سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران
امواج مغزی بینورال چگونه روی مغز اثر می گذارند؟ - نسخه قابل چاپ

+- سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران (http://forum.unc-co.ir)
+-- انجمن: بخش میلیاردرها (/forumdisplay.php?fid=107)
+--- انجمن: یادگیری یک مهارت برای میلیاردر شدن (/forumdisplay.php?fid=39)
+--- موضوع: امواج مغزی بینورال چگونه روی مغز اثر می گذارند؟ (/showthread.php?tid=5543)

امواج مغزی بینورال چگونه روی مغز اثر می گذارند؟ - بهداد - 11-25-2012 02:28 AM

احساس شنیدن امواج شنیداری بینورال زمانی رخ می دهد که دو صدای با فرکانس نزدیک از طریق هدفون های استریو یا بلندگو های استریو به مغز برسد . مغز در داخل خودش این دو سیگنال را یکپارچه می کند و از دل آنها یک سیگنال سوم به اسم موج بینورال می سازد. دقت کنید که موج بینورال را خود مغز می سازد. این موج در بخش ورودی سیستم شنوایی انسان توسط سیستم عصبی شناسایی و شنیده می شود و در کل مغز توزیع شده و تولید امواج مغزی را دستخوش تغییر می سازد و متعاقب آن احساس و توانمندی های روانی و جسمی و ذهنی انسان نیز متحول می شود.

[تصویر: meditation_headphones.jpg]

مغز انسان از لحظه تولد تا پایان عمر به طور دائم و شبانه روزی براساس چهار موج اساسی ، امواجی با فرکانس بسیار پائین و غیر قابل شنیدن برای گوش از خود منتشر می کند که بسته به حالات روحی انسان این امواج ترکیب های مختلفی به خود می گیرد. برای مثال امواج لحظات آرامش و مدیتیشین با امواج مغز هنگام مطالعه و تمرکز بالا تفاوت دارد. در واقع بین حالات روحی و روانی و ذهنی انسانها و امواج مغزی آنها یک تناظر یک به یک و قابل اثبات وجود دارد که این تناظر و ارتباط غیر قابل انکار مبنای تولید سیستم های مولد امواج مغز و بازخوراندن این امواج از طریق مدوله کردن با امواج صوتی و موزیک های قابل شنیدن است.از سوی دیگر انسان به خاطر داشتن دو گوش در طرفین سر و اختلاف زمانی کوچکی که دررسیدن یک صدای واحد به دو گوش وجود دارد توانایی تشخیص محل و جهت و فاصله صدا را پیدا می کند. یعنی اگر از طریق هدفون صدا یا پیامی صوتی به دو گوش و البته با تاخیر اندکی نسبت به هم ارسال شود، مغز به طور ناخودآگاه در درون خود عمل جهت یابی را انجام می دهد و با ایجاد فضایی سه بعدی و مجازی منبعی مجازی را برای صدا در سمت دلخواه شما (که با تاخیر زمانی قابل کنترل است) ایجاد می کند. به این نوع سه بعدی سازی پیام های صوتی به کمک مغز تولید امواج Binaual Wave Generating می گویند که اساس کار تمام سیستم های مدرن نرم افزاری تولید امواج مغزی در جهان به شمار می آید. به احتمال زیاد شما تا به حال امواج بینورال را نشنیده اید. برای تولید این امواج به میکروفونهای خاصی نیاز است و صدای این امواج طوری است که انگار داخل مغز صداها تولید می شوند. به همین خاطر وقتی چشمانتان را می بندید ( مانند حالت خواب و استراحت) و به این امواج گوش می دهید احساس می کنید کاسه سرتان به اندازه کل دنیا بزرگ شده است و همه اتفاقات داخل سر وجود شما در حال رخ دادن هستند. راز یادگیری انگلیسی در خواب هم همین است! یعنی ضمیر ناخودآگاه بی اختیار و به صورت کامل تمام درس های ارائه شده را بدون هیج مقاومتی به حافظه بلندمدت شما منتقل می کند. بهتر است به جای توضیح بیشتر خودتان به یک نمونه از امواج بینورال با هدفون و چشمان بسته گوش دهید.
نکته مهم: امواج بینورال را الزاما باید با هدفون گوش کرد و هدفون نیز باید حتی الامکان قابلیت عرض باند کافی برای پخش کامل فرکانسها را داشته باشد. حتما باید با هدفون فایل ها را گوش کرد. اگر می خواهید با بلندگو به امواج بینورال گوش دهید باید بلندگوها دردو طرف گوش شما به بزرگی دیوار اتاقتان باشند !

منبع : ترجمه ی مقاله ی سایت http://www.brainsync.com
این سایت بهترین کلکسیون اصوات فعالسازی امواج مثبت مغزی را به فروش میزاره که اکثر اصوات خوبش را خریداری کردم . اصوات مدیتیشن یا خواب عمیق / افزایش تمرکز / افزایش خلاقیت / اصوات تولید انرژی مثبت / اصوات تولید مضاعف عشق و .....

RE: امواج مغزی بینورال چگونه روی مغز اثر می گذارند؟ - Delta.H - 11-25-2012 03:25 AM

با تشکر از استاد بهداد
وقتی برای اولین بار به امواج تولید شده توسط نرم افزار Brainwave Generator گوش دادم احساس چشمانم را بسته بودم و حس میکردم سوار بر یک ترن فوق سریع شده ام یا شاید در هوا معلق بودم و به پایین سقوط میکردم تجربه عجیبی بود و بسیار لذتبخش.
به همه دوستان پیشنهاد میکنم این امواج را آزمایش کنند.
من یک کتابخانه کامل از امواج بینورال داشتم که متاسفانه در میان کتاب ها و سی دی ها پیدایش نمیکنم و به طور اتفاقی از روی هارد پاک شده اگر پیدایش کنم حتماً در اختیار دوستان قرار میدهم.
البته خود نرم افزار توانایی ساخت همه نوع امواج را دارد اما آن مجموعه به صورت تخصصی تقسیم بندی شده بود.

RE: امواج مغزی بینورال چگونه روی مغز اثر می گذارند؟ - بهداد - 11-25-2012 08:20 PM

در راستای استفاده از نرم افزار Brainwave Generator باید بگم که مدتی است که این شرکت با سیل شکایات خانواده ها روبرو شده است .زیرا متن شکایات خانواده ها بر این اساس بوده که استفاده ی فرزندانشان باعث یکسری اختلالات ذهنی در انها کرده است . من هم از دو سال قبل که این مقاله را در اینترنت خواندم از ادامه ی استفاده از این برنامه خودداری کردم . موضوع مهم این بود که مدیریت ارائه دهنده ی این برنامه هیچ پاسخی به شاکیان نداده و وضعیت سایت و ارائه ی امواج دیگر به روز نشد و این شک همگان را بیشتر کرد که چرا پاسخگو نیستند .
اما روانشناسان مجومعه ی Brainsync بر روی امواج های مغزی طبیعی فعالیت خود را هر روز آپدیت میکنند و در زمینه های مختلف مانند امواج موفقیت / عشق / بالا بردن انرژی مثبت / تمرکز مضاعف / مدیتیشن / خواب عمیق / رفع خستگی ذهنی و .... اکتیو هستند .
با سپاس

RE: امواج مغزی بینورال چگونه روی مغز اثر می گذارند؟ - omid.movafaghiat - 01-18-2013 03:30 PM

حالا نرم افزار لینک دانلود بزارید

بعد تازه ما از این نرم افزار استاده کنیم؟

RE: امواج مغزی بینورال چگونه روی مغز اثر می گذارند؟ - بهداد - 01-18-2013 08:00 PM

(01-18-2013 03:30 PM)omid.movafaghiat نوشته شده توسط:  حالا نرم افزار لینک دانلود بزارید

بعد تازه ما از این نرم افزار استاده کنیم؟

لینک دانلود رو جناب سلمان پور در تاپیک نرم افزارهای میلیاردرها گذاشته اند

این برنامه جزو برنامه های فیدبک شناخته میشود . مسئله ی مهم این است که آیا افراد می توانند دوز یا امواج را خوب تنظیم کنند یا نه ؟
چون این کار منهدسین مغز و روانشناسان است نه اشخاصی مانند ما

اما امواج بینورال شرکت Brainsync تخصصا برای تمرکز روی موارد خاص طراحی شده اند
مانند لاغری / مدیتیشن / ترک سیگار و ........
12_00210_004