سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران
ساری گلین خورشید زندگی من......اثر برگزیده موسیقی - نسخه قابل چاپ

+- سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران (http://forum.unc-co.ir)
+-- انجمن: روانشناسی (/forumdisplay.php?fid=106)
+--- انجمن: موزیک و فیلم و تصاویر ارامش بخش و مثبت (/forumdisplay.php?fid=134)
+---- انجمن: موزیک ارامش بخش و مثبت (/forumdisplay.php?fid=135)
+---- موضوع: ساری گلین خورشید زندگی من......اثر برگزیده موسیقی (/showthread.php?tid=5983)

ساری گلین خورشید زندگی من......اثر برگزیده موسیقی - mallarme - 12-15-2012 09:31 PM

ما به اندازه خاطرات خوشی که از ديگران داريم آنها را دوست داريم و به آنها وابسته می شويم...

هرچه خاطرات خوشمان از شخصی بيشتر باشد علاقه و وابستگی ما بيشتر می شود.

[تصویر: 53.gif]

پس هرکسی را بيشتر دوست داريم و می خواهيم که بيشتر دوستمان بدارد بايد برايش خاطرات خوش زيادی بسازيم تا بتوانيم در دلش ثبت شويم. [تصویر: 53.gif]

هدیه ای از پدرم به من و از من به شما:

ساری گلین یا عروس زرد اثری خاطره انگیز و ارزشمند و ماندگار در عرصه موسیقی در سطح جهانی ....
که جز در یکی از وبلاگهایم در هیچ فرومی به اشتراک نگذاشتم...

موسیقی ای (آذری ...ارمنی...فارسی) که خواهید شنید برای سازمان یونسکو و در یک کلیسا در کشور سوییس خوانده شده است.

ساری گلین از لحاظ لغوی در ترکی آذربایجانی یعنی عروس زرد که در افسانه های آذربایجان اشاره به خورشید است.[تصویر: 79.gif] براساس افسانه،خورشید در سه هزارمین سال خلقت دزدیده میشود.

تلاش برای آزادی خورشید و حسرت آن در موسیقی آذربایجانی ماتریالیزه شده است. برای ساری گلین در آذربایجان رقص زیبایی وجود دارد که حرکات آن حس تمنا و خواستن را در انسان زنده میکند.

دستها به سمت آسمان باز میشود و با ملودی نرم ۴/۳ حرکات پا و دست انجام میشود.
آهنگ و موسیقی ساری گلین سالهای سال سینه به سینه به ما رسیده است.
خواننده های بسیاری این آهنگ و شعر را خوانده اند و به آن افتخار میکنند...
افرادی چون:
صفورا و آریف از ترکیه ، استاد عالیم قاسیموف، (Alim qasimov) و با همخوانی گروه هیلیارد، خانم Sainkho Namtchylak (فکر کنم از کشور قزاقستان) و دختر استاد قاسیموف، فرغانه قاسیمووا و....

اما من آهنگ «ساري گلين» از آلبوم بی نظیر «به تماشاي آب هاي سپيد» اثر مشترک استاد «حسين عليزاده» و «ژيوان گاسپاريان» که از موسيقي دانان ارمني است که از سوي ‏هيات داوران چهل ونهمين دوره مراسم سالانه اهداي جوايز گرمي به عنوان کانديداي دريافت جايزه بهترين آلبوم موسيقي ملل در ‏سال 2006 معرفي شد را برای آرامش شبانگاهیتان انتخاب کرده ام.

ترجمه فارسی ساری گلین

سر گیسوها را نمی بافند
غنچه گل را نمی چینند
این چه حکمتی است
که تورا به من نمی دهند
ای چوپان گوسفندها را در طول دره
باز گردان
ای خورشید من
چه می شود روزی من صورت یارم را ببینم
چه کار کنم ساری گلین
عاشقی را که از معشوقش جدا کنند
مثل این است که با شانه موها را از فرق باز کنند
من که نمی توانستم یک روز دوری یارم را تحمل کنم
سال ها از او دور ماندم
چه کار کنم ساری گلین

نقطه اوج این اثرتک نوازی استاد علیزاده است که گاسپاریان آن را به فارسی میخواند....

دامن کشان ساقی می خواران از کنار یاران
از تو گیسو افشان میگریزم
برجام می از شرنگ نوری بر غم مهجوری چون شرابی جوشان می بریزد....
دارم قلبی لرزان ز رهش
دیده شد نگران...
ساقی میخواران از کنار یاران از تو گیسو افشان میگریزد...

بفرما دانلود:[تصویر: 53.gif]

http://s3.picofile.com/file/7585673331/Sari_Gallin_1_.wma.html

کسانی که تنها قسمت فارسی اثر را میپسندند میتوانند این قسمت کات شده را مجزا دانلود کنند:

http://www.negahak.com/album/mus/Sari%20Galin-alizadeh.mp3

هدیه ام را تقدیم کردم....[تصویر: 53.gif]
باشد در دل ثبتش کنید.

RE: ساری گلین خورشید زندگی من......اثر برگزیده موسیقی - صدفی - 12-15-2012 10:24 PM

عالیه عالیه عالیه منم عاشقشم
ساری گلین یعنی به ترکی عروس زرد

RE: ساری گلین خورشید زندگی من......اثر برگزیده موسیقی - mallarme - 12-15-2012 10:44 PM

کسانی که تنها قسمت فارسی اثر را میپسندند میتوانند این قسمت کات شده را مجزا دانلود کنند:

http://www.negahak.com/album/mus/Sari%20Galin-alizadeh.mp3

RE: ساری گلین خورشید زندگی من......اثر برگزیده موسیقی - mallarme - 12-16-2012 01:14 AM

این اثر دارای مجوز و مجاز است! از آلبوم به سوی آبهای سپید استاد علیزاده....
چنانچه مغایر قوانین سایت و ... است مجاز به حذف، بستن و یا انتقال آن به آر.بی خواهید بود....

سر گیسوها را نمی بافند
غنچه گل را نمی چینند
این چه حکمتی است....
خدایا این چه حکمتی است........

RE: ساری گلین خورشید زندگی من......اثر برگزیده موسیقی - فرهاد قربانی - 12-16-2012 11:00 AM

مرسی مالارمه خانم.دلمون برای اهنگهای شما تنگ شده بود..