سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران
بیا امسال نخریم - نسخه قابل چاپ

+- سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران (http://forum.unc-co.ir)
+-- انجمن: بخش اعضای سایت (/forumdisplay.php?fid=105)
+--- انجمن: اعضای سایت ، اهداف و بحث های شخصی (/forumdisplay.php?fid=36)
+--- موضوع: بیا امسال نخریم (/showthread.php?tid=7030)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

RE: بیا امسال نخریم - بهداد - 02-23-2013 12:01 AM

نظر همه ی عزیزان واقعا مورد احترامه و میشه درد رو در وجود همگان حس کرد

خوراکی ها رو همیشه میشه خرید بنظرم باید مواقع حساس هیچکس چیزی نخره

مطمئنم میشه با اندیشه هر چیز رو تغییر داد حتی دنیا رو

وقتی دستت توی دست منه کلمه ی ما را میسازیم و ما قدرتش از من خیلی قویتره

دوستتان دارم تا مرز بینهایت

RE: بیا امسال نخریم - تفکربرتر - 02-23-2013 12:10 AM

مگر مردم اروپا وقتی شیر گرون شد و نخریدن اتفاقی براشون افتاد؟؟؟ نه بجاش به نتیجه مطلوبشون رسیدن..
به نظر من بیشتر از اینکه آثار تحریم خارجی روی گرونی تاثیر بذاره این تفکر مردم ما و هجومشون هست که گرونی را بیشتر و بیشتر می کنه
دقیقا حرف شما که می گید تحریم ها در تابستان بیشر میشه و گرون تر می شه و باید به فکر اون روزها باشیم
می شه اینکه ملت بیان هجوم ببرن به بازار و هی چی هست را زیاد بخرن و انبار کنن برای خودشون تا یه سری دیگه که ندارن بمونن بدون مواد مورد نیاز و قیمت ها هم بالاتر بره

RE: بیا امسال نخریم - 369369 - 02-23-2013 12:18 AM

من از خیلی وقت پیش توی خونمون اعلام کردم که امسال مانتوی نو نمی خرم !!!!

شاید برای آقایون خنده دار باشه ولی واقعا خیلیه که یه خانوم برای عیدش مانتوی نو نخره !!!!

==

در ضمن کیف هم امسال عید نمی خرم و یه ماهی میشه که دارم کیف سازی یاد می گیرم که دیگه خودم کیفام رو درست کنم و بتونم با نصف قیمت کیفی به سلیقه ی خودم داشته باشم .

( یه کیف پول درست کردم دادمش به مامانم = هر کی دیدش واقعا خوشش اومد خودم که عاشقش شدم )

RE: بیا امسال نخریم - بهداد - 02-23-2013 12:21 AM

(02-23-2013 12:10 AM)تفکربرتر نوشته شده توسط:  مگر مردم اروپا وقتی شیر گرون شد و نخریدن اتفاقی براشون افتاد؟؟؟ نه بجاش به نتیجه مطلوبشون رسیدن..
به نظر من بیشتر از اینکه آثار تحریم خارجی روی گرونی تاثیر بذاره این تفکر مردم ما و هجومشون هست که گرونی را بیشتر و بیشتر می کنه
دقیقا حرف شما که می گید تحریم ها در تابستان بیشر میشه و گرون تر می شه و باید به فکر اون روزها باشیم
می شه اینکه ملت بیان هجوم ببرن به بازار و هی چی هست را زیاد بخرن و انبار کنن برای خودشون تا یه سری دیگه که ندارن بمونن بدون مواد مورد نیاز و قیمت ها هم بالاتر بره

بله شیر گندید و کل شهر از فساد شیر و سبزی غرق در کثافت شد اما آنچه باقی ماند اندیشه ی حرکت مردمی بود . دیروز که یک سری بازار بودم دیدم مردم ناراحت هستند منم ناراحت شدم اما آینده برنده همان آدمهایی هستند که امروز منطقی ناراحت هستند . کل ادارات رو میدونم که خرید عید نمیکنند . اینه رسم هماهنگی
وقتی با کائنات همتراز شدی معجزات یکی پس از دیگری رخ خواهد داد
حس میکنم دنیا رو به آگاهی کامل میره و مردم هر روز اگاهتر میشوند
البته مردم ایران کمی کم لطفی میکنند بلا نسبت افراد فرهیخته و اندیشمند این انجمن و بیرون انجمن
قدرت در ذهن ما نهفته است و فقط یک باور کم داره که میدونم روزی به خودمون خواهیم آمد که نسل جدید ( بچه هامون ) یک نسل هوشمنده و زندگی هوشمند رو میپذیرند
شما نمیتونید بچه های نسل جدید رو فریب دهید زیرا در آخر خودتان شرمنده میشوید آنها کودکانی زیرک و با هوشند که راست را از دروغ به راحتی از چهره تان میخوانند
بیاییم با خودمان روراست باشیم
همه چیز حل میشه - همه چیز روبراهه10_004

RE: بیا امسال نخریم - احد - 02-23-2013 12:24 AM

نمیدونم شاید نوع بیان مطالبم این ذهنیت را ایجاد میکنه منظورم تحریم ها تابستون زیاد میشه به فکر اون روزا باشیم
مدیریت صحیح مالی و تامین نیازهای جسمی بدن با غذاهای جایگزین گوشت و غیره هست
با فرهنگ سازی سالم با احترام گذاشتن به حقوق مدنی جامعه و خیلی کارهای دیگه
نمیدونم چرا ما همیشه نمیه خالی لیوان را می بینیم
ملت ایران اینطوری شده ریشه تاریخی داره
در باطن و وجود ما این فرهنگ غلط ریشه دار شده
فرهنگ سازی نشده
هیچ چیز جامعه ایرانی درست نیست
الگوی اخلاقی مناسب در جامعه نیست ارزشهای اخلاقی ار روز ارزش و اعتبار خودشان را از دست میدهن
تورم گرونی مشکلات مادی معنوی در خارج ملت بیشتر از غذای خودشان به فکر تفریح و نشاط سالم در چارچوب فرهنگ خودشان هستند ما چی داریم
همیشه درد ماتم همیشه افکار منفی همیشه در مشکلات خودمون غرق هستیم
بایدتفکر سالم را فرهنگ سازی بکنیم
چطوری
هرکس نسبت به درک و وسعت دید خودش

RE: بیا امسال نخریم - بهداد - 02-23-2013 12:25 AM

(02-23-2013 12:18 AM)369369 نوشته شده توسط:  من از خیلی وقت پیش توی خونمون اعلام کردم که امسال مانتوی نو نمی خرم !!!!

شاید برای آقایون خنده دار باشه ولی واقعا خیلیه که یه خانوم برای عیدش مانتوی نو نخره !!!!

==

در ضمن کیف هم امسال عید نمی خرم و یه ماهی میشه که دارم کیف سازی یاد می گیرم که دیگه خودم کیفام رو درست کنم و بتونم با نصف قیمت کیفی به سلیقه ی خودم داشته باشم .

( یه کیف پول درست کردم دادمش به مامانم = هر کی دیدش واقعا خوشش اومد خودم که عاشقش شدم )

کار صحیح را شما انجام دادید . بله درست است در ماه اردیبهشت میتوانید خرید خود را انجام دهید . به راحتی و با کیفیت بهتر و ارزانتر

اندیشمند به ریشه می اندیشد نه به شاخه ها

به ایده ی من شما هم یک اندیشیمند هستید و افتخار بزرگی است که اینجا با امثال انسانهایی همانند شما آشنا هستیم 10_004

RE: بیا امسال نخریم - بهداد - 02-23-2013 12:38 AM

(02-23-2013 12:24 AM)احد نوشته شده توسط:  نمیدونم شاید نوع بیان مطالبم این ذهنیت را ایجاد میکنه منظورم تحریم ها تابستون زیاد میشه به فکر اون روزا باشیم
مدیریت صحیح مالی و تامین نیازهای جسمی بدن با غذاهای جایگزین گوشت و غیره هست
با فرهنگ سازی سالم با احترام گذاشتن به حقوق مدنی جامعه و خیلی کارهای دیگه
نمیدونم چرا ما همیشه نمیه خالی لیوان را می بینیم
ملت ایران اینطوری شده ریشه تاریخی داره
در باطن و وجود ما این فرهنگ غلط ریشه دار شده
فرهنگ سازی نشده
هیچ چیز جامعه ایرانی درست نیست
الگوی اخلاقی مناسب در جامعه نیست ارزشهای اخلاقی ار روز ارزش و اعتبار خودشان را از دست میدهن
تورم گرونی مشکلات مادی معنوی در خارج ملت بیشتر از غذای خودشان به فکر تفریح و نشاط سالم در چارچوب فرهنگ خودشان هستند ما چی داریم
همیشه درد ماتم همیشه افکار منفی همیشه در مشکلات خودمون غرق هستیم
بایدتفکر سالم را فرهنگ سازی بکنیم
چطوری
هرکس نسبت به درک و وسعت دید خودش
احد جان شما درست مینویسید و حق نوشتن نظر خودتان را دارید
همه ی عزیزان هم نظرشان را فقط مینویسند و انها هم حق دارند
با فرهنگسازی خیلی موافقم اما همه چیز از من شروع میشود
در دانشگاه داشتم صحبت میکردم یه خانمی از من سوالی کرد :
آقا اینکه شما به هر گدایی پول میدید درست نیست ؟
من خندیدم و گفتم : شما راست میگویید اما از همون گدا چیزی برای خودم بر میدارم و بعد پولش رو میدم. چون اون هم مثل من تاجره اما فقر ذهنی داره و باید فقر کمبود و ذهنی اش را پاک کنه
این عمل را از حکایات افراد بزرگ یاد گرفته بودم و انجامش میدهم

یه چند جمله ی زیبا از شما انتخاب کردم :
1 - هیچ چیز جامعه ایرانی درست نیست
آیا من و شما هم جزو این جامعه هستیم من فکر نمیکنم
2 - مدیریت صحیح مالی و تامین نیازهای جسمی بدن با غذاهای جایگزین گوشت و غیره هست
نگفتیم که اصلا خرید نکنیم . بلکه در مواقع حساس و گرونی خرید نکنیم . بر کسی پوشیده نیست که نخردن این مواد باعث اختلالات جدی در بدن انسان میشود . پس به موقعش
3 - بایدتفکر سالم را فرهنگ سازی بکنیم
کل هدف این انجمن تنفس در هوای تمیزه با تغییر افکار صحیح هستش

امیدوارم با همین دستان پنج انگشتیمان که بهم دیگر می فشاریم با همدیگر متحد شویم تا نه تنها دنیای خودمان بلکه دنیای بیرونمان رو هم تغییر مثبت دهیم

من + تو + او + آنها = ما 10_004 12_002

RE: بیا امسال نخریم - yu3f - 02-23-2013 01:26 AM

(02-22-2013 08:48 PM)tondar12 نوشته شده توسط:  دوستان بنده این تاپیک رو دنبال نکردم و نمی دونم چه خبر هست اما الان متن جناب بهداد و هورمزدی رو خوندم!

کلا خانواده ما این رسم رو ندارن که یه چیزی رو به اسم و عنوان عید بخرن! به هیچ وجه! نه لباس نه آجیل نه غیره و ذلک! به نظر من رسم جالبی نیست و فقط باعث فشار میشه!
در مورد صحبت های جناب بهداد نکته ای شنیدم چند وقت پیش که شنیدنش شاید برای شما هم جالب باشه!
این رو به نقل از آقای نهاوندیان می گم!

در سالهای بعد از جنگ جهانی که ژاپن حنگ زده با مشکلات فراوان اقتصادی روبرو بوده یه مدت مشکل ارزی برای کشور درست میشه و ارز لازم وجود نداشته و ژاپن مجبور بوده برای ارز بیشتر به صادرات بیشتر رو بیاره!(اونا مثل ما نفت یا مفت ندارن!)
به همین دلیل دولت ژاپن رسما از مردمش میخواد که در مصرف صرفه جوی بشه تا این مابه تفاوت رو صادر کنند و ارز وارد کشور بشه!گزارشات اقتصادی در اون سالها حاکی از اینه که مصرف دز بعضی از اقلام نزدیک به پنجاه درصد کاهش پیدا کرد! یعنی نصف! باور کنید همین الان که اینها رو می نویسم نزدیکه گریه ام در بیاد!!

بعد حالا هی ما بیایم بگیم همدلی!

اخوی! شما بیا نشون بده ب ما یک دهم کل دلار های کسب شده از این حجم صادرات پسته میاد در اختیار مملکت و دولت در راستای کنترل وضعیت مردم استفاده می کنه من تا آخر عمرم اقلامی ک امکان صادراتش هست رو مصرف نمی کنم!

دوست عزیز! این دلار ها نه در اختیار مملکت قرار میگیره و نه در راه حل مشکلات اقتصادی مردم!

ما رو با ژاپن مقایسه نکن برادر 25r30wi25r30wi25r30wi25r30wi25r30wi25r30wi

RE: بیا امسال نخریم - مهدی 1 - 02-23-2013 11:58 PM

حیدری ، امشب توی مصاحبه با رئیس جمهور ، دو بار با بهانه های مختلف ، بحث تحریم آجیل را مطرح کرد .
و توضیح داد که مردم ایران تصمیم گرفتند امسال عید آجیل نخرن ، گفت من خودم هم نمی خرم ، رئیس جمهورتون هم گفت من هم نمی خرم

ما همه با هم هستیم .

RE: بیا امسال نخریم - سیدمهدی هاشمی - 02-24-2013 12:24 AM

ما انگشتای دستیم ...