سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران
سوپر مارکت اینترنتی - نسخه قابل چاپ

+- سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران (http://forum.unc-co.ir)
+-- انجمن: بخش اعضای سایت (/forumdisplay.php?fid=105)
+--- انجمن: کارهای عملی اعضا برای کسب درآمد (/forumdisplay.php?fid=48)
+---- انجمن: ایده ها (/forumdisplay.php?fid=57)
+---- موضوع: سوپر مارکت اینترنتی (/showthread.php?tid=7194)

صفحه ها: 1 2 3

سوپر مارکت اینترنتی - eh.krd - 03-02-2013 12:40 AM

دوستان با توجه به گسترش اینترنت و کمبود وقت تو این دوره زمونه ایده سوپرمارکت اینترنتی چیز بدی نیست .البته این کار قبلا توسط خیلی ها انجام شده ولی با سرچهایی که تو انجمن انجام دادم تاپیکی با این عنوان پیدا نکردم .
بهترین مزیت این روش اینه که نیاز به اجاره مغازه نیست
روش اجرا:
آماده سازی یه سایت سبک برای این کار که نمونش با سرچ "سوپرمارکت اینترنتی" موجوده. ادامه کار یعنی اجناس قابل ارائه به دو روش قابل انجامه :
1. فروش اقلام یک سوپر مارکت فعال که جنسش همیشه جور باشه
مزیتش اینه که شما بجز هزینه سایت و هاست به هیچ سرمایه دیگه ای نیاز ندارید
از مشکلات این روش اینه که باید همیشه سایت با موجودی مغازه به روز باشه
یعنی اگر مشتری به سبد خریدش جنسی رو اضافه کرد حتما تو مغازه موجود باشه
2. اجناس رو خودمون خریداری کرده یه جا انبار کنیم
تو این روش سایت به موجودی انبار وصله و مدیریت موجودی خیلی راحته و لی نیاز به
سرمایه داره
مرحله آخر که در اصل درآمد شما از این قسمته ،اینه که خرید انجام شده رو به دست مشتری برسونید که در ابتدا بهتره خودتون این کار رو انجام بدید و هر وقت مشتریانتون زیاد شده میتونید از پیک استفاده کنید

لطفا نظر بدید و مزایا و معایب رو بررسی کنید

RE: سوپر مارکت اینترنتی - مهدی گل محمدی - 03-02-2013 12:56 AM

دقیقا یه اشتباه آخر کار مرتکب شدید.....
خودمون به دست مشتری برسونیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟
در روز چند تا مشتری رو میخوایم خدمات بدیم؟؟؟؟؟؟
پس چجوری وقت بزاریم برا خرید محصولات مورد نیاز مشتری هامون(چون باید با یه قیمت فوق العاده پایین محصولات رو خریداری کنیم تا برامون بصرفه)؟؟؟؟؟
چرا من نوعی که میتونم از سر خیابون یه جنسی رو خرید کنم بیام از سایت خرید کنم؟؟؟؟
من الان سریعا به تخم مرغ نیاز دارم و وقت نهارمه ....حالا تو این شرایط از سایت خرید کنم بهتره یا از سوپری سر کوچه؟؟؟؟؟؟

اینا سوالاتی بود که در ذهن من مبهم مونده بود........
باید راهکارهایی رو برای اینا پیدا کنیم.....

در ضمن سایت فروشگاهی چاره بزرگترین سایت سوپر مارکتی ایرانه.....از نحوه کار این سایت هم باید استفاده کرد......
در کل نظر من رد کردن ایده نیست...مشکلات احتمالی رو دوست دارم به چالش بکشم.....

RE: سوپر مارکت اینترنتی - MARYAR - 03-02-2013 01:21 AM

ما با یک گروه از اساتید ماه ها روی این پروژه وقت صرف کردیم و بعد از امکان سنجی ها و بررسی بازار بهترین راه حل را کشف کردیم که شما حتی از دادن پول پیک هم خلاص بشی. چون باید بدونی سوپر مارکت چیزی نیست که شما بخوای 1000یا 2000 پول پیک بگیری از مشتری. مشتری قراره بیاد یه جنس 2000 بگیره اگر قرار باشه برای 2000ت 4000 بده مطمئنا تلفنی از سوپر محله خرید می کنه.

RE: سوپر مارکت اینترنتی - سیدمهدی هاشمی - 03-02-2013 01:33 AM

میشه حق اشتراک گرفت از مشریا.
خانم معاون نگفتید راه حل شما چی بوده؟

RE: سوپر مارکت اینترنتی - MARYAR - 03-02-2013 01:40 AM

(03-02-2013 01:33 AM)سیدمهدی هاشمی نوشته شده توسط:  میشه حق اشتراک گرفت از مشریا.
خانم معاون نگفتید راه حل شما چی بوده؟

آخه اون یه پروژه بود و کلی بابتش پول گرفتیم Smile
با این روش شما مشتری به جای ترغیب شدن برای خرید از سایت شما اعتمادش را به سایت از دست خواهد داد....

RE: سوپر مارکت اینترنتی - سعید یوسفی - 03-02-2013 01:58 AM

شما باید برای خرید یه شرط بذارید، مثلا بگید خریدهای بالای 60 هزار مشمول هزینه حمل نمی شن. و بهتره سوپرمارکت تو یه محله با تراکم جمعیت بالا و بخصوص آپارتمانی باشه و مردمش دارای فرهنگ خرید بالاتری باشند. (معمولا محله های بالای شهر).
بهترین کار اینه که این فروشگاه اینترنتی رو در کنار یه فروشگاه واقعی داشته باشی تا اعتماد مردم هم بالاتر بره. البته بهتره اول از فروش تلفنی شروع کنی و در مراحل بعد اینترنتی

RE: سوپر مارکت اینترنتی - MohammadHashemi - 03-02-2013 02:21 AM

این ایده رو چند سال پیش تو ذهنم داشتم ولی هیچوقت راه حل مناسبی برای مشکلاتش پیدا نکردم و بیخیالش شدم . خیلی ها این کار رو انجام دادن و نتونستن به نتیجه برسن . باید خیلی دقیق همه ی نکات رو رعایت کرد برای این کار.

RE: سوپر مارکت اینترنتی - ehsan_info - 03-02-2013 10:03 AM

برای مدیریت سوپرمارکت تلفنی کسی راه کاری داره؟!
سوپر مارکت در محله بالا شهر قرار داره و خیلی مجتمع اپارتمانی زیاد و همچنین نیاز به یک سوپر تلفنی احساس میشه برای این کار چه راهکاری دارید با توجه به اینکه می خواهم هزینه پیک رایگان باشه(خودم موتور سیکلت تهیه کردم برای همین کار که بدم دست شاگردم ببره در خونه ها)
فقط مشکلی که دارم این که وقت پاسخ گویی به تلفن بصورت لحظه ای ندارم و باید جواب مشتریان که میان در مغازه رو بدهم !
مشکل بعدی مدیریت مشتریان در یک دیتای مناسب برای رسید گرفتن از ادرس و تلفن و ...

RE: سوپر مارکت اینترنتی - mrghafoory - 03-03-2013 02:08 PM

این ایده تو ایران اصلا جا نیافتاده و فکر نکنم تاحالا کسی وقتی تخم مرغ کم اورده باشه رفته باشه تو گوگل سرچ کنه خرید تخم مرغ درب منزل در اسرا وقت
اما سایت های خارجی در این زمینه زیاد هستند
همچنین این سایت ها معمولا خودشون مغازه های بزرگی دارند و وقتی مشتری وارد مغازه میشود این خدمات رو همراه یک برشور براشون توضیح میدهند که سری بعد راحت خرید کنند نه اینکه یک انبار میگیرند و یک سایت تنها هم برای فروشش
اما در کل به نظر من اگه مغازه داشته باشید ایده بسیار جالبیه فقط قبل از اجرا چند نمونه سایت خارجی (چون سایت ایرانی در این مورد یا نداریم یا هم اگر باشه چندان جالب نیست) در این مورد ببینید تا بفمید که ساز و کارش تقریبا چگونه است
موفق باشید

RE: سوپر مارکت اینترنتی - yu3f - 03-03-2013 02:39 PM

سایت ایرانی هم داریم . از نوع خوبم داریم Yosef.gif