سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران
در یک دامداری کوچک چه فعالیتهای پر سودی میتوان انجام داد؟ - نسخه قابل چاپ

+- سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران (http://forum.unc-co.ir)
+-- انجمن: کارگروه های کارهای عملی سایت (/forumdisplay.php?fid=114)
+--- انجمن: كارگروه كشاورزي (/forumdisplay.php?fid=117)
+--- موضوع: در یک دامداری کوچک چه فعالیتهای پر سودی میتوان انجام داد؟ (/showthread.php?tid=8120)

صفحه ها: 1 2

در یک دامداری کوچک چه فعالیتهای پر سودی میتوان انجام داد؟ - soshiant - 05-01-2013 09:06 PM

با سلام خدمت همه دوستان عزیز
من مدتیه که تو کار پرورش کرم خاکیم و تا الان سود خوبی داشته
الحمدلله الان مشتریام زیاد شدن و فروش خوبی هم دارم اما چون شریک دارم دیگه فکر می کنم زمانیه که باید به صورت مستقل کار کنم.
نه اینکه شریکم بد باشه نه می خوام در کنار شراکت،مستقل هم باشم.
دنبال دامداری ام واسه اجاره
اما نمی خوام صرفا فقط کرم خاکی پرورش بدم قصد دارم از تجربه شما عزیزان استفاده کنم
احتمالا فضای دامداری من 200 الی 300 متر باشه که حدود 100 الی 150 مترشم پوشیده است.
به نظر شما در چنین فضایی چه محصولات یا حیواناتی برای پرورش خوبه و سود بالایی داره؟
ممنون میشم تجربه ها و دانشتون رو در اختیارم بگذارید.
من در شهر گنبد کاووس استان گلستانم

RE: در یک دامداری کوچک چه فعالیتهای پر سودی میتوان انجام داد؟ - mjdehghani - 05-01-2013 09:19 PM

گاو خوبه
گوسفند بهتره
به نظر من با 150 متر می تونی 15 گوسفند پروار کنی . از همون کرمها (آیزینیا ) به جیرشون اضافه کن مثل هورمون عمل میکنه

RE: در یک دامداری کوچک چه فعالیتهای پر سودی میتوان انجام داد؟ - jujushow - 05-01-2013 09:30 PM

گوسفند دردسرش خیلی زیاده . به نظرم اگه مشتریشو دارید همون کار کمپوست رو گسترش بدید .

RE: در یک دامداری کوچک چه فعالیتهای پر سودی میتوان انجام داد؟ - soshiant - 05-01-2013 09:34 PM

(05-01-2013 09:19 PM)mjdehghani نوشته شده توسط:  گاو خوبه
گوسفند بهتره
به نظر من با 150 متر می تونی 15 گوسفند پروار کنی . از همون کرمها (آیزینیا ) به جیرشون اضافه کن مثل هورمون عمل میکنه
چقدر کرم باید در جیره گوسفندها بگذاریم؟
کرم ها باید پودر بشن یا روش دیگه ای وجود داره؟

(05-01-2013 09:30 PM)jujushow نوشته شده توسط:  گوسفند دردسرش خیلی زیاده . به نظرم اگه مشتریشو دارید همون کار کمپوست رو گسترش بدید .
درسته گوسفند دردسر داره اما اگه بتونم در آینده برنامشو بچینم فکر کنم داشتی بتونم پرورش بدم اما چون خودم فنی کارم و روزا سر کار شاید نتونم پرواری کارکنم.

RE: در یک دامداری کوچک چه فعالیتهای پر سودی میتوان انجام داد؟ - mjdehghani - 05-01-2013 09:52 PM

با جناب سلجوقی که صحبت می کردم می گفت
1% اضافه شده یه جیره غذای دام طیور 20% افزایش محصول رو توی یک دوره 6 ماهه داره

RE: در یک دامداری کوچک چه فعالیتهای پر سودی میتوان انجام داد؟ - soshiant - 05-04-2013 09:45 PM

ممنون آقای دهقانی عزیز
اگر دوستان تجربه های دیگه ای دارن خوشحال میشم در جریان بگذارند

RE: در یک دامداری کوچک چه فعالیتهای پر سودی میتوان انجام داد؟ - rasoul.es1989 - 05-05-2013 01:52 AM

برای داشتن یه مزرعه پرورش فضای بیشتری نیاز داری.....البته واسه یه مزرعه که توجیه اقتصادی داشته باشه. شاید پرورش مرغ بومی راه خوبی باشه!

RE: در یک دامداری کوچک چه فعالیتهای پر سودی میتوان انجام داد؟ - شرکت پارسیان - 05-05-2013 09:53 AM

درود بر هم استانی عزیز
به نظر من هم گوسفند یا مرغ و خروس محلی مناسب تره چون از نظر قیمتی به نسبت گاو ارزان تر در می آید
فقط چند سوال شما در 300 متر دامداری چطور می خواهید مثلا گوسفند یا مرغ و خروس نگهداری کنید ؟
یعنی نگهبان یا کارگر دائمی می گیرید؟
بعد با این فعالیت محدود می توانید حقوق این کارگر یا نگهبان را در آورید؟
یا خودتان می خواهید به گوسفندها رسیدگی کنید؟

RE: در یک دامداری کوچک چه فعالیتهای پر سودی میتوان انجام داد؟ - YashaR1989 - 05-05-2013 10:07 AM

(05-05-2013 09:53 AM)شرکت پارسیان نوشته شده توسط:  درود بر هم استانی عزیز
به نظر من هم گوسفند یا مرغ و خروس محلی مناسب تره چون از نظر قیمتی به نسبت گاو ارزان تر در می آید
فقط چند سوال شما در 300 متر دامداری چطور می خواهید مثلا گوسفند یا مرغ و خروس نگهداری کنید ؟
یعنی نگهبان یا کارگر دائمی می گیرید؟
بعد با این فعالیت محدود می توانید حقوق این کارگر یا نگهبان را در آورید؟
یا خودتان می خواهید به گوسفندها رسیدگی کنید؟
اگر جای نگهداری مرغ و خروس داشته باشی بهترین کاره
مخصوصاً مرغ و خروس زینتی
لاری، ابریشمی ، مینیاتوری،ژاپنی

RE: در یک دامداری کوچک چه فعالیتهای پر سودی میتوان انجام داد؟ - abnilboy - 05-05-2013 12:48 PM

سلام
مرغ و خروس زینتی درامدش خوبه بنظر شما..