سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران
فروش پیامکی - نسخه قابل چاپ

+- سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران (http://forum.unc-co.ir)
+-- انجمن: بخش اعضای سایت (/forumdisplay.php?fid=105)
+--- انجمن: مشاوره با اساتید (/forumdisplay.php?fid=127)
+--- موضوع: فروش پیامکی (/showthread.php?tid=9741)

صفحه ها: 1 2

فروش پیامکی - حسن قجر - 10-03-2013 10:30 PM

دوستان من به این طرح فکر میکنم دوست دارم نظر شما رو هم بدونم

اینکه ما اقلام مورد نیاز مردم رو به صورت عمده خریداری کنیم و با چاپ تراکت که پخش ارزان فروشی شروع بکار کرد در مناطقی از شهر مون که تمایل به عضویت در باشگاه ارزان فروشی دارن عضو سیستم پخشمون کنیم و کار فروش رو بدون اینکه مغازه ای داشته باشیم با پیامک انجام بدیم نظرتون چیه؟

RE: فروش پیامکی - کامیار کاظمی - 10-03-2013 11:17 PM

سلام جناب قجر
تشکر از مطرح کردن طرح و ایده خود.

جهت تکمیل ایده، در مورد موارد زیر چه ایده ای میتوان داد؟

- خریدار معمولا خواهان دیدن و بازدید از محصول است، در این مورد باید چه کرد؟
- جهت پخش و رساندن محصولات دست مشتری چه باید کرد که به صرفه باشد؟

RE: فروش پیامکی - حسن قجر - 10-03-2013 11:28 PM

با سلام جناب کاظمی عزیز

منظورم اقلام مورد نیاز یعنی پرمصرف که زیاد به رویت جنس نیاز نداشته باشه نظیر دستمال کاغذی البته با ذکر مارک جنس یا چای و محصولاتی از این نوع
وبرای رساندن محصول به مشتری بعد از اطمینان از خرید میزان خریدی رو براش تعیین کنیم که مثلا تا سقف 10عدد دستمال کاغذی با پیک محصول رو برای مشتری برسونیم که هزینه حمل ونقل هم در بیاد البته باید بتونیم تو خرید محصول کلی تخفیف بگیریم تا مابقی هزینه ها نظیر انبار هم صرفه جویی بشه یعنی خرید ارزان و فرش تعدا بالا باز من منتظر نظرات شما ودوستان دیگر نیز هستم

RE: فروش پیامکی - karaj - 10-03-2013 11:56 PM

با سلام خدمت شما:ایده دیگری در ذهن من آمد که هزینه رو کم می کنه که شما ماهانه به کسی که وانت داره حقوق بدید تا خرید مشتری هارو ببره.

RE: فروش پیامکی - jahanagahi - 10-04-2013 12:01 AM

(10-03-2013 10:30 PM)حسن قجر نوشته شده توسط:  دوستان من به این طرح فکر میکنم دوست دارم نظر شما رو هم بدونم

اینکه ما اقلام مورد نیاز مردم رو به صورت عمده خریداری کنیم و با چاپ تراکت که پخش ارزان فروشی شروع بکار کرد در مناطقی از شهر مون که تمایل به عضویت در باشگاه ارزان فروشی دارن عضو سیستم پخشمون کنیم و کار فروش رو بدون اینکه مغازه ای داشته باشیم با پیامک انجام بدیم نظرتون چیه؟

هیچ کاری نشد ندارد.
شما باید برای شروع کار اصل بررسی و مطالعه و تحقیق را انجام داده باشید.

RE: فروش پیامکی - مهدی 1 - 10-04-2013 09:14 AM

(10-03-2013 11:28 PM)حسن قجر نوشته شده توسط:  با سلام جناب کاظمی عزیز

منظورم اقلام مورد نیاز یعنی پرمصرف که زیاد به رویت جنس نیاز نداشته باشه نظیر دستمال کاغذی البته با ذکر مارک جنس یا چای و محصولاتی از این نوع
وبرای رساندن محصول به مشتری بعد از اطمینان از خرید میزان خریدی رو براش تعیین کنیم که مثلا تا سقف 10عدد دستمال کاغذی با پیک محصول رو برای مشتری برسونیم که هزینه حمل ونقل هم در بیاد البته باید بتونیم تو خرید محصول کلی تخفیف بگیریم تا مابقی هزینه ها نظیر انبار هم صرفه جویی بشه یعنی خرید ارزان و فرش تعدا بالا باز من منتظر نظرات شما ودوستان دیگر نیز هستم

این چنین اجناسی که مد نظر شماست ، و مورد شناخت مردم هست ، مثلا روغن لادن ، برنج هندی سرآشپز ، چای احمد ، دستمال کاغذی نرمه و ... سودشون اونقدر پایینه که برای مغازه دارها هم صرف نمی کنه بفروشند و معمولا برای جوری جنس میارن . نه برای سود.

مجبورید از برندهای غیر یا کمتر شناخته شده با سطح کیفی پایینتر استفاده کنید تا هم برای خودتون سود داشته باشه و هم تفاوت قیمت برای خریدار قابل لمس باشه. به همین دلیل به همان موردی که جناب کاطمی فرمودند می رسیم ، لمس و رویت جنس

حالا راهکار شما چیه ؟

10_004

RE: فروش پیامکی - مهدی گل محمدی - 10-04-2013 11:26 AM

به نظر من هر محصولی که قراره فروشش رو انجام بدیم باید در مقدار نسبتا زیاد خریداری کنیم که این مستلزم داشتن سرمایه است.
یک ارزان فروشی سود خودش رو در خریدش میبره نه در فروش...خرید خوب میتونه سود خوبی رو به ما برسونه...
جنس هایی مثل مواد شوینده..حاشیه سود 15 تا 35 درصدی داره ولی نیاز مند خرید حداقل 30 کارتنه..
پس شما برای خریدتون باید یه برنامه ریزی بکنید.

RE: فروش پیامکی - حسن قجر - 10-04-2013 01:41 PM

(10-04-2013 11:26 AM)مهدی گل محمدی نوشته شده توسط:  به نظر من هر محصولی که قراره فروشش رو انجام بدیم باید در مقدار نسبتا زیاد خریداری کنیم که این مستلزم داشتن سرمایه است.
یک ارزان فروشی سود خودش رو در خریدش میبره نه در فروش...خرید خوب میتونه سود خوبی رو به ما برسونه...
جنس هایی مثل مواد شوینده..حاشیه سود 15 تا 35 درصدی داره ولی نیاز مند خرید حداقل 30 کارتنه..
پس شما برای خریدتون باید یه برنامه ریزی بکنید.

میشه بفرمایید چه اجناسی با همون حاشیه در راهکار موجود هستش جناب گل محمدی؟

RE: فروش پیامکی - حسن قجر - 10-04-2013 01:49 PM

(10-04-2013 09:14 AM)مهدی 1 نوشته شده توسط:  
(10-03-2013 11:28 PM)حسن قجر نوشته شده توسط:  با سلام جناب کاظمی عزیز

این چنین اجناسی که مد نظر شماست ، و مورد شناخت مردم هست ، مثلا روغن لادن ، برنج هندی سرآشپز ، چای احمد ، دستمال کاغذی نرمه و ... سودشون اونقدر پایینه که برای مغازه دارها هم صرف نمی کنه بفروشند و معمولا برای جوری جنس میارن . نه برای سود.

مجبورید از برندهای غیر یا کمتر شناخته شده با سطح کیفی پایینتر استفاده کنید تا هم برای خودتون سود داشته باشه و هم تفاوت قیمت برای خریدار قابل لمس باشه. به همین دلیل به همان موردی که جناب کاطمی فرمودند می رسیم ، لمس و رویت جنس

حالا راهکار شما چیه ؟

10_004
شما واقعا مطمئن هستید که این اقلامی که فرمودید خیلی سود پایینی دارن؟چون ما این فروش پیامکی رو به بحث گذاشتیم که بتونیم از نظرات دوستان بهره ببریم منتظر نظرات بعدی شما هستم

RE: فروش پیامکی - mehdi62 - 10-04-2013 09:13 PM

خوب پیک موتوری-وانت-خود پیامک همه این ها هزینست به اندازه همون اجاره که.
به نظر من برای ترغیب مردم به خرید خیلی راه های بهتری وجود داره به جای ارزان فروشی.
برخورد خوب که اکثرا ندارن.
نورپردازی و دکوراسیون.
مسائل معماری مغازه. مثلا دیدیم که خیلی مغازه ها در تابستان و زمستان درشون رو می بندن تا سرما و گرما بیرون نره. در حالی که در معماری دربسته دفع کننده هست نه دعوت کننده در حالی که در مغازه باید دعوت کننده باشه نه اینکه آدم نفهمه مغازه بازه یا بسته.
یا مثلا سرعت در راه اندازی مشتری. کسی حوصله انتظار نداره.
یا تنوع و تکمیل بودن جنس ها.
یا به جای پول خورده آدامس دادن بدون اینکه بپرسی از مشتری راضیه یا نه
یا استفاده از فروشنده دختر که بدبختانه یا خوش بختانه احتمالا فروش رو دو برابر میکنه. چون دخترها برعکس مردها که عصبانی هستن برخورد بهتری دارن. تازه خانم ها هم راحت ترن.
و ...............