سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران
از کوتهی توست که دیوار بلند است! - نسخه قابل چاپ

+- سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران (http://forum.unc-co.ir)
+-- انجمن: بخش میلیاردرها (/forumdisplay.php?fid=107)
+--- انجمن: میلیاردر شدن در کتابخانه (/forumdisplay.php?fid=24)
+--- موضوع: از کوتهی توست که دیوار بلند است! (/showthread.php?tid=9090)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

RE: از کوتهی توست که دیوار بلند است! - jahanagahi - 08-20-2013 08:48 PM

(08-20-2013 10:37 AM)نرگس فیاض نوشته شده توسط:  آنچه ندارد عوض ای هوشیار

عمر عزیز است ،غنیمت شمار <<سعدی>>

عمر از کف رفته

کسی سراغ پسته فروشی رفت وگفت:<< می شود همه ی پسته هایت را به رایگان به من بدهی ؟>>
پسته فروش با تعجب به او نگاه کرد و جوابی نداد .دوباره پرسید :
<< میشود یک کیلو پسته ی مجانی به من بدهی؟>>
وباز با سکوت مواجه شد.
برای سومین بار پرسید:<< پس خواهش میکنم دست کم یک عدد پسته ی مجانی به من بدهید.>>
او آنقدر اصرار کرد تا بالاخره پسته را گرفت.
سپس دوباره گفت:<< یک عدد که ارزش ندارد .یک عدد دیگر هم بدهید.>>
وبا اصرار یک پسته ی دیگر گرفت ودرخواست کرد که پسته ی سوم را نیز مجانی بگیرد.
پسته فروش که عصبانی شده بود ،گفت :<< زرنگی ! اینطور می خواهی یکی یکی همه ی پسته هایم را تصاحب کنی؟>>
مشتری سمج گفت:<< راستش می خواستم درسی به تو بدهم .عمر و زندگی ما نیز چنین است .اگر به تو بگویم همه ی عمرت را به من بفروش ،به هیچ قیمت این کار را نمی کنی .ولی روزهای زندگی ات را بی توجه ،یکی یکی از دست میدهی وتا به خودت بیایی همه ی عمرت از کف بیرون رفته است.>>

<< بنجامین فرانکلین >> می گوید:
یک عمر طولانی ممکن است به اندازه ی کافی خوب نباشد ،ولی یک زندگی مفید بی گمان به اندازه ی کافی طولانی است.
ممنون.
بارها عرض کرده ام که برای رسیدن به اهداف باید روزهای زیادی طی شود و اگر این روزها به بطالت بگذرد و با ناراحتی باشد دیگر زندگی ارزش ندارد و فقط می ماند شمردن روزها و خستگی مفرط و ناراحتیهای روحی.
از مسیر رسیدن به اهداف (روزها و ساعتها و دقیقه ها و ثانیه ها ) لذت ببرید و به سادگی از دست ندهید.

RE: از کوتهی توست که دیوار بلند است! - mir abbas - 08-21-2013 05:57 PM

خانم فیاض ممنون از مطالب اموزنده و مفیدتون .
استفاده میبریم لطفا ادامه بدین .
متشکرم

RE: از کوتهی توست که دیوار بلند است! - نرگس فیاض - 08-22-2013 12:34 AM

آقای خالدی بزرگوار ،برادر گرامیم ممنونم از بذل توجهتون ،امیدوارم همه با هم بیشتراین درسهای بزرگان را در مسیر زندگی خود عملی کنیم.

RE: از کوتهی توست که دیوار بلند است! - نرگس فیاض - 08-26-2013 11:46 AM

آدمیت به سیرت است نه به صورت
انسانیت به کمال است نه به جمال

آدم شو
روزی روزگاری ،پیرمردی با تنها پسرش می زیست، یک روز پسرک به دلیل کارهای ناشایست خود مورد خشم پدر قرار گرفت وپدر فریاد زد:<< پسر ،تو آدم نمی شوی!>>
پسرک به قهر از خانه رفت وپدر را تنها گذاشت!
سالها گذشت.....
پسرک که مرد جوانی شده بود و به حاکمیت شهری منصوب شده بود، یک روز عده ای از سربازانش را فرستاد تا پدرش را بیاورند.پدر به درگاه پسر وارد شد وپسر با تمسخر گفت :<< پیرمرد به یاد داری که به من گفتی آدم نمی شوی!حالا نگاه کن!
پیرمرد که بدلیل کهولت به سختی می توانست ببیند ،کمی به صورت حاکم نگاه کرد وپسرش را شناخت وبی درنگ گفت :<< آری پسرم به یاد دارم ،ولی من نگفتم که حاکم نمی شوی، گفتم که آدم نمی شوی !>>
عالم شدن چه آسان ،آدم شدن چه مشکل! <<مثل فارسی>>

RE: از کوتهی توست که دیوار بلند است! - نرگس فیاض - 09-07-2013 11:53 AM

برای پیشرفت سه چیز لازم است:
اول پشتکار ،دوم پشتکار،سوم پشتکار. <<لرد آویبوری>>

پشتکار جادو می کند

فروشنده ی جوان سرانجام برای کار در دفتر رییس پذیرفته شد. رییس به او گفت :<< ای جوان! تو باید خوشحال باشی که من تو را در اینجا پذیرفته ام .تا قبل از تو پنج فروشنده را رد کرده ام.>>
فروشنده ی جوان گفت :<< میدانم قربان .هر پنج تای آن ها من بوده ام!>>

آب قطره قطره می چکد وبا پایداری وسماجت ،سنگ بزرگ را سوراخ می کند:موش با پشتکار واستقامت موفق به پاره کردن رشته ی محکمی از سیم می شود وضربه های پی در پی تبری کوچک ،درخت کهن را از پای در می آورد. << بنجامین فرانکلین>>

RE: از کوتهی توست که دیوار بلند است! - jahanagahi - 09-07-2013 09:09 PM

من شروع کننده خوبی هستم و ادامه دهنده ای بسیار توانا.
من دست به هر کاری بزنم تا نهایت رسیدن به موفقیت ادامه خواهم داد.(با پشتکار عالی.)

RE: از کوتهی توست که دیوار بلند است! - نرگس فیاض - 09-08-2013 12:41 PM

آن کس که با شیفتگی به شفاو
معجزه می اندیشد ،بی شک برایش رخ می دهد. <<دبی مور>>

بیماری

دوستی تعریف می کرد:
در مطب دکتر بودیم ،دکتر مرا در خلوت خواست وگفت: << متاسفانه ،با وجود جراحی ای که بر روی همسرتان انجام شده است ،بدلیل حرکت ژن سرطانی ،همسر شما بیش از دو سه ماه زنده نخواهد ماند.>>
پنداری دنیا روی سرم خراب شده بود ،جواب بچه هایم را چه بدهم؟
کمی تامل کردم وبه خودم گفتم :<< این افکار منفی را باید از ذهنم پاک کنم.>>
سپس بغضم را قورت دادم ،کمی گریه کردم ،اما جوری که از چشمهایم نفهمند ،سپس با لبخندی به همسرم وبچه هایم پیوستم.
آنهاپرسیدند :<< بابا،دکتر چی گفت؟>>
ومن با خوشحالی گفتم:<< یک خبر خوب داد،مامان خوب شده وعمل بسیار موفقیت آمیز بوده ،باید امشب جشن بگیریم!>>
سپس بوسه ای بر گونه ی همسرم زدم،به خانه آمدیم وبا همان شادابی ،خبر بهبود همسرم را به تمامی آشنایان و بستگانم دادم وبه همسرم پیشنهاد کردم که امشب جشن کوچکی بگیریم وبه بهانه ی سلامتی او دور هم جمع شویم،آن شب وشبهای دیگر گذشت....
در تمام آن لحظه های سخت ،من صمیمانه به پاس بهبودی همسرم به پیشگاه خداوند دعا میکردم وهرگز نمی گذاشتم هیچگونه تفکر منفی در ذهنم راه یابد.
اکنون سالها از آن روز میگذرد وبا وجود نظر پزشک که گفته بود:همسرم دو یا سه ماه دیگر می میرد ،لطف خداوند وبه کمک سعی وتلاش خودم وپرهیز از هرگونه افکار تاریک ومنفی ،همسرم ده سال است که به خوبی وخوشی در کنارمان زندگی می کند.

نکته:

<<ژوزف مورفی>> برای دستیابی به سلامتی وشفابخشی ،سه گام را پیشنهاد میکند:
گام اول :
خدارا یگانه مظهر هستی وقادر متعال بدانید.
پروردگار ،روحی است که کل نظام عالم را در بر میگیرد وروحی است سرشار از طراوت وتازگی که حتی در قلب شما نیز حضور دارد .صفات او را به یاد آورید وبا خود نجوا کنید:
اوروح وخرد بیکران است ومهر ونیکی مطلق است
ونیز قدرت لایزال وجمال وکمال نامتناهی.

گام دوم: همه را ببخشید وافکار مهرآمیز خود را نثار مردم دنیا کنید وبگویید:
من آزادانه وبا خلوص نیت همه را می بخشم
وانسانی آزاده هستم ،همه را دوست دارم.

گام سوم: باور کنید که حضور شفا بخش پروردگار در درونتان ،سلامتی وسرور ونشاط وطراوت به جسم وجانتان خواهد بخشید وبا خود نجوا کنید:
من باور میکنم وقبول دارم و میدانم که از هم اکنون شفای مرا به همراه می آورد وتمام پیکرم را در خود می گیرد.

RE: از کوتهی توست که دیوار بلند است! - نرگس فیاض - 09-09-2013 10:25 AM

دلیل موفقیت من این است که در هر زمان
فقط به یک موضوع فکر می کردم. <<چارلز دیکنز>>

تمرکز یعنی...
روزی روزگاری مردی پیکان ساز در دهکده ای کوچک در هند زندگی می کرد.یک روز وقتی مشغول ساخت وپرداخت دقیق تر بود،سپاهیان پادشاه از آنجا گذر کردند و او سر خود را بلند نکرد.
<< داتا تریا>> یکی از فرزانگان دهکده ، که این صحنه را دیده بود از پیکان ساز پرسید: << آیا سپاهیان پادشاه را ندیدی؟>>پیکان ساز پاسخ داد :<< کدام سپاهیان>>
<< داتا تریا>> بلافاصله در برابر او تعظیم کرد وگفت : << تو مرشد منی>>

نکته:
به جای اینکه چند کار را همزمان با هم انجام دهید،بر روی انجام یک کار تمرکز کنیدوآن را درست انجام دهید.

تمرکز یعنی قربانی کردن تمام کارهای دیگر ،یعنی همه ی افکارت را ،تمامی عواطف خود ،انرژی ،نیروهای درونی ات و همه چیز را در یک مسیر واحد جهت دهی. <<مارک فیشر>>

RE: از کوتهی توست که دیوار بلند است! - jahanagahi - 09-09-2013 11:12 AM

(09-09-2013 10:25 AM)نرگس فیاض نوشته شده توسط:  دلیل موفقیت من این است که در هر زمان
فقط به یک موضوع فکر می کردم. <
<چارلز دیکنز>>

تمرکز یعنی...
روزی روزگاری مردی پیکان ساز در دهکده ای کوچک در هند زندگی می کرد.یک روز وقتی مشغول ساخت وپرداخت دقیق تر بود،سپاهیان پادشاه از آنجا گذر کردند و او سر خود را بلند نکرد.
<< داتا تریا>> یکی از فرزانگان دهکده ، که این صحنه را دیده بود از پیکان ساز پرسید: << آیا سپاهیان پادشاه را ندیدی؟>>پیکان ساز پاسخ داد :<< کدام سپاهیان>>
<< داتا تریا>> بلافاصله در برابر او تعظیم کرد وگفت : << تو مرشد منی>>

نکته:
به جای اینکه چند کار را همزمان با هم انجام دهید،بر روی انجام یک کار تمرکز کنیدوآن را درست انجام دهید.

تمرکز یعنی قربانی کردن تمام کارهای دیگر ،یعنی همه ی افکارت را ،تمامی عواطف خود ،انرژی ،نیروهای درونی ات و همه چیز را در یک مسیر واحد جهت دهی. <<مارک فیشر>>

بارها عرض کردم برای موفقیت هر چه بیشتر باید عاشق کار شد و بر روی آن کار تا رسیدن به نتیجه کامل تمرکز کرد.وقتی بنحو احسن انجام شد , کار بعدی را شروع کرد.

RE: از کوتهی توست که دیوار بلند است! - کامیار کاظمی - 09-09-2013 06:19 PM

خانم فیاض عزیز
بخاطر این تاپیک فوق العاده عالی از شما تشکر میکنم.
این تاپیک از تاپیک های بسیار جذاب انجمن است که سرشار از مطالب آموزنده است.
پیروز باشید