سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران
شروع کار با ایده مطرح شده در چند تاپیک - نسخه قابل چاپ

+- سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران (http://forum.unc-co.ir)
+-- انجمن: کسب در آمد در ایران و دنیا (/forumdisplay.php?fid=1)
+--- انجمن: ایده های ساده برای کسب درآمد و یافتن شریک شغلی (/forumdisplay.php?fid=27)
+--- موضوع: شروع کار با ایده مطرح شده در چند تاپیک (/showthread.php?tid=6466)

صفحه ها: 1 2 3

شروع کار با ایده مطرح شده در چند تاپیک - yu3f - 01-15-2013 05:20 PM

سلام مجدد خدمت همه دوستان عزیز
در تاپیک های مختلفی در انجمن قطعا مشاهده کردید در باره کسانی ک کارتن می خرند یا اون شهروند افغان ک از جمع آوری زباله های قابل بازیافت ماهانه میلیونی در آمد داشت. اما خب یعنی ماهم همون کار رو بکنیم!؟

بله! چرا ک نه! اما با یک روش جدید!

وسایل مورد نیاز:
  1. وانت پیکان (پیکان وانت)
  2. یک سری سطل آشغال شیک
  3. دعای خیر پدر و مادر

کاری ک انجام میشه ب این صورت هست ک چند مدل سطل آشغال شیک (گرون نه، شیک) خریداری میشه با تعداد (یا حتی سفارش میدی میزنن برات) بعد در محله هایی ک مصرف بالایی دارند (مثل بالاشهر) سطل زباله ها رو توزیع می کنی. بعد هر شب یا هر چند شب در میون (ترجیحا هر شب) یک نفر با وانت پیکان میره مثل ماشین های شهرداری از خونه هایی ک سطل ها رو گرفتن زباله های خشک رو میگیره و تخلیه می کنه. برای اینکه کار بگیره هم از دو روش میشه استفاده کرد:
  1. تبلیغ دهان ب دهان! یعنی کافیه ۲ نفر از محلی هارو راه بندازی تو محل ک چقد کار باکلاسی هست و چقد شبیه خارجکی ها شدیم و اینا. اونوقت بخاطر کلاس و چشم و هم چشمی هم شده ملت انجام میدن
  2. پیشنهاد های تشویقی خیلی کوچیک در نظر گرفته بشه. مثلا هر ۲ هفته یکبار (بسته ب میزان زباله های خشک میشه زمان رو کمتر یا بیشتر کرد) هدیه داده بشه به مشترک ها (منظور همون خونه هایی هستند ک قبول می کنند Yosef.gif) هدیه ای مثل بلیط سینمای نزدیک ب اونجا یا بلیط تئاتر یا استخر یا ...

توجه: شاید دوستی بگه کسی ک بالاشهر زندگی میکنه ک دیگه محتاج یک بلیط سینما ک بشه ۵-۱۰ هزارتومن نیست که! اما نکته ای ک هست اینه ک این کارها (سینما تئاتر استخر و ...) کارهای باکلاسی حساب میشن! و اینکه از قدیم گفتند مفت باشه کوفت باشه و خیلی مواقع انقد درگیرن ک اصلا ب این چیزها فکر نمی کنند. این رو ی امتیاز مثبت می دونند.

توجه۲: برای کاهش هزینه هدیه ها هم میشه مثلا بلیط سینما رو در روز خانواده خرید ک نیم بها بشه Yosef.gif

توجه۳: با اینکار علاوه بر اینکه ب شهرداری کمک کردیم! درآمدی هم داریم و در حفظ محیط زیست هم سهیم هستیم Yosef.gif

پ.ن: از پذیرفتن هرگونه فحش استقبال می شود. فقط لطفا فحش هایی ک بار انتقادی داشته باشند Yosef.gif
پ.ن۲: موفق تر باشیم

RE: شروع کار با ایده مطرح شده در چند تاپیک - successman - 01-15-2013 05:33 PM

پ.ن: از پذیرفتن هرگونه فحش استقبال می شود. فقط لطفا فحش هایی ک بار انتقادی داشته باشند Yosef.gif

سلام آقا يوسف .

چرا فحش . اتفاقا طرح و ايده خوبيست .

يك كم روي اين ايده كار كني و پرورشش بدي عالي ميشه.

متلا همين هديه اي كه گفتي .

اگه به بچه هاي هر خونه هديه بدي خيلي بهتر همكاري مي كنند تا بزرگترها
.

RE: شروع کار با ایده مطرح شده در چند تاپیک - yu3f - 01-15-2013 05:41 PM

بسیار پیشنهاد عالی بود نکته ای ک در مورد همکاری بچه ها گفتید.
بله میشه مثلا بازی های رایانه ای جدید و اینجور چیز ها رو ک بچه های امروزی تمایل دارند براشون ردیف کرد. Yosef.gif خیلی عالی بود نکته ای ک گفتید Yosef.gif

RE: شروع کار با ایده مطرح شده در چند تاپیک - tondar12 - 01-15-2013 06:34 PM

طرح جالببه و کاملا قابل اجرا!

بعد این که کاغذ و فلز و پلاستیک با هم مخلوط میشه واسه جدا کردنش مشکل پیش نمیاد؟!

RE: شروع کار با ایده مطرح شده در چند تاپیک - yu3f - 01-15-2013 06:47 PM

مشکل ک نه. الآن اونجایی ک من خودم زباله های خشکم رو میدم خودش میگیره تفکیک می کنه. اما حالا در مقدار زیاده شاید لازم بشه ک خودمون تفکیک کنیم.
خب دیگه یکم کار کردن شاید داشته باشه.

اینکار خیلی محترمانه و تمیز زباله های خشک رو ب دستمون می رسونه. بجای اینکه ملت میرن تو سطل زباله می چرخن و ...

شاید با کمی فکر کردن و ایده دادن بشه حتی این کار رو هم ب حداقل رسوند اما انتظار نداشته باشید ک مشترک (صاحب خونه مورد نظر) این کار رو بکنه.

مثلا یکی از راههاش سطل زباله ۳ دره هست. در اول کاغذ در دوم پلاستیک و در آخر فلز. همه به صورت مجتمع در یک سطل و در ها هم از این کنار رو ها نه ک باز شه و ... . این مثلا راهی هست ک همین الآن ب ذهنم رسید.

RE: شروع کار با ایده مطرح شده در چند تاپیک - jahanagahi - 01-15-2013 07:02 PM

طرح خوبی است ولی قبلا باید با شهرداری هماهنگ شود در غیر اینصورت هر اتفاقی که درآن محل بیافتد اولین افراد مورد سوئ ظن همین افراد هستند.

RE: شروع کار با ایده مطرح شده در چند تاپیک - amiryazdani138 - 01-15-2013 08:43 PM

حتما باید وانت شخصی داشته باشیم؟
از وانت تلفنی نمیشه استفاده کرد؟
تهیه وانت و سطل زباله به تعداد زیاد سرمایه ی زیادی نیاز داره.

RE: شروع کار با ایده مطرح شده در چند تاپیک - successman - 01-15-2013 10:41 PM

البته يك نكته به ذهنم اومد . اونم اينه كه اين طرح تو شهرهاي بزرگ كه به صورت مجتمع و آپارتماني هستند خيلي بهتر از شهرهاي كوچك كه ويلايي و دور از هم هستند جواب ميده . واسه خونه هايي ويلايي و دور از هم سرمايه گذاري بالاتري مي خواد . ولي تو مجتمع هاي مسكوني مي توني با مدير مجتمع هماهنگ كني و در قبالش ميشه هر از گاهي من باب مثال براي زيبايي مجتمع كاري بكني ..... مثلا گلهاي آپارتماني و تزئيني ببري...

RE: شروع کار با ایده مطرح شده در چند تاپیک - yu3f - 01-16-2013 12:56 PM

(01-15-2013 07:02 PM)jahanagahi نوشته شده توسط:  طرح خوبی است ولی قبلا باید با شهرداری هماهنگ شود در غیر اینصورت هر اتفاقی که درآن محل بیافتد اولین افراد مورد سوئ ظن همین افراد هستند.
استاد منظورتان را متوجه نشدم. چ جور اتفاقی ؟ از لحاظ سرقت و این موارد؟
شهرداری ک بعید می دونم چنین اجازه ای بده! خودشون این همه تبلیغ می کنند ک ملت جدا کنند بعد نمی آن در این راستا ک کمک کنند؟

(01-15-2013 08:43 PM)amiryazdani138 نوشته شده توسط:  حتما باید وانت شخصی داشته باشیم؟
از وانت تلفنی نمیشه استفاده کرد؟
تهیه وانت و سطل زباله به تعداد زیاد سرمایه ی زیادی نیاز داره.
وانت تلفنی ب نظر من گرون در می آد. وانت پیکان کار کرده زیاد هم گرون نمیشه. ضمنن از این ماشین های بازیافت شهرداری هم میشه استفاده کرد. در واقع یک موتور هست ک پشتش یک کابین زدند و مواد خشک رو اون پشت قرار می دند و هزینش موتور هست و مصرفشم همینطور.
سطل زباله اما اجتناب ناپذیره. شما اگه بخواید در مناطق بالاشهر (حداقل ونک ب بالا) این کار رو بکنید باید سطل زباله ای بدید ک مشترک اونو در حدی بدونه ک تو خونش بزاره.
من در ذهنم انجام کار ۲ نفره بود. یک نفر از لحاظ مالی سرمایه گذاری کند و یک نفر کار را انجام دهد.

(01-15-2013 10:41 PM)successman نوشته شده توسط:  البته يك نكته به ذهنم اومد . اونم اينه كه اين طرح تو شهرهاي بزرگ كه به صورت مجتمع و آپارتماني هستند خيلي بهتر از شهرهاي كوچك كه ويلايي و دور از هم هستند جواب ميده . واسه خونه هايي ويلايي و دور از هم سرمايه گذاري بالاتري مي خواد . ولي تو مجتمع هاي مسكوني مي توني با مدير مجتمع هماهنگ كني و در قبالش ميشه هر از گاهي من باب مثال براي زيبايي مجتمع كاري بكني ..... مثلا گلهاي آپارتماني و تزئيني ببري...
کاملا درست می فرمایید. من در ذهنم تهران را ترسیم کردم.
پیشنهاد آپارتمان هم بسیار عالی بود Yosef.gif مرحبا ب این ذهن فعال شما دوست عزیز Wink Yosef.gif

RE: شروع کار با ایده مطرح شده در چند تاپیک - سعید محمدی - 01-16-2013 01:06 PM

بنده هم با نظر جناب قربانیان موافقم .
به نظر بنده چون طرف حساب شما تمام خانه های یک محله است فکر می کنم یک هماهنگی هایی صورت بگیرد بهتر خواهد بود.