سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران
راهنمایی در مورد خرید لباس - نسخه قابل چاپ

+- سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران (http://forum.unc-co.ir)
+-- انجمن: بخش اعضای سایت (/forumdisplay.php?fid=105)
+--- انجمن: مشاوره با اساتید (/forumdisplay.php?fid=127)
+--- موضوع: راهنمایی در مورد خرید لباس (/showthread.php?tid=5347)

راهنمایی در مورد خرید لباس - soso - 11-19-2012 10:01 AM

با سلام و خسته نباشید بر اساتید گرامی. یه سوال داشتم ممنون میشم پاسخ دهید. تشکر. بنده ساکن شهرستان آمل هستم و خرید های لباسم و کفش رو گاهی تو بازار و گاهی از فروشگاههای آمل میخرم. از طرفی قیمت ها تو هر جایی فرق میکنه و چند بار موقع خرید متوجه شدم که فروشنده ها قیمت ها رو منصفانه اعلام کردن بعدها وقتی رفتم تو یه مغازه دیگه فروشنده گفته سرت کلاه گذاشته. تو آمل هم یه فروشگاهی به نام تهران مد هستش که چند باری از اونجا خرید کردم ولی قیمت هاش مقطوع است. به نظر شما این فلسفه مقطوع بودن قیمت ها چیه؟ برا چی قیمت ها رو مقطوع میکنه؟ از اساتید کسی بچه شمال نیست که یه فروشگاه خوب با قیمت پایین بهم پیشنهاد بده؟؟؟
یکی از بستگانمون میگه هر جنسی رو از تهران بخری به جای آمل خیلی به صرفه تر است؟ نمیدونم چرا؟ آیا درست گفته؟؟
هیچ ترفندی وجود نداره که ما قیمت واقعی هر چیزی که میخوایم بخریم مثلا کت، تی شرت، ... رو قبل خرید بدونیم تا بعد خرید سرمون کلاه نره؟؟؟ بازم تشکر

RE: راهنمایی در مورد خرید لباس - jahanagahi - 11-19-2012 10:11 AM

خرید شما از آمل اگر از بنکدار باشد که درصد زیادی را باید به ایشان بدهید. برای خرید موارد اشاره شده مستقیما به تهران بروید.

سه راه جمهوری و ساختمان پلاسکو و کوچه برلن و برای کفش پشت باغ سپهسالار در بهارستان. در قیمت مقطوع بیشتر مشتری جذب می شود و می داند فروشگاه قیمت منصفانه گذاشته و نمی خواهد قیمتها را بالا و پائین ببرد.
ترفند دانستن قیمت سئوال از فروشگاهها و دیدن قیمت اجناسی که خودتان دارید.
موفقتر باشی.

RE: راهنمایی در مورد خرید لباس - yu3f - 11-19-2012 11:44 AM

فروشگاه تهران مد قیمت مناسبی دارد. برای همین مقطوع هست اما جنس هایش غالبا چینی هست و کیفیت خوبی ندارد. اما تک و توک جنس خوب هم پیدا می شه کرد از توش!
برای خرید بهتر است قبل از خرید از چند جا قیمت بگیرید. نه چند مغازه در یک مسیر. چند مغازه در چند جای شهر.

روش خرید خانم ها در تهران: روز اول کل بازار تجریش رو می بینند. روز دوم کل بازار ونک. روز سوم کل بازار رسالت (هفت حوض) روز چهارم کل بازار شهرک غرب. روز پنجم کل بازار ولیعصر. روز ششم کوچه برلن. روز هفتم تصمیم گیری برای اینکه کجا قیمت ها مناسب تر هست :-)
روش خرید آقایون در تهران: اولین مغازه ای ک در مسیر برگشت دیدند خرید می کنند یا اولین مغازه مارک تو مسیر رو میرن و خرید می کنند Yosef.gif

مثلا در بابل هم همینطور هست. شما در پاساژ ای مثل شهریار نسبتا جنس های با کیفیت تر و شیک تر رو میبینید که خب خیلی مواقع قیمتشو من با ونک چک کردم از ونک هم گرون تر بوده! همون جنس ها رو تو فروشگاه های دیگه (جاهایی ک پاساژ نیست مثل شهدا) دیدم. اما خب در بازار هایی ک قیمت ارزانتر هست باید دنبال جنس خوب چرخید.
مثلا شاید شما با ۲۰ دقیقه بودن در پاساژ‌شهریار بابل خریدتون رو انجام بدید اما همون خرید اگه بخواید تو سطح شهر انجام بدید باید گاهی تا ۱ روز وقت بزارید!

یک مورد دیگر اینکه همیشه ارزون بودن خوب نیس. گاهی گران بودن بخاطر کیفیت و جنس کالا هست.
من غالبا در بابل فقط از فروشگاه دلاموند خرید می کنم. قیمت هایش کمی بالا هست اما خب جنسش خیلی خوب است و اینکه شیک و تمیز هست. لباس های مجلسی و رسمی که در مهمانی ها و جلسات می پوشم اگر از شمال خریده باشم از دلاموند است :-)
اما در بازار اگر بچرخی موارد خوب هم پیدا می کنی :-)

اگر منظور شما خرید عمده برای فروش در بوتیک خودتان هست قطعا خرید در آدرسی ک استاد قربانیان گفتند خیلی به صرفه تر است!

پ.ن: استاد فکر کنم ایشون منظورشون خرید تکی هست برای استفاده شخصی.
پ.ن۲: این فروشگاه های مسیر بابلسر تا چالوس ک در کنار جاده هست حتی در بالاترین حراج ها هم قیمت هایشان زیاد هست. مگر تک و توک جنس با قیمت مناسب (آن هم در حراج پیدا کنید!)

RE: راهنمایی در مورد خرید لباس - soso - 11-19-2012 02:13 PM

با تشکر از اساتید. ممنونم
منظورم خرید تکی واسه خودم بوده. یعنی می صرفه از شمال بیام تهران واسه خرید؟

RE: راهنمایی در مورد خرید لباس - yu3f - 11-19-2012 02:31 PM

اینکه واس خرید فقط بیای اونم فقط خودت نه زیاد (یکم آره)
شما هزینه رفت و برگشت رو حساب کنی حد اقل ۲۰ تومن کرایه آمل تهران و برگشت (خوشبینانه ترین حالت) و ۱۰ تومن هم هزینه تهران کرایه میشه ۳۰ هزار تومن. اگه برای کاری میای تهران بری خرید کنی هم خوبه یا کلا یبار خانواده بیاین همه برین خرید خوبه. ضمنن اینطوری نیس ک جنس خوب ارزون ریخته باشه! اینجا هم باید بچرخی.

مثال: من خرید های خوراکی ام رو بابل انجام میدم. نه اینکه بیام بابل برم انجام بدم برگردم! هرموقع میام بابل مایحتاج حداقل ۲-۳ هفته و بعضی موقع ها بیشتر رو می خرم. چرا؟ چون تفاوت قیمت فاحشی داره. من در هر بار خرید مواد خوراکی در بابل نسبت ب تهران حدود ۳۰ تا ۶۰ هزار تومن صرفه جویی میشه! ی شونه تخم مرغ پیش خونه تهران مجبور بودم بخرم ۹ هزار تومان در صورتی ک شمال می خریدم ۶ هزار تومان! حتی میوه و سبزی و مواردی مثل پیاز و سیب زمینی هم همین.

نتیجه گیری: صرفا برای خرید یک قلم یا دو قلم کالا بخواید بیاید تهران بخرید برید ب نظرم من چندان مفید فایده نخواهد بود :-)

RE: راهنمایی در مورد خرید لباس - jahanagahi - 11-19-2012 04:07 PM

همچنانچه استاد یوسف عزیز فرمودند: خرید تکی در شمال به صرفه تر است , به شرطی که پوشاک مورد نظر شما موجود باشد.