سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران
نیاز ضروری به مشاوره ساخت کارخانه - نسخه قابل چاپ

+- سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران (http://forum.unc-co.ir)
+-- انجمن: بخش اعضای سایت (/forumdisplay.php?fid=105)
+--- انجمن: مشاوره با اساتید (/forumdisplay.php?fid=127)
+--- موضوع: نیاز ضروری به مشاوره ساخت کارخانه (/showthread.php?tid=9716)

نیاز ضروری به مشاوره ساخت کارخانه - sarvari1 - 10-01-2013 02:41 PM

سلام
دوستان کسی هست که بدونه چه جوری باید یه کارخونه گچ بزنیم چه قد پول میخواد و ...
کلا میخوام اطلاعات کاملی بهم بده در باره این موضوع >
اگه کسی هست ممنون میشم راهنمایی کنن

RE: نیاز ضروری به مشاوره ساخت کارخانه - مهدی 1 - 10-02-2013 09:56 AM

اول باید معدنش را داشته باشید ، دوم باید برید معدن را ثبت کنید
سوم می رید سازمان صنایع و معادن اعلامیه تاسیس می گیرید.
شانس بیارید جواب استعلامهاتون مثبت باشه و همونجا اجازه تاسیس کارخانه را بهتون می دن
کوره سنتی دیگه صرف نمی کنه باید یک کوره تونلی بگیری + یک برق و گاز

ضمنا گچ همه جا هم به درد نمی خوره و مشتری نداره ، گچ خوب براش مشتری زیاده

RE: نیاز ضروری به مشاوره ساخت کارخانه - sarvari1 - 10-02-2013 01:23 PM

ممنون اقا مهدی

معدنش که هست گچش هم خیلی عالیه
قبلا تولید گچ سنتی بود اما الان متروک شده
میخوام که دوباره راش بندازم اما بنام خودم
صاحب قبلیش هم رفته یعنی پیداش نیس رفتم صنایع و معادن گفتن مجوزش سخته بهت بدن

کلا نمیدونم قدم اول رو چه جوری بر دارم
از کجا شروع کنم

RE: نیاز ضروری به مشاوره ساخت کارخانه - مهدی 1 - 10-03-2013 08:30 AM

نگاه معدن اگر ثبت شده باشه باید صاحب قبلی را راضی کنی
اینکه گفتن مجوزش را سخت بهت می دن به دلیل همون استعلاماتی هست که بهتون گفتم ، چون آلودگی محیط زیستی کچ زیاده ، خیلی سخت توی همون معدن مجور می دن ، مگر اینکه یا پارتی داشته باشی یا واقعا معدن دور از منطقه سکونت و کشت و کار باشه ، البته در بدترین حالت اگر نتونی کنار معدن مجوز بگیری ، می ری دورتر و خاک کچی را به کارخانه حمل می کنی

در کل کار پرسودی هست ، کوره تونلی اش هم خیلی کوچیکه و کار باهاش راحت ، خاک را از بالا با نوار نقاله می ریزین توش و از آپیینش کچ پخته را تحویل می گیرید. سه شیفت می تونید باهاش کار کنید

قدم اولش اینه که تکلیف معدن را مشخص کنید، یا به طریقی به اسم خودتون ثبت کنید ، یا اجاره نامه ده ساله با صاحب قبلی ببندید
دوم محل کارخانه را مشخص کنید ، ترجیحا کنار معدن ، نشد دیگه چاره ای نیست ، هر جا بهتون مجوز دادن ، فقط جایی را انتخاب کنید تا پای زمینش برق و گاز اومده باشه
سوم هم گرفتن مجوز و استعلامات
چهارم ساخت و ساز
پنجم انشعابات و تجهیز کارخانه
ششم هم تولید

RE: نیاز ضروری به مشاوره ساخت کارخانه - sarvari1 - 10-03-2013 11:43 AM

(10-03-2013 08:30 AM)مهدی 1 نوشته شده توسط:  نگاه معدن اگر ثبت شده باشه باید صاحب قبلی را راضی کنی
اینکه گفتن مجوزش را سخت بهت می دن به دلیل همون استعلاماتی هست که بهتون گفتم ، چون آلودگی محیط زیستی کچ زیاده ، خیلی سخت توی همون معدن مجور می دن ، مگر اینکه یا پارتی داشته باشی یا واقعا معدن دور از منطقه سکونت و کشت و کار باشه ، البته در بدترین حالت اگر نتونی کنار معدن مجوز بگیری ، می ری دورتر و خاک کچی را به کارخانه حمل می کنی

در کل کار پرسودی هست ، کوره تونلی اش هم خیلی کوچیکه و کار باهاش راحت ، خاک را از بالا با نوار نقاله می ریزین توش و از آپیینش کچ پخته را تحویل می گیرید. سه شیفت می تونید باهاش کار کنید

قدم اولش اینه که تکلیف معدن را مشخص کنید، یا به طریقی به اسم خودتون ثبت کنید ، یا اجاره نامه ده ساله با صاحب قبلی ببندید
دوم محل کارخانه را مشخص کنید ، ترجیحا کنار معدن ، نشد دیگه چاره ای نیست ، هر جا بهتون مجوز دادن ، فقط جایی را انتخاب کنید تا پای زمینش برق و گاز اومده باشه
سوم هم گرفتن مجوز و استعلامات
چهارم ساخت و ساز
پنجم انشعابات و تجهیز کارخانه
ششم هم تولید

دیروز با یه سازنده کارخونه تماس گرفتم گفت که باید کاخونه صنعتی بزنم یعنی از کوره و اینا استفاده نشه
حدودا یه 1 میلیارد هزینه میبره
میخواستم بدون اگه با سنتی بخوام راش بندازم چه قد هزینه میخواد و شامل چه دستگاه و قطعاتی میشه که مورد نیاز هست

با تشکر از شما اقا مهدی گل

RE: نیاز ضروری به مشاوره ساخت کارخانه - مهدی 1 - 10-03-2013 11:46 PM

دیگه توضیح بیشتری نمی دم تا خودتون برید کمی تحقیق و بررسی کنید
نتیجه کارهایی که انجام دادید را بنویسید تا روی مراحل بعدی بحث بشه

فقط بگم گچ بدون کوره ( حالا چه صنعتی چه سنتی ) قابل تولید نیست

یک میلیارد هم پول زمین و سوله و بیل مکانیکی و یکی دو تا ماشین سنگین ... هست نه پول کوره و تجهیزات استخراج