سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران
آرامش و آسایش, مهمترین مسئله زندگی - نسخه قابل چاپ

+- سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران (http://forum.unc-co.ir)
+-- انجمن: بخش اعضای سایت (/forumdisplay.php?fid=105)
+--- انجمن: نظر شما چیست؟ (/forumdisplay.php?fid=123)
+--- موضوع: آرامش و آسایش, مهمترین مسئله زندگی (/showthread.php?tid=9605)

صفحه ها: 1 2 3

آرامش و آسایش, مهمترین مسئله زندگی - jahanagahi - 09-14-2013 01:53 PM

چون این مسئله بسیار مهم است خواستم بصورت جداگانه ای مطرح کنم و نظر شما عزیزان را هم بگیرم.
خیلی از عزیزان متاسفانه وقتی وارد انجمن می شوند بشدت مشتاق موفقیت هستند .ولی بعد از مدتی دچار حاشیه شده و واقعا از اهداف انجمن و خود غافل می شوند.
خیلی از مطالبی را که می نویسم می شود در قالب مقاله های چند صفحه ای نوشت و از سیر تا پیاز توضیح داد که در نهایت چون بقیه کتابها و مطالب دیگر کنار گذاشته می شود. سبک نوشتن من ساده و کوتاه و روان بوده و نتیجه گیری را به عزیزان می سپارم.
اینک :
در 3 مکان آرامش و آسایش داشته باشیم :
1- در محیط خانواده
2- در اجتماع
3- در محل کار

زندگی یعنی گذران ثانیه ها - دقیقه ها- ساعتها - روزها - ماهها و سالها و در نتیجه رسیدن به سن پیری و خدا حافظی.(پیرمرد خودتی 25r30wi25r30wi25r30wi- جهان آگهی چرا از خودت شک داری؟ کسی بتو نگفت پیرمرد.25r30wi25r30wi25r30wi)
ما باید به این سه مورد اشاره شده فکر کنیم و برای خود فراهم کنیم.
البته وقتی شما عزیزان در بحث شرکت فرمودید من هم لابلا خدمت می رسم و اشاره ای خواهم کرد.

RE: آرامش و آسایش - m-jalalvand - 09-14-2013 02:15 PM

سلام.
بعد از صحبت های استاد قربانیان عزیز ، در شبی که مهمان خانه مهدی گل محمدی بودم فهمیدم اگر یکی از سه آرامش بالا برایم مهیا نیاشد به مشکل میخورم.اما به نظر شخصی این حقیر آرامش خانواده، میتواند تاثیر شگرفی در آرامشهای دیگر داشته باشد.شک نکنید کسانی که در خانواده های خود ، آرامشی به مراتب بیشتر دارند درصد شکست و خطای کمتری نیز خواهند داشت
ممنون بخاطر محبت شما استاد عزیز ...

RE: آرامش و آسایش, مهمترین مسئله زندگی - Divar - 09-14-2013 02:42 PM

بنظر من هم کسی که توی خانواده ارامش داشته باشه خیلی بهتر میتونه این ارامش به جامعه و محیط کار منتقل کنه.
خانواده محیطیه که به قسمت های مختلف جامعه انشعاب داره

RE: آرامش و آسایش, مهمترین مسئله زندگی - m-jalalvand - 09-14-2013 03:04 PM

یادم رفت بگویم فرق آرامش و آسایش چیست؟
آسایش یک امر بیرونی و آرامش یک پدیده ی درونیه.

مردم ممکنه خیلی تو آسایش باشن اما معدود افرادی هستن که در آرامش زندگی میکنن.

آسایش یعنی راحتی در زندگی که با امکانات و ثروت خوب و زیاد به دست میاد. هرچی دلشون بخواد میخرن. هر کجا خواستن میرن و ...

آرامش رو اونیی دارن که از درون سالم و سلامتند. شاید فقیر و بی چیز باشن اما دلشون خوشه. به اونچه دارن راضین.

چه خوب میشد که ما در عین آرامش، آسایشم داشتیم و در عین آسایش، آرامشم همرامون بود!

اما این نامساوی رو به خاطر بسپرید که:

آرامش>آسایش

این مساوی رو هم داشته باشی:

آرامش+آسایش=خوشبختی

RE: آرامش و آسایش, مهمترین مسئله زندگی - Delta.H - 09-14-2013 06:07 PM

به نظر من آرامش در این سه محیطی که استاد فرمودند ارتباط مستقیم با هم دارند یعنی ممکن است مشکلات شغلی باعث بروز مشکلاتی در محیط خانواده شود که به تبع آن اشخاص در اجتماع هم آرامش نخواهند داشت و یا برعکس فردی که از یک خانواده نا آرام و بحران زده به محیط کار وارد می شود هیچگاه آرامش نخواهد داشت همچنین مشکلات اجتماعی هم می توانند باعث سلب آرامش در دو محیط دیگر شوند.

RE: آرامش و آسایش, مهمترین مسئله زندگی - Elixir - 09-14-2013 09:26 PM

من چقد دیر رسیدم به بحث..
سلام استاد 10_004و دوستان 10_004عزیز..
من فقط اینو بگم که درسته آرامش از آسایش مهمتره اما واقعا بعضی وقتا آسایش نقش خیلی مهمی توی آرامش زندگی داره..

منم فکر میکنم آرامشی که توی خانواده وجود داشته باشه از تمام آرامش های دنیا ارزشش بیشتره..

RE: آرامش و آسایش, مهمترین مسئله زندگی - صدفی - 09-14-2013 10:58 PM

به نظر من آسایش و آرامش یه جورایی مکمل هم هستند یعنی اگر هرکدومشون نباشند یه جای کار خرابه تقریبا
آرامش فکری تو هرجا میتونه به آدم آرامش بده

RE: آرامش و آسایش, مهمترین مسئله زندگی - صدفی - 09-14-2013 11:07 PM

عنصر تشکیل دهندۀ آرامش معنویت است و عنصر تشکیل دهندۀ آسایش مادّیت است. کسیکه آرامش دارد آسایش هم کسب می کند اما کسیکه صرفا آسایش دارد هیچ تضمینی برای آرامشش وجود ندارد.

RE: آرامش و آسایش, مهمترین مسئله زندگی - jahanagahi - 09-14-2013 11:22 PM

خوشحالم که عزیزان در بحث شرکت فرمودند.
عرض کنم:
مهمترین مسئله در زنده ماندن و زندگی کردن همین اشاره به 3 مورد بود.
در 3 مکان آرامش و آسایش داشته باشیم :
1- در محیط خانواده
2- در اجتماع
3- در محل کار

جناب جلالوند عزیزم جمله ای زیبا نوشته اند .لطفا دوباره مطالعه فرموده و بر روی تک تک کلمات آن تاکید فرمائید:
یادم رفت بگویم فرق آرامش و آسایش چیست؟
آسایش یک امر بیرونی و آرامش یک پدیده ی درونیه.

جهان آگهی :
من شخصا توانسته ام هر سه مورد را دقیقا در نظر گرفته و با بررسی و مطالعه زیاد این آسایش و آرامش را به دست بیاورم.
چگونه؟
برای اینکه بعدها نگویم ایکاش.........
توانستم مطلب را بشکافم؟
همگی با هم:
نخیر.25r30wi25r30wi25r30wi
جهان آگهی با آرامش لبخندی زد و گفت:
میدانم که متوجه شدید ولی همه با هم تصمیم گرفته اید سر بسر من 25r30wi25r30wi25r30wiبگذارید.

RE: آرامش و آسایش, مهمترین مسئله زندگی - jahanagahi - 09-15-2013 10:19 PM

دوستان عزیز , به راحتی از این مسئله مهم و حیاتی گذشتید؟

بنظر شما نهایت زنده ماندن و زندگی کردن جز این سه مورد است؟
با توکل بر خدای یگانه بر روی این سه مورد بحث فرموده و درنهایت راه پیداکردن آنرا پیدا کنید.