ماگستان، خرید ماگ، خرید فلاسک و خرید هدیه در همین نزدیکی!

خرید هدیه، خرید ماگ

تابلو اعلانات سایت
میلیاردرها مرامنامه (قوانین سایت) میلیاردر هدف این سایت چیست؟ میلیاردر دانلود ماهنامه سایت
میلیاردرها اتمام حجت (حتما بخوانید.) میلیاردر راه اندازی کسب و کار توسط اعضا میلیاردر مسابقه دوبرابر کردن پول
میلیاردرها عضویت در بخش ویژه VIP میلیاردر موفقیت های دوستان بعد از عضویت در سایت میلیاردر تبلیغات و معرفی کار و شغل شما

راهنمای خرید هدیه، ماگ و فلاسک

ماگستان, اولین و تنهاترین

ماگستان, اولین و تنهاترین

آموزش تجربی بازیافت پلاستیک - صنعتی در ایران که بیشتر در دست افغان
زمان کنونی: 04-20-2024, 05:34 PM
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: saadati
آخرین ارسال: saadati
پاسخ: 13
بازدید: 10046

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 20 رأی - میانگین امیتازات : 2.75
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آموزش تجربی بازیافت پلاستیک - صنعتی در ایران که بیشتر در دست افغان
12-14-2016, 02:20 AM
ارسال: #11
RE: آموزش تجربی بازیافت پلاستیک - صنعتی در ایران که بیشتر در دست افغان
سه رشته دیگر باقی مانده که قصد دارم امشب هر سه رشته رو توضیح بدم و تاپیک خاتمه پیدا کنه
بازیافت نایلون یا به اصطلاح مشما
مسلما همه با پلاستیک های نایلونی آشنا هستن گاراژهای ضایعاتی نایلون های ضایعاتی رو جدا میکنند و کسانی که تخصصشون بازیافت نایلون هست این ها رو خریداری و بازیافت میکنند بار به اندازه کافی در شهرهای بزرگ گیر میاد. در مدتی که بنده در این کار تحقیق میکردم همه چکی بودن بازار نایلون را مشکل اصلی این رشته میدونستن شخصا به این رشته علاقه داشتم اما به خاطر چکی بودن پشیمون شدم
طرز بازیافت این رشته رو به طور دقیق نفهمیدم دلیلش هم این بود که متاسفانه کسانی که کلا در بازیافت پلاستیک کار میکنند آدم هایی هستند که دانش و سواد کافی در این زمینه ندارند!!! فقط تجربه و مهارت دارند مثلا نمیدونند که فیلم پلاستیک پ پ چی هست پلی اتیلن چی هست و بدتر این که از خودشون اسم درآوردن مثلا به پوسته مواد غذایی مثل پوسته پفک میگن نایلکس در صورتی که من میدیدم که این از جنس فیلم پ پ هست و خب این باعث میشد که من نتونم خیلی وقت ها این ها رو تخلیه اطلاعاتی کنم Big Grin مثلا میگفتن نایلکس توی بار نباید باشه حالا من مونده بودم نایلکس باید میرفتم کلی تحقیق میکردم میفهمیدم منظورشون فیلم های پ پ هست این مشکل خیلی توی این صنعت هست ولی توی نایلون بیشتر بود و من آخر نتونستم طرز بازیافت کامل رو بفهمم
در هر صورت کسی بخواد وارد این کار بشه میتونه با کمی پول و کار کردن در یک کارگاه بازیافت نایلون یا قاپ رفتن کارگر ماهر در این زمینه روش رو کامل متوجه بشه
چیزی که بنده فهمیدم اینا هستن
نایلکس ( همون فیلم های پ پ ) در بار نباید باشه و موقع خرید باید به این مورد توجه بشه
نایلون ها باید از نظر جنس دسته بندی بشن ( این رو نمیدونم چی کار میکنن )
رنگ بندی و دسته بندی از نظر تمیزی
آسیاب - پیشنهاد میشه با آسیاب شمشیری آسیاب بشه
شستشو - کار بسیار سخت در مورد نایلون

کندر کردن
و گرانول و تمام
نکات مهمی که من میتونم بهش اشاره کنم این هاست
- پلاستیک های بسته بندی بی رنگ مثل پلاستیک هایی که دور شل های نوشابه میزنن و سوپر مارکت ها میذارن بیرون تا وانتی ها ببرن رو دیدین این پلاستیک ها ارزش بالایی دارند اگر کسی اینها رو بتونه جمع کنه و آسیاب و گرانول کنه میتونه با قیمت خوب و نقد ( حداقل تا یک سال پیش که نقد بود ) بفروشه
- گرانول مشکی نایلون در تولید پلاستیک زباله و سبد به کار میره
- بعضی از بازیافتی های نایلون پلاستیک هایی که چاپ دار قرمز دارند رو جدا و با دستگاهی به نام گاز گیر گاز گیری می کنند ( نمیدونم چرا و چی میشه )
- نایلون ها باید چند بار شست و شو بشن و هر چی باز تمیز تر بشه بهتر میخرن
- گرانول سفید ( شفاف ) یا عسلی ( به رنگ عسل ) از بقیه رنگ ها با ارزش تر و بهتر فروخته میشه
- بار شرکتی و تمیز مثل نایلون های پالتی کارخانه های یا نایلون های ایران خودرو و سایپا و یا همین نایلون ها سوپر مارکتی که مثال زدم گزینه مناسبی هستن برای یک کار با درآمد مناسب و راحت اگر بتونید گیر بیارین

بازیافت کریستال یا پلی استایرن GPPS
دوستان بازیافتی به پلی استایرن GPPS میگن کریستال
این رشته رشته ای بود که برای خودم انتخابش کردم و قصد هم نداشتم در موردش توضیح بدم اما حالا که بی خیالش شدم آموزش میدم این رشته نقدی بود اما شرایط این هم به چکی تغییر کرد !!!
کریستال چیه ؟ چراغ عقب خودرو , ظروف یک بار مصرف که شبیه ظرف شیشه ای هستن و اکثرا شیرینی داخلش میگذارن و ... رو میگن کریستال
بازیافتی ها و آسیابی های لاک کریستال ها رو جدا میکنن و به صورت زنده به کسانی میفروشن که بهشون میگن کریستال کار
یک کاریستال کار این ها رو میخره جداسازی میکنه و بعد شست و شو و آسیاب و فروش
چگونه بازیافت میشه
بارهای کریستال ترکیبی از پلی استایرنGPPS ( کریستال ) و PMMA ( دگالون ) و پلی کربنات هست البته میتونه پلاستیک های دیگری هم باشه
این سه پلاستیک فوق العاده شبیه هم هستن و نیاز به روش های خاصی برای جداسازی هست
برای جداسازی کریستال و پلی کربنات از آب نمک استفاده میشه. همون طور که میدونید نمک چگالی آب رو بیشتر میکنه. شما باید با حل کردن نمک در آب چگالی رو تا حدی بالا بیارید که کریستال روی آب شنارو بشه و پلی کربنات به خاطر چگالی بیشتر (1.22 ) همچنان ته آب باقی بمونه
در مرحله بعد کریستال و دگالون که از پلی کربنات جدا شدن به وسیله تست سوزاندن از هم دیگر تشخیص داده میشن متاسفانه فراموش کردم که در اثر سوزاندن این پلاستیک چه تفاوت هایی از خود نشون میدن ولی با جستجو در وب انگلیسی میتونید متوجه بشین چگون با سوزاندن یک تکه پلاستیک که نمیدونید دگالون هست یا کریستال بفهمین که پلاستیک مورد نظر از چه جنسی هست
بعد از مرحله دوم رنگ بندی و آسیاب و شست و شو و فروش

بازیافت پت
این کار با کلاس ترین و پر درآمد ترین رشته هست و بیشتر دست بزرگانه
پت یا همون بطری های نوشابه رو زنده میخرین باید دقت بشه که بطری های پی وی سی داخل بار قاطی نشه بسیار مهمه در میزان ناخالصی پت آسیابی رو با ppm میسنجند در واقع دو سه تا بطری پی وی سی قاطی بار بشه بار خراب میشه
بطری های پی وی سی بیشتر از نوع کاربردشون تشخیص داده میشن مثل قوطی مواد شوینده که پی وی سی هستن نکته دیگه اینه که پت با باد کردن پریفرم تولید میشه و تهش یه دایره تو پر هست اما بطری های پی وی سی تزریقی هستن و یه خط از وسط دو نصفش کرده و انگار این دو نیمه رو به هم چسبوندن
توضیح زیادی لازم نیست به اندازه کافی در این مورد اطلاعات در وب فارسی هست و با کمی جستجو میتونید اطلاعات کافی در مورد این رشته به دست بیارید
معمولا یک خط هات واش برای این کار میگیرن ( سرچ کنید ) و این بطری ها رو بازیافت میکنند پرک های آسیابی با آب داغ و سدیم هیدروکسید شسته میشن تا چسب لیبل بطری ها خوب پاک بشه چون این چسب ها هم از جنس پی وی سی هست و بار رو خراب میکنه
در مورند نقدی یا چکی بودن هم نظری ندارم به اندازه کافی آگهی خریدار و فروشنده توی وب هست
خریداران نهایی این محصول تولید کنندگان الیاف مصنوعی هستن که گویا ازش موکت تولید میکنند

-----------------------------
در پایان بازم تکرار میکنم وضعیت فعلی این صنعت خوب نیست و رکود و معضل خرید چکی گریبانگیر این صنعت هم شده ( هر چند هنوز هم میشه یه کارایی کرد و در پست های اشاره شده - بار شرکتی و تمیز یا بار زنده فروشی و واسطه گری - ) و همون طور که قبلا گفتم بنده هیچ نظر و توصیه ای در مورد بازار و فروش محصول ندارم بنده فقط اطلاعاتی که دو سال و نیم از عمرم رو صرفش کردم در اختیار شما قرار دادم و منتی هم نیست کم از اطلاعات دیگران استفاده نکردم حالا بخوام منت بگذارم
اطلاعاتی که من اینجا گذاشتم مطمئن باشین که بسیار به درد بخود هستن و هیچ جای دیگه جز شاگردی و ورود به کارگاه های بازیافت ( تاره اگر راهتون بدن ) این اطلاعات رو نمیتونید پیدا کنید این اطلاعات به نوعی ادای دین من هست به کسانی که اطلاعاتشون رو حالا در هر زمینه ای منتشر کردن و من ازشون استفاده کردم مخصوصا کاربران پرشین تولز که همیشه من رو راهنمایی و کمک کردن

با آرزوی موفقیت برای تمامی شما
ختم تاپیک
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
12-14-2016, 05:23 PM
ارسال: #12
با سلام خدمت دوست عزیزی که این اطلاعات و تجربیات رو در اختیار همگان قرار دادی
منم چند ساله خدمت رفتم و بیکارم با دیپلم زیاد جایی به ادم نه کار میدن نه زن ...

چندی هست که چشم به تولید پت ( هات واش ) خورده و مشتاق این کار شدم البته هنوز سرمایه ای برای این کار ندارمو برای شغل اینده در نظر گرفتم....البته همینجوری هم نمیپرم وسط دوره های اموزشی که خانم ارشادی تهران هم میدن باید برم که که کلا با اصول تئوری کار اشنایی پیدا کنم

ولی خیلی به نظر شغل با کلاس و پر پول هست و با دستگاه های جدیدی که اومده با 2 نفر میشه روزانه از 500 کیلو تا 20 تن رو در یک شیف کار تحویل داد !!

قیمت هایی که برای دستگاه ها گرفتم از 145 میلیون تا 250 میلیون بسته به تناژ مورد نیاز میخواد ... ولی چنتا سوال دارم شما که تجربه دارید و پیگیر هستین ..

1- ایا واقعا در این شرایط اقتصادی و یا حتی بعد ها این خط تولید اشباه و یا به دلیل نبود مواد و یا خریدار متوقف نمیشه ؟!
2- سودی که به گوش من خورده از 30 میلیون تومن به بالا هست ؟!!!و خرید تضمینی و یا معرفی مستقیم به کارخانه جات برای فروش مستقیم!ایا میشه تاییدش کرد؟
3 -ایا این کار رو میشه با طرح توجیهی پیش برد و با وام شروع کنیم یا خیر یه چند سالی رو مشغول به کار بشیم و بعد با جمع کردن یه سرمایه ای شروع کنیم ؟؟
12-15-2016, 02:23 AM (آخرین ویرایش در این ارسال: 12-15-2016 02:24 AM، توسط saadati.)
ارسال: #13
(12-14-2016 05:23 PM)aligoogle1 نوشته شده توسط:  با سلام خدمت دوست عزیزی که این اطلاعات و تجربیات رو در اختیار همگان قرار دادی
منم چند ساله خدمت رفتم و بیکارم با دیپلم زیاد جایی به ادم نه کار میدن نه زن ...

چندی هست که چشم به تولید پت ( هات واش ) خورده و مشتاق این کار شدم البته هنوز سرمایه ای برای این کار ندارمو برای شغل اینده در نظر گرفتم....البته همینجوری هم نمیپرم وسط دوره های اموزشی که خانم ارشادی تهران هم میدن باید برم که که کلا با اصول تئوری کار اشنایی پیدا کنم

ولی خیلی به نظر شغل با کلاس و پر پول هست و با دستگاه های جدیدی که اومده با 2 نفر میشه روزانه از 500 کیلو تا 20 تن رو در یک شیف کار تحویل داد !!

قیمت هایی که برای دستگاه ها گرفتم از 145 میلیون تا 250 میلیون بسته به تناژ مورد نیاز میخواد ... ولی چنتا سوال دارم شما که تجربه دارید و پیگیر هستین ..

1- ایا واقعا در این شرایط اقتصادی و یا حتی بعد ها این خط تولید اشباه و یا به دلیل نبود مواد و یا خریدار متوقف نمیشه ؟!
2- سودی که به گوش من خورده از 30 میلیون تومن به بالا هست ؟!!!و خرید تضمینی و یا معرفی مستقیم به کارخانه جات برای فروش مستقیم!ایا میشه تاییدش کرد؟
3 -ایا این کار رو میشه با طرح توجیهی پیش برد و با وام شروع کنیم یا خیر یه چند سالی رو مشغول به کار بشیم و بعد با جمع کردن یه سرمایه ای شروع کنیم ؟؟
سلام من در تاپک بارها گفتم نمیتونم در مورد بازار و امکانسنجی اقتصادی نظری داشته باشم پس هر سه سوالتون رو واقعا جوابی براش ندارم مخصوصا این که پت نسبت به رشته های دیگه سرمایه بالاتری میخواست و من وارد بحث بازارش هم نشدم

بگذریم
سایت پلیمر سبز سایت خوبیه و اطلاعات خوبی داخلش هست اما من دوست ندارم با کسانی که دستگاه های خط تولید رو میفروشن در مورد امکانسجی اقتصادی محصول تولیدی اون خط مشورت کنم!

ضمنا شما یه آسیاب بخرید و در حجم کم شروع کنید بهتره تا یک دفعه 200 تومن بیارین توی کار به علاوه این که خیلی از دستگاه ها رو میشه خودتون بسازین وطراحی کنید مثلا به جای مخازن خط از تانک پلیمری استفاده کنید
دو سال پیش 50 تومن سرمایه اولیه برای شروع کار تخمین بنده بود
ارسال پاسخ 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  کمک جهت ساخت قالب تزریق پلاستیک Kaseb 12 9,839 09-30-2019 08:34 PM
آخرین ارسال: yordsevan
  طراح ماشین آلات صنعتی چه کاری میتونه بکنه؟ خانم مهندس 0 401 05-27-2018 04:07 PM
آخرین ارسال: خانم مهندس
  آسیاب پلاستیک saadati 19 29,032 05-21-2018 01:50 AM
آخرین ارسال: Mehrdad.0015
  پیدا کردن مشتری خارجی (بازاریابی خارج از ایران) hamid.h 13 24,018 05-10-2018 11:22 AM
آخرین ارسال: katii
  نظر شما در مورد نانوایی لواش؟ tiktaks 2 617 04-04-2018 07:56 PM
آخرین ارسال: avahid75
  بازیافت قوطی نوشابه و تولید شمش آلومینیوم saadati 11 18,780 03-10-2017 11:02 PM
آخرین ارسال: simplify94
  سوال در مورد تولید قطعات پلاستیکی moslem.b 4 1,907 03-10-2017 10:47 PM
آخرین ارسال: simplify94
  بهترین طرح صنعتی یا تولیدی mahdi1989 10 9,919 02-13-2017 12:25 PM
آخرین ارسال: mehdi.system58
  بازیافت پلاستیک saadati 37 7,858 01-15-2017 10:01 PM
آخرین ارسال: غلاملو
  خرید آسیاب پلاستیک saadati 4 3,005 01-15-2017 09:54 PM
آخرین ارسال: غلاملو
  بازیافت باطری سربی اسیدی theboy 29 12,847 12-29-2016 12:32 AM
آخرین ارسال: نام کاربری میثم
  می توان محصولا را بدون برند در بازار توضیع کرد? kastrol 5 939 05-19-2016 07:24 AM
آخرین ارسال: aligoli
  تولید پلاستیک نایلون برای پوشش گلخانه Ajafari 0 1,643 03-27-2016 12:35 PM
آخرین ارسال: Ajafari
  تجارت 120,000 میلیارد تومانی در سال را باید جدی گرفت mehdi098 18 4,814 01-30-2016 06:00 PM
آخرین ارسال: business_nuts
  تولیدی در زمینه الکترونیک و کامپیوتر با 50 میلیون؟!! rezaeee 6 1,582 11-21-2015 05:11 PM
آخرین ارسال: Shahramnon
  زمین های صنعتی ارزون schayan 4 1,904 10-25-2015 12:53 PM
آخرین ارسال: یوسف وثوقی
  راهنمایی در مورد تولید میلگرد از ضایعات اهن ghadirteam 0 2,390 06-28-2015 03:39 AM
آخرین ارسال: ghadirteam
  اینجا تزریق کار پلاستیک یا گرانول ساز هست ؟ saadati 1 1,636 06-20-2015 11:22 AM
آخرین ارسال: sadeghy
  ایجاد یک کارخانه در افغانستان farza4 2 1,038 06-20-2015 10:51 AM
آخرین ارسال: sadeghy
  ایده جالب : بازیافت زباله خانگی theboy 6 3,572 06-09-2015 11:37 PM
آخرین ارسال: hamed0050

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
تماس با ما | سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران | بازگشت به بالا | بازگشت به محتوا | آرشیو | پیوند سایتی RSS