ماگستان، خرید ماگ، خرید فلاسک و خرید هدیه در همین نزدیکی!

خرید هدیه، خرید ماگ

تابلو اعلانات سایت
میلیاردرها مرامنامه (قوانین سایت) میلیاردر هدف این سایت چیست؟ میلیاردر دانلود ماهنامه سایت
میلیاردرها اتمام حجت (حتما بخوانید.) میلیاردر راه اندازی کسب و کار توسط اعضا میلیاردر مسابقه دوبرابر کردن پول
میلیاردرها عضویت در بخش ویژه VIP میلیاردر موفقیت های دوستان بعد از عضویت در سایت میلیاردر تبلیغات و معرفی کار و شغل شما

راهنمای خرید هدیه، ماگ و فلاسک

ماگستان, اولین و تنهاترین

ماگستان, اولین و تنهاترین

دام ،طیور و شیلات
زمان کنونی: 04-20-2024, 01:03 PM
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: جوان
آخرین ارسال: mohsen_gh1
پاسخ: 53
بازدید: 20615

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 34 رأی - میانگین امیتازات : 2.88
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
دام ،طیور و شیلات
01-03-2012, 10:41 PM
ارسال: #11
RE: دام ،طیور و شیلات
p3: سلام . بعد از اینکه یه تفکیک ساده از انواع مرغ رو دیدید می رسیم به نژاد. نژاد مرغ یکی از مهم ترین فاکتورهای انتخاب اونه که مرغدار به نسبت موقعیت جغرافیایی مرغداریش باید یه نژاد مطلوب رو واسه پرورش انتخاب کنه. جالبه بدونید که امروزه دستکاری های زیادی تو ژن های مرغ ها انجام می شه تا بتونن بهترین ضریب تبدیل و مقاومت رو از مرغ بگیرن. ضریب تبدیل یعنی مرغ به ازای هر 100 گرم دونی که می خوره چقدر گوشت می ده. یه مرغ تو سال 1360 در ایران ظرف 65 تا 70 روز به وزن 2 کیلو میرسید اما الان طرف 40 روز به این وزن می رسه . یکی از عوامل این تغییر اصلاح نژاد مرغ.
نکته : اسرائیلی ها یه نژادیو درست کردن تو مرغ که پر نداره و انرژی مصرفی مرغ برای تولید پر ، می ره واسه تولید گوشت و به این صورت ضریب تبدیل بهبود پیدا کرده!!!!!!!!!
نژاد هایی که تو ایران جواب داده و الان پرورش می دن به ترتیب محبوبیت :
1- راس ( بیشترین تعداد جوجه ریزی ایران رو داره)
2- کاپ ( یه مدت رو بورس بود ولی الان مقام دومی رو داره ..... جالبه بدونید مدیریتش الان دست یه خانومه که کل مجموعه رو اداره می کنه ( باور کنید کار سختیه))
3- لوهمن ( تعداد جوجه ریزی این نژاد خیلی کمه)

[b]به نام آنکه چکار کرده با من ...[/b]
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 تشکر شده توسط: کامیار کاظمی , مهدی گل محمدی , MARYAR , jahanagahi , sajjad , arash67 , جوان , shahram......32 , pulaki , arash1367 , ناصر صادقی , vahideh , mohsen k1 , یک همراه سبز , حمید رضا غ , pouria_k
01-12-2012, 11:55 PM
ارسال: #12
P4: یه نکته که اکثر کسانی که تو کار پرورش طیور ازش غافلن اینه : 1- به امید کارگر می مونن و خودشون بالا سر مرغداری نیستن 2- هوا هوا هوا = مهم ترین عامل سلامتی مرغ تامین درست هوای سالن
موفق باشید -

تشکر شده توسط: MARYAR , کامیار کاظمی , pulaki , مهدی گل محمدی , jahanagahi , arash67 , جوان , ناصر صادقی , rezaho , یک همراه سبز , حمید رضا غ , پوراحمدی
01-13-2012, 01:45 AM
ارسال: #13
محمد جواد عزيز واقعا دستتون درد نكنه با اين توضيحات كامل و كاربرديتون منكه هيچ سررشته اي در اين زمينه ندارم كم كم دارم بهش علاقمند ميشم اميدوارم بقيه دوستان هم تجربيات ارزنده خودرا در ساير زمينه هاي شغلي اينگونه در اختيار عزيزان بگذارند و دست از كلي گويي بردارند

تماس با من09368460269

قلم گفتا كه من شاه جهانم/قلمزن رابه دولت مي رسانم
مشاهده وب سایت کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
 تشکر شده توسط: مهدی گل محمدی , jahanagahi , کامیار کاظمی , arash67 , mohamad javad , جوان , ناصر صادقی , mohsen k1
01-15-2012, 10:19 PM
ارسال: #14
p5: سلام به دوستان . یه نکته : هیچ می دونستید که آنتی بیوتیکی که مرغ تغذیه می کنه تا چندین روز تو گوشتش می مونه و وقتی انسان اونو مصرف می کنه باعث مقاومت دارویی می شه؟ حالا می دونید فاجعه کجاست : نزدیک به 98 درصد مرغدارا این نکته رو نه تنها رعایت نمی کنند بلکه دقیقا 24 ساعت قبل از کشتار یکی از قوی ترین آنتی بیوتیک ها رو به مرغ می دن و فرداش شما مرغ بسته بندی می خورید با نظارت دامپزشکی!!!!!!!!!!!!!!!!

تشکر شده توسط: کامیار کاظمی , arash67 , مهدی گل محمدی , جوان , arash1367 , tondar12 , ناصر صادقی , vahideh , mohsen k1 , یک همراه سبز , حمید رضا غ , pouria_k
01-15-2012, 10:31 PM
ارسال: #15
محمدجواد جان
ممنون از اطلاع رسانی شما
یک سوال
آیا خوردن بال مرغ ضرر دارد؟

[تصویر: Mrkamiar2.gif]

تشکر شده توسط: MARYAR , mohamad javad , arash67 , مهدی گل محمدی , جوان , ناصر صادقی , یک همراه سبز
01-15-2012, 10:48 PM (آخرین ویرایش در این ارسال: 01-15-2012 10:51 PM، توسط mohamad javad.)
ارسال: #16
- بین ما جا افتاده که بال مرغ یکی از خوشمزه ترین قسمت های بدن مرغه . اما باید بگم اگه دوستان به فکر سلامتی خودشون هستند بدونن که بال مرغ هیچ پروتئینی نداره و چون بال مرغ یکی از محل های تزریق واکسن و دارو به مرغ محسوب میشه با خوردن اون ( البته زبونم لال) یخ جورایی سرطانو به خودتون هدیه کردید. خانوم ها تو این قضیه باید دقت خیلی بیشتری داشته باشن.
یه عضو دیگه مرغ که بعدا دربارش صحبت می کنم جگر مرغه که متاسفانه تو ایران مصرف می شه. فقط اینو داشته باشین که جگر مرغ وحشتناکه؟!
دوستان بال مرغ نخورید حالا اگه نتونستید جلوی خودتونو بگیرید حداقل اون قسمت بالاییشو نخورید.

تشکر شده توسط: arash67 , مهدی گل محمدی , جوان , ناصر صادقی , vahideh , rezaho , دشتستانی 92 , یک همراه سبز , حمید رضا غ , pouria_k
01-15-2012, 11:22 PM
ارسال: #17
بازهم سوال :
محمد جواد جان، سنگدان مرغ چطور؟

[تصویر: Mrkamiar2.gif]

تشکر شده توسط: arash67 , مهدی گل محمدی , جوان , ناصر صادقی , یک همراه سبز
01-16-2012, 02:27 PM
ارسال: #18
- سنگدان مرغ هم خالی از ضرر نیست که به طور خلاصه به این موارد می شه اشاره کرد:
1- سنگدان مرغ محل جمع‌آوري سنگ‌‌ها و مواد نامناسبي است كه مرغ مصرف مي‌كند و وارد دستگاه گوارش مي‌شود.
2- ميزان كادنيوم، سرب و كروم در اين ماده غذايي بالا است و كلسترول بالايي دارد كه هر 100 گرم سنگدان مرغ 370 ميلي گرم كلسترول دارد
3-به دليل بالا بودن امگا6 سنگدان مي‌تواند مصرف آن التهاب‌زا باشد و براي افرادي دچار بيماري التهابي هستند ماده غذايي مفيدي نيست
در کل به دلیل نوع پرورش مرغ خیلی توصیه به مصرف اعضای داخلی آن نمی شود

تشکر شده توسط: کامیار کاظمی , arash67 , مهدی گل محمدی , Alireza_Kh , جوان , arash1367 , tondar12 , ناصر صادقی , vahideh , یک همراه سبز , حمید رضا غ
01-17-2012, 01:42 AM
ارسال: #19
با این توضیحات شما من که فکر کنم از حالا به بعد رژیم مرغ بگیرم.

همچون کوه استوار بمان، ... همچون رعد بتاز، ... هراسی به خود راه مده، ... تا بوده همین بوده ...
 تشکر شده توسط: arash67 , مهدی گل محمدی , mohamad javad , جوان , ناصر صادقی
01-17-2012, 05:11 PM (آخرین ویرایش در این ارسال: 01-17-2012 05:12 PM، توسط mohamad javad.)
ارسال: #20
(01-17-2012 01:42 AM)Alireza_Kh نوشته شده توسط:  با این توضیحات شما من که فکر کنم از حالا به بعد رژیم مرغ بگیرم.

ببین علیرضا جان اینها واقعیت هاییه که اگه روشن بیان بشه تو جامعه هرج و مرج می شه. شما فکر می کنی که مسئولین دامپزشکی و وزارت بهداشت نمی دونن چه خبره؟ می دونن ولی چاره ای ندارن . اگه شرایط پرورش مرغ ، کشتار مرغ و مصرف اونو تو اروپا ببینی متوجه عمق فاجعه می شی. البته من تو پست های بعدی سعی می کنم تا جایی که بتونم روش های تشخیص مرغ سالم رو تا اونجا که راه داره براتون بگم .
موفق و پیروز باشید

تشکر شده توسط: arash67 , مهدی گل محمدی , Alireza_Kh , کامیار کاظمی , جوان , ناصر صادقی , یک همراه سبز , حمید رضا غ , dara
ارسال پاسخ 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  راه اندازی یک واحد پرواربندی دام از 1 تا 100 mrd13591359 15 6,899 04-08-2016 12:48 AM
آخرین ارسال: mah114
  خرید و فروش دام زنده احسان ناظری 4 4,559 08-24-2014 10:25 PM
آخرین ارسال: احسان ناظری
  دوستان کسی در سازمان شیلات ایران آشنا داره؟ نرگس فیاض 4 1,318 08-14-2013 06:08 PM
آخرین ارسال: mamata
  پرورش طیور و مسائل مرتبط mohamad javad 16 3,900 06-28-2013 12:09 AM
آخرین ارسال: rasoul.es1989
  انواع کنجاله و خواک دام. ebrahim.ev 10 1,492 04-21-2013 04:03 AM
آخرین ارسال: دشتستانی 92

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
تماس با ما | سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران | بازگشت به بالا | بازگشت به محتوا | آرشیو | پیوند سایتی RSS