این روشها در زندگی واقعی کاربرد دارند. کلمه NLP مخفف کلمات برنامه ریزی عصبی کلامی است. NLP به شما استفاده از زبان ذهن را یاد میدهد تا بتوانید به نتایج مورد نظر و مطلوب خود برسید. NLP به این موضوع میپردازد که ما چگونه فکر میکنیم و چگونه اهداف خود را محقق میکنیم. NLP شما را قادر میسازد که بتوانید کنترل ذهن خود را در دست بگیرید و همچنین به این موضوع میپردازد که شما چگونه به خود انگیزه میدهید و با دیگران ارتباط برقرار میکنید.
ایجاد تغییرات مثبت

NLP به شما مهارتهای لازم برای ایجاد تغییرات مثبت را هدیه میکند و در کنار این به شما کمک میکند که بتوانید رفتارهای مخرب خود را کنار بگذارید و شما با استفاده از این تکنولوژی رفتاری میتوانید اهداف خود و نحوه رسیدن به آنها را بهتر بشناسید. به وجود اورندگان NLP تمایل زیادی داشتند تا ساختار الگوه های رفتاری افراد موفق را پیاده کنند و بعد از شبیه سازی آنها را به دیگران اموزش دهند.

در واقع مدلسازی را میتوان اساس و پایه NLP دانست. NLP به فهم چگونگی ساختار سیستم عصبی انسان میپردازد و همچنین به درک فرآیندهای فکری نا خوداگاه در انسان نیز میپردازند این فرآیندها در نهایت منجر به رفتار درانسان میشود. زمانی که شما از تکنیک‌های NLP برای ثروتمند شدن استفاده میکنید میتوانید رفتارها را حذف و یا اینکه با آنها سازگار شوید. اگر به دنبال انتخاب بهترین حالت فیزیکی، احساسی و روحی هستید NLP میتواند کمک زیادی به شما کند تا به این مهم دست پیدا کنید. NLP روشی خاص و کارامد است چرا که الگوه های ان از روی افراد نابغه برداشته شده است.
چرا استفاده از NLP به شما توصیه میشود؟

مهمترین دلیلی که باعث میشود استفاده از NLP به دیگران توصیه شود نتیجه بخش بودن آن است. اگر میخواهید بتوانید انتخابهای بیشتری در مورد رفتار و احساسات خود داشته باشید. NLP میتواند یک انتخاب مناسب برای شما باشد. الگوه های NLP به صورت مقطعی نیست و میتواند در طول زندگی به شما کمک زیادی کند. NLP به شما توصیه میشود چرا که بدون شک میتواند به شما کمک کند که ارتباط موثر با دیگران داشته باشید.
چه کسانی میتوانند از NLP استفاده کنند.

تقریبا تمامی افرادی که برای رسیدن به هدف تلاش میکنند، میتوانند از NLP استفاده کنند. معلمان، مشاوران، مدیران، دانش اموزان، پزشکان، روانشناسان، و …….. همگی میتوانند برای یادگیری NLP و استفاده از آن اقدام کنند. افرادی که از NLP میتوانند استفاده کنند شامل مشاغل گوناگونی میشوند. به طور کلی میتوان گفت که افرادی که به دنبال بهبود عملکرد خویش هستند میتوانند از NLP استفاده کنند .


NLP به ما چه میگوید؟

NLP به ما میگوید که هیچ شکستی در زندگی انسان وجود ندارد بلکه تمامی اینها تجربه هستند. تمامی افراد منحصر به فرد هستند و هیچکس مثل فرد دیگری نست. ذهن و بدن دو بخش از یک سیستم مشابه هستند. رفتار یک فرد خود آن فرد نیست شما میتوانید یک فرد را بپذیرید و رفتار او را تغییر دهید. افراد میتوانند با توجه به منابعی که در دسترس دارند بهترین عملکرد را از خود نشان بدهند.

معنی ارتباطات شما بستگی به پاسخی دارد که دریافت میکنید. ما به تفسیر درونی خود از وقایع پاسخ میدهیم و نه به خود وقایع. شما میتوانید تجارب خود را تغییر دهید چرا که تجربه دارای ساختار است و شما با تغییر این ساختار قادر خواهید بود که تجربه را نیز تغییر دهید. همانطور که ما د رقال ذهن خود دارای مسئولیت هستیم در قبال نتایج آن نیز مسئولیت داریم.

تکنیک‌های NLP برای ثروتمند شدن یکی از بهترین تکنیک‌هایی است که میشه ازش برای به دست آوردن ثروت استفاده کرد .
اهرم رنج و لذت درNLPاهرم رنج و لذت رو میشه به این شکل تعریف کرد که برای همه ملموس باشه:

به‌طورکلی تمام اعمال یک فرد به دو دلیل انجام میشه:
۱- فرار از رنج
۲- رسیدن به یک لذت

بنابراین برای استفاده از این تکنیک میتونی رنج فقر رو در ذهنت بارها و بارها بیشتر کنی و در مقابل به فواید ثروتمند شدن فکر کنی و مدام برای خودت تکرار کنی.

با این کار رنج فقر و نداری رو در ذهنت بزرگ میکنی که باعث دوری از فقر خواهد شد

و در مقابل چون لذت رسیدن به ثروت رو در ذهنت بزرگ کردی میل و انگیزه‌ی فراوانی در خودت احساس می‌کنی که دوست داری به سمتش حرکت کنی و به دستش بیاری.

درواقع تو باید برای به دست اوردن چیزی که در ذهن داری احساست رو به اوج لذت برسونی و برای حذف هر چیزی از زندگیت رنجش رو در ذهنت بزرگ کنی.

تا زمانی که فقر و نداری در ذهن تو تبدیل به رنج نشه شاید در همین شرایطی که هستی بمونی

اما با تکرار رنج فقر مثل جرم،جنایت،تحقیر، توهین و مسائلی خیلی بدتر از این ها، ذهنت تلاش میکنه

هر چه سریع‌تر ازش دور شده و به لذت برسه.

تا میتونی رنج فقر رو در ذهنت بزرگ کن;فقر خیلی آثار بدی داره که اگر کمی بهش فکر کنی میتونی ده‌ها صفحه ازش بد بگی،

بنابراین به‌راحتی میتونی از این تکنیک به نفع خودت در تمام زمینه‌های زندگیت استفاده کنی.

ثروتمند شدن قانون‌هایی داره که سعی می‌کنیم به‌مرور به‌تمامی اونها برسیم.

روانشناسی ثروت به مسائل مهم و تأثیرگذاری اشاره میکنه که با آگاهی از هر موضوعی میتونی در مسیر ثروتمند شدن قوی‌تر عمل کنی.

در پکیج کسب ثروت تکنیک‌های زیادی مثل:
تکنیک تبدیل افکار مزاحم به مراحم
تکنیک رسالت
تکنیک آسان‌سازی و…

رو به‌طور کامل توضیح دادیم.

تکنیک‌های NLP برای ثروتمند شدن

نتیجه گیری

همیشه به یاد داشته باشید که موفقیت حاصل کارها و تکنیک‌های موفقیتیه که افراد موفق ازشون برای موفق شدن استفاده کردن.

با استفاده از این تکنیک‌ها مسیر رسیدن به موفقیت آسون میشه

درواقع با انجام این تکنیک‌ها میتونید به آهنربای ثروت تبدیل بشین و به دنیای ثروت قدم بذارید.
من ماهان تیموری هستم و در راه رسیدن به ثروت و آرامش شما را یاری میکنم.

تیم آموزشی ماهان تیموری

نویسنده : ماهان تیموری
ارائه دهنده آموزشهای : کسب و کار ، ارتباط موثر با دیگران , اهداف , پولدار شدن
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
07-20-2017, 06:50 PM
ارسال: #20
RE: ماهان تیموری (مقالات کسب و کار)
انواع استراتژی در مدیریت از منظر کسب و کار
پنج‌شنبه 29 تیر 1396 ساعت 11:35
مقدمه

اگر بخواهیم سازمانی پویا داشته باشیم باید با انواع استراتژی در مدیریت آشنا باشیم. استراتژی در مدیریت به ۵ بخش اصلی تقسیم می شود که می توانیم از آن برای کسب و کار خود استفاده کنیم و تحولی در کسب درآمد خود ایجاد کنیم. در مقالات قبلی سطوح استراتژی و همچنین مزیت رقابتی برای تمایز با رقیبان را مورد بررسی قرار دادیم. عوامل اثر گذار بر استراتژی را آشنا شدیم و دانستیم برای آنکه بخواهیم مزیت رقابتی خود را ایجاد کنیم باید به این پنج عامل توجه ویژه ای داشته باشیم. ماتریس انسوف نیز به بررسی نوع بازار و محصول ما می پرداخت. حال می خواهیم برای شما انواع استراتژی را توضیح دهیم که می توانیم برای توسعه کار خود از آن استفاده کنیم
انواع استراتژی در مدیریت که می تواند رمز موفقیت ما باشد

در حالت کلی انواع استراتژی در مدیریت به چهار دسته تقسیم می شود
استراتژی حمله
استراتژی تمرکز
استراتژی غافلگیری
استراتژی بهره برداری
استراتژی منحرف و منصرف کردن

این پنج شاخه ای که ما در اینجا برای شما در نظر گرفته ایم در دنیای کسب و کار کارآمد می باشد و جنبه دانشگاهی و آکادمیک نداشته، بنابراین ممکن است تفاوت زیادی بین این دسته بندی ما و دسته بندی که شما در سرفصل های آموزشی با آن رو برو می شوید دیده شود. به خاطر داشته باشید که رسالت ما متحول کردن کسب و کار شماست و نمی خواهیم برای شما یک سری پارامتر ها را توضیح دهیم.
استراتژی حمله

یکی از انواع استراتژی در مدیریت، حمله می باشد. در استراتژی حمله مهمترین نکته پیشتاز بودن و خلق ایده های نو می باشد. باید شما کاری را انجام دهید که هیچ یک از رقبا حتی جرات انجام آن را ندارد. مدیریت باید در این مرحله از قدرت ریسک پذیری بالایی برخوردار باشد. به عنوان مثال تحویل رایگان اجناس درب منزل از جمله کارهایی است که بسیاری از شرکت ها آن را انجام نمی دهند. در اینجا چند پارامتر را مورد بررسی قرار میدهیم
تعدد حملات

باید تا می توانید ایده های خلاقانه مطرح کرده و تنها به یک استراتژی بسنده نکنید، این را بدانید که رقیبان به سرعت جایگزین آن را خواهند یافت. پس باید مدام به فکر خلق کاری جدید باشد.
ترک امنیت طلبی

بدانید اگر در کار خود ریسک نمی کنید و مدام دست به کارهای جدید نمی زنید، کسب درآمد شما رو به نابودی است و شما به زودی ورشکست خواهید شد. اصلا ممکن نیست که در این دنیای تغییر و تحول شما بخواهید هرروز به یک شکل به کار خود ادامه دهید و چیزی جدید برای کار خود نداشته باشید.
تقویت جسارت

باید روی اعتماد به نفس خود کار کرده و قدرت تصمیم گیری خود را بالا ببرید. باید بتوانید کارهایی را انجام دهید که از عهده کسی بر نمی آید. ارائه اپلیکیشن موبایل، همراه با محصولات خود از دیگر کارهایی است که شما را از بقیه متمایز می سازد.
در خلاف جهت باد حرکت کنید

باید خود را از انجام یک سری کارها منع کنید. این کارها، کارهای روتینی ایست که رقبا آن را انجام می دهند. برای موفقیت در این کار شما باید کارهایی را که رقیبان انجام می دهند را کنار گذاشته و به دنبال راهکاری جدید برای کسب و کار خود باشید.
استراتژی تمرکز

یکی از انواع استراتژی در مدیریت، استراتژی تمرکز می باشد که تاکید آن روی افزایش تمرکز حواس سازمان شما می باشد. بررسی های زیر را در این بخش برای شما انجام داده ایم.
تمرکز روی رقیبان

روی نقاط ضعف رقیبان خود تمرکز کنید، ببینید که رقبای کسب و کار شما در چه حوزه ای ضعیف عمل می کنند ، روی آن تمرکز کرده و آن را به مزیت رقابتی خود تبدیل کنید
تسلط روی حوزه ای خاص

مهارت خود را روی حوزه ای خاص متمرکز کنید، اینقدر در این حوزه عالی عمل کنید که هیچ رقیبی توان رقابت با شما را در این حوزه نداشته باشد. گاهی تمرکز روی حوزه ای خاص بشترین میزان افزایش ثروت را برای شما رقم خواهد زد.
سال های فعالیت

مایکل پترسون معتقد است اگر شرکتی روی حوزه ای خاص متمرکز شود بعد ۷ سال به بیشترین بازدهی خواهد رسید، اما اکثر شرکت ها قبل از اینکه به ۷ سال کاری خود برسند، حوزه ی فعالیت خود را تغییر داده و به کلی از آن کار خارج می شوند.
حوزه فعالیت

مدام حوزه فعالیت خود را تغییر ندهید و به اصطلاح از این شاخه به آن شاخه نپرید. اگر مدام فعالیت خود را تغییر دهید به یک همه چی دانی تبدیل خواهید شد که در هیچکدام از این کارها صد در صد نمی باشید، پس بازدهی برای شما نخواهد داشت.
کنار گذاشتن چند کار همزمان

سعی نکنید چند کار را به طور همزمان انجام دهید. کارهای خود را اولویت بندی کنید و با برنامه ای درست و اصولی کارهایی که بیشتر برای شما موجب افزایش سود و ثروت می شود را انتخاب کرده و تمام تمرکز خود را روی آن کارها قرار دهید.
انواع استراتژی در مدیریت
استراتژی غافلگیری

استراتژی غافلگیری از دیگر انواع استراتژی در مدیریت می باشد. به نظر راحتترین راه شکست دشمن غافلگیری است. باید در این استراتژی به نکات زیر توجه کنیم
ترکیب محصولات و خدمات

باید تا می توانید در این مرحله روی خدمات خود متمرکز شوید. مثلا کاملترین پکیج را برای مشتریان خود ارسال کنید. باید تا می توانید کارهای را انجام دهید که رقبا را غافلگیر کرده و در عین حال آنان توان انجام آن را نداشته باشند.
بهترین استفاده از زمان

باید تا می توانید تبلیغات خود را در کوتاهترین زمان ممکن انجام دهید، و در زمان کوتاهی همه را از وجود خود با خبر سازید. برای اینکار می توانید کل بودجه تبلیغات خود را در یک ماه خرج کرده و از آن برای تبلیغ و معرفی خود استفاده کنید. با اینکار مخاطبان به هرجایی که مراجعه می کنند تبلیغ شما را خواهند دید، و وقتی شما را در چند رسانه ببیند به شما اعتماد کرده و راغب خواهند شد که به سمت شما سوق پیدا کنند.
استفاده از فناوری

تا می توانید فناوری های روز مربوط به کسب و کار خود را شناسایی کرده و از آنان برای بهبود کالا و خدمات استفاده کنید. پیتزا دومینو هنگامی که مشاهده کرد که اکثر رقبا تحویل در حداقل زمان ممکن را مزیت رقابتی خود قرار داده اند، از اصل غافلگیری به درستی استفاده کرده و قابلیتی را در سایت خود ایجاد کرد که افراد می توانند پیتزای خود را خودشان طراحی کرده و سفارش دهند. اینکار را تا آن زمان هیچکس انجام نداده بود و تا مدتی هیچکس انجام نخواهد داد.
استراتژی بهره برداری

از دیگر انواع استراتژی در مدیریت بهره برداری است. در این بخش باید بدانید که هیچ پیروزی ماندگار نیست. همه کالاها یک نقطه اوج، و یک نقطه سقوطی دارند. این را بدانید که بیش از ۷۰ درصد بازار از وجود شما اطلاعی ندارند. تا احساس کردید نوآوری شما رو به موفقیت است کل بودجه تبلیغات خود را به آن اختصاص دهید و این کالا و خدمات خود را به گوش تمامی مردم برسانید. به دنبال این باشید که سود ۱۰ ساله را در یک سال بدست آورید. اگر بخواهید تا آن موقع صبر کنید تمامی رقیبان محصولات شما را شناخته و به سرعت مدلی بهتر از آن را به بازار عرضه می کنند.
استراتژی سردرگمی رقبا

یکی دیگر از انواع استراتژی در مدیریت سردرگمی رقبا می باشد که با روش های زیر انجام می شود.
وسوسه نکردن رقبا

رقیبان خود را وسوسه نکیند. مدام کارهایی را انجام ندهید که آنان تحریک شوند. مثلا اگر به شما زنگی زده شد و گفته شد که ما باگ های سیستم شما را می دانیم از آنها راهنمایی بخواهید تا اینکه بگویید اصلا اینطور نیست و سیستم ما مشکلی ندارد.
جلب توجه

بهترین کاسب کسی است که هیچکس تشخیص ندهد درآمدش چقدر است. برند خود را هر جایی مطرح کنید به جز جلو چشم رقبا. کاری نکنید که تمام تمرکز ذهن رقیبان روی شما معطوف شده باشد.
منابع سود

هیچگاه کاری نکنید که نشان دهد که اصلی ترین منبع سود شما کجاست. با اینکار شما خود را از کسب درآمد خواهید انداخت.
مخفی نگه داشتن برنامه ها

برنامه های آتی خود را همه جا بازگو نکنید. رقیبان به دنبال این هستند که برنامه های شما را پیش بینی کنند و به سرعت استراتژی برای آن پیاده کنند. برنامه های مهم را نزد خود نگه دارید تا بتوانید آن را به بهترین شکل عملی کنید.
نتیجه گیری

حال که انواع استراتژی در مدیریت را شناختیم باید بتوانیم بهترین استراتژی را برای شرکت و سازمان خود پیاده سازی کنیم تا بیشترین بازدهی و سودآوری را داشته باشیم. پیدا کردن استراتژی درست از مهمترین کارهای مدیریت می باشد. زیرا اگر این کار با دقت انجام نشود، انتخاب استراتژی اشتباه موجب تباهی و نابودی ما خواهد شد.
چنانچه موفق به اتمام این مقاله در مدت زمان تخمینی نشده اید به سایت تست تندخوانی مراجعه نمایید

خواهشمندیم با دیدگاه سازنده خود ما را در ارائه هرچه بهتر مقالات یاری نمایید

تیم آموزشی ماهان تیموری
نویسنده: ماهان تیموری – صابر خلیلی

ارائه دهنده آموزش های کسب و کار ، کارآفرینی ، مصاحبه حضوری

نوشته شده توسط ماهان | چاپ یادداشت | 0 نظر
حافظه تصویری قویترین اهرم یادگیری
جمعه 23 تیر 1396 ساعت 11:18

در این مقاله به بیان روش های حافظه تصویری می پردازیم.حافظه تصویری کمک می کند تا بتوانیم اطلاعات را به سرعت به ذهن بسپاریم و زمانی که به آنها احتیاج داریم با سرعت بالایی به خاطر بیاوریم.روش صحیح مطالعه همین است که باعث می شود تا یک مطالعه ی لذت بخش داشته باشیم.باید با نحوه ی عملکرد و زبان حافظه بیشتر آشنا شوید.برای اینکه به این توانمندی برسیم نیاز است که با نحوه کارکرد حافظه ; نحوه کارکرد مغز ; نحوه کدگذاری حافظه (بیشتر کدگذاری از طریق حافظه ی تصویری مدنظر است) و اطلاعات آشنا شوید.
به طور کلی اطلاعات بر اساس سه عنصر در ذهن انسان قرار میگیرند:
ریتم، تصویر (حافظه تصویری) و ارتباطبه طور مثال جدول ضرب را به این دلیل خوب یاد گرفتیم که حالت ریتمیک دارد یا تصور کنید برای به خاطر آوردن کسی با استفاده از تصویری که از قبل در ذهنمان داریم او را سریع میشناسیم.در واقع اکثر اطلاعاتی که در ذهن افراد ثبت می شود بر اساس تصویری است که از آن در ذهن دارند.از روش های تقویت حافظه می توانیم برای یادگیری بهتر استفاده کنیم تا حافظه ی ما بسیار قدرتمند شده و به یک فرد استثنایی تبدیل شویم.
آموزش تقویت حافظه به روش تصویرسازی
ابزارهای کمک حافظه ایحافظه تصویری

به ابزارهایی گفته می شود که با استفاده از آنها اطلاعات را خیلی راحت تر در ذهن ثبت و نگهداری کند و زمانی هم که لازم باشد به راحتی در دسترس قرار گیرد.سالها پیش یونانیان ابزارهایی را اختراع کردند که به وسیله آنها اطلاعات راحت تر به ذهن می سپردند سیستمی که این ابزارها در آن قرار داشت سیستم تدابیر یادیار نامیده می شد.در این مقاله به شرح این سیستم می پردازیم.

اولین و مهمترین نکته ای که در سیستم حافظه باید اهمیت داده شود بحث تصویر سازی ذهنی یا حافظه ی تصویری می باشد .هر چه قدرت تصویر سازی در ذهنمان بیشتر باشد اطلاعات برای مدت طولانی تری در ذهنمان باقی می مانند.قواعدی که باید درآموزش حافظه تصویری رعایت کرد:
بزرگ نمایی اجسامتصاویری که در ذهنتان می بینید یا باید بینهایت بزرگ باشند یا باید تعداد زیادی را شامل شوند.
تصور جسمی بی ربط
از تصویری که در ذهن خود می سازید یک استفاده بی ربط انجام دهید به طور مثال از یک خودکار تصویری بسازید که خودکار در حال پرواز کردن است.

تصوری طنز آمیزسعی کنید تصویری که در ذهن خود می سازید بسیار خنده دار باشد هر چقدر این تصویر طنز گونه تر باشد ماندگاری آن در ذهن شما بیشتر است.

تصور رنگی

سعی کنید تصویری که می سازید رنگی باشد.اگر دقت کرده باشید صفحه های کتاب چون رنگی نیست در حافظه ما نمی ماند ولی وقتی یک قسمتی از آن را با علامت زن رنگی می کنیم در حافظه ما باقی می ماند.

ارتباط موثر

اگر بخواهیم دسته ای از کلمات را به خاطر بسپاریم حتما باید آنها را دوتادوتا وبا یک ارتباط موثر به خاطر بسپارید.


داستان سرایی در ذهن

تصاویر را باید در ذهنتان ببینید نه اینکه با یک داستان سرایی اطلاعات را به ذهنتان بسپارید.

قاعده کلی : مغز انسان چیزی به نام کلمه نمی شناسد آن چیزی که مغز می شناسد تصویر یا مجموعه ای از تصاویر می باشد.کارهایی که انجام آن میتواند به صورت کلی باعث تقویت حافظه و افزایش سرعت یادگیری شما می شود حافظه هرگز نابود نمی شود. افراد پیر و کسانی که به کندی حافظه دچار هستند نیز میتوانند با پشتکار و شناخت نوع حافظه خویش به بازیافت آن بپردازند.

در ابتدا بهتر است که به جای یادداشت کردن نکات مختلف آنها را به ذهن خود بسپارید و بعد از آن تلاش کنید که در مورد این نکاتی که در ذهن خود دارید با دیگران بحث کنید. شاید دوست شما علاقه مند باشد که شما توضیحاتی در مورد نقاشی هایی که اخیراَ در یک نمایشگاه دیده اید به او ارائه کنید. اینچنین موقعیت هایی بسیار مناسب است تا شما بتوانید ماهیچه های مغز خود را به کار بیاندازید.

احتمالاً برای شما هم جالب خواهد بود وقتی بفهمید که چگونه این امکان وجود دارد که مسیرهای عصبی جدید در مغز خود ایجاد کنید. این کار با انجام مداوم یک کار جدید امکان پذیر است. برای شروع لازم است که کارهایی را که لازم است انجام دهید به تعویق نیاندازید. اگر این عادت در شما وجود دارد بهتر است برای شروع به سراغ انجام کاری بروید که تمایلی به انجام آن ندارید. قسمتی از این کار را انجام دهید.
تشکیل مسیر های عصبی جدیدانجام قسمتی از این کار در واقع شما را در مسیر تکمیل آن کار قرار میدهد و تشکیل مسیر های عصبی جدید به تدریج درمغز شما آغاز میشود. برای مثال اگر به خواندن و به خاطر سپردن اشعار تمایلی ندارید و چندین روز است که این کار را به تعویق انداخته اید بهتر است اقدام به حفظ تنها دو بیت کنید همین کار شما را در مسیر تکمیل نهایی این کار قرار می دهد و مسیر های عصبی جدیدی را در مغز شما ایجاد می کند.

مغز شما هم مانند سایر عضلات بدنتان برای قویتر شدن احتیاج به تمرین بیشتر دارد پس بهتر است به دنبال یادگیری کار ها و مهارت های جدیدی باشید. اگر تا به حال اقدام به یادگیری نواختن یک ساز و یا آموزش یک زبان جدید نکرده اید شاید وقت ان باشد که آنها را شروع کرده و با این کار بزرگترین کمک را به حافظه خود کنید.
پردازش اطلاعات و عملکرد مغز

اگر می خواهید به پردازش اطلاعات و عملکرد مغز خود کمکی کنید بهتر است ورزش کردن را فراموش نکنید چرا که تنها ۲۰ دقیقه ورزش منظم در طول روز نه تنها باعث سلامت جسمی شما میشود بلکه میتواند قدرت پردازش اطلاعات و عملکرد مغز شما را نیز افزایش دهد. علاوه بر اینها ورزش کردن میتواند روند تشکیل اتصالات عصبی جدید را در مغز شما تسریع کند. تغذیه شما نیز تاثیر مستقیمی در انواع حافظه در مغز شما خواهد گذاشت. ماهی،میوه ها و سبزیجات باعث بهبود عملکرد حافظه شما میشوند فلاونول و انتی اکسیدان دو ماده ای هستند که تاثیر خیلی زیادی بر روی عملکرد مغز شما خواهند داشت اگر به دنبال ماده غذایی هستید که به مقدار بالا حاوی این مواد باشد ما به شما شکلات تلخ را معرفی میکنیم.

افراد برونگرا افکار خود را بهتر پردازش می کنند. پس اگر به دنبال عملکر بهتری در مغز خود در مورد پردازش اطلاعات هستید به شما پیشنهاد میشود به دنبال برقراری ارتباطات معنی دار در زندگی خود باشید. هم صحبتی با کسانی که دوستشان دارید مانند خانواده و دوستان میتواند به شما کمک کند که پردازش افکار و اطلاعات در مغز شما بهبود پیدا کند.
نتیجهزبان مغز زبان تصاویراست نه کلمات؛تصاویر رنگی داروی تقویت حافظه هستند؛پس اگر می خواهیم چیزی را به خاطر بسپاریم باید تمرکز حواس خود را از روی حفظ کردن داستان برداریم و سعی کنیم تمرکز ذهن خود را روی تجسم تصاویر بگذاریم.هرچقدر این تصاویر با ایده های خلاقانه غیرمنطقی تر خنده دارتر و ملموس تر باشند حفظ و بازیابی آن آسان تر خواهد بود.چنانچه موفق به اتمام این مقاله در مدت زمان تخمینی نشده اید به سایت تست تندخوانی مراجعه نمایید.خواهشمندیم با دیدگاه سازنده خود ما را در ارائه هرچه بهتر مقالات یاری نمایید


تیم آموزشی ماهان تیموری
نویسنده: ماهان تیموریارائه دهنده آموزش های کسب و کار ، کارآفرینی ، هوش مالی , تقویت حافظه , عملکرد مغز
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال پاسخ 


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
تماس با ما | سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران | بازگشت به بالا | بازگشت به محتوا | آرشیو | پیوند سایتی RSS