سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران
چندسوال راجع به بورس - نسخه قابل چاپ

+- سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران (http://forum.unc-co.ir)
+-- انجمن: بخش خرید - فروش و سپرده گذاری (/forumdisplay.php?fid=8)
+--- انجمن: سرمایه گذاری در بورس (/forumdisplay.php?fid=14)
+--- موضوع: چندسوال راجع به بورس (/showthread.php?tid=6452)

صفحه ها: 1 2

چندسوال راجع به بورس - toofan245 - 01-14-2013 09:36 PM

من تقریبا تمام تاپیک های مربوط به بورس رو خوندم اما به نظرم هیچکدوم از پایه نبود. مثلا یکی سابقه آغاز بورس در دنیا رو توضیح داده بود که فکر نمیکنم به درد کسی بخوره حالا من با مطالعه اونا هنوز اینا رو نفهمیدم. خوشحال میشم اگه کسی بلده خلاصه یا کامل توضیح بده:

کارگزار چیه ؟
فرق بورس با فرابورس چیه؟
واسه شروع خرید و فروش باید چیکار کرد؟
حداقل سرمایه برای خرید سهام در بورس چقدر میتونه باشه؟
حالا اینا رو جواب بدید تا بقیش یادم بیاد Huh

RE: چندسوال راجع به بورس - ahmad1440 - 01-14-2013 10:00 PM

درود بر شما دوست عزیز
من فقط با بورس بازار معاملات ارزی جهانی اشنا هستم برا همین فقط اطلاعاتی از این بورس دارم
بازار معاملات ارزی جهانی یک سیستم معاملاتی است که از روز دوشنبه تا جمعه بزرگترین مراکز بورس دنیا مثل بورس نیویورک , توکیو , سیدنی , لندن...رو به هم متصل میکنه و در این سیستم شما با خرید و فروش ارز به کسب درامد می پردازی
کارگزار شرکتیه که شما با پرداخت پول در واقع اکانت و نرم افزار مخصوص اتصال به بورس همان کارگزار رو که به متاتریدر معروفه دریافت می کنی و به معامله می پردازی که کارگزار برای هر معامله ی شما پورسانت خودش رو میگیره
این رو هم اضافه کنم که بازار معاملات ارزی جهانی مکان فیزیکی نداره وفقط به صورت شبکه ای هست و از مزایای این بورس نقد شوندگی بالا ی این بورس هست در واقع درحین معامله اگر سود کنی همزمان به حساب شما واریز میشه و اگر ضرر کنی به همین ترتیب از حساب شما کسر میشه
میزان حداقل مبلغی که میشه در این بورس سرمایه گذاری کرد 100 دلار هست که این هم البته به کارگزار بستگی داره
این بازار بسیار درامد زاست ولی اگر بدون دانش کافی وارد این بورس بشین بسیار بسیار زیان باره که میتونه یک شبه تمام پول شما رو بر باد بده

RE: چندسوال راجع به بورس - toofan245 - 01-14-2013 10:16 PM

فکر کنم شما دارید راجع به بازار بازار معاملات ارزی جهانی صحبت می کنید درسته؟

RE: چندسوال راجع به بورس - ahmad1440 - 01-14-2013 10:23 PM

(01-14-2013 10:16 PM)toofan245 نوشته شده توسط:  فکر کنم شما دارید راجع به بازار بازار معاملات ارزی جهانی صحبت می کنید درسته؟

درسته من دارم درباره ی بازار معاملات ارزی جهانی صحبت میکنم که بی نظیر و عالیه
اگر به فکر سرمایه گذاری در بورس های ایران هستی اشتباه بزرگی رو مرتکب میشی چون بورس ایران ثبات نداره و به دلیل تحریم ها روکود بالایی دراه
(01-14-2013 10:23 PM)ahmad1440 نوشته شده توسط:  
(01-14-2013 10:16 PM)toofan245 نوشته شده توسط:  فکر کنم شما دارید راجع به بازار بازار معاملات ارزی جهانی صحبت می کنید درسته؟

درسته من دارم درباره ی بازار معاملات ارزی جهانی یا بازار معاملات ارزی جهانی صحبت میکنم که بی نظیر و عالیه
اگر به فکر سرمایه گذاری در بورس های ایران هستی اشتباه بزرگی رو مرتکب میشی چون بورس ایران ثبات نداره و به دلیل تحریم ها روکود بالایی دراه

RE: چندسوال راجع به بورس - toofan245 - 01-14-2013 10:30 PM

خب من خیلی از بورس سردرنمیارم اما تا جایی که میدونم و اخبار گوش میکنم بورس ایران از نظر تعداد فروش سهم و سود از بقیه نقاط دنیا بهتره
بالاخره باید ریسک کرد.
واسه بازار معاملات ارزی جهانی هم مهمترین چیز فکر کنم تسلط به زبان انگلیسی باشه

RE: چندسوال راجع به بورس - ahmad1440 - 01-14-2013 10:30 PM

ای بابا ...سایت هم قاطی کرده ها
دوست عزیز من دارم راجع به بازار معاملات ارزی جهانی صحبت می کنم

RE: چندسوال راجع به بورس - toofan245 - 01-14-2013 10:35 PM

(01-14-2013 10:30 PM)ahmad1440 نوشته شده توسط:  ای بابا ...سایت هم قاطی کرده ها
دوست عزیز من دارم راجع به بازار معاملات ارزی جهانی صحبت می کنم

ببین دوست عزیز
معاملات ارزی جهانی همون بازار معاملات ارزی جهانیه دیگه؟ اگه من اشتباه میکنم بگو
اگه همون بازار معاملات ارزی جهانی باشه که طبق گفته بانک مرکزی در ایران غیرقانونیه مگه نه؟

RE: چندسوال راجع به بورس - ahmad1440 - 01-14-2013 10:42 PM

(01-14-2013 10:30 PM)toofan245 نوشته شده توسط:  خب من خیلی از بورس سردرنمیارم اما تا جایی که میدونم و اخبار گوش میکنم بورس ایران از نظر تعداد فروش سهم و سود از بقیه نقاط دنیا بهتره
بالاخره باید ریسک کرد.
واسه بازار معاملات ارزی جهانی هم مهمترین چیز فکر کنم تسلط به زبان انگلیسی باشه
اخه کدوم ادم عاقلی میگه بورس تهران از بورس نیویورک که بزرگترین مرکز مبادله ی سهام و ارز هست بهتره برادر من ... هرچیزی که اخبار میگه که نباید باور کرد
نه داداش من ف..ار..ک..س یا همون بازار معاملات ارزی جهانی تسلط به زبان انگلیسی نمی خواد

RE: چندسوال راجع به بورس - toofan245 - 01-14-2013 10:47 PM

شما کار کردید بلدید من اینا رو شنیده بودم خب
حالا سوال آخری رو جواب ندادین چرا؟ اگه همون بازار معاملات ارزی جهانی باشه که طبق گفته بانک مرکزی در ایران غیرقانونیه مگه نه؟

RE: چندسوال راجع به بورس - ahmad1440 - 01-14-2013 10:52 PM

اره بانک مرکزی میگه غیر قانونیه ولی تا جایی که من الان دارم با شما صحبت میکنم دارم با این سیستم کار میکنم تا حالا هم هیچ مشکلی پیش نیومده کاری به کار من هم ندارن
البته بگم که بعضی از کارگزار های خارجی تو تهران دفتر هم دارن که سال گذشته یکیش افتتاح شد ناظران بانک مرکزی هم بودن تا جایی که ما اونجا بودیم
لازمه یه تحقیقی بکنی که بانک مرکزی تا قبل از تحریم ها افراد زبده در ترید با سیستم ف..ار..ک..س رو داشت که درامدشون سال گذشته 100 میلیون دلار بود می تونی پرس و جو کنی مدارکش تو اینترنت هست