سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران
نظر شما در مورد راه اندازی تاکسی و پیک موتوری تلفنی- اینترنتی چیست؟ - نسخه قابل چاپ

+- سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران (http://forum.unc-co.ir)
+-- انجمن: کسب در آمد در ایران و دنیا (/forumdisplay.php?fid=1)
+--- انجمن: ایده های ساده برای کسب درآمد و یافتن شریک شغلی (/forumdisplay.php?fid=27)
+--- موضوع: نظر شما در مورد راه اندازی تاکسی و پیک موتوری تلفنی- اینترنتی چیست؟ (/showthread.php?tid=6870)

صفحه ها: 1 2

نظر شما در مورد راه اندازی تاکسی و پیک موتوری تلفنی- اینترنتی چیست؟ - من میلیاردرم - 02-06-2013 04:22 PM

با سلام به دوستان
خواستم نظرتون رو در مورد راه اندازی تاکسی و پیک موتوری تلفنی- اینترنتی چی هست؟
طرز کار هم میتونه این طور باشه که یا از طریق همکاری با تاکسی تلفنی ها و پیک موتوریهای سطح شهر یا این که خوذمان از طریق تبلیغات و سایت مشتری رو جذب کنیم.
در ضمن میخوام بدونم کسی تا حالا در سطح کشور این کار رو انجام داده یا نه؟
اگر در بحث جهت کامل کردن و یا این که اصلا میشه این کار رو انجام داد شرکت کنید ممنون میشم.

RE: نظر شما در مورد راه اندازی تاکسی و پیک موتوری تلفنی- اینترنتی چیست؟ - اقاي ايـــده - 02-06-2013 04:33 PM

سلام
ميشه توضيح بديد كه اصلا ايده چي هست؟؟
چون من متوجه نشدم.

مشكل اصلي در اينترنت بخصوص فعاليت هاي اين چنيني مربوط به مكان فعاليت هست.

چطوري ميخواهيد از طريق نت سفارش بگيريد؟؟

در چه شهرهايي ميخواهيد فعاليت كنيد.

اگر تلفني باشد كه مشكلي وجود ندارد. در يك شهر ميتوانيد فعاليت كنيد. يا اقدام به خريد يك شماره كشوري كنيد. مانند 118 كه در هر شهري ميتوان انرا گرفت ولي نزديك ترين پاسخ گو كه در همان شهر هست پاسخ ميدهد.

اما اينترنتي شو نميدونم ميخواهيد چطور اجرا كنيد.

RE: نظر شما در مورد راه اندازی تاکسی و پیک موتوری تلفنی- اینترنتی چیست؟ - من میلیاردرم - 02-06-2013 04:48 PM

همون من هم میخواستم اگر شما دوستان میدونید چطور میشه از طریق اینترنت فعالیت کرد و مجوزش رو چطور میشه گرفت؟
روش این ایده این طوره که مثلا شما با 50تاکسی و پیک موتوری اسایی میکنید و بعد هر چی از طریق سایتتون سفارش داده میشه با استفاده از اون ها که از قبل باهاشون قرارداد بستید سفارشها انجام میشه و هم شما سود میکنید هم اونها .
اگر ابتونید این ایده رو کامل تر کنید ممنون میشم.

RE: نظر شما در مورد راه اندازی تاکسی و پیک موتوری تلفنی- اینترنتی چیست؟ - اقاي ايـــده - 02-06-2013 04:58 PM

(02-06-2013 04:48 PM)من میلیاردرم نوشته شده توسط:  همون من هم میخواستم اگر شما دوستان میدونید چطور میشه از طریق اینترنت فعالیت کرد و مجوزش رو چطور میشه گرفت؟
روش این ایده این طوره که مثلا شما با 50تاکسی و پیک موتوری اسایی میکنید و بعد هر چی از طریق سایتتون سفارش داده میشه با استفاده از اون ها که از قبل باهاشون قرارداد بستید سفارشها انجام میشه و هم شما سود میکنید هم اونها .
اگر ابتونید این ایده رو کامل تر کنید ممنون میشم.

ببينيد من هنوز كامل متوجه ايده نشدم تا بتونم اونو كاملش كنم

شما در نظر داريد تاكسي سرويس و پيك موتوري رو از طريق اينترنت در سطح كشور ارائه كنيد.

مسئله هماهنگي با تاكسي سرويس ها كه مشكلي وجود ندارد.

مشكل اوليه اين هست كه يك فرد عادي بطور مثال خود شما ايا براي يك سفارش از اينترنت استفاده ميكنيد؟؟

چقدر سرعت عمل خواهد داشت اينكار
يعني با وجود سرعت پايين نت.كسي كه سفارش دهد در اولين زمان انتظار دريافت خدمات رو دارد

مهم ترين سوال اين هست.كه جايي كه تلفن وجود دارد و در همه حال همه زمان به راحتي ميتوان از ان استفاده كرد.چه احتياجي به اينترنت هست؟؟

راهكار ديگر كه ميتوان اجرا كرد در ابتدا سرويس ارسال هست.

يعني اينكه محصول ارسال شد در سايت و در كنار اون سفارش درج شود ارسال شد
يك سيستم پيگيري از وضعيت محصول

ايده خودتان رو كامل تر كنيد.تا دقيق مشخص شود.

مجوز ان بايد به سازمان فناوري اطلاعات فكر ميكنم مراجعه كنيد.
گرچه براي اينكه ببنيد نياز به مجوز خاصي هست بايد ايده تكميل و كامل شود.

بعدش موضوع مجوز و موارد ان مشخص ميشود.

RE: نظر شما در مورد راه اندازی تاکسی و پیک موتوری تلفنی- اینترنتی چیست؟ - من میلیاردرم - 02-06-2013 05:03 PM

سفارش اینترنتی مکمل سفارش تلفنی میشه یعنی من بشخصه سرویس تلفنی رو توی اولویت میدونم البته با کمی ابتکارات که بعد از این که دوستان ایده هاشون رو اعلام کردن خواهم گفت مطمئن باشید که طرحی متفاوت خواهد بود.
در ضمن تشکر میکنم از راهنماییتون.

RE: نظر شما در مورد راه اندازی تاکسی و پیک موتوری تلفنی- اینترنتی چیست؟ - بهنام ذوالفقارزاده - 02-06-2013 06:38 PM

تلفنی بله

RE: نظر شما در مورد راه اندازی تاکسی و پیک موتوری تلفنی- اینترنتی چیست؟ - سعید یوسفی - 02-06-2013 07:26 PM

به نظر من سایت برای اینکار نیاز نیست و همون تلفن کافیه، چرا کارو پیچیده می کنید. اگه بتونید از این شماره تلفن های چهار رقمی از مخابرات بگیرید و اونو تو جاهایی مثل مترو تبلیغ کنید اونوقته که کارتون می گیره، یه شماره رند چهار رقمی که تو خاطر همه بمونه، نیاز دارید. بعد یه دفتر با چندین اپراتور که بتونه شهری مثل تهران رو ساپورت کنه(البته ابتدای کار از خونه هم میشه اینکارو شروع کرد)، کاری که باید شما انجام بدین مدیریت موثر بین مشتری ها و آژانس هاست.
تبریک می گم، ایدتون خیلی جالبه و نیاز به سرمایه زیادم نداره، به آسانی از این ایده نگذرید.

RE: نظر شما در مورد راه اندازی تاکسی و پیک موتوری تلفنی- اینترنتی چیست؟ - من میلیاردرم - 02-06-2013 11:21 PM

خواهش میکنم آقای یوسفی. حتما ادامه میدم و این ایده رو پخته تر خواهم کرد
حالا یه سوال:همین تلفنیش مجوز میخواد یا نه؟

RE: نظر شما در مورد راه اندازی تاکسی و پیک موتوری تلفنی- اینترنتی چیست؟ - من میلیاردرم - 02-07-2013 02:36 PM

آقایون و خانم میلیاردر و ایده پرداز لطف کنید کمی در به نتیجه رسیدن این طرح کمک کنید.

RE: نظر شما در مورد راه اندازی تاکسی و پیک موتوری تلفنی- اینترنتی چیست؟ - سعید یوسفی - 02-07-2013 04:18 PM

(02-06-2013 11:21 PM)من میلیاردرم نوشته شده توسط:  خواهش میکنم آقای یوسفی. حتما ادامه میدم و این ایده رو پخته تر خواهم کرد
حالا یه سوال:همین تلفنیش مجوز میخواد یا نه؟
تو ایران که همه چی مجوز می خواد، به نظر من شما شروع کنید و بعد از مدتی دنبال مجوز هم باشید. شروع کنید به جمع آوری آدرسهای آژانسها و ثبت نام اونها، و بعد هم تبلیغات sms ای برای مردم. مشتری ها که زیاد شد بعد دنبال مجوز باشید.
حتی می تونید از مجوز یه آژانس استفاده کنید ولی شماره تلفن مال خودتون باشه که بعدا سوء استفاده نکنه، بعد یه درصدی هم به اون آژانس بدین. اینجوری دیگه دردسر مجوز نداری.