سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران
دانستنیهای مختلف در مورد روانشناسی شخصی - نسخه قابل چاپ

+- سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران (http://forum.unc-co.ir)
+-- انجمن: روانشناسی (/forumdisplay.php?fid=106)
+--- انجمن: روانشناسی شخصی (/forumdisplay.php?fid=37)
+---- انجمن: دیگر مطالب آموزنده روانشناسی فردی (/forumdisplay.php?fid=72)
+---- موضوع: دانستنیهای مختلف در مورد روانشناسی شخصی (/showthread.php?tid=9103)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

RE: چگونه شخصیت خود را تغییر دهیم...؟! - mallarme - 05-05-2013 08:26 PM

شما قاضي هستيد يا وكيل مدافع؟

سعي كنيد كه اطرافيان‌تان را درك كنيد و بفهميد نه اينكه در مورد آنها قضاوت كنيد. شايد اين كار سخت‌ترين كار باشد اما زندگي شما را ساده مي‌كند. همدل و دلسوز ديگران باشيد و آنها را دوست داشته باشيد تا زندگي خوشحالي داشته باشيد. با اين شيوه‌ مي‌توانيد خوشبختي پايدار را به زندگي‌تان وارد كنيد. همدلي و همراهي كليد ارتباط است و با ارتباط است كه شما از تنهايي خارج مي‌شويد و مي‌توانيد همراهي و همدلي ديگران را داشته باشيد و هرگز تنها نمانيد.

مرده؟ زنده‌اش كنيد

«وقت ندارم»، «نمي‌توانم به كارهايم برسم»، «به هيچ كاري نمي‌رسم» اينها جملات و شكايات شايعي هستند اما نبايد تقصيراتي را كه متوجه خودتان است به گردن نداشتن زمان بيندازيد. اگر دوست داريد كاري را انجام دهيد يا اگر كار مهمي داريد كه حتما بايد انجام شود بايد زمانش را پيدا كنيد، هرقدر هم كه سرتان شلوغ باشد قطعا زمان‌هايي وجود دارد كه مي‌توانيد از آنها استفاده كرده و آنها را از حالت مرده خارج كنيد. قدرت برنامه‌ريزي و حذف چيزهاي غيرضروري شما را موفق خواهد كرد؛ شك نكنيد.

موج‌سواري كنيد

زندگي مثل دريايي است كه هر موج آن يك تغيير در زندگي شما ايجاد مي‌كند. بهتر است موج‌سواري بلد باشيد يا اينكه سعي كنيد درخلاف جهت موج‌ها شنا كنيد؟ همه چيزهايي را كه داريد دوست داشته باشيد اما بدانيد تغييرات لزوما به معناي از دست دادن هرچه دوست داريد نيست. وقتي بپذيريد كه تغيير جزئي از زندگي است بيشتر قدر آنچه داريد را خواهيد دانست و انسان خوشحال‌تر و خوشبخت‌تري خواهيد بود.

RE: چگونه شخصیت خود را تغییر دهیم...؟! - mallarme - 05-06-2013 02:04 PM

چند نکته شخصیتی از موفق ترین مربی که مدیریتش وی را به شهرتی قامت شهرت استیو جابز رسانده است:

قوی ترین شاخصه اخلاقی یک سلاح است

سرالکس خودش را با رسیدن از یک کارمند ساده به بخشی از ارزش های باشگاه، غیرقابل اخراج کرده است. انجام چنین کاری به مطالعه نیاز دارد. بعد از آمدنش به «اولدترافورد» در سال 1986، او با کارمندان باشگاه درباره تاریخ یونایتد صحبت کرد و به حرف های هواداران گوش داد. او به تدریج باشگاه را برای خودش در سه بند تعریف کرد؛ یونایتد باید حمله کند، همه دنیا علیه یونایتد است و یونایتد چیزی بیش از یک علیت در فوتبال است.

او وقتی که آمد یک جمله معروف داشت: «من مانند محافظ یک عبادتگاه هستم» و منظورش این بود که معلول بدون وجود او غیرقابل تصور است. برای وجود معلول، وجود علت ضروری است و خودش را علت باشگاه خواند.

سرالکس می داند رضایت کشنده است.

RE: چگونه شخصیت خود را تغییر دهیم...؟! - mallarme - 05-07-2013 11:40 AM

« درست‌ ترین عملکرد انسان، زندگی کردن است، نه وجود داشتن. »

( جک لندن )

RE: چگونه شخصیت خود را تغییر دهیم...؟! - mallarme - 05-07-2013 08:00 PM

بدون شناخت خود واقعی نمی توانید به دستاوردهای بزرگی در زندگی خود دست پیدا کنید. بدون شناختن خود در واقع نمی توانید هدف یا علاقه مندی خاصی هم برای خود تعریف کنید و در نتیجه به جایگاهی که می خواهید نیز نمی رسید. هیچ هدفی بدون هوشمندی و شناخت میسر نمی شود.

هرگز سعی نکنید طوری زندگی کنید که واقعا نیستید.
بهتر است به جای خودنمایی یا زیستن در قالبی که خود واقعی شما را پنهان می کند، سعی کنید خود واقعیتان باشید.

باور کنید این کار باعث می شود تا بهترین و موفق ترین زندگی را داشته باشید زیرا با علاقه مندی کارهای خود را انجام می دهید و با انرژی بیشتری در مسیر درست قدم بر می دارید.

RE: چگونه شخصیت خود را تغییر دهیم...؟! - mallarme - 05-07-2013 08:22 PM

استیو جابز در کنفرانس جهانی سان فرانسیسکو در سال 2008 میلادی گفت: «زمان بسیار محدود است، بنابراین وقت خود را با زندگی به سبک دیگران هدر ندهید. اجازه ندهید زمزمه نظرات دیگران باعث شود تا صدای درونی خود را نشنوید.»

انسان باید همیشه به چیزی– دل، سرنوشت، زندگی، قضا و قدر - اعتقاد داشته باشد. بهترین روش برای رسیدن به این هدف این است که کارهایی خود را با عشق و علاقه انجام دهید. اگر هنوز به این مرحله نرسیده اید، دست از تلاش برندارید و ادامه دهید.

البته رسیدن به چنین هدفی به هیچ وجه آسان نیست و چالش های بزرگی سر راه شما قرار دارند اما می توانید با کمی حوصله و صبر، آنها را طی و به هدف خود برسید.

برای اینکه بهترین نسخه از شخصیت خود را ارائه دهید باید دو عنصر اساسی و کلیدی «تمرکز» و «نظم» داشته باشید. دو موردی که داشتن آنها در این روزها بسیار سخت است. این روزها حواس پرتی و رسیدن به خوشحالی های موقت و کوتاه مدت بسیار آسان و البته اعتیاد آور است.

رمزهایی که نشانه شخصیت شماست!! - mallarme - 05-08-2013 10:52 AM

خیلی چیزها نشانه شخصیت شماست! ازدادن بلیط به راننده اتوبوس ، گذاشتن زباله بیرون از منزل در ساعت 9 شب گرفته تا از رنگ لباس یا ماه تولد!!

خبرنگار سایت بانکی: یکی از کشف های جدید ما این است که رمز اینترنت بانک و کارت بانکتان هم نشانه شخصیت شماست. باور ندارید این گزارش را تا انتها دنبال کنید.

کار چندان ایمنی نیست که رمز عبور کارت بانکی یا اینترنت بانکتان را به دیگران بدهید اما اگر گیر خبرنگار سمجی مثل خبرنگار ما بیفتید به ناچار اعتراف خواهید کرد!

مدتی قبل در یکی از معابر عمومی به سراغ رهگذران رفتم و رمز عبور کارت بانکشان را پرسیدم البته توصیه شخصی من این است که شما جواب این سوال را به هیچ کس ندهید حتی یک خبرنگار سمج!!

تاریخ تولد

بانکی: سلام می تونم بپرسم رمز کارت بانکی شما چیه؟

مریم: نخیر این شماره یه چیز کملا شخصیه اصلا شما کی هستین؟

بانکی : من خبرنگارم بررسی می کنم ببینم رمز کارت بانکی به شخصیت افراد مربوطه یانه؟

مریم با خنده: اگر اینجوریه برعکس تاریخ تولدم. اما نپرس متولد چه سالی هستم که نمی گم جزو اسراره و (باز هم می خندد)

1234

دربین مصاحبه شوندگان یک نفر خاطره برایم تعریف کرد که بسیار جالب است:

مسعود: جوانترکه بودم خیلی شربودم، الان البته خیلی بچه مثبتی شدم!! یک باربه طور اتفاقی رمز اینترنت پرسرعت همسایه را کشف کردم و با افتخار ماجرا را برای پدرم تعریف کردم .بعد باخنده گفتم من نمی دانم کدام آدم کم عقلی رمز به این مهمی را 1234 می گذارد.

چشمتان روز بد نبیند پدرم با دمپایی روفرشی کل خانه را دنبالم دوید که به تو چه شاید یکی بخواهد رمز کارت بانکی اش را 1234 بگذارد مگه تو فضولی(بعدا کشف کردم این شماره رمز کارت پدرم هم هست!!)

سالگرد ازدواج

من کارت بانک ندارم اما کارت بانک شوهرم دست من است حقوق بازنشستگی اش را به این حساب می ریزند رمز کارت تاریخ ازدواجمان است البته بعضی عدد ها را وارونه کردم عقل جن هم به آن نمی رسد!!!

شماره بانک

فرهاد:من رمز کارتم را تغییر ندادم همانی هست که بانک داده .

بانکی: مگر به شما نگفتن که رمز را تغییربدهید

فرهاد: خوب چرا اما کی فکرش را می کند که من تغییر نداده باشم!

درپایان فکر کنم خالی از لطف نباشد که به برخی از نکات امنیتی در خصوص کارت بانک اشاره کنیم.

نکاتی در مورد رمز کارت:

• هرگز رمز عبور خود را برای کسی ایمیل نکنید یا پاسخ به ایمیلی ندهید که از شما تقاضای فرستادن رمز عبور کرده است.

• هیچگاه رمز عبور خود را درجایی ، به ویژه اگر دیگران هم به آن دسترسی دارند، ننویسید. ترجیحا آن را به ذهن بسپارید.

• رمز عبور شما نباید اعداد رسمی و مشخص زندگی تان مثل تاریخ تولد، شماره شناسنامه،تاریخ ازدواج و... باشد چرا که در این صورت امکان حدس زدن آن بسیار زیاد است.

• از زنجیره ای از کاراکترهای متوالی که امکان حدس زدن آنها وجود دارد (مثل 1234) هرگز استفاده نکنید. این نوع رمزها اولین چیزی است که به ذهن سارقان می رسد.

RE: رمزهایی که نشانه شخصیت شماست!! - m-jalalvand - 05-08-2013 11:07 AM

ببخشید
شما آموزش استفاده درست و صحیح کارت رو آموزش دادین یا خاطره هایی از رمز کارت گفتین یا ...
اما من چیزی از شخصیت خودم اینجا ندیم .چرا؟

RE: چگونه شخصیت خود را تغییر دهیم...؟! - mallarme - 05-10-2013 11:40 AM

جیمز دایسون می‌گوید:

«مهم این است كه شكست‌ها شما را متوقف نكند، مهم این است كه به درست بودن كاری كه انجام می‌دهید ایمان داشته باشید و از رسیدن به آن ناامید نشوید، هر شكست می‌تواند به شما نشان دهد كه در چه جایی و چه زمینه‌ای مشكل داشته‌اید و با برطرف‌كردن آنها به موفقیت برسید.»

RE: چگونه شخصیت خود را تغییر دهیم...؟! - bahador - 05-10-2013 03:24 PM

افراد مناسب را در کنار خود نگه دارید، افرادی که به‌دردتان نمی‌خورند، از خود دور کنید و فقط آن زمان می‌توانید به جلو حرکت کنید.

RE: چگونه شخصیت خود را تغییر دهیم...؟! - mallarme - 05-10-2013 10:53 PM

(05-10-2013 03:24 PM)bahador نوشته شده توسط:  افراد مناسب را در کنار خود نگه دارید، افرادی که به‌دردتان نمی‌خورند، از خود دور کنید و فقط آن زمان می‌توانید به جلو حرکت کنید.

سلام

اینکه چطور میشه ارتباط پیدا کرد بستگی به شما داره که چگونه افرادی رو به سمت خودتون جذب میکنید....
(مثلا انسان غمگین ناخواسته جذب انسان غمگین میشه)

افرادی که دقیقا مثل شما فکر کنن شاید خیلی مفید نباشد چراکه شما نیاز به افرادی هم دارید که شما را نقد کند و به چالش بکشاند ...
بنابراین بیشتر این اهمیت دارد که شما افرادی را انتخاب کنید که دارای انگیزه بالا در رسیدن به موفقیت و دارای شخصیت قوی هستند.

هیچ وقت وقت و انرژیتون رو صرف تغییر دادن آدمها نکنید.
این تاپیک رو که مطالعه فرمودید.بنابراین دلیلش را میدانید.

http://forum.unc-co.ir/showthread.php?tid=8262