سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران
سرنوشت زن ماساژوری که میلیونر شد + عکس - نسخه قابل چاپ

+- سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران (http://forum.unc-co.ir)
+-- انجمن: بخش میلیاردرها (/forumdisplay.php?fid=107)
+--- انجمن: میلیاردرهای دنیا (/forumdisplay.php?fid=28)
+--- موضوع: سرنوشت زن ماساژوری که میلیونر شد + عکس (/showthread.php?tid=98)

سرنوشت زن ماساژوری که میلیونر شد + عکس - کامیار کاظمی - 02-09-2011 01:10 AM

سال ۱۹۹۹، خانم بونی براون Bonnie Brown، تازه از همسرش جدا شده بود. او با خواهرش زندگی می‌کرد و آینده‌ای نامشخص داشت. تا اینکه شانس آورد و یک آگهی استخدام دید. یک شرکت در «سیلیکون ولی» ، احتیاج به یک ماساژور داشت که به خانه‌های کارمندانش برود و آنها را ماساژ دهد.
این شرکت که آن موقع ۴۰ کارمند بیشتر نداشت، گوگل نام داشت!
این خانم از اینکه عاقبت‌اندیشی کرده و به توصیه مشاور اقتصادی‌اش گوش نکرده و سهامش را نگه داشته خوشحال است. حالا این خانم ۵۲ ساله در یک خانه بزرگ ۳ هزار فوت مربعی در نوادا زندگی می‌کند و به علاوه ماساژور مخصوص خودش را دارد. او مسافرت‌هایی هم به نقاط مختلف جهان برای سرکشی بنیاد خیریه‌ای که تأسیس کرده، انجام می‌دهد.
[تصویر: 201102071956552172.jpg]
تخمین زده می‌شود، هزار نفر از کارمندان گوگل با در اختیار داشتن سهامی بیشتر از ۵ میلیون دلار، از طریق رشد خیره‌کننده ارزش سهام گوگل میلیونر شده باشند.
هر سهم گوگل در بدو تأسیس ، ۸۰ دلار ارزش داشت.
بد نیست ارزش سهام رؤسای گوگل را هم بدانید، ارزش سهام لری پیج ۲۰ میلیارد دلار و ارزش سهام سرگئی برین ۱۹٫۶ میلیارد دلار است.
در طی دوران رشد اقتصادی، ارزش سهام شرکت‌های دیگری مثل یاهو و نت‌اسکیپ هم افزایش پیدا کرده است ولی هیچ کدام از شرکت‌ها قابل مقایسه با گوگل نیستند.
ارزش فعلی هر سهم گوگل ۶۶۳٫۹۷ دلار است. امسال سهام گوگل ۴۰ درصد ترقی کرد که معادل افزایش ارزش به میزان ۲۰۳ دلار برای هر سهم است.
او این کار پاره‌وقت را در گوگل قبول کرد. خانم براون هفته‌ای ۴۵۰ دلار دستمزد می‌گرفت و این امکان را هم داشت که به جای دستمزد نقدی، سهام شرکت را بخرد.
بعد از ۵ سال مدام، ماساژ مهندسان گوگل، خانم براون بازنشست شد، ولی سهام گوگل آنقدر رشد کرده بود که این خانم میلیونر شده بود!

RE: سرنوشت زن ماساژوری که میلیونر شد + عکس - jahanagahi - 05-23-2011 06:47 PM

واقعا لذت بردم . الگوی بسار خوبی برای عزیزان است.

RE: سرنوشت زن ماساژوری که میلیونر شد + عکس - کامیار کاظمی - 07-16-2011 10:12 AM

فکر میکنید در این شرایط چند نفر سهام خود را نمیفروشند؟
بنظر من تنهای کسانی که میخواهند و به حس میلیاردری خود ایمان دارند.

RE: سرنوشت زن ماساژوری که میلیونر شد + عکس - madar - 07-16-2011 10:15 AM

"این خانم از اینکه عاقبت‌اندیشی کرده و به توصیه مشاور اقتصادی‌اش گوش نکرده و سهامش را نگه داشته خوشحال است"

این کلمه مهمیه:
عاقبت اندیشی

RE: سرنوشت زن ماساژوری که میلیونر شد + عکس - mhdi855 - 07-16-2011 12:02 PM

چند نفر از مردم یا بهتر بگم چند درصد از انسانها یه همچین شانسی میارن برنده شدن توی بانک و لاتاری چیزایی هست که ثروتمندان بهش اهمیت نمیدن ولی بسیار از برندگان اینجور جا ها همین ادمای موفق هستند چون قانون جذب را خوب میفهمن به نظر من این خانم خیلی شانسی موفق شده

RE: سرنوشت زن ماساژوری که میلیونر شد + عکس - jahanagahi - 07-16-2011 02:23 PM

عزیزان باور کنید شانس معنی ندارد. ما که بیوگرافی ایشان را دقیقا نمی دانیم. ایشان ممکن است همین فکرهائی را داشته که ما الان داریم.هدفش ثروتمند بودن بوده و بس.

لطفا باز این جمله را مرور کنید:
این خانم از اینکه عاقبت‌اندیشی کرده و به توصیه مشاور اقتصادی‌اش گوش نکرده و سهامش را نگه داشته خوشحال است.

من واقعا به برداشتهای شما ایمان دارم و نظرم خدا نخواسته رد صحبت های شما نیست.
این هم نظر من است و شاید شما هم با شک و تردید به آن نگاه کنید.

RE: سرنوشت زن ماساژوری که میلیونر شد + عکس - mhdi855 - 07-16-2011 03:22 PM

یه اقایی را میشناختم که یه ماشین پیکان داشت خیلی درب و داغون یکی از پیمانکاران نقشه برداری شهرداری ماشینش را اجاره کرده بود برا تهییه نقشه یه شهرک کارشون با شهرداری به مشکل خورد و بابت پولش چند تیکه زمین بی ارزش گرفت تو همون محل نقشه برداری چون مجبور بود و از پول خبری نبود هر کاری هم کرد نتونست زمینها را به کسی بفروشه خلاصه چند سال بعد زمین اون مکان قیمتش به اسمون رسید و اقا هم یک شبه ملیاردر شد من به این میگم شانس نه تجربه علمی ملیاردر شدن به نظرم این خانم هم زیاد فرقی با این اقا نداره

RE: سرنوشت زن ماساژوری که میلیونر شد + عکس - کامیار کاظمی - 07-17-2011 05:45 PM

(07-16-2011 03:22 PM)mhdi855 نوشته شده توسط:  یه اقایی را میشناختم که یه ماشین پیکان داشت خیلی درب و داغون یکی از پیمانکاران نقشه برداری شهرداری ماشینش را اجاره کرده بود برا تهییه نقشه یه شهرک کارشون با شهرداری به مشکل خورد و بابت پولش چند تیکه زمین بی ارزش گرفت تو همون محل نقشه برداری چون مجبور بود و از پول خبری نبود هر کاری هم کرد نتونست زمینها را به کسی بفروشه خلاصه چند سال بعد زمین اون مکان قیمتش به اسمون رسید و اقا هم یک شبه ملیاردر شد من به این میگم شانس نه تجربه علمی ملیاردر شدن به نظرم این خانم هم زیاد فرقی با این اقا نداره

می دانید اگر این آدم ایمان به موفقیت خود نداشت چه کاری میکرد؟
زمین ها را به کمترین قیمت بفروش می رساند اما نه اگر بدانیم هر کاری حکمتی دارد تا تو را که می خواهی به مقصد برساند دیگر شانس معنی ندارد.
در ضمن شانس اگر هم وجود داشته باشد به در خانه یک فرد منفی نخواهد رفت.مطمئن باشید!

RE: سرنوشت زن ماساژوری که میلیونر شد + عکس - jahanagahi - 07-17-2011 11:36 PM

ایده جرقه ای که در همان لحظه جواب میدهد.سریعتر بررسی و امکانات لازم برای آن ایده باید در نظر گرفته شود تا تششعات آن ایده به افراد دیگر نرسد.