ماگستان، خرید ماگ، خرید فلاسک و خرید هدیه در همین نزدیکی!

خرید هدیه، خرید ماگ

تابلو اعلانات سایت
میلیاردرها مرامنامه (قوانین سایت) میلیاردر هدف این سایت چیست؟ میلیاردر دانلود ماهنامه سایت
میلیاردرها اتمام حجت (حتما بخوانید.) میلیاردر راه اندازی کسب و کار توسط اعضا میلیاردر مسابقه دوبرابر کردن پول
میلیاردرها عضویت در بخش ویژه VIP میلیاردر موفقیت های دوستان بعد از عضویت در سایت میلیاردر تبلیغات و معرفی کار و شغل شما

راهنمای خرید هدیه، ماگ و فلاسک

ماگستان, اولین و تنهاترین

ماگستان, اولین و تنهاترین

ما کجای کاریم؟
زمان کنونی: 03-29-2024, 07:39 PM
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: کامیار کاظمی
آخرین ارسال: pooya 90
پاسخ: 17
بازدید: 4398

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 7 رأی - میانگین امیتازات : 3.29
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ما کجای کاریم؟
01-16-2015, 12:27 AM
ارسال: #11
RE: ما کجای کاریم؟
یکی از بارزترین نشانه های اشتباه بودن قطع کردن خرید کالای خارجی
خودرو هست
اوایل که خودرو ایران با کشورهایی اروپایی رقابت می کرد بعد از روش غلطی که "محصول خودمان را بخریم" هر روز خودرو ایران عقب موند و دست اخر فاصله بسیار زیاد کیفی و قیمتی میان خودرو ما و اونهاست
اگر فرهنگ سازی بشه یا تعرفه زیاد بشه یا هر روش دیگر تا مثلا فلان جنس خارجی رو نخریم فقط و فقط به این دلیل که ایرانیش هست نتیچه بدتر شدن اوضاع خواهد بود.
جالبه همه دنیا -حتی کشورهای کمونیست- به سمت اقتصاد ازاد رفتن ولی تازه در کشور ما شروع شده به خرید محصول خودی با افزایش تعرفه یا به اصطلاح فرهنگ سازی
مشاهده وب سایت کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 تشکر شده توسط: Mohsen1988 , rad86 , مهدی 1 , jahanagahi
01-18-2015, 12:00 PM (آخرین ویرایش در این ارسال: 02-01-2015 10:53 PM، توسط مهدی 1.)
ارسال: #12
(01-16-2015 12:00 AM)pooya 90 نوشته شده توسط:  سلام
آقا مهدی فرمایشات شما درست و متین
اما من باید از خودم بپرسم من چی کار کردم برای وطنم، مردمم، اصلا برای خودم؟
شما بگو من چیکار کنم؟ بمیرم خوبه؟
دو راه بیشتر نیست یا حرفای شما رو قبول کنم و همه تقصیرات رو بندازم گردن همه کس الا خودم یا اینکه تصمیم بگیرم کاری واسه خودم بکنم.
آقا مهدی مگه همین آقای دیانی تو مورچه خورت شما اجاق گاز معمولی و صفحه ای نمیزنه بهتر از نمونه ایتالیایی، رفتی ببینی بعد قضاوت کنی؟
آقا مهدی این حرفا فرافکنیه، خدا اختیار هرکس رو بخودش داده و هیچ کس محکوم به شرایط نیست، شما این چیزا رو میبینی چون خودت اینطور فکر می کنی.
من منکر کاستی و کمبود ها نیستم به هیچ وجه، اصلا و ابدا
اما دوست دارم به یه چیز توجه کنی:
سال 58 به کشور ما حمله شد، تو وضعیتی که ما کشور بحران زده به تمام معنا بودیم، جز اینه؟
همه دنیا به عراق کمک میکردن، همه! اون که داشت با دلار و سلاح و دیگران با نیرو
بنظرت بین من و شما و جوونای سال 58 کدوم مستحق هستیم که این حرفارو بزنیم؟
اونا اگه همین حرفارو میزدن الان ما کجا بودیم؟ در حالی که اگر این حرفارو میزدن خیلی منطقی بود و نمیشد خرده گرفت.
شما میگی نمیشه، حق باشماست، نمیشه و من میگم میشه و حق دارم، میشه.
سپاس

(01-16-2015 12:03 AM)pooya 90 نوشته شده توسط:  سلام
این که بیام زمین و زمان به باد انتقاد بگیرم اتفاقا برای خودمم خوبه، خیلیم راحت حرفم قبول میکنن همه، چه اینجا چه اطرافیان

پویا جان ، قبل از اینکه بخوام پاسخی به پست شما بدم ، می خوام ازتون بپرسم در حال حاضر به چه کاری مشغول هستید و قبل از کار فعلی در چه کار یا کاهایی تجربه عملی کار دارید؟!
10_004

به عمل کار براید ، به سخن دانی و سخنرانی نیست

درد من تنهایی نیست ، بلکه مرگ ملتی است که گدایی را قناعت ، بی عرضگی را صبر و با تبسمی بر لب این حماقت را حکمت خدا می دانند. (( گاندی ))

.
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
 تشکر شده توسط: مهدی گل محمدی , maral 777 , pooya 90 , Mohsen1988 , jahanagahi
01-19-2015, 01:23 AM
ارسال: #13
سلام آقا مهدی عزیز
سال 89-90 روی تولید یه محصول نو کار کردم (اسمش بماند) در سطح نمونه هم تولید کردم و خودم شخصا بازار یابی کردم و اتفاقا توی اکثر ادارات استقبال شد اما به دلایل زیر نتونستم ادامه بدم:
1) چون تک و تنها و بدون تجربه دست بکار شدن باعث شد که محصولم یه سری عیب ها داشته باشه و چون من محصول رو تو فضای واقعی تست نکرده بودم از دید خودم پنهون مونده بود و این عیب ها باعث شد تا خودم محصول رو به ادارات نفروشم، حتی اونایی رو هم که به اشخاص فروخته بودم رفتم پس گرفتم و پولشون رو برگردوندم، طرف می گفت مطمئنی؟؟؟ اینجا سوئیس نیستا، یکی رم تو یه اداره آزمایشی نصب کرده بودم رفتم گفتم که من بدلیل اشکالات موجود، این محصول رو فعلا تولید نمی کنم، طرف گفت بیا فاکتور بنویسم این یه دونه آزمایشی رو پولش رو از حسابداری بگیر که بدلیل مشکلات فنی پولش نگرفتم. تقریبا پول هر نمونه 20000 تومان بود سال 90. و من حدودا 100 تا برای تست بازار تولید کردم.
2) با سرمایه کم دست به تولید محصولی زده بودم که سرمایه بیشتری (از نوع پولش) نیاز داشت، حتی برای تولید و عرضه در یک استان.
3) این محصول بدلیل جدید بودن حتی در صورت تامین سرمایه هم یه بازه زمانی نیاز داشت تا مردم آنرا بشناسن.
این دلایل و بی تجربگی خودم دست بدست هم دادند تا این پروژه تبدیل به یه درس بزرگ و گرانبها برای خودم بشه.
بعد از اون رفتم تهران و کار پخش گرم یه سری محصولات مصرفی برای یدکی ها، تزئینات خودرو، شرکت های آسانسوری، تاسیسات و... رو انجام دادم، محصولاتی مثل لنت برق، انواع چسب نواری و قطره ای، انواع بست های فلزی، کمر بندی، نوار تفلون و...
توی اوج تلاطم های بازار ارزی تو تهران بودم، چشمتون روز بد نبینه، هیچ کدوم از مشتریا دیگه خرید نداشتن، فقط مصرف یکی دوهفته رو میخریدن تا ببینن بعدا چی میشه!
من پیاده پخش می کردم خیلی سخت بود، یه ساک سنگین جنس با خودم می بردم و در کنارش سفارشم می گرفتم...
داشتم خودم جمع و جور می کردم و چرتکه مینداختم که یه پراید بگیرم و با اون هم جنس بیشتری ببرم و هم سریع تر باشم که ناگهان در یک پرواز فراصعودی پراید کانال 20 میلیونی را رد کرد...
اما هیچ وقت ناامید نبودم و نیستم الحمدالله
ماندن توی تهران برام خیلی سخت شد و خودم به این نتیجه رسیدم که این کار در راستای اون هدف و دورنمایی که برای خودم دارم نیست، لذا برگشتم شهر خودمون. شروع کردم به پیگیری زدن یه کارگاه بسته بندی مواد غذایی و اینقدر اینور و انور شدم تا رسیدم به اینکه یه برند برای خودم ثبت کنم و کار رو بصورت برون سپاری انجام بدم و یه مجوز از صنایع گرفتم و اظهارنامه ثبت پر کردم و امروزم برندم بعد از چند بار اخطار رد، تعویض و کش و قوس فراوان آگهی شده و زمان آگهی نوبت اولم تموم شده...
در کنار این از یکسال پیش وارد فروش و بازاریابی بیمه عمر شدم و الان کد نمایندگی تخصصی بیمه عمر از شرکت... دارم و این کارم جدی پیگیر هستم و خیلی خوشحالم از این اتفاق چرا که خدا رو شکر این کار باعث تقویت بسیار زیاد توان صحبت، مذاکره، جسارت و خلاصه هر چیز مثبته شده و خدا رو خیلی شاکرم.
انشاالله آقا مهدی محصولمون که وارد بازار شد حتما اینجا معرفی خواهم کرد تا شما دوستان خوبم هم در جریان باشید.
شاد و پیروز و ثروتمند باشید
 تشکر شده توسط: کامیار کاظمی , مهدی گل محمدی , jahanagahi
01-19-2015, 01:34 PM
ارسال: #14
(01-16-2015 12:27 AM)a162 نوشته شده توسط:  یکی از بارزترین نشانه های اشتباه بودن قطع کردن خرید کالای خارجی
خودرو هست
اوایل که خودرو ایران با کشورهایی اروپایی رقابت می کرد بعد از روش غلطی که "محصول خودمان را بخریم" هر روز خودرو ایران عقب موند و دست اخر فاصله بسیار زیاد کیفی و قیمتی میان خودرو ما و اونهاست
اگر فرهنگ سازی بشه یا تعرفه زیاد بشه یا هر روش دیگر تا مثلا فلان جنس خارجی رو نخریم فقط و فقط به این دلیل که ایرانیش هست نتیچه بدتر شدن اوضاع خواهد بود.
جالبه همه دنیا -حتی کشورهای کمونیست- به سمت اقتصاد ازاد رفتن ولی تازه در کشور ما شروع شده به خرید محصول خودی با افزایش تعرفه یا به اصطلاح فرهنگ سازی

دوست عزیز
وقتی صنعت ما همش دولتی هستش خب معلومه باید بفروشن دیگه حالا به هر زوری که شده.
یه بار گمرک رو زیاد می کنن یه بار ورود کالا ها رو ممنوع می کنن یه بار هم میگن وطنی بخریم
تا اقتصاد ما پیشرفت کنه...!!
این جور مباحث هیچ وقت به نتیجه نمیرسه
 تشکر شده توسط: مهدی گل محمدی , jahanagahi , a162 , Mohsen1988 , Elixir
01-19-2015, 06:08 PM
ارسال: #15
جالب اینجاس دولت نشسته اونجا
تاجری میاد میگه پنج میلیارد تومان؛ اچار فرانسه و انبردست میخام وارد کنم
دولت میگه باید شش میلیارد به ما بدهی تا اجازه بدیم رد بشی
تاجر پول را میدهد و دولت با زدن یک مهر اجازه ورود می دهد.
حالا به نظرتون این دولت با سود کلانی که کرده
با هزینه 50 هزار تومان برای یک مهر و جوهر ان
دلیلی دارد خودش را مشغول هزار و یک مشکل تولید در داخل بکند
کافیست چند هزار کارمند و استاد دانشگاه و سخنران و ...استخدام بکنه و این شش میلیارد رو ماه به ماه به اونها بده و اونها هم کار خاصی نکنن...
تازه کلی هم پز میده که از تولید داخل حمایت کرده
اما در پشت پرده هیچگاه اجازه نمیده کارخانه اچارفرانسه سازی در داخل ساخته بشه تا اون شش میلیاردش رو هوا نره
تازه اون کارخانه هزارتا مشکل هم برای دولت داره.... هزارتا بستر میخاد
دولت در واردات به روش تعرفه سود می کند بنابراین عاقلانه نیست که بیاد تولید داخل رو کمک کنه
وقتی دولت در واردات سودی نداشت اونوقت گام اول برداشته مبشه
مشاهده وب سایت کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
 تشکر شده توسط: saeedhashemi1371 , Mohsen1988
01-30-2015, 08:09 PM
ارسال: #16
(01-16-2015 12:27 AM)a162 نوشته شده توسط:  یکی از بارزترین نشانه های اشتباه بودن قطع کردن خرید کالای خارجی
خودرو هست

سلام
دوست عزیز تو کشور ما مثال خودرو یه پتکی شده بر سر تولید داخل!
خودرو سازی تو کشور ما انحصاریست و بخاطر این انحصار هم دولت بشدت در آن دخالت می کند و عوامل و نیروهای خودروساز ها واقعا در عرصه رقابت انتخاب نشدن و انتظاری از کسی که با رابطه جایی مشغول بشه نیست چون این تیپ افراد بشدت محتاط و محافظه کارن و نگران جایگاه خود و راضی به هیچ گونه تغییر و نوآوری نیستند و با نفوذ افراد مستعد هم مخالفن چون جایگاه خودشون متزلزل میشه.
چند وقت نشنیدی یکی از خودروسازها می گفت ما چند صدتا نیروی اضافی و ناکارآمد داریم که با توصیه مسئولین و نمایندگان مجلس اینجان و هیچ کاری نمیشه کرد!!!
خب حقوق و مزایای این افراد بی ثمر سرشکن میشه رو ماشینی که من و شما می خریم.
پس وقتی حرف از تولید داخل میشه خواهشا کیفیت پایین خودرو سازها رو دلیلی برای واردات توی سایر رشته ها که داخلی ها بسیار خوب کار می کنند نکنید.
با سپاس
02-01-2015, 07:24 PM
ارسال: #17
سلام دوستان
تا حالا این جمله رو شنیدید؟
"اگر تولید کننده ایرانی جنس خوب تولید کنه ما حتما می خریم"
این جمله رو احتمالا از زبون خیلیا شنیدید و توی گزارش های تی وی هم که زیاده که مردم به گزارشگر این حرفارو میزنن در برابر این پرسش که آیا جنس ایرانی رو به جنس خارجی ترجیح میدید؟؟؟
میخوام بگم که این جمله دیگه خیلی نخ نما و تابلو شده و کسایی که دنبال توجیه هستن بهتره دنبال حرف دیگه ای باشن.
پیش فرض ذهن ما ایرانیا اینه که جنس ایرانی بی کیفیت هستش و توی خرید های کلی مثل جهزیه و... اصلا سراغی از جنس های ایرانی نمی گیریم، اصلا توجه نمی کنیم که این جنس ایرانی هم داره یا نه؟ طرف تو عمرش یه بار یخچال خریده میگه اگر ایرانی خوب باشه ایرانی میخرم، اصلا بررسی نکرده ها!!! خدا وکیلی چند بار لوازم خانگی با برند های معتبر و با کیفیت ایرانی گرفتیم که کار نکنه و بی کیفیت باشه؟
خیلی از لوازم خانگی وارداتی تست اروپا شدن و با شرایط هوایی اونجا برچسب انرژی گرفتن و اصلا معلوم نیست تو شرایط کشور ما چه عملکردی داشته باشن اما تولید کننده ایرانی باید شرایط استاندارد ایران رو پاس کنه.
خوشحال میشم نظرات شمارم بشنوم.
ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
تماس با ما | سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران | بازگشت به بالا | بازگشت به محتوا | آرشیو | پیوند سایتی RSS