سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران
تولید چیپس میوه با دستگاه 500 کیلویی و تولید 50 تا 100 کیلو در روز ! (شروع کنیم؟) - نسخه قابل چاپ

+- سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران (http://forum.unc-co.ir)
+-- انجمن: کارگروه های کارهای عملی سایت (/forumdisplay.php?fid=114)
+--- انجمن: كارگروه كشاورزي (/forumdisplay.php?fid=117)
+--- موضوع: تولید چیپس میوه با دستگاه 500 کیلویی و تولید 50 تا 100 کیلو در روز ! (شروع کنیم؟) (/showthread.php?tid=8022)

صفحه ها: 1 2

تولید چیپس میوه با دستگاه 500 کیلویی و تولید 50 تا 100 کیلو در روز ! (شروع کنیم؟) - Iraj_27 - 04-27-2013 01:36 PM

سلام دوستان!

من ساکن گیلان هستم، لاهیجان!

خیلی وقته که دنبال شروع یه کار تولیدی هستم!

یه مدتی هم هست که در مورد تولید چیپس میوه در حال جمع آوری اطلاعاتی هستم (نظیر دستگاههای مربوط، بازار خرید و بازار فروش محصول)

تا حالا با هر کسی در زمینه فروش صحبت کردم حرف از قوی بودن بازار خشکبار ایران بود و اینکه این محصول تولیدی رو دستمون نمیمونه! (البته اینو هم عنوان کنم که تا به حال به دنبال خریدار 100% محصولات نبودیم و همش در حد حرف و صحبت بوده!)
و اینکه چیپس میوه هم این طور که مشخصه داره جای خودشو خوب باز میکنه، به فکر تولید این محصول افتادیم!
از طرفی هم یه سری میوه ها در محدوده محل زندگی ما به راحتی بافت میشه!

حالا من و یکی از دوستانم این طور برنامه ریزی کردیم:
خرید یه دستکاه 500 کیلویی (که حدود 20 تومنی قیمتشه!)
کنار گداشتن 10 تومن هم برای مواردی همچون : خرید میوه، حمل و نقل، دستمزد کارگر (که بیشتر سعی خودمون میکنیم باشیم)، هزینه های یکی دو ماهه اول مواد و انرژی های مصرفی و ....
(در حال جم کردن این مبلغ هستیم!)

حالا سوال و درخواستم از دوستان اینه که اگه پیشنهادی، اطلاعاتی، انتقادی، تجربه ای و در کل هر حرفی که بتونه در این حرکت به ما کمکی کنه رو از بنده دریغ نکنند و مطرح کنند!

به حساب قیمت تمام شده 500000 تومان برای خرید هر تن میوه (مثال : پرتقال) که خروجی 100 تا 120 کیلو خواهد داشت نظر شما چقدر سود در کمترین حالت ممکن برامون خواهد داشت؟

ببا تشکر
منتظر راهنماییهاتون هستم!

RE: تولید چیپس میوه با دستگاه 500 کیلویی و تولید 50 تا 100 کیلو در روز ! (شروع کنیم؟) - mohsenspring - 04-27-2013 02:08 PM

(04-27-2013 01:36 PM)Iraj_27 نوشته شده توسط:  سلام دوستان!

یه مدتی هم هست که در مورد تولید چیپس میوه در حال جمع آوری اطلاعاتی هستم (نظیر دستگاههای مربوط، بازار خرید و بازار فروش محصول)

تا حالا با هر کسی در زمینه فروش صحبت کردم حرف از قوی بودن بازار خشکبار ایران بود و اینکه این محصول تولیدی رو دستمون نمیمونه! (البته اینو هم عنوان کنم که تا به حال به دنبال خریدار 100% محصولات نبودیم و همش در حد حرف و صحبت بوده!)
و اینکه چیپس میوه هم این طور که مشخصه داره جای خودشو خوب باز میکنه، به فکر تولید این محصول افتادیم!

کنار گداشتن 10 تومن هم برای مواردی همچون : خرید میوه، حمل و نقل، دستمزد کارگر (که بیشتر سعی خودمون میکنیم باشیم)، هزینه های یکی دو ماهه اول مواد و انرژی های مصرفی و ....

حالا سوال و درخواستم از دوستان اینه که اگه پیشنهادی، اطلاعاتی، انتقادی، تجربه ای و در کل هر حرفی که بتونه در این حرکت به ما کمکی کنه رو از بنده دریغ نکنند و مطرح کنند!

به حساب قیمت تمام شده 500000 تومان برای خرید هر تن میوه (مثال : پرتقال) که خروجی 100 تا 120 کیلو خواهد داشت نظر شما چقدر سود در کمترین حالت ممکن برامون خواهد داشت؟

ببا تشکر
درود
ایده جالبی است، ما یک سال هست این کار رو شروع کردیم. سود مناسب در صورتی حاصل خواهد شد که یا باغ میوه داشته باشید و یا میوه ارزان در دسترس داشته باشید.
موفق باشید

RE: تولید چیپس میوه با دستگاه 500 کیلویی و تولید 50 تا 100 کیلو در روز ! (شروع کنیم؟) - فرهاد قربانی - 04-27-2013 02:28 PM

ببا تشکر
سلام. آقا ایرجفبه جمع ما خوش آمدی10_004 لطفا در قسمت گیلانی های انجمن هم خودتو معرفی کن.تا در جلسات حضوری انجمن بتونیم از نزدیک شما رو زیارت کنیم. و در مورد برنامه هایت بیشتر بحث کنیم. مرسی

RE: تولید چیپس میوه با دستگاه 500 کیلویی و تولید 50 تا 100 کیلو در روز ! (شروع کنیم؟) - P@RSA - 04-27-2013 03:32 PM

سلام.
اين تاپيك رو هم ببينيد:

http://forum.unc-co.ir/showthread.php?tid=7683&page=1

RE: تولید چیپس میوه با دستگاه 500 کیلویی و تولید 50 تا 100 کیلو در روز ! (شروع کنیم؟) - hamidirche - 04-27-2013 04:42 PM

دوست عزیز کار خوبی میباشد . ولی یه توضیه خوب بهت دارم که خودم قبل هر کاری میکنم.
قبل از تولید محصول فرض کن که محصول رو در اختیار داری برو به بازارش و بگو که محصول رو تولید کردی و به فرض 200 کیلو داری . ببین چند میخرن . اوضاع چه جوریه ؟ تمام تلاشت رو بکن ببین اصلا بازار چقدر کشش داره اگر ازت نمونه هم خواستن از یه مغازه یه کیلو بخر ببر نشون بده . این کار حتما قبل از تولید لازمه با رویا پردازی شروع نکنیا!!! اگر میبینی کسی داره این محصول یا هر محصول رو خیلی راحت میفروشه دلیل نمیشه که هر کسی میتونه اون کار رو انجام بده

RE: تولید چیپس میوه با دستگاه 500 کیلویی و تولید 50 تا 100 کیلو در روز ! (شروع کنیم؟) - Mrs.Seyedi - 04-27-2013 04:44 PM

با توجه به قیمت بازار برای پرتقال با پوست و بدون پوست دو نرخ داریم که ما متوسط آن یعنی 16000 تومان را برای هر کیلو در نظر می گیریم که شما دوست عزیز برای یک تن می توانید 100 کیلو میوه خشک را متصور باشید، که به عبارتی با کسر قیمت خرید پرتقال و احتساب هزینه حمل حدود یک میلیون تومان برای شما سود ناخالص دارد، دوست عزیز شما با کسر هزینه های جاری برق، آب، نیروی کار و اجاره محل به سود خالص ماهانه دست می یابید و قیمت دستگاه ها به عنوان سرمایه ثابت شما تلقی می گردد.
البته فراموش نکنید که شما به دستگاههای اسلایسر، بلانچینگ و ضدعفونی کردن محصولات نیاز دارید که با مدیریت دقیق هزینه ها با گذشت حدود یک سال به سود قابل قبولی دست می یابید.
موفق باشید

RE: تولید چیپس میوه با دستگاه 500 کیلویی و تولید 50 تا 100 کیلو در روز ! (شروع کنیم؟) - mir abbas - 04-27-2013 05:42 PM

به نظر من نه تنها میوه خشک بلکه هر جنسی که بخواهید دست به تولید ان بزنید نیاز به ارزیابی بازار مصرف و کشش بازار نسبت به جنس تولیدی شما دارد.
مثالی میزنم :اگر شما بالفرض تولید کننده برنج باشید مطمئن هستید که با بالا و پایین کردن قیمت خیلی راحت هرچقدر هم جنس داشته باشید فروش خواهد کرد و جنسی روی دستتان نمیماند ولی اگر تولید میوه خشک و یا همان چیپس میوه زیاد داشته باشید و نتوانید درست بازار یابی بکنید چون مصرف ان کم هست و هر کسی خریدار ان نیست چه بسا در اخر فصل خرابی جنس زیاد داشته باشید و متضرر شوید.
حتما روی کشش بازار از جنس تولیدی یک بررسی بکنید.
به نظر من بازار حدفتون رو خارج در نظر بگیرید خیلی بهتره.
من خودم 100 کیلو چیپس میوه دارم رو فروشش گیر کردم.!!!!داره همش کرم میزنه.

RE: تولید چیپس میوه با دستگاه 500 کیلویی و تولید 50 تا 100 کیلو در روز ! (شروع کنیم؟) - هیلی - 04-06-2014 03:14 PM

منم میخوام در زمینه راه اندازی کارگاه بسته بندی میوه خشک فعالیت کنم اما نمیدونم باید از کجا شروع کنم؟؟/

RE: تولید چیپس میوه با دستگاه 500 کیلویی و تولید 50 تا 100 کیلو در روز ! (شروع کنیم؟) - afshin67 - 04-06-2014 06:29 PM

ببا تشکر
موفق باشی دوست عزیز ...نمیخوام ناامیدت کنم ولی دونکته رو باید بگم .. اینکه شما میگی من پرسیدم و میگن بازار خشکبار خوبه و رو دستت نمینونه رو بنداز دور چون از این حرفها خیلی ها میگن ...تو این کار شما اول باید مشتریشو پیدا کنی ..
چند نفری تو شهر ما(تالش) سه چهار سال میشه که میوه خشک تولید میکردن و همین تازگی دستگاههارو فروختن و موفق نشدن میدونی چرا؟؟؟؟
چون یا باید مشتری ثابت و مطمئن داشته باشی یا اینکه مردم منطقه تون بدونن میوه خشک چیه و بتونی به اونا بفروشی و احتمالا لاهیجان هم مثل تالش هستش و تو لاهیجان نمیتونی فروش داشته باشی
تو یک کلام مردم شهرهای کوچیک نمیدونن میوه خشک چیه و این کار یک ریسک واقعی هستش
دلم میخواد یه پیشنهاد بهتر بهت بدم چون هم استانی هستیم به نظر من اگه بتونی بستنی فروشی باز کنی برنده ای چون خیلی از مسافرها میخوان لاهیجان رو ببینن و تابستون فروشتون فوقالعاده میتونه باشه
من خودم میخوام این کارو انجام بدم ولی سرمایه کافی ندارم زود از کنار این موضوع رد نشو و کمی بهش فکر کن و پرس و جو کن مطمئن باش میتونی حتی روزانه یک میلیون فروش هم داشته باشی ...

RE: تولید چیپس میوه با دستگاه 500 کیلویی و تولید 50 تا 100 کیلو در روز ! (شروع کنیم؟) - آتيلاماكويي - 04-13-2014 03:14 PM

باعرض سلام
بنظر بنده تولید میوه خشک و این انتظار که بتونی این محصول رو در منطقه ای که میوه تازه همون میوه را همه در دسترس دارند بفروشی غیر منظقیه-البته مشتریهایی خواهد بود امانه آنقدر که سود خوبی نصیبت بشه.باید بازار هدف خوبی گیر بیاری