سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران
بافت فرش توسط دیگران و فروش از ما - نسخه قابل چاپ

+- سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران (http://forum.unc-co.ir)
+-- انجمن: کسب در آمد در ایران و دنیا (/forumdisplay.php?fid=1)
+--- انجمن: ایده های ساده برای کسب درآمد و یافتن شریک شغلی (/forumdisplay.php?fid=27)
+--- موضوع: بافت فرش توسط دیگران و فروش از ما (/showthread.php?tid=6294)

صفحه ها: 1 2 3

RE: بافت فرش توسط دیگران و فروش از ما - نی نی عسلی - 06-03-2013 05:26 PM

(01-04-2013 04:07 PM)بهنام ذوالفقارزاده نوشته شده توسط:  سلام
منطقه ما هم از اینکارا هست.
الان که فرش گرون شده، خیلیا دارن می بافن.
اگه کسی اینورا همکار میخواد و سرمایشو داره، من میتونم اینجا کار کنم؛ چون بافنده های زیادی میشناسم.

سلام
چقدر سرمایه نیاز داره لطفا مفصل توضیح دهید متشکرم

RE: بافت فرش توسط دیگران و فروش از ما - کیمیا شریفی - 06-07-2013 02:19 AM

(02-11-2013 03:24 PM)بابایی نوشته شده توسط:  
(02-06-2013 01:07 PM)پرواز نوشته شده توسط:  یکی از آشنایان من تو این کاره. اتفاقا درآمد عالی هم داره. دقیقا واسطه ای بین بافندگان و فروشندگانه.

من به این بخش خیلی علاقمند شدم
در صورت امکان اطلاعات بیشتری از نحوه انجام این کار به دست آورید.
مثلا:
آیا با بافندگان قرارداد میبندند؟
آیا از خریدار سفارش کار میگیرند؟ یعنی خریدار پیش پرداخت میده؟
آیا مواد رو باید خودمون تهیه کنیم برای بافنده؟ هزینه اش چقدره؟
آیا باید هر هفته به بافنده سر بزنیم؟
آیا پول بافنده رو یکجا آخرش میدن؟

جناب بابایی عزیز، اطلاعات محدودی در این زمینه دارم که می گم- امیدوارم به کارتون بیاد
من 2 سالی با مرکز پژوهش فرش کاشان کار می کردم- اونچه که می گم از اطلاعات این شهره و مربوط به حدودا 4 سال پیشه.
1- در خرید و فروش فرش کارشناسی شخص خریدار خیلی مهمه- نفشه فرش(چه نقشه هایی پر فروش تره)، مواد و متریال( از جنس چله ها گرفته تا پشم و ابریشم و ... بر حسب نوع نقشه و بازار فروش و کیفیت مورد نظر و نیز رنگ های گیاهی و شیمیایی)، نوع بافت( فارسی یا ترکی بودن) - اشکالات بافت( مثلا سر کج نداشتن فرش، نقشه خوانی و رنگ خوانی صحیح بافنده که توی فر های با نقشه ی قرینه کامل به چشم می اومد)، تقلب در بافت( بعضی جاها مثلا همون نصر آباد کاشان یاد گرفته بودند،2 گره رو یکی می کردند که بافت زودتر انجام بشه اما در نهایت کار آماده شده سست و از درجه ی ارزشی ساقط بود! افرادی که نمیشناختن خرید می کردن).
2- باید حتما به صورت دوره ای مثلا هفته ای 2 بار به فرش باف ها سر زده بشه تا هم از کمبود موارد آگاه بشین و هم اگه کار در اجرا ایراد داره جلوی ادامه ی اشتباهات گرفته بشه.
3- من تا اونجایی که در کاشان دیدم، کارفرما مواد رو تهیه می کرد و در حقیقت کارفرما بافنده هایی استخدام کرده بود که حقوق ماهیانه بهشون می داد.
4- استفاده از بافنده های افغانی یه امتیاز بود در اون شهر ( هم دقت در بافت داشتند و هم سرعت!!!اینقدر سکرت بود قضایا که هیچ کارفرمایی حاضر نشد به ما آدرس بافنده ی افغانیش رو لو بده برای مصاحبه، می ترسید نفوذی باشیم و بافنده شو از دست بده با حقوق بالاتر!!!) - اما کلا بافنده های روستایی در اولویت هستن. بافت هاشون تمیزتر و با دقت تره.
5- هنر صنعت فرش واقعا درآمد زا و پر سوده اما برای کسی که خاک کارگاهاشو خورده باشه و کاملا به چم و خم کار آشنا باشه. و البته یه دستگاه اختراعی این وسط وجود داره که هنوز هم فکر نمی کنم بعد 4 سال به تولید انبوه رسیده باشه. اما واقعا راغبم روزی تمام بافنده های دستی از اون برای بافت استفاده کنن!! با این دستگاه فرش 3*4 در مدت یک هفته قابل بافت بود و اختراعی بود بین فرش تمام ماشینی و فرش دستباف و یادش بخیر که 20 جلسه ی تمام برای اثبات حقانیتش در مرکز پژوهش فرش کاشان با تنگ نظری برخی کارشناسان فرش ماشینی بی نتیجه به پایان رسید. مخترعش رو می شناسم اما 2 سالی میشه که نمیدونم اختراع 17 ساله ش بالاخره مجوز گرفت یا نه!!
امیدوارم در همین حد اطلاعاتم به کارتون بیاد. اگه بازم سوالی بود و می دونستم برای پاخگویی در خدمتم دوست گرامی.
شاد و سرشار!

RE: بافت فرش توسط دیگران و فروش از ما - arna - 05-07-2014 07:57 PM

سلام
کسی اگر تمایل به همکاری داره و بازار فروشش رو داره من قالی های دست بافت و تابلو فرش براش میفرستم
اگر کسی هست که به قیمت خوب میتونه بفروشه یا برای صادر بفرسته برام پیام خصوصی بگذاره
ممنونم

RE: بافت فرش توسط دیگران و فروش از ما - goldokhtar2 - 06-15-2014 06:30 PM

کسی هست درباره نحوه فروش یا خریدار عمده اطلاعات داشته باشه؟