ماگستان، خرید ماگ، خرید فلاسک و خرید هدیه در همین نزدیکی!

خرید هدیه، خرید ماگ

تابلو اعلانات سایت
میلیاردرها مرامنامه (قوانین سایت) میلیاردر هدف این سایت چیست؟ میلیاردر دانلود ماهنامه سایت
میلیاردرها اتمام حجت (حتما بخوانید.) میلیاردر راه اندازی کسب و کار توسط اعضا میلیاردر مسابقه دوبرابر کردن پول
میلیاردرها عضویت در بخش ویژه VIP میلیاردر موفقیت های دوستان بعد از عضویت در سایت میلیاردر تبلیغات و معرفی کار و شغل شما

راهنمای خرید هدیه، ماگ و فلاسک

ماگستان, اولین و تنهاترین

ماگستان, اولین و تنهاترین

نمایش ثروت
زمان کنونی: 03-29-2024, 06:40 PM
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: gorgan.2000
آخرین ارسال: soltan_sal
پاسخ:
بازدید: 1101

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 15 رأی - میانگین امیتازات : 2.93
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نمایش ثروت
11-17-2012, 12:44 AM
ارسال: #1
نمایش ثروت
من ناپلئون هیل هستم. احتمالاً ميدانید که کتابهای زیادی دربارۀ موفقیت شخصی و راه‌های ثروتمند شدن نوشته‌ام. اینک ميخواهم یکی از خاطرات زندگی‌ام را برایتان تعریف کنم؛ اتفاق به ظاهر دردناکی که درس‌های زیادی در خود داشت.
در جوانی زندگی فقیرانه‌ای داشتم همین زندگی فقیرانه باعث شده بود در آرزوی داشتن خانه مجلل و اتومبیل‌های گران قیمت و زمین‌های چند هزار متری و سایر چیزهایی باشم که همه آدم‌ها، آنها را علامت ثروت مي‌دانند. فکر مي‌کردم اگر کسی پول داشته باشد باید آن را به نمایش بگذارد!
کتاب‌هایم خوب به فروش مي‌رفتند و به عنوان یک مدرس، شهرتی برای خودم دست و پا کرده بودم. وضع مالی‌ام خوب بود. حتی وقتی به فکرم رسید یک اتومبیل رولزرویس بخرم. چیزی نگذشت که صاحب دو رولزرویس شدم و چندی بعد خانه بسیار بزرگی در شمال نیویورک خریدم که در نظرم، داشتن آن خانه، نشان از موفقیتم داشت.
بزودی در خانه بزرگ من، خدمه مشغول به کار شدند. تصمیم داشتم در آن قصر میهمانی‌های بزرگ ترتیب دهم. حتی یک بار برای صرف شام دعوت عام کردم، تصورم این بود که حدود صد مهمان به خانه‌ام خواهند آمد اما بیش از سه هزار نفر آمدند و بزرگراهی که منتهی به خانه من مي‌شد از هر طرف به اندازۀ دو مایل مملو از اتومبیل شد! در ساختمان مخصوص مهمانان ميتوانستم چهل نفر را جای دهم و بندرت اتفاق مي‌افتاد که اتاقی خالی از مهمان باشد...تا آن که بحران بزرگ سال 1929 فرارسید و من همه اموالم را از دست دادم و ورشکست شدم!
سه تا از دوستانم که مجموعه ثروت‌شان کمتر از رقمي‌ بود که من از دست داده بودم علاوه بر ورشکستگی مالی، خودشان هم در هم شکستند! یکی از آنها در وال استریت خودش را از یک ساختمان بزرگ پایین انداخت و جان داد، دیگری گلوله‌ای به مغز خود شلیک کرد و جسد سومي ‌را شش هفته بعد از آن که خودش را به رودخانه ‌هادسون انداخته بود، پیدا کردند!
ميدانید تفاوت عمده آنها با من در چه بود؟ آنها به این اصل بزرگ اعتقاد نداشتند که هر بدبیاری و سختی، با خود بذرهایی به همان اندازه (یا حتی بیشتر) از سودمندی حمل مي‌کنند. من به این اصل اعقتاد داشتم، پس همه علم و دانش خود را در جهت رسیدن به درآمد به کار گرفتم و مجدداً ثروتمند شدم، منتها این بار، ثروتمندی‌ام منهای تظاهر و خودنمایی بود، و این همان درسی بود که باید مي‌گرفتم. بارها از خودم پرسیدم ثروتی که از آن صرفاً برای تظاهر و تفاخر استفاده شود چه سودی دارد؟ تظاهر و تفاخر، بی‌آنکه خودم بدانم آرامش را از من سلب مي‌کرد با این همه نتوانسته بودم آنها را از خود دور کنم.
بعدها فهمیدم وقتی اندرو کارنگی از ثروت عظیم خود برای ساختن کتابخانه‌های مجانی بهره گرفت توانست احساس آرامش کند. حتی هنری فورد که در مورد خرج کردن پولش بسیار سختگیر بود وقتی به این نتیجه رسید که مي‌تواند کسانی را پیدا کند که شایسته به کار انداختن و افزایش سرمایه او هستند به رضایت خاطر مشابهی دست یافت.
رضایت خاطر و آرامش من وقتی شکل گرفت که تصمیم گرفتم به جای مهمانی شام و دعوت‌های عام، خدمت دیگری به مردم ارائه دهم. به همین دلیل کتاب‌های بیشتری نوشتم و فروشندگان بیشتری را آموزش دادم. ثروت و دارایی من اطلاعات و دانشم بود که آن را با بشریت سهیم شدم و وقتی حدود هفت ميليارد نفر کتابهایم را خواندند، بالاخره احساس آرامش کردم. نمایش حقیقی ثروت به جز سهیم شدن آن با دیگران نیست

safari.gorgan@yahoo.com----tejarat1.blogfa.com
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 تشکر شده توسط: yu3f , jahanagahi , مهدی گل محمدی , mosafer bedar , nami , mir abbas , Haavin , maxsoulfly , امیرحسین , مرتضی الهی
ارسال پاسخ 

پیام های داخل این موضوع
نمایش ثروت - gorgan.2000 - 11-17-2012 12:44 AM
RE: نمایش ثروت - jahanagahi - 11-17-2012, 01:00 AM
RE: نمایش ثروت - soltan_sal - 12-23-2012, 09:17 AM

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اگه میلیاردر بشوید چند درصد از ثروت خود رابه امور خیریه تخصیص می دهید farzin54 31 5,646 05-03-2016 01:49 PM
آخرین ارسال: cwar
  راه رسيدن به موفقيت و ثروت كدام است؟ مهدی گل محمدی 9 3,837 06-26-2012 09:24 AM
آخرین ارسال: اميد مير

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
تماس با ما | سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران | بازگشت به بالا | بازگشت به محتوا | آرشیو | پیوند سایتی RSS