سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران
تولید تخم مرغ - نسخه قابل چاپ

+- سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران (http://forum.unc-co.ir)
+-- انجمن: بخش اعضای سایت (/forumdisplay.php?fid=105)
+--- انجمن: کارهای عملی اعضا برای کسب درآمد (/forumdisplay.php?fid=48)
+--- موضوع: تولید تخم مرغ (/showthread.php?tid=9696)

صفحه ها: 1 2

تولید تخم مرغ - mohammad-kh - 09-28-2013 05:07 PM

سلام دوستان
من محمد هستم تازه عضو شدم ، البته نمیدونم که اینجا باید خودمو معرفی کنم یا جای دیگه.
راستش من دارم روی تولید تخم مرغ توی نت سرچ می کردم که اینجا رو پیدا کردم. 12_002
من قصد دارم که یه مرغ داری تاسیس کنم البته میخام مرغ تخم گذار نگهداری کنم.
البته خیلی در مورد مرغ داری و این چیزا اطلاعاتی ندارم ولی با توجه به پرمصرف بودن تخم مرغ و نیاز بازار و کمبود این محصول تصمیم به انجام این کار گرفتم.
اگه شما قبلا این کار رو انجام دادید و یا اینکه تجربه ای توی این زمینه دارید خوشحال میشم که منو راهنمایی کنید.
موفق باشید 10_004

RE: تولید تخم مرغ - Fela.Want - 09-28-2013 05:16 PM

با سلام دوست بسیار خوبم
منم به همین موضوع فکر کردم
چون فعلا مکانش رو ندارم نمیتونم اجراش کنم
ولی توی این کار باید فکر مکان، تغذیه ی درست ، محیط زندگی خوب برای مرغ ها و همچنین جلوگیری از بیماری های این حیوان باشی
امیدوارم موفق تر باشی دوست خوبم

RE: تولید تخم مرغ - مهدی 1 - 09-28-2013 09:43 PM

(09-28-2013 05:07 PM)mohammad-kh نوشته شده توسط:  سلام دوستان
من محمد هستم تازه عضو شدم ، البته نمیدونم که اینجا باید خودمو معرفی کنم یا جای دیگه.
راستش من دارم روی تولید تخم مرغ توی نت سرچ می کردم که اینجا رو پیدا کردم. 12_002
من قصد دارم که یه مرغ داری تاسیس کنم البته میخام مرغ تخم گذار نگهداری کنم.
البته خیلی در مورد مرغ داری و این چیزا اطلاعاتی ندارم ولی با توجه به پرمصرف بودن تخم مرغ و نیاز بازار و کمبود این محصول تصمیم به انجام این کار گرفتم.
اگه شما قبلا این کار رو انجام دادید و یا اینکه تجربه ای توی این زمینه دارید خوشحال میشم که منو راهنمایی کنید.
موفق باشید 10_004

بدون تجربه ، به هیچ عنوان ، اصلا و ابدا
با موجود زنده سر و کار دارید خدای ناکرده با یک بی تجربه گی یا بی دقتی ، یک شب در را می بندید ، صبح باز می کنی ، کل گله را تلفات دادید
از من کوچکتر می شنوید ، 6 ماه دیرتر میلیاردر شوید بهتر از اینه که یک عمر خدای ناکرده بدبخت و گرفتار
حتما حتما چند ماهی در یک چنین واحدی حتی شده بدون حقوق کار کنید

اما در کل ، به شرط اینکه واحد از خودتون باشه و سرمایه در گردش برای خرید دان و انبار کردن اون در وقت مقتضی داشته باشید ، کار بسیار خوبی هست

10_004

RE: تولید تخم مرغ - mohammad-kh - 09-28-2013 10:19 PM

ممنونم از راهنمایی های آقا هادی و آقا مهدی عزیز
جالبه که اینجا هرشخص از دید خودش به قضیه نگاه میکنه و نظر و تجربیاتش رو میگه و با جمع بندی همه مطالب میشه یه دید کلی از قضیه پیدا کرد.
راستش من جایی رو نمیشناسم که بتونم برم اونجا و یه مدت کار کنم خودم هم رشته تحصیلیم مکانیک هست و از این چیزا اطلاعاتی ندارم، واسه همین فکرکردم که اگه بشه از یک دامپزشک یا کسی که قبلا توی این کار بوده به صورت پاره وقت کمک بگیرم و ازش بخام که هر روز یا چند روز یک بار به محل مرغداری بیاد و یه بررسی انجام بده .
به نظر شما این کار شدنیه ؟

RE: تولید تخم مرغ - rasoul.es1989 - 09-29-2013 12:41 AM

(09-28-2013 10:19 PM)mohammad-kh نوشته شده توسط:  ممنونم از راهنمایی های آقا هادی و آقا مهدی عزیز
جالبه که اینجا هرشخص از دید خودش به قضیه نگاه میکنه و نظر و تجربیاتش رو میگه و با جمع بندی همه مطالب میشه یه دید کلی از قضیه پیدا کرد.
راستش من جایی رو نمیشناسم که بتونم برم اونجا و یه مدت کار کنم خودم هم رشته تحصیلیم مکانیک هست و از این چیزا اطلاعاتی ندارم، واسه همین فکرکردم که اگه بشه از یک دامپزشک یا کسی که قبلا توی این کار بوده به صورت پاره وقت کمک بگیرم و ازش بخام که هر روز یا چند روز یک بار به محل مرغداری بیاد و یه بررسی انجام بده .
سلام
دكتر دامپزشك يك سري نكات كلي رو ميگه بعضي چيزا رو بايد با تجربه بدست بياري، ولي اگه دكتر ادم با تجربه و خوبي باشه ١٠٠ ٪ ميتونه بهت كمك زيادي كنه، ميزان مصرف ويتامين و انتي بيوتيك و واكسن و همچنين برنامه انجام كار در طول دوره ، واسه بررسي خيلي كم پيش مياد دكتر به مرغداري بياد شما ميتوني هر روز اگه بخواي يا چند روز يكبار از تلفات ببري واسه دكتر و تلفات رو بررسي كنه كه اگر مشكلي يا كمبود ويتاميني باشه سريعا" نسبت به رفع مشكل اقدام كني.

RE: تولید تخم مرغ - اقاي ايـــده - 09-29-2013 03:48 PM

با سلام
ميزان سرمايه كه ميخواهيد هزينه كنيد چقدر هست؟؟
اصلا چگونه ميخواهيد كار كنيد؟؟
مكان نگهداري داريد؟ يا هزينه اجاره
چه تعداد مرغ؟؟
تجربه رو بايد يا خودتان بدست بياريد كه براي بدست اوردن ان بايد بريد يك مرغداري چند ماهي كار كنيد يا با صرف هزينه و استخدام كردن افراد با اطلاع از تجربه انها استفاده كنيد.(افرادي كه بصورت حضوري در كنار شما باشند)

و مسائل غيره

RE: تولید تخم مرغ - goldmen - 09-29-2013 07:10 PM

(09-28-2013 10:19 PM)mohammad-kh نوشته شده توسط:  به نظر شما این کار شدنیه ؟
به نظر شما کاری هم نشدنی وجود دارد؟

چند تا چیز رو باید فراهم کنی تا بتونی به نتیجه برسی

اول به این خاطر بازار مرغ وتخم مرغ میبینی الان در تنش هست بخاطر نبود خوراک دام کافی هست درنتیجه ازالان باید بفکرش باشی

شما باید روش کار رو تعیین کنید مکانیزه یا سنتی

اول مکان رو براساس روشت تجهیز میکنی
بعد سفارش میدی مرغ تخمکذار میخری یا جوجه اش رو میخری وبزرگ میکنی(( اینطوری رسیدن به محصول کمی دیرتر می شود))

ولی بیشتر از50 میلیون سرمایه نیاز داری
میتونی مکان رو هم اجاره کنی

RE: تولید تخم مرغ - r.mehrabi - 11-26-2013 07:15 PM

شوخی می فرمایید؟مرغداری آنهم بدون تجربه قبلی؟شما حتی اسم شغل را هم اشتباه بیان می کنید.
به هر حال به عنوان یه توضیح کلی:مرغداری تخم گذار زیر 20-30 هزار قطعه اصلا به صرفه نیست،هزینه اولیه بالاتری نسبت به مرغ گوشتی داره، مرغداری تخم گذار سنتی اصلا وجود خارجی ندارد که بخواهیم مقایسه ای بین سنتی و صنعتی داشته باشیم،برای مرغ تخم گذار شما جوجه نمی خرید،بلکه پولت(نیمچه) خرید می کنید که مرغ 100 روزه می باشد و حدود 7 هزار تومان(میانگین) قیمت دارد. درآمد خوبی داره ولی تجربه و علم کار حتما نیازه، اگر می خواهید مرغدار شوید و هیچ تجربه ای ندارید حتما باید حداقل شش ماه تا یک سال در یک واحد مرغداری صنعتی بزرگ و موفق کار کنید(کار کنید نه اینکه بروید و نگاه کنید) در غیر اینصورت شکست حتمی است

RE: تولید تخم مرغ - h0914 - 12-28-2013 02:54 AM

برای گرفتن مجوز فارم تخمگذار باید به جهاد شهرستان برین که فکر نمی کنم مجوز بدن! اگر هم مجوز دادن باید دنبال جایی باشین که معارض نداشته باشه!!! یعنی یه جایی تو مریخ مثلا!!! تازه مسئله هزینه است که سر به فلک می زنه! شما چرا در منزل یا یه جای مسقف که بتونین گرمش کنین مثا پارکینگ مرغ بومی نگه داری نمی کنین یا بلدرچین راحترم هست!

RE: تولید تخم مرغ - saeedkasaee - 05-16-2015 12:43 PM

(09-28-2013 10:19 PM)mohammad-kh نوشته شده توسط:  ممنونم از راهنمایی های آقا هادی و آقا مهدی عزیز