سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران
فوری فوری(نیاز به کمک حیاتی) - نسخه قابل چاپ

+- سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران (http://forum.unc-co.ir)
+-- انجمن: بخش اعضای سایت (/forumdisplay.php?fid=105)
+--- انجمن: مشاوره با اساتید (/forumdisplay.php?fid=127)
+--- موضوع: فوری فوری(نیاز به کمک حیاتی) (/showthread.php?tid=5408)

صفحه ها: 1 2 3 4

RE: فوری فوری(نیاز به کمک حیاتی) - jahanagahi - 11-21-2012 12:03 AM

دوست عزیز همچنانچه استاد فرمودند برای کمک فکری باید مشخصات خود و...نوشته شود. دقیقا به این خاطر این تایپیک نشدم که فرموده بودی کمک حیاتی. حس کردم که مشکلاتت زیاد است و من نمی توانم حیاتی کمک فکری بکنم رد شدم. به موارد اشاره شده استاد یوسف عزیز توجه و انجام دهید تا انشالله با همفکری عزیزان بتوانیم راه حلی پیدا کنیم.

RE: فوری فوری(نیاز به کمک حیاتی) - ahmad1440 - 11-21-2012 12:08 AM

Huhدوست عزیز درود بر شما
اره حق با شماست فعلا در این وضعیت بد اقتصادی ، درخواست برای شرکت ها خیلی خیلی کم شده اما مشاغل ازاد همچنان به فعالیت مشغول هستند ..اگر از کارهای ساختمونی بدت نمیاد تو شهر های خودتون که اپارتمان سازی زیاد انجام میشه می تونی بری با کارفرما ها صحبت کنی و براشون روز مزد کار کنی که به کارگر ساده 30تا35 مزد میدن وبرای کارگر های تیرچه و بلوک 35 تا 50 بستگی به میزان مهارتت مزد میدن
حتما نباید که کار اداری داشته باشی فعلا مشغول باش تا انشاالله یه جایی استخدام بشی
من خودم مدرک کامپیوتر دارم اما سر کار کارگری هم میرم هیچ عیبی هم نداره شبا تو خونه کامپیوتر هارو درست میکنم و بعضی وقت ها هم ا.ن.ت.ن م.ا.ه..و..اره تنظیم میکنم پول خوبی هم میدن هیچ سرمایه ای هم نمی خواد
فقط مهارتت سرمایت میشه
پیروز باشی

RE: فوری فوری(نیاز به کمک حیاتی) - soso - 11-21-2012 10:39 AM

(11-20-2012 11:50 PM)yu3f نوشته شده توسط:  برادر گل، جناب سمینار (ببخشید اسم شما نوشته نیست)
کی گفت کار نیست؟ بهترین جای کار می دونید در آمل کجاست؟ کاله! من دوستی دارم ک از بابلسر در کاله کار گرفت! (۳ هفته پیش) کاله برند های جدید زیادی رو فعال کرده! کی گفت کار نیست! شاید منظور شما کار مورد دلخواه شما است.
بنده ۲ نفر از بستگانم از بابل به آمل مهاجرت کردند برای کار و در آمل زندگی می کنند!

کابینت سازی ک پیشنهاد شد هم فوق العاده خوب است ب شرط اینکه روابط عمومی خوبی داشته باشی. ۲-۳ سال سختی می کشی و بعد زندگی خوبی خواهی داشت.
بازاریابی هم خوب هست. اما آیا شما بازاریاب خوبی هستید؟ روابط عمومی خوبی دارید؟ اگر بلی من خودم حاظرم با شما در آمل کار کنم!

مگر می شود کسی بیاید بگوید بنده هیچ کاری بلد نیستم! ب قول استاد قربانیان ترجمه بلدید؟ تایپ بلدید؟ سرچ تو اینترنت بلدید؟ رفع خرابی کامپیوتر و نصب برنامه بلدید؟ مقاله نویسی بلدید؟ همه این ها مهارت هست.

پیشنهاد من:
اول برو تو ی اتاق. ی دفتر و ی قلم بگیر و شروع کن ب نوشتن. تمام توانایی های خودت رو بنویس. تمام اهدافت رو بنویس و تمام امکانات. بعد تازه میشه رو این مساله فکر کرد
منتظر اطلاعات تکمیلی شما هستم

پ.ن: لطفا در هیچ کاری عجله نکن! فوری فوری نیاز ب کمک حیاتی فقط برای زمانی هست ک کسی نیاز شدید ب بیمارستان و دکتر دارد!
پ.ن۲: اگر واقعا انتظار کمک از عزیزان انجمن را داری و واقعا اینجا را مکانی برای مشاوره خود می دانی لطفا اطلاعات پروفایلت را تکمیل کن و از نام واقعی استفاده کن. حداقل می شود شما را ب اسم خطاب کرد دوست عزیز!
استاد پروفایلم رو هم ویرایش کردم اگه بازم کم داره بگین دوباره اضافه کنم.
بله استاد کاله شرکت خوبی است، ولی من اگه بخواهم وارد سازمانش بشم باید به عنوان یه کارگر ساده داخلش بشم در صورتی که من لیسانس دارم و اونا به هیچ وجه یه لیسانس رو واسه کارگری نمی پذیرند. به عنوان یه مهندس خط تولید که هیچ به عنوان یه انبار دار هم ما رو نمی پذیرند چون آشنا ندارم حالا شما منظورت کارگری بو د یا مهندسی؟؟
دوست شما چه سمتی اونجا دارد؟؟
استاد کابینت سازی که باید دو سال شاگردی کنم اینش برام سخته چون من سنم رفته بالا یه درآمد خوب میخواهم. روابط عمومیم هم خوبه واسه بازاریابی، حالا شما پیشنهادتون چیه؟؟
بله به قول استاد قربانیان ترجمه بلدم، تایپ بلدم؟ سرچ تو اینترنت بلدم؟ رفع خرابی کامپیوتر و نصب برنامه بلدم؟ مقاله نویسی بلدم؟ ولی با اینهاچه کاری میتونم انجام بدم؟
بله کاملا حق با شماموافقم که لطفا در هیچ کاری عجله نکن! فوری فوری نیاز ب کمک حیاتی فقط برای زمانی هست ک کسی نیاز شدید ب بیمارستان و دکتر دارد!

RE: فوری فوری(نیاز به کمک حیاتی) - soso - 11-21-2012 10:47 AM

(11-21-2012 12:03 AM)jahanagahi نوشته شده توسط:  دوست عزیز همچنانچه استاد فرمودند برای کمک فکری باید مشخصات خود و...نوشته شود. دقیقا به این خاطر این تایپیک نشدم که فرموده بودی کمک حیاتی. حس کردم که مشکلاتت زیاد است و من نمی توانم حیاتی کمک فکری بکنم رد شدم. به موارد اشاره شده استاد یوسف عزیز توجه و انجام دهید تا انشالله با همفکری عزیزان بتوانیم راه حلی پیدا کنیم.

استاد من پروفایلم رو ویرایش کردم اگه بازم چیزی کم داره بگین تا اضافه کنم؟
در ضمن استاد موضوع فوری فوری(نیاز به کمک حیاتی) رو جدی نگیرین یه چیزی گفتم.

RE: فوری فوری(نیاز به کمک حیاتی) - mir abbas - 11-21-2012 11:54 AM

سرمایه ای که شما دارید تن سالم و نیروی جوونیتونه که خیلی ارزش داره قدرشو بدونید و از وقت گرانبهاتون درست استفاده کنید .به نظرم بازریابی خیلی عالیه اگر شم بازاریابی داشته باشید میتونه خیلی سریع شما رو به موفقیت برسونه فقط اگر تو کار ازاد میخواهید فعالیت کنید مدرکتون رو قاب بگیرید و اصلا دنبال این نباشید که کلاس کارتون رو با مدرکتون مقایسه کنید.خیلی از مواقع همین مدارک تحصیلی مانع پیشرفتمون میشه.

RE: فوری فوری(نیاز به کمک حیاتی) - jahanagahi - 11-21-2012 12:41 PM

بله به قول استاد قربانیان ترجمه بلدم، تایپ بلدم؟ سرچ تو اینترنت بلدم؟ رفع خرابی کامپیوتر و نصب برنامه بلدم؟ مقاله نویسی بلدم؟ ولی با اینهاچه کاری میتونم انجام بدم؟

---------------
اگر بتوان با فردی شراکت کنید که کمی سرمایه داشته باشد می توانید مغازه ای اجاره کرده و کار تایپ و کپی و جزوه و..... را انجام دهید. برای کار دستگاههای دست دوم خریداری فرمائیدوکم کم دستگاه اضافه کنید.
ضمنا می توانید فعلا کارهای تایپی از این دفترها دریافت کنید و درآمدی داشته باشید تا انشالله خودتان بتنهائی یا شراکت چنین دفتری افتتاح کنید. وقتی شروع کردی برای جواز پیگیری فرمائید.

RE: فوری فوری(نیاز به کمک حیاتی) - بهداد - 11-21-2012 10:22 PM

با درود خدمت عزیز بزرگوار
اگر صفر صفر هستی و هیچ مهارتی ندارید . یک مهارت صنعتی یا هر چیز دیگر را بیاموزید البته به دلتان مراجعه کنید که چه کاری را دوست دارد بعد شروع به اقدامات در مسیر ان کار کنید . راز موفقیت را فراموش نکنید :
1 - ایده فکری
2 - اقدام در مسیر انجام حرفه ( اموزش - استارت و .... )
3 - رییس خودتان باشید
4 - پشتکار و تلاش را فراموش نکنید
5 - ناظر سومی هست که اگر با او همسو شوی همه چیز را برایت از راه خارق العاده درست میکند

با سپاس

RE: فوری فوری(نیاز به کمک حیاتی) - soso - 11-27-2012 10:52 AM

استاد یوسف عزیز همچنان منتظر پاسخ شما هستم؟؟؟

RE: فوری فوری(نیاز به کمک حیاتی) - yu3f - 11-27-2012 11:59 AM

(11-21-2012 10:39 AM)seminar نوشته شده توسط:  
(11-20-2012 11:50 PM)yu3f نوشته شده توسط:  برادر گل، جناب سمینار (ببخشید اسم شما نوشته نیست)
کی گفت کار نیست؟ بهترین جای کار می دونید در آمل کجاست؟ کاله! من دوستی دارم ک از بابلسر در کاله کار گرفت! (۳ هفته پیش) کاله برند های جدید زیادی رو فعال کرده! کی گفت کار نیست! شاید منظور شما کار مورد دلخواه شما است.
بنده ۲ نفر از بستگانم از بابل به آمل مهاجرت کردند برای کار و در آمل زندگی می کنند!

کابینت سازی ک پیشنهاد شد هم فوق العاده خوب است ب شرط اینکه روابط عمومی خوبی داشته باشی. ۲-۳ سال سختی می کشی و بعد زندگی خوبی خواهی داشت.
بازاریابی هم خوب هست. اما آیا شما بازاریاب خوبی هستید؟ روابط عمومی خوبی دارید؟ اگر بلی من خودم حاظرم با شما در آمل کار کنم!

مگر می شود کسی بیاید بگوید بنده هیچ کاری بلد نیستم! ب قول استاد قربانیان ترجمه بلدید؟ تایپ بلدید؟ سرچ تو اینترنت بلدید؟ رفع خرابی کامپیوتر و نصب برنامه بلدید؟ مقاله نویسی بلدید؟ همه این ها مهارت هست.

پیشنهاد من:
اول برو تو ی اتاق. ی دفتر و ی قلم بگیر و شروع کن ب نوشتن. تمام توانایی های خودت رو بنویس. تمام اهدافت رو بنویس و تمام امکانات. بعد تازه میشه رو این مساله فکر کرد
منتظر اطلاعات تکمیلی شما هستم

پ.ن: لطفا در هیچ کاری عجله نکن! فوری فوری نیاز ب کمک حیاتی فقط برای زمانی هست ک کسی نیاز شدید ب بیمارستان و دکتر دارد!
پ.ن۲: اگر واقعا انتظار کمک از عزیزان انجمن را داری و واقعا اینجا را مکانی برای مشاوره خود می دانی لطفا اطلاعات پروفایلت را تکمیل کن و از نام واقعی استفاده کن. حداقل می شود شما را ب اسم خطاب کرد دوست عزیز!
استاد پروفایلم رو هم ویرایش کردم اگه بازم کم داره بگین دوباره اضافه کنم.
بله استاد کاله شرکت خوبی است، ولی من اگه بخواهم وارد سازمانش بشم باید به عنوان یه کارگر ساده داخلش بشم در صورتی که من لیسانس دارم و اونا به هیچ وجه یه لیسانس رو واسه کارگری نمی پذیرند. به عنوان یه مهندس خط تولید که هیچ به عنوان یه انبار دار هم ما رو نمی پذیرند چون آشنا ندارم حالا شما منظورت کارگری بو د یا مهندسی؟؟
دوست شما چه سمتی اونجا دارد؟؟
استاد کابینت سازی که باید دو سال شاگردی کنم اینش برام سخته چون من سنم رفته بالا یه درآمد خوب میخواهم. روابط عمومیم هم خوبه واسه بازاریابی، حالا شما پیشنهادتون چیه؟؟
بله کاملا حق با شماموافقم که لطفا در هیچ کاری عجله نکن! فوری فوری نیاز ب کمک حیاتی فقط برای زمانی هست ک کسی نیاز شدید ب بیمارستان و دکتر دارد!

خب آقا کوروش عزیز Yosef.gif
۱- در مورد کاله. کاله برند های مختلفی رو وارد بازار می کنه. دوست من برای مدیریت تیم برند سازی برای یکی از بند هاشون رفته بود (شاید عنوان رو ب خوبی بیان نکردم) و قرار بود برنامه های مدون و اجرایی برای اینکه برند جدید کاله در بازار جا بیافته بده. از تبلیغات گرفته تا طرح ها و دیزاین ها و محصولات. یک کار مهندسی. ایشون هم از روز اول نرفت با مدرکش مهندس کاله شه. چندین سال چند جا کار کرده. آخرین جایی ک کار کرد مدیر داخلی یک کارخونه بود. کاله رو هوا زدش. بعد تقریبا ۳ یا ۴ سال فعالیت. و چون رفت و آمد ب آمل براش سخت بود از کار انصراف داد. کاله شرایط کاری بهتری پیشنهاد داد اما رد کرد. ترجیح میداد بابل یا ساری کار کنه. می دونی چرا کاله شرایط بهتری رو بهش پیشنهاد داد؟ بخاطر اینکه تخصص داشت. کسی تو بازار خصوصی ب مدرک کار نداره. مدرک یکی از موارده و اهمیت خیلی زیادی نداره. باشه بهتره. همین. ضمنا دوستم هیچ دوست و آشنایی در کاله نداشت. فقط رزومه فرستاد همین Sleepy

۲- در مورد شغل ای مثل کابینت سازی. شغل شما چقدر رفته بالا؟ ۶۰ سالتون هست؟ Exclamation ترجیح میدید ماهی ۱ میلیون در آمد از الآن داشته باشید تا ۵ سال دیگه یا الآن حقوق ۵۰۰-۶۰۰ تومنی داشته باشی ۲ سال دیگه درآمدت چندین برابر یک کارمند باشه؟ پسرعمه من ۲ یا ۳ سال در اوج جوونی وقتی چندین شغل شکست خورد و یا از کار بیرون اومد از شمال اومد تهران. تو اون مدت سخت زندگی کرد (بخاطر هزینه های تهران) ولی کابینت سازی رو یاد گرفت. بعد اون مدت ب بابل برگشت و اونجا ی MDF سازی زد. کم کم کارش بیشتر شد (بخاطر کیفیت و کلاس کاری ک انجام می داد) و دیگه هر دکتر و مهندسی ک در بابل، بابلسر و ساری می خواست خونه بسازه یا ویلا و ... کابینت هاشو می داد ب این. کلا کارای MDF رو میداد ب این. این ک دید انقد مشتری داره کم کم کارشو بیشتر کرد و کلا دکوراسیون داخلی انجام میده! الآن هم بازسازی خونه رو بصورت کامل انجام میده! ما همین امسال منزل شمالمون رو دادیم برامون بازسازی کرد Yosef.gif
خدماتش رو بیشتر کرد. الآن فکر کنم ۳۰ سالشه و خیلی موفقه. داره ی شرکت بازرگانی هم میزنه. احتمالا واردات مواد غذایی انجام بدن. نکته جالب می دونی چیه؟ همین الآن ۵-۶ نفر از فامیل رو مشغول کرده! حتی یکی از فامیل ها ک سنش بالای ۴۰ هست هم داره باهاش کار می کنه. برادر و پدرش هم باهاش کار می کنند. ب غیر از فامیل ی سری کارمند هم داره!

این زمانی ک میگید ی نوع سرمایه گذاریه. می خواهید بدون هیچ سرمایه گذاری ب همه چی دست پیدا کنید؟ رک بگم نمیشه!

۳- بله میشه. شما می تونید از طریق تایپ و تحقیق و ترجمه و ... یک در آمد جانبی برای خودتون فراهم کنید. ما در یک دوره ای در شرکتی ک استخدام شدم مشکل مالی داشتیم. هر ۶ ماه حقوق می گرفتیم! من هزینه داشتم و هیچوقت از پدرم پولی نمی گرفتم! با کارهایی از این سبک گذران زندگی میکردیم تا حقوق ها برسه Yosef.gif

#######################
شما ب روشی ک گفتم عمل کردید؟ 29گفتم بنویسید، نوشتید؟ تا زمانی ک ننویسید موفق نخواهید بود. مطمئن باشید :-) انسان های موفق همیشه می نویسند Wink

RE: فوری فوری(نیاز به کمک حیاتی) - Shadiii - 11-27-2012 12:25 PM

من شخصی رو می شناسم که یه مغازه ی خیلی کوچیک اجاره کرد برای اولین بار آگهی مغازه رو توی روزنامه دیدم که با قیمت کمتری نسبت به دیگران کار پرینت انجام می داد و چون برای کار پایان نامه نیاز به پرینت صفحات زیادی داشتم به مغازه ی ایشون مراجعه کردم...مغازه ای کوچک با یک دستگاه کپی و پرینت و اسکن که از ظاهرشون معلوم بود همه را دست دوم خریداری کرده...بار بعد که مراجعه کردم چند تا کیبورد و ماوس و هدفون هم داخل قفسه ها گذاشته بود برای فروش و روی شیشه ی مغازه پر بود از آگهی های فول آلبوم خوانندگان و تعمیرات سخت افزاری و نصب نرم افزار و.....
برای بار بعد که مراجعه کردم با نصب یک پاراوان همان مغازه ی کوچک رو تبدیل به دو قسمت کرده بود و یک دستگاه کامپیوتر با اینترنت پرسرعت هم قرار داده بود و به این صورت یک کافی نت تکی هم راه اندازی کرده بود که مطمئنم مشتری خودش را هم داشت....دو هفته پیش برای ارتقا یک قطعه به مغازه زنگ زدم خانومی جواب داد و گفت اینجا فقط کار تایپ و کپی و اسکن و کارهای متفرقه انجام می شه...برای ارتقا قطعه به شعبه ی دوم مراجعه کنید...بدون اینکه تعجب کنم به شعبه ی دوم مراجعه کردم و در طبقه ی دوم یک ساختمان با یک شرکت کامپیوتری متعلق به همان آقا مواجه شدم....و واقعا به تلاش و کوشش و شروع از 0 اعتقاد پیدا کردم
فکر می کنم برای یک آقا که سن زیادی هم نداشته باشه شروع به این صورت فوق العاده س....