سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران
بیا امسال نخریم - نسخه قابل چاپ

+- سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران (http://forum.unc-co.ir)
+-- انجمن: بخش اعضای سایت (/forumdisplay.php?fid=105)
+--- انجمن: اعضای سایت ، اهداف و بحث های شخصی (/forumdisplay.php?fid=36)
+--- موضوع: بیا امسال نخریم (/showthread.php?tid=7030)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

RE: بیا امسال نخریم - yu3f - 02-21-2013 03:04 PM

مهدی جان صحیح می فرمایید.
جناب کامیار عزیز و مجید جانم هم درست می فرمایند.
بنده در اسمس هایی ک ارسال کردم (ترکیب اسمس شما و محمد شموسی عزیز) بحث آجیل رو فرستادم. اما در فضای نت و در زندگی خودم دقیقا این بنر ک در امضا هست رو ملاک قرار دادم.

یادآوری: روزی فرزند یکی از علما برگشت ب پدرش گفت: " پدر جان!‌ من می خواهم انقد در علوم دینی پیشرفت کنم تا مثل شما شوم." پدر گفت: " تو هیچ چی نمی شوی! " پسر با تعجب و چشمان باز پرسید: " چرا پدر!؟ " پدر در جواب گفت: " من می خواستم امام صادق بشووم این شدم! تو ک می خواهی من بشوی هیچی نمی شوی! "

بحث دینی مذهبی نیست. اما یادآوری همون جمله است که : " بهترین ها و بزرگترین ها را بخواه ک ب حداقل خواسته هایت برسی! "

من واقعا این کار را کرده ام (شعار نیست در زندگی ام هست)

دغدغه شما رو هم درک می کنم. تمرکز و همگرایی بر روی یک موضوع خاص تا کسب نتیجه و بعد برای اهداف بزرگتر.
شما فعلا تمرکز را گذاشته اید بر روی آجیل، بنده تمرکز را گذاشته ام بر روی آجیل، پراید و هرچیزی ک غیر ضرور است و جایگزینی ندارد!
هردو نقاط مشترک داریم.
انشاالله همگرایی حاصل شود. Yosef.gif

RE: بیا امسال نخریم - yu3f - 02-22-2013 07:11 PM

امروز تماس تلفنی با خانواده داشتم. یادآوری کردم و مادر عزیز هم تایید کرد وگفت نمیخریم! Yosef.gif
انشاالله ب قول آقا مهدی عزیز این اتحاد و وحدت کلمه ایجاد بشه Smile

RE: بیا امسال نخریم - بهداد - 02-22-2013 08:00 PM

امسال که بازار رفتم برای اینکه عکسهای هنری بگیرم به چشم شاهداین بودم که هیچکس آجیل نمی خرید .با یک شخص به ظاهر پولدار بنز نشین مصاحبه ی کوچیکی کردم گفت :

من قادرم یک دهم بازار را خریداری کنم اما نباید بخرم . چون این یعنی خیانت به جامعه

بعد با هم خوش و بش کردیم و گفتم درس بزرگی بمن دادی میلیاردر امروز ایران . خندید و گفت : شما کی هستی ؟ چرا گفته های منو مینویسی ؟
گفتم : عضو انجمن میلیاردرهای آینده ایران هستم . دعوتش کردم به اینجا .
گفت جالبه . حتما عضو میشم .

معتقدم کل ایران نباید فقط اجیل بلکه باید هیچی نخرند نه گوشت وارداتی / نه برنج وارداتی / نه شیر و ....
بعد ببینید کل ایران گلستان میشه

آجیل نمیخوریم / گوشت نمیخوریم / هیچی نمیخوریم اما امروز بازهم میلیاردر هستیم

این یعنی لذت ............ با نخوردن کسی نمرده با خوردن هم کسی زنده نمونده

پس ............................................... آجیل نخردیم تا با همه یکی باشیم

RE: بیا امسال نخریم - هومان هرمزدی - 02-22-2013 08:10 PM

سه سال هستش آجیل و شیرینی نمیخریم.چون عید میریم زادگاه و از خونه دوریم تا 14 فروردین. 3 سال پیش این تحریم رو پیش بینی کرده بودیم

RE: بیا امسال نخریم - tondar12 - 02-22-2013 08:48 PM

دوستان بنده این تاپیک رو دنبال نکردم و نمی دونم چه خبر هست اما الان متن جناب بهداد و هورمزدی رو خوندم!

کلا خانواده ما این رسم رو ندارن که یه چیزی رو به اسم و عنوان عید بخرن! به هیچ وجه! نه لباس نه آجیل نه غیره و ذلک! به نظر من رسم جالبی نیست و فقط باعث فشار میشه!
در مورد صحبت های جناب بهداد نکته ای شنیدم چند وقت پیش که شنیدنش شاید برای شما هم جالب باشه!
این رو به نقل از آقای نهاوندیان می گم!

در سالهای بعد از جنگ جهانی که ژاپن حنگ زده با مشکلات فراوان اقتصادی روبرو بوده یه مدت مشکل ارزی برای کشور درست میشه و ارز لازم وجود نداشته و ژاپن مجبور بوده برای ارز بیشتر به صادرات بیشتر رو بیاره!(اونا مثل ما نفت یا مفت ندارن!)
به همین دلیل دولت ژاپن رسما از مردمش میخواد که در مصرف صرفه جوی بشه تا این مابه تفاوت رو صادر کنند و ارز وارد کشور بشه!گزارشات اقتصادی در اون سالها حاکی از اینه که مصرف دز بعضی از اقلام نزدیک به پنجاه درصد کاهش پیدا کرد! یعنی نصف! باور کنید همین الان که اینها رو می نویسم نزدیکه گریه ام در بیاد!!

بعد حالا هی ما بیایم بگیم همدلی!

RE: بیا امسال نخریم - بهداد - 02-22-2013 09:05 PM

دو ماه قبل 50000 تن برنج صادراتی ایران رو از دبی به داخل ایران توسط یکی از عزیزان برگردونیم فقط بخاطر اینکه ثابت کنم . چند سالی هست که عضو هیئت کارشناسان کشاورزی هستم الکی توی کنفرانس ها ده دقیقه برای دفاع از کشاورزان حرف نمیزنم . مردم ما آشغال خور نیستند بلکه بهترین کیفیت ها رو در ایران داریم

کسی هست که ماهی صوف شمال رو خورده باشه ؟
کسی هست که میوه ی تامسون ناول رو خورده باشه ؟
کسی هست که میوه ی فیجیوا رو خورده باشه ؟
خاویار سیاه کجا میره ؟
و این داشتان ادامه داره ...................
صادرات بهترین محصولات ما ، ما رو از لذت باز میداره
واردات آشغالترین محصولات دنیا به کشور یعنی مرگ کشاورز و کشاورزی کشور خودمون

چای ما در جهان در رتبه ی 3 از نظر کیفیت رو داره ..... چای لاهیجان کجا میره ؟
خرما در بستر کاشت رتبه ی 1 جهانی رو داره ........... خرمای ناب ما کجای دنیاست ؟
این خرمایی که در بازاره تفاله های خرماست
در تحقیقات آزمایشگاهی سال 1389 خودم اثبات کردم برنج هندی با 16 الی 20 درصد آرسنیک و نامرغوبترین برنج دنیاست . این درحالی است که برنج ما در جهان رتبه ی 7 جهانی رو به خودش اختصاص داده .محققین کشاورزی برزیل در مورد برنج اینگونه مینویسند : رنجی که بیش از 5 % ناخالصی داشته باشه باید نابود بشه . حتی نباید دفنش کرد . حالا 16 % ناخالصی یعنی چی ؟
یکی از مضرات آرسنیک : معده رو کاذب پر میکنه از گازهای آزاردهنده و بعد به سوء هاضمه دچار میشیم و در انتها چسبندگی روده که حتما باید عمل جراحی بشه . چرا کسانیکه سر سفره 10 قاشق بیشتر از برنج هندی نمیتونند بخورند ؟

من همیشه برای کشاورزی و کشاورز تلاش میکنم و خصوصا برنج و چای .

لطفا نظر یک کارشناس کوچک کشاورزی را بارها بخونید اینها ادعا نیست واقعیته
درک کنید برای چه چیز سالهاست در تهران تلاش میکنم

همیشه حامی طبیعت 10_004 و کشاورزی Heart بودم و خواهم بود
با سپاس

RE: بیا امسال نخریم - احد - 02-22-2013 11:20 PM

با سلام خدمت تمامی دوستان و زحمتکشان
تمام چیزایی که هست برای رفاه و راحتی انسانهاست متاسفانه در ایران برای حل مشکلات با تمام سعی و کوشش فراوان و طاقت فرسا که قابل توصیف نیست صورت مسئله را حذف میکنند
تمامی افراد خودشان را خدمتگذار این ملت شریف میدانند ولی کاری نمیکنند ایکاش مسولان کشور درد نداری و بی پولی و شرمندگی در برابر خانواده را درک و حس میکردند
درد زیاده
ما اجیل نخریم
ما موز و میوه نخریم
عوضش پول بیمارستان را خواهسم داد
به نظرم تحریم حرف خوبی نیست
نسبت به قدرت مالی خودمون به قدر نیاز نه زیاد بخریم
افراد دیگر را هم شریک داشته های خودمون بکنیم
یه نفر از من خواست مقداری پول کمک بکند از من کمک خواست و افراد نیازمند در منطقه خودمون را جویا شدم
دیدم اگه کل خزانه را هم دست ادم بدهند مشکل می توان کاری کرد
تنها چیزی که می توانیم انجامش بدهیم
مدیریت صحیح مالی و اقتصادی هست
و به فکر بقیه هم باشیم

RE: بیا امسال نخریم - سیدمهدی هاشمی - 02-22-2013 11:34 PM

به قول آقای ممقانی رئیس اتحادیه ی آجیل و خشکبار ایران در مصاحبه با هفته نامه ی (دنیای نوین کسب و کار) در چند ماه پیش گفته بود اگر دولت به این صنعت توجه میکرد حالا در چاههای نفت را بسته بودیم.
به نظر من که حرف علمی و درستی بوده تا نظر شما دوستان چی باشه؟
یعنی فقط توجه به یکی از صنایع فراموش شده. حالا چای و برنج و خرما و... بماند.

RE: بیا امسال نخریم - successman - 02-22-2013 11:42 PM

(02-22-2013 11:20 PM)احد نوشته شده توسط:  با سلام خدمت تمامی دوستان و زحمتکشان
تمام چیزایی که هست برای رفاه و راحتی انسانهاست متاسفانه در ایران برای حل مشکلات با تمام سعی و کوشش فراوان و طاقت فرسا که قابل توصیف نیست صورت مسئله را حذف میکنند
تمامی افراد خودشان را خدمتگذار این ملت شریف میدانند ولی کاری نمیکنند ایکاش مسولان کشور درد نداری و بی پولی و شرمندگی در برابر خانواده را درک و حس میکردند
درد زیاده
ما اجیل نخریم
ما موز و میوه نخریم
عوضش پول بیمارستان را خواهسم داد
به نظرم تحریم حرف خوبی نیست
نسبت به قدرت مالی خودمون به قدر نیاز نه زیاد بخریم
افراد دیگر را هم شریک داشته های خودمون بکنیم
یه نفر از من خواست مقداری پول کمک بکند از من کمک خواست و افراد نیازمند در منطقه خودمون را جویا شدم
دیدم اگه کل خزانه را هم دست ادم بدهند مشکل می توان کاری کرد
تنها چیزی که می توانیم انجامش بدهیم
مدیریت صحیح مالی و اقتصادی هست
و به فکر بقیه هم باشیم

دوست عزيز كسي از نخوردن آجيل عيد و پسته راهي بيمارستان نميشه كه بخواد خرج درمونش كنه.
ولي در عوض از جوش و غصه فشاري كه به خانوادش مياد و وقتي چشاي معصوم بچه ها و خانواده هاي ضعيف رو مي بينه حتما كارش به بيمارستان مي كشه .
بايد متحد باشيم وگرنه تا باد همين بادا .
فردا بايد منتظر شمه اي جديد از اين دلالان و سودجويان اقتصادي باشيم.

هنوز چند ماهي از جريان تورم قيمت مرغ نگذشته . چقدر به اين ملت مي گفتم نخرين ...
بابا يه ماه مرغ نخورين كه نمي ميرين .
والا من يكي دو ماه نخريدم . نمردم كه هيچي بدنم هم سالم تر شد .

RE: بیا امسال نخریم - احد - 02-23-2013 12:00 AM

یه چیزی که یادم رفته بود فرهنگ صحیح را خودمون با عمل کردمون در درجه اول در وجود و درون خودمون رشد بدیم
و به بقیه افراد جامعه هم فرهنگ سازی بکنیم
در ژاپن چند ماه پیش سونامی اومد ملت خودشان خوب مدیریت کردن و دولت مردان هم از مردم به خاطر کوتاهی در انجام وظایف شان عذرخواهی کردن
گوشت و مرغ گرون میشه چرا
میزان عرضه و تقاضا خیلی فاصله اتفاق می افته گرونی خیلی از کالاها را خود همین ملت ایجاد میکنند یادمم تابستون امسال رمضان گوشت مرغ گرون شد من عکسایی از مردم بندرعباس و تهران دیدم داشتم شاخ می اوردم یعنی ملت اینقدر به گوشت مرغ نیاز دارن
اصلا یه ماه گوشت نخورن اتفاقی میوفته
نمیدونم
از طرفی هم نمیتوان ملت را هم زیاد سرزنش کرد
چرا که یه فرهنگ بد در جامعه ناخواسته رشد کرده
باید یه فکر اساسی بکنیم
اثار تحریم ها فعلا خودشان را نشون نداده
اثارش در تابستان با شدت زیاد خواهیم دید باید از الان به فکر اون روزا باشیم