سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران
سير تا پياز ثبت شركت - نسخه قابل چاپ

+- سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران (http://forum.unc-co.ir)
+-- انجمن: وام ، مالیات و ثبت شرکت (/forumdisplay.php?fid=10)
+--- انجمن: قوانین ثبت شرکت در ایران (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- موضوع: سير تا پياز ثبت شركت (/showthread.php?tid=6013)

صفحه ها: 1 2

RE: سير تا پياز ثبت شركت - hamid.h - 12-22-2013 06:21 PM

برای ثبت شرکت باید به اداره ثبت مراجعه کرد یا اداره کار ؟؟؟
چون هر دو اداره شرکت ثبت میکنن!
منظورم ثبت شرکت تعاونیه که بتونه صادرات هم داشته باشه

RE: سير تا پياز ثبت شركت - شوییچی - 01-11-2014 12:11 PM

سامانه الکترونیکی تشکیل تعاونی ها تنها مرجع ثبت شرکت های تعاونی

http://ei.mcls.gov.ir/

خبر ماله 17 فروردین هست ، دقیقترش رو شخصا پیگیری کنید.10_004

RE: سير تا پياز ثبت شركت - bitumen - 01-11-2014 01:52 PM

سلام
من تازه شرکت (سهامی خاص) ثبت کردم(البته یه سری کارهای کوچیک مونده).
اگه کسی سوالی داشت در خدمت هستم.

RE: سير تا پياز ثبت شركت - kianfar83 - 09-26-2014 10:02 PM

(01-11-2014 01:52 PM)bitumen نوشته شده توسط:  سلام
من تازه شرکت (سهامی خاص) ثبت کردم(البته یه سری کارهای کوچیک مونده).
اگه کسی سوالی داشت در خدمت هستم.

سلام، زمینه فعالیت شرکتتون چی هست؟

RE: سير تا پياز ثبت شركت - goldokhtar2 - 09-27-2014 11:40 PM

سلام
یه سری اطلاعات در رابطه با انواع شرکتهای ثبتی میخوام.ممنون میشم راهنمایی کنید
1/تا اونجا که فهمیدم دو نوع شرکت سهامی خاص و تعاونی داریم.درسته؟ کاربرد هر کدوم در کجاست؟
2/هر کدام چه مزایا و معایبی داره؟
3/برای ثبت شرکت تو زمینه صنایع دستی شاخه تابلوفرش دستبافت. برای جواز و ثبت شرکت میتونم فقط آدرس خونه بدم
4.نحوه مالیات چگونه هست؟
5.آیا جواز یا شرکت قابل انتقال به شخص دیگری هست؟
6.حدودا چقدر هزینه و زمان بر هست؟
پیشاپیش از راهنماییتون ممنونم

RE: سير تا پياز ثبت شركت - bayani - 09-28-2014 12:16 AM

(09-27-2014 11:40 PM)goldokhtar2 نوشته شده توسط:  سلام
1/تا اونجا که فهمیدم دو نوع شرکت سهامی خاص و تعاونی داریم.درسته؟ کاربرد هر کدوم در کجاست؟
3/برای ثبت شرکت تو زمینه صنایع دستی شاخه تابلوفرش دستبافت. برای جواز و ثبت شرکت میتونم فقط آدرس خونه بدم
4.نحوه مالیات چگونه هست؟
درود بر شما
1/ شرکت ها زیاد هستن ، سهامی خاص،مسئولیت محدود،موسسه،بنیاد،هولدینگ،تعاونی و ... ، کارایی این دو مورد که پرسیدین سهامی خاص دارای 1 مدیر عامل 1 عضو هیئت مدیره و 1 رئیس هیئت مدیره و دو بازرس هست، که تعداد خاصی سهم رو به خود اختصاص میدن و هرکدام مسئولیت های خاصی رو انجام میدن، تعاونی به مجموعه ای از افراد که به بیشتر از 500 تا 2000 نفر اگر عضو داشته باشن تعاونی بزرگ گفته میشه بر پایه دانش بنیان،کارآفرین و ... دسته های مختلفی تقسیم بندی میشن و برای ثبت اولیه نباید اعضا از 7 نفر کمتر باشن، همانطور که از اسمشون پیداست برای کارهایی که به صورت گروهی یا مجموعه ای هست کاربر داره، در مورد سهامی خاص باید بگم اعتبار بالایی از نظر تسهیلات مناقصات و مزایده و صادرات و واردات در صورت اصولی بودن برخوردارد هست.
2/ مزایا در بالا توضیح داده شده، معایب فقط در شرکت مسئولیت محدود وجود داره و سهامی خاص و سایر اینها مزایاشون بیشتر از معایب هست، برای مثال یک موسسه با محوریت علمی یا فرهنگی میتونه معافیت مالیاتی تا چند سال هم داشته باشه
3/برای دادن آدرس هیچ مشکلی نیست که نشانی منزل رو بدین اما برای بعضی امتیازات که نیاز به کارشناسی هست باید مکان ثابت (تجاری یا اداری) هم داشته باشید اما برای شروع خیر نیازی نیست.
4/مالیات به اندازه فعالیت شرکت میزان دارایی ها و تعداد افراد استخدامی و فعال در مجموعه که بیمه بوده و حقوق دریافت میکنن تعلق میگیره. معمولا برای شرکت های پایه یا تازه تاسیس مبلغ ناچیزی در صورت پست بموقع دفاتر مالی و عدم جریمه باید پرداخت کنید، مثلا برای شرکتی با 500 هزار تومان سرمایه اولیه و 1 سال فعالیت دوست بنده پارسال 2 تا 10 هزار تومان مالیات دادن اما خب بسته به فعالیت میلیونی هم میشه این مبلغ بنده خودم سری آخر 6میلیون تومن پرداخت کردم.
5/ شرکت بعد از انحلال و عدم فعالیت قابل انتقال هست، حتی میتونید با تغییر در موضوع یا اعضا و آگهی شدن در روزنامه رسمی در کمتر از 1 ماه تا چاپ روزنامه این عمل رو انجام بدین، یعنی زمان تنظیم صورتجلسه 1ساعت هست و از اون ساعت به بعد تمامی این اتفاقات میسر هست و تا چاپ آگهی باید صبر بفرمائید. که زمان اون از 10 روز تا 1 ماه متغیر هست.
6/ هزینه بسته به میزان سرمایه و نوع شرکت متفاوت هست اما اونقدر هم زمان بر نیست بخصوص از زمانیکه به صورت اینترنتی تمامی کارها انجام میشن. میتونید به سایت ثبت شرکت سر بزنید.
موفق باشید

RE: سير تا پياز ثبت شركت - goldokhtar2 - 09-28-2014 12:29 AM

(09-28-2014 12:16 AM)bayani نوشته شده توسط:  
(09-27-2014 11:40 PM)goldokhtar2 نوشته شده توسط:  سلام
4.نحوه مالیات چگونه هست؟
درود بر شما
1/ شرکت ها زیاد هستن ، سهامی خاص،مسئولیت محدود،موسسه،بنیاد،هولدینگ،تعاونی و ... ، کارایی این دو مورد که پرسیدین سهامی خاص دارای 1 مدیر عامل 1 عضو هیئت مدیره و 1 رئیس هیئت مدیره و دو بازرس هست، که تعداد خاصی سهم رو به خود اختصاص میدن و هرکدام مسئولیت های خاصی رو انجام میدن، تعاونی به مجموعه ای از افراد که به بیشتر از 500 تا 2000 نفر اگر عضو داشته باشن تعاونی بزرگ گفته میشه بر پایه دانش بنیان،کارآفرین و ... دسته های مختلفی تقسیم بندی میشن و برای ثبت اولیه نباید اعضا از 7 نفر کمتر باشن، همانطور که از اسمشون پیداست برای کارهایی که به صورت گروهی یا مجموعه ای هست کاربر داره، در مورد سهامی خاص باید بگم اعتبار بالایی از نظر تسهیلات مناقصات و مزایده و صادرات و واردات در صورت اصولی بودن برخوردارد هست.
2/ مزایا در بالا توضیح داده شده، معایب فقط در شرکت مسئولیت محدود وجود داره و سهامی خاص و سایر اینها مزایاشون بیشتر از معایب هست، برای مثال یک موسسه با محوریت علمی یا فرهنگی میتونه معافیت مالیاتی تا چند سال هم داشته باشه
3/برای دادن آدرس هیچ مشکلی نیست که نشانی منزل رو بدین اما برای بعضی امتیازات که نیاز به کارشناسی هست باید مکان ثابت (تجاری یا اداری) هم داشته باشید اما برای شروع خیر نیازی نیست.
4/مالیات به اندازه فعالیت شرکت میزان دارایی ها و تعداد افراد استخدامی و فعال در مجموعه که بیمه بوده و حقوق دریافت میکنن تعلق میگیره. معمولا برای شرکت های پایه یا تازه تاسیس مبلغ ناچیزی در صورت پست بموقع دفاتر مالی و عدم جریمه باید پرداخت کنید، مثلا برای شرکتی با 500 هزار تومان سرمایه اولیه و 1 سال فعالیت دوست بنده پارسال 2 تا 10 هزار تومان مالیات دادن اما خب بسته به فعالیت میلیونی هم میشه این مبلغ بنده خودم سری آخر 6میلیون تومن پرداخت کردم.
5/ شرکت بعد از انحلال و عدم فعالیت قابل انتقال هست، حتی میتونید با تغییر در موضوع یا اعضا و آگهی شدن در روزنامه رسمی در کمتر از 1 ماه تا چاپ روزنامه این عمل رو انجام بدین، یعنی زمان تنظیم صورتجلسه 1ساعت هست و از اون ساعت به بعد تمامی این اتفاقات میسر هست و تا چاپ آگهی باید صبر بفرمائید. که زمان اون از 10 روز تا 1 ماه متغیر هست.
6/ هزینه بسته به میزان سرمایه و نوع شرکت متفاوت هست اما اونقدر هم زمان بر نیست بخصوص از زمانیکه به صورت اینترنتی تمامی کارها انجام میشن. میتونید به سایت ثبت شرکت سر بزنید.
موفق باشید
ممنون از پاسختون

RE: سير تا پياز ثبت شركت - moria - 04-28-2015 09:20 PM

شرایط ثبت شرکت دانش بنیان منم نیاز دارم .
http://esherkat.com این خوبه خواستی بخون.

RE: سير تا پياز ثبت شركت - cupid7 - 05-08-2015 04:29 PM

با سلام
دوستان یک سوال :
برای ثبت شرکت با سهامی خاص باید ۳۵ درصد سرمایه اولیه توی حساب شرکت باقی بمونه ، ولی این زمان چقدره؟؟
ممنون میشم پاسخ بدین