سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران
چگونه مطالعه بکنم؟ - نسخه قابل چاپ

+- سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران (http://forum.unc-co.ir)
+-- انجمن: بخش اعضای سایت (/forumdisplay.php?fid=105)
+--- انجمن: نظر شما چیست؟ (/forumdisplay.php?fid=123)
+--- موضوع: چگونه مطالعه بکنم؟ (/showthread.php?tid=9820)

چگونه مطالعه بکنم؟ - jahanagahi - 10-14-2013 11:48 PM

مطالعه میکنیم. سحنان بزرگان را تکرار می کنیم ولی در عمل فراموش میکنیم که چکار باید بکنیم؟
لطفا جمله من را کامل کنید.بر روی آن بحث کنید و در نهایت اظهار نظر فرمائید.
بهترین نتیجه گیری را می توانید داشته باشید و در نهایت زمان مطالعه رعایت میکنید.

RE: چگونه مطالعه بکنم؟ - minoo - 10-25-2013 10:02 AM

سلام استاد.سلام دوستان خوبم.چرا این تایپیک انقدر خلوته.موضوع خیلی خوبی داره.
استاد به نظر من مطالعه به تنهایی و بدون دقت هیچ اهمیتی نداره.وقتی قراره مطلبی خونده بشه باید با دقت و تمرکز کامل مطلب رو فهمید.راه های مختلفی هم برای فهمیدن مطالب موجوده.مثلا برای یادگیری و فهم بیشتر بعضی از مطالب میتونیم اونها رو به صورت فلش کارتای کوچیک بنویسیم و همیشه همراهمون داشته باشیم.
من خودم یک دفتر مخصوص مطالعه دارم که چند قسمته.تقریبا هر کتاب و مطلب جالبی میخونم توی اون دفتر مینویسم؛با این روش مواقعی که خسته ام یا ناراحت و ناخوش مطالب جالب این کتاب بهم آرامش میده.فقط نباید یه مطلب رو بخونبم و ازش رد بشیم.باید درکش کنیم.اگه درک درستی باشه تا ابد تو ذهنمون میمونه.

RE: چگونه مطالعه بکنم؟ - jahanagahi - 10-25-2013 11:22 AM

(10-25-2013 10:02 AM)minoo نوشته شده توسط:  سلام استاد.سلام دوستان خوبم.چرا این تایپیک انقدر خلوته.موضوع خیلی خوبی داره.
استاد به نظر من مطالعه به تنهایی و بدون دقت هیچ اهمیتی نداره.وقتی قراره مطلبی خونده بشه باید با دقت و تمرکز کامل مطلب رو فهمید.راه های مختلفی هم برای فهمیدن مطالب موجوده.مثلا برای یادگیری و فهم بیشتر بعضی از مطالب میتونیم اونها رو به صورت فلش کارتای کوچیک بنویسیم و همیشه همراهمون داشته باشیم.
من خودم یک دفتر مخصوص مطالعه دارم که چند قسمته.تقریبا هر کتاب و مطلب جالبی میخونم توی اون دفتر مینویسم؛با این روش مواقعی که خسته ام یا ناراحت و ناخوش مطالب جالب این کتاب بهم آرامش میده.فقط نباید یه مطلب رو بخونبم و ازش رد بشیم.باید درکش کنیم.اگه درک درستی باشه تا ابد تو ذهنمون میمونه.

همیشه اینطور بوده. شروع کننده خوبی بودیم ولی تمام کننده ......
اینست که تعداد افراد موفق .....
دقیقا باید مطالعه با روشی باشد که مرقوم فرمودید.

RE: چگونه مطالعه بکنم؟ - minoo - 10-25-2013 11:38 AM

بله استاد دقیقا همینه.شروع کننده بودن به تنهایی معنی نمیده.یعنی اصلا جواب نمیده.هرانسانی میتونه شروع کننده باشه.موفق اون فردی هست که بتونه راه رو ادامه بده و به درستی به سرانجام برسونه.نمونش همین مطالعه کردن.