سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران
پیشنهاد نام دامنه برای سایتی شبیه ebay - نسخه قابل چاپ

+- سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران (http://forum.unc-co.ir)
+-- انجمن: بخش اعضای سایت (/forumdisplay.php?fid=105)
+--- انجمن: اعضای سایت ، اهداف و بحث های شخصی (/forumdisplay.php?fid=36)
+--- موضوع: پیشنهاد نام دامنه برای سایتی شبیه ebay (/showthread.php?tid=7081)

صفحه ها: 1 2 3 4

RE: پیشنهاد نام دامنه برای سایتی شبیه ebay - اقاي ايـــده - 02-24-2013 07:08 PM

متاسفانه مشكل ما ايراني ها نداشتن سرمايه هست و براي رسيدن به ان به هركاري دست ميزنيم.
يكي از اون كاراهم همين خريدن دامنه هاي مختلف براي فروش هست.
هر روز هم به تعداد اين افراد اضافه ميشود و در اين بين تنها چند فروش انجام مي پذيرد و بيشتر دامنه ها بلااستفاده خواهند مانند. و تنها هزينه دريافتي هست كه سامانه هاي فروش دامنه دريافت مي كنند.

مشكل ديگر بي سرمايه اي مان اين هست كه نمي توان مشخص كرد چه كاري را انجام داد.اگر به فكر يك نام و برند خوب باشيم نام دامنه ان پيدا نمي شود و اگرم باشد هزينه زيادي را بايد براي ان پرداخت كه خارج از توان بيشتر افراد هست.

توصيه اي كه به شما مي كنم اين هست دامنه رو در بخش دوم قرار دهيد. ابتدا يك نام خوب و متناسب بسازيد و به فكر ان باشيد.

سپس به فكر دامنه ان باشيد. در صورت باز نبودن دامنه تغييري در نام دهيد. با افزون يك كلمه و يا عدد. دامنه خودتان رو با قيمت معمولي ثبت نماييد.

مثال

اسم گوگل رو انتخاب كرديد.
دامنه google.ir/com پر هست

دامنه را به اين موارد ثبت كنيد.
gooogle.ir/com
google1.ir/com
googles.ir/com

يك كاربر هيچ وقت به دامنه يك سايت حتي اگر يك چيز عجيب غريب هم كه باشد توجه اي زيادي نخواهد كرد.

باور نداريد.

بدون نگاه كردن به ادرس مرورگر دامنه انجمن را بنويسيد؟؟(بطور حتم خيلي هامون حتي بهش توجه اي هم نكرديم)

موفق باشيد جناب يوسفي

RE: پیشنهاد نام دامنه برای سایتی شبیه ebay - سعید یوسفی - 02-24-2013 10:03 PM

ممنون آقای ایده، البته نام دامنه زمانی مهم می شه که فردی برای اولین بار اسم سایت رو بشنوه، اما وقتی مدتی با اون کار کرد دیگه تو ذهنش می مونه. اسم دامنه همین سایت میلیاردرها چون خیلی سخته تو حافظه نمی مونه و اگه به علاقه مندی ها اضافه نشده باشه مجبوری از طریق سرچ تو گوگل پیداش کنی که این یه نقطه ضعف به حساب میاد.

RE: پیشنهاد نام دامنه برای سایتی شبیه ebay - مهدی 1 - 02-24-2013 10:43 PM

اینم ، یک برند که هم تو ذهن ماندگاره ، هم دومینش شیکه ، هم ارتباط به فعالیتتون داره
هم توش ب داره ، برای شباهت به ای بای

بدو بدو
b2b2.ir
bedobedo.ir

چک کردم آزاد بود
فقط یکم سبکه دی:

RE: پیشنهاد نام دامنه برای سایتی شبیه ebay - MohammadHashemi - 02-25-2013 02:24 AM

اوکسیژن دامنه خوبیه ولی با سایت شما هماهنگ نیست. یعنی به موضوعتون نمیخوره.

ببخشید باز نظر دادم ولی چون دیدم ( تو اون تاپیک قبلی ) که این کار رو میخواید با علاقه انجام بدید و هدف دارید دارم میگم . دوست دارم یه دامنه خوب و مناسب پیدا کنید .

خودم هم هر چی فکر میکنم به جایی نمیرسم یا اینکه دامنه ثبت شده.

RE: پیشنهاد نام دامنه برای سایتی شبیه ebay - Nuruzzaad - 02-25-2013 12:55 PM

به نظرم اگه بتونید نامی اساطیری یا معروف از ایران قدیم پیدا کنید خیلی جلب توجه می کنه برای این کار
نام برای اینطور سایت ها حتماً نباید نشون دهنده فعالیت سایت باشه به نظرم

RE: پیشنهاد نام دامنه برای سایتی شبیه ebay - سعید یوسفی - 02-25-2013 06:47 PM

(02-24-2013 10:43 PM)مهدی 1 نوشته شده توسط:  اینم ، یک برند که هم تو ذهن ماندگاره ، هم دومینش شیکه ، هم ارتباط به فعالیتتون داره
هم توش ب داره ، برای شباهت به ای بای

بدو بدو
b2b2.ir
bedobedo.ir

چک کردم آزاد بود
فقط یکم سبکه دی:
مرسی آقا مهدی بابت زحمت و پیشنهادتون، من دامنه رو چند روز پیش با نام oksijen.ir ثبت کردم. کلا تو انجام کارها عجولم.

(02-25-2013 02:24 AM)MohammadHashemi نوشته شده توسط:  اوکسیژن دامنه خوبیه ولی با سایت شما هماهنگ نیست. یعنی به موضوعتون نمیخوره.

ببخشید باز نظر دادم ولی چون دیدم ( تو اون تاپیک قبلی ) که این کار رو میخواید با علاقه انجام بدید و هدف دارید دارم میگم . دوست دارم یه دامنه خوب و مناسب پیدا کنید .

خودم هم هر چی فکر میکنم به جایی نمیرسم یا اینکه دامنه ثبت شده.
شما لطف دارید ، درست حدس زدید، من علاقه دارم حداقل یه سایت در زمینه تجارت الکترونیک داشته باشم و اونو ادامه بدم.
در مورد نام دامنه هم به نظر خودم خیلی لازم نیست ربط داشته باشه به موضوع فعالیت.
اکثر سایتهای بزرگ اینطور نیستند، مثل googleT, yahoo, ebay هر چند اگه ارتباط داشته باشه بهتره.

RE: پیشنهاد نام دامنه برای سایتی شبیه ebay - سعید یوسفی - 02-25-2013 06:54 PM

(02-25-2013 12:55 PM)Nuruzzaad نوشته شده توسط:  به نظرم اگه بتونید نامی اساطیری یا معروف از ایران قدیم پیدا کنید خیلی جلب توجه می کنه برای این کار
نام برای اینطور سایت ها حتماً نباید نشون دهنده فعالیت سایت باشه به نظرم
اسامی اساطیری مثل دیاکو، زینو بد نیستند اما خیلی هم خوب تو دهن نمی چرخند و شوربختانه(اینو از ویکی پدیا یاد گرفتم) خیلی از اونها هم ثبت شدند.
با نظر دوم شما کاملا موافقم.

RE: پیشنهاد نام دامنه برای سایتی شبیه ebay - ebrahim.ev - 02-25-2013 07:05 PM

من فکر میکنم دیاکو جالب باشه به راحتی میشه این اسم رو به یه برند تبدیل کرد.اتفاقا خوب هم تو دهن میچرخه.

RE: پیشنهاد نام دامنه برای سایتی شبیه ebay - سیدمهدی هاشمی - 02-25-2013 07:17 PM

تا جایی که یادم هست دیاکو اسم یکی از فروشگاههای زنجیره ای ایرانی هست.

RE: پیشنهاد نام دامنه برای سایتی شبیه ebay - M3HDI - 02-25-2013 10:24 PM

(02-25-2013 07:17 PM)سیدمهدی هاشمی نوشته شده توسط:  تا جایی که یادم هست دیاکو اسم یکی از فروشگاههای زنجیره ای ایرانی هست.

سلام
زنجیره ایش رو که نمیدونم

منتهی یه سایتی به همین نام هست که محصولات خاصی می فروشه

مشهدی هم هست Yosef.gif