ماگستان، خرید ماگ، خرید فلاسک و خرید هدیه در همین نزدیکی!

خرید هدیه، خرید ماگ

تابلو اعلانات سایت
میلیاردرها مرامنامه (قوانین سایت) میلیاردر هدف این سایت چیست؟ میلیاردر دانلود ماهنامه سایت
میلیاردرها اتمام حجت (حتما بخوانید.) میلیاردر راه اندازی کسب و کار توسط اعضا میلیاردر مسابقه دوبرابر کردن پول
میلیاردرها عضویت در بخش ویژه VIP میلیاردر موفقیت های دوستان بعد از عضویت در سایت میلیاردر تبلیغات و معرفی کار و شغل شما

راهنمای خرید هدیه، ماگ و فلاسک

ماگستان, اولین و تنهاترین

ماگستان, اولین و تنهاترین

با گاوداری سرمایه دار شوید
زمان کنونی: 04-26-2024, 01:42 AM
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: mostafa7063
آخرین ارسال: احمدahmad
پاسخ: 101
بازدید: 23239

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 37 رأی - میانگین امیتازات : 3.16
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
با گاوداری سرمایه دار شوید
01-31-2015, 09:38 PM
ارسال: #21
RE: با گاوداری سرمایه دار شوید
ممنون دوست عزیز
ما اینجا عضو نشدیم موج منفی بدیم عضو شدیم تا تجربیات ، نظرات خودمونو به دیگران انتقال بدیم کسی که سوالی در این انجمن میکنه
سعی بشه راهنمایی کنید معایب و مزایا رو بهش گوش زد کنید نکه بزنید تو برجکش چون امید داره که فعالیتی رو شروع کنه
تو جامعه ما از هر شغلی سوال کنی میگن نمیصرفه البته منکر مشکلات نیستم نمیگم به وفق مراده ولی نمیشه نشست عمر و هدر داد
، من میگم میشه اما راه درستشو باید انتخاب کنی از افراد اهل فن و کاردیده باید پرسید مشاوره گرفت
کسی رو ناامید نکنید شاید تنها امید زندگی باشه اونو ضعیف نشمارید که تو بلد نیستی نمیتونی با دیگران مقایسه نکنید
امیدوارم دوستان توجه کنند به این مسئله حالا کدوم کار زیاد مهم نیست اول آدم باید خودش اعتماد بنفس داشته باشه خودشو
باور داشته باشه به خودش یقین داشته باشه تا کاری که میخواد انجام بده بتونه در برابر مشکلات پیروز بشه
با آرزوی موفقیت برای تمام انجمن
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 تشکر شده توسط: اَسکی , مانی ازاد
01-31-2015, 11:16 PM
ارسال: #22
گاوداری هم خوبه هم بد
1 نفر هست 10 تومن خرج می کنه که 20 تومن در بیاره
1 نفر هم هست که 20 تومن خرج می کنه که 10 تومن در بیاره
اینا همه به خودتون بستگی داره
اما ریسک گاوداری بالاست
1 گاو شیری مرغوب حدود 12 تومن قیمت داره 1 واحد تلفات یعنی 12 ضرر
پس تا حد امکان نباید تلفات بدید و این یعنی تجربه داشته باشید
سعی کنید خودتون کارگری کنید برای خودتون
کود رو هم بفروشید
غذا رو پیش خرید کنید که ارزون تر در بیاد
اگر حال دارید برید از کوه و کمر خار و گیاه جمع کنید و خرمن کنید تا بخشی از غذا تامین بشه
و......
ولی بز شیری 1 چیزه دیگه است
 تشکر شده توسط: اَسکی
01-31-2015, 11:53 PM
ارسال: #23
با تشکر از دوست عزیز
کاملا با حرف شما موافقم بی ضرر هم نیست این حرفه
بنده خودم زمین کشاورزی دارم امکان تولید علوفه برام فراهمه به این فکر افتادم امکانات آبیاری استخر بالاخره از بخش مختلف کسب درامد کنم
در کنارش یه تعداد محدود گاو شیری برای شروع زیاد به فکر درآمدش نیستم و وابستگی ندارم ولی میخوام نمه نمه شروع کنم
بالخره لقمه بزرگ تو گلو گیر میکنه
این نظرات شما بسیار برای بنده ارزشمند هست نکاتی که در دید بنده نبوده
02-02-2015, 12:47 AM
ارسال: #24
(01-31-2015 10:41 AM)پارمیدا وحیدی نوشته شده توسط:  سلام
دوستان زیاد به گاوداری دل نبدید چون با شرایط و قیمت دو برابرعلوفه و قیمت شیر الان نمی صرفه
مگر گاو گوشتی که تا اونجا که اطلاع دارم خیلی باید وارد باشی که ضرر نکنی
یکی از آشناهای ما سال 88که تازه سوزوکی ویتارا اومده بود اون این ماشین داشته به اضافه ویلای شمال و چند تا ماشین دیگه و... خیلی هم سرمایه دار بود
زد تو گاوداری واسش فایده نداشت ضرر نکرد ولی گاوداریشو هم جمع کرد
تا اونجا هم که اطلاع دارم گاودار ها زیاد راضی نیستند اخبار یزد حدود دو سه ماه پیش خبری مبنی بر همین و پخش کرد و گاودار ها کلی شاکی بودن و توی اخبار میگقتن گاوداری نمی صرفه و اگه شرایط اینجور باشه مجبوریم جمش کنیم
بازم خود دانید
چرا نصرفه ؟

حتی علوفه چندین برابر هم بشود باز صرفه اقتصادی دارد
آنان که برایشان نمیصرفد درست مدیریت جیره را نمیدانند و نمیتوانند خوب از گاوشان شیر بگیرند و الا میانگین شیر اگر بین 37-42 در سال باشد خیلی خوب هم میصرفد ، درضمن سرمایه ی یک گاو همان گوساله ی اوست و اکثرا راه درست را بلد نیستند ، برای همین ضرر میکنند

هرکس میخواهد وارد هر رشته ای شود باید حتما اطلاعات آن زمینه را کسب کند بعد وارد کار شود، درضمن هنگام ورود به کار دام داری بخصوص گاو ، باید از تعداد کم شروع کنید مثلا 3 الی 5 تا، تا هم اندکی صرفه اقتصادی داشته باشد هم تجربه کسب کنید
02-02-2015, 10:54 AM
ارسال: #25
احسنت حرف منم همینه کسانی که هیچ اطلاعی از دامپروری نمیدونن به یک باره وارد میشن ضرر میکنن میگن نمیشه
بنده بازم ذکر میکنم مراجعه زیادی به دامداری و آدم های با تجربه که در این زمینه فعالیت داشتن رفتم از کسی نشنیدم
بگه نمیصرفه اتفاقا من پیش آقای جمالی رفتم دامدار نمونه قدیمی و کهنه کار رفتم راضی بود بهم گفت گاو حیوان پربرکتی
با 5 تا گاو هزینه یک خانواده درمیاد و تعداد گاو های شیری به 50 تا تقریبا میرسید یک مکان نیمه صنعتی راضی بود خودتون
میتونید شخصا تشریف ببرید باهاش صحبت کنید آیه نحس برام نخوند آقا گرونه سخته تو نمیتونی تو پول نداری گاو میمیره
از این حرفا بهم گفت خوراکش به موقع باشه جاش تمیز باشه با حیوانات اونس بگیر احساس امنیت کنن شیرشو به موقع
بدوش و توصیه های دیگه بهترین حال برای کسانی که زمین کشاورزی دارن خیلی خوبه میتونن با حداقل 3 الی 5 تا شروع کنن
و کم کم موفقیت بیشتر بیشتر شه
یه ضرب المثل چینی میگه با درایت علف تبدیل به شیر میشه
 تشکر شده توسط: مهدی 1
02-02-2015, 06:20 PM
ارسال: #26
آقا مصطفی نظرتون در مورد شیر شتر چیه؟با توجه به اینکه شیر شتر خیلی گرونتر از شیر گاوه آیا بنظرت میتونه بازار فروش خوبی داشته باشه؟لازم بذکره که منظورم پرورش شتر نیست بلکه فراوری و بسته بندی و فروشش هست!
02-03-2015, 03:19 PM
ارسال: #27
درود
شیر شتر هم خوبه البته ذائقه مهم ممکنه شیر شتر بعضی ها بخورن بعضی ها هم نخورن
از لحاظ خواص درمانی مخصوصا برای افراد دیابتی
بدلیل لاکتوز کم و زود هضم بودن قند شیر ، به شیر بز و شیر مادر نزدیکه
تولید شیرش 5 لیتر الی 15 شنیدم
مردم اصولا ترجیح میدن شیر تازه باشه به صورت سنتی بخرن دیگه کسی پاستوریزه نمیخره
اگه شیر شتر دارین و یا میتونین خودتون به بازار عرضه کنین نیازی به فرآوری نیست
تعداد شتر کم و شیر تولیدی کم هست به صورت خرد فروش میره
من سراغ دارم کسی رو که گوشت و شیر شتر میفروشه خودش بیابان کلی شتر داره
وضعش توپه توپه یه بازنشسته ژانداره بعد بازنشستگی شروع کرد
توصیه من زیاد به فرآوری فکر نکنید و شیر اون قدر نیست که بخواین سرمایه گذاری کنید
همون تو دست مشتری هست
موفق باشید
 تشکر شده توسط: hamid2009j
02-15-2015, 12:27 PM
ارسال: #28
با سلام و درود
دوستان من میخوام کارم رو با 4 یا 5 تا گاو شیری نژاد هلشتاین شروع کنم یعنی سرمایم در این حد هستش
زمین کشاورزی جهت تامین علوفه دارم.ولی با توجه به اینکه فصل برداشت ذرت پاییز هست میخوام راهنماییم کنین که چه چیزی میتونم همراه یونجه به گاوها بدم .ایا میشه فقط به یونجه و کنسانتره بسنده کرد؟
شنیدم که جو هضمش برای گاو راحت نیست ایا درسته؟
ضمنا بنده تجربه پرواربندی گوسفند رو دارم با توجه به کاهش قیمت و به صرفه نبودن و علاقه بسیاری که به گاوداری دارم تصمیم گرفتم کارم رو به گاو شیری تغییر بدم.
02-15-2015, 01:38 PM
ارسال: #29
برای حداکثر تولید شیر ، تغذیه دامها با علوفه وکنسانتره به همراه یکدیگر لازم بوده و مکمل هم عمل می کنند
مصرف زیاد جو باعث اسیدوز و نفخ میشود
از نظر برخی ویتامین ها A E, D و کلسیم فقیر است
خوش خوراکی کمتری نسبت به دیگر غلات داره
البته برای تکمیل علوفه مناسب هست
مهترین خوراک یونجه هست 2 الی 4 کیلو در روز مناسب هست
ذرت سیلو 18 تا 20 کیلو و خوش خوراک هست
کنسانتره برای رفع نیاز نیازهای دام و افزایش شیر
کنسانتره تشکیل شده از دانه هاست و پروتئین خام هست زیاده روی
آن باعث نفخ معده در دام میشود البته قابل درمان هست
اما نفخ یونجه تر درمان ندارد
 تشکر شده توسط: love lorn
02-16-2015, 01:25 AM
ارسال: #30
دوست عزیز love lorn ذرتی که میفرمایین در واقع همون سیلاژ ذرته که در شرکت های کشاورزی سراسر ایران ذخیره شده و هم اکنون در حال توضیع میان مشتریان با قیمت کیلویی 340 تومان میباشد. غصه سیلاژ ذرت رو نخورین که فراوونه.
برای مثال تو مازندران دوتا شرکتن به نام های شرکت کشاورزی "دشت ناز "و دیگری "ران"، که درحال فروش سیلاژ ذرت اند.
در استان شما هم چنین شرکت هایی است.
یا میتونین از دام دار های شهرتون سوال کنین که سیلاژ رو از کجا تهیه میکنن و یا میتونن تو اینترنت سرچ کنین.
 تشکر شده توسط: love lorn
ارسال پاسخ 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  برای شروع پرورش گوسفند پرواری چه میزان سرمایه نیاز هست؟ SHAYAN.IRANI 3 2,540 10-11-2017 11:10 PM
آخرین ارسال: محمد رضا 30
  سرمایه گدار برای پروار گوسفند در خراسان mah114 1 876 04-09-2016 12:16 AM
آخرین ارسال: mah114

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
تماس با ما | سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران | بازگشت به بالا | بازگشت به محتوا | آرشیو | پیوند سایتی RSS