سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران
فروش اینترنتی آبنبات!! - نسخه قابل چاپ

+- سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران (http://forum.unc-co.ir)
+-- انجمن: بخش اعضای سایت (/forumdisplay.php?fid=105)
+--- انجمن: مشاوره با اساتید (/forumdisplay.php?fid=127)
+---- انجمن: کسب و کار اینترنتی (/forumdisplay.php?fid=129)
+---- موضوع: فروش اینترنتی آبنبات!! (/showthread.php?tid=6119)

صفحه ها: 1 2

فروش اینترنتی آبنبات!! - toofan245 - 12-23-2012 09:44 PM

من هرچند وقت یه ایده به ذهنم می رسه و با شما و چند جای دیگه مشورت می کنم تا همه عیب هاشون رو میگن و من منصرف میشم5_004
حالا ایندفعه یه فکری به سرم زد. تا به حال آبنبات(شکرپنیر) بجنورد رو خوردید؟ چون میگن تو ایران معروفه من که نمیدونم. حالا اگه معروفه و کسی بخواد اینترنتی بفروشه جواب میده؟
راستی تو شهرهای دیگه ایران هم تولید میشه؟ چون من خیلی مسافرت نرفتم خبر ندارم.
فروش اینترنتی آبنبات بجنورد با کیفیت بالا و قیمت مناسب10_004
البته به نظر خودم خیلی نمیشه روش حساب کرد تا ببینم نظر شما بزرگواران چی باشه

RE: فروش اینترنتی آبنبات!! - مهدی 1 - 12-23-2012 10:18 PM

همه این ایده ها قشنگ و خوب هست
ولی برای موفق بودن الزاما نباید تک یا اولین بود ، می توانید یکی از مشاغلی که جواب خودش را پس داده را انتخاب و با ایدهاتون اون کار را بهتر از دیگران انجام بدید .

RE: فروش اینترنتی آبنبات!! - پرواز - 12-24-2012 12:13 AM

سلام. بله این آبنبات ها تقریبا همه جا هستند. هر چند مردم ترجیح میدن اینجور چیزها رو از همون شهری که منصوب به اونجاست خرید کنن. من خودم به شخصه این آبنبات ها رو خیلی دوست دارم و ترجیح میدم از همون بجنورد بخرم ولی خب دسترسی به اونجا ندارم.
ولی پیشنهاد میکنم مجموعه ای از سایر سوغاتی های بجنورد بزنید. میشه بپرسم دیگه چه سوغاتی داره؟

RE: فروش اینترنتی آبنبات!! - mir abbas - 12-24-2012 12:26 AM

خیلی برام جالب بود این پست رو امشب دیدم چون یک ساعت پیش با یکی از بچه ها که در بیرجند زندگی میکنه راجع به ابنبات صحبت میکردیم ،تولید در بیرجند با ایشون و فروش در تهران با من و قرار شد فردا قیمت را در بازار بگیرم ببینم توجیه اقتصادی داره یا نه .
بله اقا رسول من بسته بندیش رو هم در تهران دیدم که با نام بجنورد عرضه میشه و تاکیدش هم تولید شده در بجنورد هست.این خودش یک ایده ناب و نون و ابداری هست که اگر کسی بتونه در تهران تولید کنه سود خوبی گیرش میاد و هزینه کل دستگاهاش نیز تا 5 تومن بیشتر نیست.
به نظرم تولید و در بازار بصورت عمده پخش کن مطمئن باش به اوج میرسی به این فکرت مجال هوا خوردن نده سریع اقدام کن.

RE: فروش اینترنتی آبنبات!! - toofan245 - 12-24-2012 09:56 AM

(12-24-2012 12:13 AM)پرواز نوشته شده توسط:  سلام. بله این آبنبات ها تقریبا همه جا هستند. هر چند مردم ترجیح میدن اینجور چیزها رو از همون شهری که منصوب به اونجاست خرید کنن. من خودم به شخصه این آبنبات ها رو خیلی دوست دارم و ترجیح میدم از همون بجنورد بخرم ولی خب دسترسی به اونجا ندارم.
ولی پیشنهاد میکنم مجموعه ای از سایر سوغاتی های بجنورد بزنید. میشه بپرسم دیگه چه سوغاتی داره؟

نخیر کل شیروان و بجنورد فقط یک آبنباته که معروفه و به سوغات بجنورد شناخته شدست و سوغاتی خاص دیگه ای نداره. البته کشک های خوبی هم داره که نمیشه خیلی روش به عنوان سوغات حساب کرد.

(12-24-2012 12:26 AM)mir abas نوشته شده توسط:  خیلی برام جالب بود این پست رو امشب دیدم چون یک ساعت پیش با یکی از بچه ها که در بیرجند زندگی میکنه راجع به ابنبات صحبت میکردیم ،تولید در بیرجند با ایشون و فروش در تهران با من و قرار شد فردا قیمت را در بازار بگیرم ببینم توجیه اقتصادی داره یا نه .
بله اقا رسول من بسته بندیش رو هم در تهران دیدم که با نام بجنورد عرضه میشه و تاکیدش هم تولید شده در بجنورد هست.این خودش یک ایده ناب و نون و ابداری هست که اگر کسی بتونه در تهران تولید کنه سود خوبی گیرش میاد و هزینه کل دستگاهاش نیز تا 5 تومن بیشتر نیست.
به نظرم تولید و در بازار بصورت عمده پخش کن مطمئن باش به اوج میرسی به این فکرت مجال هوا خوردن نده سریع اقدام کن.
من بیشتر منظورم این بود که از تولیدکننده ها بخرم و به صورت اینترنتی بفروشم.
شما میگید خودم کارگاه بزنم؟ اگه بخوام کارگاه بزنم باید به فکر فروش در استانهای دیگه باشم چون فکر نمیکنم اینجا بشه فروخت وظرفیت اینجا با این همه آبنبات ساز پرشده

RE: فروش اینترنتی آبنبات!! - اقاي ايـــده - 12-24-2012 11:43 AM

حدود 2 ماه پيش اين ايده رو در سايت هاي خارجي مطالعه كردم

اما اون در مورد سايتي كامل و فروش ابنبات مخصوص هر شهر در يك سايت بود.

متاسفانه ايده هاي اين مدلي تنها در همان خارج درصد موفقيت دارند.

درست يادم نيست.يكي از كاربران ند وقت پيش سايت فروش شيريني كرمان رو زده بودند و در انجمن هم معرفي كردن.

اگر ميتونيد اون تاپيك رو پيدا كنيد و با ايشان در مورد فروش اين محصول به روش نتي پرس جو كنيد كه چند درصد موفق بوده.

البته اين موضوع رو هم در نظر داشته باشيد مردم هيچ وقت از شكم شون نميگذرن.

ميتوانيد به عنوان يك كار دوم بهش نگاه كنيد و توصيه ميكنم محصول رو بعد از سفارش خريداري كنيد و ارسال كنيد به همان اندازه كه سفارش ميدن

موفق باشيد

RE: فروش اینترنتی آبنبات!! - mir abbas - 12-24-2012 11:49 AM

بله کارگاه بزنید مطمئن باشید جا برای فروش هست فقط باید متفاوت باشید و نمیشه گفت چون تولیدی زیاده نمیشه کار کرد.
البته فروش اینترنتی را باید بررسی کامل بکنید هر چند در اینکار انچنان ریسکی نمیکنید.
موفق باشید

RE: فروش اینترنتی آبنبات!! - toofan245 - 12-24-2012 02:51 PM

فروش اینترنتی ریسک نداره اما هزینه پستی خیلی زیاده الان حساب میکردم ارسال به استان غیرهمجوار برای یک بسته آبنبات 6000 تومن هزینه پستی میشه که سه برابر قیمت یک بسته ابنباته و تنها مشکل فکر کنم همینه

RE: فروش اینترنتی آبنبات!! - فرهاد قربانی - 12-24-2012 03:26 PM

یک پیکان وانت بردارید و پر از ابنبات کنید.یک دور بزنید ،تو سطح استانهای همجوار ،ظرف مدت چند روز میفروشید. بعد شماره تلفن بذارید. و کم کم مشتری هاتون اضافه میشن. کم کم استانهای بیشتری را تحت پوشش قرار بدین.بعد از گذشت چند ماه شما شدین ابنبات فروش فوق العاده.

RE: فروش اینترنتی آبنبات!! - MohamadMJ - 12-24-2012 03:54 PM

سلام دوست من
من بودم همچین کاری نمیکردم.
مثلا ما اصفهانیم گز داریم. گز رو با چی پست کنم که وقتی رسید دست مشتری گرم و سرد نشده باشه بچسبه به هم؟
در ضمن سوقاتی وقتی وارد شهری بشی و بخوای ازش خارج بشی ارزش داره خریدش نه وقتی توی شهر دیگه ای هستی یهو هوس آبنبات بجنورد کنه آدم بگه بزار سفارش بدم تا یک هفته دیگه برسته به دستم.

مورد بعدی خب انقدر آبنبات با طعم های مختلف هست توی بازار که تقریبا دیگه آبنبات نقش پول خورد رو بازی میکنه که سوپریا به جای پول خورد میدن مشتری کسی نمیره آبنبات بخره چه برسه نتی

مورد بعدی فکرش رو بکن یک بسته آبنبات مثلا 1000 تومنه بعد 3-5 تومن پول پستشه. ارزش داره به نظرت ؟

مورد بعدی نت ایران هنوز خیلیهاشون تجربه خرید اینترنتی کالا رو هم ندارن و شک دارن اصلا به همچین اقدامی خرید آبنبات که جای خود داره
به نظرم اگر قیمت مناسبی داشته باشی بد نیست نمونه بگیری به قول دوستمون ببری شهرهای دیگه خودت بازاریابی کنی و تحویلشون بدی. اینطوری شاید عالی باشه ولی فروش اینترنتی مطمئنا عالی نخواهد بود.

موفق باشی