سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران
ساخت جعبه کادویی،کسب درآمد بالا - نسخه قابل چاپ

+- سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران (http://forum.unc-co.ir)
+-- انجمن: بخش اعضای سایت (/forumdisplay.php?fid=105)
+--- انجمن: کارهای عملی اعضا برای کسب درآمد (/forumdisplay.php?fid=48)
+--- موضوع: ساخت جعبه کادویی،کسب درآمد بالا (/showthread.php?tid=9903)

صفحه ها: 1 2 3

ساخت جعبه کادویی،کسب درآمد بالا - hamid.h - 10-27-2013 11:00 AM

سلام به همه دوووستان 12_002
دو سه روز پیش میخواستم برم جشن تولد واسه همین رفتم بازار یه جعبه کادویی بخرم...
بعد از خرید برای ساختش با خودم فکر کردم دیدم واقعا ساخت جعبه کادویی علاوه بر آسونی دو مزیت بسیار بزرگ داره :
سرمایه اولیه بسیار کمی میخواد
و از همه مهم تر درآمد بسیار بالایی هم داره!

یه دونه جعبه کادویی کوچک تر از جعبه کفش که به راحتی درست میشه(البته سلیقه هم نقش مهمی داره) حدود 20 ، 30 هزار تومن تو بازار داره فروش میره!!!
به ذهنم خورد برم دنبالش حداقل خودم تو خونه میتونم درست کنم...
ولی یه مشکلی که ظاهرا تو ایران هست پیدا کردن مقوای مخصوص و مقوای طرح دار هستش.مقوایی که زیاد کلفت نباشه و در عین حال استحکام بسیار بالایی داشته باشه و انعطاف پذیر نباشه که با تو دست گرفتن شکل ظاهری جعبه دچار مشکل نشه یا از هم نپاشه!
دوستان اگه اطلاعاتی در این زمینه دارن ممنون میشم.
از کجا میشه این مقوای با استحکام بالا و مقوای طرح دار تهیه کرد ؟
برای اینکار باید کاغذ کادو با جنس خاصی باشه؟
اگه سایتی ، کتابی مقاله ای در رابطه با آموزش ساخت جعبه کادویی هست ممنون میشم راهنمایی کنید
از کجا میتونم طرح برداری کنم؟

RE: ساخت جعبه کادویی،کسب درآمد بالا - yunespc - 10-27-2013 01:28 PM

متاسفانه نه در اینترنت نه اموزشهای فنی حرفه ای این جور چیزها را یاد نمیدن باید حضوری از کسی یاد بگیرید مگر در مواردی بعضی سایت ها اموزشش را بزارن اما این کار عملیه

RE: ساخت جعبه کادویی،کسب درآمد بالا - اقاي ايـــده - 10-27-2013 02:23 PM

با سلام خدمت دوست عزيز

ابتدا تجربه شخصي
حدود 5 ماه پيش منم به فكرم زد كه اين كارو رو بصورت ازمايشي شروع كنم.چندتايي مطلب خوندم و رفتم براي خريد كاغذ. تو جايي كه رفتم از فروشنده پرسيدم كاغذ ساخت جعبه كدام هست مكانش رو نشان داد و رفتم چندتايي گرفتم. اومدم خونه نشستم يكي دوتا ساختم ديدم نه خير. اين كاغذها براي اينكار نيست و نياز به كاغذهاي ضخيم تري هست.
هنوز كنار اتاقم بسته اون كاغذ ها هست همينطوري مونده تا براي كار ديگه ازش استفاده كنم.

مواردي كه موجب شد ادامه ندم

ابتدا اينكه هيچ دانشي و تجربه اي نداشتم. مطالبي هم كه در نت ميتوانيد با سختي پيدا كنيد يا همگي قديمي هستند و يا به درستي نميتوان از انها روش دقيق رو فهميد.
در نتيجه نميتونستم كارهاي جديد ارائه كنم.

در مورد فروش-به يكي دوتا از فروشگاه هاي مراجعه كردم گفتند اگر بيارين هرزمان فروش رفت هزينه شمارو ميديم.اينطور كه محصول رو ابتدا خريداري كنند نبودش.

اين دوتا دليل باعث شد كه در كنار خيلي علاقمند نبودن به انجام اينكار بدنبالش نباشم.

اما شما يا دوستان ديگر
ابتدا اينكه اگر ميخواهيد كار كنيد. بايد بريد براي اموزش ديد بصورت عملي.ميتوان در نت اموزش هاي چنداني را پيدا كرد اما خيلي نميتواند كمك كند. يا فيلم هاي اموزشي كه تو فروشگاه هست هم خيلي جالب نيستند و همگي از روي برنامه هاي تي وي تهيه شدند.
اگر از يك شركت معتبر با يك سازنده معروف بود خريداري كنيد.

مورد ديگه همكاري با يك گرافيك كار ماهر و خلاق كه براي شما طرح هاي جديد را طراحي كند كه بواسطه ان شما طرح را روي كاغذ پيدا كنيد.
در كنار اينكار بازم به خلاقيت نياز داريد تا جعبه هارو تزئين كنيد.

درنتيجه محصولاتي رو خواهيد داشت كه هم جديد هم شيك و زيبا خواهند بود.

در مورد كاغذ و موارد ديگر.وقتي اموزش عملي رفتيد با انواع كاغذ هاي مورد نيازش اشنايي پيدا ميكنيد و اين كمك ميكنه كه در انتخاب كاغذها بهتر عمل كنيد. براي خريد هم فكر ميكنم شهرهاي بزرگ مثل تهران بهترين مكان باشد.(دوستاني كه اهل تهران هستند لطفا راهنمايي كنند)

هر چقدر بتوانيد مواد اوليه با كيفيت را با قيمت كمتري خريداري كنيد.ميتوانيد سود بيشتري در فروش داشته باشيد.

ضمن اينكه بازاريابي و فروش محصولات را هم در نظر داشته باشيد و فروشي كار كنيد نه اينكه به فروشگاه ها بديد و هر زمان كه فروش رفت هزينه رو دريافت كنيد.

موفق باشيد

RE: ساخت جعبه کادویی،کسب درآمد بالا - MARYAR - 10-27-2013 04:22 PM

دوست عزیز کتاب های جعبه سازی با مقوا و یا تزئین جعبه های انتشارات بین المللی حافظ برای این کار مناسب هستند.

RE: ساخت جعبه کادویی،کسب درآمد بالا - hamid.h - 10-27-2013 04:29 PM

(10-27-2013 02:23 PM)اقاي ايـــده نوشته شده توسط:  با سلام خدمت دوست عزيز

ابتدا تجربه شخصي
حدود 5 ماه پيش منم به فكرم زد كه اين كارو رو بصورت ازمايشي شروع كنم.چندتايي مطلب خوندم و رفتم براي خريد كاغذ. تو جايي كه رفتم از فروشنده پرسيدم كاغذ ساخت جعبه كدام هست مكانش رو نشان داد و رفتم چندتايي گرفتم. اومدم خونه نشستم يكي دوتا ساختم ديدم نه خير. اين كاغذها براي اينكار نيست و نياز به كاغذهاي ضخيم تري هست.
هنوز كنار اتاقم بسته اون كاغذ ها هست همينطوري مونده تا براي كار ديگه ازش استفاده كنم.

مواردي كه موجب شد ادامه ندم

ابتدا اينكه هيچ دانشي و تجربه اي نداشتم. مطالبي هم كه در نت ميتوانيد با سختي پيدا كنيد يا همگي قديمي هستند و يا به درستي نميتوان از انها روش دقيق رو فهميد.
در نتيجه نميتونستم كارهاي جديد ارائه كنم.

در مورد فروش-به يكي دوتا از فروشگاه هاي مراجعه كردم گفتند اگر بيارين هرزمان فروش رفت هزينه شمارو ميديم.اينطور كه محصول رو ابتدا خريداري كنند نبودش.

اين دوتا دليل باعث شد كه در كنار خيلي علاقمند نبودن به انجام اينكار بدنبالش نباشم.

اما شما يا دوستان ديگر
ابتدا اينكه اگر ميخواهيد كار كنيد. بايد بريد براي اموزش ديد بصورت عملي.ميتوان در نت اموزش هاي چنداني را پيدا كرد اما خيلي نميتواند كمك كند. يا فيلم هاي اموزشي كه تو فروشگاه هست هم خيلي جالب نيستند و همگي از روي برنامه هاي تي وي تهيه شدند.
اگر از يك شركت معتبر با يك سازنده معروف بود خريداري كنيد.

مورد ديگه همكاري با يك گرافيك كار ماهر و خلاق كه براي شما طرح هاي جديد را طراحي كند كه بواسطه ان شما طرح را روي كاغذ پيدا كنيد.
در كنار اينكار بازم به خلاقيت نياز داريد تا جعبه هارو تزئين كنيد.

درنتيجه محصولاتي رو خواهيد داشت كه هم جديد هم شيك و زيبا خواهند بود.

در مورد كاغذ و موارد ديگر.وقتي اموزش عملي رفتيد با انواع كاغذ هاي مورد نيازش اشنايي پيدا ميكنيد و اين كمك ميكنه كه در انتخاب كاغذها بهتر عمل كنيد. براي خريد هم فكر ميكنم شهرهاي بزرگ مثل تهران بهترين مكان باشد.(دوستاني كه اهل تهران هستند لطفا راهنمايي كنند)

هر چقدر بتوانيد مواد اوليه با كيفيت را با قيمت كمتري خريداري كنيد.ميتوانيد سود بيشتري در فروش داشته باشيد.

ضمن اينكه بازاريابي و فروش محصولات را هم در نظر داشته باشيد و فروشي كار كنيد نه اينكه به فروشگاه ها بديد و هر زمان كه فروش رفت هزينه رو دريافت كنيد.

موفق باشيد

ممنونم از توجهتون. البته من با این قضیه زیاد مشکلی ندارم.بالاخره از یه جایی میشه طرح گیر آورد.گمان میکنم در نت مطالب نسبتا خوبی بشه پیدا کرد البته با کمی حوصله و وقت گذاشتن در سایتهای ایرانی و خارجی. البته فقط طرح میشه برداشت آموزش نمیده!!!

دلیل دومتون برای ادامه ندادن قانع کننده ست واقعا. چرا فروش این محصولات اینجوریه با اینکه فروش خوبی داره ؟
بنظرتون چه جوری میشه کار کرد که شخص مغازه دار این اجناس رو از سازنده مستقیما بخره و سازنده منتظر نمونه؟
در کل چون بازاریابی بخش خیلی مهم این کاره چه راه حل یا پیشنهادی واسه اینکار دارین؟

RE: ساخت جعبه کادویی،کسب درآمد بالا - hamid.h - 10-27-2013 04:38 PM

(10-27-2013 04:22 PM)MARYAR نوشته شده توسط:  دوست عزیز کتاب های جعبه سازی با مقوا و یا تزئین جعبه های انتشارات بین المللی حافظ برای این کار مناسب هستند.

ممنونم از راهنمایی تون
شما خودتون خوندین این کتابهارو ؟
طرح جدید هم داره یا فقط آموزش میده با طرح های قدیمی؟
واسه این میگم چون تو سایت " آدینه بوک " سرچ کردم جلد کتابها رو دیدم زیاد جالب نبود!
بنظر خیلی قدیمی میومد.نمیدوونم بازم!

RE: ساخت جعبه کادویی،کسب درآمد بالا - MARYAR - 10-27-2013 04:42 PM

(10-27-2013 04:38 PM)hamid.h نوشته شده توسط:  
(10-27-2013 04:22 PM)MARYAR نوشته شده توسط:  دوست عزیز کتاب های جعبه سازی با مقوا و یا تزئین جعبه های انتشارات بین المللی حافظ برای این کار مناسب هستند.

ممنونم از راهنمایی تون
شما خودتون خوندین این کتابهارو ؟
طرح جدید هم داره یا فقط آموزش میده با طرح های قدیمی؟

من نه اما دوستانم که به کلاس می رفتند و جعبه کادوئی برای ولنتاین و دیگر مناسبت ها درست می کنند از این کتاب ها استفاده می کردند. شما می تونید به کتابفروشی بروید و طرخ های این کتاب ها و آموزش هاش را ببینید.

RE: ساخت جعبه کادویی،کسب درآمد بالا - pooga - 10-27-2013 05:13 PM

سلام قصد تبليغ ندارم ولي براي ساخت جعبه كادويي ميتوني به انجمن خانم گل يه سر بزني خيلي از طرح هاي جالبي رو ميتونيد اونجا به دست بياريد

RE: ساخت جعبه کادویی،کسب درآمد بالا - اقاي ايـــده - 10-27-2013 06:56 PM

تحقيق و بررسي به خود شماست ميتوانيد وقت بذاريد و پيدا كنيد. اما طبق تجربه اي كه داشتم تمامي اموزش هاي موجود تا 99 درصد قديمي هستند و قابليت فهم بالاي ميخواهند.اينم بخاطر بعد تصوير كاغذ هست.

با كلماتي مانند. ساخت جبعه هاي كاغذي- جعبه هاي كادو- تزئين جعبه و ... ميتويند در گوگل نتايج رو ببيند . و اگر هم به زبان انگليسي اشنايي داشته باشيد در سايت هاي خارجي هم بررسي داشته باشيد.

در مورد فروش. تنها داشتن محصولات شيك و مدرن هست كه به نظرم ميتواند دليلي براي فروش نقدي داشته باشد. راهكار ديگري به ذهنم نميرسد.

و راهكار ديگه اين هست كه با فروشگاه هاي فروش بيشتري دارند همكاري كنيد بطور حتم در پرداخت بهتر خواهند بود.

RE: ساخت جعبه کادویی،کسب درآمد بالا - goldmen - 10-27-2013 07:10 PM

این محصول در ایران گمنام هستش
به تولید کننده بگی میگه خریدار نداریم
به خریدار بگی میگه تولید متنوع نداریم

کار برای این کار بسیار زیاد هست ولی باید حتما پشتکار بالایی داشته باشید

شما به غیر از مقوا وکارتن رو مدل های دیگر از اجناس دیگر هم میتوانید فکر کنید
شیشه
چوب
فلز
گِل
و....
عرضه مستقیم هم می توانید داشته باشید