سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران
یه کارخانه بزرگ دارم اما نمیدونم توش چیکار کنم - نسخه قابل چاپ

+- سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران (http://forum.unc-co.ir)
+-- انجمن: بخش اعضای سایت (/forumdisplay.php?fid=105)
+--- انجمن: مشاوره با اساتید (/forumdisplay.php?fid=127)
+--- موضوع: یه کارخانه بزرگ دارم اما نمیدونم توش چیکار کنم (/showthread.php?tid=9316)

صفحه ها: 1 2

یه کارخانه بزرگ دارم اما نمیدونم توش چیکار کنم - amirmazinani - 08-11-2013 04:55 PM

سلام
من 24 سالمه،مهندس نقشه برداریم و تازه سربازیم تموم شده
پدرم یه کارخونه داره به مساحت 1500 متر و 600 متر سوله تو شهرک صنعتی علی آباد(50کیلومتری تهران) که آب و گاز و تلفن و 50 آمپر برق داره.
در حال حاضر اینجا ریختگری آلومینیوم انجام میشه،یعنی ضایعات آلومینیوم و تو کوره های زمینی و به شکل سنتی ذوب میکنیم و تو قالب مخصوص میریزیم و جهت مصارف گوناگون به صنایع وابسته عرضه میکنیم.
متاسفانه پدر من از ابتدای کارش به طور یکنواخت رفته جلو و هیچ پیشرفتی نداشته،یعنی همون کاری که 30 سال پیش میکرده الانم انجام میده(البته یه ورشکستگی و پشت سر گذاشته) ولی خب هم دوره ای های خودش الان از لحاظ مالی تو عرشن.
از وقتی سربازیم تموم شده اومدم تو کارخونه پبش پدرم اما مشکلی که هست نمیدونم تو همچین فضایی که میدونم خیلی ها آرزوی داشتنشو دارن چه کاری میشه انجام داد.
اینم بگم که سرمایه زیادی ندارم،شابد در حد 10 میلیون.
اگه ممکنه راهنماییم کنید.
متشکرم

RE: یه کارخانه بزرگ دارم اما نمیدونم توش چیکار کنم - مهدی 1 - 08-11-2013 11:49 PM

یه دایکاست آلومینیوم بزار کنار سوله و باهاش کار کن . البته باید پدر هم کمکتون کنه با 10 نمی شه

RE: یه کارخانه بزرگ دارم اما نمیدونم توش چیکار کنم - kiarash64 - 08-12-2013 01:12 AM

در زمینه ساخت پنجره های upvc که امروزه کاربرد زیادی در صنعت ساختمان سازی داره می تونید کار کنید.

RE: یه کارخانه بزرگ دارم اما نمیدونم توش چیکار کنم - mjdehghani - 08-12-2013 10:02 AM

شما باید سعی کنید ارزش افزوده بیشتری به همین محصول بدید . الان شما شمش آلومینیوم تولید دارید که یک نوع مواد خام هست برای صنایع دیگه . شما می تونید یک روند تولید توی همون فضا به این ماده خام اولیه بدید . مشکل اینجاست که ما و شما فقط پول رو سرمایه می دونیم گاهی وقتا سرمایه های بزرگتری دور و برمون هست ولی چون مادید تک بعدی به این مسئله داریم اونو نمی بینیم . تجربه پدرتون یه سرمایه خوبه ، راحت و بدون هیچ هزینه ای میشه استفاده کرد . فقط چون طرز تفکر ها فرق می کنه ، ممکنه اختلاف هایی پیش بیاد ولی صبر و متانت خیلی از مشکلا رو حل می کنه

RE: یه کارخانه بزرگ دارم اما نمیدونم توش چیکار کنم - مخترع - 08-12-2013 12:12 PM

باسلام.
دوست عزیز باید دنبال تولید محصولاتی ساده و کاربردی از آلومینیوم باشید. مثلا ساخت اسباب بازی کودکان از قبیل قابلمه و قاشق، یا ساخت ترکیبات خاص آلومینیوم برای صنایع مختلف،یا جایگزینی آرام دستگاه هاتون با دستگاه های جدید
بهرحال ایده زیاده و باید کارخانه تان دیده شود. در صورتی که خواستید همکاری کنیم میتونید پیام دهید. احمد (کارشناس ارشد صنایع)

RE: یه کارخانه بزرگ دارم اما نمیدونم توش چیکار کنم - رز سفید - 08-12-2013 04:31 PM

میشه بگید اگر بخوایم قالبی داشته باشیم که شاخه خاصی با مدل خاصی از آلومینیوم رو برامون تهیه کنید چقدر هزینه میشه؟
من طرحی دارم که داخل اون شاخه های خاصی از آلومینیوم بکار رفته ولی این مدل رو قالب زده توی بازار ایران پیدا نکردم اگر بخوام قالبی داشته باشم چقدر هزینه میشه برام؟؟

RE: یه کارخانه بزرگ دارم اما نمیدونم توش چیکار کنم - amirmazinani - 08-12-2013 05:14 PM

شما خیلی کلی توضیح دادی
ما قالب ساز نیستیم ولی اگه یه مقدار جزئیات بیشتری بگی شاید بتونم کمکت کنم
منظورت از "شاخه خاص" و "مدل خاصی از آلومینیوم" چیه ؟

RE: یه کارخانه بزرگ دارم اما نمیدونم توش چیکار کنم - amirmazinani - 08-12-2013 06:36 PM

(08-12-2013 12:12 PM)مخترع نوشته شده توسط:  باسلام.
دوست عزیز باید دنبال تولید محصولاتی ساده و کاربردی از آلومینیوم باشید. مثلا ساخت اسباب بازی کودکان از قبیل قابلمه و قاشق، یا ساخت ترکیبات خاص آلومینیوم برای صنایع مختلف،یا جایگزینی آرام دستگاه هاتون با دستگاه های جدید
بهرحال ایده زیاده و باید کارخانه تان دیده شود. در صورتی که خواستید همکاری کنیم میتونید پیام دهید. احمد (کارشناس ارشد صنایع)

سلام
گفتين اگه خواستم همكاري كنيم پيام بدم
(08-12-2013 04:31 PM)رز سفید نوشته شده توسط:  میشه بگید اگر بخوایم قالبی داشته باشیم که شاخه خاصی با مدل خاصی از آلومینیوم رو برامون تهیه کنید چقدر هزینه میشه؟
من طرحی دارم که داخل اون شاخه های خاصی از آلومینیوم بکار رفته ولی این مدل رو قالب زده توی بازار ایران پیدا نکردم اگر بخوام قالبی داشته باشم چقدر هزینه میشه برام؟؟

شما خیلی کلی توضیح دادی

RE: یه کارخانه بزرگ دارم اما نمیدونم توش چیکار کنم - مهدی 1 - 08-12-2013 07:17 PM

(08-12-2013 04:31 PM)رز سفید نوشته شده توسط:  میشه بگید اگر بخوایم قالبی داشته باشیم که شاخه خاصی با مدل خاصی از آلومینیوم رو برامون تهیه کنید چقدر هزینه میشه؟

باید قالب اکستروژن بسازید ، و بعد هم به روش اکستروژن بسته به قالب سرد یا گرم تولید کنید
برای تیراژ های کم اصلا به صرفه نیست ، همچنین کسی را پیدا نمی کنید زیر 10 تن براتون تزریق کنه

RE: یه کارخانه بزرگ دارم اما نمیدونم توش چیکار کنم - رز سفید - 08-13-2013 03:53 PM

(08-12-2013 06:36 PM)amirmazinani نوشته شده توسط:  
(08-12-2013 04:31 PM)رز سفید نوشته شده توسط:  من طرحی دارم که داخل اون شاخه های خاصی از آلومینیوم بکار رفته ولی این مدل رو قالب زده توی بازار ایران پیدا نکردم اگر بخوام قالبی داشته باشم چقدر هزینه میشه برام؟؟

شما خیلی کلی توضیح دادی

ببینید من یک چهارچوب طراحی کردم برای گلخانه که بهترین متریالش آلومینیم هستش خوب من این گلخانه رو در سطح بالایی میخوام تولید کنم و در کل ایران توزیع داشته باشم در این طرح از چند مدل برش روی یک شاخه 1 متری روی آلومینیوم استفاده کردم مثلا مدل آلومینومهای ریلی که چند نبشی کنار هم خورده و جوش دادیم خوب این مدل من توی ایران نیست و با جوش دادن قطعات کنارهم هم در تولید بالا نمیتونم درست کنم

پس سه راه دارم 1 کل طرح رو وارد کنم 2 شاخه آلومینیوم رو وارد کنم 3 ویا کلا تولید داخل داشته باشم

حالا سوال اینجاست که اگر بخوام برای این طرحم قالب داشته باشم که آلومینیوم داخلش تزریق بشه چقدر باید برای قالب هزینه کنم؟
10_004