سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران
چرا می گویند هدف باید نوشته شود - نسخه قابل چاپ

+- سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران (http://forum.unc-co.ir)
+-- انجمن: روانشناسی (/forumdisplay.php?fid=106)
+--- انجمن: روانشناسی شخصی (/forumdisplay.php?fid=37)
+---- انجمن: اهداف (/forumdisplay.php?fid=68)
+---- موضوع: چرا می گویند هدف باید نوشته شود (/showthread.php?tid=5919)

چرا می گویند هدف باید نوشته شود - jahanagahi - 12-12-2012 10:26 AM

توضیحی میدهم و امیدوارم عزیزان ادامه توضیح را خود بنویسند.

در این انجمن ماهها است عضو هستیم:

چه مطلبی را یاد گرفتیم؟
چه مطلبی را یاد دادیم؟

اکنون می نویسم : هیچی.
چرا هیچی؟
چون چیزی یادم نمانده.
حالا اگر دفترچه ای داشتیم و بر رویش می نوشتیم : دفترچه موفقیت و روزانه یاد داده و یاد گرفته ها را بطور خلاصه می نوشتیم در موقع جواب دادن به سئوال دفترچه را باز میکردیم و عالی توضیح می دادیم.
هدف هم به همین صورت است.
عزیزان مثالهای دیگری را مطرح فرمایند.

RE: چرا می گویند هدف باید نوشته شود - حامد - 12-12-2012 12:12 PM

من تمام نکات مثبتی که در طول روز در انجمن مطالعه میکنم در فایلی که به همین منظور درست کردم جمع اوری میکنم.
و کارهای هم که باید بصورت عملی انجام دهم از جمله نوشتن اهداف و تکرار جملات تاکیدی و برنامه ریزی کاریم را در دفترچه ای که دارم را مینویسم.

RE: چرا می گویند هدف باید نوشته شود - mehdi62 - 12-12-2012 02:08 PM

من هم خلاصه نکات مفید رو معوملا یادداشت می کنم.
برنامه ریزی من هم به این صورته که زندگیم رو به قسمت های مختلف طبقه بندی کردم و برای هر یک برنامه ریزی کردم. عنوان قسمت ها رو نوشتم.
هر روز هم به اندازه دو طرف یک کاغذ a4 برنامه ریزی دارم از شب قبل. در پایان روز نقاط + و _ اون روز رو می نویسم و راهکارهای تقویت + ها و حذف - ها رو هم. و راهکارها رو میارم تو برنامه های بعدی.
اصولا نت برداری و خلاصه برداری این مزیت رو برام داره که تمرکزم رو مطلب بیشتر می شه و بهتر تو مخم می ره.

RE: چرا می گویند هدف باید نوشته شود - درناز - 12-13-2012 12:22 AM

درود بر دوستان عزیز میلیاردرم. منم همیشه نکات آموزنده رو یادداشت میکنم و هر روز مرور میکنم مخصوصا وقتی فرصت نشه بیام انجمن. خیلی چیزا یاد گرفتم با انسانهای بزرگوار و شریفی آشنا شدم که ازشون انرژی و انگیزه میگیرم. و از این بابت خدارو شکر میکنم.
روح جمعی انجمن ستودنیست. و خوشحالم که عضو کوچکی در این انجمن هستم.
اول از همه از خدای خوبم و بعد از همه دوستان و اساتید بزرگوار انجمن ممنون و سپاسگزارم.
پایدار باشید.

RE: چرا می گویند هدف باید نوشته شود - jahanagahi - 12-13-2012 12:37 AM

هدف : رسیدن به اهداف
ابزار: یک دفترچه با نام دفترچه موفقیت
وقتی کتابی را می خوانیم یادداشت بر می داریم و در زمانهائی که فرصت داریم آنرا مطالعه می کنیم
اینک مطالب انجمن توسط عزیزانی نوشته می شود که همه عزیزان از اساتید هستند و تجربیات مطالعه دهها جلد کتاب را در کارنامه خود دارند.
قدر این نعمت را بدانیم و از مطالب سودمند آنان یاد داشت برداری کنیم.
شما که در این انجمن حضور گرم دارید ذهن شما دارد برای رسیدن به اهداف شما کار خود را انجام می دهد و فقط لازمه اش این است که فرمولها را به او بدهید و بعد رهایش کنید.
باور کنید می شود. می شود به همه اهداف رسید.