سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران
با 10 میلیون چه کار بکنم؟! - نسخه قابل چاپ

+- سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران (http://forum.unc-co.ir)
+-- انجمن: کسب در آمد در ایران و دنیا (/forumdisplay.php?fid=1)
+--- انجمن: ایده های ساده برای کسب درآمد و یافتن شریک شغلی (/forumdisplay.php?fid=27)
+--- موضوع: با 10 میلیون چه کار بکنم؟! (/showthread.php?tid=995)

صفحه ها: 1 2 3 4

با 10 میلیون چه کار بکنم؟! - NavidAtabaki - 10-05-2011 11:31 PM

سلام خدمت دوستان عزیز
یک راست میرم سر حرف اصلی
به کمک شما دوستان نیازمندم
من بعد از مدتها تلاش بلاخره تونستم وامی با درصد کم بگیرم (البته بزودی میگیرم)
مبلغ وام 10میلیون تومان با سود 4% و مدت بازپرداخت آن 4ساله هست .
حالا مشکل اینجاست که من نمیدونم این مبلغ رو در کجا و چجوری سرمایه گذاری کنم تا بتونم موفق باشم
این وام رو من برای احداث پرورش قارچ درخواست کرده بودم که خوشبختانه بعد از 9ماه!! موافقت شده ولی من بخاطر ریسک بالای پرورش قارچ از این کار دلسرد شدم و نمیخوام همچین مبلغی را در این کار سرمایه گذاری کنم
از طرفی هم مبلغ 10 میلیون در بازار ایران بسیار ناچیز است که بتوان با اطمینان کاری رو شروع کرد
من در این مدت ایده های زیادی به ذهنم رسیده و تحقیقات زیادی روی کارها انجام دادم
ایده هایی که خیلی از اونها با 10میلیون قابل اجرا نیست
مانند پرورش کروکودیل ، ماهی خاویاری ، گلخانه صیفی جات ...
ولی ایده ها هستند که قابل اجرا هستند و من در این مدت روی آنها تحقیق کردم و یا بعضا پیشنهاد داده شده اند
پرورش قارچ - مینی فست فود - گرفتن نقره ازمواد رادیولوژی - تولید لوازم آتش بازی و چندتا کار دیگر که الان حضور ذهن ندارم
دلیل اینکه پرورش قارچ نمیزنم رو در بالا گفتم
مینی فست فود ایده ی خودم بوده و میتونم بگم که کم ریسک ترین و پرسودترین ایده هست ولی این ایده رو بخاطر اینکه مغازه ندارم و نمیخوام هم کرایه مغازه بدم پی نمیگیرم . البته ما در یکی از بهترین خیابونهای شهر مغازه داریم ولی متاسفانه دست خودمون نیست
منظورم هم از مینی فست فود ، نوعی جدید از فست فودها هست و یک ایده هست که تو ذهنمه و دوست دارم در آینده به صورت زنجیره ای گسترش بدم و قراره (مینی پیتزا - پیتزا قیفی - ذرت مکزیکی - چیپس فنری - اشترودل و ...) عرضه بشه ولی همینطور که گفتم مشکل مکان دارم
گرفتن نقره از مواد رادیولوژی هم طی تحقیقی که منکردم منسوخ شده و بزودی دستگاههای رادیولوژی تمام عوض شده و موادی نیست تا از اون نقره ای گرفته بشه
اما تولید وسابل آتش بازی ایده ایست که یکی از دوستان به من داده و قول همکاری هم داده
ولی مشکل اینجاست که احتمالا گرفتن مجوز خیلی سخته و همینطور باید با نهاد های نظامی سر و کار داشت و درضمن خطرات جانی هم درپی داره
همینطور من نتونستم منبعی پیدا کنم تا به لحاظ اقتصادی هم اطلاعاتی داشته باشم که آیا صرفه اقتصادی دارد یا نه؟
همینطور ما چند ماهی است که شرکت بازرگانی تاسیس کردیم ولی به لحاظ شرایط هنوز نتونستیم کاری انجام بدیم .همینطور من تجربه حضور در بازار رو دارم ولی از شرایط صادرات اطلاعات و تجربه ی کافی ندارم و همین باعث میشه که من نتونم این مبلغ رو در این کار سرمایه گذاری کنم

دوستان اینها را اینجا مطرح کردم تا از شما کمک بگیرم و از شما خواهش کنم که کمک کنید تا من این مبلغ رو در جای مناسبی سرمایه گذاری کنم
همینطور خیلی دوست دارم که در یک ایده ی تازه این پول رو سرمایه گذاری کنم
خواهشا نظرات خودتون رو در این رابطه بنویسید . ممنون

RE: با 10 میلیون چه کار بکنم؟! - 3ObHaN - 10-06-2011 12:07 AM

اینجا باید همفکری بشه باهات .
اما اولین چیزی که به ذهنم رسید رو میگم بهت .
داداش پیتزا قیفی از این چرخ دار ها بگیر ، یکی میگفت حدود 3 تومن هستن ، 3 تا بخر بده دست سه نفر تو سه جای شهر . زیاد جا هم نمیگیره ، اندازه 3 تا یخچال .
داداش در مورد پرورش کروکودیل توضیح میدی ؟

RE: با 10 میلیون چه کار بکنم؟! - NavidAtabaki - 10-06-2011 12:33 AM

(10-06-2011 12:07 AM)3ObHaN نوشته شده توسط:  اینجا باید همفکری بشه باهات .
اما اولین چیزی که به ذهنم رسید رو میگم بهت .
داداش پیتزا قیفی از این چرخ دار ها بگیر ، یکی میگفت حدود 3 تومن هستن ، 3 تا بخر بده دست سه نفر تو سه جای شهر . زیاد جا هم نمیگیره ، اندازه 3 تا یخچال .
داداش در مورد پرورش کروکودیل توضیح میدی ؟

سبحان عزیز ممنون از پاسخ گرمت
پیتزا قیفی به نظرم به تنهایی نمیتونه پول خوبی بده و همینطور احتمالا این چرخدارها با مشکل سدمعبر شهرداری هم روبرو بشن
البته این نظر من هست. من دنبال مغازه برای این کار میگردم
درضمن این پول رو شما 8.5 میلیون حساب کنید نه 10میلیون
پرورش کروکودیل پرسودترین تجارت حیوانی حال حاضر جهان به شمار میره
اینطوری بگم که از پوست کروکودیل اجناس قیمتی مثل لباس و کمربند و ... میسازند و در کل گرانترین پوست محسوب میشه
از دندانها و جمجمه اش هم برای لوازم تزئینی استفاده میشه
از خونش هم برای واکسن بیماری ایدز استفاده میشه
در ایران هم چند تا پرورش کروکودیل هست که معروفترینش مربوط به یک خانم 25-26 ساله هست که تو قشم راه اندازی کرده
هزینه ی زیادی داره و 1-2 هکتار هم زمین میخواد
اگر در گوگل "پرورش کروکودیل در قشم" رو سرچ کنی عکساشم میبینی

ممنون میشم که بیشتر راهنمایی کنید

RE: با 10 میلیون چه کار بکنم؟! - مهدی گل محمدی - 10-06-2011 12:44 AM

اگر بتونی یه سری مشتری خوب پیدا کنی که حاضر بشن ازت هدایای تبلیغاتی بخرن به نظر من سرمایه گزاری روی این کار خوب جواب میده.
چون اکثر شرکتا چکی کار می کنن و تو این فرصت شما می تونی پولتونو تو این راه بزاری و چک بگیری تا بعد از عید 8 میلیونت بشه 16 میلیون(واقعیته چون معمولا سود تو این کار میتونه صد درصد باشه).
من وارد کننده هم سراغ دارم.
زمینه کاری اون شرکت بازرگانیت چیه؟توانایی واردات داری؟تو تهران هستی؟
اگر بتونی وارد کار هدایای تبلیغاتی بشی فوق العاده سود داره.ولی باید از نظر مشتری خیالت راحت باشه.

RE: با 10 میلیون چه کار بکنم؟! - pulaki - 10-06-2011 12:58 AM

به نظر بنده تجارت چمداني براي شروع بهترين گزينه است من كه در يكي از استانهاي مرزي زندگي ميكنم به چشم خود ديده ام كساني كه دوسه سال پيش با ده بيست ميليون سرمايه اوليه وارد اينكار شده اند تو اين مدت ثروت كلاني به جيب زده اند و حالا شركت صادرات و واردات و دم و دستگاهي براي خود درست كرده اند كه بيا و ببين البته هركاري اولش سختيهاي خاص خودش رو داره و تصميم نهايي با خودتونه موفق باشيد

RE: با 10 میلیون چه کار بکنم؟! - مهتاب - 10-06-2011 01:00 AM

(10-06-2011 12:58 AM)pulaki نوشته شده توسط:  به نظر بنده تجارت چمداني براي شروع بهترين گزينه است من كه در يكي از استانهاي مرزي زندگي ميكنم به چشم خود ديده ام كساني كه دوسه سال پيش با ده بيست ميليون سرمايه اوليه وارد اينكار شده اند تو اين مدت ثروت كلاني به جيب زده اند و حالا شركت صادرات و واردات و دم و دستگاهي براي خود درست كرده اند كه بيا و ببين البته هركاري اولش سختيهاي خاص خودش رو داره و تصميم نهايي با خودتونه موفق باشيد

ببخشید تجارت چمدانی؟
میشه لطفا بیشتر توضیح بدید دوست عزیز.
ممنون و موفقتر باشید

RE: با 10 میلیون چه کار بکنم؟! - NavidAtabaki - 10-06-2011 01:03 AM

(10-06-2011 12:44 AM)atreeeshgh نوشته شده توسط:  اگر بتونی یه سری مشتری خوب پیدا کنی که حاضر بشن ازت هدایای تبلیغاتی بخرن به نظر من سرمایه گزاری روی این کار خوب جواب میده.
چون اکثر شرکتا چکی کار می کنن و تو این فرصت شما می تونی پولتونو تو این راه بزاری و چک بگیری تا بعد از عید 8 میلیونت بشه 16 میلیون(واقعیته چون معمولا سود تو این کار میتونه صد درصد باشه).
من وارد کننده هم سراغ دارم.
زمینه کاری اون شرکت بازرگانیت چیه؟توانایی واردات داری؟تو تهران هستی؟
اگر بتونی وارد کار هدایای تبلیغاتی بشی فوق العاده سود داره.ولی باید از نظر مشتری خیالت راحت باشه.

ممنون که جواب دادین

اگه میشه بیشتر توضیح بدین که منظورتون از هدایای تبلیغاتی چیه؟
من در مراغه هستم . شرکت ما بازرگانی هست و حیطه کاری مشخصی نداره ولی قراره بیشتر رو صادرات مواد غذایی به کشورهای آذربایجان ، ارمنستان و عراق کار کنه!
توانایی من در حد واردات همین 10میلیون و احتمالا چند میلیونی هست که برادرم تو دستش داره
درمورد این کاری که گفتی بیشتر توضیح بدی ممنون میشم

درضمن دوستان در مورد ایده هایی که داشتم و دارم هم اگرنظر بدن ممنون میشم

RE: با 10 میلیون چه کار بکنم؟! - pulaki - 10-06-2011 01:32 AM

(10-06-2011 01:00 AM)arshad نوشته شده توسط:  
(10-06-2011 12:58 AM)pulaki نوشته شده توسط:  به نظر بنده تجارت چمداني براي شروع بهترين گزينه است من كه در يكي از استانهاي مرزي زندگي ميكنم به چشم خود ديده ام كساني كه دوسه سال پيش با ده بيست ميليون سرمايه اوليه وارد اينكار شده اند تو اين مدت ثروت كلاني به جيب زده اند و حالا شركت صادرات و واردات و دم و دستگاهي براي خود درست كرده اند كه بيا و ببين البته هركاري اولش سختيهاي خاص خودش رو داره و تصميم نهايي با خودتونه موفق باشيد

ببخشید تجارت چمدانی؟
ممنون و موفقتر باشید
اصطلاحا واردات و صادرات مسافري و گاها از طريق بازارچه هاي مرزي و پيله وري راتجارت چمداني ميگويند كالاي همراه مسافرخروجي ازطريق بازارچه هاي مرزي و غيره مشمول ماده32 آيين نامه اجرايي قانون مقررات صادرات و واردات و نيز مفاد آيين نامه مسافران ورودي خواهد بودضمنا انتخاب كالا و كشور مقصد آن بر اساس بازاريابي شماو عمدتا كشورهاي همسايه كه با آنها داراي بازارچه مرزي مشترك هستيم خواهد بود

RE: با 10 میلیون چه کار بکنم؟! - مهتاب - 10-06-2011 01:36 AM

(10-06-2011 01:32 AM)pulaki نوشته شده توسط:  

ببخشید تجارت چمدانی؟
ممنون و موفقتر باشید
اصطلاحا واردات و صادرات مسافري و گاها از طريق بازارچه هاي مرزي و پيله وري راتجارت چمداني ميگويند كالاي همراه مسافرخروجي ازطريق بازارچه هاي مرزي و غيره مشمول ماده32 آيين نامه اجرايي قانون مقررات صادرات و واردات و نيز مفاد آيين نامه مسافران ورودي خواهد بودضمنا انتخاب كالا و كشور مقصد آن بر اساس بازاريابي شماو عمدتا كشورهاي همسايه كه با آنها داراي بازارچه مرزي مشترك هستيم خواهد بود

Huh یعنی به اندازه بار مجاز یک مسافر؟
اونوقت دیگه گمرکی نداره؟غیر قانونی نیست؟

ببخشید خیلی در این زمینه کم تجربه و کم اطلاعاتم.Big Grin

RE: با 10 میلیون چه کار بکنم؟! - pulaki - 10-06-2011 01:46 AM

(10-06-2011 01:36 AM)arshad نوشته شده توسط:  
(10-06-2011 01:32 AM)pulaki نوشته شده توسط:  

ببخشید تجارت چمدانی؟
ممنون و موفقتر باشید

Huh یعنی به اندازه بار مجاز یک مسافر؟
اونوقت دیگه گمرکی نداره؟غیر قانونی نیست؟

ببخشید خیلی در این زمینه کم تجربه و کم اطلاعاتم.Big Grin
تو شهرهاي مرزي افرادي هستندكه پول ميگيرند و كالارو بعنوان كالاي همراه مسافر از مرز رد ميكنند عوارض گمركي نداره و اگه كالاي غير مجاز وارد و خارج نكني قاچاق محسوب نميشه و قانون اين اجازه رو داده