سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران
رابطه خوداگاهی و ثروت - نسخه قابل چاپ

+- سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران (http://forum.unc-co.ir)
+-- انجمن: بخش اعضای سایت (/forumdisplay.php?fid=105)
+--- انجمن: مباحث داغ (چالش ها) (/forumdisplay.php?fid=142)
+--- موضوع: رابطه خوداگاهی و ثروت (/showthread.php?tid=7251)

صفحه ها: 1 2

رابطه خوداگاهی و ثروت - mrghafoory - 03-06-2013 01:04 AM

دوستان سلام
این تاپیک رو ایجاد کردم تا با هم در مورد رابطه خوداگاهی و ثروت بحث و گفتگو داشته باشیم و این موضوع رو باز کنیم

RE: رابطه خوداگاهی و ثروت - mrghafoory - 03-06-2013 01:14 AM

فلسفه خوانده بود اما برای کسب یک موقعیت شغلی تغییر رشته داد،
هیچ دانشگاهی اورا نپذیرفت.
بعنوان مستمع آزاد به هاروارد رفت با پشتکار زیاد اجازه حضور دائمی یافت ولی مدرک رسمی دکترا به او اعطا نشد!!
مری ویتون کالکینز*خودآگاهی*را قدم اول موفقیت میدانست
راجع به رابطه خودآگاهی و ثروتمندی خواهیم گفت

RE: رابطه خوداگاهی و ثروت - mrghafoory - 03-06-2013 08:48 AM

الان داشتم توی اینترنت در این مورد میگشتم که یه سایت دیدم که نظر دوتا از کاربراش به این موضوع میخورد برای همین اون نظرات رو عینا در زیر کپی میکنم

ارسالی توسط کاربر اول
رابطش اینه که آدم با شکم گشنه نمیره . . . یعنی تمی تونه بره دنبال علم
و میره دنبال کار های خلاف

جوابی که کاربر دیگر به این نظر داده بود
ولی من کسی رو میشناسم که درد ناچاری عینکشو فروخت تا بتونه خرج تحصیلشو در بیاره و حالا با استفاده از همون علم ماهیانه هشت میلیون تومن درآمد داره!

دوستان چرا کسی چیزی نمیگه؟اصلا به نظرتون این موضوعی که باز کردم ارزش بحث رو داره ؟

RE: رابطه خوداگاهی و ثروت - mrghafoory - 03-06-2013 08:55 AM

آیا میدانستید استیو جابز موسس شرکت اپل دانشگاه را رها کرد و به تاسیس شرکت اپل پرداخت

یه روز داشتم زندگی نامه اقای جابز رو میخوندم یه جاش یه سخنی ازش نوشته بود
استیو جابز:به جایی رسیدم که فهمیدم رها کردن دانشگاه برایم بسیار پرفایده تر از رفتن به ان است

RE: رابطه خوداگاهی و ثروت - mrghafoory - 03-06-2013 09:26 AM

اول این موضوع رو ایجاد کردم بعدد مدتی صبر کردم ببینم کسی میاد در این مورد نظری بده یا نه که کسی نیومد رفتم تو اینترنت یه جستجو کردم بیشتر در مورد رابطه علم و ثروت بود تا خود اگاهی و ثروت
تفاوت علم و خود اگاهی : از لحاظ کلی یکی هستند اما معمولا علم به علم همراه با مدرک گفته میشه اما خود اگاهی یعنی شما خودتون برید دنبال مساعل مورد علاقه و روش وقت بزارید حالا شاید مدرک هم ندهند اما خوبیش اینه که فهم انسان زیاد تر میشه
خیلی ها هستند که فقط یرای کسب علم یه دانشگاه رفتند و اصلا توجهی به مدرکش نداشتند و حتی مدرک هم نگرفتند (مثل مری ویتون کالکینز) اما چرا؟مگر نه این که ما درس میخانیم تا مدرکی بگیریم و شاید کاری پیدا کنیم
باید بگم درسته خیلی ها اره (به خصوص در کشور ما) اما خیلی ها هم نه .
توی زندگی نامه استیو جابز نوشته شده که(این عینن یادم نیست پس با کمی تغییر میگم) استیو میگفت بعد از رها کردن دانشگاه به خط علاقه پیدا کردم و وقتی داشتیم سیستم عامل مک رو مینوشتیم یاد اون کلاس ها افتادم و به مک فونت رو هم ازافه کردم و چون سیستم عامل ویندوز دزدی از مک است پس اگر من به کلاس خط نمیرفتم و اون تجربه رو نداشنم نه مک و نه ویندوز فونت نداشتند

استیو این کلاس رو فقت به خاطر این که بهش علاقه داشت رفت و حالا میبینید که اون کلاس ساده چه تاثیری بر دنیای سیستم عامل ها گزاشت

یا موردی دیگه که یکی از دوستان توی همین سایت گفته بود که یه فارغ التحصیل فیزیک با اضافه کردن یک صندلی ماساژ به کارگاه تعویض روغنی پدرش چگونه درامد رو از هفصد الی هشتصد هزار تومن به چند میلیون تومن رساند

ادامه دارد

RE: رابطه خوداگاهی و ثروت - بهداد - 03-06-2013 09:20 PM

خودآگاهی نوعی هوشیاری ذهنی است از نوع خواسته شما

هوشیاری ذهنی چیزی است که مردم جامعه ندارند و به عبارتی مردم همیشه از دو چیز می ترسند :

1 - آگاهی
2 - تغییر

دو اصل پایه ای که اگر نباشند موفقیت حاصل نمی شود .
رابطه ی خودآگاهی با ثروت یک رابطه ی دوطرفه هستش
تا ذهنیت ثروتمندی نداشته باشیم ثروتمند شدن اصلا معنایی ندارد
با سپاس

RE: رابطه خوداگاهی و ثروت - Haavin - 03-06-2013 09:33 PM

متاسفانه منظورتونو از خودآگاهی متوجه نشدم. کامنت هایی که نقل قول کردین با داستان های موفقیت به گنگ تر شدن موضوع کمک کرده واسه من .
میشه یکم توضیح بدید لطفا؟؟

RE: رابطه خوداگاهی و ثروت - mrghafoory - 03-06-2013 10:51 PM

Haavin عزیز با یک مثال سعی میکن مطلب رو روشن کنم
مری ویتون کالکین در حالی که میدانست اگر تغییر رشته دهد نمیتواند وارد دانشگاه شود اما تغییر رشته داد و با پول خود وارد دانش گاه شد و باز هم در حالی که میدانست به او مدرکی نمیدهند باز هم دانش گاه را گزراند اما چرا؟چون اعتقاد داشت که فقط مدرک مهم نیست بلکه دوست داشت در رشته مورد علاقش تحصیل کنه
یا مثلا استیو جابز به کلاس خط نرفت که از ان درامدی داشته باشد او رفت چون دوست داشت در این مورد اگاه تر شود و به موضوع علاقه داشت اما روزی بسیار بدردش خورد

امید وارم فهمیده باشید

RE: رابطه خوداگاهی و ثروت - soheil92 - 04-30-2013 10:14 AM

کاش ما هم مقل استیو خدا بیامرز کمی در خط و املاء دقت میکردیم .
تا اینقدر موجب آزار دیگران موقع خوندن نوشته هامون نشیم
قطعاً اگر استیو جابز هم در یک نوشته 5 خطی اینهمه غلط املائی داشت در همون پارکینگ خونش می موند و اپل ،‌ گلابی هم نمیشد
[/quote]

RE: رابطه خوداگاهی و ثروت - شوییچی - 05-29-2013 02:40 PM

(03-06-2013 01:14 AM)mrghafoory نوشته شده توسط:  فلسفه خوانده بود اما برای کسب یک موقعیت شغلی تغییر رشته داد،
هیچ دانشگاهی اورا نپذیرفت.
بعنوان مستمع آزاد به هاروارد رفت با پشتکار زیاد اجازه حضور دائمی یافت ولی مدرک رسمی دکترا به او اعطا نشد!!
مری ویتون کالکینز*خودآگاهی*را قدم اول موفقیت میدانست
راجع به رابطه خودآگاهی و ثروتمندی خواهیم گفت

یه لذت خاصی داره وقتی میخای یه کاری بکنی و بهش کاملن مطمئنی و هیچ جا قبولت نمیکنن !

انگار به ناخودآگاه آدم دارن پیغام میدن ادامه بده ، کارت درسه ، ایدت درسته !

یه لذت خاصی داره که باید تو موقعیتش بود تا مزش کرد.

2i8d4ao