ماگستان، خرید ماگ، خرید فلاسک و خرید هدیه در همین نزدیکی!

خرید هدیه، خرید ماگ

تابلو اعلانات سایت
میلیاردرها مرامنامه (قوانین سایت) میلیاردر هدف این سایت چیست؟ میلیاردر دانلود ماهنامه سایت
میلیاردرها اتمام حجت (حتما بخوانید.) میلیاردر راه اندازی کسب و کار توسط اعضا میلیاردر مسابقه دوبرابر کردن پول
میلیاردرها عضویت در بخش ویژه VIP میلیاردر موفقیت های دوستان بعد از عضویت در سایت میلیاردر تبلیغات و معرفی کار و شغل شما

راهنمای خرید هدیه، ماگ و فلاسک

ماگستان, اولین و تنهاترین

ماگستان, اولین و تنهاترین

با گاوداری سرمایه دار شوید
زمان کنونی: 04-24-2024, 03:59 PM
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: mostafa7063
آخرین ارسال: احمدahmad
پاسخ: 101
بازدید: 23233

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 37 رأی - میانگین امیتازات : 3.16
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
با گاوداری سرمایه دار شوید
02-21-2015, 09:56 AM
ارسال: #51
RE: با گاوداری سرمایه دار شوید
بنظرت میشه آدم درکنار تحصیل و کار خودش(برنامه نویسی) گاوداری شیری رو هم به عنوان زنگ تفریح بگردونه؟ یعنی توی گاوداری مستقر باشه همیشه و حواسش به کارش باشه و هر چند ساعت یکبار هم به عنوان زنگ تفریخ بین کار یا مطالعه اش، بره مثلا شیر بدوشه! یا غذا بریزه جلو گاوها!

من از بین کارهای مختلفی که توی این 2-3 هفته تحقیق کردم، تنها کاری که درگیری ذهنی برای آدم ایجاد نمیکنه و میشه درکنار کار اصلی(مطالعه و کار با کامپیوتر) انجام داد و سود خوبی هم داره گاوداری هستش! نظر شما چیه؟

مثلا کارهای دیگه همه آدمو درگیر میکنه. از مغازه داری بگیر تا بساز بفروشی. تا کارخونه داری. همه اش باید دائم زنگ بزنی به این و اون و یا جواب زنگ هاتو بدی. یا بری دنبال جنس و جواب مشتری بدی و .........

ولی گاوداری گاوهاتو میخری، غذای یکسالشونم میخری و انبار میکنی. 1-2 تا کارگر میگیری و میگی فلان ساعت غذا بدین. فلان ساعت شیر بدوشین. فلان ساعت ببرید به فلانی شیرهارو بفروشید. فلان ساعت هم نظافت کنید! یک کار روزانه و روتین و همیشگی که هیچ دعدعه ذهنی (مثل کارهای بالا که نوشتم و مدام استرس داره) نداره و آدم خودش هر چند ساعت یکبار که از مطالعه یا کار با کامپیوتر خسته شد میره یه چرخی تو گاوداری میزنه و نظارت میکنه(یا زنگ تفریحشو هماهنگ میکنه با زمانی که کارگرها قراره کار کنن که نظارت کنه).

نمیدونم تصوری که نوشتم درسته یا نه؟ اگر درسته بریم و استارت کارو بزنیم؛ اگرنه فکر یک کار دیگه باشیم و یا کلا فعلا کارو بیخیال شیم!(آخه من دارم روی یک پروژه سنگین الکترونیک و کامپیوتر کار میکنم که حدودا یکسال زمان میبره و یکسری خرج لوازم هم دارم، گاوداری رو میخواستم توی این یکسال و برای پوشش هزینه ها + بیکار نبودن!!!(از نظر مردم ایران کار یدی مهمه و کارهای مطالعاتی و احتراع و اینها کار حساب نمیشه!!!))

حالا برم دنبال گاوداری یا بیخیال شم؟
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
02-21-2015, 10:27 AM
ارسال: #52
همچنان که داشتم برای رسیدن به جواب سوالی که بالا پرسیدم سرچ میکردم به این نرم افزار جالب برخوردم!
با خوندن کاربردهای نرم افزار آدم متوجه میشه که اداره کردن گاوداری احتمالا کار ساده ای نباشه(اگر واقعا بخواد اصولی و علمی و پربازده اداره کنه). بدست آوردن روزانه این اطلاعات کار زمانبری هستش و بعید میدونم بشه به کارگر ساده سپردش!

http://forum.persiantools.com/threads/%D...86.211606/

ولی همچنان میخوام بدونم اونایی که عرفی کار میکنن روزانه(بصورت مفید) چند ساعت وقت مستقیم میذارن؟
02-21-2015, 10:28 AM
ارسال: #53
همچنان که داشتم برای رسیدن به جواب سوالی که بالا پرسیدم سرچ میکردم به این نرم افزار جالب برخوردم!
با خوندن کاربردهای نرم افزار آدم متوجه میشه که اداره کردن گاوداری احتمالا کار ساده ای نباشه(اگر واقعا بخواد اصولی و علمی و پربازده اداره کنه). بدست آوردن روزانه این اطلاعات کار زمانبری هستش و بعید میدونم بشه به کارگر ساده سپردش!

http://forum.persiantools.com/threads/%D...86.211606/

ولی همچنان میخوام بدونم اونایی که عرفی کار میکنن روزانه(بصورت مفید) چند ساعت وقت مستقیم میذارن؟
02-21-2015, 11:09 AM (آخرین ویرایش در این ارسال: 02-21-2015 11:10 AM، توسط پارمیدا وحیدی.)
ارسال: #54
سلام دوست عزیز
من قبلا هم در مورد گاوداری نوشتم که فایده نداره دوستان بهشون بر خورد منم دیگه هیچی نگفتم
برای گاوداری باید همه ی زندگی تو و بزارید براش آخرشم سود خودتون و نمیبرید
همین چند روز پیش یکی به بابای من گفته بود یه نفر 50ساله گاوداره الان میخواد همه شو بفروشه بره که میگه خسته شدم از بس ضرر دادم
گفته بوده گاوداریش و نصف قیمت هم کمتر میده تا ازش خلاص بشه
بازم میل خودتونه از ما گفتن بود
دوست داشتید ضرر بدید اشکال نداره برید سمت گاو داری
ولی فایده نداره.............................

به من جایی برای ایستادن بده تا من زمین را برایت جا به جا کنم.
02-21-2015, 11:21 AM (آخرین ویرایش در این ارسال: 02-21-2015 11:24 AM، توسط rezaeee.)
ارسال: #55
سلام و تشکر از راهنمایی شما
ولی منم هزارتا فوق لیسانس مهندسی میشناسم بیکارن. خب توصیه کنم کسی دیگه مهندسی نخونه؟
در مورد هر شغلی مثال بزنیم از هر 100 نفر شاید 1 نفر باشه که موفق بشه و به سود قابل توجه برسه وگرنه بقیه هنر کنن ضرر ندن!
اون لینکی که بالا گذاشتم برید و آیتم های اون نرم افزارو بخونید. من خودم تا قبل اینکه اونو ببینم (توی پست قبلمم نوشتم) فکر میکردم گاوداری یعنی نهایتا خرید گاو مناسب+غذای مناسب برای یکسال. تعیین جیره غذایی و سه نوبت غذا در روز و دو نوبت شیردوشی و یک نوبت هم نظافت! و البته فروش روزانه شیر.

ولی آیتم های نرم افزارو خوندم تازه دستگیرم شد چرا دوست پدر شما ضرر میده و حاظره نصف قیمت بفروشه و خانم فلاحی روزی 65 لیتر شیر میگیره از گاوهاش و به فکر اینه 30 قلو بزان واسش!!
02-21-2015, 11:30 AM
ارسال: #56
با نظرتون کاملا موافقم
ولی مهندسی و درس خوندن حداقل حداقلش اینه که میگن لیسانس یا فوق لیسانس داره و طرف مهندسه
ولی گاوداری الان واقعا به درد نمیخوره
این و جدی میگم
بازم هر کار دوست داشتید بکنید

به من جایی برای ایستادن بده تا من زمین را برایت جا به جا کنم.
02-21-2015, 11:41 AM
ارسال: #57
مگه ما به خاطر دیگران کار و زندگی میکنیم!
اتفاقا من هر نوجوان دبیرستانی یا راهنمایی رو میبینم که هیچ دیدی از رشته های تحصیلی نداره، سعی میکنم با سوال و جواب کردن بفهمم علاقه اش و استعدادش کدوم سمته و تاجایی که بتونم راهنمایی و متقاعدش میکنم که بره رشته ای که واقعا به دردش میخوره رو بخونه! نه صرفا برای اینکه اسمش مهندس بشه بره مهندسی بخونه!
به هرحال لطف کردید!
02-21-2015, 11:48 AM
ارسال: #58
درضمن من یک توصیه به شما بکنم. هرگز با حرف دیگران که فلان کار خوبه یا فلان کار بده نه دیگران رو توصیه کنید و نه خودتون عمل کنید!
شما پست های قبلی همین تاپیک رو اگر بخونید میبینید که اومدیم آیتم به آیتم حساب کردیم و هزینه هاش رو درآوردیم و برآورد کردیم و درنهایت به نتیجه رسیدیم که آیا اینکار خوب است یا بد؟ آیا سود میدهد یا ضرر؟ در چه شرایط سود ده و در چه شرایط ضرر ده است؟
تازه الان نشستیم داریم آینده نگری میکنیم که من که هدفم و کارم چیز دیگست، آیا می ارزه به دید هدف کوتاه مدت توی گاوداری سرمایه گذاری کنم(حتی با سود کم) یا نه!
و .......
02-21-2015, 11:52 AM
ارسال: #59
ببخشید اینو میگم طرفی که مثال زدید فکر کنم از بچگی تو کار گاوداری بوده با 50 سال تجربه هنوز موفق نشده
بنده
مستقیم با یک دامدار نمونه کشوری که سابقه خوبی داره ملاقات کردم حرف های ایشون رو شنیدم
آقای جمالی با 30 سال سابقه در دامداری و با نژاد های اصیل آلمانی شروع کرد الان از وضعیت راضیه
ایشون نماینده شرکت آلمانی در ایران و تولید اسپرم این نوع نژاد رو در ایران عرضه میکنه
شیری کیلویی 1500 میفروشه چون کیفیت شیر تولیدی بالاست
اگر از زبان ایشون شنیدین گاوداری سود نداره کامل باید بپذیریم
ببخشید توهین نباشه
نظر من کسانی که توان تولید علوفه دارن و تا خرخره وام نگرفته باشن مناسب
بعضی هارو میشناسم با وام شروع کردن هر چی سود میکنن قسط میدن
این شرایط اصلا مناسب نیست
استفاده از نژادهای خوب و اصیل مهمه
میشه با تعداد کم شروع کرد نیازی نیست لقمه بزرگ برداشت که تو گلو گیر کنه
02-21-2015, 02:24 PM
ارسال: #60
دوستان نمیشه گفت که فلانی این کارو کرد و ضرر کرد
بنده خیلی هارو میشناسم که تونستن از این راه سرمایه ی خوبی بدست بیارن وگاوداری رو با 4 راس گاو شیری اغاز کردن الان هم ماشاا... 80 راس دارن و راضی هم هستن.
دوست خوبم rezaeee این کار علاقه میخواد عشق میخواد اگه تنها به فکر در امد هستین شاید زود از این کار خسته بشین.
به نظر من از کم شروع کنین اول مثلا 10 یا 20 راس هم خم و چم رارو یاد میگیرین هم اینکه اگه قصد جمع اوری و فروش رو داشتین راحت ترین.
من خودم میخوام از 5 تا شروع کنم.
در ضمن توجه داشته باشین سعی کننین کارگری رو برا کار بیارین که دلسوز باشه و نهایت توجه و رسیدگی رو به گاوهاتون داشته باشه.
ارسال پاسخ 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  برای شروع پرورش گوسفند پرواری چه میزان سرمایه نیاز هست؟ SHAYAN.IRANI 3 2,538 10-11-2017 11:10 PM
آخرین ارسال: محمد رضا 30
  سرمایه گدار برای پروار گوسفند در خراسان mah114 1 876 04-09-2016 12:16 AM
آخرین ارسال: mah114

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
تماس با ما | سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران | بازگشت به بالا | بازگشت به محتوا | آرشیو | پیوند سایتی RSS