سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران
آجر نمای سه گل - نسخه قابل چاپ

+- سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران (http://forum.unc-co.ir)
+-- انجمن: کارگروه های کارهای عملی سایت (/forumdisplay.php?fid=114)
+--- انجمن: كارگروه صنعت (/forumdisplay.php?fid=116)
+--- موضوع: آجر نمای سه گل (/showthread.php?tid=6109)

آجر نمای سه گل - مهدی 1 - 12-23-2012 11:07 AM

با درود

دوستان ، این نوع آجر چند وقتی است به آجرهای قبلی موجود در بازار اضافه شده است
می گن برای نماکاری استفاده می شه ، علی الخصوص در شیراز
می خواستم ببینم از دوستان کسی هست که ساختمانی با این نوع نما دیده باشه

مخصوصا دوستان شیرازی

[تصویر: SPFr1753.JPG]

[تصویر: %D8%B3%D9%87%20%DA%AF%D9%84.jpg]

RE: آجر نمای سه گل - M3HDI - 12-23-2012 05:37 PM

سلام

من تا به حال تو مشهد از این مدلها ندیدم ، ولی خوب پس از تکمیل نما ، طرح جالبی میشه

آفرین به طراحش - ساده ولی متمایز

RE: آجر نمای سه گل - Delta.H - 12-23-2012 07:10 PM

در اهواز هم تا حالا مشاهده نکردم کجا تولید میشه؟

RE: آجر نمای سه گل - مهدی 1 - 12-23-2012 07:44 PM

کارخانه آجر یکی از رفیقمون می زنن ؛ کارخانه اصفهان هست

این آجر کاربردهای عجیب قریبی داره رفته بودم یک سری به کارخانشون بزنم دیدم روی خط تولیدشون هست خوشم اومد و یکیش را برداشتم
از کاربردهاش
مثلا حتی جایگزین آجر زبره می شه (آجر گری ) ، به دلیل اینکه حفره هاش پر می شه مقاومتش از آجر فشاری (زبره) خیلی بیشتر می شه و به دلیل چفت و بستی که بین ملات و آجر ایجاد می شه دیوار فوق العاده محکم می شه
حسن دومش اینه که سبک هست و وزنش نصف آجر زبره هست بنابراین هزینه حمل کمتری بهش می خوره (می دونید که هزینه حمل مصالح گاها برابر قیمت خود مصالح هم می شه )
سوم اینکه قیمتش هم از آجر زبره ارزون تره حدود 40 درصد !!!
چهارم اینکه کاربرد نما هم داره و همزمان دیوار باربر با نما چیده می شه . یعنی همزمان که داریم دیوار را می چینیم ، نما هم می کنیم البته از داخل که روش کچ و خاک می شه
کاربرد صرفا نما هم داره که گویا شیرازی ها خیلی طرف دارش هستند چون می گفت محصول چندین ماه را پیش خرید می کنند
و ...
جالبه خودشون هم نمی دونستند کاربردش چیه دی: فقط گفتن برای نما استفاده می شه ، ولی دیروز تا حالا این موارد را خودم فهمیدم
فقط خیلی دلم می خواست ساختمانی که با این آجر نما شده را ببینم اگه دوستان ساختمانی با این نما دید زحمت بکشه یک عکسی چیزی ازش بگیرن