سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران
چرا باید مخ همسرمون را بزنیم؟ - نسخه قابل چاپ

+- سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران (http://forum.unc-co.ir)
+-- انجمن: بخش اعضای سایت (/forumdisplay.php?fid=105)
+--- انجمن: اعضای سایت ، اهداف و بحث های شخصی (/forumdisplay.php?fid=36)
+--- موضوع: چرا باید مخ همسرمون را بزنیم؟ (/showthread.php?tid=5719)

صفحه ها: 1 2

چرا باید مخ همسرمون را بزنیم؟ - Peanut - 12-04-2012 05:32 AM

چرا باید مخ همسرمون را بزنیم؟

اگه مجردید نگید "به من چه عجب تاپیک بیخودی...واسه شما هم چیزای به درد بخور مینویسم ولی‌ تو پست بعدی ...نرین بشینین م/ا/ه/و/ا/ر/ه ببینین...

به دلایل خیلی‌ خیلی‌ زیاد، اگه همسرتون مثل شما قانون "جذب"، "مثبت اندیشی‌"، "امشب می‌خوام مدیتشن کنم اذیت نکن"....و غیرّه را قبول نداره و اونارا شرّ و ورر می‌خونه، شما باید ایشون را به را ترغیب کنید تا مثل شما فکر کنه.

ینفر را میشناسم که سالیان سال به همسرش راجعب چیزهایی که گوش میکرد میگفت و همسرش همیشه

(اگه حوصله‌ داشت) میگفت:

باشه عزیزم یه روزی این کتابو می‌خونم

اینو می‌خوام هفته دیگه حتماً گوش بدم

ماهِ آینده یه روز می‌شینیم راجبش حسابی‌ حرف می‌زنیم،

و (اگه حوصله‌ نداشت) داد و فریاد که:

"مردم از دست این کارای تو"...

"نون نداریم بخوریم ‌همش باید بگیم پول داره میاد پول داره میاد"...

"اشتباه من این بود که با یه خیال پرداز ازدواج کردم"

اگه همسرتون را با خودتون یکدل و یک هدف کنید مزایای بسیار زیادی داره چندتشون انا هستن:

۱- هر دوتاتون همدیگه را دلگرمی‌ میدید و سعی‌ می‌کنید حمایت کنین 3636

۲- دوتایی میتونین هدفتون را ردیف کنین و قویتر به کائنات مسج بدید اون چیزی را که میخواید 12_00212_002

۳-همسرتون هی‌ غرّ نمیزانه به جون‌تون که این ا چی‌ کارایی ه مکنی 42kmoig

۴-همیگه را تو مسیر نگاه میدرید - دیدید یوقت آدم یادش میره که قوی بمونه وسطاش و ل می‌کنه یا اینکه هدفشو کمتر میکنه چون فکر میکنه اون اولی خیلی‌ بالاست؟

۵- با هم میتونید به هدف رسیدن را جشن بگیرید و از ثمره ش لذت ببرید - فکر نمی‌کنید که همسرتون در بدست آوردن این پول سهمی نداشته Inlove2
۶- اگه هدف سر موقع نرسید هی‌ به رختون نمی‌کشهِ که "دیدی گفتم نمی‌شه...!!!"

۷-طبق دستورات (من دارم کتاب علم ثروتمند شدن را میگم مثلا)این کتاب شما باید "کلن فکر گذشته‌ها و دیروز را از سرتون بیرون کنین"، اگه همسرتون با شما یکدل نباشه اون هی‌ از گذشته‌ها و ناکامی‌ها و شکست‌ها و دعوا‌ها و چیزهایی گذشته میگه (دعواتون که می‌شه) ولی‌ شما میخواید که به اون‌ها فکر نکنین پس دعوا بزرگتر می‌شه Vahidrk

۸- طبق دستورات (من دارم کتاب علم ثروتمند شدن را میگم مثلا)این کتاب شما باید "کلن نگرانی واسه آینده را از سرتون بیرون کنین"، اگه همسرتون با شما یکدل نباشه اون هی‌ حرص می‌خوره که شما چرا به فکر آینده و اخر ماه و چیزای مربوط به آینده نیستید هی‌ از نگرانیش راجب آینده میگه (دعواتون که می‌شه) ولی‌ شما میخواید که برا آینده نگران نباشید پس دعوا بزرگتر می‌شه Vahidrk

۹- هر دو شما همونطوری که با خدا خودتون را هارمونی میدید با هم دیگه هم هارمونی میدید در نتیجه عشقتون به هم هر روز زیاد و زیاد تر می‌شه Heart

۱۰- چون هر دو در راه بهتر زیستن و دنیا را گلستون کردن هستید در نتیجه به هم دیگه هم مهربون تر میشید و این گلستون از تو خونه خودتون شروع می‌شه و چون با هم همراهید بچه‌هاتون را هم با هم به همین روش بزرگ می‌کنید. Vishenka_03

دوستانِ عزیز این تاپیک را باز کردم که کسانی‌ که ازدواج کردن بیان از تجربه خودشون بگن راجبه این موضوع هر دو طرف، هم اونایی که باهم یکدل اند و هم اونهایی که نیستن ....

در پست بعدی راجب مجرد‌ها یه چیز قشنگ می‌خوام بذارم ولی‌ الان وقتش و ندرم وقتی‌ برگشتم میذارمش

RE: چرا باید مخ همسرمون را بزنیم؟ - soltan_sal - 12-04-2012 07:15 AM

علتهای که باید مخ همسرمون را بزنیم گفتید !ولی در باره اینکه چه جوری یکدل و یکرنگ بشیم را نگفتید.

RE: چرا باید مخ همسرمون را بزنیم؟ - Peanut - 12-04-2012 11:20 AM

(12-04-2012 07:15 AM)soltan_sal نوشته شده توسط:  علتهای که باید مخ همسرمون را بزنیم گفتید !ولی در باره اینکه چه جوری یکدل و یکرنگ بشیم را نگفتید.

خوب اگه من سوال کنم،،جوابشم خودم بدم!!!، این پست با من شروع می‌شه با منم تموم می‌شه. ....
دیگه اینجا میام پست بذارم چیکار، قشنگ میرم جلو آینه قدی و با خودم حرف میزنم یه گفتگوه جانانه با خودم و شخصِ شخیص بنده!
بعدشم یه پپسی واسه خودم باز می‌کنم به افتخار همه جواب‌های ارزنده و کوبندهی که به خودم دادم

RE: چرا باید مخ همسرمون را بزنیم؟ - mir abbas - 12-04-2012 12:16 PM

نظر بسیار عالی پسندیده ای هست چون در صورت یکدل و یکفکر بودن زن و شوهر دیگر نیاز نیست به خاطر کاری که میدونی موفقیت در اون حتمی هست انرژی به خاطر قانع کردن اون مصرف بکنی .
به نظر من بهترین راه جهت این کار ترقیب اون به مطالعه کتابهای تاثیر گذار و شرکت کردن در همایشهای موفقیت و مدیریت و.. میباشد.

RE: چرا باید مخ همسرمون را بزنیم؟ - hisabba2003 - 12-04-2012 01:34 PM

1- اگه همسر به کاری که میخایین بکنین اعتقاد نداشته باشه مطمئنن مشکل پیدا میکنین و این دو راه داره یا طلاقش بدین( یا مجبورش کنین طلاقتون بده ) یا اصلن توی کار دخیلش نکنین که در هر دو صورت یه پشتوانه بزرگ رو از دست میدین
2- نیازی به مخ زدن نیست اگر این آموزه ها درست انجام بشه روی زندگی تاثیر میگذاره و اولین کسی که میبینه همسره آدمه
مگه نه...؟
1- اگه همسر به کاری که میخایین بکنین اعتقاد نداشته باشه مطمئنن مشکل پیدا میکنین و این دو راه داره یا طلاقش بدین( یا مجبورش کنین طلاقتون بده ) یا اصلن توی کار دخیلش نکنین که در هر دو صورت یه پشتوانه بزرگ رو از دست میدین
2- نیازی به مخ زدن نیست اگر این آموزه ها درست انجام بشه روی زندگی تاثیر میگذاره و اولین کسی که میبینه همسره آدمه
مگه نه...؟

RE: چرا باید مخ همسرمون را بزنیم؟ - بهداد - 12-04-2012 03:47 PM

راز موفقیت در مسائل زناشویی فقط صداقته . صداقت همه چیز را تغییر می دهد و لذت را بهمراه دارد . شرط اهدای عشق به هر چیز این است که اول باید اصل صداقت را بیاموزیم بعد عشق را بی ریا اهدا کنیم تا عشق پاکتر به دست آوریم .

RE: چرا باید مخ همسرمون را بزنیم؟ - soltan_sal - 12-04-2012 04:34 PM

صداقت همیشه و همه جا مورد استفاده قرار می گیرد برای زندگی بهتر هم باید از این اصل تبعیت کرد.

RE: چرا باید مخ همسرمون را بزنیم؟ - kimyya - 12-04-2012 07:54 PM

به نظرم باید زمان انتخابمون همه ی اینارو بسنجیم.صداقت/میل به پیشرفت/دیدگاه فرد نسبت به زندگی/صداقت/اعتبار شخصیتی/جمع دوستان10_004

RE: چرا باید مخ همسرمون را بزنیم؟ - Peanut - 12-04-2012 11:35 PM

با تشکر از همه دوستان که در جواب این تاپیک شرکت کردن و می‌کنن.

من اینو یاد گرفتم که اگه کسی‌ نخواد یعنی خودش ناخود و زمانش براش نرسیده باشه حالا هرچی‌ هم که شما بش بگی‌ این چیه اون چیه مثل آب در هاون کوبیدنه

من این کتاب علم ثروتمند شدنو گذشتم رو سی‌ دی و روزا تو خیابون کار کی‌ را که میبینم شاید (یه شایدِ بزرگ) اونو گوش بده میدم بش بعضی‌ هام را هم همینجوری بشون معرفی‌ می‌کنم، به همه دوستام که فکر می‌کنم شاید شاید اونو بخونن یا بش گوش بدن توصیه می‌کنم، ولی‌ باور کنین اگه موقعه تحول برا اون شخص نرسیده باشه هرگز هیچی‌ عمل نمی‌کنه

اگه موقع هم رسیده باشه مثلن همینجوری اسمشو بش بگم یادش میمونه اونو میخونه به دستورش عمل میکنه و موفق می‌شه.

یه بار تو یه جم دوستان به یعنی‌ اینو توصیه کردم، باور کنین اینقد بش بر خورد که نگو

اولاً فکر کرد من دارم بش میگم "تو بدبختِ بیچاره‌ای ...بیا اینو بخون پولدار شی.."

دومأ ازم پرسید "چرا اینو به فلانی‌ (که اونم اونجا نششته بود و دوستی‌ قدیمی‌ بود) نمی‌گی؟" همون لحظه دوستم گفت "بابا این چیزارو بمن پارسال گفته،،!!" خلاصه طرف کلی‌ کنف شد!

سومأ ازم پرسید واسه تو کار کرده این چیزا؟ گفتم بله ،،،شروع کرد از جزئیات زندگی‌ من ، چنتا ماشین داری؟ ، چه مدلی‌؟، ماهی‌ چن دفعه میری رستوران؟ کنسرت میری ؟ سالی‌ چندفعه میری سفر و به کجا ها؟

باور کنین انگار رفتم مصاحبه کاری 35 ..آخرشم مرد به اون گندگی قهر کرد مثل بچه کودکستانی ها، خودشو گرفت.

یعنی‌ می‌خوام بگم بعضی‌‌ها یه کاری را که ما میایم بکنیم خوبیشو نمی‌بینن با یه عینکِ بد بینی‌ دارن به هم چی‌ نگا می‌کنن.

از این چیزا اینقد دیدم تو زندگیم که همش میگم بیخیال..

راجب همسر .... فکر کنم اگه مسلن بش بگید بیا یکی دو روز این ریختی زندگی‌ کن، اگه خب بود بد یک هفته دیگه اونو ادامه بده اگه خوب بود یک ماه، شید کار کنه

چیز دیگه هم میتونید آرزو کنین همسرتون به این کار بدید مثبت نگا کنه همونطوری که چیزهایی دیگه را آرزو می‌کنین.

خلاصه و مفید اینکه باید طرف آمادگی‌شو داشته باشه

RE: چرا باید مخ همسرمون را بزنیم؟ - soltan_sal - 12-05-2012 09:20 AM

(12-04-2012 11:35 PM)Peanut نوشته شده توسط:  با تشکر از همه دوستان که در جواب این تاپیک شرکت کردن و می‌کنن.

من اینو یاد گرفتم که اگه کسی‌ نخواد یعنی خودش ناخود و زمانش براش نرسیده باشه حالا هرچی‌ هم که شما بش بگی‌ این چیه اون چیه مثل آب در هاون کوبیدنه

من این کتاب علم ثروتمند شدنو گذشتم رو سی‌ دی و روزا تو خیابون کار کی‌ را که میبینم شاید (یه شایدِ بزرگ) اونو گوش بده میدم بش بعضی‌ هام را هم همینجوری بشون معرفی‌ می‌کنم، به همه دوستام که فکر می‌کنم شاید شاید اونو بخونن یا بش گوش بدن توصیه می‌کنم، ولی‌ باور کنین اگه موقعه تحول برا اون شخص نرسیده باشه هرگز هیچی‌ عمل نمی‌کنه

اگه موقع هم رسیده باشه مثلن همینجوری اسمشو بش بگم یادش میمونه اونو میخونه به دستورش عمل میکنه و موفق می‌شه.

یه بار تو یه جم دوستان به یعنی‌ اینو توصیه کردم، باور کنین اینقد بش بر خورد که نگو

اولاً فکر کرد من دارم بش میگم "تو بدبختِ بیچاره‌ای ...بیا اینو بخون پولدار شی.."

دومأ ازم پرسید "چرا اینو به فلانی‌ (که اونم اونجا نششته بود و دوستی‌ قدیمی‌ بود) نمی‌گی؟" همون لحظه دوستم گفت "بابا این چیزارو بمن پارسال گفته،،!!" خلاصه طرف کلی‌ کنف شد!

سومأ ازم پرسید واسه تو کار کرده این چیزا؟ گفتم بله ،،،شروع کرد از جزئیات زندگی‌ من ، چنتا ماشین داری؟ ، چه مدلی‌؟، ماهی‌ چن دفعه میری رستوران؟ کنسرت میری ؟ سالی‌ چندفعه میری سفر و به کجا ها؟

باور کنین انگار رفتم مصاحبه کاری 35 ..آخرشم مرد به اون گندگی قهر کرد مثل بچه کودکستانی ها، خودشو گرفت.

یعنی‌ می‌خوام بگم بعضی‌‌ها یه کاری را که ما میایم بکنیم خوبیشو نمی‌بینن با یه عینکِ بد بینی‌ دارن به هم چی‌ نگا می‌کنن.

از این چیزا اینقد دیدم تو زندگیم که همش میگم بیخیال..

راجب همسر .... فکر کنم اگه مسلن بش بگید بیا یکی دو روز این ریختی زندگی‌ کن، اگه خب بود بد یک هفته دیگه اونو ادامه بده اگه خوب بود یک ماه، شید کار کنه

چیز دیگه هم میتونید آرزو کنین همسرتون به این کار بدید مثبت نگا کنه همونطوری که چیزهایی دیگه را آرزو می‌کنین.

خلاصه و مفید اینکه باید طرف آمادگی‌شو داشته باشه

به فرهنگ و ظرفیت طرف مقابل بستگی داره ،بعضی وقتها وقتی توصیه می کنیم اینکار رو انجام بده جز کوچیک شدن خودمون کاری انجام ندادیم چون طرف کار خودش را انجام میده و اهمیت نمیده چی گفتیم.