ماگستان، خرید ماگ، خرید فلاسک و خرید هدیه در همین نزدیکی!

خرید هدیه، خرید ماگ

تابلو اعلانات سایت
میلیاردرها مرامنامه (قوانین سایت) میلیاردر هدف این سایت چیست؟ میلیاردر دانلود ماهنامه سایت
میلیاردرها اتمام حجت (حتما بخوانید.) میلیاردر راه اندازی کسب و کار توسط اعضا میلیاردر مسابقه دوبرابر کردن پول
میلیاردرها عضویت در بخش ویژه VIP میلیاردر موفقیت های دوستان بعد از عضویت در سایت میلیاردر تبلیغات و معرفی کار و شغل شما

راهنمای خرید هدیه، ماگ و فلاسک

ماگستان, اولین و تنهاترین

ماگستان, اولین و تنهاترین

با گاوداری سرمایه دار شوید
زمان کنونی: 04-23-2024, 12:45 PM
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: mostafa7063
آخرین ارسال: احمدahmad
پاسخ: 101
بازدید: 23057

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 37 رأی - میانگین امیتازات : 3.16
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
با گاوداری سرمایه دار شوید
02-21-2015, 03:36 PM
ارسال: #61
RE: با گاوداری سرمایه دار شوید
بله هرچی بیشنر مطلب در اینباره میخونم میبینم اگر کسی سود واقعی در این کار میخواد، علاوه بر علاقه که فرمودید، واقعا علم هم میخواد
یک فایل خیلی خوب در مورد مدیریت گاوداری پیدا کردم که تفاوت نگاه بین قشر سنتی و صنعتی رو نشون میده!
مثلا از جالب ترین قسمت هاش اینه که کسی که میخواد مدیر گاوداری صنعتی بشه قبلا باید 2 تا 5 سال تو حوزه مدیریت گاوداری کارآموزی یا مدیریت(احتمالا منظورش در سطح خرد هستش)کرده باشه. و یا یکسال تجربه مشاوره در این زمینه رو داشته باشه! و یا در مورد مهارت ها و دانش و توانایی های مورد نیاز یه لیست طولانی تهیه کرده!
و یا در مورد وظایف مدیریت گاوداری.
جالبه و کسی اگر واقعا مصمم هستش حتما بخونه (4 صفحه بیشتر نیستش) : http://ianrpubs.unl.edu/live/g1585/build/g1585.pdf

من با دیدن این فایل که گذاشتم، همچنین اون نرم افزار که تو پست های قبل گذاشتم، دارم به این نتیجه میرسم که گاوداری یک کار زمانبر اصلی هست و نمیشه به دید کار دوم یا تفریحی بهش نگاه کرد (مگر اینکه سودش برامون مهم نباشه). وگرنه دردسر زیاد داره(از چک کردن روزانه تک تک گاوها تا سالن ها و وسایل و غذاها و تنظیم رژیم های روزانه و هفتگی و ماهانه و باتوجه به سن و شرایط گاوها و .....)

البته بعد از چندماه شاید همه این کارها عادی و روتین بشه ولی خب به هرحال وقت میبره (حداقل نصف روز فکر میکنم وقت ببره....تازه برای گله های کوچیک! برای بزرگ ها که همه ی شبانه روز آدمو میگیره!)

خلاصه اینکه احتمالا ما از پیگیری این کار انصراف بدیم....
البته قبل انصراف قطعی حتما سعی میکنم یک روز برم حضورا به چندتا گاوداری سر بزنم که بعدا دوباره جوگیر نشم و برگردم سراغش!
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
02-21-2015, 11:37 PM
ارسال: #62
بله درسته
ولی هر کاری اولش سخته مطمئن باشین اگه پشتکار داشته باشین و کارتون رو غلطک بیوفته حتما حتما حتما موفق خواهید شد من بش ایمان دارم.
02-21-2015, 11:42 PM
ارسال: #63
دوستان پیشنهاد میکنم دامدار موفق عزیزمون خانم لیلا حسنی رو سرچ بکنین
02-27-2015, 12:44 AM (آخرین ویرایش در این ارسال: 02-27-2015 12:09 PM، توسط rezaeee.)
ارسال: #64
(02-19-2015 11:25 PM)rezaeee نوشته شده توسط:  ممنون از اینکه اطلاعاتتون رو بی منت به اشتراک میگذارید
اینطور که من متوجه شدم میزان زمین مورد نیاز برای کشت ذرت علوفه 1/3 زمین مورد نیاز برای یونجه هستش یعنی 833=2500/3
یعنی حدودا برای کشت بونجه و ذرت علوفه هر راس گاو شیری نیاز به 3 هزار متر زمین داریم. درسته؟

ولی آخرش متوجه نشدم کشت یونجه و ذرت(با توجه به اینکه اونم هزینه خرید زمین+کارگر+آبیاری+نگهداری و از همه مهمتر شاید خواب سرمایه(چون فکر نکنم زمین کشاورزی رشد آنچنانی در قیمت داشته باشه؟) داره) چند درصد میتونه هزینه غذای من رو کاهش بده؟

مثلا اگر کیلویی 1000 تومن بخرم، اگر بکارم با کسر همه هزینه هاش کیلویی چقدر برام درمیاد؟

من جواب قطعی این سوالم رو نگرفتم. با محاسباتی که بالا نوشتم یعنی ما برای غذای یکسال هر راس گاو شیری نیاز به 3300 متر زمین داریم. و این یعنی برای 20 راس چیزی در حدود 6.5 هکتار زمین میخوایم!!! و این خیلی زیاد و البته خیلی گرون میشه!!!!!

البته محاسبات فوق به شرطی درسته که عدد 2500 و 833 متر که برای کشت یونجه و ذرت علوفه گفتید، با درنظر گرفتن تعداد برداشت ها بوده باشه (یعنی اینطور نباشه که مثلا در 2500 متر زمین بشه یونجه یکسال گاو شیری رو کشت کرد، ولی مثلا بشه 5 بار در سال کشت کرد و این یعنی غذای 5 راس گاو، پس زمین مورد نیاز غذای یکساله ی هر راس میشه 500 متر)

در نهایت میخوام بدونم کسی که میخواد یک کشت و صنعت تاسیس کنه ، به ازای هر راس گاو شیری ، چند متر زمین باید بخره؟
همچنین زمینی که باید بخره چه میزان آب باید داشته باشه؟
حدود قیمت چنین زمینی چقدر میشه؟
بالاخره نسبت به سرمایه خوابیده در زمین و نیروی کار و پول آب و برق و .... داشتن زمین چند درصد میتونه هزینه غذارو کاهش بده؟
02-28-2015, 11:15 AM
ارسال: #65
دوست عزیز
بنده پیشنهاد میکنم حتما به یک شرکت کشت و صنعت مراجعه کنید از نزدیک عملکرد کار و ببینید
اگر واقعا به دنبال تاسیس شرکت کشت و صنعت هستید بازدید خیلی به شما کمک میکنه
سوالاتی که دارید میتونید از صاحب شرکت بپرسید البته من توصیه میکنم عنوان نکنید
میخواید شرکت بزنید
ویا به یک گاوداری که کنار ان مزرعه هست مراجعه کنید ندیده نمیشه آشنا شد و برنامه ریزی کرد
موفق باشید

((((شنیدن کی بود مانند دیدن)))
02-28-2015, 11:52 AM (آخرین ویرایش در این ارسال: 02-28-2015 11:53 AM، توسط rezaeee.)
ارسال: #66
شما توی کدوم استان هستید؟
آیا تا به حال مزیت نسبی استان هارو در این زمینه محاسبه کردید که کجاها دامداری سود و بازده بیشتری داره؟
02-28-2015, 01:21 PM
ارسال: #67
یک سوالی هم برام مطرحه. تلوزیون هروقت کشاورزهارو نشون میده همه مینالن و ناراحتن که دلال میاد سر زمین محصول رو زیر قیمت تمام شده! ازشون میخره و .....
خب اگر دلال زیر قیمت تمام شده میتونه بخره، ما هم لابد بتونیم به قیمت تمام شده بخریم درسته؟ پس چه کاریه که آدم مزرعه بخره و خودش بکاره؟!
02-28-2015, 01:44 PM
ارسال: #68
بنده تو استان سمنان هستم بیشتر پسته در این استان و محصول دوم گردو
خودم باغ زردآلو داریم چیزی دستمونو نمیگیره اصلا به صرفه نیست
ولی محصولات استراتژیک مثل پسته خوب ج میده و درآمد بسیار خوبی داره
خیلی هارو میشناسم در این زمینه
اگر در منطقه خوش آب و هوا هستید میتونید گردو بکارید عالی از همه چیز
ببنید کشاورزی درامد داره اما باید هزینه کرد کار و توسعه داد با کم و سنتی کار کردن
به هیچ جا نمیرسید منظورم استخر ذخیره آب با سیستم نوین آبیاری حالا جالیزی باشه
یا باغی میتونید بهترین محصول برداشت کنید اگر توسعه بدید به مراتب درامدتون بیشتر میشه
میتونید دامداری در کنار کار کشاورزی داشته باشید خوبه
علوفه بکارید برای خوراک گاو شیری شیرشو بفروشید کود حاصله رو انتقال بدید تو زمین
که بهترین تقویت کننده زمین دوباره کشت و کار کنید از هر دو طرف درآمد
پیشنهاد من اینه.

اگر در ابعاد کوچک باشه هم میتونید کسب درامد خوبی داشته باشید
اگر کار کم دردسر میخواید کاشت پسته دردسر کمی داره نیاز ابی کمی داره و درآمد خیلی خوبی داره
و همچنین کاشت گردو ار در مناطق خنک اگر هستید
02-28-2015, 03:43 PM
ارسال: #69
ممنون دوست عزیز ولی من سوالم صرفا روی نهاده های دامی هست
میخوام ببینم کشاورزان که همیشه از قیمت خرید محصولات ناراضی هستند و میگند حتی پول کاشت و برداشت هم درنمیاد، خب این معنیش این میشه که ما میتونیم بدون هزینه برای خرید زمین (زمین مختص گاوداری منظور هست) بریم و علوفه رو نقدا بخریم و اینهمه سرمایه و زحمت هم برای زمین کشاورزی نذاریم!

یعنی وقتی قیمت خرید کمتر، و یا سربه سر دربیاد، چرا آدم بره و زمین بخره و خودش بکاره؟
اگرم قیمت خرید گرونتر درمیاد، پس کشاورزهایی که ناراضی هستن و میگن این قیمت خرید هزینه های مارو هم پوشش نمیده، برای چی این حرفو میزنن؟
03-01-2015, 10:16 AM
ارسال: #70
همه دامدارها یک جور نیستن گفتم قبلا بعضی با وام شروع کردن سودی که بدست میارن چیزی تهش نمیمونه
کسایی که زمین کشاورزی دارن هزینه خوراک خیلی پایین میاد فقط پول تاسیسات آبیاری ازش کم میشه
با خرید علوفه هم میشه درامد داشت ولی اگه وام داشته باشید چیزی تهش واستون نمیمونه
یا حداقل وام دارید علوفه رو خودتون تولید کنید که سود حاصله نصیب شما شه
دوست عزیز یه چیزی به شما بگم با کم به جایی نمیرسید زمین هایی کشاورزی داریم
باغی یا جالیزی که سالی 200 میلیون اجاره میکنن پس داره ما دور اطرافمون زیاده
کسایی که درامد خوبی دارن از کنار کشاورزی منتها یه محصول خوب داشته باشید
کشاورزی با دامداری بحث جداگانه یا در کنار هم عالی
به ازای هر لیتر شیر نیم کیلو کنسانتره نیم لیتر سود شما نیم لیتر هزینه شما
البته قیمت علوفه ثبات نداره ممکنه سودتون از نصف کمتر شه
کلا 1 میلیون خوراک دادید باید 2 میلیون در بیارید که نصف سود شما
اگر سود هم نکنید سر به سر میره
خودتون محاسبه کنید قیمت یونجه و ذرت علوفه + کنسانتره
خوراک روزانه گاو شیری رو بنویسید و همچنین تولید شیر روزانه
درامد و هزینه رو تفکیک کنید ببنید چقدر سود دارید
مثال یه گاو روزانه 2 الی 4 کیلو یونجه + 20 کیلو سیلو ذرت +5 کیلو کنسانتره
قیمت هر کیلو یونجه 1100 + سیلو 300 الی 400 (هر کیلو) + 1300 کنسانتره
30 الی 35 کیلو شیر تولیدی (بستگی به نژاد گاو داره) با احتساب 1200 الی 1400
درامد حاصله رو تفکیک کنید
و جور دیگه علوفه رو خودتون تامین میکنید هزینه کاهش پیدا میکنه سودتون بالا میره
ارسال پاسخ 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  برای شروع پرورش گوسفند پرواری چه میزان سرمایه نیاز هست؟ SHAYAN.IRANI 3 2,531 10-11-2017 11:10 PM
آخرین ارسال: محمد رضا 30
  سرمایه گدار برای پروار گوسفند در خراسان mah114 1 875 04-09-2016 12:16 AM
آخرین ارسال: mah114

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
تماس با ما | سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران | بازگشت به بالا | بازگشت به محتوا | آرشیو | پیوند سایتی RSS